Acana mı Orijen mi: Hangi Köpek Maması Markası Daha İyi?

Acana mı Orijen mi: Hangi Köpek Maması Markası Daha İyi?

Acana ve Orijen'i yavrularınız için tercih edilen köpek maması olarak mı düşünüyorsunuz? Yüzlerce marka ve binlerce sonsuz aromalı ürünler , bu markalar arasında doğru kararı nasıl verirsiniz? veya diğerleri ? Köpek beslenme uzmanı değilseniz bu kolay değildir, ancak umarım bu kılavuzla beslenmeyle ilgili temel bilgileri anlamanıza yardımcı oluruz ve konu köpeğinizin yemeği olduğunda sizi doğru yöne yönlendiririz. Köpek maması endüstrisinin iki ağır ağırlığını yan yana koyarak size bunların nasıl birbirleriyle ve nihayetinde kimin daha iyi olduğunu gösterebiliriz.

Bu yazıda bakacağız Acana ve Orijen kimin zirveye çıktığını görmek için. Köpeğiniz, aranacak önemli şeyler ve malzemeler için hangi markanın en iyi olabileceği ve paranın karşılığını kimin vereceği konusunda size rehberlik edeceğiz. Bu ayrıntılı karşılaştırma size güçlü ve zayıf yönlerini, besin değerini, marka tarihçesini, fiyatları, malzemeleri ve daha fazlasını gösterecektir.Önceki karşılaştırmalarımızdan biraz farklıdır çünkü bu iki marka aynı ana şirket Champion Pet Foods LP'ye sahiptir ve bu nedenle aynı arka plana ve geçmişe sahiptir. Tam bir boyuta özgü gıda çeşitleri sunmazlar. markaları genellikle nasıl karşılaştırırız Bu nedenle, hangisinin zor kazandığınız paraya layık olduğunu görmek için popüler olan benzer ürünleri, yani yavru köpek mamaları, orijinal yetişkin yiyecekleri ve formda ve sağlıklı tarif yiyeceklerini karşılaştıracağız. Öyleyse doğrudan konuya girelim.

Bir Bakışta Yiyecek Karşılaştırması: Acana ve Orijen

Acana Puppy & Junior: Acana Puppy free-run Turkey & Chicken
Orijen Yavrusu: Orijen Puppy free-run Chicken & Hindi
Acana Orijinal Yetişkin: Serbest dolaşan Kümes Hayvanları Formülü
Orijen Orijinal Yetişkin: Serbest dolaşan Tavuk ve Türkiye
Acana Hafif ve Fit: Hafif ve Fit Formül

Orijen Fit & Trim: Fit & Trim FormülüNot: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Geçmişleri

Acana ile Orijen Marka Hikayelerinin Karşılaştırılması

Acana ve Orijen uzun süredir ortalıkta. İçeri girmeden ve köpeğiniz için hangi yiyeceğin doğru olduğunu bulmadan önce, her iki marka hakkında da biraz araştırma yapmanız uygundur, böylece köpeğinizin sağlığına ne kadar bağlı olduklarını anlayabilirsiniz.Orijen ve Acana'nın her ikisi de iyi bilinen köpek maması üreticileri olduğu için, birçok farklı cins için sıklıkla birbirleriyle karşılaştırılırlar. Orijen olur Danua'lar için en sevdiğimiz yiyeceklerden biri yanı sıra bizim Alman Çobanları için en iyi yemek seçimleri .

Acana

Hem Acana hem de Orijen, tarafından yaratılan ve üretilen markalardır. Şampiyon Pet Foods LP Reinhard Muhlenfeld tarafından 1985 yılında kuruldu. Onun amacı, biyolojik olarak uygun Bu, köpeklerin vahşi doğada ne yediğini yansıtmak anlamına gelir. Bu nedenle, tarifleri bol miktarda et ve genellikle kuru köpek mamalarında% 30 ila 40 protein içerir. Her ikisi de malzemelerini tedarik etmek için Kanada'daki bölgesel çiftçiler, balıkçılar ve çiftçilerle birlikte çalışıyorlar ve 30 yılı aşkın süredir bunu yapıyorlar.

Acana markası 'Alberta' ve 'Canada' kelimelerinin bir karışımıdır ve Champion’un ilk markalı ürünüydü. 2016 yılında 25 yaşına bastı, ancak yüksek kalitesinden dolayı kurulduğu günden bu yana birinci sınıf bir evcil hayvan maması oldu. Acana iyi bilinir boksör sahipleri için birinci sınıf köpek maması ve cins için favorilerimizden biri.Orijen

Orijen, 2005 yılında piyasaya sürüldü ve Latince 'Origin' kelimesinin kasıtlı olarak yanlış yazılmasıdır ve aynı şekilde telaffuz edilir. Champion, doğanın amaçladığı gibi köpekleri beslediği için markalarının kelimenin anlamını somutlaştırdığını belirtir.

Şampiyon kalite ve pazar payı açısından dünya lideri. Purina ve Royal Canin gibiler kadar büyük olmasalar da, Orijen genellikle olumlu eleştiriler alıyor . Ayrıca bu büyük markalara hem uluslararası pazarın hem de Kanada ve ABD'deki iç saha çimleri için meydan okuyorlar. İkisi de kendileriyle gurur duyuyor Şirket içinde oluşturur, pişirir ve paketlerler ve asla dış kaynak kullanmazlar . Bu, ürünlerine ne girdiğinden emin olabilecekleri ve başlangıçtan müşteriye teslimatına kadar üretim hattı üzerinde tam kontrole sahip olabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca yaygın olarak Taste of the Wild gibi diğer markalarla karşılaştırıldığında ve Fromm gibi premium seçenekler .

Beslenme Değerleri

Beslenme, tüm canlılar için hayati öneme sahiptir ve iyi beslenme, sağlığın iyi olmasını sağlar. sevgili köpeğimizin şirketinden olabildiğince uzun yıllar keyif alabiliriz. Bu amaçla, evcil hayvanlarımızın sağlıklı, mutlu ve aktif kalması için neye ihtiyaç duyduğunu öğrenmemiz zorunludur.

KİME tam ve dengeli beslenme köpeğinizin sağlığını ve canlılığını korumak için temiz tatlı su kadar önemlidir. Bu, en iyi durumda kalabilmek için doğru protein, yağ, mineral, vitamin ve karbonhidrat dengesine sahip olması gerektiği anlamına gelir.Omnivorlar olarak geliştirilen köpekler, biz insanlardan çok daha yüksek protein seviyelerine ihtiyaç duyar. ona kaliteli yemek ver boyutu, yaşı ve enerji gereksinimleri için yapılmıştır.

Aşağıdaki tabloda, her markadan üç ürünü alıp besin dağılımını en büyük üç bileşen halinde karşılaştırıyoruz; protein, yağ ve lif . Bu şekilde yan yana karşılaştırma, yavrularınız için en faydalı dengeye kimin sahip olduğunu size gösterecektir.

Acana YavrusuOrijen YavrusuAcana Orijinal YetişkinOrijen Orijinal YetişkinAcana Hafif ve FitOrijen Fit & Trim
Protein % 31 % 38 % 29 % 38 % 33 % 42
Yağlar % on beş yirmi% % 17 % 18 % 10 % 13
Lif % 5 % 5 % 6 % 5 % 8 % 8
Kcal / Kupa 369 391 359 356 315 322

Bu besin maddelerinin önemini tam olarak anlamak için, yukarıdaki besinlerin yavrularınız için neden bu kadar önemli olduğunu ve beslenme dengesi savaşında kimin kazandığına dair bir veya iki kelimeyi özetleyelim.

Protein içerikli

Protein, yağlı ve zararlı olmadan kalori bakımından zengindir, bu da enerji seviyelerini artırarak yavrularınıza fayda sağlar. Doggo'nuzu saatlerce dolu tutacak ve egzersizi bitirdiğinde ona tamir ve yeniden inşa etmek için gereken amino asitleri sağlayacaktır ve işte bu süreçtir. daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar. Yüksek kaliteli proteinler aynı zamanda sağlıklı bir cildi ve parlak bir ceketi teşvik ederken, düşük kaliteli proteinler kaşıntılı ve tahriş olmuş cilt gibi sorunlara yol açabilir.Protein karşılaştırmasında bunu görebiliriz her iki marka da son derece yüksek protein içeriği sunar diğer markalara kıyasla tüm yiyeceklerinde. Burada açık kazanan Orijen, üç yiyeceğin de protein içeriğinin otuz ve erken kırk yüzdelik dilimlere kadar çıktığını görebiliyoruz, yani bol miktarda protein içeriği var.

Yağ içeriği

Köpeğinizin diyetindeki yağlar esas olarak işlenmiş hayvansal yağlardan, çeşitli bitkilerden elde edilen tohum yağlarından ve eklenen şekerlerden elde edilir. Yağlar, gıdalardaki en kalorili bileşenlerdir ve bu nedenle diyetindeki en konsantre enerji kaynağını sağlar . Yağlı içerikler, hücre yapısına ve işlevine yardımcı olan önemli yağda çözünen vitaminler taşıyan temel yağ asitlerini sağladıkları için köpeğin beslenmesinde önemli bir rol oynar. Bazı yağ asitleri, köpeğin derisinin ve tüylerinin sağlıklı ve parlak kalması için oldukça faydalıdır. Bir esansiyel omega 3 ve 6 yağ asitlerinin eksikliği, genellikle zayıf görme ve zayıf bilişsel yetenek ile ilişkilidir.

Her iki marka arasındaki yağ içeriğinin benzer olduğunu görebildiğimiz gibi, Acana, düşük protein içeriğine karşı dengelemeye yardımcı olmak için biraz daha düşük bir miktara sahip. Her ikisi de bir süre için önerilen miktar içindedir dengeli beslenme .Lif İçeriği

Fiber bir önemli yavru köpeğinizin beslenmesindeki besin, ancak sağlığı için çok faydalıdır bu yüzden dışarıdaki hemen hemen her köpek mamasında bulunur. Herhangi bir enerji veya vitamin sağlamazken sağladığı kolon sağlığını, kilo yönetimini iyileştirmeye yardımcı olur ve karın sorunlarını önler ve giderir ishal, kabızlık ve diabetes mellitus gibi.

Öyleyse, köpeğiniz bu sorunlardan herhangi birini yaşıyorsa, diyetinde yeterince lif alıp almadığını düşünmek için bir dakikanızı ayırın ve değilse, veterinerinizle yemeğini değiştirmek veya diyetinde lif takviyesi hakkında konuşun. Bağırsak dengesini ve hareketini yeniden kurmanın harika bir yoludur ve genç ve yaşlı köpekler için faydalı olabilir.

Burada hem Acana hem de Orijen'in benzer ve yüksek oranlarda lif sağlar Sindirim sistemleri için harika olan ve köpeklerin zengin protein içeriğini sindirmesine yardımcı olacak. Bunları Acana’nın formüllerine bakarken görebilirsiniz. derinlemesine Acana köpek maması incelemesi .

Tatlar

Forest Gump'ın meşhur dediği gibi, 'hayat bir kutu çikolata gibidir' ve bu özellikle biz insanlar ve çok çeşitli yiyeceklere kolay erişim sayesinde beslenme seçimlerimiz söz konusu olduğunda doğrudur. Ama aynı şey bizim köpeğimiz ve onun yiyeceği için söylenemez ve çoğu zaman köpeklere, rahatlığımız için her gün aynı yiyecek verilir ve çünkü sindirim sistemleri rutini tercih ediyor .Kuru mama bazen köpekler için biraz sıkıcı olabilir ve hatta bazıları burunlarını yukarı çevirip sadece teklifte başka hiçbir şey yoksa yer (benim şımarık İngiliz Bull Terrierim onların en büyük suçlusu!) savunucusu sürekli olarak bir alternatif sunabilir, çünkü bu telaşlı yemeyi teşvik eder, bazen biraz değiştirmek onun rutinine eğlence ve sindirim gücü katabilir.

Neyse ki çoğu marka yiyeceklerini birden fazla tatta sunacak, bu harika çünkü bu, yavrularınızın tercihleri ​​ve hoşgörüsüzlükleri için bir seçim anlamına geliyor. Hem Acana hem de Orijen, evcil hayvan maması yaratıcıları arasında en geniş aroma yelpazesini sunmasa da, her ürün için bir avuç aroma var Bu nedenle, biraz çeşitlilik katmayı seçerseniz, köpeğiniz yemek saatlerinden memnun olmalıdır.

Maliyet

Yiyecek satın almaya gelince, özellikle de Mastiff veya Rottweiler gibi büyük bir yiyiciniz varsa, paranın değeri genellikle birçok evcil hayvan sahibi listesinin başında gelir. Çoğu şey için genel bir kural, ödediğinizin karşılığını alırken niceliğe değil niteliğe odaklanmaktır, ancak şunu unutmayın: en pahalı her zaman en iyisi anlamına gelmez . Bazen, insan ürünleri gibi, kaliteye değil isme para ödüyor olabilirsiniz.

Fiyatlar, etkili bir şekilde aynı yiyecek için çılgınca değişebilir, bu nedenle buğdayı samandan nasıl ayıracağınızı bilmek önemlidir.

Bunu yapmak için önce sen Köpeğinizin ne tür bir diyete ihtiyaç duyduğunu ve nedenini bilmeniz gerekir. Örneğin, yüksek enerjiye sahip küçük köpekler çok fazla kalori yakacaklardır, bu nedenle, yararlı vitaminler ve glukozamin için daha az kaloriye ve daha fazlasına ihtiyaç duyan hareketsiz eski bir zamanlayıcıya kıyasla fincan başına daha yüksek kalori içeriğine sahip bir yiyecek en iyisidir. Daha sonra köpeğinizin ihtiyaçlarını belirlediğinizde, bunu birkaç kaliteli yiyecekle daraltın. O zaman para için basit bir değer hesaplaması haline gelir ve size en az paraya daha kaliteli protein içerikleri, kalori ve vitaminler verir.

ingiliz bulldog yavrusu için en iyi yiyecek

Bu tablo, her iki markanın en popüler tahıl içermeyen boyuta özel ve ağırlık yönetimi kuru mamalarının ortalama maliyetlerinin hızlı bir karşılaştırmasını sunar.

Acana Puppy & JuniorOrijen Standart YavruAcana Orijinal YetişkinOrijen Orijinal YetişkinAcana Hafif ve FitOrijen Fit & Trim
Çanta Boyutu (Lbs.) 25 Lb. 25 Lb. 25 Lb. 25 Lb. 25 Lb. 25 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 2,56 ABD doları 3,56 ABD doları # 2.56 3,64 ABD doları 2,64 ABD doları 3,76 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .14 .18 .14 .yirmi .17 .2. 3

Pound / pound bazında Acana çok daha ucuza çıkıyor Orijen'e göre, kalori başına fiyat dağılımıyla doğrudan ilişkili olan pound başına bir dolardan fazla. Orijen çok daha yüksek protein içeriğine sahip olsa da, yüzdeye dayalı bir maliyet karşılaştırmasında fiyat orantısız bir şekilde daha yüksek görünecektir.

Örneğin, yaklaşık% 10 daha fazla protein alırsınız ancak fiyat% 30'un üzerinde artar. Orijen ile fincan başına kalori biraz daha yüksektir, ancak ekstra fiyatı garanti etmek için yeterli değildir, bu nedenle burada, Acana'nın paranızın karşılığını daha iyi verdiğini düşünüyoruz.

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
Acana Yerel Kaynaklı Malzemeler Ortalama ürünlerden biraz daha pahalı
Ortalama protein içeriğinden daha yüksek
Kalite kontrol için evde paketlenmiştir
Orijen Doğal ve Organik Diğer lider markalara kıyasla yüksek fiyatlı
Tariflerin Bolluğu
Marka Popülerliği

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm ürünlerde olduğu gibi, tarafından cevaplanmayan sorular olacaktır. yalnız besin içeriği . Bu soruların birçoğunu her hafta burada, Köpeğinizi Sevin'de alıyoruz, bu nedenle bunları sizin için aşağıda özetlemek için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Herhangi bir şeyi kaçırdıysak, yorumlar bölümüne bize bir satır bırakabilirsiniz.

S: Pahalı köpek mamaları buna değer mi?
C: İyi yemek için para ödemenin uzun vadede ekstra maliyete değer olduğuna inanıyoruz. Kaliteli bir yiyecek, yavru köpeğinizi daha sağlıklı hale getirecek ve kötü beslenme ve köpek maması bileşenlerinin neden olabileceği birçok sağlık koşulunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bütçenize göre maliyet ve faydaları dengelemelisiniz.

S: Acana ve Orijen'i nereden satın alabilirim?
C: Her iki marka da çoğu evcil hayvan mağazasında mevcuttur ve Amazon gibi çevrimiçi pazarlardan kolayca satın alınabilir. Bu yüzden onu bulmak ve denemek yeterince kolay olacak, sadece bir miktar para harcamadan önce en küçük çantayla başladığınızdan emin olun, çünkü herhangi bir nedenle yavru köpeğinizle iyi oturmazsa, onu bin ya da daha iyisi, bir sığınağa bağışlayarak.

S: Köpeğim için hangisinin daha iyi besin içeriğine sahip olduğunu nasıl bilebilirim?
C: Bu makalede tartıştığımız gibi, yiyecek satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. İyi bir protein ve yağ dengesi esas olanıdır. İsimsiz et kaynakları ve yapay tatlar ve koruyucular gibi kaçınmak istediğimiz içerikler de var, ancak neyse ki bu markaların her ikisi de yüksek kaliteli malzemeler ve besin içeriği sunuyor.

S: Seçici yiyiciler için hangi marka daha iyidir?
C: Her iki marka da oldukça başarılı çünkü her ikisinin de her üretici tarafından yapılan çeşitli farklı lezzetleri var. Sibirya huskies ünlü bir şekilde seçici yiyicilerdir ve Orijen bazı yemek aromaları var bu cinsle iyi iş çıkarır. Bizon etinden yapılan köpek mamaları ayrıca yavruları yiyeceğe özgü yiyecek tercihleriyle tatmin ettiği bilinmektedir.

Son düşünceler

Acana ile Orijen'i karşılaştırmak, 'doğanın amaçladığı gibi' değerleri nedeniyle yapılması gereken çok popüler bir karşılaştırma. Kuru mama üretmek için yüksek miktarlarda kaliteli et kullanırlar. Her ikisi de yerel ve en kaliteli malzemeleri tedarik etmeye adanmışlardır, bu da yiyeceklerinin her ikisi de olduğu anlamına gelir. lezzetli ve besleyici yoğun senin yavru için. Farklı yaşlara, boyutlara ve enerji seviyelerine yönelik çeşitli tat ve formülleriyle birlikte, ürünleri kesinlikle birinci sınıf itibarlarını hak ediyor.

Eğer sen yaşlı bir mama arıyor , sonra Acana bu seçeneği sunmadığı için Orijen kazanır ve bu, Acana'ya yönelik tek gerçek eleştirimizdir. Ancak Acana para için daha iyi bir değer sunar ve bu bizim ve okuyucularımız için önemli ve bu cephede. Bununla birlikte, bu karar gerçekten bir çalkantıdır. Her iki marka da paranın karşılığını fazlasıyla veriyor ve her iki yemekte de gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Yorumlar