Black Mouth Cur Cinsine Genel Bakış, Gerçekler ve Bakım

Black Mouth Cur Cinsine Genel Bakış, Gerçekler ve Bakım

Black Mouth Cur, güney eyaletlerinden Amerika doğumlu ve yetiştirilmiş bir köpektir. Tarihleri ​​hakkında çok az şey biliniyor ve Amerika dışında son derece nadirler. Çiftliklerde mükemmel olan çok amaçlı köpeklerdir ve bir tanesine sahip olan aileler, asla başka bir köpek ırkına sahip olmayacaklarını söylerler. Curs, korkusuz ve hassas köpekler, bir köpek iyiliği topunun içine yuvarlandı.

Bu köpeklerden birini hayatınıza davet etmeyi düşünüyorsanız, bilmeniz gereken birkaç şey var çünkü çoğu aileye uygun değiller. Curs inanılmaz derecede çalışkan, bölgesel ve ailelerini koruyor. Yani, gündüzleri sizinle çalışacak ve geceleri ailenizle ilgilenecek bir köpek arıyorsanız, bu sizin için olabilir. Ama rahat bir kanepe patatesi arıyorsanız, bu cins değil.Bu Cur'u merak ediyor ve sahip olmak için gerekenlere sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Bu yavru, taahhütte bulunmadan önce ciddi bir değerlendirmeye ihtiyaç duyuyor. Öyleyse daha yakından bakalım.

Siyah Ağız Kıvrımı
  • Ağırlık en az 35 lira
  • Yükseklik En az 16 inç
  • Ömür 12-16 yaş
  • Renkler Siyah, Kırmızı, Sarı, Açık Kahverengi, Kahverengi, Brindle, Güderi
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

 Sıcak ve güneşli bir günde çimenlerle kaplı bir tarlanın ortasında duran sevimli bir Black Mouth Cur köpeği
Black Mouth Cur'un tarihi belirsizdir, ancak 1800'lerde ABD'nin güneydoğusunda kurulmuştur.

Bazı köpek tarihçileri, Tenessee dağlarından geldiklerine inanırken, diğerleri Mississippi'den geldiklerini iddia ediyor. olduklarını biliyoruz bir Amerikan çok amaçlı çalışan köpek ırkı , başarılı bir avcı ve bir aile koruyucusu.Black Mouth Cur'un Amerikan sınırının yerleşmesinde önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir. Bu süre zarfında, yerleşimciler bu Cur'u yanlarında bulunan melezlerle yetiştirdiler. Ne yazık ki kayıtlar tutulmadı, bu yüzden kökenleri hakkında çok az şey biliyoruz. Diğer tarihçiler buna inanıyor the İngiliz Mastifi soylarında bir rol oynar, 1621'de Mayflower yolculuğunda İngiltere'den getirildi.

İronik bir şekilde, bir Amerikan köpeği olmasına rağmen, Black Mouth Cur American Kennel Club tarafından tanınmayan (AKC.) Bunun başlıca nedeni, cins hakkında çok az şey bilinmesi ve bugüne kadar farklı bölgelerden kan hatları arasında geniş farklılıklar olmasıdır. Bunun yerine, United Kennel Club (UKC) yapar. 1998'de tanınan hevesli yetiştiriciler, cinsi tanıtmak için çok çalışıyorlar. UKC onları tazı grubunda listeler.

Nadir bir köpek olarak, çoğu insan Black Mouth Cur ile hiç tanışmamıştır. Ama birçok insan bunu bilmiyor 'Old Yeller'daki köpek bir Black Mouth Cur. Film uyarlaması bir Labrador karışımı yayınlıyor, ancak yazar, köpeğin bir Black Mouth Cur olduğunu şiddetle ima ediyor.Mizaç

Black Mouth Cur, yapacak bir işi olması gereken çalışkan bir köpek ırkıdır. Bu köpekler, tipik bir aile için en uygun köpekler değildir ve gün boyunca televizyonun önünde aylak aylak dolaşmak veya mutfakta dinlenmekten mutlu değildir. Bunun yerine, ustalarıyla gün boyu yorulmadan çalışmaları gerekiyor. Kara Ağız Cur azim, cesaret ve güçlü bir çalışma arzusunu birleştirir. Bu yüzden harika çiftlik köpekleri yapıyorlar.

Kara Ağız Küfürleri kendi alanı için çok bölgesel ve sahibini ve ailesini koruyor. Kendilerini tehdit altında hissettiklerinde asla geri adım atmazlar ve ayılar ve yaban kedileri gibi yırtıcı hayvanlarla mücadele ederler. Ailedeki çocukları özellikle korurlar. Bununla birlikte, bazı Curs, kaba oyun stilleri ve sürü davranışlarıyla bilinir ve çoğu, küçük çocuklarla yaşamak için en iyi köpek olmadıklarını söyler.

Çizme kadar sert kişiliklerine rağmen, Black Mouth Curs hassas ruhlar Uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve günlerini efendileriyle yan yana geçirmeyi tercih ederler. Ayrıca sert eğitim veya eleştirilere iyi yanıt vermezler. Sahipler, bu yavruyla bir arada yaşayabilmek için çok sayıda köpek sahibi olma ve eğitim deneyimine sahip olmalıdır.Boyut ve Görünüm

 3 Açık Kahverengi ve Beyaz Renk Kısa Tüylü Siyah Ağız Cur Yavru Köpek Yatağının Dışında Dinleniyor
Boyundan daha uzun olmalarına rağmen kare bir çerçeveye sahiptirler.

Kara Ağız Küfürleri kaslı, sağlam orta boy köpekler dış görünüş. UKC, beklenen görünümü listeler cins standardı . Minimum boy dişiler için 16 inç ve erkekler için 18 inç olmalıdır. Minimum ağırlık bir kadın için 35 pound ve bir erkek için 40 pound'dur.

Black Mouth Curs, ağızlarının etrafındaki pigmentasyon nedeniyle adlandırılmıştır. Köpek, seyreltik bir kürk rengini miras almadıkça, dudakları ve ağızlarının içi koyu renklidir, dilleri hariç. Genel olarak, şekilleri, kaplamaları ve renkleri onları benzer gösterir. Rodezya Ridgeback'leri , boyutun yarısı hariç.

Ceket ve Renkler

Siyah Ağız Kıvrımı vardır yakın duran kısa ve yoğun bir ceket. Kaplamalarının dokusu değişir ve çok ince, kaba, pürüzlü veya ikisinin arasında herhangi bir şey olabilir. Cins standardına göre, sahip olmaması gereken tek doku ince bir tüydür. Bu sadece Cur'unuzu ringde göstermek istiyorsanız önemlidir.

Cins standardı şunu belirtir: kırmızı, sarı, açık kahverengi, siyahın tüm tonları , kahverengi, brindle ve güderi kabul edilebilir. Curs siyah bir ağızlığa veya maskeye sahip olabilir ve genellikle gözlerinin ve kulaklarının çevresi koyu renklidir. Yaka çevresinde olmadığı ve vücudun %10'undan fazlasını kaplamadığı sürece minimum miktarda beyaza izin verilir.Delaware'deki köpek parkları

Var bölgeler ve kan hatları arasında birçok renk varyasyonu AKC'nin Black Mouth Cur'u saf bir cins olarak kabul etmemesinin nedenlerinden biri de budur. Örneğin, en iyi bilinen Black Mouth Cur yetiştiricilerinden biri güney Mississippi'deki Ladner ailesidir ve Curs'ları bir renk karışımıdır. Florida bölgesinden gelen Curs genellikle sarı iken, Alabama Curs zengin kırmızı kürkleriyle tanınır.

Seyreltilmiş kaplama renkleri, pigmentin 'sulandırılmış' bir versiyonu olan cinste meydana gelir. Black Mouth Cur'unuzun yeşil, sarı veya açık kahverengi gözleri, beyaz ayak tırnakları veya siyah kıl izi olmayan kırmızı veya sarı bir kürkü varsa, muhtemelen seyreltilmiş bir kürkü vardır. Merle, benekli veya benekli kaplamalar doğal olarak bulunmaz bu cins içinde.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

 Kara ağızlı köpek, dışarıda koşan köpek
Yorulmazlar, bu yüzden çalışan köpekler olarak mükemmeldirler.

Kara Ağız Küfürleri son derece aktif köpeklerdir mutlu olmak için saatlerce zorlu günlük aktiviteye ihtiyaç duyanlar. Cur'unuzu çalıştırmayı düşünmüyorsanız, son derece aktif bir yaşam tarzı sürdürmelisiniz. Bu cinsin bir set arkadaşı veya kanepeli patates olmasını beklemeyin. Egzersiz ihtiyaçlarını karşılayamazsanız, ajite, yıkıcı ve sorunlu hale gelirler.

Black Mouth Curs'un geniş bir çiftlikte yaşamasına gerek yok, ama onlar büyük bir evde yaşamayı tercih dolaşacak yerlerinin olduğu yer. Çabucak kabin ateşi kaparlar, bu yüzden bir apartman dairesinde mutlu olmalarını beklemeyin.Black Mouth Curs'un bir eve ihtiyacı var Dolaşmak için nispeten büyük ve güvenli bir avluya erişim . Çok yüksek bir av sürüşüne sahip oldukları ve son derece bölgesel oldukları için, güvenlikleri ve başkaları için kaçamayacaklarından emin olmanız gerekir. Bu Cur, doğal bir ağaç köpeğidir ve en sevdikleri sincap ve rakundur. Bahçenizde ağaçlarınız varsa, erişimi engellemeli veya çit hattından uzakta olmalarını sağlamalısınız.

Black Mouth Curs son derece bölgeci olduklarından, onlar genellikle diğer köpeklerle iyi geçinmez . Halihazırda yerleşik bir Cur'unuz varsa, muhtemelen yeni bir köpeği başarılı bir şekilde kabul etmeyeceksiniz. Bununla birlikte, genç bir Cur yavrusunu çok köpekli bir eve sokarsanız, uygun şekilde sosyalleştirilirlerse onlarla iyi geçinme potansiyeline sahip olurlar. Açıkça söylemek gerekirse, diğer küçük tüylü evcil hayvanlarla birlikte yaşama söz konusu olduğunda unut gitsin.

Eğitim

Kara Ağız Küfürleri son derece zeki ve memnun etmeye istekli efendileri, bu yüzden bu kadar itaatkar köpekler yapıyorlar. Ancak, ihtiyaç duydukları liderliği ve yönlendirmeyi alamadıklarını hissederlerse asi ve zor hale gelebilirler. Bu yavruları eğitmek için profesyonel bir köpek davranışçısı olmanıza gerek yok, ancak onlardan en iyi şekilde yararlanmak için biraz köpek eğitimi deneyiminiz olmalıdır. Mutlu bir birliktelik için itaat şarttır.Son derece bölgeci yapıları nedeniyle sosyalleşme, bu köpek için diğer ırklardan daha çok önemlidir. Saygın bir yetiştirici ile çalışmak çok önemlidir çünkü onlar sosyalleşme süreci ilk günden. Bu sürece devam etmelisiniz ve bu ömür boyu sürecek bir taahhüt çünkü görgü kurallarını çabuk unutuyorlar. Kendine güvenen ve iyi huylu bir köpek yetiştirmek için yapmanız gerekenler onları mümkün olduğu kadar çok köpek ve insanla karıştırın .

Pozitif pekiştirme eğitimi esastır bu hassas köpek için. Övgüyle geliştikçe yaşamları boyunca kullanılmalıdır. Cur'unuzun size saygı duymasını ve size yanıt vermesini istiyorsanız, sert veya bağırarak eğitim teknikleri büyük bir hayır-hayırdır. Sözlü övgü muhtemelen en sevdikleri muamele olacaktır, ancak toplar ve oyuncaklar gibi nesneler de işe yarar.

Sağlık

 Siyah ağızlı bir köpeğin yakın çekimi, gözleri kapalı, kulakları ovuşturulmuş cins bir yüzdür.
Tüm köpek ırklarında olduğu gibi, birkaç sağlık durumu diğerlerinden daha belirgindir.

Kara Ağız Küfürleri nispeten sağlıklı köpekler tipik olarak 12 ila 16 yıl arasında yaşarlar. Cur'unuz bu koşulların hiçbirinden muzdarip olmasa da, bunlardan haberdar olmanız çok önemlidir. Önleme tedaviden daha iyidir, bu nedenle aşılar ve sağlık kontrolleri konusunda güncel bilgilere sahip olmak Cur'unuzun sağlığı için çok önemlidir.

Kulak enfeksiyonları

Black Mouth Cur, dışarıda saatlerce çalıların arasında avlanarak ve ağaçların üzerinden atlayarak geçiren oldukça aktif bir köpektir. Bu, kir, kalıntı ve artan kulak kiri nedeniyle kulak enfeksiyonlarına eğilimli oldukları anlamına gelir. Nasıl yapılacağını öğrenin Cur'un kulaklarını temizle enfeksiyonu önlemek için.Epilepsi

Epilepsi, tekrarlayan nöbetlere neden olan nörolojik bir durumdur ve kalıtsal bir durum veya beyin yapısındaki bir anormallik olabilir. Çoğu durumda, epilepsi ilaç tedavisi gerektiren kronik bir hastalıktır.

Göz Koşulları

Black Mouth Cur, katarakt, entropiyon ve progresif retinal atrofi (PRA) gibi göz koşullarına karşı hassastır. Katarakt ve PRA zamanla körlüğe kadar gidebilen dejeneratif hastalıklardır. entropiyon göz kapağının içe doğru kıvrılarak gözü tahriş ettiği ve zarar verdiği yerdir.

Kalça Displazisi

Kalça displazisi, özellikle orta ve büyük boy köpekler arasında, köpekler krallığındaki en yaygın sağlık sorunlarından biridir. Kalça ekleminin anormal ve gevşek bir şekilde oluştuğu gelişim aşamasında ortaya çıkar. kalça displazisi rahatsızlığa neden olur ve artrit ve hareketliliğin azalmasına yol açar.

Birçok

Uyuz, mikroskobik akarların neden olduğu bir deri hastalığıdır. Uyuz hastalığına iki farklı akar neden olur. Bir akar deri altında, diğeri ise kıl köklerinde bulunur. Demodektik uyuz en yaygın olanıdır. Uyuzun ana semptomu, genellikle göz çevresinde başlayan ve vücuda yayılan saç dökülmesidir.

Beslenme

Black Mouth Cur'un ihtiyaç duyduğu yiyecek miktarı birçok faktöre bağlıdır. Bunlar yaş, boyut, cinsiyet, onları beslediğiniz yiyecek türü ve aktivite seviyelerini içerir. Cur'unuz çalışkan bir çiftlik köpeğiyse, bütün gün çalışmayan birinden daha fazla yiyeceğe ihtiyacı vardır. performans köpek maması Çalışan köpeklere ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlamak için zengin kalorili. Seçtiğiniz mamanın besleme talimatlarını takip edin.

Cur'unuzu beslemeye karar verdiğiniz yiyecek ne olursa olsun, yüksek kaliteli olduğundan emin olun . Beslenmeleri de şart yaşına uygun olmak , çünkü Cur kalça displazisi geliştirebilir. Yavru köpekleri, iskelet büyümesini kontrol etmek ve stabilize etmek için belirli besin seviyeleri içerdiklerinden, genç köpekler için tasarlanmış bir mama ile besleyin.

bakım

 Güneşli bir günde güzel okyanusun yanındaki kumsalda duran sevimli bir Black Mouth Cur köpeği.
Kedinizi üç ayda bir yıkayın, çalışan köpeklerse belki daha fazla.

Black Mouth Cur'un bir çok düşük bakım programı. İnce, kaba veya kaba tüyleri olsun, her zaman kısadır, yani en fazla haftada bir kez fırçalanmaları gerekir. Tüm köpekler gibi dişlerinin de fırçalanmaya ve tırnaklarının kesilmesine ihtiyacı vardır. Cur kulak enfeksiyonlarına eğilimli olduğundan, bunları haftalık olarak kir, birikinti ve aşırı kulak kiri açısından kontrol etmek önemlidir.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

 Kanepede uyuyan Black Mouth Cur köpek yavrusu
Black Mouth Cur, nadir bir köpek ırkıdır, yani aralarından seçim yapabileceğiniz çok az yetiştirici vardır.

Bunları araştırmak daha kolaydır, ancak nerede yaşadığınıza bağlı olarak muhtemelen biriyle tanışmak için daha uzaklara gitmeniz gerekir. Bağımsız incelemeler ve deneyimlerini ve üreme köpeklerini sergileyen bir web sitesi arayın. Saygın bir yetiştirici, Cur yavrularına uygun olduğunuzdan emin olmak için sorularınızı yanıtlamak ve sizinle tanışmak için zaman ayırır.

Black Mouth Cur'un ortalama fiyatı 1.000$ ile 3.000$ arasında değişmektedir. Talep, yer ve yetiştirici gibi faktörler fiyatları belirlemektedir. Ünlü bir yetiştiriciden veya şampiyon bir soydan bir köpek yavrusu arıyorsanız, bundan çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz. Ayrıca sigorta, yemek, yatak, sandık, eğitim, biniş ve daha fazlasının maliyetini de hesaba katmanız gerekir. Evinizi ve bahçenizi korumanın maliyetini de unutmayın.

Kurtarma ve Barınaklar

 Güneşte siyah ağız kürü kurtarılması gereken pislik içinde
Nadir bir cins olarak, yerel kurtarma merkezinizde bir Black Mouth Cur olma şansı pek olası değildir.

En iyi bahsiniz, Black Mouth Curs için çevrimiçi bakmaktır. evlat edinme için , onları eyalet eyalet arayabileceğiniz yer. bu Bir köpeği kurtarmanın maliyeti genellikle çok daha düşüktür. bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almaktansa.

Aile Evcil Hayvanları Olarak

 • Black Mouth Cur, saatlerce zorlu aktiviteye ihtiyaç duyan oldukça aktif bir köpektir.
 • Curs çok bölgesel ve ailelerini koruyor.
 • Duyarlıdırlar ve ödül temelli eğitime en iyi şekilde yanıt verirler.
 • Koruyucu köpeklerle deneyim sahibi olmanız gerekir.
 • Yüksek bir av sürüşüne sahiptirler ve hayvanları ağaçların yukarısına kadar kovalarlar.
 • Black Mouth Curs köpeklerle yaşayabilir ama başka hayvanlarla yaşayamaz.
 • Çocukların daha yaşlı ve köpek anlayışlı olması gerekir.
 • Curs, güvenli bir bahçeye erişimi olan büyük bir eve ihtiyaç duyar.

Son düşünceler

Black Mouth Cur, nadir bir Amerikan köpek ırkıdır. Aktif bir yaşam tarzı sürmesi gereken çalışkan köpeklerdir. Aksi halde mutsuz ve yıkıcı olurlar. Bu açık hava ağaç köpeğinin güvenli bir bahçeye erişmesi gerekiyor ve bir apartman dairesinde yaşayamaz. İnanılmaz derecede koruyucular ama geldikleri kadar sadıklar. Elbette, Black Mouth Cur, birçok ailenin karşılayamadığı birçok gereksinime sahiptir. Ama becerebilirseniz, bu köpek kesinlikle gözbebeğiniz olacak.

Yorumlar