Bullmastiff Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Bullmastiff güçlü bir yavru kim gerçek bir nazik dev . Ama ailesiyle uğraşmaya çalışın, o da onları vahşice korumak için devreye girecektir. Bu büyük softie, çocuklar için dengeli bir köpektir. çoğu aile evi . Bazı köpek sahiplerinin hazırlıklı olmadığı dikkate alınması gereken bazı önemli faktörler de vardır.

Bullmastiff'lerin çok fazla alana, dikkatine ihtiyacı var. Ayrıca bir deneyimli köpek ailesi nasıl davranılacağını anlayan büyük, koruyucu köpek ırkları . DNA'larında eğitilmesi zor olan bazı özellikler vardır ve ilk kez köpek sahipleri bunu baskın ırklar için bir meydan okuma olarak görebilir. Ne yazık ki, bu, hem köpek hem de eski sahipleri için korkunç bir deneyim olan barınaklarda biten Bullmastiff'lere yol açabilir.Bir Bullmastiff'i evlat edinirken neler bekleyebileceğinizi anlayarak, uygun şekilde hazırlamak 'büyük köpek' sahipliği için. Düzgün bir şekilde eğitildiğinde, sadakatlerine, özverilerine ve ailelerine karşı koşulsuz sevgilerine rakip olabilecek çok az ırk vardır. Gelin ve bu nazik devin aileniz için mükemmel bir köpek arkadaşı olup olmadığını görelim!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık100-140 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-27 inç
  • ömür simgesiÖmür7-10 yıl
  • renk simgesiRenklerFawn, Fawn Brindle, Red, Red Brindle, Red Fawn, Red Fawn Brindle
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Büyük Kayısı Renkli Köpek

Cins, İngiltere'de başladı ve büyük mülkler için koruyucu bir cins olarak yaratıldı.Bullmastiff, 19. yüzyılda İngiltere'den geliyor. Avcılar, ölüm cezasıyla karşı karşıya kalan davetsiz misafirlere rağmen, uçsuz bucaksız ülke mülklerini kaçak avcılardan korumak için mücadele etti. Topraklarını korumak için yaratmaya çalıştılar mükemmel bir koruma köpeği . Boğa ve mastiff tipi köpekleri karıştırdılar ve bugün tanıdığımız ve sevdiğimiz Bullmastiff doğdu. Bu yüzden 'Gamekeeper's Night Dog' olarak bilinir ve %60 Mastiff ve %40 Bulldog olduğuna inanılır.

Sonuç, çoğu kaçak avcıyı korkutup kaçıracak büyük bir köpekti. Ama onları geçmeye cesaret edenler için, onları yakalamakta cesur ve atletik olduğunu keşfettiler. Ama aynı zamanda dinleyecek kadar itaatkar onları teslim etmesi söylendiğinde ustası Gameskeeper'a. Bu şekilde adaletin karşısına çıkacaklardı.

Anadolu çobanına karşı pitbull

Bullmastiff'lerin resmi olarak Amerika'ya ne zaman gittikleri bilinmiyor. Ancak 1933'te American Kennel Club cins kitabına kabul edildi. Büyüklüğü nedeniyle o kadar popüler değil, ama Amerika'daki en popüler 60 köpek ırkı . Bullmastiff, git filmi Rocky'de Sylvester Stallone'un Butkus adlı 140 kiloluk evcil köpeği olarak yer aldı. Hâlâ bir mülk bekçisi olarak kullanılıyor, ancak şimdi daha çok aile evlerinde kanepelerde uyukluyor.Mizaç

Yapraklarda Açık Kahverengi Köpek

Bu yavrular, mülklerinin koruyucu ve bölgesel olabilir.

Bullmastiff'ler doğuştan koruyucu köpekler. Uygun şekilde eğitilmezlerse, agresif olabilir . Ne yazık ki, bu asla ondan öğrenemeyeceğiniz bir şey. Tıpkı bir Border Collie'ye koyun gütmemesini öğretemediğiniz gibi, Bullmastiff'ler de yabancılara karşı her zaman tetikte olacaktır. Koruyucu kişilik özelliği ile sorumluluk gelir. Bu nedenle, büyük koruyucu köpeklerle deneyiminiz yoksa, bu cins başlangıç ​​evcil hayvanı olarak en iyi seçenek olmayabilir.

Bahçenizi korumak ve sizi yabancılara karşı uyarmak için bir bekçi köpeği arıyorsanız, bu mükemmel bir cins. Şüpheli doğası, o olduğu anlamına gelir. ziyaretçi almaya fazla hevesli değil onun evine. Ama içeri girmelerine izin verirseniz, yanınızda oturacak ve bir gözü açık erteleyecektir. Düzenli ziyaretçiler, arada bir karınlarını ovuşturacak kadar şanslı olabilir. Ama hiçbir şey ailesine olan sevgisiyle karşılaştırılamaz.Bulldog genleri sayesinde daha düşük enerjili bir köpek olan Bullmastiff'ler, tembel günler için kısmi . Evdeki uysal doğası, siz evde çalışırken uzanmaktan mutlu olduğu anlamına gelir. Sürekli oyun için fazla talepkar olmamak ve onun en büyük çekiciliği de bu. Ayrılık kaygısından muzdarip olabileceğinden, sürekli olarak yavrularınızın yanında olmayı bekleyin.

İnsanlara olan sevgisine ve onların yanında olma ihtiyacına rağmen, bağımsız bir köpek efendilerini memnun etmeye pek az ilgi duyan. Yapmak istediği her şeyi yapmakla daha çok ilgileniyor. Bu, deneyimli köpek sahipleri ile en iyi şekilde barınmasının bir başka nedenidir. Ancak bununla nasıl başa çıkacağımızı eğitim bölümünde tartışacağız.

Boyut ve Görünüm

Sonbaharda Açık Havada Brindle Köpek

Bullmastiff'ler dev köpeklerdir ve genellikle çok fazla saçmalık eşlik eder.

Bu dev boyutlu bir köpek sıklıkla Mastiff akrabası ile karıştırıldı , ama o kadar büyük değil. 24 ila 27 inç boyunda ve 100 ila 130 pound ağırlığında. Devasa vücudu büyük bir güç ve güç gösterir ve simetrik bir şekle sahiptir. Başı kare, burnu büyük ve etlidir. Onu çok fazla salyaya ve salyaya maruz bırakan sarkık gıdısı var. Doğru, eğer ağzı sulanan köpeklerden hoşlanmıyorsanız, başka bir cins bulmanızı öneririz.Erkekler genellikle dişi meslektaşlarından daha büyüktür, ancak cins standardı daha büyük köpekleri küçük olanlara tercih eder. Derin bir göğsü var. Namlu Bulldog gibi düzdür, ancak tam olarak ezilmiş değildir. Yüzü ne kadar düz olursa, o kadar olasıdır. brakisefalik sorunlardan muzdarip düz yüzlü ırklarla karşı karşıya olan. Bu, ısı düzenlemesi ve nefes alma ile ilgili sorunları içerir.

Kulakları V şeklindedir, geniştir, yanaklarına oturur ve genellikle vücudunun geri kalanından daha koyu renklidir. Orta büyüklükteki gözleri tetikte ama sevgi dolu. Onun kuyruk uzun ve kalın ve dizlerine kadar uzanır. Sallanırken dikkat edin çünkü bacaklarınızda morluklar bırakacaktır!

Ceket ve Renkler

Kırmızı Brindle Köpek Açık Havada

Bullmastiff'lerin birkaç farklı kabul edilebilir cins standart kaplama rengi kombinasyonu vardır.

Bullmastiff'lerin sahip olduğu kısa ve yoğun bir ceket . Yıl boyunca orta derecede tüy döküyor ve tüy dökme mevsimlerinde biraz daha ağırlaşıyor. Ama diğer köpeklerle karşılaştırıldığında çok fazla değil ve kısa paltosu onun için büyük bir çekicilik. Ceketinin dokusu orta yumuşaklıkta ama ipeksi parlak değil.Açık kahverengi, açık kahverengi brindle, kırmızı, kırmızı brindle, kırmızı açık kahverengi ve kırmızı açık kahverengi brindle olan birkaç kat renk seçeneğine sahiptir. Kırmızı açık kahverengi renklendirme, birçok cins meraklısı tarafından 'kayısı' olarak da adlandırılır. Onların brindle renkli katların farklı tonları tipik olarak, köpeklerini gösterilere sokmayan sadece 'sırılsıklam' insanlar olarak da anılırlar. Birçok Bullmastiff siyah bir maskeye sahip olmak , ayrıca daha koyu renkli kulaklar ve daha koyu bir sırt ile. Bazı Mastifflerin göğüslerinde küçük beyaz bir iz vardır.

Egzersiz Gereksinimleri

açık havada oyun bullmastiff

Bullmastiff'ler bu cinsle yüksek yoğunluklu aktivitelere katılmamalıdır.

Bullmastiff orta derecede aktif bir köpektir. Her gün 45 dakika egzersiz . Sizi hiçbir şeye ihtiyacı olmadığına ikna etmeye çalışabilirler. Bunun yerine, bitkinmiş ve acilen bir ertelemeye ihtiyacı varmış gibi davranacaktır. Ama onu formda tutmak için bu büyük çocuğu harekete geçirmeli ve kalbini atmalısın.Bu cins ile yoğun egzersiz gerekli değildir. Ve aslında, yoğunluk hiç bir faktör olmamalıdır. Bu adam harika bir koşu partneri değil ve eklemleri ve yüz yapısı nedeniyle etkili olan herhangi bir şeyden kaçınılmalıdır. Uzun yürüyüşler parkın etrafı idealdir. Çok zorlandığında nefes almak brakisefali köpek ırkları için bir sorun olabilir.

Evdeyken, bahçede güzel bir oyun oynamayı sevecek ve bu, zihnini harekete geçirmek ve onu eğlendirmek için yeterli olacaktır. O da yapacak birkaç oyuncağı takdir et dişlerini sokmak için ve Jolly Ball gibi dev oyuncaklar muhtemelen en iyi seçeneğinizdir. Değilse, sadece kişisel eşyalarınız ve mobilyalarınızdan çıkaracaktır.

Bullmastiff çocukları sever, ama daha iyi olurdu daha büyük çocuklu bir aileye uygun onun boyutu nedeniyle. Evde daha sakin olmasına rağmen, yine de şamatacı ve hantaldır. Bu, yanlışlıkla bebeklerle çarpmaların olabileceği anlamına gelir. Ailenin her bireyini eşit derecede sever ama onu ikramlarla, boyun tırmalamalarıyla şımartanlar tarafından kolayca ikna edilir.

Yaşam koşulları

Brindle Köpek Açık Havada Arka Bahçede

Bullmastiff'ler tipik olarak büyük arka bahçeleri olan daha büyük evlere uygundur.Bu boyuttaki bir köpek için genellikle daha büyük bir evde yer almak daha iyi büyük bir avluya erişimi olan. Apartman yaşamının üstesinden gelebilirken, boyutları yaşam alanınızı biraz daha küçük “hissettirecek”. Özellikle de dinlenmek için en sevdikleri yer ayaklarınızın dibinde olacağı için.

Bullmastiffler iken hayatta kalabilir apartman dairelerinde veya küçük evlerde, yaşam durumları için uygun değildir. Ancak kabin ateşi alabilirler ve her şeyin devrilmesinden bıkmış olabilirsiniz. Daha büyük bir bahçeniz varsa, yavrularınızı içeride tutmak için güvence altına alınmalıdır. Mahallede dolaşan bir Bullmastiff, yavrularınız son derece iyi huylu olsa bile, yerlileri korkutacağından emin olabilirsiniz.

Eğitim

Büyük Açık Kahverengi Köpek Açık Havada Eğitim

Cins çok inatçı ve eğitilmesi zor olabilir.

Bullmastiff'ler bazen zeki olmadığı düşünülen ama onlar gerçekten sadece çok inatçı köpekler. Baskın ırklarda olduğu gibi, sizi bir sahip olarak test edecekler. Hâlâ aile liderinin kim olduğunun öğretilmesi gerekiyor. Aksi takdirde, çoğu kişinin baş edebileceğinden daha fazla yaramazlığa neden olan asi bir dev olacak.

Temel komutları öğrenme şansınızı en üst düzeye çıkarmak için, onu eve getirir getirmez onunla eğitime başlayın. Onu kaydettir köpek yavrusu itaat dersleri fazla. Bu hem onun hem de sizin için eğlenceli olmakla kalmayacak, aynı zamanda aranızdaki bağı güçlendirecek ve ona temelleri öğretecektir. İnatçı köpeklerle ilgili hile, onların diva taleplerine veya yaramaz maskaralıklarına asla boyun eğmemektir. Çünkü pes ettiğin saniye, ikinci, onunla tekrar kaçabileceğini bilecek.

Doğal olarak koruyucu bir köpek olan Bullmastiff, sosyalleşmeye ihtiyacı var gün noktasından. Bu, onu ebeveynleri ve çöp arkadaşlarıyla karıştıracak saygın yetiştiricilerle başlayacak. Ve onu eve getirir getirmez onu diğer köpekler, insanlar ve diğer hayvanlarla karıştırmaya devam etmek önemlidir. Yeterince büyüdüğü anda olumlu pekiştirme eğitimine başlamak isteyeceksiniz.

Tasma eğitimine erken başlayın. 130 kiloluk bir köpek tarafından çekilmek hiç kimse için eğlenceli değil. Onu küçük yaştan itibaren tasma üzerinde yürümeye alıştırın. Bu onun yürüdüğünü anlama şansını artıracaktır.ilesen, sana yürümez. Ayrıca onunla başa çıkabilmek için fiziksel olarak zinde ve güçlü olmalısınız. Hayatının bir noktasında, herhangi bir köpek gibi, bir şeyden hoşlanmadığında veya bir şey onu korkuttuğunda, kaçınılmaz olarak bir durum ortaya çıkacaktır. Ve kontrolü ele alabilmeniz gerekir.

Sağlık

Açık Havada Fırçanın İçinde Oturan Sağlıklı Köpek

Tüm dev ırklar gibi, daha kısa ömürleri nedeniyle “kalp kıran köpekler” olarak kabul edilirler.

Bullmastiffler dev boyutlu köpeklerdir. Ne yazık ki, diğer pek çok nazik dev gibi, o da çoğundan daha kısa bir ömre sahip. Ortalama olarak, bir yaşam süresinin tadını çıkaracaklar. yedi ila on yıl . Bu nedenle, sizinle geçirdiği zamandan en iyi şekilde yararlanmak için, onu sağlıklı tutmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Bu, ona karşılayabileceğiniz en kaliteli yiyecekleri beslemeyi, düzenli veteriner kontrollerine katılmayı ve onu iyi egzersiz yapmayı içerir.

Tüm soyağacı ırkları gibi, bu cins de diğerlerine göre çeşitli sağlık koşullarına daha yatkındır. Aşağıdaki liste özel olmasa da, başlamak için iyi bir yer. Dikkat etmeniz gereken belirtiler ve mümkünse bunları önlemek için neler yapabileceğiniz hakkında bilgi edinin.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Cins, birçok dev köpek ırkında bulunan yaygın bir sorun olan kalça ve dirsek displazisine eğilimlidir. Kemikler çok hızlı büyüdüğünde ortaya çıkar ve sonuç olarak düzensiz kemik büyümesine neden olur. Bu eşit olmayan büyüme, hızlandırılmış aşınma ve yıpranmaya neden olarak, daha sonraki yaşamında hareketliliği ve artriti ile ilgili sorunlara neden olur. Eklem displazilerinin semptomları, ayakta durmakta, merdiven çıkmakta veya uzuvlarında tutukluk yapmakta zorlanıyor.

Göz Koşulları

Cins, en yaygın olanı entropion olmak üzere çeşitli göz sorunları ile başa çıkabilir. Bu, göz kapaklarının içe doğru yuvarlanmasıdır ve genellikle altı aylıkken başlar. Bu, ağrıya ve göz enfeksiyonlarına yol açar. Göz kapaklarının içe doğru katlandığını, kızardığını veya gözlerinin normalden fazla kaşındığını fark ettiğinizde mutlaka veterinere götürün.

Kardiyak Endişeler

Subaortik stenoz ve kalp hastalığı, cinste yaygındır. Her ikisi de kalbinin daha çok çalışmasını gerektirir ve sonunda kardiyovasküler sistemine çok fazla yük bindirir. Veteriner kontrolleri ile erken teşhis edilirler, ancak teşhis edilmezse bayılma veya ani ölüm kalp rahatsızlıklarının belirtileridir.

Tiroid Koşulları

Hipotiroidizm, cinsi etkileyen başka bir durumdur. Buna tiroid hormonunun eksikliği neden olur ve vücudu ve yaşam kalitesi üzerinde çeşitli etkileri vardır. Aşırı yorgunluk, saç dökülmesi, sıkı cilt ve zihinsel donukluk bu durumun belirtileridir. Günlük ilaçlarla tedavi edilebilir.

Yengeç Burcu

Ne yazık ki, kanser Bullmastiff'lerde oldukça yaygındır. Cinste bulunan en yaygın kanserler lenfosarkom, osteosarkom, hemanjiyosarkom ve mast hücre tümörleridir. Kanserli köpekler yetiştirilmemelidir.

Beslenme

Kanepede Yemek Yiyen Köpek

Dev bir iştahla, Bullmastiff günde 6 ila 8 fincan yemek yer.

Bullmastiff, daha da büyük bir iştahı olan büyük bir çocuk. Arasında ihtiyacı olacak günde iki kez üç ila dört bardak . Cins her zaman şişkinlik riski , hangi karın şişmesi. Acil tıbbi müdahale gerektiren potansiyel olarak ölümcül bir durumdur. Egzersizden hemen önce veya sonra beslendiğinde risk artar, bu yüzden bunu yapmamaya dikkat edin.

Bu dev bir köpek ırkı olduğu için, mama tanesi ile beslenmelidir. büyük veya dev cins köpekler için özel olarak tasarlanmıştır . Bu, özellikle vücudunun geliştiği ve büyüdüğü yavruluk döneminde önemlidir. Değilse, eklem displazisi ve diğer kemik sorunları geliştirme riski onsuz artar. Bunun nedeni, büyük cins mama tanelerinin, beslenmeye yardımcı olan belirli besinleri içermesidir. hızlı kemik büyümelerini kontrol etmek .

Yavru köpeğinizi karşılayabileceğiniz en iyi beslenmeyle beslemeniz önemlidir. Bu, dünyayı harcamak anlamına gelmez, ancak şu anlama gelir: daha kaliteli yiyecekleri seçmek bütçe mağazası kibble'dan daha fazla. Yüksek kaliteli mama taneleri, gerçek et proteini, lif, sağlıklı karbonhidratlar, omega yağ asitleri, vitaminler ve mineraller dahil olmak üzere dengeli bir beslenme sağlar.

Bullmastiff obur bir köpektir ve her şeyi yiyecek içgörü. Bu, yiyecekleri kilit altında tutmanız gerektiği anlamına gelir. Aksi takdirde, olduğundan daha da irileşecek ve bu, zaten ağır yüklü olan eklemlerine çok fazla baskı uygulayacaktır. Tedavi alımını izlediğinizden emin olun. Ve çok fazla kilo almaya başlarsa, onu kilo yönetimi mamalarına çevirin.

tımar

Güzel Açık Kahverengi Köpek

Bu cins, tımar ihtiyaçları söz konusu olduğunda oldukça az bakım gerektirir.

Bullmastiff kısa ve yoğun bir kürke sahiptir. haftalık fırçalama ceketini yönetmek için. Dökülme mevsimlerinde haftada iki kez onu fırçalamak isteyebilirsiniz, ancak bu her pooch'a bağlıdır. Paltosu için en iyi fırça lastik eldivendir. Bu, doğal kürk yağlarının yayılmasına ve en iyi şekilde görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Paltosu kısa, düz ve bakımı nispeten kolaydır.

Tipik olarak, yavrularınızı yıkamayı bekleyin bir kez 8 ila 12 hafta ya da ihtiyaç duyduğu anda. Onu bundan daha fazla yıkamayın çünkü doğal kürk yağlarına zarar verme riskiniz var. Daima yulaf ezmesi veya hindistancevizi sütü gibi doğal ve yatıştırıcı bileşenlerden yapılmış bir köpek şampuanı kullanın. Yüzünün çevresinde çok sayıda deri kıvrımı varsa, enfeksiyonlardan kaçınmak için ekstra deri kıvrımı temizliğine ihtiyacı olacaktır. Deri kıvrımları bakteriler için mükemmel bir üreme alanıdır, ancak her köpek farklıdır.

Bullmastiff de olabilir salyası köpek , ve bu onu hayatınıza davet ederken akılda tutulması gereken bir şey. Drool, kaçamayacağınız bir şeydir ve ev sahiplerini her şeyden çok rahatsız edebilir. O da oldukça gazlı bir köpek! Bunun dışında, tımar programı nispeten basittir. Diğer bakım ipuçları arasında dişlerini haftada bir fırçalamak ve tırnakları çok uzadıkça ve onları düzeltmek yer alır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Tasmalı Sevimli Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.200 dolar ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Bullmastiff'ler en popüler köpek ırkı değildir, bu nedenle saygın bir yetiştirici bulmak için eyalet dışına çıkmanız gerekebilir. Ayrıca önceden plan yapmalısınız çünkü yavrular için bekleme listeleri de olabilir. Safkan bir köpek yavrusunun ortalama fiyatı sizi geri getirecek 1200$ ve üzeri. Ödüllü bir soydan gelen bir köpek arıyorsanız, bundan çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz.

her zaman ara saygın bir yetiştirici tüm süreç boyunca sizinle konuşacak ve tüm soruları yanıtlayacak. Size sağlık sertifikaları verecekler ve sizi kendi ortamlarında yavrularla tanışmaya davet edecekler. başlamak için iyi bir yer AKC'nin Bullmastiff saygın yetiştirici listesi . Bu yetiştiricilerden hiçbiri uygun değilse, profesyonel bir web sitesine sahip bir yetiştirici arayın. Hem de yılların üreme tecrübesiyle.

Saygın bir yetiştiriciyle çalışmak, yalnızca sağlıklı bir yavru sahiplenmenizi sağlayacaktır. Yetiştiriciler yavrularını sevgiyle büyütürler, hem sahiplenirler hem de sosyalleştirirler. Bu demektir ki onlar kibar olmak için büyümek daha olası ve dengeli köpekler. Bu özellikle koruyucu köpek ırkları için önemlidir.

Bir Bullmastiff köpek yavrusu, büyük kasalar, yataklar, koşum takımı ve ihtiyaç duyduğu diğer her şeyi kurmak pahalıdır. Ve dev boyutlu bir köpek olarak, uzun vadede maliyetli fazla. Çok fazla yiyeceğe ihtiyacı var ve sağlık ve sigorta faturaları da pahalı olabilir. Bu nedenle, önümüzdeki on yıl için ihtiyaçlarını finansal olarak karşılayabileceğinizden emin olmalısınız.

Kurtarma ve Barınaklar

Açık Havada Dev Kurtarma Köpeği

Mümkünse, bir köpek yavrusu sahiplenmeden önce yerel ve türe özel kurtarma ekipleriyle görüşün.

Bir köpek yavrusu satın almak size göre değilse, yerel barınağınızdan bir Bullmastiff'i kurtarmak başka bir seçenektir. git yerel hayvan barınaklarınız ve evlat edinme süreci boyunca sizinle konuşabilecek personelle konuşun. Çabalarını tamamen Bullmastiff cinsine odaklayan türe özgü kurtarmalar da vardır. kontrol ettiğinizden emin olun Bullmastiff Kurtarıcı A.Ş. ve Amerikan Bullmastiff Derneği evlat edinilebilir köpekleri ve kurtarma bağlantılarını listeleyen web sitesi.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bullmastiff son derece bağımsız bir köpektir.
 • Bu, daha deneyimli bir köpek sahibine daha uygun olacağı anlamına gelir.
 • Bullmastiff ailesi ve evi için çok koruyucudur.
 • Ailelerini canları pahasına korumalarıyla tanınırlar.
 • Genellikle yabancılara karşı mesafelidirler.
 • Bir İngiliz Mastiff'ten daha aktif olmakla birlikte, tembel olabilirler ilave olarak.
 • Tipik olarak, gereken tek şey 30 ila 45 dakikalık günlük egzersizdir.
 • Kanepede bir öğleden sonra kestirmek için kucaklaşmayı severler.
 • Birlikte bağımlı köpekler olarak, uzun süre yalnız bırakıldıklarında pek başarılı olmazlar.
 • Bullmastiff'in geniş bir aile evine ve tercihen daha büyük bir avluya ihtiyacı vardır.
 • Daha büyük çocuklar ve diğer aile hayvanları ile yaşayabilirler.

Son düşünceler

Bullmastiff inatçı olabilir, ama o çekici, yakışıklı ve düpedüz sevimli . Dışarıdayken eğlenceli ve oyuncu, evde ise sakin ve sevimlidir. Dikkat çekmeyi çok istiyor ve ailesine karşı nazik bir dev, bu da onun ürkütücü tavrıyla çelişiyor.

Bullmastiff bir bağımsız köpek Onunla ilgilenecek ve ona ipleri gösterecek deneyimli bir aileye ihtiyacı var. Aynı zamanda, onu eğitebilecek eşit derecede güçlü iradeli bir ustaya ihtiyaç duyan koruyucu bir köpektir. Ona bu kılavuzda bahsedilen diğer her şeyle birlikte bu iki ana şeyi sağladığınızı düşünüyorsanız, kesinlikle ona sırılsıklam aşık olacaksınız.

Yorumlar