Beagle Alman Çoban Karışımı: Irk Bilgisi, Özellikleri ve Gerçekler

Beagle Alman Çoban Karışımı: Irk Bilgisi, Özellikleri ve Gerçekler

Dost canlısı ve enerjik Beagle Alman Çoban ile karışık (en zeki ve en çevik çalışan köpeklerden biridir) arkadaş canlısı ve zeki Beagle Shepherd karışımını yaratır. Bu iki köpek hem inanılmaz derecede akıllıdır, ilgiyi sever ve önemli miktarda egzersize ihtiyaç duyar.

Beagle'lar tazı ailesinden ve sıklıkla diğer tazı ırklarına kıyasla. Etkileyici burnu ile kokuları kilometrelerce takip etme konusunda uzman bir yeteneğe sahiptirler. Alman Kurdu, etraftaki en etkili çalışan köpeklerden biridir; 'Bu cinsten daha iyi bir çoban bulmak zor! Her iki köpek de hızlı bir şekilde eğitilir ve yumuşak huyludur, bu nedenle ilk kez köpek sahipleri için mükemmeldir.Beagle Shepherds oldukça büyük olabilir, ancak yeterince egzersiz yaptıkları sürece hem bir apartman dairesinde hem de bir evde çalışabilirler. Onlar da oldukça heyecanlı ve hevesliler - 'Bütün gün onların peşinden koşarak yetişmeye çalışacaksınız! Bu fantastik büyük köpek aileniz için mükemmel bir seçim olabilir mi? Hadi bulalım!

Beagle Çoban Ebeveyn Irkları

Bir 'tasarımcı köpek', iki safkan ebeveyn arasındaki herhangi bir karışımdır. Herhangi bir karma cinsin tasarımcı olarak sınıflandırılması için, ebeveynlerin başka bir cinsle yetiştirilme noktasına kadar nesiller boyunca saf olarak yetiştirilmesi gerekirdi. Gerçek bir safkan köpek, ebeveynleri gibi aynı özelliklere ve mizaca sahip yavrulara sahip olacaktır.Karışık bir cinse sahip olmanın en olumlu yönlerinden biri de dayanıklılıklarıdır. Alman çobanlarının kalça displazisi gibi çeşitli sağlık sorunları olduğu biliniyor. Beagle ile karıştırmak, bu sorunları geliştirme olasılıklarını düşürür. Karışımları aynı zamanda onlara herhangi bir tasarımcı türünün en iyi koku hissini verir.Alman Kurdu ve Beagle birbirini çok iyi tamamlıyor. Alman Kurdu en popüler köpeklerden biridir; Beagle ise 6. sırada yer alırken, dünyada en popüler 2 numaraya ulaşıyor. Bu iki cins, akıllı ve eğlenceli eşit parçalarla 'her iki dünyanın en iyisini' sunar.

Beagle'a Genel Bakış

Beagle'lar kullanıldı öncelikle av köpekleri olarak Birleşik Krallık'ta ve türün etrafta olduğu düşünülüyordu 1400'lerin ortalarından beri. Beagle, bildiğimiz kadarıyla o zamanlar yoktu, daha ziyade adın tarif etmek için kullanıldığı bir grup tazı. Sahip oldukları isimler, izledikleri ava oldukça bağımlıydı ve güçlü koku alma duyuları onları avcılıkta son derece faydalı kılıyordu. Bugün bildiğimiz safkan Beagle, 1800'lere kadar standartlaştırılmamıştı. Genellikle Labradorlarla av köpekleri olarak karşılaştırılırlar ve hatta bazen onlarla melez.Beagle, ABD'ye bir arkadaş ve av köpeği olarak getirildi ve onlarca yıl boyunca ilçe genelinde mükemmel bir aile arkadaşı olarak saygınlık kazandı. Cins, aynı zamanda, TV şovlarında ve diğer medya kanallarında yer alan pop kültürünün odak noktası olmuştur. Bu kadar popüler bir ebeveyn türü olmasının nedenlerinden biri de başkalarıyla karıştır.

Beagle'ın popüler olmasının bir başka nedeni de, küçük-orta büyüklükte olmaları ve küçük evler veya apartmanlar için mükemmel olmalarıdır. Keskin koku alma duyuları nedeniyle, genellikle kolluk kuvvetlerinde ve TSA görevlerinde uyuşturucu köpekleri olarak kullanılırlar. Çocuklarla son derece iyidirler ve sert oyunlar için olağanüstü bir mizaçları vardır. Beagle hem arkadaş canlısı hem de çalışkan ve mevcut en iyi arkadaş köpeklerden biri olabilir.

Beagle'lar 12 ila 16 yıl arasında herhangi bir yerde yaşayabilir ve son yirmi yılda 'tasarımcı köpekler' olarak çok popüler hale geldiler. Daha popüler Beagle karışımlarından bazıları, Doxie ve Beagle Karışımı, Tazı ile bir husky'i geçmek, ve her zaman popüler olan Beagi.Alman Çobanına Genel Bakış

Alman Çobanları, zekaları nedeniyle gezegendeki en popüler ırklardan biridir. Onlar iyi tanınırlar çalışkan tavır ve genellikle polis köpekleri, travma köpekleri, kurtarma köpekleri ve rehber köpekler olarak kullanılmaktadır. Atletik, korkusuz ve koruyucu olan Çoban, onları eğitecek sabrı olan herkes için harika bir işçi ve harika bir arkadaştır.

GSD alırsanız, onları haftanın her günü günde en az bir saat dışarı çıkarmayı bekleyin. Aksi takdirde, bastırılmış enerjilerini dışarı atmanın başka yollarını aramaya başlayacaklar ve bu, evde endişeli ve yıkıcı olmayı da içeriyor. 'Yalnızca dışarıdaki' köpekler olmamalı ve ailelerinin ilgisini ve refakatini istememelidirler.

GSD'ler çocukları eğer öyleyse sever onlarla büyüdü. Yine de aileleri için bir şekilde koruyucu hale gelebilirler, bu nedenle mahalle çocukları, bir GSD'yi korkutabilecek şeyler yaparken ve yaparken dikkatli olmalıdırlar. Bu aslında birçok GSD'nin melezlenmesinin bir nedenidir, çünkü düşünce, diğer cins özellikleri karışımı devraldıkça koruyuculuğun azalacağıdır. Birçok farklı kaplama rengine sahip oldukları biliniyor, jet siyahı dahil.

Alman Çoban köpeği bugünlerde çok popüler olduğu için, başkalarıyla eşleştirmek için 'tasarımcı köpek' ırkı olarak çok daha fazla görünmeye başladılar. Büyük boy (GSD'ler 80 pound'un üzerindedir) ve sadakatleri, aşağıdaki bölümde ele aldığımız Beagle gibi diğer safkanlarla karıştırılıyorlar. Daha yaygın GSD karışımlarından bazıları, GSD ve Collie'yi içerir. Shollie'yi yap ya da Alman Rottie karışımı.Beagle Alman Çoban Karışımı

Çoğu tasarımcı köpeğe benzer şekilde, bu cinsin kökeni bilinmemektedir. Beagle Çoban, büyük olasılıkla çoğu tasarımcı ırkının geldiği zamanlarda, 90'larda ve 2000'lerin başlarında yetiştirildi. Cinsin geçmişine bakıldığında, bu karışımın daha iyi koku alma duyusuna sahip bir köpek ortaya çıkması muhtemeldi. Beagle, onları harika izleyiciler yapan bir av köpeğidir.

Beagle Çoban, nispeten yeni bir türdür ve 'safkan ebeveynleri gibi uzun süre çalışılmamıştır, ancak bu cins, mizaç hakkında bir tahminde bulunacak kadar popülerdir. Alman Çobanları zeki ve arkadaş canlısı bekçi köpekleri olduklarından, en sevdikleri insanları korumak isteyeceklerdir. Beagle'lar, 'harika spor köpekleri olmaları ve sizinle zaman geçirmekten hoşlandıkları' açısından Labs'a benzer.

Hem Beagle hem de Alman Çoban'ın sınırsız enerjisi vardır. Egzersiz gereksinimleri yüksektir, bu nedenle yüksek enerjiye, sevimli bir arkadaşınıza hazırlıklı olun. Kanepede dinlenmeyi seven bir cinsi tercih ederseniz, onları es geçirdim. Beagle Çoban oynamak isteyecek!

Yüksek eğitme yeteneğine sahip hızlı bir köpek istiyorsanız, Beagle Çoban tam size göre. Biraz sabırlı olmanız gerekecek çünkü bu köpekler eğitim sırasında size biraz inatçı davranacak. Beagle Shepherd'ın boyutu değişebilir, ancak '20 ila 70 pound arasında düşecekler ve 24 inç kadar uzun olabilirler.Görünüm ve Bakım

Senin bakışın Beagle Çoban kime götürdüklerine bağlı olarak farklı olacaktır. Hem Alman Çoban Köpeği hem de Beagle iki renklidir, bu nedenle Beagle Çobanınız da olacaktır. Kürk renkleri siyah, ciğer, mavi, kırmızı, ten rengi veya beyaz arasında değişebilir.

Beagle Shepherd'ın boyutu değişebilir, ancak '20 ila 70 pound arasında düşecekler ve 24 inç kadar uzun olabilirler. Kulakları sarkık veya sivri olabilir ve burunları muhtemelen orta büyüklükte olacaktır. Kahverengi gözler muhtemelen Beagle Çoban köpeğinizde olacak.

Beagle Çoban köpeği orta uzunlukta yoğun bir kürke sahip olacaktır. Çift ceketi miras alabilir, bu da sizin tarafınızdan daha fazla tımar anlamına gelir. Yine de, bu karışım 'o kadar da fazla şey kaybetmiyor, bu nedenle' gereken tek şey hızlı bir günlük fırçalama.Büyük tırnakları mobilyayı kolayca çizebileceğinden tırnaklarını sık sık kestiğinden emin ol. 'Büyük köpeklerin tırnaklarının yere sürtünmesi de rahatsız edici. Dişlerini fırçalamak 'gerekli değildir, ancak köpeğiniz alıştığında büyük olasılıkla takdir edilecektir.

Eğitim

Beagle Çoban inanılmaz derecede akıllı bir cins olacak ustura espriyle. Beagle mizacı onları biraz şımarık yapsa da, eğitilmeleri nispeten kolaydır. 'Bu daha çok' kendi iyiliği için fazla akıllı 'sendromu çünkü onlara ne söylediğini anlayacaklar. Bazen 'dinlememeyi seçerler!

Olumlu pekiştirme, herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yanlış bir şey yaptıklarında onları tokatlamaya veya azarlamaya çalışmayın, çünkü yavrularınız size kızacak ve onları eğitmeyi zorlaştıracak. İyi yapılmış bir iş için onlara ödül veya oyuncak vermek onları hızlı bir şekilde eğitecektir.

İtaat eğitimi 'yavru olur olmaz yapılmalıdır, böylece doğru ya da yanlış olarak gördükleriniz arasındaki farkı anlayabilirler. Köpekler rehberlik için alfalarına bakarlar ve sizi bir otorite olarak görürlerse itaatsizlik etme olasılıkları daha düşüktür.Çoğu büyük köpeğin, ortalama mesaneden daha büyük olmaları nedeniyle dışarıda işemek için eğitilmesi kolaydır. Lazımlık molaları arasında ortalamadan daha uzun süre yalnız kalmayı da başarabilirler. Gençken onları sosyalleştirmeye özen gösterin, böylece insanlara güvenecek şekilde büyürler.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Beagle Çobanları enerji demetleridir ve günlük olarak egzersiz yapılması gerekir. Ayrıca çok fazla uyarılmaya ihtiyaçları var, çünkü bir tahta Beagle Shepherd yıkılmış bir ev anlamına gelebilir! Egzersiz yaparken sülüklerini bırakmadıklarından emin olun, çünkü Beagle içgüdüsü 'kilometrelerce bir kokuyu takip edecekleri bir yere yerleşebilir.

Günde en az bir saat her gün egzersiz yapmanız gerekecek. Büyük köpekler olmalarına rağmen çok fazla alana ihtiyaç duymazlar, ancak arka bahçeli bir eve sahip olmak en iyisidir. Bu şekilde, Beagle Shepherd'ınızın bacaklarını uzatmak için daha fazla yeri olur.

Beagle Shepherds uzun süre dışarıda mükemmel performans sergileyecek. Ne de olsa çalışan köpekler! Hastalanabilecekleri için onları geceleri dışarıda bırakmamalarını her zaman tavsiye ederiz. Yavru köpeğinize her zaman kalması için güzel ve sıcak bir yer - tercihen yanınızda yatakta.

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkta olduğu gibi, Beagle Çoban köpeğinin sağlık sorunları yaşama olasılığı daha düşüktür, çünkü iki safkan ırk, yaşlandıklarında karşılaşacakları sağlık sorunlarının çoğunu ortadan kaldırır. Bu, 'bağışık oldukları anlamına gelmez, bu yüzden kilolarına dikkat edin ve onları sağlıklı bir diyetle besleyin.

Alman Çobanlarının yaklaşık beşte biri, yaşlılıkta kalça displazisi, dirsek displazisi ve genel hareketlilik sorunları yaşamaktadır. Bu, koordinasyon kaybına ve muhtemelen felce yol açar. Sebepsiz nöbetler olarak sınıflandırılan epilepsi de yaygındır. Ayrıca, şişkinliğe dikkat edin. Çok hızlı yemediklerinden emin olun.

Beagle'lar hipotiroidizm, göz rahatsızlıkları, obezite, glokom, korneal distrofi ve faktör VII eksikliği açısından risk altındadır. Bu sorunların yaşlılıkta herhangi bir köpekte meydana gelmesi olasıdır, bu nedenle semptomlar için yaşlandıkça gözünüzü yavrularınızın üzerinde tutun.

Beslenme

Beagle Shepherds, düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyaç duyar. Bir Beagle Shepherds karışık köpek yavrusu, Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre% 22 protein içeren bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. 'Beagle Shepherds'ınızın balık, sığır eti ve tavuk gibi bütün etlerini de yenmeniz önerilir.

Yavru köpeğinizi günde birkaç öğünle küçük porsiyonlarla beslediğinizden emin olun. Bu, şişkinliği önlemek için yapılır ve şişkinlik, ölüme yol açabilecek ciddi bir durumdur. Şişkinlik, uygun porsiyon kontrolü ile kolayca önlenebilir. Ayrıca ne kadar hızlı yediklerine bakın; Eğer çok hızlı yiyorlarsa, onlara yavaşlamayı öğretin.

Aile Hayvanları Olarak

Beagle Shepherds geldikleri kadar akıllılar, ama size en uygun olanlar mı? Bu iki cins hem aktif hem de inatçıdır, bu nedenle bir Beagle Shepherd karışımını bir aile hayvanı olarak kabul etmeden önce tüm gerçekleri düşünmek önemlidir. Neleri düşünmeniz gerektiğine bir bakalım.

  • Beagle Çoban zeki, sadık, ve bağımsız.
  • Dikkati severler ve az yer gerektirirler, ancak daha fazla yer daha iyidir.
  • Bakım gereksinimleri orta düzeydedir. Haftada bir fırçalayın.
  • Beagle Shepherds 'sık sık tüy dökmez.
  • Egzersiz gereksinimleri günde bir saatte yüksektir.
  • Enerjik ve memnun etmeye hazır, 'Onlarla çok oynamanız gerekecek.
  • Cesaret dolu bir kişilik. Çevrenizde olmayı severler.
  • Karışım nedeniyle sağlık sorunları minimum düzeydedir, ancak hareketlilik sorunlarına dikkat edin.
  • Size 'ebeveynin sağlık sorunlarını gösterebilecek bir yetiştirici bulun.

Beagle Çoban'ın sizin için mükemmel bir arkadaş olduğunu düşünüyor musunuz? Önce kurtarmalara bakmanızı ve sonra yetiştiricilere bir hayat kurtarmaya çalışmanızı öneririz. Bununla birlikte, bu karışımı bir köpek yavrusu olarak almaya kararlıysanız, bir yetiştirici bulduğunuzda size neye mal olabileceklerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Alman Çoban Köpekleri ve Beagle'lar konusunda uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak kolay olacaktır. Alman Çobanları ve Beagle'ları en popüler aile evcil hayvanlarından bazıları olduğundan, iyi bir yetiştiricinin bulunması uzun sürmez.

İyi yetiştirilmiş bir Beagle Shepherd size 400-700 dolara mal olabilir ki bu, böylesine büyük bir köpek için mükemmel bir fiyattır. Daha ucuz olan yavruların büyük olasılıkla üreme köpekleri için belgeleri olmayacak, daha yüksek fiyatlı olanlar ise olacaktır.

Hasta bir köpek yavrusu satmak istemediğiniz için satın almak istediğiniz yetiştiricileri daima araştırın (onları daha iyi hale getirecek paranız yoksa). Beagle Shepherds, diğer karışık ırklara göre sağlık sorunlarına sahip olma olasılığı daha yüksektir. Bir yetiştiriciden satın almak istemiyorsanız, bölgenizde bir kurtarma arayışı başka bir seçenektir.

Beagle Çoban Kurtarır

Alman Çobanlar ve Beagle'lar sık ​​sık teslim oluyorlar ve bunun nedeni mizaçları değil. Bu cinsleri evcil hayvan dükkanlarında ve yetiştiricilerinde bulmak çok kolaydır, bu nedenle teslim olmanın olası nedeni yetersiz bakım, bir çocuğun doğması veya evcil hayvan ebeveynlerinin hareket etmesidir.

Bu seçenek daha ucuzdur, tek olumsuzun köpeğin ebeveynlerini bilmemesi. Yine de, bu evcil hayvanların sevgi dolu evlere ihtiyacı olacak ve safkan olsun ya da olmasınlar harika arkadaşlar olacaklar. Beagle Shepherds'ı yerel veya ulusal kurtarmalara baktığınızda sık sık bulabilirsiniz. Tüm Çoban Kurtarma ya da Beagle KurtarmaBu nedenle, evlat edinilebilir yavrular için hem yerel hem de ulusal web sitelerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Son düşünceler

Her zaman tatlı ve çekici Beagle Shepherd, onlara ayak uydurabilirseniz harika bir arkadaş olacak! Yüksek egzersiz ve dikkat gereksinimlerine dikkat edin, çünkü buna çok ihtiyaç duyacaklar. Dikkat edilmesi gereken bir şey, Beagle'dan daha çok burunlarından yönlendirildikleri, bu yüzden antrenman sırasında onlara bir tasma sürün yoksa size kaçabilirler!

Mümkün olduğunda, her zaman alışverişten önce evlat edinmenizi tavsiye ederiz, bu nedenle, yavrunuzu almak için saygın bir yetiştiriciye gitmeden önce yerel kurtarmaları kontrol ettiğinizden emin olun. Ailenize maliyetinin çok altında bir beagle çoban ekleyip bir hayat kurtarmanız için iyi bir şans var!

Yorumlar

Christine
Ailem ve ben aslında yaşlı tazılarımıza refakatçi olarak ikinci bir tazı almayı planladık ve sonunda Gelato adında bir yaşındaki tazı çobanını evlat edindik. Ona sarılıp onu giydirmeyi seven iki ilkokul çocuğu olan ailemize mükemmel bir uyum sağladı! 15 inçlik bir tazı büyüklüğünde ama görünüşte çobanı tercih ediyor. O bir lapa!
Kelly Wilson (Yazar)
Kulağa inanılmaz bir köpek Christine benziyor! İsmi kesinlikle seviyorum !!! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!
Angela
Tazı çobanını yedi yıldan biraz daha uzun bir süre önce evlat edindim ve birkaç hafta önce aniden kaybettim. O, ailemizde sahip olduğumuz en iyi köpekti. Akıllı, sadık, şapşal, ihtiyaç duyduğumuzda kanepede patates, kucaklayıcı, ev alarmımız ve koruyucumuz vb. Bu kadar büyük şeyin tek bir pakete sarılabileceğine ve ailemizin onu çok özleyeceğine inanmak zordu. Bu haçtan bir tane daha almakta tereddüt etmem.
Kelly Wilson (Yazar)
Kaybınız için üzgünüz Angela. Bir aile evcil hayvanını değiştirmek gerçekten zor. Geçen yıl Çikolata Laboratuvarımızı kaybettiğimizde ezildiğimi biliyorum. Yavru köpeğinizle geçirdiğiniz güzel günleri hatırlamaya çalışın ve başka birini evlat edinmeyi seçerseniz iyi şanslar. Hikayenizi paylaştığınız için teşekkürler!