Huskies için En İyi Kuşaklar: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Huskies için En İyi Kuşaklar: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Sibirya Kurdu'nuz için en iyi koşum takımını bulmaya çalışırken kendinizi delirtiyor musunuz? Belki de sayılamayacak kadar çok koşum takımından geçtiniz ve şunlardan birini arıyorsunuz: tam kararında senin yavru için. Belki diğerleri çok sıkı, yeterince güvenli değil veya ucuz malzemeden yapılmıştı. Durum ne olursa olsun, araştırma yaparak ve benzersiz köpeğinizin özelliklerini göz önünde bulundurarak Husky'niz için mükemmel koşum takımını bulabilirsiniz.

çiğneme elmas doğal

Huskilerin uzun paltoları vardır, bu yüzden kürkünü ve cildini tahriş edebilecek çok sıkı bir koşum takımı istemezsiniz. Huskies atletik olduğu için ihtiyaç duyacakları bol miktarda açık hava egzersizi . Sık kullanıma dayanabilecek dayanıklı bir emniyet kemeri isteyeceksiniz. Huskies kaçış sanatçıları olarak bilinir, bu nedenle, yavru köpeğinizin gövdesine sıkıca oturan ancak rahatsızlığa neden olacak kadar sıkı olmayan bir koşum takımı almak çok önemlidir.Aşağıda, en iyi kararı vermenize yardımcı olacak bir alıcı kılavuzu ve bizim en iyi öneriler Husky'nizi yürüyüşler sırasında iyi huylu ve güvende tutmak için en iyi emniyet kemerleri için.

Bir Bakışta: En Sevilen Husky Kuşamlarımız

Şezlong Seçimi En İyi Seçim
Bizim Puanımız

En İyi Genel

Chai’nin Seçimi 3M Kablo DemetiChewy.com'da görüntüle
BABYLTRL Köpek Koşum Takımı
Bizim Puanımız

Bütçe Seçimi

BABYLTRL Köpek Koşum Takımı

Amazon.com'da görüntüleyin
Husky için Kurgo Hava Demeti
Bizim Puanımız

Yürüyüş İçin HarikaKurgo Hava Harness

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi Chewy.com veya Amazon.com'a götürür, burada ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Husky Harness Satın Alma Rehberi

Emniyet Kemerli İki Huskies

Husky'niz için bir emniyet kemeri satın almadan önce dikkate alınması gereken çeşitli şeyler vardır. Yakışıklılığınız için en iyi koşum türü hangisidir? Mavi gözlü Husky? Baktığınız kayış dayanıklı olacak mı? Rahat? Ayarlanabilir? Kasa? Ne kadar Bir köpek koşum takımı için para harcamak istiyor musunuz? Satın alma kararınızı etkileyebilecek bazı faktörlere bakalım.

Harness Türleri

Farklı emniyet kemeri türleri vardır: çekmesiz, yelekler, ön klips, arka klips, çift klips ve adım adım. Çoğu Husky benzer davranış özelliklerine sahip olsa da, planlanan faaliyetleriniz için mükemmel koşum takımını bulmak yine de daha iyidir. Köpeğiyle koşmayı planlayan birinin, çekmeyi seven bir Husky'den farklı ihtiyaçları olacaktır. Şimdi içeri girelim ve farklı tipteki koşum takımlarına bakalım.

Çekmesiz Kablo Demeti: Dış yapraklar için çekmesiz bir koşum takımı satın almak en iyi seçeneğiniz olabilir. Huskiler kızak köpekleri olarak yetiştirildi, bu yüzden çekmek doğalarında var. Ancak bu, her Husky'nin tasmasını çekeceği anlamına gelmez. Bu yüzden köpeğinizi ve davranışını bilmek çok önemlidir. Çekmesiz emniyet kemerlerinin en rahat olmadığını unutmayın, bu nedenle bir köpek yavrusu veya daha yaşlı bir Husky için birini kullanmaktan kaçının.

french bulldog mama ölçüsü

Yelek Demeti: Yelek kayışları, daha ince kayışlara sahip diğer kayışlar gibi yapılmadıkları için güçlü bir rahatlık sunar. Yelek koşum takımları da daha fazla dolgu ile gelme eğilimindedir. Ancak yelek kayışlarının, en iyi uyuma göre ayarlama açısından her zaman esneklik sağlamadığını unutmayın.Ön Klips Demeti: Ön klipsli kayışların önünde, köpeğinizin boynunda bir D halkası bulunur. Ancak boğulmayı önlemek için tasarlandılar. Kayışlar gövdeyi kapladığından, çektiğinizde baskının çoğunu alırlar. Bu, yavrularınızın boynundaki baskıyı önemli ölçüde azaltır. Klip önde olduğu için çok daha fazla kontrole sahipsiniz.

Geri Klips Demeti: Arkadan klipsli kayışlarla D halkası arkada, köpeğinizin boynuna yakın. Sırt klipsli koşum takımları, çekseler bile kullanımı daha kolay olan daha küçük ırklar için genellikle daha idealdir. Yine de orta ila büyük boyutlu Huskies için bir arka klipsli koşum kullanabilirsiniz. En iyisi, Husky'nizin bir arka klips kayışına geçmeden önce tasmasının tamamen eğitilmiş olduğundan emin olmaktır.

Çift Klips Demeti: İkili klipsli kablo demeti, ön D halkası ve arka D halkası arasında ileri ve geri geçiş yapmanıza olanak tanır. Husky'nizi tasma eğitimi sürecindeyseniz, ön klipsi kullanabilirsiniz. Ancak eğitimi bitirdikten sonra arka klibe geçebilirsiniz. Arka klipsi koşu için de kullanabilirsiniz.

Step-in Kablo Demeti: Köpeğiniz baş üstü kayışlardan hoşlanmıyorsa, ayaklı koşum takımları yararlı olabilir. Ancak yine de takması zor olabilir. Huskies için etrafı saran emniyet kemerlerini öneriyoruz. yüksek enerjileri zorlayıcı bir koşum takımı yapabilir. Ancak, bu koşum takımları genellikle daha küçük köpekler için daha uygundur çünkü kontrol edilmeleri daha kolaydır.Ayarlanabilirlik

Maksimum ayarlanabilirliğe sahip kayışlar, mümkün olan en iyi uyumu sağlar. Bir koşum takımı ne kadar çok ayarlanabilir kayışla gelirse, uyumu o kadar çok özelleştirebilirsiniz. Artı, Husky'niz bir köpek yavrusu ise, koşum takımına dönüşebilir daha yüksek ayarlanabilirliğe sahipse. Ancak zayıf D halkalı bir emniyet kemeri satın almamaya dikkat edin. Kablo demetinin kırılmasını önleyecek ve dayanıklılığını artıracak kadar sağlam olmalıdır.

Konfor ve Güvenlik

Konfor ve güvenlik el ele gider. Ancak tüm koşum takımları her ikisini de garanti etmez. Örneğin, bir emniyet kemeri rahat olabilir, ancak Husky'nizi sağlamaya yetecek kadar sıkı olmayabilir. kıpırdatmaz . Öte yandan, bir emniyet kemeri daha fazla güvenlik sağlayabilir, ancak yavrularınız için çok sıkıdır, bu da emniyet kemerinin etrafında sürtünmeye ve tüy kaybına neden olabilir. Husky'nizde cilt tahrişi meydana gelirse, büyük olasılıkla sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. doğru şampuan bu cilt koşullarını hafifletmek için. Bu nedenle Husky'niz için fit ve rahatlık şarttır.

Dayanıklılık

Huskies oldukça enerjik köpeklerdir, yani daha fazla egzersize ihtiyacım var diğer birçok cinse göre. Bu nedenle, kuşamınızı muhtemelen çok kullanacaksınız. Sağlam malzemeden yapılmış tamamen ayarlanabilir bir koşum, uzun süre dayanmasını sağlamak için yeterlidir. Huskies aktif bir cins olduğu için, emniyet kemerlerini kırma şanslarının arttığını da belirtmek gerekir. Dayanıklı bir kayışa sahip olmak bunu önleyecektir.Fiyat

Bir koşum takımı için çok para harcamak istemiyor olsanız da, şunu düşünün: kalite çok önemlidir . Emniyet kemeri ne kadar ucuzsa, malzeme o kadar ucuz olabilir ve bu da uzun vadede çok dayanıklı olmayacağını gösterir. Düşük kaliteli ve daha az dayanıklı bir emniyet kemeri için daha az harcama yapmak büyük olasılıkla bir tane daha satın alacağınız anlamına gelir ve bu da daha sonra maliyeti artırır. Bu, dikkate almanız gereken bir faktördür.

Yaş ve Boyut

Bir koşum takımı satın almadan önce tüylü arkadaşınızın yaşını düşünün. Husky köpek koşum takımı boyutu muhtemelen farklı olacak yetişkin Huskilere uyan biri için. Bununla birlikte, bazı koşum takımları o kadar ayarlanabilir ki, köpek yavrusu boyutundan ötesine kadar uygundur. Eğer bir Sibirya Husky karışımı , muhtemelen orta büyüklükte bir yavru olacaklardır, ancak köpeğinizi her zaman ölçmeli ve yaşına bağlı olarak buna göre planlamalısınız.

Huskies için En İyi Kuşaklar

Husky, Karda Harness ile Duruyor

Sibirya kurdu aktif ırklardır! Daha önce de belirttiğimiz gibi, bunlar kızak köpekleri, yani doğal çekicilerdir. Aşağıdaki koşum takımlarının her biri, yönetmene yardım et Husky'nizin doğal çekme içgüdüleri. Elinizde bir Houdini varsa, daha iyi olabilir kaçmaz bir koşum takımı düşünün Husky'nizin çılgın fikirler almasını önlemek için.


Chai'nin Seçimi Yansıtıcı Kablo Demeti

Chais Choice Koşum Takımı Kırmızı
 • Düşük ışıklı aktiviteler için harika.
 • Rahatlık için yastıklı göğüs.
 • Maksimum kontrol için yerleşik tutamak.
 • Göğüste O halka eki.
 • Arkada D halka eki.
 • Bütçe dostu.
 • Çoklu renk seçenekleri.
Chewy.com'da görüntüle

Cha’nın seçimi, birkaç farklı tür için en sevdiğimiz koşum takımlarımızdan biridir. Piyasadaki en popüler koşum takımı seçimlerinden biri ve iyi bir nedeni var. Husky'nizin tasma eğitimli olup olmaması durumunda size bunu kullanma esnekliği sağlayan ön ve arka bağlama kayışı. Son derece güvenlidir ve en aktif ırkları bile idare edebilir.Yansıtıcı kayışlar, onu düşük ışık koşullarında bir öğleden sonra veya akşam yürüyüşünü tercih eden Husky sahipleri için harika bir seçim haline getirir. Özel bir oturuşa izin veren ayarlanabilir kayışlara sahiptir ve bu, çeşitli farklı kaplama renklerine sahip olabilen Huskies için harikadır. Ayrıca, Husky'nizi şık bir şekilde yürüyebileceğiniz anlamına gelen çok çeşitli farklı koşum takımı renkleri vardır. Chai's Choice köpek koşum takımının ayrıca bir arka tutacağı vardır ve bu da size yavrularınız üzerinde en üst düzeyde kontrol sağlar.


Kurgo Journey Köpek Koşum Takımı

Kurgo Hava Harness Mavi
 • Tüm ırklar için rahat koşum takımı.
 • Ekstra rahatlık için dolgu.
 • Sürtünmeyi önlemek için nefes alabilirlik.
 • Gerilimi azaltmak için V yakalı tasarım.
 • Düşük ışık koşulları için yansıtıcı kaplama.
 • Doğru uyumu sağlamak için dört ayar noktası.
 • Ön ve arka tasma ekleri.
Chewy.com'da görüntüle

Kurgo Dog Harness, açık havanın tadını çıkaran aktif köpekler için mükemmeldir. Husky'niz gibi atletik iseniz, bu emniyet kemeri ideal bir seçim olabilir. Çünkü sadece yürümek için değil ; ayrıca yapabilirsin koşmak için kullan , yürüyüş ve kamp. Böylece köpek arkadaşınız bu koşum takımını kullanarak sizinle birlikte koşabilir. Yastıklı göğüs plakası ve V yaka, koşular ve yürüyüşler sırasında köpeğinizin boynunda ve göğsünde gerilmeyi önleyen hareket özgürlüğü sağlar.

Bu koşum takımının masaya getirdiği tek özellik konfor değildir. Aynı zamanda ayarlanabilirlik sunar. Boyun ve göğüste dört ayar noktası vardır. Huski'lerin boyutu genellikle değişir, bu nedenle bu özellik, en iyi uyumu elde etmek için çok önemlidir.

şişko büyük dane

Chai’nin Seçimi Macera Demeti

Chais Choice Açık Hava Macerası
 • Konfor için naylon dokuma.
 • Nefes alabilirlik için file dolgu.
 • Çoklu boyut ve renk kombinasyonları.
 • Düşük ışık koşulları için yansıtıcı malzeme.
 • Husky'nizin boynundaki baskıyı azaltır.
 • Arka tutma kolu optimum kontrol sağlar.
 • Çekme dürtüsünü azaltır.
Chewy.com'da görüntüle

Husky'niz koşum takımları söz konusu olduğunda Houdini hareketlerini çekmeyi seviyorsa ve her şeyden kurtulabiliyorsa, Chai'nin Seçimi Çekmesiz Köpek Koşum Takımını sevebilirsiniz. Koşum takımı tamamen ayarlanabilir ergonomik tasarım stabilitesini artırır, yani oturuş o kadar rahat olur ki, Husky'niz yürüyüşler sırasında hiçbir yere gitmez.

Yine de, kuşamın ayarlanabilirliği, Husky'nize ideal bir uyum sağlamanıza olanak tanır. Sonuç olarak, rahatlıktan ödün vermeden uyum sağlamış olur. Uzun saçlı Husky'nizde koşum takımının çok büyük olmasından mı endişeleniyorsunuz? Sorun değil. Chai’nin Seçimi Çekmesiz Köpek Koşum Takımı hafif bir tasarıma sahiptir, bu nedenle Husky'nize sıkıca otursa da, ona ağırlık vermez. Bu koşum takımını satın alırsanız, tasarım boyunca yansıtıcı şeritlerin keyfini çıkaracaksınız. Bu, yavrularınızın karanlıkta daha görünür olmasına yardımcı olur.


Rabbitgoo Çekmesiz Köpek Koşum Takımı

Rabbitgoo Koşum
 • Birden fazla boyutta gelir.
 • Arka tutma kolu maksimum kontrol sağlar.
 • Rahatlık için dayanıklı Naylondan yapılmıştır.
 • Kolay takılan ve çıkarılabilen baş üstü taşıma askısı.
 • Huski'leri çekmek için çekme özelliği yok.
 • Çoklu renk çeşitleri.
 • Uyum esnekliği için dört ayar noktası.
Amazon.com'da görüntüleyin

Rabitgoo'nun Çekmesiz Köpek Koşum Takımı iki metal D halkasıyla birlikte gelir, bu nedenle ikili bir koşum takımıdır. Köpeğinizi ön klipsle eğitmek ve ardından arka klipse geçmek istiyorsanız, bu koşum takımı uygun bir seçimdir. Arka klipsi koşu ve yürüyüş için de kullanabilirsiniz.

Bu kayış baş üstü bir tasarıma sahip olsa da, hızlı açılan iki tokayla birlikte gelir. Yavru köpeğinizin başının üzerinde kolayca kaydırmak için tokaları açık bırakabilirsiniz. Ardından kemeri bağlayın ve Husky'nizin boyutuna ve ölçülerine göre ayarlayın. Tamamen ayarlanabilir olduğu için bu koşum takımını da seveceksiniz. Dört kayışa sahiptir: iki göğüs kemeri ve iki boyun askısı. Bu, köpeğiniz için ideal bir uyum ve uzama alanı sağlar.


BabyTRL Ayarlanabilir Köpek Koşum Takımı

BabyTRL Harness Husky
 • Bütçe dostu.
 • Birden çok boyut seçeneği.
 • Kolay açılıp kapanabilen tokalar.
 • Düşük ışık koşulları için yansıtıcı.
 • Kontrol için sağlam arka tutma kolu.
 • Hafif ve nefes alabilir.
 • Çekmesiz tasarım.
Amazon.com'da görüntüleyin

Babyltrl No-Pull Dog Harness, başka boyutlarda olmasına rağmen orta ırklar için idealdir. Bu kayış ayrıca tasmayı takmak için hem önde hem de arkada metal bir D halkası ile birlikte gelir. Yani çift klipsli bir kayış. Eğer istersen çekmekten vazgeçmek , tasmayı ön klipsle bağlama seçeneğiniz var. Daha rahat bir yürüyüş için, tasmayı arka kıskaca sabitleyebilirsiniz.

Dahası, Babyltrl koşum takımı yansıtıcı malzemeyle birlikte gelir, böylece Husky'nizin geceleri güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Bu koşum takımının bir başka kullanışlı özelliği, uzun saçlı Husky'nizin uzun yürüyüşler sırasında aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olacak, nefes alabilen bir ağ astarına sahip olmasıdır.


Chai’nin Seçimi Hizmet Yeleği Donanımı

Chais Choice Hizmet Köpeği
 • Yüksek derecede yansıtıcı malzeme.
 • İsteğe bağlı servis köpeği yamaları.
 • Erişim kolaylığı için dayanıklı toka.
 • Çoklu renk seçenekleri.
 • Ağır hizmet malzemesinden yapılmıştır.
 • Rahatlık için yastıklı ve yastıklı.
 • Servis çalışmaları veya ADA destek köpekleri için mükemmeldir.
Chewy.com'da görüntüle

Chai’nin Seçimi Yansıtıcı hizmet yeleği, göğüs ve bel kayışlarını ayarlamanıza izin veren rahat, ergonomik bir tasarıma sahiptir. Bu kayış ayrıca, ellerinizdeki sürtünmeyi azaltan, daha iyi bir tutuş ve sonuçta daha fazla kontrol sağlayan yastıklı bir üst sap ile birlikte gelir. Kişiselleştirmeyi seviyorsanız, bu koşum takımı mükemmel bir uyum olabilir (kelime oyunu değildir).

Var değiştirilebilir yan yamalar , kendi tasarımınızı eklemenize izin verir. Husky'nizin adını veya 'Hizmet Köpeğini' söylemesini isteyip istemediğinizi beğeninize göre değiştirebilirsiniz. Ayrıca, aksesuarları ve poşetleri takabileceğiniz bir yan D halkası ile birlikte gelir.


Sıkça Sorulan Sorular

S: Huskies bir Koşuma İhtiyaç Duyar mı?
C: Huskies güçlü vücutlara ve doğal bir çekme içgüdüsüne sahiptir. Bir tasma kullanmak tamamen iyi olsa da, bir koşum takımı genellikle daha idealdir çünkü çekerken oluşan baskıyı kırılgan trakeası yerine köpeğinizin vücuduna dağıtmaya yardımcı olur. Bu nedenle, Huskies tasmayı çekme eğiliminde olduğundan ve genellikle daha zor tutulduğundan, bir tasma boynuna daha fazla güç uygulayarak onu yaralanmaya daha yatkın hale getirebilir.

S: Husky'im için Doğru Boyutta Donanımı Nasıl Bulabilirim?
Y: Yapmanız gereken ilk şey, Husky'nizin vücudunu ölçmektir. Göğüs ve boyun ölçülerini alın. Göğüs için göğüs kafesinin altından başlayın. Mezurayı sırtından alın. Mezuranın iki ucu bir araya gelmelidir. Boyun için, ölçüm bandını Husky'nizin boynunun en kalın kısmına sarın. İzlenecek bir kılavuz, alanı omuzlarının tam üst kısmında bulmaktır. Daha dar olan yakasını genellikle taktığı kısmı ölçmeyin.

S: Husky'imin Kayışı Çekmeyi Durdurmasını Nasıl Sağlayabilirim?
C: Pozitif ödül temelli eğitim, Husky'nizi tasmayı bırakması için eğitmenin en iyi yollarından biridir. Yavru köpeğinize yanınızda yürümesini ve mecbur kalırsa ona ikramlar ve diğer ödüller vermesini gösterin. Tasmasını çekerse, size daha yakın olması için sıkın ve kısaltın. Yavaşça onu yanınıza çekin. İtaat eder ve orada kalırsa onu ödüllendirin. Tekrar etmek hayati önem taşır, bu yüzden onu yürüyüşe çıkana kadar her yürüyüşe çıkardığınızda bunu yapmaya devam edin.

Son düşünceler

Artık, Huskies için doğru emniyet kemerini bulma konusunda biraz bilgi sahibi olduğunuza göre, aramanıza daha fazla güven ve kesinlik ile başlayabilirsiniz. Belirli bir koşum takımından emin değilseniz, daha iyi bir bakış açısı elde etmek için onu diğerleriyle karşılaştırın. Umarım önerilerimiz sizi doğru yöne yönlendirebilir ve bir koşum takımında neye bakmanız gerektiği konusunda size daha keskin bir göz sağlar. Sonuçta, olacaksın koşum takımınızı biraz kullanmak enerjik Husky'niz için!

Yorumlar