Danua Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 350'den Fazla İsim

Danua Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 350'den Fazla İsim

Şaşırtıcı bir şekilde, korkutucu boyutuna rağmen Büyük dane , bu cins köpek nazik ve nazik bir kişiliğe sahiptir. Bu sevecen köpek türü, hafif derecede oyuncu ve çocuklarla iyi geçiniyor. Büyük Danimarkalılar evinizi ustalıkla koruyacaktır. Evde başka hayvanlarınız varsa, bu cinsin diğer hayvanlarla, özellikle de onlarla birlikte yetiştirildiyse, iyi geçindiği bilinmektedir. Bununla birlikte, cins içindeki bazı köpekler, tanımadıkları köpeklere karşı nahoş bir şekilde saldırgan olabilir.

Büyük Danimarkalılar, yaklaşık 34 inç boyunda dururken tipik olarak 100 ila 200 pound ağırlığındadır. bir ortalama ömürleri yaklaşık sekiz ila on yıldır . Ancak aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız isimle Great Dane yavrunuz için mükemmel ismi seçmek biraz sinir bozucu olabilir.Neyse ki, yavru köpeğinize en uygun ismi seçmeniz için birçok farklı tekerlememiz ve nedenimiz var. Yani, yeni bir Danua yavrusu aldıysanız ve mükemmel ismi bulmakta zorlanıyorsanız, korkmayın. Popülerliğe, bedene, ceket rengine ve daha fazlasına dayalı isimlerimiz var! Listelerimizi incelerken güvenilir yardımcınız için mutlaka biraz ilham bulacaksınız.

Presa canario pit bull

İçindekiler

Popüler Danua Köpek İsimleri

  Büyük Danimarkalılar İçin En İyi Köpek Maması

Great Dane gibi dev köpek ırklarıyla hiç uğraşmadıysanız, sizi boyut ve güç olarak küçük bırakan bir köpeğe bakmanın tüm ayrıntılarını öğrenmek biraz bunaltıcı olabilir. Üstelik muazzam boyutlarıyla birlikte, Karakter söz konusu olduğunda erkekler genellikle daha agresif ve daha cesurdur. Bunun daha çok, bölgelerini sürekli olarak işaretlemek için güçlü bir içgüdüye sahip olmaları gerçeğiyle ilgisi var.Bu nedenle, oyunculuk söz konusu olduğunda, erkekler kadın meslektaşlarına göre daha az naziktir. Daha az nazik tavırlarına rağmen, erkekler sevgiye çok düşkündür . Sahipleriyle kucaklaşmaya eğilimlidirler ve ilgiden ve fiziksel şefkatten neredeyse hiç yorulmazlar.Boyutlarıyla ilgili olarak düşünmek isteyeceğiniz son şey, daha fazla besin tüketirler. Bu, sizi bu cinsi tamamen almaktan caydırmamalı, ancak diğer köpek ırklarına kıyasla onları ömür boyu beslemenin daha maliyetli olduğu gerçeğiyle ilgili olarak düşünmek isteyeceğiniz bir şeydir.

Erkekler, kadınlara kıyasla eğitilmeleri daha zor olabilir. Bu, dişilerin genellikle daha sakin ve daha iyi odaklanmış olmaları gerçeğiyle ilgili olabilir. Bu nedenle, fikir birliği, dişilerin eğitilmesinin daha kolay olduğu yönündedir. Dişiler erkeklerden daha nazik ve daha az cesur olsalar da, bu onların koruma içgüdülerine yansımaz. Dişiler çok koruyucu olabilir ve evlerini ve ailelerini davetsiz misafirlerden korurlar.Belki de doğuştan gelen annelik içgüdülerinden dolayı, dişiler, esrarengiz bir şekilde nazikçe oynama yeteneğine sahip çocuklara karşı harikadır. Sevgi söz konusu olduğunda, Büyük Danimarkalılar da erkekler kadar şefkatlidir. Bununla birlikte, birçok kadın boş kalma sürelerine sahip olmayı sever. Bu nedenle, bir isme karar verirken, yavru köpeğiniz için bir isim seçeceğiniz zaman bu kişilik özelliklerini aklınızda bulundurun.

Erkek

Albert Murphy
Arlo Aşağı
güzel norman
Carlton avcı
tay Oscar
Drake Parker
Dwight kapıcı
topçu İsyancı
Hooch Reese
Huck Reggie
Hugh zil sesi
avcı Kayalık
Jasper romeo
Jax Rupert
Yargıç paslı
Kane Sampson
Eşit Mobilet
aslan İtibaren
Liam walter
Luigi Watsons
Mario Wentworth
başına buyruk Wrigley
maks. Wyatt
miki Yogi
geyik Yoşi

Dişi

Abbi Umut
Titrek kavak çoktan
Reyhan Jöle fasulye şekerleme
güzel Ne zaman
Bianca Callie
Brandi kamikaze
Brooklyn Khloe
Buffy Konya
Şeker Lexi
karmela özgürlük
Charlotte Lilly
Hindistan cevizi Ben isterim
Dakota Minnie
diva Moxie
Doris Noel
elsa zeytin
eva desenli
Finley inci
Freya penelope
Gaia Kuruş
Gemma Phoebe
Greta kavalcı
Çingene Haşhaş
ela Gül
harriett Sofya

Ceket Rengine Dayalı Köpek İsimleri

  Ormanda Bir Yolda Büyük Köpekler

Danua köpeğiniz için bir isme karar verirken, ceket rengi başlamak için harika bir yer olabilir. Köpeğinizin görünümüne mükemmel şekilde uyacak isimler var.

Siyah

Siyah, Great Dane'in ceketinde bulunan yaygın bir renktir. Genellikle koyu, çarpıcı ve parlak bir renktir. İşte siyah Danimarkalılar için bazı harika isimler.Kara Jack Elmas
loş Espresso
Jet indigo
Şövalye meyan kökü
Oniks kara
Gölge Oreo
Gölgeli Biber
dumanlı kuzgun
Fırtına samur
smokin Gölgeli
alacakaranlık Kadife

Brindle

Brindle temel rengi, altın yerine siyah bir tonla soluk bir renge kadar altın kahverengi, koyu altın kırmızısıdır. Ayrıca, vücudunda şerit şeklinde siyah işaretler bulunan altın sarısı bir yavruya sahip olabilirsiniz. İşte bu desen ve renkten ilham alan bazı isimler.

Temel Sonbahar
yangın kurnaz
kızarmış ekmek Zencefil
kamuflaj Konya
Chev michele
Acı biber Reeses
üvez sienna
Çavuş baharat
çizgili noktalar
Kaplan Çılgın
Sarı yer mantarı

Geyik yavrusu

Bu, açıktan koyu geyik kırmızısına kadar değişen bir bronzluk rengidir. İşte Fawn montlu köpekler için bazı isimler.

Bej kehribar
Bisküvi sarışın
Tereyağı Karamela
çedar Karamel
kestane Goldie
Fıstık ela
Kırmızı Bal
Güneşli Manila
bronzlaştırıcı Kumlu
Odunsu sarımsı

Örtü

Bir Danua'nın siyah beyaz ceketi Mantle olarak da bilinir. Ağırlıklı olarak göğüs ve boyun çevresinde beyaz benekli siyah bir ceketleri vardır. İşaretleri bir Boston Terrier'e benzer. Aşağıda bu tür bir ceketle bazı harika isimler var.

kısa çizgi Bulutlu
Nokta Kurabiye
çiller Krem
harley Damlacık
Yama Lekelemek
Kuruş Manny
Koymak İnek
su birikintileri Nane
Çoban Pixie
Sıçrama Puf
Leke yıldız

Mavi

Mavi paltolu bir Danua'nız olabilir. Daha spesifik olarak, çelik mavisidir. İşte bu ceket renginden ilham alan bazı isimler.gök mavisi Yıldız çiçeği
mavi güzel
Mavi alakarga kapri
Yaban mersini gök mavisi
Kobalt Dori
camgöbeği Cin
Kot İris
Kıvırcık Lilly
Gümüş meena
Arduvaz Safir
deniz mavisi Skye

Harlequin

Harlequin ceket, vücudun her yerinde siyah yamalar bulunan beyaz bir ceketi tanımlar. Aşağıda Harlequin ceketinden ilham alan isimler var.

leke kremsi
Dama Sol
kısa çizgi Dotty
Daldırma Telaş
Domino Latte
Mürekkep Görkemli
Lemur Mermer
Mozaik orca
Kokarca -de
Zerre Haşhaş
Rüzgâr gibi geçmek Vanilya

Merle

Merle Great'iniz varsa, kendinizi şanslı sayın! Küçük ve seçkin bir dev safkan köpek grubunun üyesidirler. Belirgin Merle deseni soluk griden koyu renk tonuna kadar değişir. Bu, daha koyu lekelerle birlikte tüm kürklerinin rengi olacak. Merle renkli yavru köpeğiniz için bu harika isimlere göz atın.

Ashton çok lezzetli yemek
Mavi küllü
Kömür Bulanık
Tozlu küçük bot
Kont Kalipso
Sisli küçük hanım
Bitkin Görkem
Acele etmek Ruh
Fok Gazlı
Fırtınalı Köpük
Kurt tekir

Cins Büyüklüğü ve Fiziksel Özelliğe Dayalı Köpek İsimleri

  Danua kanepede uyuyor

Büyük Danimarkalıların BÜYÜK olduğundan bahsetmiş miydik?! Peki, büyük tüylü arkadaşlarımız için cinsiyete göre ayrılmış bu isimlere bir göz atın.

en aptal köpek ırkları
Alfie Amazon
Ağustos Barones
Ben Ayı
Büyük oğlan canavar
Boomer Bertha
Bruce kanyon
Brütüs Yığın
Şampiyon kül
Clifford Siklon
Drake Hançer
Devasa diva
Buzul Eko
Godzilla Elektra
Golyat Gamora
Herkül Büyük
Hooch Harlow
Hulk Hera
rahip Avcı
Kral Uğursuzluk
kong Adalet
Efsane Katniss
Mack Kodlar
magnum özgürlük
Dağ Medusa
Birinci Kek
Rambo Okyanus
korucu panter
Zengin Rousey
Kayalık Roxy
Samson Sahra
Başak Bakmak
Sumo Kaplan
tankı Vixen
titan zeyna

Komik Danua Köpek İsimleri

Norma karşı çıkmak ve Danimarkalınızı tamamen mantıksız bir şey olarak adlandırmakla ilgili bir şeyler var. Bu fikri seviyoruz! İronik deneyin ve köpeğiniz için komik isimler yoldan geçenlerin bakışlarını ve gülümsemelerini toplayacağından emin olabilirsiniz.Bebek Fıstık
Fasulye İşemek çiş
Bitty Pint
Düğme Pixie
cin cılız
Biraz Etrafında
küçük ayak Kısa
Minnie Karides
Lokma Fışkırtma
munchkin ufacık
kızarmış tavuk Minik

Köpek Adı Trendleri

Tipik olarak, Büyük Danimarkalılar için bir isim seçme söz konusu olduğunda en belirgin eğilim, çoğu zaman bir sahibinin ihtiyaç duyduğu ilham kaynağı olan güç ve boyuta inmiştir. Göz ardı edilmesi zor bir özellik. Nazik devin katıksız gücünü ve kudretini bünyesinde barındıran Titan, Ayı vb. gibi her türlü isim vardır. Bu isimler zaman zaman boyları ve saldırganlıkları ile konuşur.

İnsanların benimsemeye başladığı bir başka trend de, köpeğinize TV şovlarındaki ve filmlerdeki karakterlerin adlarını vermektir. Dane'inizin kişiliğini ve bu karaktere olan sevginizi sergilemek için Scooby, Pluto ve daha fazlası gibi isimlerde bir artış oldu.


Köpek Adlandırma İpuçları

  Great Dane Sahibine Sarılma

Hâlâ bir isim bulmakta zorlanıyorsanız, bunun sürecin bir parçası olduğunu unutmayın. En sevdiğiniz kitap başlıkları, televizyon programları, yiyecekler veya köpeğinizin kişisel geçmişi ve hikayesi arasında seçim yapıyor olabilirsiniz.Siz ikiniz nasıl tanıştınız? Onları ilk gördüğünde nasıl hissettin? Bunların hepsi, aralarından seçim yapabileceğiniz harika kaynaklardır.

Sahiplerin tüylü arkadaşları için isim bulmalarının bir başka yolu da köpek eğitimidir. Bu sadece yavrular için çok önemli değil, aynı zamanda hangi ismi seçerseniz seçin köpeğiniz için kafa karıştırıcı olmayacağından emin olmak istiyorsunuz.

Köpeğinize kal, otur veya gel gibi yeni komutlara yanıt vermeyi öğretmeye çalışıyorsanız, köpeğinize Ray, Bit veya Chum gibi bir şey vermek istemeyebilirsiniz.

Bu ikisini kolayca karıştırabilirler, bu da çağrıldıklarında isimlerine yanıt verme veya komutları takip etme konusunda herhangi bir tutarlılık geliştirmelerini zorlaştırabilir.En önemli faktör, seçtiğiniz ismin doğal görünmesi ve iyi akmasıdır. Sizi mutlu hissettirmeli ve köpeğiniz iyi tepki vermelidir. Şüpheye düştüğünüzde 'arka kapı testini' deneyin. Arka kapınızda durun ve köpeğinize ilgilendiğiniz bir adla seslenmeyi deneyin. İşte bazı örnekler:

'Jennifer, buraya gel kızım!'
'Marlowe, yemek zamanı!'
'Otur, Harper!'

Bu tür testler, köpeğinize onlarla konuştuğunuzu ve onların dikkatini çekmeye çalıştığınızı açıkça gösterebilir. Bu nedenle, duyduklarında bu isme yanıt vermeye veya tetikte olmaya başlama olasılıkları daha yüksektir.

Endişelenmeyin, o size gelecek ve bir gün bu isim kalıcı olacak.


Son düşünceler

Bu listeyi inceledikten ve umarız sevdiğiniz birkaç isim bulduğunuzda, denemeye başlama zamanı. En sevdiğiniz isimleri farklı senaryolarda deneyin ve siz ve köpeğinizin bunlardan herhangi birini beğenip beğenmediğinizi görün. Ayrıca aile üyelerini de dahil edebilir ve onlardan oy kullanmalarını isteyebilirsiniz.

Sonunda, Danua'nız muhtemelen onlardan birine doğru çekilecek ve o zaman bileceksiniz! Verecekleri yanıt size yardımcı olacaktır. Kısa sürede anlamanıza yardımcı olacaksınız.

Yorumlar