Brittany Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Brittany Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Hayatınıza yeni bir köpeği mi sokmak istiyorsunuz ve seçiminizi Brittany cinsi ? Ya da belki onu zaten gruba kabul ettiniz ve tüm cins 101'i iki kez kontrol etmeniz gerekiyor. Brittanys, aileler ve hatta ilk kez köpek sahipleri için harika olan harika köpeklerdir.

Brittany bir Amerika'da çok sevilen köpek ırkı ve giderek daha popüler hale geliyor. Bir Setter'den daha küçük ama bir Spaniel'den daha uzun. İyimser, çalışkan ve en sevdiği insanlara karşı sevgi doludur. Ama o, tüm ailelere uygun olmayan, son derece enerjik bir yavrudur.Bu kılavuzda, bu cinsin kişiliği ve egzersiz ihtiyaçları hakkında her şeyi öğreneceksiniz (çok fazla!). Ayrıca, cinse özel bazı eğitim ipuçlarını ve bu cinsin benzersiz beslenme gereksinimlerini de öğreneceksiniz. Bu nedenle, Brittany'nin İngiltere olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin. sizin ve aileniz için en iyi cins .

avustralya çobanı için sandık boyutu
Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık30-40 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik17.5-20,5 İnç
  • ömür simgesiÖmür12-14 Yaş
  • renk simgesiRenklerKaraciğer, Beyaz, Portakal ve Roan Karışımı
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Açık havada duran turuncu ve beyaz köpek

Cins, Fransa, Brittany'nin batı bölgesinde ortaya çıkmıştır.Brittany cinsinin ilk ortaya çıktığı tam olarak bilinmemektedir. Ama bildiğimiz şey, onlar ilk olarak 17. yüzyıl duvar halılarında ortaya çıktı ve Batı Avrupa'nın her yerinden diğer sanat formları. Önde gelen köpek tarihçileri, onların birkaç yüz yaşında olduklarına inanmaktadır. Ayrıca cinsin Fransa'nın en batı bölgesinden, Brittany olarak bilinen bölgesinden olduğunu da biliyoruz. Bu nedenle onun adı.O zamanlar Fransız avcılar zamanlarının çoğunu çok yönlü ve bakımı çok pahalı olmayan bir av köpeği yaratmaya adadılar. Görünüşü ve yeteneklerinden dolayı Pointer ve Spaniel kökenli olduğu düşünülmektedir. Cins hızla biri olarak tanındı. en iyi tarla köpekleri kendi başına. Çulluk, keklik, ördek ve sülün dahil olmak üzere her türlü kuşu başarıyla avlayabilir.

Çok yönlülüğü, tutumlu sahiplerinin çiftlikte farklı roller için tam bir köpek kulübesi tutmasına gerek olmadığı anlamına geliyordu. Bu çok yönlü köpek, Batı Avrupa'daki çoğu mülkte bulundu ve Fransızlar, bu türe sonsuza kadar aşık kaldılar. Onun insanlarla yakın çalışma aynı zamanda süper sevecen, aile dostu bir köpek olduğu anlamına gelir. Bu, şimdi giderek daha popüler hale gelmesinin büyük bir nedeni.1931 yılına kadar, türün okyanusu geçerek Amerika'ya ilk gelişi değildi. 1934'te American Kennel Club damızlık kitabına girdi. O zamanlar Fransa'da Brittany Spaniel olarak adlandırıldı. Ancak 20. yüzyılda, Fransız ve Amerikan üreme hatlarında açık bir fark . Bu nedenle, net bir ayrım yapmak için, cins adı 1982'de sadece Brittany'ye kısaltıldı.

Cins, diğer tüm spor köpeklerinden daha fazla 600'den fazla ikili şampiyona (avlanma ve görünüm uyumu için en büyük ödülleri kazanan örnekler anlamına gelir) sahip olmasıyla ünlüdür.

Mizaç

Bir Yolda Duran Mutlu ve Enerjik Köpek

Bu canlı cins, aktif bir yaşam tarzı olan bir aile için harika bir eşleşmedir.Brittany olduğu biliniyor enerjik ve hevesli yaptığı her şeyde. Günlük egzersizinden evde oyuncaklarla oynamaya kadar hiçbir şey bu kadar eğlenceli olmamıştı! Çöp kutularını çıkarırken size eşlik etmek bile zevk için bir macera!

Bu heyecan, onu etrafta dolaşmak için oldukça yoğun bir köpek yapar. Ve herkesin bu hevesli kunduzla eşleşecek enerjisi yok. Ama tutkulu yavruları seviyorsanız, harika bir arkadaş olacaktır.

Bu da onu süper eğlenceli kılıyor. Her zaman bir oyun oynamaya istekli ve her zaman zihinsel ve fiziksel uyarım için pençeleyen, asla sıkıcı bir an yok etrafta bu yavruyla. Enerjik aileler ve birlikte oynayacak heyecan verici dört ayaklı bir kardeş arayan çocuklar için harika bir arkadaştır.

Gün için yeterince egzersiz yaptıktan sonra (her ne kadar devam edebilse de!), akşamı ailesiyle birlikte kanepeye mutlu bir şekilde yerleşecektir. o Sarılmak konusunda hevesli fazla!İnsanlara olan sevgisi, duyarlılığıyla bağlantılıdır - yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz . Bu, zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aileyle birlikte kalması gerektiği anlamına gelir. Uzun saatler çalışıyorsanız, bu muhtemelen sizin için doğru tür değildir. Bazı insanlar onun insanlara olan güvenini sever, ancak bazıları bunu biraz fazla muhtaç bulur. Onu hayatınıza kabul etmeden önce çitin hangi tarafında oturduğunuzu bilmelisiniz.

O sahip bir büyük av sürüşü ve beyninde her zaman kuşlar vardır. Bu, yürüyüş için evden çıkarken tüylü herhangi bir şey için en üst düzeyde tetikte olmanız gerektiği anlamına gelir. Birçok Brittany sahibi ağzından bir kuş çıkar korkmuş insan kalabalığının önünde.

Boyut ve Görünüm

Karda İşaretçi Pozisyonunda Duran Hafif Gözlü Köpek

Brittany, kuyruksuz veya kenetlenmiş kuyruğa sahip orta yapılı uzun bacaklı bir köpektir.

Brittany bir orta boy köpek . 30 ila 40 pound ağırlığında ve pençeden omuza 17,5 ila 20,5 inç arasında ölçüyor. Erkekler genellikle dişi meslektaşlarından daha büyüktür. Onun büyüklüğü, birçok çekiciliğinden biridir. Av sahasında başarılı ve güçlü olacak kadar iridir, ancak cüssesi aileler için bir sorun teşkil edecek kadar büyük değildir.Onun İspanyol olduğunu görmek kolay ve işaretçi genetiği . Daha az popüler olan Welsh Springer Spaniel'e çok benziyor ve muhtemelen ortak ataları paylaşıyorlar. Boy olarak orantılı ama diğer birçok spor köpeğinden daha uzun bacaklı . Öyle ki, patileri ve omuzları arasındaki mesafe vücudunun uzunluğu kadardır. O sağlam ama zarif.

Çoğu silahlı köpeğin yumuşak ifadesine sahip ama her zaman tetikte ve eyleme hazır görünüyor . Kulakları kısa ve üçgendir. Kuyruğu ya doğal olarak kenetlenmiştir ya da kasıtlı olarak yaklaşık dört inçte kenetlenmiştir. Bazı köpekler kuyruksuz doğar.

Brittany'lerin siyah burunları olması amaçlanmamıştır ve varsa, konformasyon halkasında gösterilemezler. Bunun yerine kahverengi, açık kahverengi, ten rengi veya koyu pembe daha yaygındır. Daha koyu renkli gözler, daha açık kehribar renklerinden daha yaygındır.Ceket ve Renkler

Çimenlerin arasında duran orta uzunlukta kürklü turuncu ve beyaz köpek

En yaygın cins standart renkleri turuncu veya karaciğer ile beyazdır.

Brittanys, yoğun ve düz veya dalgalı muhteşem bir çift kata sahiptir. Paltosu, doku söz konusu olduğunda yolun ortasıdır, yani ipeksi veya sırım gibi değildir. Kulakları, bacakları gibi biraz tüy taşımalıdır. Onun ceketi orta uzunlukta , birkaç inç ölçüyor. Sahadayken çalılarla birlikte hareket ederken delinmeyi önlemek için derisi biraz gevşek.

Cinsin iki ana rengi turuncu ve beyaz ve karaciğer ve beyazdır. açık veya roan desenleri . Roan, beyaz ve renkli kılların ince bir karışımıdır. Bazı tikleme arzu edilen bir modeldir . Nadiren, vücudunda turuncu işaretler olan, karaciğer ve beyaz kaplamalı bir köpek olan üç renkli bir köpek bulacaksınız.

Köpeğinize göstermek istiyorsanız, o cins standardına uygun olmalıdır . Cinsinde beyazlı veya beyazsız siyah ve mavi paltolar bulunur. Avrupa cins standartlarında katı siyah bir ceket kabul edilir, ancak Amerika'da kabul edilmez.Egzersiz Gereksinimleri

Sportif Köpek Engelin Üzerinden Atlıyor

Çeviklik kursu, günlük 90+ dakika uyarıcı egzersize ihtiyaç duyan bu son derece enerjik ırk için idealdir.

Brittany, dikişlerinde enerjiyle patlayan süper aktif bir köpektir. Kanepe patatesi arıyorsanız, bu cins size göre değil. Tabii ki, bir yapacak parlak av köpeği ama av köpeği olarak çalıştırılmasına gerek yok. Eğer bir aile hayvanı ise, egzersiz beklentilerini karşılayabilecek çok aktif bir aileye katılmalıdır. İdeal olarak, her gün 90 dakika egzersiz yapması gerekir.

Düzenli ve yoğun egzersiz olmadan, hızla hiperaktif ve davranışsal olarak sorunlu hale gelecektir. Evleri kurtarmak için teslim olmasının en yaygın nedeni budur. Çünkü ortalama bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak zamanı ve enerjisi yoktur. Bu yüzden lütfen bu köpeği sadece bir çok aktif ve açık hava ailesi .

Aynı zamanda çok zeki ve meraklıdır. Egzersizin olması gerektiği anlamına gelir eğlenceli, zorlu ve çeşitli . Her gün 90 dakikalık bir yürüyüş onu kesmeyecek. Bunun yerine, seviyor yerel yarışmalara katılmak , çeviklik kursları ve harika bir koşu partneri olur. Bir dalış yapmak ve etrafa sıçramak için yerel suya bir gezi ile karıştırın - sadece kuşları izleyin! Ve yerel köpek parkları, diğer köpeklerle sosyalleşmenin ve fazla enerjiyi yakmanın harika bir yoludur.

Yaşam koşulları

Pembe Burunlu Köpek Avda

Brittany, oynayabileceği geniş bir avlu veya tarla gibi açık hava erişimini tercih ediyor.

İhtiyaçları karşılanırsa, Brittany nispeten uyarlanabilir bir köpektir. çoğu aile ortamında yaşamaktan mutlu . Küçük ve sıkışık daireler ideal değildir çünkü ona oynaması ve enerji yakması için alan vermezler.

Özel ve güvenli bahçelere erişimi olan daha büyük evler onun ideal yaşam koşullarıdır. Yüksek av sürüşü, bahçesinin olması gerektiği anlamına gelir. güvenli ve kaçış geçirmez . Bu, tüylü 'arkadaşlarını' kovalamak için atlayacağı için yüksek çitler kurmayı içerir.

Koruyucu içgüdüleri olmadığı için harika bir bekçi köpeği olmaz. Ve o yabancılarla nispeten arkadaş canlısı ve çoğu insanı aile evine kabul edecek. İyi uyum sağlayamayacağı tek şey, sürekli hareket halinde olan veya çoğu hafta sonları gürültülü partilere ev sahipliği yapan bir ailedir. Değişimi çok iyi idare edemeyen hassas bir yavrudur. Bunun yerine, yakın ailesiyle birlikte istikrarlı bir ortam ve daha sessiz bir kırsal yaşam tarzını tercih ediyor.

Brittany, doğru aile için harika bir aile hayvanı yapar. Çılgınca enerjik olmasına rağmen, saygılı ve evde aşırı gürültülü değil. o çocuklarla nazik ve tatlı . Çocuğunuza bir köpekle nasıl düzgün bir şekilde etkileşime gireceğini öğrettiğiniz sürece, genç bir ailede başarılı olması gerekir. Ayrıca diğer köpeklerin arkadaşlığını da sever ve çok evcil hayvanlı bir evde iyi iş çıkarır. Tabii ki, çoklu evcil hayvan ördekler veya tavuklar anlamına gelmiyorsa, kesinlikle hayır.

Eğitim

Dikkatle Duran Turuncu Beyaz Köpek

Brittany, memnun etmeye istekli ve neredeyse her şeyi yapmak için son derece eğitilebilir hale getiren çok akıllıdır.

Brittany çok zeki bir köpek ırkıdır ve sahibini memnun etmeye çok heveslidir. Bu özelliklerin birleşimi onu bir itaatkar köpek kimin eğitilmesi nispeten kolaydır. Eğitimine genç başlayın, tutarlı olun ve eğitimini ve yeni komutları parçalamalıdır. Ondan eğitemeyeceğin tek şey av sürüşü. Dünyanın en itaatkar köpeği olabilir, ama bir kuş ona kuyruğunu sallarsa, kaçar!

Hevesli kişiliği, eğitim seansları da dahil olmak üzere her şeyde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağı anlamına gelir. her zaman kullanın pozitif pekiştirme eğitim yöntemi bu yavru için. Hassas ruhu, sert bir şekilde söylenmeyi kaldıramaz. Kesin bir hayır ve sert bir bakış, yanlış bir şey yaptığını anlaması için yeterlidir. Aksi takdirde, somurtacak ve birkaç gün sizden uzak duracaktır. Bunun yerine, iyi bir çocuk olduğunda onu ikramlar, oyuncaklar ve övgü ile ödüllendirmeye odaklanın.

Sosyalleşme, köpek yavrusu eğitim sürecinin büyük bir parçasıdır. Ve Brittany'nizin kibar bir yetişkine dönüşmesi için, o sosyalleşmeye ihtiyacı var kuyu. Kaliteli bir yetiştirici, onu yavru arkadaşlarıyla birlikte yetiştirerek ve insan temasına maruz bırakarak sürece başlayacaktır. Onu olabildiğince çok farklı köpekle karıştırmaya devam etmek senin işin olacak. Yüksek sesler, kendi bakım rutini ve bir yetişkin olarak yaşayabileceği diğer şeylerin yanı sıra.

Cins, yalnız bırakıldığında endişeli olmasıyla ünlüdür. Bu nedenle, sürekli bir şirkete bağımlı hale gelmemesini sağlamak için onu bir yavru olarak kısa süreliğine bırakmak önemlidir. Ayrıca bu cinsi kafeste yetiştirmek harika bir fikir. Özel olarak donatılmış kasaları düşünmek isteyeceksiniz. güvenli endişeli köpekler . köpekler doğal olarak barınak istemek, böylece sandığına çabucak aşık olacağından emin olabilirsiniz.

Bir silah köpeği arıyorsanız, ancak bu konuda çok az deneyiminiz varsa silah köpek eğitimi , cins harika bir ilk köpek seçimi olabilir. Bir silah köpeği olarak doğal olarak zekidir. Coşkusu, zekası, memnun etme hevesi ve tüylere karşı burnu diğerlerinden daha hızlı eğitim almak . İyi bir silah köpeği olmak için kapsamlı sosyalleşme ve temel itaat çok önemlidir.

boksör koşum takımları

Sağlık

Gülümseyen Kıdemli Turuncu ve Beyaz Köpek

Brittany cinsi genellikle çok sağlıklıdır, bu nedenle köpeğinizin genellikle 12 ila 14 yıl arasında yaşamasını bekleyebilirsiniz.

Onu mümkün olduğunca sağlıklı tutmak sizin sorumluluğunuzdadır ve onun mutlu olması için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Daha uzun ömür . Düzenli sağlık kontrolleri için veterinerinizi ziyaret edin, günlük egzersizlerle sağlıklı kalmasını sağlayın ve onu karşılayabileceğiniz en iyi beslenmeyle besleyin.

Tüm köpek ırkları, diğerlerinden daha fazla belirli sayıda sağlık sorununa eğilimlidir. Ve Brittany'niz bunların hiçbirinden, bazılarından veya hepsinden muzdarip olsa da, sağlık araştırmanıza başlamak için önemli bir yerdir. ile çalışmak saygın yetiştirici mümkün olduğunda bu sağlık koşullarının çoğunu veya tamamını kim tarayacak. İşte cinsi etkileyen en yaygın sağlık sorunları.

kalça displazisi

Kalça displazisi, orta boydan dev boy köpek ırklarına kadar en yaygın sağlık sorunlarından biridir. Köpeğin ebeveynleri zayıf kalçalardan muzdaripse, yavrularının kalça displazisinden muzdarip olma olasılığı daha yüksektir. Kalça displazisi, kalçalar anormal şekilde geliştiğinde ve düzensiz oluştuğunda ortaya çıkar. Bu düzensiz büyüme, ek aşınma ve yıpranmanın yanı sıra hareketlilik sorunlarına ve ağrıya neden olur. Genel egzersiz intoleransının yanı sıra ayakta durmak, yatmak veya merdiven çıkmak için mücadele etmek gibi semptomlara bakın.

Göz Koşulları

Brittany cinsi çeşitli göz koşullarına eğilimlidir. En yaygın olanı glokomdur. Ve dikkat edilmesi gereken diğer iki durum, birincil lens luksasyonu ve ilerleyici retinal atrofidir. Tüm bu koşullar kalıcı görme kaybına neden olabilir. Gözlerinin görünümündeki herhangi bir değişiklik, zayıf görüş veya aşırı kaşınma veya sürtünme, veteriner ziyareti gerektirir.

hipotiroidizm

Bu, vücudunda birçok etkisi olan tiroid bezlerinin yarattığı hormon eksikliğinden kaynaklanır. Bunlar arasında yorgunluk, zihinsel donukluk, kilo alımı, kuru cilt ve diğer cilt rahatsızlıklarının yüksek riski sayılabilir. Bu, günlük hormon ilaçları ile yönetilebilir.

Beslenme

Dili Dışarı Çıkmış Köpek

Brittany'nizi oraya buraya serpilmiş ikramlarla dengeli bir diyetle besleyin ve dolu bir hayat yaşayacak.

Brittany'niz yaklaşık olarak yiyecek iki bardak yemek her gün iki öğüne bölünür. Onu beslediğiniz belirli miktar, yaşına, boyutuna ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. Bütün gün tarlada çalışan bir silah köpeğiyse, muhtemelen kaslarını beslemek için daha fazlasına ihtiyacı olacaktır.

benekli köpekler

Kişiye özel tavsiyeler için her zaman kibble ambalajının talimatlarını okuyun. Bir köpek yavrusu sahiplenirseniz, ona her zaman yavru köpekler için tasarlanmış mama taneleri verin. Bunlar daha iyi gelişme ve büyüme için proteinler ve yağlar açısından daha zengindir.

Brittany'nizi besleyin yüksek kaliteli mama tanesi tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılayan bütçeniz dahilinde. Dengeli bir diyet önemlidir ve aşırı kilolu olmasına neden olacak insan gıdaları ile beslemekten kaçının. Ve eğer çalışan bir köpekse, onu protein, yağ ve enerji bakımından daha yüksek bir mama tanesiyle beslemek isteyeceksiniz. Sportif veya performans mamaları, çalışan köpeklerin ihtiyaçları için tasarlanmıştır.

tımar

Banyodan Sonra Kafasını Sallayan Köpek Yavrusu

Brittany'nin dalgalı ceketi, şık görünmek için minimum düzeyde tımar ve banyo gerektirir.

Brittany'nin zarif ve gür, güzel ve yoğun bir ceketi var. Nispeten basit bir bakım rutini vardır, ancak ceketi egzersiz yaparken veya avlanırken kolayca kir toplama eğilimindedir. ihtiyacı olacak haftada birkaç kez fırçalamak onu en iyi şekilde görmek ve hissetmek için.

Her egzersiz seansından sonra, çabucak paspasa dönüşecek dal, yaprak veya diğer döküntüleri kontrol etmek için ellerinizi paltosunda gezdirin. Yumuşak uçlu bir iğne fırçası, ceketi için harika bir araçtır, gevşek cildine karşı nazik olun.

Genel olarak, cinsin yoğun dökülmeye meyilli olduğu bilinmemektedir. Mevsimsel değişiklikler sırasında orta derecede tüy dökerler. Sadece ihtiyacı var her 8 ila 12 haftada bir banyo yapmak , maceraları sırasında ne kadar kirlendiğine bağlı olarak. Mümkünse onu bundan daha fazla yıkamamaya çalışın, çünkü bu cildini tahriş eder. Her zaman köpek şampuanı kullanın ve doğal malzemelerden yapılmış olanı her zaman en iyisidir.

Onu tımarlarken, karnını kontrol ettiğinizden emin olun. cilt enfeksiyonu belirtileri . Çizilmek ve delinmek, silahlı köpek kursunun bir parçasıdır. Kiri temizlemek için onu temiz bir bezle nazikçe yıkayın ve sadece gözünüz üzerinde olsun. Çoğu zaman kendini iyileştirecektir.

Enfeksiyona yatkın oldukları için kulaklarını haftada bir kulak temizleme ürünü ile temizleyin. Ayrıca periodontal hastalıklardan kaçınmak için dişlerinin de köpek diş macunu ile haftada birkaç kez temizlenmesi gerekiyor.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

çimenlerde yatan köpek yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.000 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

Brittany bir nispeten popüler köpek ırkı , kendini Amerika'nın 20. ve 30. en popüler köpek ırkı arasında bulan. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, sorumlu bir yetiştirici bulmak için muhtemelen çok uzağa gitmeniz gerekmeyecektir. Yüksek kaliteli bir yetiştirici arayışınıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin Brittany yetiştirme sayfası . Sorumlu bir yetiştiriciden bir Brittany yavrusu için ortalama fiyat 1.000 ila 1.250 ABD Doları arasında herhangi bir yerde .

Cins söz konusu olduğunda, yetiştiriciye yavruların Brittany Spaniels (Fransız hattı) veya Brittanys (Amerikan hattı) olup olmadığını sormak isteyeceksiniz. Brittany'ler Amerika'da anlaşılır bir şekilde Spaniel türünden daha yaygındır. Kişilikleri benzer olsa da, küçük farklılıklar vardır. Amerikan Brittany'leri biraz daha uzun , daha küçük ve ustalarıyla daha yakın çalışan Brittany Spaniel'lerden daha hızlı ve daha bağımsız.

Önemlidir kaliteli bir yetiştirici ile çalışmak sağlıklı yavrular üretmek için elinden gelen her şeyi yapan. Kaliteli bir yetiştiricinin işaretleri arasında yıllarca kanıtlanmış deneyime sahip olmak, profesyonel bir web sitesi ve ne bekleneceği konusunda bilgili ve dürüst olmak yer alır. Size yaşam tarzınız hakkında sorular soracaklar ve hoş karşılanmanızı sağlayacaklar. Yavrularla şahsen tanışmanız konusunda ısrar etmenin yanı sıra. Herhangi bir taahhütte bulunmadan önce daima araştırmanızı yapın.

Sorumsuz yetiştiricilerden kaçının veya bir yavru değirmenin parçası olarak çalışanlar. Yavru köpek fabrikaları, yavrularının sağlığına veya iyiliğine önem vermez ve muhtemelen hasta bir yavruyu miras alırsınız. Ayrıntılar konusunda çekingenlerse, onlarla ev ortamlarında buluşmanıza izin vermeyin veya genel olarak çekingen görünüyorlarsa, uzaklaşın! İçgüdülerinize güvenin ve daha düşük köpek yavrusu fiyatlarına kanmayın.

Ayrıca, ilk köpek yavrusu fiyatının, bütçenizi etkileyen tek maliyet olmadığını da unutmamalısınız. düşünmen gerek evini kurmak ve yataklar, kasalar, tasmalar ve yüksek çitler satın almak! Ayrıca, yüksek kaliteli yemek, tıbbi harcamalar ve ihtiyacınız varsa yatılı olmak da dahil olmak üzere tüm yaşamı boyunca devam eden maliyetler vardır. Brittany, bakımı en pahalı köpek türü değildir, ancak tüm köpekler gibi onlar da ucuz değildir!

Kurtarma ve Barınaklar

İki Köpek Buruna Dokunuyor

Bir Brittany'yi yerel bir barınaktan veya yeniden barındırma organizasyonundan kurtararak para ve hayat kurtarabilirsiniz.

Bir yetiştiriciden yepyeni, parlak bir köpek yavrusu satın almak, sahip olduğunuz tek seçenek değil. Bazen bir köpek yavrusu yetiştirmek aileler için en iyi seçenek değildir. Ve bazen, finans, kurtarmanın en önemli şey olduğunu dikte eder. ilk fiyat açısından daha ucuz seçenek . Bu durumda, bir Brittany evlat edinmeyi düşünün ve bu ne harika bir şey! Ne yazık ki, birçok Brittany'nin sonu kurtarma barınaklarına gidiyor çünkü aileler onlara bakmanın ne anlama geldiğini bilmiyor.

Burada iki ana seçeneğiniz var. İlk olarak, yola çıkın yerel barınağınız ve personelle Brittany tercihleriniz hakkında konuşun. Alternatif olarak, zamanlarını ve kaynaklarını Brittany ırkını yeniden yetiştirmeye adayan birkaç kuruluş var. bu Amerikan Brittany Kurtarma, Inc 1991'de kurulmuş harika bir kar amacı gütmeyen kuruluş. Sonsuza kadar yuvalarını bekleyen Brittany'leri görmek için oraya gidin.

Aile Hayvanları Olarak

 • Cins, doğal olarak mükemmel bir silah köpeğidir.
 • Her gün en az 90 dakika yoğun egzersize ihtiyaçları vardır.
 • Son derece zeki olan zeki bir köpektir.
 • Gün boyunca zihinsel olarak uyarılmaları gerekir.
 • Bu, etkileşimli oyun zamanı ve köpek oyuncakları ile yapılabilir.
 • Evin içinde nazik ve tatlı bir köpektir.
 • İnsan arkadaşlığını arzularlar ve aşırı derecede muhtaç olabilirler.
 • Uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayan hassas bir yavrudur.
 • Uzun süre yalnız bırakılırlarsa endişeli olabilirler.
 • Brittany yabancılarla arkadaş canlısıdır ve genellikle dışa dönüktür.
 • Mükemmel köpek arkadaşları olurlar ve köpeklerle iyi geçinirler.
 • Özellikle tüyleri ve kanatları olan her şey için süper yüksek bir av sürüşü var.
 • Çocuklarla arası çok iyidir ve her türden aileyle yaşayabilir.
 • Brittany yaptığı her şey için çok hevesli.

Son düşünceler

Brittany bunlardan biri dünyanın en iyi silah köpekleri, ve çok iyi bir nedenle. Ayrıca bir aile evcil hayvanı olarak giderek daha popüler bir köpek haline geliyor. Eğlenceli, tatlı, hevesli ve bulaşıcı bir gülümsemesi var. Ancak, onun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmeniz çok önemlidir. En büyük ihtiyacı yoğun günlük egzersizdir.

En azından söylemek gerekirse, pek kucak köpeği değil. Ama eğer yapabilirsen ihtiyaçlarını karşılamak , en iyi köpek arkadaşlarından birini bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Seni ayaklarının üzerinde ve süper zinde tutacak ve o süper güvenilir. Ayrıca, seni köpek öpücükleriyle boğacak ve sana bir sürü aşk yağmuru yağdıracak!

Yorumlar