Avustralya Çoban Sibirya Husky Mix: Aussie Sibirya Irk Bilgisi

Avustralya Çoban Sibirya Husky Mix: Aussie Sibirya Irk Bilgisi

Avustralya Çoban Sibirya Husky karışımı, orada en sevimli tasarımcı köpeklerden birini yapar. Bu özel karışım aynı zamanda Avustralyalı Sibirya , ya da Avustralya Husky . Bu adam giderek daha popüler hale geliyor ve çok iyi bir nedenden ötürü, okuyucularımızın sadece ona adanmış bir rehbere ihtiyacı olduğunu düşündük!

Avustralyalı Husky sadece meraklı ve enerjik bir köpek değil, aynı zamanda çok karizmatik, eğlenceli ve konuşkan. Ayrıca, uzun gün boyunca ona ihtiyacı olan ve istediği her şeyi verdiğiniz sürece, insan paketiyle arada sırada kucaklamayı sever. Ama aynı zamanda yalnız zamanı sever ve sürekli insan etkileşimine ihtiyaç duymayacak kadar bağımsızdır.Onu memnun ederseniz, sizi sonsuza kadar sevecektir, ancak tam olarak doğru yapmazsanız, muhtemelen sorunlu hale gelecektir. Öyleyse, bu güzel çocuğun sizin için doğru kişi olup olmadığını tam olarak anlamalısınız ve çok şükür doğru yere geldiniz!

Ebeveyn Irkları

Karışık cins bir köpeği anlamak için, hem ebeveynlerini hem de ne hakkında olduklarını, neye ihtiyaçları olduğunu ve onlardan ne bekleyebileceğinizi anlamak önemlidir. Avustralya Husky, tasarımcı köpek sahnesinde nispeten yenidir ve böyle bir cins standardı henüz oluşturulmadığı için, miras alabileceği karakteristik karışımlar konusunda açık fikirli olmalısınız.Sibirya kurdu

Sibirya kurdu

Sibirya Husky aslen Sibirya'dan geldi ve kabileler arasında insanları ve malları taşımak için kızak köpeği olarak kullanıldı. O güçlü ve atletik bir köpek Devam etmek ve zorlu Arktik koşullarına dayanmak için yetiştirilmiş olan ve artık bu amaç için yaygın olarak kullanılmasa da, hala onu oldukça yoğun bir köpek yapan sınırsız enerjiye sahiptir. Sibirya kurdu, köpek kasabasındaki en enerjik köpeklerden biridir ve her gün yaklaşık 90 dakika egzersize ihtiyaç duyar.

Sibirya Husky, şu anda 14. sırada yer alan sevimli bir aile köpeğidir.inci Amerika'daki en popüler köpek ırkı American Kennel Club tarafından oylandı (AKC). O olarak tanımlanıyor sevimli, yaramaz ve dışa dönük ve zamanının çoğunu onunla geçirebilen aktif bir aile için en harika evcil hayvanı yapabilir. Sevgi dolu doğaları nedeniyle, Sibirya kurdu harika melez ırklardır . Diğer popüler karışımlar Huskydoodle ya da Goberian Retriever .

O 20 ila 23 inç uzunluğunda ölçer , ve 35 ila 60 pound ağırlığında ve orta boy bir köpektir. Paltosu kalın ve kabarıktır, bu da onu ciddi şekilde sıcak tutmasının yanı sıra ailesini ve evini ciddi şekilde kıllı tutar.Avustralya çoban

Avustralya Çoban Köpeği

Avustralyalı Çoban, cins popülaritesinde Husky'nin arkasında sadece 3 sırada yer alan aynı derecede sevimli bir köpektir. AKC tarafından . O orta boy bir köpektir 18 ila 23 inç uzunluğunda önlemler , ve o 40 ila 65 pound ağırlığında .

O olarak tanımlanıyor akıllı, iş odaklı ve coşkulu, ve onun cinsi olarak amacı Kovboy'un sığırlarını gütmekti. Onun da bir yere yönlendirilmesi gereken çalışma enerjisiyle dolu olduğundan emin olabilirsiniz. Çalışması gerekmese de, kesinlikle her gün en az 60 dakika yoğun egzersize ihtiyacınız var.

O biraz yabancılara mesafeli ilk başta, ama onlarla tanıştığında arkadaşça, ama aşırı değil. Ceketi de ciddi derecede kabarık ve çok renkli yamaları ve lekeleriyle çok farklı. Avustralya Çoban karışımları tatlı doğaları nedeniyle son derece popüler hale geliyor. Diğer popüler karışımlar şunları içerir: Avustralyalı Pom ya da Augie .Avustralyalı Sibirya

Ağaç Kütüğünde Aussie Husky Mix Breed

Avustralyalı Husky nispeten yeni bir tasarımcı köpektir ve kesin kökenleri bilinmemekle birlikte, ilk olarak 2004'te yetiştirildi, ve muhtemelen oyunculuğu, çarpıcı görünümü ve renkleri ile tanınan bir aile arkadaşı olarak yetiştirildi.

Mizaç

Avustralyalı Husky’nin en belirgin mizaç özelliği, hayat ve enerji dolu , ancak Avustralyalı ebeveyninin evin içindeki daha yumuşak mizacı sayesinde, Husky kadar yoğun olmayabilir ve bu da onu daha fazla aile için daha uygun hale getirecektir. Bunun anlamı şudur ki bir 'kapalı düğmesi' olacak , Husky ebeveyninin yapmadığı.

Avustralyalı Husky ile asla sıkıcı bir an olmayacak. İster gündüz bol bol oyun, ister geceleri kucaklaşma olsun, en sevilen köpek özelliklerini kendi tarzına göre birleştireceğinden emin olabilirsiniz. Size sarılmaya istekli olsa da ya da bir veya iki göbek sıyrığını kabul etse de, aşırı şefkatli değil ve bu bağımsızlık birçok insanın sevdiği bir özelliktir.

O olabilir veya olmayabilir Husky ebeveyninin konuşkan özelliğini miras alır, bu tamamen eğlenceli ama gürültülü bir köpek sevmiyorsan onu eğitmek zor. Gürültü kısıtlamaları olan bir yerde yaşıyorsanız, bu dikkate alınması gereken bir şeydir.İlk başta yabancılardan uzak olması muhtemeldir ve ailesine karşı aşırı korumacı olmayacaktır. yabancıları gütmeye çalışabilir kapıdan eve. Ancak efendisi onu misafirlerle tanıştırdıktan sonra, bolca oyun deneyecek ve başlatacaktır.

Boyut ve Görünüm

Avustralya Çoban Husky Karışımı Boyutu ve Görünümü

Her iki ebeveyni de şekillerine gelince birbirine çok benzediğinden, Avustralyalı Husky muhtemelen 19 ila 23 inç boyunda ölçü , ve 40 ila 60 pound ağırlığında . Atletik bir köpek olmasına rağmen, kaslarını o paltosunun altında göremeyeceksiniz.

Orta boy üçgen kulakları ya dikkat çekecek ya da düşecek, hatta belki her birinden birer tane olacak! Gözlerinin rengi de değişecektir, çünkü her iki ebeveyninin de parlak mavi, kehribar veya kahverengi gözleri ve hatta bazen her biri de birer tane.

Görünüşü, aynı çöpten köpek yavrularıyla bile oldukça çeşitlidir, ancak bu gen piyango oldukça çekici bazı. Ayrıca, farklı renkli gözlerin, benekli Avustralya ceketinin veya Aussie ceketinin Husky işaretleriyle kombinasyonunun en çok arzu edilen görünüm olmasını ve bu nedenle daha yüksek bir fiyat etiketi taşımasını beklemelisiniz.Ceket ve Renkler

Avustralya Husky Mont ve Renkleri

Sahip olacağından emin olabilirsin kalın ve kabarık bir çift kat görünüşte, onu sıcak tutmak için yoğun bir astar ile. Ayrıca, yıl boyunca orta derecede dökeceği de kesin ve eğer köpek tüyü sevmiyorsanız, o zaman tamamen başka bir cins hakkında düşünmelisiniz.

Bununla birlikte, paltosu renkler ve desenler arasında farklılık gösterir, bu nedenle Husky'nin işaretlerini veya Avustralya Çoban Köpeğinin benekli renklerini miras alır veya hatta ikisinin bir kombinasyonu.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Avustralya Çoban Husky Egzersiz İhtiyaçları

Avustralyalı Husky’nin ebeveynleri çok enerjiktir ve bu nedenle, her gün en az 60 dakika yoğun egzersiz ve daha enerjik Aussie Huskies için 90 dakika çok daha iyi olurdu!Harika bir koşu partneri, dağ tırmanıcısı, kızakçı, çeviklik kursu uzmanı veya getirici olacaktı, böylece aktif olduğunuz sürece en sevdiğiniz eğlencede size katılacaktır. Sadece yoğun olduğundan emin ol, aksi takdirde yapacak çabuk sıkılır ve huzursuz olur.

Avustralyalı Husky'nin orta büyüklükte veya daha büyük bir eve ihtiyacı olacak ve arka bahçeye erişim böylece dolaşıp kalplerinin içeriğiyle oynayabilir. Ne yazık ki, bu adam apartman hayatına uygun değil çünkü ebeveynliği açık havada ve aktif.

Aktif bir köpek olmasına rağmen, şükürler olsun ki bağımsızlığı ve evin içinde kapanması, çocuklu ailelere ve diğer evcil hayvanlara uygun . Avustralyalı ebeveyninin çoban özelliklerini miras alırsa, bunlar o kadar güçlü olmama eğilimindedir ve eğitimle cesareti kırılabilir.

Eğitim

Avustralya Çoban Husky Eğitimi

Avustralyalı Husky çok zeki olsa da, bunu yapma şansı çok yüksektir. bir bağımsızlık çizgisi miras almak inatçı olacağını söylemenin kibar yolu budur! Bu nedenle, eğitim biraz zor olabilir, çünkü keşfe çıkmayı ya da kendi işini yapmakla çok meşgul olmayı tercih eder, bu nedenle acemi köpek sahibine uygun olmayabilir.İlk kez köpek sahibi iseniz, iyi yaparsınız onu köpek yavrusu itaat sınıfına kaydettirmek rutinine disiplin aşılamak için. Bu aynı zamanda her şekil ve büyüklükteki diğer köpeklerle sosyalleşmesine izin verecek ve potansiyel sürü eğilimlerini de caydıracaktır.

Sağlık

Avustralyalı Husky Health

Avustralya Husky, göreceli olarak sağlıklı bir köpektir. 12 ila 15 yıllık uzun bir yaşam süresinin tadını çıkarın . Karışık cins bir köpek olarak, her iki ebeveynle ilişkili sağlık sorunlarını miras alabilir ve işte Avustralya Husky'de dikkat edilmesi gereken en olası sağlık sorunları.

Dirsek ve Kalça Displazisi - Bu, birçok köpek ırkını etkileyen çok yaygın bir durumdur ve her iki ebeveyni de bundan dolayı risk altındayken, yakından takip edilmesi gereken bir şeydir. Bu durum, düzgün şekillenmeyen dirsek ve kalça eklemlerini etkiler ve bu nedenle aşınma meydana gelir. fazla mesai eklemleri ve bağları yıpratır .

Göz koşulları - bu, her iki ebeveynin de başka bir endişesidir, bu nedenle göz sağlığı, Avustralya Husky'nin en önemli sağlık önceliğidir. Gibi endişeler Collie Eye , Progresif Retinal Atrofi , ve Katarakt dikkat edilmesi gereken tüm koşullar.

Beslenme

Avustralyalı Husky Beslenme

Avustralyalı Husky genellikle her gün yaklaşık 4 bardak yemek yiyin ve enerjik kaslarını sürekli ve güçlü tutmak için yüksek protein içeriğine sahip yüksek kaliteli bir mama yemesi iyi olur. Yavru köpeğinizi besleyeceğiniz mama türleri, köpeğinizin büyüklüğüne bağlı olacaktır. Teorik olarak, yavrunuzu beslemelisiniz Sibirya kurdu için formüle edilmiş yiyecekler veya yavru köpeğiniz daha küçükse, daha küçük cins bir köpek maması seçin.

Bakım

Bakım Gereksinimleri

Avustralyalı Husky kıllı bir köpek ve bunu yapmak için zaman ayırmanız gerekecek. haftada 2 veya 3 kez fırçalayın ceketinin dolaşmaması ve sağlıklı görünmesi için. Genellikle ilkbahar ve sonbahar olmak üzere dökülme mevsimlerinde, her gün önü yukarı kaldırmanız ve onu fırçalamanız gerekecek, aksi takdirde halınızın paltosunun içinde boğulacağını göreceksiniz. Muhtemelen ihtiyacınız olmayacak köpeğini tıraş et aşırı sıcak iklimlerde yaşamadığınız sürece aşağı.

Diş ve kulak temizleme gibi diğer tımar ritüelleri, diğer herhangi bir köpekle aynıdır. O kadar aktif olduğu için tırnaklarının kesilmesi gerekecek veya öğütme diğer köpeklerden daha az sıklıkta.

Yavru köpekler

Avustralyalı Husky Köpek

Avustralya Husky'nin başlangıç ​​fiyatı tipik olarak yaklaşık 800 $ 'dan başlayın , çok renkli gözler ve hem Husky hem de Avustralya Çoban renklerinin kombinasyonu gibi daha çekici görünümlere sahip olan yavrular için 1.000 $ veya daha fazla artış.

acana orijen

Aile Hayvanları Olarak

 • Avustralyalı Husky ciddi derecede enerjik bir köpektir.
 • Bu karışımın her gün en az bir saat egzersize ihtiyacı olacaktır.
 • En azından orta büyüklükte bir evde yaşaması gerekecek.
 • Yavru köpeğiniz, etrafta koşmak için dış alana erişebilmelidir.
 • İlk başta yabancılara mesafeli olacak ama genellikle arkadaş canlısı yavrulardır.
 • Avustralya Çoban köpeğinin gütme eğilimlerini miras alabilir.
 • Çok zeki bir köpek olmasına rağmen, aynı zamanda çok inatçıdır.
 • İtaat kurslarına erkenden kaydolmaya başlamalısınız.
 • Bu karışım enerjik olsa da çocuklar için harika bir cinstir.
 • Sibirya Avustralyalı erkenden sosyalleşmeli.
 • Avustralya Husky’nin çift katının düzenli olarak fırçalanması gerekecektir.
 • Kalın tüyleri dökülme mevsimi boyunca aşırı derecede dökülür.

Yetiştirici Bulmak

Daha nadir ve daha yeni bir tasarımcı pooch olan Avustralya Husky, her eyalette bulunmayacak, bu yüzden yapmalısınız saygın bir yetiştirici bulmak için seyahat etmeyi bekliyorum . İnternette arama yaparak başlayın ve sonra bir avuç yetiştirici bulduğunuzda kendi durum tespitinize başlayın.

Onlarla iletişim kurun, onlarla ve üreyen köpekleriyle tanışın ve Saygın olduklarından emin olmak için önceki müşterilerin incelemelerini araştırın . Ayrıca, sağlıklı köpekler yetiştirdiklerini bilmeniz için sağlık sertifikalarını gördüğünüzden emin olun.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bu adamlardan birini kurtarmayı düşünüyorsanız, o zaman şuraya gidin: Sibirya Husky Kurtarma Sitesi , ve Avustralya Çoban Kurtarma web sitesi, ırk karışımlarını listeledikleri ve eyalet bazında iletişim ayrıntılarının bulunduğu yer.

Son düşünceler

Avustralyalı Husky, birçok aile evine uyan harika dengeli bir köpektir. Onu evinize kabul etmeden önce, her gün en az 1 saat egzersiz, sıkı bir bakım programı ve bu potansiyel olarak inatçı çocuğu eğitmek için gereken sabrı taahhüt edebileceğinizden emin olun.

Bir ebeveyne diğerinden daha fazla eğilse de, her iki cinsi de sevdiğin sürece (ve nasıl yapamazsın?), Onu hayatınızda karşıladığınız için sonsuza kadar minnettar olacaksınız!

Yorumlar