Red Golden Retriever'lar: Renk Tartışması, Yavru Köpek Maliyeti ve Daha Fazlası

Red Golden Retriever'lar: Renk Tartışması, Yavru Köpek Maliyeti ve Daha Fazlası

Red Golden Retriever, birkaç farklılık dışında diğer Golden Retriever'lerle aynıdır. Paltosu derin maun rengindedir ve ceketi Golden Retriever'den biraz daha kısadır. Kırmızı Altın, ortalama Golden Retriever'den biraz daha küçüktür ve esas olarak avlanma amacıyla yetiştirildiği için kesinlikle daha aerodinamik ve atletiktir. Bu nedenle, marjinal olarak daha enerjik olduğu söyleniyor ve biraz daha yoğun egzersiz .

Golden Retriever ile karşılaştırıldığında birkaç farklılığa sahip olmasına rağmen, o kadar arkadaş canlısı, arkadaş canlısı ve etrafta olmaktan zevk alıyor! Harika bir aile hayvanı veya tarlada titiz bir avcı ve av köpeği yaparlar.Öyleyse, bir Golden Retriever almayı düşünüyorsanız, ancak biraz farklı bir şey istiyorsanız, o zaman Red Golden Retriever kesinlikle düşünmeye değer. Muhteşem rengi baş döndürür ve kesinlikle herkesin doğru nedenlerle konuşmasını sağlar!

Tarih

Golden Retriever’ın yolculuğu İskoç Yaylaları 19 ortalarında Büyük Britanyainci Yüzyıl. Lord Tweedmouth I olarak da bilinen zeki soylu Dudley Marjoribanks, artık soyu tükenmiş Tweed Water Spaniel olan 'o zaman' Golden Retriever'in niteliklerine sahip bir silahlı köpek arzuluyordu. İrlandalı Setter ve Bloodhound. 50 yıl boyunca titizlikle mükemmel silahlı köpeği tasarladı Bugün sevdiğimiz Golden Retriever'in ataları olarak bildiğimiz kimi. Köpeklerindeki yaratılışında, Highlands'ın sert soğuk ikliminde onu sıcak tutacak mükemmel bir kürkü yoktu, aynı zamanda en etkileyici burunlar efendisinin avını koklamak için, ama o da toplayacaktı zarar vermeden ; gündoğum dünyasında bu ' yumuşak ağız ’Ve çok arzu edilen bir avlanma özelliğidir.Lord Tweedmouth, sürekli olarak iyi örneklerden oluşan iyi bir koleksiyon yarattı ve ölümünden kısa bir süre sonra ilk Golden Retriever, Büyük Britanya'da 1908 . Aynı zamanda oğulları, babalarının yaratılışından o kadar etkilendiler ki, Golden Retriever'i gölet boyunca, etkileyici burnu ve yumuşak ağzı gibi yeteneklerinin kesin bir vuruş olduğu Amerika'ya götürdüler. Amerikalılar da ona aşık oldular. zarafet, güzellik ve haysiyet. Golden Retriever, Amerika 38 yaşına geldiğinde popüler bir aile hayvanı oldu.inci başkan Gerald Ford’un Golden Retriever'i Özgürlük , düzenli olarak TV'de nazik ve sevimli bir arkadaş olarak görüldü. O zamandan beri Golden Retriever American Kennel Club’ın (AKC) popülerlik sıralamasında en üst sıralarda yer aldı ve şu anda 3.rd Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır.İlk Red Golden Retriever'in Golden ailesine ne zaman geldiği bilinmemektedir, ancak çarpıcı maun rengini İrlandalı Setter ve fazla mesai, kırmızı renk palto genetik makyajının bir parçası haline geldi. 'Büyük kırmızı' Jim Kjelgaard tarafından yazılan ve 1945'te yayınlanan kurgusal romanda. O zamandan beri kırmızı ceket rengi giderek daha popüler hale geldi. Pek çok insan, Golden Retriever’in olağanüstü mizacıyla birleşen bu rengin, mükemmel köpek !

Görünüm

Kırmızı Altın Labrador Retriever

Red Golden Retriever'in palto renginin atalarından biri olan İrlandalı Setter , 19'da yetiştirildiğindeinci Yüzyıl. İrlandalı Setter’in geleneksel kürk rengi Kırmızıdır ve bu Golden Retriever’ın miras aldı . İrlandalı Setter'in ayrıca Kestane ve Maun olmak üzere iki tonu daha vardır. Olgunlukta Golden Retriever’ın ceketi yavaşça neredeyse beyaz veya koyu altın kırmızı bir gölgeye dönüşürken, Red Golden Retriever, eksi birkaç gri tüyle derin maun tonu hayatı boyunca. kırmızı altın laboratuvara benzer , her ikisi de içeri girebilir kırmızının tonları - laboratuvara 'tilki kırmızısı' laboratuvarı denmesine rağmen.Red Golden Retriever, Golden Retriever'e benziyor, ancak görünüşte küçük farklılıklar var. O bir geniş Köpek . Bir erkek Kırmızı Golden Retriever, 65 ila 75 pound ve ölçün 23 ila 24 inç omuzlarda (omuzlarda) uzun ve bir dişi 55 ila 65 pound ağırlığında ve omuzlarında 21 ½ ila 22 inç ölçüyor. Onlar zarif ve ince uzun parlak kilitlerle görünüşte.

Red Golden Retriever yavrusu bir avcılık veya spor yapan aile o zaman yukarıdaki ağırlık ve boy spektrumunun daha kısa ve daha hafif tarafında olma şansı yüksektir. Bunun nedeni, çalışma soyunun daha atletik olması ve konformasyon halkasından çok avlanmaya uygun olmasıdır. Önemli ölçüde kısaltmasa da, Red Golden Retriever'inizin en küçük Retriever köpek sınıfında.

Golden Retriever'inizi konformasyon halkasında göstermek sizin için önemli bir faktörse, Red Golden Retriever'i düşünmemelisiniz. AKC, cins standartları eğer çok kırmızılarsa o zaman yapacaklar ringde kabul edilmez . Yalnızca zengin ve parlak altın tonları kabul edilir ve bundan daha açık veya daha koyu olan herhangi bir renk istenmeyen olarak kabul edilir.Red Golden Retriever da sahip olacak tüylü kürk kulakların etrafında, boynunun önünde ve karın altı çevresinde yoğunlaşmıştır, ancak tüylü kürk bir Golden Retriever'e kıyasla biraz daha kısa ve daha az belirgin olacaktır.

Red Golden Retriever'in bir alt ceketi ve onu yapmasını sağlayan bir dış ceketi vardır. vücut ısısını korumak Scottish Highlands gibi soğuk ve sert havalarda çalışırken. Alt ceketi kısa ve yoğun, dış ceketi uzun ve görünüşte dalgalı ve yumuşak , ona zarif bir görünüm veriyor. Dış ceketi, ortalama Golden Retriever'den daha kısa olacaktır. Bu güzel ceket sadece estetik açıdan çekici değil, aynı zamanda sudan nesneleri alırken suya dayanıklıdır. Sadece paltosunun rengi ve dokusu zarafeti yansıtmakla kalmaz, kuyruğu da zarafeti yansıtır. Uzun ve saçları kabarıyor ve AKC'nin tanımlayacağı gibi, her zaman 'neşeli bir hareketle' taşınır.

Golden Retriever'e benzer şekilde, genellikle dudaklar, gözler ve göz kenarları ve tırnakları gibi siyah veya koyu kahverengi özelliklere sahip olacaktır.

Borador

Kırmızı Golden Retriever Renk Genetiği Açıklandı

Bunu anlamak için hızlı bir fen dersine ihtiyacımız var. Her köpek hücresinde (sperm ve yumurta hücreleri hariç) 39 çift kromozom . Her bir çift, biri Mama köpeğinden, diğeri Papa köpeğinden olmak üzere her iki ebeveyn tarafından sağlanır. Bu kromozomların her biri 50.000 ila 100.000 gen içerir (bunlar D.N.A'dan oluşur) ve bu genlerden yaklaşık sadece 10 tanesi kaplama rengini belirler. 10 genden bazıları rengin kendisini belirlerken, diğerleri renk dağılımını, yani noktalar veya çizgileri veya her bir saçtaki veya tüm tüydeki renk yoğunluğunu etkiler.Ebeveynlerinden miras alınan iki gen aynı olabilir veya farklı olabilir. Bazı genler baskındır ve bazıları çekiniktir ve elbette baskın genler çekinikliği maskeleyecektir. Örneğin, bir çift 'Aa' olabilir, 'A' baskın 'a' ise çekinik olabilir. Bir çiftte hem büyük 'A' hem de küçük 'a' varsa, köpek 'A' maskeleri 'a' olarak 'AA' olarak gösterilecektir.

shiba corgi karışımı

Bu nedenle, Golden Retriever'larda renk tayini için önemli tanımlayıcılar, kromozom üzerindeki B, E ve C alanları olarak bilinir. B & E rengi belirler, C ise gölgeyi veya yoğunluğu etkiler. Böylece, C genleri 'C' ve 'cch' olur. C baskın gendir (çoğunlukla!) Ve 'cch' resesif gendir. İçinde Kırmızı Golden Retriever (ve ayrıca sarı) tüylerinin rengi aşağıdaki gen varyasyonlarına bağlı olacaktır:

Gen EşleştirmeCeket rengi
C + C Koyu / Bronz / Kırmızı
C + cch Aradaki herhangi bir gölge
cch + cch Neredeyse Beyaz

Renk Tartışması

Red Golden, başlı başına belirli bir tür değildir. Bu sadece gerçek golden retriever'ın bir renk varyasyonu. Bununla birlikte, yetiştiriciler kesinlikle daha koyu tüyler üretmeye çalışabilir ve sonuç yalnızca yukarıdaki tabloda listelenen genetiğe bağlı olacaktır.

Yıllar geçtikçe, hat boyunca bir yerde bir İrlandalı Setter'in tanıtılabileceği ve bu da cinsin kabuğunun koyulaşmasıyla sonuçlanabileceği konusunda bazı tartışmalar oldu. Günümüzde bir Setter / Retriever karışımı gibi iki safkanın karışımı olan 'tasarımcı köpekleri' üreten birçok yetiştirici varken, kırmızı kaplı golden retriever gerçekten normal gölgenin daha koyu bir rengidir. Hemen hemen tüm yetiştiriciler, koyu renk tonunun safkan olduğunu kabul ederler, ancak daha koyu rengin cinsin bir mutasyonu olduğunu düşünen ve halkadaki geri getiricileri göstermeye gelince puanlanması gerektiğini düşünen bazıları vardır.Yüzükte

Bu, kilometrenizin değişebileceği yerdir. Yarışma hakemlerinin çoğu, koyu altın rengi göstermenin uygun olduğunu düşünür, ancak koyu kırmızı bir hatadır. Daha koyu kırmızı bir ceket için puan düşecek bazı hakimler var ve yavrularınızı hiç gösteremeyebilirsiniz. Özellikle köpeğinizi göstermeyi planlıyorsanız, buna dikkat edin. Genel olarak konuşursak, golden retriever, krem ​​neredeyse beyaz bir renkten daha koyu bir kırmızı tonuna kadar çok çeşitli renklerde olmalıdır.

Son derece koyu renkli golden retriever'lar, kürklerinin koyulaşmasının kusurlu olduğu düşünülebileceği için gösterilemeyebilir. Köpeğinizi göstermek amacıyla bir yetiştiriciden daha koyu bir yavru evlat ediniyorsanız, bunu aklınızda bulundurun. Bu sadece bir aile arkadaşıysa ve daha koyu renkli geri getiricileri tercih ediyorsanız, uzun vadede bu sizin için daha az önemli olacaktır.

Genel olarak 'koyu altın kaplamalı' av köpeği gösteri için uygundur, ancak koyu kırmızı veya maun renkli altın av köpeği değildir ve ya gösterildikleri için reddedilecek ya da puanlanacaktır.Bakım

Kırmızı Golden Retriever ortalama bir yavrudan daha talepkar tımar rutinine gelince, ortalama Golden Retriever'den biraz daha az talepkar. Kırmızı Altınlar çok az daha kısa bir dış kaplamaya sahip olduklarından, dökülmeleri o kadar yoğun görünmeyecektir. Elbette yine de dökecekler, ancak Altın'a kıyasla çok fazla olmayacak. Hala ihtiyaç duyacaklar haftada bir veya iki kez fırçalamak , ancak her seans kesinlikle biraz daha az zaman alacaktır.

Ortalama Golden Retriever'in kulakları, boynu, bacakları, ayakları ve kuyruğunun etrafındaki daha uzun tüylü kürkün, dolaşmasını veya çok uzamasını önlemek için her iki ayda bir kesilmesi gerekir. Red Golden Retriever'in yaptığı gibi daha az tüylü kürk Ortalama Altın ile karşılaştırıldığında, bu ekstra tımar çok fazla gerekli olmayacak ve saçlarının dolaşması daha az olasıdır.

Kırmızı Altın banyo gerektirecek dört haftada bir hoş kokmasını, taze ve sağlıklı görünmesini sağlamak için.

Yetiştiriciler ve Yavru Fiyatları

Red Golden Lab Yavruları

Golden Retriever yavrularının ortalama maliyeti 800 $ ve üstü saygın bir yetiştiriciden. Çünkü Red Golden Retriever çok çok daha nadiren, ona olan talep çok daha yüksek olduğundan çok daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz; çevrimiçi fiyatlar, bölgede ödeme yapmayı bekleyebileceğinizi düşündürmektedir. 3.000 $ .Yavru köpeğinizi saygın bir yetiştiriciden satın almak, yavrularınızın sağlığını optimize edecektir; ebeveynlerinden isteyin önerilen sağlık sertifikaları ve onları ve yaşam koşullarını görmeyi isteyin. Bu, daha yüksek Kanser oranları nedeniyle Golden Retriever için özellikle önemlidir.

Kırmızı golden retriever yavrunuzu evlat edinirken göz önünde bulundurmanız gereken ek maliyetler de olduğunu unutmayın. altınlar için yapılmış köpek sandığı, doğru oyuncaklar ve ayrıca önceden planlayın beklenmedik veteriner gezileri .

Son düşünceler

Golden Retriever, en popüler köpek ırklarından biridir ve onlarca yıldır olmuştur ve eğer bir tanesiyle tanışmış veya sahipseniz, nedenini görmek kolaydır. Mizaçları aileler ve aktif bekarlar için harikadır.

Şimdi tüm bu harikaları alın ve ona Altın Kırmızı gibi olağanüstü bir renk katın ve yetenek seti ve güzelliğiyle en sert köpek meraklılarının gözlerini kamaştıracak bir köpek süperstarına sahipsiniz.

Yorumlar

Anita Brenneman
Hep bir altın istiyorduk. Ve kırmızı altının rengini seviyorum. Bir dişi arıyoruz. Kamp yürüyüşü ve tekneyle gezmeyi seviyoruz. Bu köpeğin bizim için mükemmel olacağını düşünüyoruz. Mükemmel bir gösteri köpeğine ihtiyacımız yok. Sevebileceğimiz bir tane.
Kelly Wilson
Yorumunuz için teşekkürler Anita! Bölgenizdeki Golden Retriever yetiştiricilerini aramanızı tavsiye ederiz. Birçoğu, bir hata olarak kabul edilmesine rağmen, normal yavru köpek yavrularından kırmızı tüyleri olan Goldens ile sonuçlanacaktır. Aramanızda iyi şanslar!