Wag vs Taste Of The Wild: Nasıl Karşılaştırılır?

Wag vs Taste Of The Wild: Nasıl Karşılaştırılır?

Yavru köpeğiniz için en iyi beslenme kararını vermeniz için ihtiyacınız olan tüm köpek maması gerçeklerini size vermeyi amaçlıyoruz. Ve bu kez, piyasadaki yeni bir kullanıcı olan Wag'ı, sıkı bir geleneksel favori olan Taste of the Wild (TOTW) ile karşılaştırıyoruz.

Yani, ister Fido için yeni yiyecek arayışında olun, ister dört ayaklı bir arkadaşınızı hayatınıza davet ediyor ve doğru yiyeceği arıyor olun, doğru yere geldiniz.Markaları geçmişlerinden ve geri çağırmalarından formül ve içeriklerine kadar karşılaştırıyoruz. Öyleyse, bu köpek maması markalarının neler sunduğuna bakalım.

 Sağlıklı Tahıllar: Yavru Köpekler İçin Tavuk ve Kahverengi Pirinç

yapma

Amazon.com'da görüntüle
 Vahşi Kadim Tanelerin Tadı

Vahşi LezzetChewy.com'da görüntüle
 Yabani Köpek Formülünün Tadı

Vahşi Lezzet

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com veya Amazon.com'a götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Tarihi

 Masada Ollie Köpek Maması Yiyen Köpek

Markalar olmak zorunda kalabalıktan sıyrılmak için farklı ve tüketicilerine hitap ediyor. Bu yüzden her markanın arkasındaki geçmişe bakacağız. Ve bu adamların ne hakkında olduğunu daha derinlemesine araştırın. Genellikle, bir markanın geçmişini ve ahlakını araştırdığınızda, sizin ve Fido için doğru olup olmadığı konusunda iyi bir fikir edinebilirsiniz.

yapma

Wag en yeni markalardan biridir evcil hayvan gıda pazarında yer almış ve 2018 yılı Mayıs ayında piyasaya arz edilmiştir. Amazon'a ait , gezegendeki en tanınmış isimlerden biri. Sadece bir düğmeye dokunarak ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi ve her şeyi teslim etmekle kalmaz, aynı zamanda köpeğinizi beslemek isterler. Birleşik Krallık'taki evcil hayvan maması markası 'Wagg' ile karıştırılmamalıdır.

Amazon mağazası web sitesinde, nasıl yapılacağını açıklıyorlar 'Köpekler en iyi hallerini, kendilerini en iyi hissettiklerinde gösterirler, bu da kaselerindekilerle başlar.' .' Bu nedenle, yalnızca yavrularınızın yanınızda gelişmeye devam etmesini sağlayan temel malzemeleri kullandıklarını iddia ediyorlar. Elbette, satın alabileceğiniz en kaliteli marka değiller. Ancak Taste of the Wild gibi daha yerleşik kaliteli markalara paralarının karşılığını vereceklerinden eminler.yapma yalnızca Amazon'dan satın alınabilir Chewy veya Petco gibi diğer çevrimiçi evcil hayvan yemi platformları yerine. Neyse ki, Amazon hemen hemen dünyanın her köşesine teslimat yapıyor. Ancak, yalnızca Amazon Prime üyelerine özeldir.

Vahşi Doğanın Tadı

Vahşi Lezzet Wag'a kıyasla daha eski bir markadır ve 2007 yılında Diamond Pet Foods tarafından kurulmuştur. . Ancak bu, onları Purina gibi diğer markalara kıyasla piyasada nispeten yeni kılıyor. Diamond Pet Foods, evcil hayvan maması pazarında önemli bir isimdir ve Diamond Naturals da dahil olmak üzere birçok başka evcil hayvan maması markasına sahiptir.

TOTW'nin piyasaya sürülmesi, doğal köpek mamalarının popülaritesi ile aynı zamana denk geldi. Bu nedenle, başından beri popüler olduğunu kanıtladı. Esas olarak çeşitli et içeriklerine ve tatlarına odaklanan iki Taste of the Wild ürün grubu vardır. Doğal olmanın yanı sıra diğer amaçları da bir köpeğin vahşi diyetindeki protein bileşenlerini taklit edin , bu nedenle isimleri, Taste of the Wild.

Marka ayrıca para için büyük bir değerdir ve ürünlerini geniş kitlelere ulaştırarak erişilebilir kılmaya çalışır. uygun fiyatlı, premium ürünler . Taste of the Wild'ın ek bilgi için harika olan kendi web sitesi vardır. Ayrıca, çoğu çevrimiçi evcil hayvan maması platformu da dahil olmak üzere ülke çapındaki çoğu mağazadan satın alınabilirler.Hatırlar

 Geri Çağırma Geçmişi

Tüm evcil hayvan markalarının yavrularımızın güvenliğini ciddiye aldığını düşünmek güzel olsa da, ne yazık ki durum her zaman böyle olmuyor. Bu yüzden çok önemli onları ve güvenlik kayıtlarını araştırın . Bir evcil hayvan maması ürünü endüstri standartlarını veya kendi beyan ettiği standartları karşılamıyorsa, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) veya markanın kendisi onları hatırlar. Öyleyse, Wag ve Taste of the Wild'ın geri çağırma geçmişinin nasıl karşılaştırıldığını görelim.

yapma

Mayıs 2018'de lansmanından bu yana, ürün geri çağırma yok . Bu bize çok fazla tarihsel veri vermese de, şimdiye kadar tüm ürünlerinin evcil hayvan maması endüstrisi standartlarını karşılaması kesinlikle güven verici. İnşallah bundan sonra da devam edecekler.

yetişkin goldendoodles

Vahşi Doğanın Tadı

Taste of the Wild'ın satış kemerlerinde fazladan on yıl var. Ancak etkileyici bir şekilde, kamuya açık kayıtlar onların sahip olduklarını gösteriyor. yalnızca bir ürün geri çağırması vardı . Mayıs 2012'de, ürünlerinin birkaç partisi geri çağrıldı çünkü mayıs salmonella ile kontamine olmuştur. Diamond Pet Food tesislerinde üretilen diğer birçok markayı etkilediği için bu TOTW'a özel değildi.

Ne yazık ki, bu Amerika'daki binlerce evcil hayvanı etkiledi. Ancak sorun hızla çözüldü ve Taste of the Wild o zamandan beri herhangi bir geri çağırma almadı. Bu adamları diğer markalarla karşılaştırırken, açıkça gördüklerini bilmek güven verici. ürünlerinin güvenliğini ciddiye almak .Gıda İçerikleri

 Doğal Köpek Maması İçerikleri

Herhangi bir evcil hayvan mamasının içindekiler listesine bakıldığında size ürünün kalitesi hakkında çok şey anlatmak . Ama kabul edeceğiz ki, anlaşılması kolay değiller. Ve oradaki tüm yanıltıcı iddialarla birlikte, Fido'nun kasesine koyduğunuz yiyeceğin içinde ne olduğunu gerçekten bilmek önemlidir. Ayrıca, bir markanın kullandığı bileşenlerin türü de bir marka sahibinin değerleri ile hemfikir olabilir veya olmayabilir.

yapma

Wag her zaman kullanır İlk bileşen olarak gerçek et . Genellikle bu, ürünün kaliteli olduğunun en önemli işaretidir. Yani, herhangi bir içerik listesi için umut verici bir başlangıç. Kullandıkları beş ana et kaynağı tavuk, hindi, dana eti, kuzu eti ve somon balığıdır. Ayrıca yaban domuzu ve çeşitli et yemekleri gibi diğer etleri de kullanırlar. Wag, ürün yelpazesinde ortalama %36 protein içeriği üretir.

Et yemekleri konsantre bir protein şeklidir ve çoğu marka tarafından kullanılan kaliteli bir bileşendir. Et yemekleri ayrıca köpek eklemleri için önemli olan glukozamin açısından da zengindir. Kalitesi düşük et yan ürünlerini kullanmazlar. Wag ayrıca başka malzemeler de kullanır omega-üç ve altı yağ asitleri açısından zengin keten tohumu ve somon yağı gibi. Düşük kaliteli mama kuru mamalarında bu içerikler nadiren listelenir, bu da kalitenin başka bir işaretidir.Wag, yalnızca tahıl içermeyen bir şirket olarak başladı, ancak yakın zamanda tahıl içeren tarifler üretmeye başladı . Bu, Fido'nun beslenme ihtiyaçları veya kişisel tercihleri ​​gibi herhangi bir nedenle bu tür ürünlerle sınırlı olan tüketiciler için harika bir haber. Mısır, buğday veya soya kullanmazlar. Bunun yerine, pek çok köpek sindirim sistemi için daha nazik olan arpa, kahverengi pirinç ve darı kullanırlar.

Wag'in tüm tarifleri, köpeğinizin bağışıklık sistemini önemseyen eklenmiş vitaminler ve mineraller listeler. Onlar ayrıca probiyotik bileşenleri de listeleyin bağırsak sağlığı için büyük bir bonus olan kurutulmuş lactobacillus plantarum ürünleri gibi. Kaliteli olanlar da dahil olmak üzere tüm markalar bu bileşenleri listelemez. Wag, hassas mideleri olan çoğu köpek için iyi bir seçenektir.

yapma asla yapay tatlar, koruyucular veya renkler kullanmaz . Ürünleri, küresel kaynaklı bileşenlerden ABD'de, özellikle Kaliforniya'da üretilmektedir. Bu, bazı tüketicilerin zihninde genellikle alarm zilleri çalsa da, çoğu köpek markası mikro bileşenleri denizaşırı ülkelerden temin eder. Neyse ki, et kaynakları da dahil olmak üzere ana malzemeleri Amerika'dan geliyor. Ve katı gıda standartlarına da sahipler.

Vahşi Doğanın Tadı

Wag gibi, TOTW da her zaman ilk bileşen olarak gerçek eti listeler. Onlar ayrıca sahip daha geniş et ve tat seçenekleri Wag ile karşılaştırıldığında. Başlıca et malzemeleri sığır eti, bizon, yaban domuzu, balık, kümes hayvanları, kuzu eti ve geyik etidir. Ayrıca hindi, bıldırcın, ördek gibi malzemeleri de kullanıyorlar. Taste of the Wild, %32 aralığında ortalama protein içeriğine sahiptir.Wag gibi onlar da et yan ürünü içeriklerini asla kullanmayın . Bunun yerine, yukarıdakiler gibi gerçek etleri tercih edecekler veya glukozamin açısından zengin konsantre kaliteli et yemekleri kullanacaklar. TOTW ayrıca sağlıklı omega yağları açısından zengindir ve keten tohumu, balık yağı ve yumurta ürünleri gibi bileşenler kullanır.

Taste of the Wild doğal malzemeler kullanır ve her tarifi vitamin ve mineral takviyeleri ve yaban mersini ve ahududu gibi antioksidan açısından zengin meyvelerle zenginleştirir. Onlar ayrıca olmaya odaklanmak Sindirmesi kolay ve lactobacillus acidophilus ve bacillus subtilis ürünleri gibi probiyotik bileşenler sayesinde bağırsakları yumuşatır.

Yine Wag gibi tariflerinin çoğu tahılsızdır. gibi diğer enerji açısından zengin bileşenleri kullanırlar. tatlı patates , bezelye ve baklagiller, hepsi besleyici ve prebiyotik lifle dolu. Taste of the Wild ayrıca tüketicilerine tahıl dahil birkaç seçenek sunar, ancak asla mısır, buğday ve soya kullanın . Bu formüller, chia tohumları, kinoa, darı ve sorgum gibi eski tahılları kullanır.

Formül Aralığı

 Kaseden Mama Yiyen Köpek

Artık Wag ve Taste of the Wild'ın kullandığı malzemelerin çok benzer olduğunu öğrendiğinize göre, onların formül yelpazesine bakmanın zamanı geldi. Tüm köpekler benzersizdir ve büyüklük ve yaş bakımından farklılık gösterirler ve farklı beslenme ihtiyaçları ve tat tercihleri ​​de vardır. Bu yüzden her yavru için bir şeyler sunmak önemlidir. Üç köpek yaşam aşaması sırasıyla, her markanın neler sunduğuna bakalım.

Köpek Formülleri

Pek çok köpek beslenme uzmanı ve veteriner, bir köpeğin hayatının en önemli aşamasının yavruluk dönemi olduğunu çünkü sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzı için zemin hazırladığını söylüyor. Yavru köpekler, yetişkinlere kıyasla büyümek için daha yüksek konsantrasyonda protein, yağ ve enerjiye ihtiyaç duyar. Artı, küçük boyutlu yavrular biraz farklı beslenme gereksinimlerine sahip olmak büyük boy köpeklerle karşılaştırıldığında. Öyleyse, bu adamların oradaki tüm yavrulara ne sunduğunu görelim.

 Sağlıklı Tahıllar: Tavuk ve Kahverengi Pirinç (Köpek Maması)
 • Kafessiz Amerikan eti ilk malzemedir.
 • Kalp sağlığı için sağlıklı tahıllar.
 • Sağlıklı sindirim ve bağışıklık fonksiyonu için probiyotikler ve lif.
 • DHA bilişsel ve vizyon gelişimini destekler.
 • Eklenen yan ürün yemeği, mısır, buğday veya soya yok.
Chewy.com'da görüntüle

yapma

Wag vardır iki köpek yavrusu seçeneği her ikisi de tavuk bazlı tariflerdir. Biri tahıl içerir, diğeri tahıl içermez. Her ikisi de küçük ve büyük boy köpekler için uygundur ve eti ilk bileşen olarak listeler. Burada çok fazla seçenek yok ve yavru köpeğiniz tavuğu sevmiyorsa, Taste of the Wild daha fazla çeşitlilik sunuyor.

Vahşi Doğanın Tadı

Taste of the Wild ayrıca yalnızca iki köpek yavrusu formülü , her biri farklı et kaynaklarına sahip. Biri manda, kuzu ve bizon etlerini listelerken, diğeri sadece somon ve balık ununu listeler. Balık tarifi yumurta ve tavuk içermez, köpek yavrusu pazarında ender bir tekliftir. Bu, bu bileşenlere alerjisi olan yavru köpekler için en iyi seçimdir. Yavru köpeğinizin tahıl bazlı bir diyete ihtiyacı varsa, Wag burada tek seçenektir. Ama burada biraz daha lezzet çeşitliliği var.

Köpek Kazanan

Gördüğünüz gibi, Wag ve Taste of the Wild iki köpek yavrusu formülü sunuyor. Wag, tahıl ihtiyacı olanlar için tek seçenek ve TOTW, tavuk olmayan bir tarif arayanlar için tek seçenek. Etraflı, Wag ve Taste of the Wild köpek yavrusu turunda eşitleniyor .

Yetişkin Formülleri

12 ila 18 aylıkken, yavru köpeğinizi yetişkin mama mamalarına geçirme zamanı gelecektir. Artık daha az proteine ​​ve enerjiye ihtiyaçları var ve daha dengeli beslenme . Öyleyse, bu markaların bir sonraki yaşam aşamasında neler sunduğunu görelim.

 Vahşi Antik Akışın Tadı
 • Et ilk malzemedir.
 • Daha az rafine tahıllarla hazırlanmış.
 • Bağırsak sağlığı için sindirilebilir probiyotikler.
 • Deri ve tüy sağlığı için yağ asitleri.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Protein ve lif oranı yüksektir.
Chewy.com'da görüntüle

yapma

Wag sunuyor toplam 13 yetişkin kuru mama . Mercimek bazlı tahılsız altı seçenek ve üç tatlı patates bazlı tahılsız seçenek vardır. Ayrıca, daha küçük boyutlu kuru mama parçaları sayesinde küçük cins yetişkinler için özel olarak tasarlanmış bir seçenekle, tahıl içeren dört seçenek vardır. Seçeneklerden bazıları tavuksuz tariflerdir. Sığır eti, somon ve tavuk gibi aralarından seçim yapabileceğiniz iyi bir lezzet yelpazesi var.

Vahşi Doğanın Tadı

Taste of the Wild toplamda şunları sunar: 16 yetişkin kuru mama . Seçeneklerin çoğu, çok çeşitli et tatları ile tahılsızdır. Seçeneklerden dördü, buğday veya mısır yerine daha nazik, eski tahıllarla yapılan tahıl içerir. Wag gibi, daha küçük ırklar için tek bir seçenek var. Ve bu tariflerden üçü onların ‘ Av ürün grubu , hassas sindirim sistemine sahip olanlar için sınırlı içerikli bir diyete dayanmaktadır. Ayrıca birkaç tavuksuz seçeneği var.

Yetişkin Kazanan

Yetişkin turu için, biz kazanan olarak Crown Taste of the Wild . Birkaç yetişkin seçeneği daha sunarlar ve küçük ırkların ve tahılsız ve tahıl içeren diyetlere ihtiyaç duyanların kapsanmasını sağlarlar. Wag'in tekliflerine ek olarak, mükemmel olan üç sınırlı diyet mamaları var.

Kıdemli Formüller

Köpekler büyüdükçe, eskisinden daha az protein, yağ ve enerjiye ihtiyaç duyar çünkü daha az aktif hale gelirler. Ayrıca ağrılı eklemlerini, önemli ölçüde daha büyük yavruları veya her zaman çok aktif olan köpekleri desteklemek için daha fazla glukozamine ihtiyaçları vardır. Yedi yaş, kıdemli mamalara geçiş yapmak için ortalama yaştır. Öyleyse, bu markaların eski kankalarımıza neler sunduğunu görelim.

 Wild High Prairie Köpek Mamasının Tadı
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Popüler Buffalo aroması.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
Chewy.com'da görüntüle

yapma

yapma yaşlılara özel bir seçenek sunmuyor . Yetişkin seçeneklerinin, ileri aşama da dahil olmak üzere tüm yaşam aşamaları için uygun olduğunu belirtiyorlar. Yeni bir marka için bu alışılmadık bir durum değil. Bununla birlikte, genellikle yaşlılara özel bir mama tanesinde daha iyi performans gösteren yaşlı yavrularımız için yine de hayal kırıklığı yaratıyor.

Vahşi Doğanın Tadı

Wag gibi, TOTW da değil herhangi bir kıdemli özel seçenek sunun herhangi biri. Yetişkin seçenekleri tüm yaşam evreleri için uygundur. Gerçekten de, birçok kıdemli köpek, yetişkin mamalarıyla devam etmekte iyidir, ancak genellikle daha azına ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, kıdemli beslenme ihtiyaçları, yaşlılara özel seçeneklerde olacağı kadar iyi karşılanmamaktadır. Ne yazık ki, bu hayal kırıklığı yaratıyor.

Kıdemli Kazanan

Ne Wag ne de Taste of the Wild bu raundu kazanır . Elbette, her iki markanın da yaşlı köpekler için uygun ve AAFCO uyumlu tarifleri vardır, ancak piyasadaki diğer markaların çoğu, yaşlanan köpeklerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlama konusunda daha iyi bir iş çıkarmaktadır.

Yaş Mama

Kurutulmuş kuru mamalar, veterinerler ve köpek beslenme uzmanlarına göre favori seçeneklerdir. Ancak bazı köpekler ıslak mamaya ihtiyaç duyar veya tercih eder. tek başına veya kuru mama ile karıştırılarak . Bu nedenle markaların çeşitli ıslak yiyecekler sunması gerekiyor. Her markanın sunduğu ıslak seçeneklere bir göz atalım.

rednos köpek
 Küçük Irk Tavuk & Kuzu Ezme Yaş Mama Kapları
 • Gerçek et, ilk malzemedir.
 • %8.5 protein.
 • 12 mükemmel şekilde porsiyonlanmış ve kolay soyulabilen 3,5 oz bardak.
 • Tavuk veya kuzu eti mevcuttur.
 • Eklenmiş buğday, mısır, soya, yapay renkler, tatlar veya kimyasal koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

yapma

Wag toplamda şunları sunar: 11 yaş mama seçeneği farklı lezzet seçenekleri sunuyor. Tahıl içeren ve tahıl içermeyen seçeneklerin bir karışımını sunarlar. Ayrıca daha küçük ırklar için özel olarak tasarlanmış küçük bir seçimleri de var.

Vahşi Doğanın Tadı

Taste of the Wild toplamda şunları sunar: beş yaş mama seçenekler . Her seçenek, seçimi tüm damak zevklerine hitap eden farklı etler kullanır. Her seçenek, tüm yaşam evreleri ve boyutları için uygundur ve hiçbiri tahılsızdır.

Konserve Kazanan

Yaş mama turu için, Wag eller aşağı kazanır. Daha geniş bir ıslak yiyecek yelpazesine sahiptirler ve tam tahıllı ve tahılsız diyet ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlarlar. Artı, daha küçük köpekler için de seçenekler var.

Son düşünceler

Genel olarak, Wag ve Taste of the Wild, ürün tekliflerinin temel özellikleri açısından çok benzer. Bir köpeğin diyetinin sağlıkları ve mutlulukları için çok önemli olduğu konusunda benzer değerlere sahiptirler. Her ikisi de, her zaman ilk bileşen olarak listelenen gerçek et ile doğal malzemeler kullanır. Ayrıca yüksek kaliteli gerçek etler ve et yemekleri kullanıyorlar, asla hayvansal yan ürünler veya ucuz dolgu maddeleri kullanmıyorlar. İçerik seçimleri çok benzer ve ikisi de tahıl içermeyen ve tahıl içeren diyetler sunuyor.

Yavru köpeğinizin ihtiyaçlarını her şeyin önüne koymak önemlidir. Ve yukarıdaki incelemelerden de görebileceğiniz gibi, TOTW'un Wag'a göre daha iyi bir seçim olabileceği zamanlar vardır ve bunun tersi de geçerlidir. Ama sonuçta ikisi de sevgili yavrularımızın sağlığını ve güvenliğini ciddiye alan yüksek kaliteli markalardır.

Yorumlar