Alman Köpek İsimleri: 150'den Fazla Adlandırma Fikri

Alman Köpek İsimleri: 150'den Fazla Adlandırma Fikri

En yeni tüylü aile üyesi için mükemmel bir isim arayan yeni bir yavru ebeveyn misiniz? Bir köpeğe isim vermek eğlenceli ama bazen zorlayıcı bir iştir. Sahipler birçok yerde ilham bulur; bazen bu, insanların sevdiği veya hakkında derinlemesine bilgi sahibi olduğu belirli bir yerden, kültürden veya dilden gelebilir. Böyle bir dil Almancadır. Yeni yavru köpeğiniz ister Alman Çoban Köpeği veya Dachshund gibi klasik bir köpek ırkı olsun, ister sosisleri seviyor olun, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok fikir var.

Almanya bira, futbol, ​​ekmek ve sosis sevgisiyle tanınır. Kaleler, katedraller, anıtlar ve festivallerle dolu bir ülkedir ve birçok popüler lüks araba yapmasıyla tanınır. Yeni havlama arkadaşınız için Alman esintili bir isim için fikir bulabileceğiniz pek çok yer var.Bir köpeğin tutacağını seçmek zaman alır ve sahiplerin farklı seçenekleri düşünmelerine izin vermeleri gerekir. Hemen bir şey seçmezsen sorun değil. Farklı fikirlerinizi değerlendirmek için zaman ayırın ve hatta boyut için birkaçını deneyin. Bunun çok büyük bir karar olduğunu biliyoruz ve her şeyi kolaylaştırmak için 150'den fazla Wunderbar Alman köpek isminden oluşan bu listeyi oluşturduk. Fikirlerimize bir göz atın ve bu önerilerden herhangi birinin tüylü arkadaşınıza uyup uymadığına bakın. Ne seçerseniz seçin, bir Alman ismi, yavru köpeğinize sofistike ve güçlü bir hava verecektir.

koyun kurabiyesi

içindekiler

Alman Köpek Irkları

 güzel alman kurdu
Adından da anlaşılacağı gibi, bu güzel Alman Çoban Almanya'dan geliyor.

Birçok harika köpek ırkının izleri Almanya'ya kadar uzanabilir. Bu ırkların birçoğu son derece popüler aile hayvanları dünyanın her yerinde. Bunlar şunları içerir: 1. Alman Kurdu
 2. Rottweiler
 3. Weimaraner
 4. Boksör
 5. Doberman pinscher
 6. Büyük dane
 7. Pomeranya
 8. Dachshund
 9. Alman Spitz'i
 10. Bavyera Dağ Tazısı
 11. Keeshond
 12. Pudelpointer
 13. Kaniş
 14. Leonberger
 15. Avcı teriyeri

Almanca İsimlerin Anlamları

 Alman görünümlü bir köyde dik oturan köpek
Almanya'daki kasabalar veya köyler de dahil olmak üzere birçok yerden yeni bir evcil hayvana ne ad verileceği konusunda ilham alınabilir.

Tüm harika adlandırma fikirlerimize geçmeden önce, bazı klasik Cermen isimlerinin anlamlarını keşfedelim. Bu sevimli lakaplardan biri, yeni tüylü arkadaşınıza mükemmel bir şekilde uyabilir.

 1. Orada 'asil' anlamına gelir ve dişi bir köpek içindir.
 2. Addie , bir kadın unvanı, 'tatlı' anlamına gelir.
 3. Adalwolf 'asil kurt' anlamına gelir ve bir erkek lakabıdır.'
 4. Alfwin , 'elf-arkadaş', dişi bir köpek yavrusu için harika bir fikir.
 5. Astrid bir dişi yavru için kusursuz bir fikir ve 'süper güç' anlamına geliyor. sen git kızım
 6. bernard güçlü bir erkek GSD veya Danua'nın tam olarak doğru bir tanımı olan 'güçlü bir ayı' anlamına gelir.
 7. elsa “kutsanmış” ve “asil” anlamına gelen bir kadın unvanıdır.
 8. Franz Frank'in bir biçimi ve yaygın bir erkek lakabıdır.
 9. Frederik pek çok kürklü erkek bebek için oldukça doğru bir tanım olan 'barışçıl hükümdar' anlamına gelir.
 10. hedwig 'savaşçı' anlamına gelir. Hedwig ayrıca Harry Potter kitaplarından ve film serisinden belirli bir karlı baykuşun koludur.
 11. heidi , bir kadın adı, 'asil ve sakin' anlamına gelir. İsviçre Alpleri'nde büyükbabasıyla yaşayan küçük bir kızın çok sevilen hikayesinin de adıdır.
 12. heimrich günümüzün Henry'sine dönüşen eski bir Cermen tanımıdır. 'Mülk hükümdarı' anlamına gelir.
 13. HAYIR , 'kahramanın kızı', yeni bir yavru için klasik ve güçlü bir lakaptır.
 14. Lorelei , güzel bir kadın tanımı, 'çekici' anlamına gelir. Herhangi bir muhteşem dört ayaklı hanımefendi için muhteşem bir başlık.
 15. M yasadışı 'nazik güç' anlamına gelen klasik bir kadın lakabıdır.
 16. Milo veya Mylo “merhametli” ve “asker” anlamına gelen bir erkek unvanıdır.
 17. Nicholas 'muzaffer' anlamına gelir. Güçlü bir erkek yavru için çok uygun.
 18. Ulrich 'güç' ve 'refah' anlamına gelen klasik bir Cermen erkek lakabıdır.
 19. Kazanç hem erkek hem de dişi köpekler için çalışabilen ve 'arkadaş' anlamına gelen bir fikirdir.
 20. Zelda bir erkek veya kız köpek için bir unvandır ve hemen hemen her kraliyet ırkı için yerinde olan “gri savaşçı” anlamına gelir.

Erkek Köpekler İçin Almanca İsimler

Germen ile düşünmek için birçok seçenek var erkek köpekler için isimler . Örneğin, klasik tutamaç Max, 'en büyük' anlamına gelen Maximilian'dan türetilmiştir. Modaya uygun erkek adlandırma fikirleri, Benjamin'in kısaltılmış bir versiyonu olan Ben'i ve Samson'un bir biçimi olan Sam'i içerir. Daha az sıradan bir şey istiyorsanız, “halkın zaferi” anlamına gelen Klaus'u seçebilirsiniz.

bernard karl
Björn O başlattı
alev alev Lukas
Bruno Lukas
diyet yapan Manfred
Vermek Norbert
aldım norman
emil oskar
Fin Otto
frido prens
Şehir Ritter
Gilbert Rocco
Günter Rowland
Onun Rupert
heinz Küçük hazine
Helmar tobias
Henry Ugo
Herman Kıyafetler
Hugo valdo
Yakup Zelig

Dişi Köpekler İçin Almanca İsimler

Almanca söz konusu olduğunda dişi köpekler için isimler , çok sayıda seçeneğiniz var. Örneğin, klasik takma ad Molly, 'denizin yıldızı' anlamına gelen Maria'dan türetilmiştir. Bayanlar için en iyi seçim, Erma'dan türetilen Emma'dır. 'Bütün' veya 'evrensel' anlamına gelir. Lucinda'dan “ışık” anlamına gelen Lucy unvanını da deneyebilirsiniz. 'Daha farklı bir şey istiyorsanız,' kutsanmış 'anlamına gelen güvenilir Helga'yı tercih edebilirsiniz.Adel Bir yankı
Agatha Katrina
amalia Katrina
anja İle
Annika Leni
Bertha Liesl
Bertha Lotte
Brunhilda Ev
O maude
Zımpara Millie
hanımefendi Mitzi
Frida Nixie
Geraldine Romy
Gertrude Sabine
Giselle sascha
Greta Tilly
Hilda çok dene
Ida Dökün
Ilse Yapı
İrma Willa

Yiyeceklerden Esinlenilen Alman Köpek İsimleri

Alman yemekleri zengin, ağır ve et ağırlıklı olarak bilinir. Bu kültürden pek çok lezzetli yemek ve içecek gelir ve yeni bir yavru köpek için harika isimler verir. . Eşsiz bir köpek çağrı işareti seçmenin ve kendinize her gün en sevdiğiniz yemeği hatırlatmanın harika bir yolu. Bunlar erkek veya dişi köpekler için çalışabilir.

boch Reisling
tuzlu kraker nağmelemeler
paket lâhana turşusu
Haribo Sosis
Dökülmüş likör
Kebap salyangoz
Mutfak Şnitzel
Kolsch iyi
bira spatula
Limburger Stein
Badem ezmesi çalıntı
sütlaç Streusel
Mosel meyveli turta
pilsner Beyaz
balkabağı Sosis

Alman Arabalarından Esinlenen Köpek İsimleri

Arabalardan bahsetmeden Alman isimlerini tartışamayız. Orada pek çok mükemmel otomobil geliştirildi. Bunlardan herhangi biri yeni bir köpek yavrusu için heyecan verici bir isim olacaktır. Yavru köpekler bir bakıma araba gibidir. Hızlı giderler ve çok dikkat gerektirirler. Neden güzel bir arabadan sonra köpeğini aramıyorsun? Bu fikirler erkek veya dişi köpekler için işe yarayabilir.

Apollon
audi
projektör
böcek
BMW
Böcek
Cayenne
jetta
Maybach
mercedes benz
Opel
Porsche
Arama
touareg

Ünlü Kişilerden İlham Alan Alman Köpek İsimleri

Bazen sahipler, dünyayı etkileyen insanlara bakarak bir isim fikri bulabilirler. Birçok ünlü beyin ve yüz Almanya'dan geliyor. Sporcular, sanatçılar, besteciler, bilim adamları, listemiz hepsini kapsayamaz ama bu ünlü erkek ve kadınlardan bazıları yeni evcil hayvanınızın unvanına ilham verebilir .Albert Einstein Anne Frank
Alexander Dreymon Angela Merkel
Ağustos Diehl bertha benz
Bill Kaulitz Bertha Suttner
Boris Becker Claudia Schiffer
Christoph Vals Cornelia Funke
Daniel Bruhl Diane Kruger
Friedrich Nietzsche Bavyera İmparatoriçesi Elisabeth
George Frederic Handel Heidi Klum
Grimm kardeşler Bingen'li Hildegard
herman hesse Katarina Witt
Johan Sebastian Bach Lisa Meitner
Johannes Brahms Marlene Dietrich
Johannes Kepler Maya Ayim
Jürgen Vogel civciv
Klaus Kinski Rosa Lüksemburg
Ludwig van Beethoven Rosina Wachtmeister
Michael Fassbender Sophie Scholl
Michael Fassbender Steffi Graf
Udo Kier ursula andres

Köpek Adlandırma Trendleri

 Futbol topunun yanında oturan ağzında Alman bayrağı olan teriyer köpeği
Adlandırma trendleri gelir ve gider. Tıpkı bir futbol takımının oyuncuları gibi.

Pop kültürü ve eğlencede bazı şeyler popüler hale geldikçe, evcil hayvan isimlerine de yansır. Müzik, film, televizyon ve hatta sosyal medya, her türlü heyecan verici adlandırma eğilimine ilham verebilir. gibi büyük eğlence franchise'ları disney , hayret , Ve Harry Potter hem evcil hayvan hem de insan bebek isimlerinin nesillerine ilham veriyor. Bu trendlerden bazıları uzun süre ortalıkta dolaşırken, diğerleri bir anda parlayacak.

Bir köpek yavrusu için yeni bir isim seçmek, modaya uygun olmaktan veya zamana ayak uydurmaktan başka bir şeyle ilgilidir. Bu, bazıları için önemli bir unsur olsa da, en önemlisi olmamalıdır. Size ve evcil hayvanınıza uygun ve uzun süre mutlu olacağınız bir fikir arayın. Unutmayın, trendler gelir ve gider. Evcil hayvanınız, bugün popüler olan ve yarın ortadan kaybolan viral dans hareketlerinden çok daha uzun süre ortalıkta olacak.

Trendler de bölgeden bölgeye değişiyor. Bir evcil hayvan ebeveyninin kişisel ilgisi, neyin moda olup olmadığını da etkiler. Adlandırma trendleri, diğer insanların evcil hayvanlarına ne ad verdiğini görmenin ve kendinizi takılıp kalırsanız yeni fikirler geliştirmenin harika bir yoludur. Modaya uygun bir fikir aramıyorsanız bile, burası araştırmanıza başlamak için harika bir yer olabilir.

Köpek Adlandırma İpuçları

Ne zaman isim seçmek yeni yavru köpeğiniz için dikkate alınması gereken birkaç şey var. Öncelikle, yavru köpeğinizin adının ne tür bir anlam veya mesaj iletmesini istediğinizi düşünmelisiniz. Sağlam ve ayırt edici mi yoksa daha incelikli ve anlamlı mı olmasını istersiniz? Atlamak, yaratıcı ol ve kutunun dışında düşünün. Hatırlamak, bu kelime, tüylü bebeğinizle hayatı boyunca iletişim kurmanızın birincil yolu olacaktır. 1. Yavru köpeğiniz için bir unvana karar vermeden önce, Almanya'nın dilini, tarihini ve kültürünü keşfetmek için biraz zaman ayırın. Bu şekilde, yavru köpeğiniz için istediğiniz anlamı ve mesajı taşıyan ideal başlığı bulabilirsiniz. Birçok ismin dini veya tarihi çağrışımları vardır, bu nedenle size hitap eden bir şey aramalısınız. Fikirleri araştırırken, yavru köpeğinizin cinsini, rengini, boyutunu, fiziksel özelliklerini ve kişiliğini göz önünde bulundurun.
 2. Yeni bir evcil hayvana isim vermek çok büyük bir iştir. Bu, sahiplerinin hızlı bir şekilde yapmak istediği bir şey değil. Bazen, evcil hayvanınıza uyuyorsa harika olan bir şeyi zaten seçmiş olabilirsiniz. Mükemmel fikrinizin sevimli yavru köpeğiniz için işe yarayıp yaramadığını görmek için biraz zaman ayırmaya hazır olun.
 3. Bunu hatırla senin köpek anlamayacak adlarının sizin için özel anlamı veya önemi. Onlar için bu, sahibinin dikkatini çekmek istediğini veya bir şey olmak üzere olduğunu ifade eden bir kelimedir. Bu kelimeyi yemek, kucaklaşma, dışarı çıkma, oyun zamanı ve hatta sert bir ses tonuyla söylendiğinde davranışlarının yeniden yönlendirilmesi ile ilişkilendireceklerdir. Sizin için anlamı olan bir şey seçin, ancak yavrunuzun bunu anlamasını bekleyemezsiniz. Anlam .
 4. Bir veya iki heceli bir kelime seçmeye çalışın. Köpekler daha kısa kelimelere daha iyi tepki verirler, bu nedenle daha uzun terimleri anlamaları ve yanıt vermeleri daha zor olabilir. Daha uzun bir lakap seçerseniz, geldiğinizden emin olun. yavru köpeğinizin anlaması daha kolay olacak bazı takma adlar ve kısaltılmış versiyonlar.
 5. Genel komutlar gibi görünen kelimelerden kaçının. Bu, yavru köpeğinizin kafasını karıştıracak ve eğitimi çok daha zor hale getirecektir.
 6. Yeni yavru köpeğinize, kulağa bir insan aile üyesinin adına benzeyen herhangi bir ad vermeyin. Ayrıca, evinizdeki insanların isimleri gibi gelen veya köpeğinizle etkileşime girebilecek kelimelerden kaçının. Aynı şey diğer evcil hayvanların isimleri için de geçerli. Karışıklık, gönül yarası ve kaostan kaçının. Hayvanlarınıza ve insanlara kulağa aynı gelen şeyler dememeye çalışın.
 7. Uygun ve şık kalın . Komik olmak sorun değil ama unutmayın, diğer insanlar bu ismi kullanacak ve onları ya da evcil hayvanınızı utandırmak istemezsiniz.
 8. Takma adlar çok önemlidir. İnsan yavrularımız gibi, kürklü bebeklerimize de genellikle gerçek takma adlarından çok takma adlar verilir. Bunu bilerek, son seçimi yapmadan önce bazı takma adlar bulmak iyi bir fikirdir. Tabii ki, yavrunuz, kişiliğe veya davranışa bağlı olarak 'Sir Toots-A-Lot' gibi tamamen farklı bir şey olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte, son bir seçim yapmadan önce denenecek çok sayıda takma ada sahip olmak yine de akıllıca olacaktır.
 9. Yavru köpeğinizin bu yeni ismi öğrenmesi gerekeceğini unutmamak önemlidir. Bu zaman alacak. Adlarına yanıt verirken olumlu pekiştirmeye ihtiyaçları olacak. Bu fikirden hoşlanmadıkları veya yanıt vermedikleri görülüyorsa üzülmeyin, unutmayın, onlar küçük bebeklerdir ve insan dilini bizim anladığımız şekilde anlayamazlar. Kalıcı ve nazik olun ve yeni bir isim öğrenmeyi yavrunuz için olumlu bir deneyim haline getirin.
 10. Son olarak, kendinize bir isim seçmek için zaman ve alan tanıyın. Yeni yavru köpeğinize ne isim vereceğinize hemen karar vermediyseniz merak etmeyin. Bu süreç, her evcil hayvan için farklılık gösterebilecek şekilde zaman alacaktır. Bazıları yeni adlarına hemen uyacaktır, bazılarının ise birini seçmeden önce birkaçını denemesi gerekebilir. Yenisini denedikten birkaç hafta sonra bazı şeyleri değiştirmeniz gerekirse endişelenmeyin. Doğru ad eşleşene kadar ilk birkaç hafta onlara Bebek veya Köpek Yavrusu demek gayet iyi. Unutmayın, bu kelime köpeğinizle hayatı boyunca sahip olacağınız önemli bir iletişim aracıdır, bu yüzden biraz zaman ayırıp doğru olanı seçtiğinizden emin olmanızda bir sakınca yoktur.

Son düşünceler

Eve yeni bir yavru köpekle hoşgeldin demek kucaklamalar, gülümsemeler ve kahkahalarla dolu harika bir zamandır. Yeni tüylü bebeği eve getirmenin eğlencesinin bir kısmı da bir isim bulmak. Bu süreç genellikle bir köpek yavrusu seçilmeden çok önce başlar ve evlat edinme sürecinde fikirler tartışılır ve beyin fırtınası yapılır. Bu mükemmel lakabı seçmek her zaman hemen gerçekleşmez, bu yüzden biraz zaman ayırıp, yaratıcılığınızı konuşturarak birkaç tanesini denemenizde bir sakınca yoktur.

bullmastiff vs İngiliz mastiff

Dünya çapında birçok cadde ve bölgede evcil hayvan isimleri için ilham buluyoruz. Bu ilhamlardan biri, Alman esintili bir köpek ismi arıyor. Listemize göz attıktan sonra, umarız, yeni köpek aile üyeniz için en iyi ismi seçme yolundasınızdır.

Yorumlar