Blue Buffalo ve Nutro: Köpek Maması Marka Karşılaştırması

Blue Buffalo ve Nutro: Köpek Maması Marka Karşılaştırması

Tüylü en iyi arkadaşınız için dengeli bir beslenme, onun devam eden sağlığı için çok önemlidir ve yavrularınızın hücre bakımı ve büyümesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Özel ihtiyaçlar, hastalıklar ve sağlık eksiklikleri bir yana, köpeğiniz tüm yüksek kaliteli köpek mamalarından gerekli tüm besinleri alabilecektir. Bu yazıda, iki yüksek kaliteli köpek maması titanını karşılaştıracağız. Mavi Buffalo, Nutro'ya karşı .

Köpek anneler ve babalar olarak, kürklü bebeklerimiz için herhangi bir eski yiyecek istemiyoruz. en iyisini istiyoruz onlar için. Ancak her yaş, yaşam tarzı ve beslenme desteği için bu kadar çok farklı yiyecek varken neyin en iyi olduğunu nasıl bileceğiz? Varken yönergeler belirlemek evcil hayvan mamaları için, her zaman olduğu gibi, bazıları diğerlerinden daha iyi veya daha çok seviliyor.Pekala, merak etmeyin okuyucuyu, bu karşılaştırma serisinde, pek çok ünlü büyük markayı birbiriyle karşılaştırdık ve sizi güçlü yönleri, zayıf yönleri, değer teklifleri ve geçmişleri hakkında bilgilendirdik, böylece neyin en iyisi olduğu konusunda eğitimli bir karar verebilirsiniz. sen ve senin köpeğin. Yani, Hadi daha yakından bakalım Blue Buffalo, Nutro'ya karşı.

Bir Bakışta Yiyecek Karşılaştırması: Blue Buffalo ve Nutro

Mavi Buffalo Küçük Irk: Küçük Irk Tahılsız Tavuk ve Bezelye
Nutro Küçük Irk: Sağlıklı Temeller Tavuk ve Pilav
Mavi Buffalo Orta Irk: Tahılsız Tavuk ve Bezelye
Nutro Orta Irk: Sağlıklı Temeller Tavuk ve Pirinç
Mavi Buffalo Büyük Irk: Büyük Irk Tahılsız Tavuk ve Bezelye
Nutro Büyük Irk: Sağlıklı Temeller Tavuk ve PilavNot: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

pitbull hangi köpeklerin karışımı

Marka Geçmişlerini Karşılaştırmak

Nutro ve Blue Buffalo Marka Geçmişleri

Her yiyecek türünün ayrıntılarını incelemeye başlamadan önce, biraz daha derine dalmalıyız ki böylece her markanın geçmişi . Bir köpek maması markasını şirketlerinin geçmişine göre değerlendirmek her zaman yararlıdır ve bu, beslenme mükemmelliğine olan bağlılıklarını belirlemeye yardımcı olur.Hem Nutro hem de Blue Buffalo saygın gıda üreticileri ve her iki markanın da övgüsünü söyleyen birçok savunucu var. Her iki marka da tahıl içermeyen formüllerin yanı sıra ürünün hangi tarafına bağlı olarak tahıl içeren formüller taşır. tahıl ve tahıl tartışması yok düşüyorsun. Nutro bizim Golden Retriever'lar için öne çıkan yiyecekler Blue Buffalo ise bizim yaşlı Alman Çobanların favorileri .

Nutro Tarihi

Nutro'nun kökenleri biraz belirsizdir, ancak 1920'lerin başında, 1927'de onu satan isimsiz bir İngiliz tarafından kurulduğuna ve daha sonra Santa'da 1931 ile 1937 arasında bir yerde Nutro olarak kurulup yeniden adlandırıldığına inanılıyor. Monica.
Fazla mesai, tekrar tekrar el değiştirdi, ama şimdi Mars Incorporated'a aittir , Nutro'yu gücünden güç alan ve Royal Canin'e benzer , karargahları artık Tennessee'de bulunuyor.

Nutro her zaman doğal malzemeler kullanmıştır ve bu güne hala devam ediyor ve her malzemenin bir amacı var. Evcil hayvanların beslenmeleri yoluyla daha mutlu ve sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmaya çalışırlar.Blue Buffalo Tarihi

Merkezi Wilton, Connecticut, Blue Buffalo'da 2003 yılında kuruldu sevgili Airedale terrier 'Blue' nun zamansız ölümünün ardından Bishop ailesi tarafından. Basit bir misyonu vardı - ıslak, kuru ve ikramlar dahil olmak üzere köpekler ve kediler için sağlıklı ve doğal yiyecekler yaratmak. Köpeklerin birçok yaşam evresi ve ihtiyaçları için tarifleri karşılarlar ve ortaya çıktıkları günden beri benzeri görülmemiş bir büyüme gördüler. Onlar bizim büyük cins yavru köpekler için favori markalar .

Sloganları her zaman 'Onlara aile gibi davranın, onları aile gibi besleyin' . Tamamen doğal içerikler vaat eden ve et yan ürünleri içermeyen bu ürünler, birçok evcil hayvan sahibi için tercih edilen yiyecek olarak hızla popülerlik kazandı. 2017'de rekor bir yıl geçirdikten sonra 2018'de General Mills tarafından yaklaşık 8 milyar dolara satın alındı ​​ve geniş bir ürün yelpazesine sahipler. Popülerlikleri nedeniyle Blue Buffalo genellikle Wellness gibi büyük markalarla karşılaştırıldığında ve diğer rakipler.

Besin Değeri Karşılaştırması

Doğru beslenme, yavrularınızın vücuttaki ihtiyaçlarını kas tonusunu korumak , güçlü dişler ve kemikler geliştirmek ve normal günlük aktiviteleri gerçekleştirmek. İnsanlar gibi köpekler de sağlıklı ve aktif kalmak için günlük besin alımlarında protein, karbonhidrat, yağ, lif, vitamin, mineral ve su gibi belirli besin maddelerinin dengesine bağlıdır.

balkabağı sokak köpeğini yandı

Dengeli beslenme doğal olarak gerçekleşmez, ancak evcilleştirilmiş köpekler bizim gibi her yerde yaşayan köpeklerdir, bu nedenle yiyecek alımları beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiş ve izlenmiştir - Bunu akılda tutarak, evcil hayvan maması üreticileri, sevgili köpeklerimizin ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayan kesin tarifler oluşturmak için yorulmadan çalışıyorlar. Aşağıdaki tablo belirli yaşlar için köpek maması içermese de yaşlı köpekler gibi her iki marka da teklif ediyor ortak koşullar için formüller ağrıyan eklemler gibi. Hem Blue Buffalo hem de Nutro’nun popüler temel tariflerindeki besin dengesini aşağıdaki tablodaki yavrularınızın boyutuna göre ayırmaya karar verdik.Mavi Buffalo Küçük IrkNutro Küçük IrkMavi Buffalo Orta IrkNutro Orta IrkMavi Buffalo Büyük IrkNutro Büyük Irk
Protein % 26 % 24 % 24 % 22 % 22 yirmi bir%
Yağlar % on beş % on beş % 14 % 14 % 12 % 13
Lif % 5 % 4 % 6 % 3,5 % 6 % 3,5
Kcal / Kupa 380 3. 4. 5 373 373 357 330

Bir köpeğin tavsiye ettiği beslenmenin çeşitli bileşenleri vardır. Üç ana enerji sağlayan ve temel olanları protein, yağ ve liftir, çünkü bunlar günlük işleyişe ve sağlığın korunmasına yardımcı olur ve bu nedenle bunları her marka için karşılaştırdık.

Protein içerikli

Protein, köpeğinizin vücudunun düzgün çalışmasını sağlayarak gerekli amino asitler sağlıklı kas gelişimi ve doku onarımına, bağışıklık sistemini desteklemeye, sağlıklı saçı desteklemeye, hormon, antikor ve enzim üretmeye ihtiyacı var. Protein ayrıca köpeğin enerji seviyelerini besleyen ana kalori kaynağıdır. Yavrularınızın protein ihtiyaçlarını karşılayan eksiksiz ve dengeli bir yiyecek, onu güçlü ve sağlıklı tutmaya ve oyun zamanı geldiğinde gitmeye hazır olmasına yardımcı olacaktır.

Bu kategoride net bir kazanan görebiliriz. Blue Buffalo daha fazla protein sağlar burada üç ürün kategorisinin tümü için. Protein ayrıca birinci bileşen olarak gerçek Tavuk ile iyi kalitededir ve yan ürün içermez.

Yağ içeriği

Bir doggo metabolizma enerji için yağa dayanır dinlenme sırasında ve hafif ila orta derecede egzersiz . Yağ sadece enerji için iyi değildir, aynı zamanda yağda çözünür oldukları için A, D, E ve K vitaminlerini de sağlar ve köpeklerin genel sağlıkları için bunlara ihtiyacı vardır. Diğer temel yağlar, cilt hücrelerinin bir parçasını oluşturan ve beslenmiş cilde ve parlak bir kaplamaya yol açan omega 3 ve 6 yağ asitleri ve linoleik asittir.Tablodan her iki yiyeceğin de sağlıklı olduğunu görebiliriz. önerilen yağ yüzdesi tariflerde% 15'ten fazla olmamak kaydıyla protein içeriği ile dengelenmiştir. çok yukarıda % 18 minimum önerilen miktar. Yani, şişman cephede net bir kazanan yok.

Lif İçeriği

Fiber şaşırtıcı bir şekilde köpeklerimize faydalıdır , ancak birçok işletme sahibi bu basit bileşeni görmezden geliyor. Tatlı patates, bezelye ve yeşil fasulye gibi bitki bazlı bileşenlerden elde edilir. Lifin kalitesi önemlidir, bu nedenle mısır veya diğer ürünlerden değil, bütün meyve ve sebzeler gibi kaynaklardan geldiğinden emin olun. sağlıksız dolgular . Örneğin, 'selüloz' etiketli içerik masum görünebilir, ancak kıyılmış kağıt dahil her türlü farklı yerden gelebilir.

Fiber her ikisinden oluşur çözünür ve çözünmez lif Bağırsak sağlığını iyileştiren yağ asitlerine parçalanır ve gaz üretmeden kas kasılmalarını teşvik ederek bağırsak hareketlerini düzenler.Karşılaştırma tablosunda her iki markanın da sağlıklı miktar nın-nin yiyeceklerinde lif ama Blue Buffalo yiyeceklerindeki miktarı neredeyse iki katına çıkardı, bu yüzden bu turu kazandılar.

Lezzet Seçimi Karşılaştırması

Köpek severler, köpeklerinin her gün aynı yiyeceklerden sıkılıp sıkılmadığını merak ederler. Basit cevap Evet ve hayır . Bazı köpekler her gün aynı yiyeceği kokladıklarında sıkılırlar, ancak diğerleri her gün olabildiğince fazlasını kesinlikle yiyecektir. İnsanlar gibi bazı köpeklerin tat tercihleri ​​vardır ve bazı köpeklerin de belirli et intoleransları vardır ve bu tür tatlar, hangi tarifleri yiyip yiyemeyeceklerini belirler.

Neyse ki hem sizin hem de köpeğiniz için Nutro ve Blue Buffalo, sundukları her ürün grubu için birden fazla tada sahiptir, bu nedenle onun için bir lezzet bulmakta asla sorun yaşamayacaksınız. Nutro yaklaşık bir düzine çeşidi varken, Blue Buffalo ellinin üzerinde Blue Buffalo, kuru mama çeşitlerinin tamamında, bu turda eller aşağı kazanır.

Maliyet karşılaştırması

Bazılarımız için, yavrularımızı beslemeye gelince, maliyet belirleyici faktör olabilir. Sahipler için aylık ortalama maliyet şu olabilir: 50-300 $ arası herhangi bir yerde köpeğinizin büyüklüğüne ve günlük ne kadar yiyeceğe ihtiyaç duyduklarına bağlı olarak. Bu maliyeti kontrol altında tutmak için, tanelerinin söz konusu olduğu birçok kişi için değer elde etmemiz önemlidir. Cinsinizin büyüklüğüne göre maliyet de devreye girecektir. Eğer sen bir mastiff yüksek son köpek maması beslemek maliyetler sizden daha yüksek olacak bir Chihuahua yemeği beslemek bu orta dereceli.Görünenlerin fiyatları aynı yiyecek çılgınca değişebilir süpermarketlerde ve çevrimiçi olarak. `` Ödediğinizin karşılığını alırsınız '' prensibinde bazı gerçekler olsa da, bazı ürün etiketleri onlardan çok daha cömert olduğu için, kaliteli malzemeler aldığınızdan emin olmak için satın aldığınız gıdada ne olduğunu kontrol etmek yine de önemlidir. ve bazen biraz yanıltıcı olmalıdır.

Yavru köpeğinizin miktar, sıklık ve besin gereksinimi fiyatlandırmasıyla ilgili neye ihtiyacı olduğunu öğrendikten sonra, basit bir hesaplama haline gelir. paranın değeri Yani aynı miktarda ne kadar çok alırsanız, tabii ki kaliteli olduğu sürece o kadar iyidir. Bu tablo, her iki markanın en popüler tahılsız boyuta özel kuru gıda ortalama maliyetinin hızlı bir karşılaştırmasını sunar.

Mavi Buffalo Küçük IrkNutro Küçük IrkMavi Buffalo Orta IrkNutro Orta IrkMavi Buffalo Büyük IrkNutro Büyük Irk
Çanta Boyutu (Lbs.) 11 Lb. 15 Lb. 24 Lb. 30 Lb. 24 Lb. 30 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 2,90 ABD doları 1,99 ABD doları # 2.08 1,66 ABD doları 2,20 ABD doları 1,00 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .beş .eleven .eleven .10 .12 .06

Gördüğünüz gibi, pound karşılaştırması için bir pound, Nutro oldukça ucuz üç üründe de Blue Buffalo'dan daha fazla. Kalori başına maliyet söz konusu olduğunda genellikle bu tersine çevrilir, ancak bu karşılaştırmada değil. Kalori başına maliyetin de oldukça düşük olduğunu görebiliyoruz, ancak mama tanelerinde Blue Buffalo'ya kıyasla çok daha az protein var, bu da neden daha ucuz olduğunu açıklıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Love Your Dog'da her iki markayla ilgili birçok soru alıyoruz, bu yüzden en sık karşılaştıklarımızın bir listesini hazırladık. Aşağıda kalite, marka güveni ve daha fazlası hakkında iyi bir genel bakış elde edebileceksiniz. Kaçırdığımız bir şey varsa, yorumlar bölümüne bize yazmaktan çekinmeyin!

S: Her iki marka da kaliteli mi?
C: Evet, paranızın tam karşılığını veren kaliteli malzemeler ve yan ürün içermeyen tarifler sunarlar. Her ikisi de üçüncü taraf inceleme sitelerinde yüksek puan alır.

S: En çok güvenilen marka hangisi?
C: Her iki markanın da çok iyi itibarı var ve çok popüler. Google ürün geri çağırmaları ve her birine karşı yasal davalar açarsanız, Blue Buffalo'nun Nutro'dan daha fazlasına sahip olduğunu, ancak birçoğunun temelsiz olarak kararlaştırıldığını veya hemen ele alındığını göreceksiniz ve burada bunların çok daha büyük bir şirket olduklarını hatırlamak da önemlidir. . Bu nedenle, ürünlerinde bir sorun olması durumunda her ikisine de doğru şeyi yapacaklarına güvenilebilir.

S: Hangi marka daha değerli?
C: Her iki markanın da paranın karşılığını fazlasıyla veren kaliteli besleyici gıdalar ürettiğini söylemeye gerek yok, ancak maliyet karşılaştırmamızın gösterdiği gibi Nutro çok daha ucuz. Bununla birlikte, çok daha fazla protein sunan bir marka arıyorsanız, biraz daha yüksek maliyet için Blue Buffalo, sizin ve köpeğiniz için çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

S: Bu markalar nerede üretiliyor?
C: Her iki şirket de ABD menşeli ve genel merkezleri burada bulunuyor. Her ikisi de ABD'nin dört bir yanından yerel malzemeleri temin ediyorlar ve yiyeceklerini kendi amaçlarına göre inşa edilmiş tesislerinde evde oluşturup paketliyorlar. Dolayısıyla, bileşenlerinin hiçbirinin Çin'den veya daha az kalite odaklı ülkelerden gelmediğinden emin olabilirsiniz.

S: Hangi yemeğin tadı daha güzel?
C: Kendimiz insan olarak köpek mamasını tatma alışkanlığımız olmasa da, her iki markanın da son derece seçici yiyiciler .

amerikan mastiff yetiştiricileri

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
Beslerim Yerel Doğal Malzemeler Orta kademe Gıdalara göre biraz daha pahalı.
Bütçe Dostu Değer Düşük Lif İçeriği
Tariflerin Bolluğu
Mavi Buffalo Doğal ve Organik Daha Yüksek Ortalama Fiyat
Tariflerin Bolluğu Bazı Tarifler Zengin
Marka Popülerliği

Son düşünceler

Her iki şirketin de kaliteli üretim konusunda güvenilir ve sağlam bir itibarı var dengeli ve uygun fiyatlı yiyecek . Yavru köpeğinizin büyük et aroması, gerçek et ve tüm kaynak malzemeleri dahil olmak üzere diyetinden ihtiyaç duyduğu her şeyi almasını sağlayan yerel kaynaklı doğal malzemelerden yapılmıştır. Bu, her tür köpeğe yardımcı olmak için tasarlanmış geniş tat ve formül seçenekleriyle dikkate alındığında, her ikisinin de yavrularınız için mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelir.

Fiyat bir yana bu, aralarında sıkı bir mücadele olan Mavi Buffalo, Nutro'ya karşı , hem sizin hem de yavrularınızın koşullarına bağlı olarak pozitif teklifler sunarak. Nutro inanılmaz derecede düşük bir maliyetle gelir, bu nedenle bu, daha sıkı bir bütçeye sahip aileler için genellikle daha iyidir, ancak Blue Buffalo, Nutro'dan çok daha fazla protein ve lif sağlar ve böyle bir diyete ihtiyaç duyan köpekler Blue Buffalo ile daha iyi durumda olur. Bu yüzden buna beraberlik diyeceğiz.

Yorumlar