Köpekler Kabak Yiyebilir mi? Kabak Köpeklerin Düzenli Olarak Yemeleri İçin Güvenli mi?

Köpekler Kabak Yiyebilir mi? Kabak Köpeklerin Düzenli Olarak Yemeleri İçin Güvenli mi?

Kabak çok yönlüdür. Cadılar Bayramı'nda bir jack-o'-fener yapmanın yanı sıra, hemen hemen her şey yenilebilir ! Balkabağı pek çok kişi için bu kadar temel bir besin olduğundan, onu yavrularınıza beslemek istemenize şaşmamalı.

Her zaman araştırmanızı ve veterinerinizle konuşun yavrularınıza yemesi için farklı bir şey vermeden önce. Köpekler her zaman bizim zevk aldığımız şeylere sahip olamazlar ve bazı insan yiyecekleri onlar için zehirlidir. Bazı 'insan yiyecekleri' güvenlidir ve bazı yiyecekler yavrularınız için mükemmel bir muamele olabilir.Yine de iyi haber şu ki, köpekler balkabağı yiyebilir, ölçülü olduğu sürece. Her şey için, köpek arkadaşınıza balkabağı beslemeyi bilmeniz gerekecek, okumaya devam edin!

İçindekiler

Kabak Köpekler İçin Güvenli mi?

Sonbahar Kabağı Dilimlenmiş

Kabak sadece köpek tüketimi için güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda besinsel faydaları da vardır.Evet! Kabak sadece köpeklerin yemesi için güvenli değil, aynı zamanda diyetlerine besleyici katkı . Başka bir bonus, çoğu yavrunun onu yemekten zevk almasıdır. Ek bir bonus olarak kullanılabilir köpeğinizin dışkısını sıkın özellikle gevşek veya sulu dışkıları varsa.

aslında o da olabilir kabızlık tedavisinde kullanılır , daha yüksek su içeriği nedeniyle, yavrularınız buna duyarlı olmadığı sürece. Her zaman olduğu gibi, başlamak isteyeceksiniz küçük miktarlarla Köpeğinizin farkında olmayabileceğiniz herhangi bir gıda hassasiyeti olmadığından emin olmak için.

boo köpek isimleri

Beslenme Faydaları

Portakallı Kabak Yiyen Beyaz Samoyed Köpek

Kabak, köpeğiniz için tüm vücut sağlığı desteği sunar.Kabak, köpeğinizin sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu birkaç besine sahiptir. A ve C Vitaminleri (ayrıca diğer vitaminler ve mineraller daha küçük miktarlarda), lif ve su bunun içine paketlenmiş nefis kabak . Artı, bu az yağlı ! Köpeğinizin aşağıdakiler için bu temel besinlere ihtiyacı vardır:

 • sağlık
 • diyabet önleme
 • Ağırlık kontrolü
 • göz sağlığı
 • Bağışıklık sistemi desteği
 • Böbrek ve mesane sağlığı
 • Kemikler ve eklem desteği

Yani balkabağı kulağa süper yiyecek gibi geliyor, değil mi? İnsanların balkabağı yemekten fayda görebileceğini biliyoruz. Ama konu değerli yavrularımıza geldiğinde, bunun zehirli olmadığını ve köpeklerimize vermememiz gereken bazı şeyler olduğunu bildiğimiz halde (daha fazlası için), henüz bilmiyoruz eğer köpekler tüm besinleri emebiliyorsa balkabağından.

Köpeklerin balkabağı yemekten faydalanma şansı olduğu için, yeterince beslendiği sürece devam edin diyoruz. tam dengeli bir diyetin parçası . Önce veterinerinizle konuşmak iyi bir fikirdir. Köpeğinizin beslenme ihtiyaçları için balkabağı beslemenin güvenli olup olmadığını size söyleyecekler ve balkabağı yedikten sonra yavrularınız herhangi bir sorun yaşarsa orada olacaklar.Köpeklere Kabak Beslemek

Fido'yu biraz balkabağı beslemeye karar verdiyseniz, atmanız gereken birkaç adım var. Taze pişmiş balkabağı en iyisidir, yani Fido'nun yemek kasesine biraz eklemesine izin vermeden önce onu pişirip temizlemek isteyeceksiniz. Yavru diyetinize balkabağı eklemeye başladığınızda neler bekleyebileceğinize bir göz atalım.

Köpekler İçin Balkabağı Nasıl Pişiririm?

Kabaktan Buğulanmış Hamur

Ek baharat veya çeşniler olmadan buğulanmış ve hazırlanmış sade, köpeğinize biraz balkabağı sunmanın en iyi yoludur.

Pişmiş taze balkabağı çiğden daha iyidir , köpeklerin sindirmesi zor olan. Beslemeden veya pişirmeden önce cildi ve sapı çıkarın. Taze balkabağını fırında kavurmak onu güzel ve yumuşak yapar ama her zaman baharatsız bırakmayı unutmayın. Taze pişmiş veya konserve balkabağı ılık veya soğuk yenebilir.

Kabak hazırlığındaki zorlu işleri üzerinizden atmak istiyorsanız, konserve satın al ! Sadece sade balkabağı püresi olduğundan ve pasta karışımı olmadığından emin olun. Konserve balkabağı hem kullanışlı hem de aynı derecede besleyici!Köpekler çöp kutusuna baskın yapma konusunda uzman olduklarından, kutuları güvenli bir şekilde atmaya özen gösterin. Keskin kenarlar tehlikelidir ve dillerinde, diş etlerinde ve dudaklarında yırtılmalara ve kanamalara neden olabilir.

Köpeğim Ne Kadar Yiyebilir?

Ağzında Kabak Dilimli Husky

Köpeğinize yedirebileceğiniz balkabağı miktarı, boyutlarına göre değişir ancak %10'luk tedavi kuralı uygulanmalıdır.

Bir köpek için balkabağının bir kısmı Boyutlarına göre 1-4 yemek kaşığı e. İlk kez balkabağı verirken, küçük bir miktarla başlayın (köpeğiniz 10 kilonun altındaysa bir yemek kaşığı veya yarım yemek kaşığı). Birkaç gün sonra miktarı artırabilirsiniz. Yavru köpeğinizi balkabağı ile besledikten sonra iyi değilse, ona daha fazla vermeyin ve tavsiye için veterinerinizle konuşun.

Köpeğim Ne Sıklıkta Yiyebilir?

Pomeranya Köpeği Su Kabakları İle Poz Veriyor

Kabak günlük köpek tüketimi için yeterince güvenlidir.Köpeğiniz balkabağı yiyebilir her gün dengeli beslendikleri sürece. Yiyeceklerine balkabağı eklemeden önce veterinerinize sorun olup olmadığını sorun. Aşırıya kaçmadıklarından ve birçok köpeğin yaptığı gibi midelerinin kaldırabileceğinden fazlasını yemediğinden emin olmak istersiniz.

Kabak Köpekler İçin Kötü Olabilir mi?

Balkabağını ilk kez beslemeden önce, herhangi bir tehlike olup olmadığını bilmek isteyeceksiniz. her zaman bir risk vardır köpeğinizin diyetini değiştirmek onları hasta edebilir , bu nedenle değişiklikleri yavaşça ve veterinerinizin rehberliğinde yapın. Kabak söz konusu olduğunda şunlara dikkat edin:

 • Ev yapımı diyetler
 • çok fazla balkabağı
 • Kabak özel müstahzarları

Evde Pişmiş Diyetler

Kavrulmuş Kabak

Köpeğiniz için evde pişirdiğiniz yemekler, köpek arkadaşınızın gelişmesi için gereken doğru beslenmeden yoksun olabilir.Yavru köpeğiniz için evde hazırlanmış lezzetli bir yemek hazırlamak kulağa harika geliyor ama doğruyu bulmak zor. Ev yapımı diyetlerin %95'i en az bir temel besin maddesinde eksiktir. . Yavrunuzu bir şeyden çok fazla beslememek için gerçekten dikkatli olmalısınız, çünkü bu onu hasta edebilir. Herhangi bir evcil hayvan ebeveyni için büyük bir sorumluluktur. Bu nedenle, ısmarlama bir diyet oluşturmak istiyorsanız her zaman veterinerinizi dahil edin.

çok fazla balkabağı

Kabak İçinde Yiyen Köpek

Köpeğiniz çok fazla yerse, balkabağının en büyük varlıkları da bize en büyük endişeyi verebilir.

A vitamini toksisitesi nadirdir ancak köpeklerin diyetlerinde çok fazla varsa mümkündür. Çok fazla A vitamini kemiklerin ve eklemlerin sağlığını etkiler. Hasar görmüşlerse, köpeğiniz artrit alabilir -acı verici ve geri dönüşü olmayan bir durum. Mide rahatsızlıkları, kan bozuklukları ve karaciğer hastalığı da bir olasılıktır.

Fiber, köpek arkadaşınızın normal şekilde kaka yapmasını sağlar, ancak çok fazla lif bağırsaklarını rahatsız eder - mutsuz bir bağırsak, kusma, ishal veya kabızlık ile sonuçlanır. İlk kez balkabağı besliyorsanız, küçük bir miktar (0,5-1 yemek kaşığı) ile başlayın ve mide rahatsızlığı belirtilerini izleyin.Özel Hazırlıklar

Baharatlı Sonbahar Tatlıları

Kabak ile tatlandırılmış veya balkabağı içeren fırınlanmış ürünler, içecekler veya diğer yiyecekler yavrularınız için tehlikeli olabilir.

Kabak hemen hemen her şeye eklenebilir ve köpekler onu yiyebilir, ancak bu, yavrularınızın kabak içeren herhangi bir gıdayı yemesinin aniden güvenli olduğu anlamına gelmez. Bazılarımız favori mevsimlik yiyecekler aslında köpeklerimize zarar verebilir, bu yüzden tüm balkabağı aromalı ikramları yavrularınıza vermekten kaçınmak en iyisidir. Niye ya? Bazı popüler örnekleri tartışalım:

 • balkabağı baharatı
 • balkabağı ekmeği
 • Balkabağı turtası (konserve balkabağı turtası karışımı dahil)
 • balkabağı ve balkabağı baharat içecekleri
 • Şekersiz kabak ürünleri

balkabağı baharatı

Baharatların (tarçın, karanfil, zencefil, hindistan cevizi, yenibahar) bu sıcak karışımı, en sevdiğimiz balkabağı yemeklerini tatlandırmak için sıklıkla kullanılır. Fakat Köpeğinizin çevresinde baharat kullanırken dikkatli olun.

Hindistan cevizi neden olabilir kalp ve tansiyon sorunları , titreme, nöbetler, kafa karışıklığı ve mide ağrısı. Tarçın düşük kan şekerine, mide rahatsızlığına, solunum problemlerine, karaciğer ve kalp problemlerine neden olabilir. Yiyecekle karıştırıldığında, küçük bir miktarın kusma veya ishal dışında büyük sorunlara neden olması olası değildir.

kabak ekmeği

Bu şeker ve yağlar Kaçınılması gereken balkabağı ekmeğinde. Yavrularınızın diyetindeki her ikisinden de fazlası kilo alımına, pankreatite, kalp hastalığına, diyabete, bağırsak sorunlarına ve artrite neden olabilir. Evde ekmek yapmaya hevesliyseniz, diğer malzemelerle karıştırmadan önce balkabağı posasının bir kısmını köpeğiniz için ayırın. Bu ikinizi de mutlu edecektir.

balkabağı pastası

Balkabağı turtası ve konserve turta karışımı, balkabağı ekmeğinden bile daha kötüdür, bu nedenle daha ciddi sorunlar görebilirsiniz. Kabak ekmeği gibi, balkabağı turtasındaki şeker, yağlar ve baharatlar herhangi bir köpek için kötü bir seçimdir. Köpekler alabilir kusma, ishal veya mide ağrısı pasta yedikten sonra Şeker, köpeğinizin dişleri ve diş etleri için kötüdür. düzgün çalışmıyorsanız evde yavrunuzla diş sağlığı , diş çürümesine neden olabilir.

Kabak Aromalı İçecekler (ör: biralar, kahveler)

Bir köpeğin alkol almasına asla izin vermeyin . Etkileri bizde olduğundan daha şiddetlidir - küçük bir miktarı bile köpekler için zehirli olabilir. Alkol toksisitesinin belirtileri beklediğiniz şeydir - kusma, uyuşukluk, koordinasyon bozukluğu, dehidrasyon veya çökme.

Bir köpek çok içerse kafeinli içecekler kalp sorunlarına, ajitasyona, titremelere, yüksek vücut ısısına ve nöbetlere neden olabilir. Köpeğiniz bir veterinere görün alkol veya kafeine eriştikten sonra kendilerini iyi hissetmiyorlarsa.

Şekersiz Ürünler

Bazı şekersiz ürünler bir ksilitol adı verilen yapay tatlandırıcı yenilirse köpekler için ölümcül olabilir. Ksilitol, bir köpeğin kan şekerinin tehlikeli seviyelere düşmesine, uyuşukluğa, titremeye, koordinasyon bozukluğuna, nöbetlere, komaya ve ölüme neden olur. Yavrularınıza insan maması vermeden önce tüm malzemeleri kontrol edin. Köpeğinizin içinde ksilitol bulunan yiyecekleri yediğini düşünüyorsanız hemen veterinerinizi aramanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Köpekler kabak çekirdeği yiyebilir mi?

  Evet, köpekler sade, baharatsız kabak çekirdeği yiyebilir. Sert ve keskin olduklarından ve köpeğinizin ağzına, boğazına veya bağırsaklarına zarar verebileceğinden, kabuğuna dikkat edin. Yavru kabak çekirdeğini beslemek istiyorsanız, kabuğunu çıkarın veya öğütün ve normal yemleriyle karıştırın.

 • Köpekler kabak bağırsağını yiyebilir mi?

  Evet, köpekler küçük miktarlarda kabak bağırsağını yiyebilir. Yüksek lif içeriği nedeniyle çok fazla tüketilmesi midelerini rahatsız edebilir. Köpeğinizi balkabağıyla besledikten sonra gözünüz kakasını izleyin ve ishal veya kabızlık varsa veterinerinizi arayın.

 • Köpekler kabak derisi yiyebilir mi?

  Sindirimi zor olduğu için, balkabağını yavruya vermeden önce kabuğunu ve sapı çıkarmalısınız. Çok miktarda yenirse, köpeğinizin bağırsağına sıkışabilir ve tıkanıklığa neden olabilir. Bu olursa, köpeğinizin acil veteriner tedavisine ihtiyacı olacaktır.

Son düşünceler

Evet! Yavrunuz, verildiği sürece balkabağı yiyebilir. dengeli beslenmenin bir parçası . Taze pişmiş balkabağı veya konserve balkabağı püresi, köpeğinize balkabağı beslemenin en güvenli ve en besleyici yoludur. Hastalığa neden olabileceğinden, köpeğinize balkabağı turtası, balkabağı ekmeği ve içecekler gibi baharat, şeker ve katı yağlar vermekten kaçının. Diyetlerinin herhangi bir bölümünü değiştirmeden önce onları mutlu ve sağlıklı tutmak için veterinerinize danışın.

Yorumlar