Fromm ve Orijen: Yavru köpeğiniz için hangi yiyecek daha iyidir?

Fromm ve Orijen: Yavru köpeğiniz için hangi yiyecek daha iyidir?

Karşılaştırma Fromm vs. Orijen Köpek Maması yavrularınız için markalar? Karşılaştırdığımız diğer birçok yüksek kaliteli marka gibi, hem Fromm hem de Orijen, bitse bile yavrularınız için mükemmel seçimlerdir. daha pahalı olmak kalite nedeniyle.

Çünkü bu markalar çok düşünülmüş , birbirleriyle karşılaştırılmaları oldukça yaygındır. Orijen sıklıkla Taste of the Wild ile karşılaştırıldığında veya Acana hem de yüksek kaliteli gıda markaları. Diğer markalar Purina gibi aynı zamanda iyi düşünülmüştür, ancak tahılsız seçeneklere sahip değildir.Fromm ve Orijen'in ikisi de yüksek kaliteli yiyecekler ötesine geçen AAFCO tarafından belirlenen temel bilgiler . Yiyeceklerinde ne olduğuna, bir markanın diğerinden daha iyi olup olmadığına ve hangisinin daha değerli olduğuna bakacağız. Yavru köpeğinizin kişisel beslenme gereksinimleri ile bağlantılı olarak, hangi markanın sizin için en iyisi olduğuna karar verebileceksiniz. Öyleyse Orijen vs. Fromm tartışmasına sıkışıp kalalım.

ingiliz cocker spaniel renkler

Bir Bakışta Yiyecek Karşılaştırması: Fromm ve Orijen

Fromm Gold Puppy: Yavru Ördek Tavuk ve Kuzu
Orijen Yavrusu: Orijen Puppy free-run Chicken & Hindi
Fromm Gold Yetişkin: Yetişkin Ördek Tavuk ve Kuzu
Orijen Orijinal Yetişkin: Serbest dolaşan Tavuk ve Hindi
Fromm Gold Senior: Senior Duck Tavuk ve Kuzu
Orijen Senior: Senior Tavuk Balığı ve Yumurta

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Marka Geçmişlerini Karşılaştırmak

Fromm ve Orijen Marka Tarihi

Markaları gerçekten karşılaştırmadan önce, geçmişlerini anlamak ve karşılaştırmak önemlidir. Her iki gıda üreticisi de kaliteye odaklanmıştır ve daha “birinci sınıf” bir köpek maması olarak kabul edilir.Orijen, Golden Retriever için yiyecekler ve Husky için Yiyecekler dahil olmak üzere birçok farklı köpek türü için en iyi seçimlerimizden biridir. Fromm, birçok farklı köpek sahibi için de popüler bir seçimdir ve maliyet karşılaştırmasında göreceğiniz bir butik yemek seçeneği olarak kabul edilir. Her birinden gelen değeri analiz edebilmek için marka geçmişine daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Fromm

Fromm aile yemekleri, 1904'te Wisconsin'de doğmuş bir aile işletmesidir. dünyanın gördüğü en güzel Gümüş Tilkileri yetiştirmek ve çiftleştirmek için bir rüya çok geçmeden hayvan sağlığı ve beslenme ürünlerinin araştırma ve geliştirme geleneğine dönüştü.1930'ların Fromm'unda ilk köpek gençlik hastalığı aşısını geliştirdi çiftlik tilkileri için aşılar konusunda çok araştırma yaptıktan sonra. Daha sonra 1949'da et ve tahılları birlikte pişirerek yüksek kaliteli kuru mama elde eden ilk birinci sınıf kuru köpek mamasını ürettiler.

Şu anki hâkim aile üyeleri, yüz yıldan uzun bir süre önce başladıkları değerleri somutlaştırmaya devam eden Wisconsin Fromm’ların dördüncü ve beşinci neslidir. Yani müşteriler, çalışanlar ve iş için en iyisini yapmak ve vaatleri, evcil hayvan sahipleri arasında endüstri ödüllerine ve yüksek popülerliğe yol açtı.

Orijen

Latince 'kökeni' kelimesiyle aynı şekilde telaffuz edilen Orijen, 2005 yılında yaratıldı ve bu şekilde adlandırıldı çünkü yiyecek, kelimenin anlamını içeriyor. Orijen markası ve ürünleri Champion Pet Foods LP tarafından oluşturulmuştur. Etikleri, mümkün olduğunca 'biyolojik olarak uygun' tarifler oluşturmaktır ve bir köpek vahşi doğada nasıl yer et, organlar ve kıkırdaklar dahil. Bunu, yerel doğal malzemeleri elde etmek için Kanada'nın dört bir yanındaki çiftçiler, balıkçılar ve çiftçilerle birlikte çalışarak yapıyorlar.Champion, bugüne kadar kalite ve pazar payı açısından dünya lideridir. Kanada'daki amiral gemileri ve Kentucky'deki ikinci merkezleri, aralarında 80'den fazla ülkeye ihracat yapan ve hala yükselen üç mutfağa ev sahipliği yapıyor. Başarı için kazanan formülleri, şirket içinde yaratma, pişirme ve paketleme konusunda katı bir yaklaşım ve asla dış kaynak kullanmama Bu, ürünlerinin kalitesini ve bütünlüğünü fabrikadan müşteriye teslim ettikleri anlamına gelir.

Besin Değeri Karşılaştırması

Hem bizler hem de köpeklerimiz için beslenme, vücudumuzu beslemek ve korumak ve zihnimizi sağlıklı tutmak için temel taştır. Bunu Fido için yalnızca kaliteli yiyecekler yapabilir, bu yüzden vücudunun neye ihtiyacı olduğunu ve onu beslediğimiz yemekte bulup bulamayacağımızı bilmemiz gerekir. Farklı köpeklerin boyutları, sağlıkları veya yaşlarına göre belirlenen farklı gereksinimleri vardır ve bir mama yemini seçmeden önce, ilk olarak benzersiz ihtiyaçlarını anladığımızdan emin olmalıyız.

Oradan, yavrunuzu iyi beslemenin en iyi yolunun, alabileceğiniz en iyi yiyeceği satın almak olduğunu düşünüyoruz. Bu yaklaşımdaki zorluk, iyi yemek ile aşırı fiyatlı yiyecek arasındaki farkı bilmektir. Sadece ambalajlara ve taşıdıkları bir şekilde fabrikasyon sloganlara bakıldığında kolayca fark edilebilecek bir şey değil. İyi kalitede bir bileşene karşı iyi bir sese sahip bir bileşenin ne olduğu konusunda keskin bir göze sahip olmalısınız.

Aşağıdaki tablo besin bileşenleri, protein, yağ ve lifin garantili analiz içeriğini karşılaştırmaktadır.labradoodle vs goldendoodle
Fromm KöpekOrijen YavrusuFromm YetişkinOrijen Orijinal YetişkinFromm SeniorOrijen Senior
Protein % 27 % 38 % 26 % 38 2.% 3 % 38
Yağlar % 18 yirmi% % 16 % 18 % 12 % on beş
Lif % 5.5 % 5 % 5.5 % 5 % 5.5 % 8
Kcal / Kupa 351 391 340 356 320 398

Şimdi her bir bileşenin yavrularınız için neden bu kadar önemli olduğunu ve hangi markanın her biri için en iyi dengeyi sunduğunu özetlemek gerekirse. Aşağıda protein içeriği, yağ içeriği ve lif içeriğine bakacağız.

Protein içerikli

Protein, yavru köpeğinizin büyüme ve onarım rutininin ayrılmaz bir parçasıdır. Köpek vücudunun doğal olarak yeterince yapamadığı, egzersiz sonrası kas inşa etmek ve onarmak için gerekli olan amino asitleri sağlar. Aynı zamanda enerji, hücresel yenilenme, sağlıklı saç, cilt ve bağlar için kritiktir . Yeterli protein olmazsa kürk bebeklerimiz kısa sürede yetersiz beslenmeye, donuk ve cansız bir kürke ve bol miktarda cilt rahatsızlığına sahip olacaklardı.

Protein bahislerinde Orijen'in eller aşağı kazandığını görebiliriz. Proteinleri bol miktarda et kaynağından ve çok yüksek miktarlarda gelir, yani her fincan yiyecek, köpeğinizin vücudunu besleyecek ve süper sağlıklı ve zayıf olmasına yardımcı olacaktır.

Yağ içeriği

Haksız yere korkunç içerik olan Fat, sırayla vücudumuza ve doggosumuza yapabileceği tüm kötü şeyler için kötüye gidiyor. Gerçek şu ki yağ, poşetlerin sağlığında önemli bir oyuncudur Bunun nedeni, yağda çözünen bazı vitaminlerin vücuda sağlıklı yağlar tarafından verilmesi ve bu nedenle sağlıklı kalması için yağa ihtiyaç duymasıdır.Tavsiye edilen protein yağ oranı evrensel olarak yaklaşık 2: 1 oranında protein lehine kabul edilmiştir. Yani, Fido'yu beslediğimiz gıdada bu orana ne kadar yaklaşırsak o kadar iyidir. Yanlış orana sahip yiyecekler, vücudun daha fazla enerji ve daha az besin emeceği anlamına gelebilir ve bu da kilo alımına yol açar. Gıdalardaki yağ kaynağının kalitesi önemli bir husustur, ancak doğalsa, genellikle iyidir Tavuk veya Domuz yağı, bitkisel yağ ve balık yağları gibi.

Yine Orijen tariflerinde burada net bir kazanan görebiliriz. Protein ve yağ arasındaki denge, 2: 1 altın oran. Orijen'in yaşlılar için yağ içeriğini azalttığını da görebiliriz. Yağ içeriğini azaltarak proteini değil, yine de çok ihtiyaç duyulan amino asitleri sağlarken gereksiz enerjiyi azaltırlar.

Lif İçeriği

Lif, yavru köpeğinizin açlığını doyurmanın yanı sıra iyi bir sindirim sağlığını ve düzenli bağırsak hareketlerini teşvik etmenin anahtarıdır. Biz insanlar gibi, değil Fido’nun yemeğinde yeterli lif gibi bağırsak sorunlarına yol açabilir kabızlık ve vitamin emilimi eksikliği . Bunun nedeni, lifin besinlerin bağırsakta ve bağırsakta iken vitamin emiliminde anahtar rol oynamasıdır.Lif ayrıca tükettikleri yiyecek miktarını azaltmadan kalori sayısını azaltarak kilo vermeyi desteklemek için kullanılır. Bunu yaparken, yavrularınızın daha uzun süre daha tok hissetmesini sağlar ve atıştırmalık atmayı azaltır . Fiber cephede, her iki marka da% 5 civarında iyi bir miktar sunuyor, bu yüzden burada net bir kazanan yok.

Tatlar

Köpekler telaşlı yiyiciler olabilir, sunulanlardan sıkılmış gibi görünüyor , burnunu çevirip saatlerce ona dokunmuyor. Bazen bir alternatif sunmak için hızlı davranıyoruz, normalde insan türünden bir şey, artık et veya biraz peynir ve bazen birkaç köpek bir çözüm olarak davranıyor. Ama gerçekten yapmamalıyız!

Ilık su veya et suyu eklemek gibi olağan yöntemler işe yaramazsa, deneyebilirsiniz. rotasyonel besleme aynı ürün grubundan birkaç farklı tat ile. Bu cephede, Orijen'in aynı seride Orijinal, Bölgesel Kırmızı ve Altı Balık gibi birkaç çeşidi vardır, oysa Fromm, Gold yelpazesinde sadece bir tada sahiptir.

Maliyet

Daha önce söylediğimiz gibi en iyisi Ödeyebileceğiniz en kaliteli yiyecekleri satın alın, ve bu genellikle insanların satın alma sürecindeki en önemli itici güçtür. Maliyet, pazarlık temelinden düpedüz gülünç olana kadar sınır tanımayan bir değişkendir ve kaliteli malzemeler bir fiyata gelirken bazen fiyat kaliteye değil markalaşmaya atfedilebilir. Bazen en pahalı mama taneleri hala düşük kaliteli malzemeler kullanır. araştırıp karşılaştırdığınızdan emin olun satın almadan önce.Size veren ürünü seçerek daha az paraya daha kaliteli yiyecek , yemeğiniz için çok fazla ödeme yapmadığınızdan emin olabilirsiniz. Bu tablo, her iki markanın ortalama maliyetinin hızlı bir karşılaştırmasını sunar:

Fromm KöpekOrijen Standart YavruFromm YetişkinOrijen Orijinal YetişkinFromm YetişkinOrijen Original Senior
Çanta Boyutu (Lbs.) 33 Lb. 25 Lb. 33 Lb. 25 Lb. 33 Lb. 25 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 2,06 ABD doları 3,56 ABD doları 1,91 ABD doları 3,64 ABD doları 2,15 ABD doları 3,56 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .12 .18 .eleven .yirmi 0,13 .18

Pound karşılaştırması için bir pound üzerinde oldukça açık bir şekilde Orijen, genel olarak önemli ölçüde daha pahalıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, yiyeceklerinin sağladığı daha yüksek bütün et içeriği nedeniyle bu beklenmekteydi. Genellikle karşılaştırmalarımızda, kalori başına maliyeti karşılaştırdığımızda lb. başına farkın arttığını buluruz.

Gördüğümüz gibi, Orijen yemeğinin biraz daha yüksek kalori içeriği nedeniyle fiyat farkı biraz daralmaktadır ancak ikisi arasında hala büyük bir boşluk var, ancak Orijen'in çok daha kaliteli olduğu düşünüldüğünde bu beklenen bir durum.

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
Fromm Kaliteli malzemeler Düşük lezzet sayısı
Büyük bir değer Tahıl içermeyen seçeneklerin olmaması
Uluslararası kaynak içerikler
Orijen Yüksek kaliteli malzemeler Kıyasla pahalı
Yüksek kaliteli yiyecek Bazı tatlar çok zengin olabilir
Marka Popülerliği

Sıkça Sorulan Sorular

Bir karşılaştırmayı okuduktan sonra, bilgi ve sayılar genellikle birkaç ekstra soruya yol açar; işte bu iki marka ve yiyecekleriyle en yaygın olanı:

S: Fromm Tahılsız mı?
C: Fromm Classic ve Gold tahıl içerir, ancak Fromm diğer serilerinde tahıl içermeyen tarifler sunar, ancak bu aralıklar boyut ve yaşam evresi açısından biraz sınırlıdır. Bununla birlikte, tahıl içermeyen ürünlerinde, tahıl içeren tarifleriyle aynı üretim tesislerinde paketlenmelerini şart koşuyorlar ve bu nedenle, birçok mal sahibi için endişe verici olan tüm yiyeceklerinde tahıl kalıntıları olabileceğini söylüyorlar.

S: Tahılsız yiyecekler kalp sorunlarına neden olur mu?
C: İnsanların köpek maması ve tahıllarını tartışırken bahsettiği kalp sorunu, Dilate Kardiyomiyopatidir (DCM) ve çoğunlukla genetiktir. Son zamanlarda tahıl içermeyen beslenmenin herhangi bir köpekte DCM riskini artırabileceği iddiaları yapılmıştır. FDA bu iddiayı araştırıyor, ancak bugüne kadar bunun doğru olduğunu önerecek makul bir bağlantı bulamadı. Veteriner hekimlerinden tercih edilen tavsiye, tahıl içermeyen veya tahıl dahil besin içermeyen ev yapımı diyetlerden daha düzenlenmiş, dengeli ve daha güvenli olduğu için, ticari olarak üretilen kaliteli köpek mamasını evcil hayvanlarınıza beslemektir.

S: Bu markalar sağlıklı mı?
C: Her iki markanın da köpeğiniz için harika olan kaliteli besleyici yiyecekler ürettiğini söylemeye gerek yok. Bu, sırasıyla Fromm ve Orijen 4/5 ve 5 / 5'i derecelendiren dogfoodadviser.com gibi üçüncü taraf siteler tarafından desteklenmektedir.

Alman çoban pitbull karışımı

S: Eklem sağlığı için herhangi bir seçenek var mı?
C: Tüm bu seçeneklerin içinde yeterli miktarda glukozamin bulunsa da, ortak destek için özel olarak formüle edilmiş köpek maması daha yaşlı bir köpeğiniz varsa.

S: Herhangi bir kıdemli formül var mı?
Evet, Orijen aşağıdaki formülleri sunar: özellikle yaşlı köpekler için tasarlandı .

Son düşünceler

Kaliteli malzemelerin en iyisi olduğu köpek maması yaratma konusunda her iki şirket de inanılmaz bir zihniyete sahip. Orijen gerçek kemiksiz et ve sebzeleri listelerken, Fromm, sadece iyi protein sayıları değil, gerçek besin değeri olan gerçek et ve protein artırıcı bileşenleri listeler. Ayrıca, her iki marka da keten tohumu, Somon yağı ve vitaminler ve mineraller açısından zengin bira mayası gibi ekstra sağlık artırıcı bileşenler ekler. Bu her şeyi kapsayan içerik listeleri, birçok köpek maması oluşturucunun uğruna çabaladığı ancak ulaşamadığı şeydir.

Genel olarak, Orijen daha kaliteli ve bu ikisinin birinci sınıf markasıdır, bu nedenle bütçenize uygunsa, Orijen'i tavsiye ederiz ve çok iyi bir sebepten dolayı 5/5 olarak derecelendirilmiştir. Aksi takdirde, Fromm, mevcut diğer markalara kıyasla olağanüstü yüksek kaliteli mama tanecikleri de sunar ve paranızın tam karşılığını verirler.

Dolayısıyla, bu markalardan herhangi biri, yavrularınızı enerjik ve sağlıklı tutmak için mükemmel bir seçim olacaktır, ancak bizim için bu seçim sonuçta bütçeye düşüyor.

Yorumlar