Tazı Karışımları: 20 Eşsiz Melez ve Kişilikleri

Tazı Karışımları: 20 Eşsiz Melez ve Kişilikleri

Greyhound, anında tanınan çarpıcı bir silueti ile gezegendeki en eşsiz köpeklerden biridir. Görünüşleri en popüler köpeklerinkinden büyük ölçüde farklıdır. tazı neredeyse her zaman kıvrak, narin ve zarif yaratıklardır ve mükemmel koşucular olduklarını düşündüren bir figüre sahiptirler. Bu varsayımda haklısınız - bu köpekler koşmayı sever.

Metin ile yerde hasta köpek Reklamcılık

Av için yetiştirildiler ve dünyanın en hızlı köpek ırkları arasındalar. Bununla birlikte, çoğu Greyhound'un parkta sprint yapmak yerine etrafta dinlenmekten memnun olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir. Bu tazı, huysuz, tatlı köpekler oldukları için harika bir aile arkadaşıdır. Çok sakin bir kişilikleri vardır ve tüm günlerini sevdikleriyle birlikte dinlenerek geçirmekten mutluluk duyarlar.Birçok potansiyel sahip, rahat ve nazik bir köpeğe sahip olmak istiyor. Greyhound harika bir yavru olsa da, insanların daha da eşsiz bir köpek arayışında bu cinsi başkalarıyla karıştırması alışılmadık bir durum değil. Bu genellikle çok güzel ve ilginç melezler yaratır. Eşi benzeri olmayan köpek yetiştirme deneyimini seviyoruz, bu yüzden en dikkate değer 20 Greyhound karışımını değerlendirmeniz ve okuma zevkiniz için listeledik.

Not: Tüm fotoğraflar, gerçek melez köpeğe değil, Greyhound ile karıştırılmış türe aittir. O kadar eşsizler ki, paylaşacak güzel fotoğraflar bulmakta zorlandık!

İçindekilertazı çoban

Dişi Alman Çoban Açık Havada

Alman Çobanları, onları harika bir arkadaş ve çalışan köpek yapan birçok özelliğe sahiptir.

Irklar: Alman Çoban ve Tazı

Aileniz için güvenilir yeni bir arkadaş arıyorsanız, Greyhound Shepherd'a bakmalısınız. Alman Çobanları çok sadık ve biraz ciddi oldukları bilinir. Bu, Greyhound'un nazik kişiliğiyle iyi uyum sağlar. Elde ettiğiniz şey, ailenin her üyesine karşı muhteşem, rahat ve sabırlı bir karışımdır. Ayrıca çok zekidirler, bu da onları eğitmeyi ve sosyalleştirmeyi kolaylaştırır. İyi davranışları teşvik etmek için yaşamın erken dönemlerinde eğitimlerine odaklanmalısınız. Bu, onları çocuklarla ve evi paylaşan diğer evcil hayvanlarla yaşayacakları bir hayata hazırlamaya yardımcı olabilir.

Greyhound Shepherd'ınızın normal bir Greyhound'dan daha yüksek enerji ihtiyacı vardır. Ancak, çok yoğun egzersiz gerektirmezler. Yorucu tek bir seans yerine her gün daha kısa aktivite seansları yapmayı tercih ederler. Bu nedenle, Greyhound Shepherd'ınızın enerji ihtiyaçlarını karşılamak için hanenizin üyelerini dönüşümlü bir programa koymak iyi bir fikirdir. Neyse ki, onları yormak çok fazla çaba gerektirmez. Bu köpekler, yorucu bir şey yapmak yerine güneşte kestirmekten çok mutlular.Greyador

Çikolata Labrador Retriever

Labrador Retriever, Amerika'nın en sevilen köpek ırkıdır.

Irklar: Labrador Retriever ve Greyhound

Ünlü arkadaş canlısı ebeveynlerden, Greyhound'dan geldikleri için Greyador'dan gerçekten büyüleyici bir köpek alırsınız. Labrador köpeği . Her iki köpek de nazik kalpleri, keskin zihinleri ve insanlarının duygularına mükemmel uyumları ile popülerdir. Bu, Greyador'u parlak ve hassas bir arkadaş arayan bir aile için harika bir seçim yapar. Kabadayı olabilecek küçük çocuklara karşı uzun sabrı olduğu için harika aile hayvanlarıdır. Greyadorlar, durum tatsız hale geldiğinde ne zaman çekip gideceklerini bilirler, bu nedenle beklenmedik saldırganlık konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Yine de, sevgi dolu doğaları, her zaman insanlarına yakın olmaları gerektiğini belirtir. Tek başına çok fazla zaman, ayrılık kaygısının kötü nöbetlerine yol açabilir.

Greyadorlar, her gün yaklaşık 60 dakikalık aktiviteye ihtiyaç duyan normal Greyhound'lardan daha aktiftir. Bunlar çeşitliliği seven akıllı köpeklerdir, bu nedenle gerekli günlük yürüyüşlerin ötesinde birlikte yapmak için iyi aktiviteler düşünmeniz gerekir. Greyador'unuzdaki Greyhound avlanmak için yetiştirildi, bu nedenle karışımınız bir av sürüşüne sahip olabilir ve küçük, kovalanabilir bir hayvan görürlerse yürümelerini zorlaştırabilir. Onları hayatlarının başlarında eğitmek, davranışlarda tüm farkı yaratabilir, bu nedenle bu karışımın yüksek zekasından mümkün olan en kısa sürede yararlanın.gri boğa

Noktalı Amerikan Bulldog

Amerikan Bulldogları, genellikle tüylerinde, yüzlerinde, kulaklarında veya pençelerinde bazı noktalar taşıyan dayanıklı bir cinstir.

Irklar: Amerikan Bulldog ve Greyhound

Normalde Greyhounds'tan aldığınız tüm nezaketle, biraz daha cesur ve giden bir Greyhound karışımı arıyorsanız, Greybull (Amerikan Bulldog ile karıştırılmış) harika bir uyum olacaktır. Greybull'unuzun Greyhound'unuzdan daha uyanık olmasını bekleyin. Bekçi köpeği olmaya tam olarak uygun olmasalar da, bir şeyler ters gittiğinde size haber vermekte hala iyidirler. Keskin duyuları, dikkatleri dağılmaya meyilli oldukları için onları eğitmeyi zorlaştırabilir. Greyhound'un av sürüşü bunu daha da kötüleştirebilir. Öğrenmelerinden en iyi şekilde yararlanmak için, onlara itaati ve emirleri öğretirken sizin sağlam bir lider olmanıza ihtiyaçları var. Greybull'unuz, ailesinin her bir üyesine vereceği sevgi dolu harika bir evcil hayvan olduğundan, bu konuda hüsrana uğramamaya çalışın.

Greybull'unuza her gün orta düzeyde egzersiz yapmaya çalışın. 45 dakikalık bir yürüyüşle birlikte oyun zamanı, vücutlarını ve zihinlerini sağlıklı tutmanın iyi bir yoludur. Çok sıkıldıklarında yıkıcı olabileceğinden, bu karışıma yeterince zihinsel uyarı vermeniz önemlidir. Greybull'ların yaşam için inkar edilemez bir sevgisi vardır, bu yüzden ihtiyaçlarını olabildiğince iyi karşılayarak onları mutlu ettiğinizden emin olun.

grihuahua

Chihuahua

Chihuahualar, her zaman insanlarına yakın olmaları gereken, birbirine bağımlı köpeklerdir.melez köpek ırkları

Irklar: Chihuahua ve Greyhound

Bu komik küçük tüylü arkadaş, gevşek bir Greyhound ebeveyninden gelmiş olabilir, ancak onların parlak enerji topları olmalarını bekleyebilirsiniz. Bu karışım, özellikleri göz önüne alındığında, Greyhound'dan çok daha küçüktür. chihuahua ebeveynlik, ancak kişilikleri yaşamdan daha büyüktür. Güçlü bir koruyucu içgüdüleri vardır, bu da onları bir bekçi köpeği için iyi bir seçim yapar. Ancak, yaramazlık için çok sabırsız davranabileceklerinden, uygun şekilde davranmaları için onları eğitmek için özel dikkat göstermelisiniz. Bu, onları küçük çocukları olmayan daha küçük ailelere daha uygun hale getirir. Yine de, diğer köpeklerin yanında olmaktan mutlular, bu da evinizde başka köpek arkadaşlarınız varsa iyi haber.

Greyhuahua, bu listedeki en aktif köpeklerden biridir, bu nedenle onlara uygun miktarda egzersiz yapmanız gerekir. Nispeten yüksek enerji ihtiyaçları vardır ve her gün 30 dakikalık en az iki yürüyüş gerektirirler. Bu küçük köpek, daha büyük insan adımlarına ayak uydurmakta zorluk çekebileceğinden, egzersizlerini uzun seanslar yerine kısa patlamalara bölmek en iyisidir. Bu karışım sosyal olduğundan, köpek parkında oyun oynamaktan ve yeni arkadaşlar tanımaktan hoşlanırlar. Mümkün olduğunda onları bu zevkle şımartmaya çalışın.

doberhound

Siyah ve Tan Doberman Pinscher

Doberman son derece zeki ve bağımsızdır.

Irklar: Doberman Pinscher ve Greyhound

Doberhound, korkutucu olmaya meyilli büyük bir köpektir. İyi bekçi köpekleri olmalarını bekleyebilirsiniz – bu sadece onların Doberman pinscher genler. Yine de, uygun şekilde eğitildiklerinde en iyi şekilde çalışırlar, çünkü genellikle insanlara ve diğer hayvanlara karşı arkadaşça davranmayı seçerler. Greyhound soyunun tatlılığı Doberhound'da çok güzel bir şekilde parlıyor. Onları erkenden sosyalleştirin ve çoğu aileye mükemmel uyum sağlarlar. İyi bir zekaya sahip itaatkar köpeklerdir ve onları eğitmek için bir esinti yapar.Doberhounds, normal Doberman'dan biraz daha az aktif olabilir, ancak yine de her gün enerji ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Günlük yaklaşık 1 saatlik yürüyüşlere ve daha yorucu aktiviteler şeklinde ekstra oyun süresine ihtiyaç duyarlar. Özellikle bu köpek parkında oyun oynamayı ve sürat koşularına çıkmayı seviyorlar. Daha büyük köpekler oldukları için, ihtiyaç duyduklarında bastırılmış enerjiyi harcayabilecekleri çitle çevrili bir bahçe sağlamanız gerekir.

Greygle

Çimlerde Yürüyen Siyah, Kahverengi ve Beyaz Köpek

Beagle'lar, sosyal davranışları ve zekaları için popüler bir cins seçimidir.

Irklar: Beagle ve Greyhound

Hem Greyhound hem de Beagle'lar av için yetiştirildiler ve onlara küçük yaratıkları kovalamak için doğal bir avantaj sağladı. Bir avcıysanız bu harika olsa da, küçük evcil hayvanları olan evlerde o kadar iyi olmayabilir. Neyse ki, yüksek zekaları göz önüne alındığında, Greygle'ınızı davranması için eğitmek oldukça kolaydır. Eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmak için onları genç yaşta başlatmalısınız. Yeterince sakinleştiklerinde, bu köpeğin karşılaşabileceğiniz en tatlı köpeklerden biri olduğunu görebilirsiniz. Boş zamanlarında, Greygle'lar evcil hayvan ebeveynleriyle takılmaktan ve onlara olan hayranlığını göstermekten başka hiçbir şeyi sevmezler. Onlara çok dikkat ettiğinizden emin olun, çünkü onlar da size aynısını vermek isterler.Greygle özellikle yorucu egzersizlerden hoşlanmaz, ancak dürtü geldiğinde etrafta koşabilecekleri güvenli bir avluya ihtiyaçları vardır. Onları günde yaklaşık 30 dakikalık yürüyüşlere çıkarın. Bu onları yormak ve rahatlamaya hazırlamak için yeterlidir. Onları tasmalarından çıkarmamaya dikkat edin çünkü bu köpeğin inanılmaz bir koku alma duyusu var ve buldukları her ilginç kokuyu kovalamak istiyor.

gri

Kısa Bacaklı Uzun Kuyruklu Brindle Köpek

Cardigan Welsh Corgi'nin kısa bacaklarının dışında en belirgin özelliği uzun kuyruğudur.

Irklar: Corgi ve Greyhound

Bu listedeki daha ilginç karışımlardan biri Greyhound'dan geliyor ve Corgi ebeveynler. Tazı uzun, esnek ve zarif olsa da Corgis kısa, tombul ve kabarıktır. Önünüze gelene kadar Greygi'nizin neye benzediğini asla bilemezsiniz. Bununla birlikte, her iki köpek de çok iyi huylu olduğundan, Greygi'nizin ailesine karşı nazik bir eğilim ve derin bir sadakatle benzer olduğundan emin olabilirsiniz. Corgi'nin doyumsuz oyun süresi ihtiyacı göz önüne alındığında, bu karışım sıradan bir Greyhound'dan çok daha coşkulu olacak. Birçok farklı yaşam tarzına iyi uyum sağlarlar. Dairenizi paylaşacak bir köpek arıyorsanız, bu köpek sizin için olabilir.

Yine de, Greygi her gün biraz egzersiz gerektirir. Macera isterler, bu nedenle kentsel bir ortamda iyi olsalar da, onları olabildiğince sık çıkarmalısınız. Günde yaklaşık 45 dakikalık düzenli yürüyüşler onları tatmin etmek için yeterli olmalıdır. Ancak, bahsettiğimiz gibi, bu köpekler oynamayı sever. Evde veya parkta her zaman birlikte oyunlara ve aktivitelere zaman ayırın. Greygi oyuncaklarınızı vermek de onları mutlu etmenin harika bir yoludur.huysuz

Sahilde Sibirya Kurdu Eğitimi

Huskiler bağımsız olabilir ve eğitilmesi zor olabilir.

Irklar: Husky ve Greyhound

Grusky, genellikle dengeli enerji ihtiyaçları olan bir evcil hayvan yapar. Sibirya Huskies son derece enerjiktir, oysa Tazılar rahatlamaya daha meyillidir. Ancak kişilikleri çok iyi örtüşüyor. Gruskies, birçok aile için sevimli bir arkadaş olan zeki, arkadaş canlısı ve nazik köpeklerdir. Oldukça oyuncu olabilirler ve erken yaşlarda uygun sosyalleşme ile çocuklar için ideal oyun arkadaşlarıdırlar. Evde daha küçük evcil hayvanlarınız varsa, av sürüşünü onlardan çıkarmanız gerekir. Neyse ki, bir Grusky yetiştirmek çok zor değil. Hızlı düşünmeleri ve lütfen istekli olmaları onları çok öğretilebilir kılıyor.

Grusky, son derece uyumlu bir köpek olduğundan, apartmanlar da dahil olmak üzere birçok farklı yerde mutlu bir şekilde yaşayabilirler. Bununla birlikte, bu köpekler dışarıdaki harika şeyleri severler, bu yüzden onları olabildiğince sık dışarı çıkarmaya dikkat etmelisiniz. Yolculuk tutkusu potansiyeli yüksek olduğundan, evinizde değilken güvenli bir bahçede vakit geçirdiklerinden emin olun. Köpeğinizin egzersiz ihtiyacını kontrol altında tutmak ve can sıkıntısını gidermek için birçok farklı aktivite ile saatlik günlük yürüyüşleri tamamlayın.

griluki

beyaz saluki

Salukis, Greyhounds'a kıyasla çok yüksek enerjili köpeklerdir.

Irklar: Saluki ve Greyhound

Greyluki, koşmak için inanılmaz bir yeteneğe sahip bir köpektir. Ebeveynleri, Saluki ve Tazı , avlarını yakalamak için hızlı olması gereken av köpekleri olarak yetiştirildiler. Avlanmayı hobi olarak seviyorsanız, Greyluki vahşi doğada yapacağınız yolculuklar için mükemmel bir arkadaş olabilir. Saluki, Greyhound'dan daha küçük olduğundan, Greyluki daha kompakt bir köpektir. Fazla yer gerektirmezler ve daha küçük evlerde çok mutlu olabilirler. Çok zeki ve itaatkar köpeklerdir, bu da onları eğitmeyi çok kolaylaştırır. Hızlı düşünmeleri ve çeviklikleri onları açık havada çalışmaya uygun hale getirir. Bu, hoşlandıkları bir şeydir, bu yüzden onlara her gün görevler vermeye çalışın.

Greyluki'niz ortalama Greyhound'dan daha aktif. Günlük yaklaşık 60 dakikalık egzersize ihtiyaçları vardır. Günlük yürüyüşlerinize daha yoğun aktiviteler serpiştirebilirsiniz. Yürüyüş yapmayı, oyun oynamayı veya parkta özgürce koşarak doğal yeteneklerini sergilemelerine izin vermeyi deneyin. Yüksek zekaları göz önüne alındığında, onlara mümkün olduğunca sık yapacakları bir şey sağlamanız gerekir. Kendi hallerine bırakılırsa sıkılıp huzursuzlaşabilir ve hayal kırıklıklarını eşyalarınızdan çıkarabilirler. Yorgun bir köpek mutlu bir köpektir, bu nedenle Greyluki'nizi her gün yormayı unutmayın.

funda

Sahiplerinin Kucağında Oturan Pug

Puglar, etrafta olduklarında sahiplerine yapıştırıcı gibi yapışmalarıyla bilinirler.

Irklar: Pug ve Greyhound

Bu arada Greyhound ve Boksör Ebeveynlerinin birbirinden ne kadar farklı göründüğü göz önüne alındığında, görünüşte garip olabilir, Grug bol sevgisi olan harika bir köpektir. Tazılar, sevdikleriyle birlikte dinlenmeyi seven çok rahat yaratıklardır. Puglar kesinlikle komik olma eğilimleri dışında aynıdır. Grug'unuzun da adı kadar saçma olduğunu göreceksiniz. Neredeyse kesinlikle tüm arkadaşlarınızı seviyorlar ve her zaman ilgi odağı olmayı arzuluyorlar. Yine de, onları hala yavruyken eğitmek ve sosyalleştirmek iyi bir fikirdir. Greyhound'un avını kovalama eğilimi, Grug'unuza geçebilir. Bu, daha küçük evcil hayvanların olduğu evlerde hasara yol açabilir. Onlara sıkı bir liderlik gösterdiğiniz sürece, Grug'unuz eğitiminizi dinlemeye meyilli olabilir.

Daha kaygısız bir yaşam tarzı yaşıyorsanız, Grug mükemmel bir arkadaştır. Grug'un ebeveynlerinin her ikisinin de özellikle şiddetli egzersize ihtiyacı yoktur. Onları günde yaklaşık 30 dakikalık yürüyüşlere çıkarmak, aktivite ihtiyaçlarını gidermek için yeterli olacaktır. Yine de, ne zaman oynamak istediklerini görmek için köpeğinizi izlediğinizden emin olun. Bu arzuyu mümkün olduğunca sık şımartmaya çalışın. Bu onları iyi niyetli ve mutlu tutar.

Greyoodle

Açık Havada İki Siyah Standart Kaniş

Fino köpeği, Fransızlar arasındaki popülaritesine rağmen Almanya'da doğdu.

Irklar: Kaniş ve Tazı

Kaniş'in kıvırcık kürkü, Greyhound'un şık ceketiyle karıştırılarak Greyoodle'da ilginç bir kombinasyon oluşturur. Sonuç, sırım gibi tüylü, parlak gözlere sahip tüylü bir köpektir. Kaniş ve Greyhound'un ince gövdesi. Bu köpeğin zeka sıkıntısı olmadığı konusunda uyarılırsınız. Zekalarına olan güvenleri onlara inatçı bir çizgi verebilir. Onları erken yaşlardan itibaren sıkı bir şekilde eğitmek, sergilemeye meyilli olabilecekleri zor davranışları büyük ölçüde azaltabilir. Çok sabırlı değiller, bu yüzden yetişkinlerden oluşan evlerde daha iyi durumdalar. Ayrıca yaşlı insanlar için iyi bir arkadaş olurlar. Küçük çocukları veya diğer evcil hayvanları olan bir evde tutmayı planlıyorsanız, köpek yavrusu döneminde sosyalleşme önemlidir. Buna rağmen çok sevecen bir kişiliğe sahiptirler ve sahipleri ile her zaman rahatlamaktan mutluluk duyarlar. Sevgiyle gelişirler ve günün her anında sizden bunu isterler.

Kanişler genellikle büyük enerji demetleridir, Tazılar ise çok soğukkanlı köpeklerdir. Greyoodle'ınız muhtemelen ortalama Greyhound'dan daha aktif, ancak bir Fino köpeğinden daha az. Onları her gün etkinlik için dışarı çıkarmaya özen gösterin. Yaklaşık 40-60 dakikalık yürüyüşler iyidir ve karışıma oyunlar ve diğer aktiviteleri dahil ederseniz daha da iyi hale gelir. Greyoodle'ınızı meşgul etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu, can sıkıntısını ve hayal kırıklığını engellemeye yardımcı olur - bu süper akıllı köpeklerin geliştirmeye eğilimli olduğu bir şey.

Mastiff Tazı

Güneşli Bir Günde Açık Havada Büyük Geyik Yavrusu Köpek

İngiliz Mastiff binlerce yıldır etrafta.

Irklar: Mastiff ve Greyhound

Bir Mastiff Greyhound, ebeveynleri oldukça büyük olduğu için neredeyse her zaman büyük bir köpektir. Bu köpekler, normal bir köpekten beklediğiniz tüm çevikliğe sahip, kaslı ve güçlü olma eğilimindedir. Tazı . Oldukça ürkütücü görünebilseler de, aslında onlar için yeri olan aileler için mükemmel olan çok sadık ve nazik evcil hayvanlardır. Boyutlarını unutmayı severler ve kucaklaşmak için tüm ağırlıklarını kucağınıza verebilirler. Bu köpekler çok sabırlı oldukları için sıkıntıyla karşılaştıklarında bile sakin kalırlar. Özellikle onları erken yaşta sosyalleştirirseniz, onları ailenizdeki küçük çocuklarla veya diğer evcil hayvanlarla tanıştırmak zor olmayacaktır.

Bu nazik devler, oynama zamanının geldiğini bildiklerinde çok enerjik köpeklerdir. Her zaman egzersiz gereksinimlerine katılmak için zaman ayırın. Her gün bir saat tempolu yürüyüşe ihtiyaçları var ve aralarında çok fazla oyun süresi var. Çok büyük oldukları için, ihtiyaç duyduklarında bacaklarını uzatabilecekleri geniş, çitle çevrili bir bahçe sağlamanız gerekir. Küçük evlerde gerçekten iyi bir ücret ödemedikleri için alanınızın boyutlarına uygun olduğundan emin olun.

Sınır Greyollie

Sahilde çoban köpeği

Bir Border Collie'nin gütme içgüdüleri, onun hızlı ve iyi koruyucular olmasını sağlar.

Irklar: Border Collie ve Greyhound

Border Greyollie, bu listedeki en zeki köpeklerden biridir. Greyhound ebeveynleri harika bir şekilde zeki olduğu için akıllı olmaları beklenir. Ünlü parlak ekleyin kenar kömür ocağı karışıma ekleyin ve elinizde bir dahi olacak. Ayrıca günün çoğunda oyun zamanı için yaygara koparıyorlar. Büyük kişilikleri, onları ilk kez köpek sahibi olacakların çoğu için göz korkutucu bir seçim haline getirebilir, ancak onların bakımı için gösterilen çaba buna çok değer. Bu karışım, kesinlikle sadık arkadaşlar oldukları için yaptığınız her şeyde daima size ayak uydurmak ister. Enerjilerini eşleştirebilecek aile üyeleriyle oynayabilmekten zevk aldıkları için çocuklu haneler için harika bir arkadaştırlar.

Border Greyollies ne yazık ki bir apartman dairesinde yaşamaktan memnun değil. Border Collie soyları, etrafta dolaşmak ve çalışmak için geniş, açık alanlara sahip olduklarını belirtir. Büyük, çitle çevrili bir bahçeye sahip kırsal bir bölgede yaşıyorsanız, bu karışımı çok mutlu edebilirsiniz. Enerji ihtiyaçları yüksek olduğu için günde 60 dakikadan az olmayan tempolu yürüyüşler için dışarı çıkarın. Onlara her zaman oynamaları için zaman ve alan verin ve mümkün olduğunda eğlenceye katıldığınızdan emin olun.

gri kutu

Açık havada çim döşeme boksör

Boksörler harika köpeklerdir ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bir aile favorisidir.

Irklar: Boxer ve Greyhound

Greybox, Greyhound'un pasif kişiliğini alır ve onu enerji ve cesaretle güçlendirir. Boksör . Bu köpeğin, Greyhounds'u ilk etapta bu kadar sevimli yapan parlak ve arkadaş canlısı kişiliğini korurken, normal Greyhound'lardan daha emin olduğunu görebilirsiniz. Boxer'ın genetiği, Greybox'ı daha bölgesel hale getirir, bu nedenle doğru eğitildiklerinde göz korkutucu bekçi köpekleri olabilirler. Ancak geniş çerçevelerinden ve ciddi yüzlerinden korkmamaya çalışın. Greybox, aşklarını ifade etmeye her zaman istekli olan mutlak bir sevgilidir. Onları erkenden sosyalleştirin ve küçük çocuklar, kediler ve evi paylaşan diğer evcil hayvanlarla bile ünlü bir şekilde anlaştıklarını göreceksiniz.

Greybox'ın yüksek enerji ihtiyaçları vardır, ancak tipik Boxer'lar kadar yüksek değildir. Egzersizlerinde çeşitlilikten hoşlanırlar, bu nedenle günlük yürüyüşleri, yürüyüşler, parkta sprintler ve getirme oyunları gibi daha yorucu aktivitelerle serpiştirin. Bu köpekler ne zaman oyun oynamanın uygun olduğunu bilirler, bu nedenle aslında daha küçük yaşam alanlarında bile başarılı olurlar. Bacaklarını uzatmak için onları düzenli olarak dışarı çıkardığınızdan emin olun, Greybox'ınız mutlu olacaktır.

grimatian

Dalmaçyalı

Dalmaçyalılar muhtemelen en ünlü benekli köpektir.

Irklar: Dalmaçyalı ve Tazı

Her ikisi de Dalmaçyalılar ve Tazıların, onları atletizm becerilerinde usta yapan zarif vücutları vardır. İkisini bir araya getirdiğinizde, Greyhound'a kıyasla biraz daha kaslı, aerodinamik bir forma sahip çok zarif bir köpek elde edersiniz. Ayrıca çok güzel olan benekli kürkle sonuçlanma şansları da var. Bu karışım, onlara çok fazla ilgi gösterilebilecek evlerde en iyisini yapan harika bir arkadaştır. Onları iyi sosyalleştirirseniz, küçük çocuklarla iyi geçinebilirler. Bununla birlikte, diğer köpeklerle yaptığınız gibi, çocuklarınızın Greymatian'ınızla olan tüm etkileşimlerini yine de izlemelisiniz.

Greymatians oldukça enerjik ve her zaman oynamaya hazır. Onlara yapacak çok şey vererek onların eğlence ihtiyaçlarını karşılayın. Oyuncaklar, oyunlar ve görevler, onları oyalamak ve olası yıkıcı davranışlardan uzak tutmak için iyi stratejilerdir. Bunu, hızlı bir tempoda günde yaklaşık 50 dakikalık yürüyüşlerle tamamlayın. Greymatlar küçük evlerde rahat değiller, bu yüzden özgürce dolaşabilecekleri büyük, güvenli bir alana sahip olmalılar.

gri av köpeği

Golden Retriever Koşu

Golden Retrieverlar dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir.

Irklar: Golden Retriever ve Greyhound

Güzel, çekici ve sadık olan bu güzel karışımla Grinize biraz Altın getirin. Golden Retriever ve Greyhound'ların benzer kişilikleri vardır, çünkü hem akıllı hem de nazik köpeklerdir, aile üyelerine düşkündürler. Ancak, Gray Retriever'ın normal bir Greyhound'dan çok daha eğlenceli olduğunu görebilirsiniz. Bu onları, sıcak, gün ışığı enerjilerini eşleştirebilenler için ideal bir aile arkadaşı yapar. Gray Retriever, evlerini paylaşan çocuklara ve evcil hayvanlara kolayca bağlanır. Memnun etmeye istekli doğaları ve zekaları göz önüne alındığında, eğitmek ve sosyalleşmek için bir esinti olduklarını göreceksiniz.

Gray Retriever'ınızın egzersiz yapması ve oynaması için bolca zaman ayırdığınızdan emin olun. Onlar her zaman bir sonraki macerayı dört gözle bekleyen aktif bir karışımdır. Daha yorucu egzersiz için harcanan ek süre ile günlük olarak yaklaşık 60 dakika yürüyün. Bu karışım, diğer köpek arkadaşlarıyla köpek parkında oyun oynamayı çok seviyor ve ne kadar çekici olduklarına bakılırsa pek çokları var. Bununla birlikte, en iyi güvenlik için çitle çevrili olması koşuluyla, avlunun etrafında koşmaktan da memnunlar.

İrlandalı Kurt Tazı

Tarlada İki Köpek

İrlandalı Wolfhounds, aslen geyik gibi büyük hayvanları avlamak için yetiştirildi.

Irklar: İrlanda Wolfhound ve Greyhound

İrlanda Kurt Tazı, aynı atletizm yeteneğine sahip, kişilik olarak oldukça benzer ebeveynlerden gelir. Sonuç, istikrarlı bir kişiliğe sahip bir karışımdır - Greyhound'dan beklediğiniz tüm nezaket, ancak ekstra eğlence için biraz daha oyun oynama. Her iki ebeveyn de av için yetiştirilmiş köpekler olduğundan, IWG'nizin yüksek av sürüşünü devralması muhtemeldir. Onları erkenden farklı davranmaları için eğitmezseniz, bu, evcil hayvanlar da dahil olmak üzere evinizdeki ve çevresindeki küçük hayvanlar için tehlike oluşturabilir. Neyse ki, IWG'nin zekası, onlara ne yapmaları ve ne yapmamaları gerektiğini öğretmeyi kolaylaştırıyor.

İrlandalı Kurt Tazı, normal bir Greyhound'dan daha enerjik olacak, bu yüzden onların enerji ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olmalısınız. Günlük bir yürüyüşle bu uzun uzuvları uzatmalarına yardım etmeniz gerekecek. Bu karışım için bir saatten fazla tavsiye edilir. Onları erken yaşlardan itibaren yeterince sosyalleştirirseniz, siz ve IWG'niz parkta diğer köpeklerle kaynaşarak çok eğlenebilirsiniz. Onları memnun etmek ve zihinsel olarak uyarmak için başkalarıyla oyun zamanı ihtiyaçlarını şımarttığınızdan emin olun.

gri boğa çukuru

Beyaz Pitbull Köpek Yavrusu

Pitbull'lar kötü bir rap alabilirken, doğru şekilde eğitildiğinde çok az saldırganlık olur.

Irklar: Pitbull ve Greyhound

Pitbull karışımlarımızı seviyoruz ve Greybull Pit kesinlikle bir istisna değil. Hızlı düşünmeleri ve itaatkar kişilikleri ile yeni şeyler öğrenmeye çok açık oldukları için bunu yapmak bile zor değil. Bu karışım hem çeviklik hem de güç için yapıldı, ancak onlara sorarsanız, çok fazla zahmetli egzersiz yapmaktansa sizinle yatmaktan çok daha mutlular. Ailelerine karşı çok sevgi dolu ve koruyucudurlar, bu da onları bir bekçi köpeği için iyi bir seçim haline getirir.

Bu köpekler çok fazla egzersiz gerektirmez, ancak yine de zihinlerini ve bedenlerini formda tutmak için günlük olarak yeterli aktivite almaları gerekir. Her gün yaklaşık 45 dakikalık aktivite yapabilir, oyun süresi ve tempolu yürüyüş arasında bölünebilirsiniz. Bu köpekler kendilerinin önüne geçebilir ve oynamaya aşırı istekli olabilirler. İstedikleri verilmediğinde, can sıkıntısıyla karşılaştığında herhangi bir akıllı köpek gibi yıkıcı davranışlara eğilimli olabilirler. Neyse ki, onları meşgul etmek çok fazla zaman almıyor. Oyuncaklar, oyunlar ve görevler, beyinlerini meşgul ederken Greybull Pit egzersizinizi yapmanın iyi yollarıdır.

nezle

Sahilde Çalışan Tazı

Whippet ve Greyhound benzer görünüyorlar, bu yüzden fiziksel görünümleri daha tahmin edilebilir olmak zorunda.

Irklar: Tazı ve Tazı

İkisi de tazı ve Greyhound'un uzun uzuvları ve dar yüzleri olan tanıdık S şeklinde vücutları vardır. En yüksek hızlarda koşmak için tasarlanmış zarif köpeklerdir. Bununla birlikte, Whippet orta boy bir köpektir ve onları Greyhound'dan biraz daha küçük yapar. Böylece Grippet'inizin boyutunun da daha küçük olmasını bekleyebilirsiniz. Kişilik açısından, Grippet mükemmel bir aile hayvanı olma potansiyeline sahiptir. Neşeli, parlak ve çok sevecendirler. Bununla birlikte, diğer küçük hayvanları şirketlerinde güvende tutmak için av sürüşlerini mümkün olduğunca bastırmalarına dikkat etmelisiniz. Bunu, onları erken yaşlardan itibaren iyi bir şekilde eğiterek ve sosyalleştirerek yapabilirsiniz.

Grippet, Greyhound'dan daha aktiftir, bu nedenle onlara her gün 60 dakika egzersiz yapmaya hazırlanmalısınız. En yüksek hızlarda koşma yetenekleri ve av sürüşleri onları yürümeyi zorlaştırabilir. Günlük yürüyüşlerinizi daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için onları uygun şekilde tasma ile eğittiğinizden emin olun. İçeride vakit geçirmekte iyi oldukları için büyük bahçeli bir eve ihtiyaçları olmayacak. Bununla birlikte, çitin üzerinden atlayabilecekleri kadar kısa olmaması koşuluyla, etraflarında koşabilecekleri güvenli bir alan sağlamak yine de iyi bir fikirdir.

Jack Russell Tazı

Kayaların Üzerinde Jack Russell Teriyer

Jack Russell Terrier'in vücudunda veya yüzünde lekeler olduğu bilinmektedir.

Irklar: Jack Russell Teriyer ve Tazı

Bu listedeki son karışım olan Jack Russell Greyhound harika bir arkadaştır. Greyhound'un samimiyetine sahipler, daha fazla neşe ve enerjiyle. Jack Russell Korkunç . Bununla birlikte, çok istekli köpekler olabilirler, bu nedenle eğitimlerinde inatçılığa neden olabilir. Birlikte dersleriniz sırasında kararlı olmak, onlara liderliğinizi kabul etmeyi öğretmenin iyi bir yoludur. Uygun olmadığında bile oyuncu olmayı severler. Çok akıllı köpekler oldukları için onları kötü davranışlarından kurtarmak çok zor değil. Ayrıca ailelerine adanmış yumuşak, nazik kalpleri var - bu karışım her zaman sizi ne kadar sevdiklerini göstermeyi sever.

Her iki ebeveyn ırkının da bu karışımda kesinlikle ortaya çıkabilecek yüksek bir av sürüşü olduğundan, köpeğinizi erken yaşlardan itibaren uygun şekilde sosyalleştirmeye özen gösterin. Jack Russell Greyhound'unuzun da yüksek enerji ihtiyaçları var. Onları uzun yürüyüşlere çıkardığınızdan emin olun. Yeterince hızlı bir tempoda yapılırsa, günde altmış dakika yeterli olacaktır. Ayrıca parkta getirme oynayarak, toplarını veya frizbilerini almadan önce tarlalarda koşmalarına izin vererek onlara ihtiyaç duydukları zihinsel ve fiziksel egzersizi de verebilirsiniz.

Son düşünceler

Tazı karışımları, oradaki en nazik köpekler arasındadır. Farklı yaşam koşullarına kolayca adapte olabildikleri için çok yönlü arkadaşlıklar oluşturan mükemmel aile hayvanlarıdır. Bu, onları çok sayıda araziye sahip kırsal alanlardakilerden daha küçük apartman yaşamına kadar çok çeşitli haneler için mükemmel bir seçim haline getirir. İyi bir zekaya sahip, uysal evcil hayvanlar olduklarından, deneyimsiz sahiplerin bile Greyhound karışımıyla hayatlarını mutlu etmek için fazla çaba sarf etmesi gerekmez.

Irkların ve karışımların benzerlikleri olabilir, ancak her köpek gerçekten kendi hayvanıdır. Buna rağmen, evinize bir Greyhound karışımını hoş geldiniz demek istiyorsanız, davranışlarının nasıl görünebileceğinin bir resmini çekmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu şekilde kendinizi onların ihtiyaçlarına daha iyi hazırlayabilir ve onlara en iyi bakımı verdiğinizden emin olabilirsiniz. Onlara mutlu ve sağlıklı bir yaşam sağlamak için araştırmanızı yapmak harika bir iş.

Yorumlar