Greyhound Dog Irk bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Şimşek hızında koşma hızları ile Greyhounds, dünyanın en hızlı köpeği olarak kendilerine büyük bir isim yapmışlardır. etrafta koşuşturuyorlar saatte 45 mil, bu inanılmaz bir başarı. Tazılar eski zamanlardan beri hem kraliyet statüsü sembolü hem de avcıların korkusuz yoldaşları olarak var olmuştur. Bu onları sayısız nesiller için çok sevdirdi. Etkileyici çeviklikleri tarlalarda ve ormanlarda galibiyeti elde eden birçok Tazı hala ava katılıyor. Tazı bir fantastik atlet , ve rekabetçi çeviklik, itaat ve cezbedici seyirde başarılıdır.

Bu günlerde daha yaygın olarak, Greyhounds harika aile hayvanları yapar. Çok sevecen olan çok tatlı köpeklerdir. Çok fazla ilgi görebilecekleri evlerde en iyi şekilde gelişirler ve çocuklar arasında bile sabırlı ve memnun olurlar. bunu çabucak bulacaksın bu cins sürprizlerle dolu. Gerçekte, Tazı, sürekli egzersiz yapmaktansa kanepede tembellik etmekten daha memnundur - artı, aileyle kucaklaşmak anlamına geliyorsa, puan kazanır.Bu yazıda, özellikle hayatınıza bir tane sokmayı planlıyorsanız, bu muhteşem köpek hakkında bilmeniz gereken her şeyi detaylandıracağız. Onların cins tarihlerini, ayrıca mizaçlarını, görünüşlerini ve onlara bakmakla ilgili bilmeniz gerekenleri ana hatlarıyla anlatacağız. Bunları iyice öğrenmek, Greyhound'unuza mümkün olan en iyi hayatı vermenize yardımcı olacaktır. başlamaya hazır mısın? Hadi yarışlara inelim.

Tazı
  • ağırlık simgesiAğırlık50-85 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik27-30 inç
  • ömür simgesiÖmür10-15 yıl
  • renk simgesiRenklerGri, Açık Kahverengi, Mavi, Gümüş, Siyah, Krem, Kırmızı, Beyaz veya herhangi bir Kombinasyon
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Hızlı Koşan Tan Sıska Köpek

Greyhound, Eski Mısır'da avcı, bekçi köpeği ve evcil hayvan olarak yetiştirildi.Greyhound'un hikayesi, özellikle çok uzun zaman önce ortaya çıktıkları için, başlaması zor bir hikaye. tahmin edilmektedir ki, Greyhound en eski safkan köpeklerden biridir. Dünyada. Mezopotamya mezarlarında tazı kemikleri bulundu 5000 yılında Ubeyd Dönemi'ne kadar uzanan . Eski Mısır'da bir insan olarak saygı gördüler. av arkadaşı, bekçi köpekleri ve evcil hayvanlar yüzyıllar boyunca. Gerçekte onlar firavunların gözde köpekleriydiler ve efendileri döneminde yanlarında kaldılar. Tazıların kendileri, firavunları ve diğer soylu kan sahipleriyle yan yana gömülecek kadar saygı gördü.

Tazıların ilk gözlemcilerin torunları olduğu söylenir. Bu gözlemciler görmüştü Antik Yunan ve Roma'da ünlü . Bilim adamları, Homeros'un epik şiirinden köpek Argos'un olduğuna inanıyorlar.Odyssey, bir tazı açıkça tasvir eden şekillerde tanımlandı. Argos, Odysseus'u evden ayrıldıktan 20 yıl sonra bile kılık değiştirmiş olarak tanımıştı. Tazılar, değerli yoldaşlar olarak hem mahkemelerde hem de tarlalarda yerlerini aldılar. Ancak, Greyhound'un hikayelerle dolu geçmişi, zorlukları da beraberinde getirdi. Aradan birkaç yüzyıl geçtikten sonra Orta Çağ, Greyhound'u neredeyse yok olmaya sürükleyen korkunç bir kıtlık getirdi. Her nasılsa dirençli kaldılar ve onları asalet için yetiştiren rahiplerin yardımıyla Greyhound nüfusu istikrar kazandı.

Tazılar, Avrupa'dan göç eden insanlar tarafından Amerika Birleşik Devletleri'ne getirildi. tarafından tanındılar AKC 1885'te, diğer 14 ırkla birlikte. Zamanla, dünya sanayileştikçe, avcılık üst kademenin gözünden düştü. Tazıların hala dünyada bir yeri vardı seyir ve daha sonra yarış . Owen Patrick Smith, 1900'lerin başında, Greyhound yarışlarında devrim yaratan yapay yem icadıyla sporu Amerika'ya getirdi. Greyhound yarışının popülaritesi, 1970'lerde İngiltere'de azalmaya başlamasına rağmen, 20. yüzyıl boyunca yükseldi. 1991 yılında, Tazı yarışı altıncı en popüler seyirci sporu olarak zirveye ulaştı. Ancak, o zamandan beri, spor önemli ölçüde azaldı.Greyhound yarışlarının tarihi boyunca, buna karşı çıkan birçok kişi oldu ve bunun iyi bir nedeni var. Birçoğu yarışlarda yaralandı; 2008'den 2018'e kadar en az 15.000 Greyhound yaralanması oldu rapor edildi . Bu köpeklerin çoğu ölüyor. Bu köpekler ayrıca, uygun hareket için yeterince büyük olmayan kafeslerde uzun saatler hapsedilir. tazı Yarış için yetiştirilen ve kârlı sayılmayanlara da genellikle ötenazi uygulanır. Bunlar, Greyhound yarışının Amerika'daki lütfunu kaybetmesinin sebeplerinden sadece birkaçı.

Bu son parçaların yakın gelecekte sona ereceğini umuyoruz. Tüm yarışçıların emekli olmasıyla, biz barınaklarınızı kontrol etmenizi rica ediyorum evlat edinebileceğin birinin olup olmadığını görmek için. Köpeklerde aşırı nüfus artışına katkıda bulunmasına rağmen, Tazılar Amerika'nın en popüler 142. köpeği AKC'nin 195 ırk listesine göre. Bu köpeklerden birini eve getirmek, tarihin inanılmaz bir parçasına sahip olmak gibidir. Onları firavunların ve kralların saraylarında olduğu gibi şımartılmış sevgili köpek arkadaşı statüsüne döndürmek sizin işiniz.

Mizaç

Çiçeklerin Tarlasında Duran Tan Sıska Köpek

Greyhound'un çok arkadaş canlısı, sevecen ve biraz utangaç olduğu bilinmektedir.Greyhound hakkında söylenecek çok güzel şeyler var. AKC onları “nazik, bağımsız, [ve] asil” olarak tanımlıyor. Bu köpekler arkadaş canlısı ve sevecendir, asla saldırgan değildir. Aynı zamanda, hareketsiz ve sessiz olmaya ihtiyaç duydukları anları da vardır, bu da onları şöyle gösterebilir: biraz kedi gibi olmak .

Köpekler arasında en hızlı koşanlar olsalar da, Tazılar aslında çok şiddetli egzersiz yapmamaktan oldukça memnun . Onlara evde yapacakları bir şey verdiğiniz sürece mutlu olacaklardır. Bu onları, köpeklerini çok uzun yürüyüşler için dışarı çıkarmaya vakti olmayanlar bile, birçok farklı aile türü için iyi bir seçim haline getirir.

Tazıların bir çok hassas doğa , bu yüzden onlara karşı kaba olmamaya dikkat edin. Gergin olduklarında çekingen olmaya meyillidirler, bu nedenle korkularını yatıştırmak için sakin ve sabırlı bir sahibine ihtiyaçları olacaktır. Nezaketleri tam olarak onları yapan şeydir. aile için harika evcil hayvanlar . Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla arası çok iyi olan çok tatlı köpeklerdir. Ancak evde daha küçük hayvanlarınız varsa çok uyumlu olmayabilirler.

Av için yetiştirilen tazıların bir yüksek av sürüşü . Böylece daha küçük hayvanlar onlara taş ocağı gibi görünebilir ve bu nedenle onları evin her yerinde kovalayabilirler. Bunu aşmayı başarırsanız, onların çoğundan daha fazla ilgiye ihtiyaç duyan çok sevecen köpekler olduklarını göreceksiniz. Bu cins, ayrılık kaygısı geliştirmeye yatkındır, bu nedenle uzun süre yalnız bırakılmadıklarından emin olun.tazı çok iyi bekçi köpeği yapmayın çünkü çok sık havlamazlar. Etrafta yeni insanlar olduğunda size haber vermeleri için onlara güvenemeyebilirsiniz, ancak bu köpekler genellikle yeni insanlarla tanışmaktan mutlu olurlar. Değilse, hala neredeyse her zaman kibardırlar.

Doğru motivasyonlar sağlandığında memnun etmeye hevesli olan bu tazı çok çeşitli görevleri yapmak için eğitilebilir . Bu nedenle hizmet köpeği olarak çalışmak için çok uygundurlar. Onların cana yakın özellikleri, aynı zamanda, köpek arkadaşlığına ihtiyaç duyan insanlar için terapi köpekleri olarak harika şeyler yapmalarını sağlar.

Boyut ve Görünüm

Tarlada Bir Kayanın Üzerinde Duran Uzun Boylu Sıska Beyaz Köpek

Uzun ve aerodinamik olan bu köpeğin çok benzersiz bir görünümü var.

Tazılar, onları anında tanınabilir kılan ikonik bir görünüme sahiptir. Onlar mükemmel aerodinamik gövdeye sahip uzun, atletik ve şık Bu, harika bir koşu hızı sağlar. Tazılar, erkekler için omuzda yaklaşık 28 ila 30 inç arasında duran muhteşem kemik yapılarına sahip orta büyüklükte bir köpektir, dişiler ise 27 ila 28 inç arasında durur. Erkekler 65 ila 85 pound arasında, dişiler ise 50 ila 65 pound ağırlığındadır.Tazıların kafaları uzun ve dardır. Kulakların arası geniştir. Ağızları iyi ve uzun, AKC tarafından 'kaba olmadan güçlü' olarak tanımlanıyor. Onlar sahip eşit ve güçlü dişler . Bir Tazı'nın kulakları küçük, katlanmış ve geriye doğru atılmış olsa da genellikle heyecanlandıklarında dikilebilirler. Gözleri zeki ve parlak, koyu kahverengi renktedir. Burunlar ve dudaklar hem siyahtır.

Boynu uzun ve kaslıdır ve yavaş yavaş omuzlarına doğru genişleyen hafif bir kemere sahiptir. Boyun ve baş çapı arasında büyük bir fark olmaksızın, bir kablo ağı standart bir yakadan daha iyi bir seçimdir. Omuzları da kaslıdır ve eğik olarak yerleştirilmiştir. Derin göğüsleri var maksimum hız için yeterince geniş ; kaburgalar oldukça iyi yaylıdır. Sırtları, iyi kas özellikleri ile iyi tanımlanmıştır. Belleri iyi kemerlidir ve onlara ünlü 'ters S' şeklini verir.

Kuyruk uzun ve incelir, hafifçe yukarı doğru kıvrılır. Ön ayakları düzdür, ne içe ne dışa dönüktür, güçlü paternleri vardır. çok uzun arka ayakları var onlara şampiyon koşu yeteneklerini verin . Arka tarafları güçlü ve güçlüdür; yukarıya doğru eğimli bir duruşa izin verecek şekilde aşağı inerler. Dizleri yere yakın. Tazıların ayakları sert ve parmakları birbirine yakın, biraz da tavşanınki gibi.Benzer özelliklere ve kişiliğe sahip biraz daha küçük bir köpek arıyorsanız, daha küçük kuzenini düşünebilirsiniz. tazı ya da belki bir Tazı karışık cins.

Ceket ve Renkler

İki Sıska Benekli Köpek Yüz Yüze

Greyhound, çeşitli farklı renklerde gelen çok pürüzsüz ince bir kaplamaya sahiptir.

Tazıların vücutlarının üzerinden geçen kısa tüyleri olan ince tüyleri vardır. Ceket pürüzsüz ve güzel ve tımar için kendini iyi ödünç verir . İnce tüyleri, daha düşük sıcaklıklara uygun olmadıkları anlamına gelir, bu nedenle kış geldiğinde onları sıcak tuttuğunuzdan emin olun. Ne yazık ki, tüy yoğunluğunun olmamasına rağmen, Tazılar hipoalerjenik değil .

AKC'nin özellikle Greyhound'un ceket rengi için bir standardı olmadığını belirtmek ilginçtir. Böyle yapabilirler çeşitli renk ve desenlerde gelir - gerçekten hiçbiri birbirine benzemez. Tazı aşağıdaki renklerden herhangi birinde olabilir: gri, mavi, siyah, açık kahverengi, gümüş, kırmızı, krem ​​ve beyaz. Bu renklerin kombinasyonları da özellikle beyaz ile birlikte görülmektedir. Tawny bir palto üzerinde koyu renk lekelerin görüldüğü brindle deseninde Tazıları da görebilirsiniz.Egzersiz yapmak

Oyuncakla Koşan Sıska Uzun Brindle Köpek

Hızlarıyla tanınan bu yarış köpekleri şaşırtıcı derecede düşük enerjilidir ve kucaklaşmayı severler.

Köpek dünyasının gerçekten şampiyon koşucuları olmalarına rağmen, Greyhounds orta-düşük enerji gereksinimleri . Yorucu faaliyetlere ihtiyaç duymayacaklar ve çok yorucu bir şey yapmaktansa sizinle yürüyüşe çıkmayı tercih edecekler. Ancak, ne kadar hızlı koşabilecekleri düşünüldüğünde, Greyhound'unuzu her zaman tasmalı tutmalısınız. senden çok çabuk kaçacaklar ve kaybol. Onları bir tasma üzerinde iyi yapmak için eğitmek zorunludur, bu yüzden bunun mümkün olduğunca erken yapıldığından emin olun.

Tazıların bir yüksek av sürüşü ve karşılaştıkları daha küçük yaratıkların peşinden gitmekten çok mutlular. Aynı nedenle, köpeğinizi bahçeye çıkarırken çitin iyi sabitlendiğinden emin olun. Tazılar da seyahat tutkusuna eğilimlidir, bu nedenle çit pazarlık konusu değildir.

Bunun ötesinde, Greyhound'unuzun evde yapacak çok şeyi olduğundan emin olun. onlara vermek oyuncaklar ve faaliyetler yıkıcı davranışları engellemeye yardımcı olacaktır. bu, sıkıldıklarında ortaya çıkabilir. Fiziksel ve zihinsel olarak uyarıldıkları sürece, Greyhound'unuz apartman hayatına uyum sağlamakta zorluk çekmeyecektir, ancak daha büyük evlerde de iyi olacaklardır. Çok sık havlamamaları, onları kırsal yaşam kadar kentsel yaşam için de uygun kılar.

Yaşam Gereksinimleri

Bir yatakta yatan gri sıska köpek

Kısa tüyleri onları soğuğa duyarlı hale getirir, bu nedenle sıcaklık düştüğünde onları sıcak tutmak en iyisidir.

Tazılar kolayca üşür, bu nedenle çok soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, köpeğinize dışarıda yürüyüş yapmanın keyfini çıkarabilmeleri için güzel bir kazak verdiğinizden emin olun. Evinizin iyi olduğundan emin olun köpeğinizin üşümemesi için bir ısıtıcı ile donatılmıştır . Tazılar için daha sıcak hava iyidir, ancak yaz aylarında onlara bol miktarda gölge ve su vermek yine de önemlidir. Ayrıca, Greyhound'unuz oldukça uzun olduğu için yiyecek ve su kaplarının yükseltilmesi gerekeceğini de belirtmekte fayda var.

Eğitim

Sıska Brindle Köpek Oturma

Eğitim sırasında köpeğinizin hassas yapısını dikkate aldığınızdan emin olun.Tazılar eğitime oldukça iyi git , yine de onları üzmemeye özen göstermelisiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu köpekler oldukça hassas ve algılanan herhangi bir sertliği çok kişisel olarak alacaktır. Köpeğinizin inatçı olduğunu fark ederseniz, ona sabırla, ancak kararlılık ve güvenle rehberlik etmelisiniz.

Rolünüzü lider olarak belirlemek, ciddiye alınmanız gerektiğini anlamalarına yardımcı olacaktır. İtaat eğitimi eve geldikleri anda başlamalıdır. Yine de belirtmekte fayda var, Greyhounds 'otur' komutuyla sorun yaşıyorsanız , oturmak onlar için doğal olmayan bir pozisyon olabilir.

Köpeğinizle iyi bir ilişki kurmak, uyumlu bir ev hayatı için çok önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu, olumlu pekiştirmedir. Köpeğinize çok sayıda evcil hayvan, övgü ve ödül vermek gerçekten motive olmalarına yardımcı olun . Genel itaat ve tasma eğitimi bittikten sonra daha karmaşık numaralara geçebilirsiniz. İsterseniz, Greyhound'unuzu en iyi yaptıkları şeyleri yapması için eğitebilirsiniz. rekabetçi çeviklik ve cazibe kursu . Köpeğinizle iyi bir ilişki kurduğunuz sürece, bu konuda uzmanlaşmak çok zor olmamalıdır.

Greyhound'unuzu sosyalleştirmek çok önemlidir, çünkü onlar utangaç olmaya eğilimli olabilir . İtaat eğitiminde olduğu gibi, sosyalleşme ailenizin bir parçası oldukları andan itibaren başlar. onlara yeni insanlara, hayvanlara, yerlere ve durumlara alışmayı öğretmek onların ruh sağlığı için harikalar yaratacaktır.

Aile üyelerine karşı hala çekingenlerse, onları birkaç hafta içinde nazikçe tanıştırmak ve gerektiğinde ayrı tutmak iyi bir fikir olabilir. Bu özellikle evlat edinilen Greyhounds için geçerlidir . Bir Greyhound köpeğiniz varsa, onları köpek yavrusu anaokulu sınıflarına kaydettirmek özgüvenleri için harika olacaktır. Bu onlara yardımcı olur nasıl uygun davranacağını öğren ve evinizdeki diğer köpeklerle oynarken daha az aksilik yaşanmasına neden olabilir.

Sağlık

Çimenlerin arasında duran sıska gri ve beyaz köpek

Herhangi bir köpek ırkını düşünürken her zaman saygın bir yetiştirici bulduğunuzdan emin olun.

Tazılar oldukça sağlıklı köpeklerdir; Saygın bir yetiştiriciden bir tane satın alarak sağlıklarını daha da sağlayabilirsiniz. İyi yetiştiriciler gerekli tüm taramaları yapacaktır köpeğiniz için iyi bir sağlık faturasını garanti etmek için. Tazılar 10 ila 15 yıl arasında herhangi bir yerde yaşayabilir. Köpeğinizin sağlığına dikkat etmek, o yıllardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ve hatta sizinle geçirdiği süreyi uzatabilir.

Ancak, tüm köpekler gibi, Tazıların da hala hastalığa açık . Bu hastalıkları önceden anlayarak köpeğinizin yaşam kalitesinde gerçekten bir fark yaratabilirsiniz. Bu ayrıca herhangi bir semptom ortaya çıkması durumunda veterinerinize ne söyleyeceğinizi bilmenize yardımcı olacaktır. Tüm Tazılar bu hastalıkları yaşamayacak olsa da, bilgiyi el altında bulundurmak yine de iyidir. Sahibiz üç yaygın rahatsızlığı sıraladı Tazıların aşağıda yaşayabileceği.

kalça displazisi

Tazılar çok koştuğu için kalça displazisinin semptomlarını anlamak önemlidir. Kalça displazisi genellikle kalıtsal bir hastalık olarak elde edilir. İyi yetiştiriciler her zaman bu durumu araştıracaktır, bu nedenle yetiştiricinize Greyhound'unuzun buna duyarlı olup olmadığını sorduğunuzdan emin olun. Kalça displazisi bir köpeğinizin uyluk kemiğinin kalça yuvasına tam olarak oturmaması durumu. Bu, topallama, olağandışı bir yürüyüş veya garip bir duruş olarak kendini gösterebilir. Bu durum çok acı vericidir ve ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır. Kilo kaybı, iltihap önleyici ilaçlar ve fizik tedavi gibi tedavi seçenekleri mevcuttur.

hipotiroidizm

Hipotiroidizm hormonal bir durumdur, burada tiroid bezi az aktif . Hastalığın belirtileri arasında kilo alımı, saç dökülmesi, cilt kalınlaşması ve koyulaşması, uyuşukluk ve düzensiz ısı döngüleri bulunur. Köpeğiniz de kısır olabilir. Bu durum ömür boyu sürer, bu nedenle buna dikkat etmek önemlidir. Hipotiroidizm, köpeğinizin hormonlarını düzenleyen günlük bir tiroid ilacı ile tedavi edilir. İlaçlar düzenli olarak verildiği sürece, Tazı'nız mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmekte sorun yaşamamalıdır.

Mide Torsiyonu

Greyhound'unuzun derin bir göğsü olduğundan, mide torsiyonu veya şişkinliği geliştirmeleri mümkündür. Bu ciddi ve potansiyel olarak ölümcül bir durumdur. Mide torsiyonu şu durumlarda meydana gelir: mide, dışarı atılamayan hava ile şişer ve sonra bükülür. Köpek kusamadığı için kan basıncı düşer ve şoka girerler. Bu durum acil veteriner müdahalesi gerektirir. Aşağıdaki işaretleri arayarak mide burulmasını tespit edebilirsiniz:

 • şişmiş göbek
 • Kusmadan öğürme
 • Huzursuzluk
 • aşırı salya
 • Artan kalp atış hızı

Neyse ki, mide torsiyonu kolayca önlenir. Bu durum, köpeğiniz çok hızlı ve çok fazla yerse, fazla su içerse ve yemeklerden hemen sonra egzersiz yaparsa tetiklenir. Köpeğinize doğru miktarda yiyecek ve su vermek, şişkinlik olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir. Güvenlikleri için, ancak son yemeklerinin üzerinden en az bir saat geçtikten sonra egzersiz yapmalarına izin verin.

Beslenme

Kahverengi ve Beyaz Köpek Profili Yalama Dudakları

Bu büyük köpeklerin her yaşam aşamasında yüksek kaliteli, dengeli bir diyete ihtiyacı vardır.

Greyhound'unuza tüm yaşamları boyunca sağlıklı kalmalarını sağlamak için dengeli bir diyet vermeniz gerekecek. Beslenme, tüm canlılarda sağlığın temelidir ve Greyhound'unuz da bir istisna değildir. Köpeğinizin, yavrulukları boyunca sağlıklı vücutlar geliştirmelerine yardımcı olmak için doğru beslenmeye ihtiyacı olacaktır. köpeklik en önemli gelişim aşaması köpeğinizin hayatından.

Yetişkinlik ve yaşlılık yıllarında, köpeğinizin beslenmesinin odak noktası, sağlıklı bir vücut ve iyi bir canlılık sürdürmek . Bu nedenle köpeğinize yaşam evrelerine uygun mamayı vermeniz zorunludur. Bu, yıllar boyunca köpek yavrusu ve yıldız sağlığı sırasında uygun büyüme sağlar.

Piyasada, alışverişi oldukça kafa karıştırıcı hale getirebilecek birçok farklı yiyecek türü bulunmaktadır. Neyse ki, köpeğinizin beslenmesi için en kolay seçenek aynı zamanda en iyisidir. Tamamen doğal, kuru mama tanesi gitmenin yoludur , çünkü tam sağlığı korumak için gerekli olan dengeli besinleri içerir. Her yaşam evresi çok farklı ihtiyaçlara sahip olacağından, 'yaşamın tüm evreleri' için iyi olduğunu iddia eden yiyeceklerden uzak durmak akıllıca olacaktır. Ayrıca, yapay bileşenler içeren ürünlerden kaçının , çünkü bunlar yalnızca köpeğinizin sağlığına zararlı olacaktır.

Greyhound'unuz için porsiyon boyutlarına karar vermek birkaç farklı faktöre bağlı olacaktır. Bunlar yaş, boyut ve aktivite düzeyidir. Greyhound'unuzun çok yüksek enerji ihtiyacı olmadığından, diğer köpekler kadar yemek yememek onların cins boyutunda. Bu, elbette, rekabet gibi sporlarla uğraşmamaları şartıyla. çeviklik . Greyhound köpeğinizin ihtiyacı olacak besleyici yoğun gıda güçlü büyümelerine yardımcı olmak için; porsiyon boyutları büyüdükçe değişecektir.

Yetişkinler olarak, Tazıların daha fazla yiyeceğe ihtiyacı olacaktır, ancak kadar kalori yoğun olmamak . Yaşlılar en az miktarda yiyecek yerler, ancak kasları güçlü tutmak için bol miktarda protein gerektirir. Veterineriniz, köpeğiniz için doğru miktarda mamayı seçmenize yardımcı olabilir. Onları çok fazla beslemek obeziteye neden olabilir ve bu da önlenebilir birçok hastalığın kapısını aralar.

Eğer köpeğinizin sahip olduğunu bulursanız gelişmiş seçicilik , bunu ele almanın birkaç farklı yolu vardır. İlk olarak, yemek yeme süreleri konusunda daha katı olun. Yiyeceklerini 30 dakika dışarıda bırakın; dokunulmamışsa, götürün. Mamayı bir sonraki yemeğine kadar köpeğinizden uzak tutun. Bu anlamalarına yardımcı olur yiyeceklerinin onlar için her zaman mevcut olmayacağı ve bu nedenle yemek sırasında aciliyet duygusu sağlayacağı. Diğer bir yaklaşım ise, daha lezzetli hale getirmek için kuru mama tanesine ıslak mama eklemektir.

tımar

Banyoda Sıska Brindle Köpek

Yüksek dökülme yapıları nedeniyle kesinlikle hipoalerjenik değildirler.

Ne yazık ki alerjisi olanlar için, Greyhounds iyi biraz dök ve bu nedenle hipoalerjenik değildir. Çok tüy döktükleri için Greyhound'unuzu her gün fırçalayın Fazla kürkten kurtulmak için. Ancak bu kolayca yapılır. Gerektiğinde üzerlerinde kauçuk köri fırçası kullanın.

Banyoya gelince, Greyhound'unuzun sık banyolara ihtiyacı yoktur. Ancak banyo zamanı geldiğinde en iyisi bir hafif köpek şampuanı . Tazı çok çabuk soğuduğu için su ılık olmalıdır. Arkada sabun kalıntısı bırakmadan iyice durulamaya özen gösterin. sabunlu kalıntı köpeğinizin cildinde tahrişe neden olabilir . Banyo arasında, kiri çıkarmak için onları silebilirsiniz. Bu cins kendini temiz tutmak için iyi bir iş çıkarır.

Önemlidir Greyhound'unuzun kulaklarını düzenli olarak temizleyin ; bu enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur. Fazla kulak kiri ve kalıntılar, kulağın görünen kısımları bir pamuk top ve veterinerden alınan kulak temizleme solüsyonu ile silinerek temizlenebilir. Köpeğinizin tırnakları kendi kendine aşınmıyorsa, mutlaka onları ayda bir veya iki kez kırpın Bölünmeyi, çatlamayı ve yaralanmayı önlemek için.

Avustralyalı sibirya

Son olarak, Greyhound'unuzun dişlerine iyi baktığınızdan emin olun. Bu cins kötü diş sağlığına eğilimli , birçok farklı hastalığa neden olabilir. Köpekler için özel olarak üretilmiş bir diş fırçası ve diş macununu düzenli olarak kullanmak, köpeğinizin nefesinin mükemmel kokmasını ve dişlerini plak ve tartardan uzak tutmasına yardımcı olacaktır.

Köpeğiniz için tımar zamanını olabildiğince kolaylaştırmak için, bunu eğitimlerine dahil et . Temel itaat komutlarını kullanmak, sürecin çok daha sorunsuz akmasına gerçekten yardımcı olabilir. Özellikle bu hassas yavru için, tımar etmek rahatlatıcı bir deneyim olmalıdır. Bakımları sırasında onlara nazikçe rehberlik etmek, aktiviteyi sabırsızlıkla beklemelerine yardımcı olacak ve onu eğlenceli hale getirecektir. özel yapıştırma etkinliği ikiniz için.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

İki Küçük Ten Rengi ve Beyaz Köpek Yavrusu

Bir Greyhound köpek yavrusu için 1.000 ila 2.500 $ ödemeyi bekleyin.

Bir Greyhound'u evlat edinmek saygın kaynak harika bir köpeği hayatınıza sokmanın harika bir yoludur. Ancak dikkatli olmalı ve araştırmanızı yapmalısınız; orada birçok sorumsuz yetiştirici var. Pek çok vicdansız yetiştirici, yalnızca kârın dikkate alındığı ve köpeklerin önemsenmediği yavru değirmenleri kurmuştur. Bu yerler temiz havaya, yiyeceğe ve suya çok az erişimi olan sağlıksız yerlerdir. Yavru değirmenler hayvanlara saygısı olmayan, ve maksimum yavru üretimini sağlamak için genellikle köpekleri kötüye kullanır. Sorumlu olun ve bu yetiştiricilerden ne pahasına olursa olsun kaçının.

Öte yandan, birçok Greyhound yetiştiricisi yetiştirdikleri köpekleri sever ve saygı duyar. Yetiştiriciniz cins konusunda hevesliyse ve size köpeklerin nerede yaşadığını göstermeye hevesliyse bunu görebilirsiniz. Köpek yavruları' ev temiz ve rahat olacak , oynamak için birçok farklı şeyle.

İyi yetiştiriciler de olacak yavru köpeğinizi tanımanıza izin verdiğim için mutluyum Birlikte ev hayatına daha iyi bir geçiş için onları eve getirmeden önceki haftalarda. Olucaklar herhangi bir soruyu cevaplamaktan mutluluk duyarım köpeğiniz hakkında sahip olabileceğiniz şeylerin yanı sıra yeni yavru köpeğinizi yetiştirmek hakkında bilmeniz gereken en önemli şeyler. Ayrıca, yapılan testler, aşılar ve solucanlardan arındırma için size veterinerlik sertifikası verecekler.

Yeni yavru köpeğiniz için iyi bir yetiştirici bulmak istiyorsanız, bunu bilmekten memnun olacaksınız. sizi doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olacak birçok kaynak var . Herhangi bir ipucu olup olmadığını görmek için veterinerinizle başlayabilirsiniz. Köpek gösterileri de bilgi edinmenin harika bir yoludur, özellikle de birinin kendisini sevdiği bir Greyhound varsa. Bu aynı zamanda yerel köpek severler topluluğuyla iletişim kurmanıza da yardımcı olur, bu her zaman bir artıdır!

Ayrıca orada forumlar ve sosyal medya siteleri çevrimiçi size yardım etmeye istekli meraklılarla dolu. Son olarak, AKC, yetiştirici tavsiyeleri için bu faydalı kaynağı bir araya getirdi , daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa. Ödüllü köpekler oldukları için ödemeyi bekleyin 1.000 ila 2.500 ABD Doları Gösteri kalitesinde köpeklerin daha pahalı olduğu bir Greyhound köpek yavrusu için.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

Kamera Önünde Duran Tan Uzun Sıska Köpek

Yeni bir köpek yavrusu veya köpek satın almadan önce her zaman evlat edinmeyi düşünün.

Sorumlu bir yetiştiriciye gitmek her zaman iyi bir seçenek olsa da, biz okuyucularımıza her zaman benimsemelerini ve alışveriş yapmamalarını tavsiye ederiz. . Bir kurtarma veya barınaktan evlat edinmek her zaman yapılacak asil bir şeydir. Greyhound yarışlarının azalması göz önüne alındığında, bazı barınaklarda köpekler arasında safkan bir Greyhound bulmak oldukça olasıdır.

Evlat edinilecek birçok köpek daha yaşlı olacak ya da özel ihtiyaçlar . Bu onları diğerlerinden daha az benimsenebilir yapar, bu yüzden bu köpeklerden birini denemenizi ve vermenizi öneririz. hayatta ikinci şans . Özellikle onlara ekstra sevgi ve özen gösterirseniz harika köpekler olurlar. Var Her yıl 3,1 milyon köpek barınaklara bırakılıyor , birçoğu ötenazi ile. Köpek sahiplenmek bir hayat kurtarmaktır.

Kurtarmak için bir Tazı seçerken, yeni köpeğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi personele sormalısınız. Onlar hakkında her şeyi anlamak, onların sağlık sorunlarına karşı mizaç , köpeğinize mümkün olan en iyi hayatı vermenizi sağlar. Köpeğinizin özel ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, onlara bakmak için daha az tahminde bulunmanız gerekir.

Bu gözetleme köpeklerinin her zaman duyarlı , ve hatta daha çok bir sığınaktan geliyorlarsa. Yeni tüylü arkadaşınla sabırlı ol. Yeni çevrelerinden korkmaları muhtemeldir ve insanlara ve hayvanlara karşı çekingen davranabilir tanımaları gerekir. Bu dönem çok stresli olabileceğinden, köpeğinizi tüm nezaketiyle sevdiğinizden emin olun. Onlara nazik davranın ve yeni evlerine kısa sürede alışacaklar. Kurtarılan Greyhound'unuzu er ya da geç çok özel hallerine geri döndüreceksiniz.

Kurtarmak için bir Greyhound arıyorsanız, birçok farklı kaynak sizi doğru yöne yönlendirebilir. Burada iki mükemmel kaynak en yeni köpek arkadaşınızla olabildiğince hızlı bir şekilde birleşmenize yardımcı olmak için.

Aile Hayvanları Olarak

Genel olarak, Tazılar:

 • Tarihte uzun süredir değerlidir ve tüm dünyada kraliyet ve soyluların evcil hayvanları olarak hizmet etmiştir. Bu nedenle, harika bir arkadaş olurlar.
 • Çoğu aile düzenlemesinde başarılı olacak nazik, kibar ve hassas köpekler.
 • Dost canlısıdır, ancak yüksek av sürüşleri nedeniyle daha küçük hayvanların etrafında tutulmamalıdır. Bu evcil hayvanları kovalayacaklar ve onlara zarar verebilirler.
 • Son derece sevecen, onları kucaklamak için harika yapıyor. Ancak, çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa ayrılık kaygısı geliştirebilirler.
 • Sessiz olun ve aşırı havlamayın.
 • Egzersiz yaptıkları sürece apartman ortamında mutlular.
 • Düşük enerjilidir ve çok yoğun egzersiz gerektirmez. Mahalle çevresinde günlük bir yürüyüş yapacak.
 • Uzun boylu ve yiyecek ve su kaplarının boylarına göre yükseltilmesi gerekiyor.
 • Kısa tüylüler ve soğuk havalarda iyi değiller, bu yüzden onları sıcak tuttuğunuzdan emin olun.
 • Öğütücüler ancak günlük fırçalama ile kolayca yönetilebilir.
 • Kötü diş sağlığına eğilimlidir, bu nedenle dişlerini düzenli olarak fırçalayın.

Son düşünceler

Yeni bir köpek yetiştirmede her zaman biraz sorun olacak olsa da, Tazıların buna değecek kadar büyük olduğuna inanıyoruz. Köpeğinizin size verecek çok şeyi olacak, bu yüzden onlara hayatlarını en iyi şekilde yaşamaları için ihtiyaç duydukları sevgiyi ve bağlılığı vermeniz önemlidir. Bu sayede birlikte geçirdiğiniz tüm zamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bu tazılar, en iyi tüylü arkadaşınız olmaktan çok mutlu olacak tatlı ve harika köpeklerdir. Köpeğinizle paylaştığınız bu macera, onların mutlu yaşamalarına yardımcı olacak tüm farkı yaratacaktır. Bu kılavuzdaki bilgilerle donanmış olarak, köpeğinizin istek ve ihtiyaçlarını anlama yolunda ilerliyor olmalısınız. Yeni köpeğinizi tanımanız doğal olarak gerçekleşecek çünkü onları en iyi nasıl mutlu edeceğinizi anlıyorsunuz. Yakında yeni Greyhound'unuzun koşabildiği kadar hızlı bir şekilde kalbinizde bir yeri olduğunu göreceksiniz.

Yorumlar