Alaska'daki En İyi Köpek Parkları: Yavru Köpeğinizi Götürmek İçin 10 Harika Yer

Alaska'daki En İyi Köpek Parkları: Yavru Köpeğinizi Götürmek İçin 10 Harika Yer

Devlet Alaska The Last Frontier olarak da bilinir. Bu vahşi doğa durumu, muhteşem dağ manzarası , kristal berraklığında buzul gölleri ve bol miktarda yaban hayatı. Alaska, ABD'deki en kuzeybatı eyaletidir ve geniş bir engebeli kıyı şeridi bu, diğer tüm eyaletlerin toplamından daha uzundur.

Köpekler, Kuzey Amerika kıtasındaki ilk yerleşimcilerden en az 5.000 yıl öncesine kadar uzanan Alaska yaşam tarzının bir parçası olmuştur. Bugün, Alaska'nın resmi eyalet köpeği, Alaska kurdu 18 Nisan'da belirlendiği üzereinci 2010, Anchorage şehrinde okul öğrencileri tarafından düzenlenen bir kampanyanın ardından.Alaska Malamutları, ülkenin sert kışlarına ve dondurucu sıcaklıklarına mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır, ancak buraya köpeğinizle bir tatil için gelmeyi veya yerini değiştirmeyi düşünüyorsanız, sıcak paltolar ve su geçirmez patik Onu acımasız iklimden korumak için.

amerikan yolculuğu köpek maması hatırlama

Seyrek nüfusuna rağmen, Alaska'nın birçok kasabası ve şehri, şaşırtıcı sayıda köpek parkı sunarak yerleşik köpek sahiplerine hizmet vermektedir, bunların bazıları tasmasızdır. Senin köpeğin Ayrıca, onu tasmalı olarak tutmanız ve peşinden gitmeniz koşuluyla, bu bölgedeki birçok eyalet parkına da hoş geldiniz.

Bu yazıda, The Last Frontier'in sunduğu en popüler tasmasız köpek parklarından on tanesini gezeceğiz.Ama önce, bir köpek arkadaşıyla Alaska'ya gelmeden önce bilmeniz gereken bazı önemli şeyler var.

Lisanslar

Dört aylık veya daha büyük herhangi bir köpek Alaska'ya girmek için geçerli bir lisansa sahip olmalıdır.Ayrıca, bulaşıcı veya bulaşıcı bir hastalıktan etkilenen bir köpeği Alaska'ya getiremezsiniz. Eyalete girmek için köpeğinizin güncel bir Veteriner Muayene Sertifikasına (CVI) veya Sağlık Sertifikasına sahip olması gerekir.

Köpeğiniz üç aylıktan büyükse, varışınızdan itibaren 30 gün içinde verilmiş olan güncel bir kuduz aşı sertifikasına ve Sağlık Sertifikasına sahip olması gerekecektir. Alaska'ya kuduzla karantinaya alınmış bir bölgeden seyahat ediyorsanız, bir izin numarası almak için 970-375-8215 numaralı telefondan Anchorage'daki Devlet Veterinerlik Ofisi ile iletişime geçmelisiniz.

Köpeğiniz 12 haftadan büyükse ve tıbbi bir durum nedeniyle kuduza karşı aşı yapılamıyorsa, Kuduz Aşı Formundan Muafiyet (PDF 33K). Bu form sizin tarafınızdan ve evcil hayvanınızı inceleyen veteriner tarafından imzalanmalıdır. Alaska Eyaleti de siz gelmeden önce formu onaylamalıdır.Tasma Kanunları

Alaska eyalet çapında bir tasma yasasına sahip değildir, bu nedenle ziyaret etmeyi düşündüğünüz bölgenin yerel hükümet ofisi ile şehir düzenlemelerini kontrol etmelisiniz.

Bununla birlikte, genel bir kural olarak, belirlenmiş bir tasmasız köpek parkında olmadığınız sürece, köpeğinizi halka açık bir yerde gezerken her zaman tasmalı olarak tutmalısınız.

Park Kuralları

Tüm köpek parklarının giriş kapısında belirgin bir şekilde sergilenen kuralları ve düzenlemeleri vardır. Alaska'daki köpek parkları için kurallar aşağıdaki gibidir:

  • Parkta izin alabilmek için ruhsatınız ve mevcut bir kuduz aşısı olmanız gerekir.
  • Köpek parkına girip çıkarken tüm köpekler tasmalı tutulmalıdır.
  • Parkta kızgın dişi köpekler ve bütün erkek köpeklere izin verilmez.
  • Her zaman evcil hayvanınızla birlikte köpek parkında kalmalısınız.
  • Köpeğinizin sıkı ses kontrolü altında olması gerekir.
  • Köpeğinizin biriktirdiği dışkıyı derhal temizlemelisiniz.
  • Köpeğiniz bir çukur kazarsa, onu doldurmalısınız.
  • Köpeğinizin köpek parkındayken yaptığı tüm eylemlerden siz sorumlusunuz.

Köpeğinizi parka götürmeden önce her zaman kuralları iyice ve tam olarak okuyun.10 Seçimimiz

Alaska'nın sunduğu en popüler on köpek parkından oluşan bir liste hazırladık. Seyahate çıkmadan önce, ziyaret etmeyi planladığınız bölgelerde nelerin mevcut olduğuna bakın.

Köpek parkı kuralları, diğer eyalet kanunlarından çok da farklı değildir Arizona gibi ve Alabama , ancak köpeğinizi halka açmadan önce yerel yasalarınızı tazelediğinizden emin olmalısınız, böylece sorumluluğunuzun ne olduğunun farkında olursunuz.


Fairbanks Köpek Parkı, Fairbanks

Adından da anlaşılacağı gibi, Fairbanks Köpek Parkı, Fairbanks'teki South Davis Park Kompleksi içinde yer almaktadır ( buraya ).

Bu tasmasız köpek parkı, 10 dönümlük bir doğal alandan oluşan 20 dönümlük bir alana sahiptir. Yarım millik yürüyüş parkurları, eğitim için çitlerle çevrili çim alanlar, etkinlikler, gösteriler ve iki çitle çevrili oyun alanı vardır. Köpeğinizi eğitmek veya sıcak bir günde onu serinletmek için kullanabileceğiniz bir gölet de vardır.Park yaz aylarında her gün 24 saat, kışın 14.00-22.00 saatleri arasında açıktır. Geceleri parkı gezmek isteyenler için aydınlatma sağlandı.

Bunu not et dört ayın altındaki yavrular parkta yaşa izin verilmez ve hiçbiri agresif köpekler .


Üniversite Gölü, Anchorage

Great Outdoors'un tadına bakmak ve vahşi tarafta yürüyüş yapmak için University Lake, Anchorage'daki tasmasız bölgeye bir gezi yapmak isteyebilirsiniz ( buraya ).Frizbi veya topla oynayabilecekleri bir yer, nehirde yürüyüş, göl çevresinde bir kilometrelik yürüyüş yolu ve nefes kesici manzaralar da dahil olmak üzere burada köpekler ve sahipleri için eğlenecek çok şey var.

Köpeğiniz için su ve bir miktar kaka torbası almanız gerekecek. Atık istasyonları yok, bu yüzden yavru köpeğiniz tarafından yapılan herhangi bir depozitoyu eve getirmeniz gerekecek!

Bir uyarı - gölde yaşayan agresif kunduzlar var. Çok bölgeseldirler ve bazı köpek sahipleri, evcil hayvanlarına kunduz saldırılarıyla ilgili sorunlar yaşamıştır. Ancak köpeğinizi gölün dışında ve ses kontrolü altında tutarsanız, yerel yaban hayatı ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Moose ayrıca gölün etrafındaki bölgede yaşar ve kızışma mevsiminde agresif hale gelebilir.


Uzak Kuzey Bicentennial Parkı, Anchorage

Far North Bicentennial Park yer almaktadır ( buraya ) Anchorage'da. Bu, köpeğinizin gevşeyebileceği ve tasmasız eğlencenin tadını çıkarabileceği güzel, doğal bir park. Parkta çit olmadığı için evcil hayvanınızın ses kontrolü altında tutulması çok önemlidir.Park güzel bir ortamda ve birçoğu muhteşem manzaralara sahip olan keşfedilecek birçok farklı parkur var. Dereleri ve nehirleri takip edin ve mevsimler değiştikçe sürekli değişen manzaranın tadını çıkarın. Köpeğinizin arkasını almaya dikkat edin ve yürüyüşçüler ve bisikletliler de dahil olmak üzere diğer kullanıcılar için parkı temiz tutmak için sağlanan atık istasyonlarını kullanın.

Ayrıca geyik ve ayı gibi vahşi yaşamı da görebilirsiniz; Söylemeye gerek yok, köpeğinizi kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun ve yerel yaratıklarla yüzleşmeyin!

husky için kasa boyutu

Parkta ne bekleyeceğiniz konusunda fikir edinmek için, bu videoya bak .


Connor'ın Bataklığı, Anchorage

Connor'ın Bog'un tasmasız köpek parkı Connor's Lake Park'ta bulunur ( buraya ) Anchorage havaalanından uzak değil.

Bundan göreceğin gibi kısa video klip , köpeklerin tasmasız sosyalleşmenin ve egzersiz yapmanın tadını çıkarabilecekleri favori bir yerdir. Keşfedilecek çok sayıda insan yapımı ve köpek yapımı parkur var ve evcil hayvanınız yüzmekten hoşlanıyorsa göle dalabilir.

Bu konumda asgari insan olanakları olduğunu unutmayın, bu yüzden önceden plan yapın. Köpeğiniz için su ve bir miktar kaka torbası getirin. Ayrıca, bazı kullanıcılar yaz aylarında büyük sivrisinek sürülerinin bataklığa sıkça rastladığını belirtmişlerdir, bu nedenle lütfen böcek ilacı, uzun kollu giysiler ve pantolonlarla gelin.

Moose da bölgede yaşıyor, bu nedenle köpeğinizin sıkı ses kontrolü altında olduğundan her zaman emin olun.


Güney Anchorage Spor Parkı, Anchorage

Anchorage'daki South Anchorage Sports Park'ta bir köpek parkının yanı sıra bir Amerikan Lejyonu beyzbol sahası, bir RC pisti, paintball sahaları ve iki küçük lig sahası vardır. Siz ve köpeğiniz parkın tüm alanlarına hoş geldiniz, ancak evcil hayvanınız belirlenmiş köpek parkı alanının dışında tasmalı olarak kalmalıdır.

Geniş, tasmasız alan parkın çoğunu çevreliyor ancak ışıklandırma yok, bu yüzden buraya günün geç saatlerinde gelirseniz bir meşale getirmeniz gerekecek. Ayrıca, tasmasız alanda çit yoktur, bu nedenle köpeğinizin sıkı ses kontrolü altında olduğundan emin olmanız gerekir. Bununla birlikte, tüm park alanının sınırları çevresinde ayı ve geyik gibi vahşi hayvanları caydırmak için bir çit vardır.

Kaka poşetleri getirmeniz ve tüm atıkları yanınızda götürmeniz gerekecek. Park, yıl boyunca gün doğumundan gün batımına kadar açıktır.


Chugach Eyalet Parkı, Anchorage

Chugach Eyalet Parkı ( buraya ) ABD'deki en büyük dört eyalet parkından biridir ve Anchorage şehir merkezine sadece 11 km uzaklıktadır. Siz ve köpeğiniz, 500.000 dönümlük bir alana yayılan bu güzel dağlık bölgede keşfedilecek çok sayıda parkur bulacaksınız. Yaklaşık 280 millik bir alanı kaplayan 16 patika başı ve keşfedilecek 110 parkur var!

pomeranian chihuahua karışımı fiyatı

Burada kuzeyde ve batıda Alaska Sıradağları ile doğuda Chugach ve Wrangell Dağları ve Prens William Sound ile sınırlanmış engebeli manzaralar bulacaksınız. Geniş bir kıyı şeridi bölgeyi çevreliyor ve görkemli buzullar, göller, yoğun ormanlar ve buzul alanları da var.

Chugach vahşi Alaska'yı temsil ediyor ve burada kahverengi ayılar, kara ayılar, geyik, vaşak, kunduzlar, tilkiler, nehir su samuru ve hatta bir kurt sürüsü dahil olmak üzere 45'in üzerinde memeli türü yaşıyor. Bu nedenle, köpeğinizin sıkı bir ses kontrolü altında olması gereken kırsal bölgeler dışında, köpekler parkta her zaman tasmalı tutulmalıdır.

Chugach Eyalet Parkı'nı tüm ihtişamıyla görmek için, Alaska Magazine'in izniyle bu videoyu kontrol edin .


Arktik / Benson Parkı, Anchorage

Arctic / Benson Parkı ( buraya ) Anchorage şehir merkezinde.

Tasmasız, çitlerle çevrili köpek parkı, iyi bir boyuttadır ve hem güneş hem de gölge seçeneği sunan bir ağaç ve açık alan karışımına sahiptir. Köpeğiniz yeni arkadaşlarıyla dolaşırken kilo almanız için sağlanan birkaç bank var. Köpeğin kaçma riskini azaltmak için uygun bir giriş ve çıkış kapısı vardır. Her ne kadar kaka torbaları ve küçük bir atık istasyonu sağlanmış olsa da, burada su yok, bu yüzden yavrularınız ve sizin için içecek getirmeniz gerekecek.

Köpek parkı tüm köpeklere açıktır, ancak cumartesi ve pazar günleri 10: 00-12: 00 ve Çarşamba günleri 17: 30-19: 30 arası 25 poundun altındaki küçük yavrular ve hizmet köpekleri için belirlenmiş bir zaman vardır.

Arctic / Benson Park'ın tek gerçek dezavantajı, köpek parkı alanının, yerel uyuşturucu kullanıcısı ve alkolik topluluğunun tercih ettiği bir mekan gibi görünen bir oyun alanına bitişik olmasıdır.


Fısıltı İnanç Kovach Parkı, Anchorage

Whisper Faith Kovach Köpek Parkı bulunur ( buraya ) Anchorage'da. Köpek parkı nispeten yeni ve yerel yönetim harika bir iş çıkardı!

Park çitlerle çevrili ve büyük köpekler ve 25 poundun altındaki küçük köpekler için iki ayrı alana bölünmüştür. Su çeşmesi yoktur, bu nedenle evcil hayvanınız için su getirmeniz gerekir, ancak temizlik için sağlanan kaka istasyonları vardır. Köpek parkının içinde, köpeklerin geçip atlayabileceği büyük boyutlu lastikler, küçük bir rampa ve çok sayıda peyzajlı tepe bulacaksınız.

Park yıl boyunca her gün gün doğumundan akşam karanlığına kadar açıktır. Ancak, akşam veya kış aylarında gelirseniz, ışık olmadığını, bu nedenle yanınızda bir meşale getirmeniz gerekeceğini unutmayın. Ayrıca, donmuş havalarda parkın ayakları çok buzlu olabilir.


Ay Vadisi Parkı, Anchorage

Tuhaf bir şekilde adlandırılan Ay Vadisi Köpek Parkı ( buraya ) Anchorage'da.

2017'ye kadar, parkın beyzbol elması köpek sahipleri tarafından evcil hayvanlarını egzersiz yapmak için kullanıldı. Ancak o yılın yazında, bölge uygun girişleri, çitleri ve ADA erişilebilir bir yolu olan resmi bir köpek parkı haline geldi. Ayrıca genişletilmiş park alanı için LED aydınlatma da vardır, böylece köpeğinizi koşuya buraya getirdiğinizde park etmek için bolca alan bulacaksınız.

Köpek parkı, köpeğinizin tasmasız eğlenebileceği ve arkadaşlarıyla isyan çıkarabileceği geniş ve açık bir alandır. Kaka torbaları getirmeniz gerekecek, ancak parkta birkaç atık istasyonu var.


Hillside Parkı, Anchorage

Hillside Park ( buraya ) Anchorage'da. Bu resmi olarak bir köpek parkı olmasa da, köpeğinizi tasmalı olarak burada gezdirmenize izin verilir.

Parkın girişinde, burada, bazıları Anchorage şehrinin muhteşem manzarasına sahip birçok farklı parkurun bir haritasını bulacaksınız. İz numarası ne kadar yüksekse yolun o kadar zor olduğunu unutmayın! Yaz aylarında parkurlar dağ bisikletçileri tarafından, kışın ise kros kayakçıları tarafından kullanılmaktadır.

Hillside Park'ı ziyaret ettiğinizde yanınızda su ve kaka torbaları getirmeniz gerekecek.


Son düşünceler

The Last Frontier State, çarpıcı manzaralar, inanılmaz vahşi yaşam ve dost canlısı, köpek seven insanların ülkesidir. Alaska, hayatınız boyunca en az bir kez ziyaret etmeniz gereken bir yer ve köpeğiniz de burayı çok sevecek.

Alaska'daki eyalet parklarının çoğuna köpekler kabul edilir, ancak Fido'yu tasmalı tutmanız ve onun peşinden gitmeniz gerekecek. Ayrıca, burada köpeğiniz tarafından kovalanmak veya taciz edilmekten hoşlanmayan birçok dört ayaklı vahşi yaşam olduğunu unutmayın! Bu nedenle, özellikle alışılmışın dışındaki alanları keşfederken, evcil hayvanınızı sıkı ses kontrolü altında tuttuğunuzdan emin olun.

Yorumlar