Chihuahua Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Chihuahua en küçük köpek türü Dünyada. Ancak küçücük vücuduna güçlü ve yaşamdan daha büyük bir kişilik sığdırılmıştır. Kendini küçük görmüyor, Aslında kendini dogdomun alfası olarak görüyor. Herhangi bir kişiyi veya herhangi bir köpeği alabileceğini düşünüyor ve çoğu zaman alacak.

Ama asıl soru, onunla başa çıkmak için gerekenlere sahip misin? Büyüleyici, eğlenceli ve cesur olabilirler. Ama herkese ve her aileye uygun değiller. Çünkü bu yavrular iddialı olabilir , birçok sahip sorunu düzeltmek yerine davranışın devam etmesine izin verir. Bu saldırganlığa yol açar, hangisi tehlikeli olabilir . Ayrıca tatlı bir yanları var, sadece diğer köpek ırkları gibi iyi eğitilmeleri gerekiyor.Herhangi bir köpeğe sahip çıkmak, araştırma gerektiren uzun vadeli bir taahhüttür. Ancak Chihuahua'nın, farkında olmanız gereken kendine özgü ihtiyaçları vardır. ömürlerinin daha uzun olması nedeniyle 16 yıla kadar , bu yavruya daha kısa ömürlü bir köpekten çok daha uzun süre bağlı kalabilirsiniz. Gerekenlere sahip olduğunu mu düşünüyorsun? Gelin ve bu ünlü küçük Meksikalı köpek ırkı hakkında her şeyi öğrenelim.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık6-10 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik5-8 inç
  • ömür simgesiÖmür14-16 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Tan, Mavi, Çikolata, Krem, Fawn, Beyaz, Kırmızı
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Küçük Siyah Chihuahua Köpeği

Cinsin Meksika'da başlayan uzun ve hikayeli bir geçmişi vardır.Chihuahua, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan eski bir köpek ırkıdır. Ve Chi'yi anlamak için çok hızlı bir tarih dersine ihtiyacınız var. Birçok safkan köpeğin aksine geçmişi Gizem içinde örtülü . Ama her şeyin binlerce yıl önce Techichi olarak bilinen bir köpekle başladığını biliyoruz. Techichi, Chihuahua'ya çok benziyordu, ancak Chi'den çok daha büyük ve ağırdı.

Techichi, Tolteklere aitti. ama 12 deinciyüzyılda Aztekler onları devirdi. Techichi'yi çok daha küçük hale getirenlerin Aztekler olduğuna inanılıyor. 16'dainciyüzyılda İspanyollar Aztekleri yenerek medeniyetlerini tamamen yok ettiler. Ve inanılıyordu, 19'a kadarinciyüzyıl, bu küçük köpek sonsuza dek kayboldu .

19'a hızlı ileri sarinciYüzyıl. Amerikalılar Meksika'ya ve kültürlerine ilgi duymaya başladılar ve çok uzaklara seyahat ettiler. içindeydi Chihuahua eyaleti Uzun zamandır kayıp olan köpek hazinesi Techichi'ye benzeyen küçük köpekler keşfedildi. Köpeklere Chihuahua adı verildi ve Amerika'ya geri götürüldüler. Ve dedikleri gibi; gerisi hikaye.Cinsle olan aşk ilişkimiz 1940'larda vurdu ve 50'ler, Xavier Cugat sayesinde. Latin müziğinin yayılmasında en önde gelen isim Cugat'tır. Gösterilerini bir elinde köpeği, diğer elinde copuyla açmasıyla ünlüydü. O zamandan beri, 'Legally Blonde' ve 'Beverly Hills Chihuahua' gibi filmlerde popüler hale geldi.

Mizaç

Uzun Saçlı Chihuahua

Bu yavru, küstah ve dik başlı tavrıyla ünlüdür.

Küçük boyuyla ünlüdürler, ancak aynı zamanda cüretkar kişiliğiyle de ünlüdür. Patileri arkasından bağlıyken gözleri bağlı bir şekilde dünyaya göğüs gerebileceğini sanıyor. Ve adil olmak gerekirse, muhtemelen yapabilirdi! Evet, bu komik ve ukala kişilik sevdiğimiz. Ama aynı zamanda başını belaya sokar.Chi anneleri ve babaları sıklıkla bebekleri Chi'nin yaramaz davranışlardan kurtulmasına izin verir. olarak bilinen bir şeye öncülük etmek 'küçük köpek sendromu.' Diğer köpeklerle kavga eder ve izin verirseniz kanepedeki yerini korur. Küçük köpek sendromunu eğitim bölümünde daha fazla tartışacağız.

Böyle küçük bir köpek için çok fazla enerjisi var ve büyük bir kova listesi var! Meraklı, meraklı ve huzursuz olabilirler. Hızlı öğrenen biri olarak, köpek çevikliği kurslarında ve itaat denemelerinde üstündür. Yine de inatçı olabilir, bu yüzden eğitime başlarken buna hazırlıklı olun.

o ailesine çok düşkün ve ateşin önünde kolunuzun kıvrımına sokulmayı çok sevecek. Chi, insanlarının arkadaşlığını çok istiyor ve yalnız bırakılmaktan nefret ediyor. Chihuahua, ayrılık kaygısından muzdarip en olası köpekler arasındadır. Bu nedenle, ailesinin günün çoğunda etrafta olması gerekiyor.

Tanımadığı insanlarla ilgilenmez. Muhtemelen onlardan uzak duracaktır ve öyle olacağından emin olabilirsiniz. bir yabancı ayak bastığında ses çıkarmak 'onun' mülkünde. Yappy köpeklerin hayranı değilseniz, bu cinsten kaçınmak akıllıca olur. Ama bir emlak müdürü arıyorsanız, bu cins sizin için olabilir.Boyut ve Görünüm

Çayırda Kahverengi Küçük Chihuahua

Bu yavrular, genellikle 10 poundun altındaki dünyanın en küçük cinsidir.

Chi oyuncak büyüklüğünde bir yavru , kelimenin tam anlamıyla, 10 kilodan fazla olmadığı için. Pençeden omzuna kadar 3 ila 6 inç boyundadır. bu dünyanın en küçük köpeği 3.8 inç boyunda Milly adında bir yavru. O kadar küçüktü ki, doğduğunda bir çay kaşığına sığabilecek kadar ve 28 gram ağırlığındaydı. Gerçekten ufacık küçücük!

Cins standardı, istenen görünümü belirler. Genel olarak, “zarif, uyanık, hızlı hareket eden kompakt küçük bir köpek” olarak tanımlanıyor. ifade ” Yuvarlak olduğundan biraz daha kare olan dengeli bir vücudu var. Küçük olmasına rağmen kaslı ve atletiktir.

Cins standardı, başının elma şeklinde kubbeli olması gerektiğini açıklar. Ama aslında iki Chihuahua kafa şekli var – elma başı ve geyik başı . Kafa şeklinin kişiliği üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç etkisi yoktur. Kafasına kıyasla, onun kulaklar büyük . Her zaman dik dururlar ve şımarık ifadesine katkıda bulunurlar. Gözleri de iri, kuyruğu uzun ve yüksekte tutuluyor.Ceket ve Renkler

Ağaçta üç farklı renkli köpek

Cins standardı olarak kabul edilen birkaç farklı ceket rengi vardır.

cins vardır iki ceket seçeneği , ve bunlar düz ceket ve uzun ceket. Pürüzsüz kaplama yakın ve sıkı, ancak parlak ve dokunuşa yumuşak olmalıdır. Saç genellikle kuyruğunda ve boynunda daha kalındır. Kısa-kısa bir kürkü olan köpeklerin bazen bir alt tabakası yoktur. Daha kalın katları olan pürüzsüz kaplamalı Chi'ler genellikle bir alt katmana sahiptir.

Uzun saçlı palto, tahmin ettin, orta ila uzun uzunluk . Çoğu uzun kaplamalı Chi'nin bir astarı vardır, ancak hepsinde yoktur. Saç düz veya hafif dalgalı olmalı ve dokunuşa yumuşak ve ipeksi olmalıdır. Kulaklarının, bacaklarının ve boynunun etrafındaki tüyler tüylü ve hafif olmalıdır. Kuyruğu tüylü olacak. Uzun tüylü yavrular genellikle kelebek ırkı . Uzun paltoların, Papillon'un Chi soyuna karıştırılmasının bir sonucu olarak ortaya çıktığı düşünülmektedir.Ceketi söz konusu olduğunda, bu cins, aralarından seçim yapabileceğiniz en çeşitli renk seçeneklerinden birine sahiptir. Siyah, ten rengi, krem, çikolata gibi düz renk seçeneklerinden sadece birkaçı var. Chi ayrıca üç renkli, mavi ve ten rengi ve açık kahverengi gibi çok renkli spor yapabilir. Ayrıca spor yapabilir düz beyaz önlük ilave olarak. Ayrıca merle, brindle ve siyah maskeleme dahil olmak üzere ekstra gölgeler ve işaretler seçeneğine de sahiptir.

Egzersiz Gereksinimleri

Siyah ve Tan Chihuahua Koşu

Bu küçük yavruların sadece yaklaşık 30 dakikalık günlük egzersize ihtiyacı var.

Chihuahua, yakmak için çok fazla enerjisi olan, hayat dolu küçük bir yavrudur. Neyse ki kısa bacakları, çok fazla egzersiz yapmasına gerek olmadığı anlamına geliyor. Etrafına ihtiyacı var 30 dakika egzersiz Onu mutlu ve sağlıklı tutmak için her gün. Mahallede gezintiye çıkmak merakını giderecek ve yeni kokular arayan burun deliklerini memnun edecektir.

kanişler yüzmeyi sever mi

Haftada birkaç kez, yürümekten daha heyecan verici bir şey yapmayı çok isterdi. Onu tasmasız yürüyüşler ve getirme için yerel parka veya ormana götürmek ilgisini çekecektir. Ayrıca yerel köpek parkına yapılacak bir gezinin tadını çıkaracak. Ama etrafta daha büyük köpekler varken dikkatli ol çünkü onun küçük vücudu yaralanma riski . Onu dışarı çıkardığınızda, emin olun. Chihuahua koşum takımı kullanın bir yaka yerine. Chis, trakeal çökmeye eğilimlidir ve bir koşum, baskıyı boynundan alır.Bu yavrular, eğlendirilmesi gereken, zıplayan küçük köpeklerdir. Egzersiz seansları arasında oynamayı sevecektir. onu bulmak bir sürü oyuncak ile oynamak onu saatlerce eğlendirecek ve bazı işlerle uğraşmanızı sağlayacaktır. Çubukları çiğneyin ve tedavi dağıtma oyuncakları onun için harika bir seçenek. Halat çekme ve saklambaç da harika etkileşimli seçeneklerdir.

Yaşam koşulları

Beyaz ve Tan Köpek

Yeterince egzersiz yaptıkları sürece, bu küçük boy yavrular için apartman yaşamı iyidir.

Bu cins için mükemmel apartman yaşamı. Küçük bir yavru olarak, en küçük kutu dairelerde yaşamaya uygundur. Tabii ki, büyük ev yaşamına uygundur. Sadece kaybolmayacağından veya bahçeden kaçmayacağından emin olmanız gerekiyor. Ayrıca dışarıdayken onu denetlemeniz gerekir. Yırtıcı kuşlar, çakallar ve diğer aç yaratıklar, bir Chi'yi görünce dudaklarını yalayacaklardır. Bu nedenle, onu her zaman gözetim altında tuttuğunuzdan emin olun.

Onlar en uygun daha büyük çocuklu aileler . Çok küçük olduğu için küçük çocuklar onu oynayabilecekleri bir oyuncak olarak göreceklerdir. Birçok köpek yanlışlıkla küçük çocuklar tarafından yaralandı. Ve sinirli bir köpek de heyecanlı çocuklar için asla iyi bir karışım değildir. Çocuklarınız bir köpeğe nasıl davranılacağını anlayabiliyorsa, kesinlikle iyi bir aile hayvanı olur.

Yavruyken iyi sosyalleşen köpekler genellikle köpeklerle yaşamak iyidir ve diğer evcil hayvanlar. Bununla birlikte, iyi sosyalleşmemişse, çok evcil hayvanlı bir evde başarılı olmama ihtimali çok yüksektir. Cinsin aşırı korumacı olduğu bilinmektedir ve birçok Chis ailelerini paylaşmaktan hoşlanmaz. Bu, bu köpek ırkını hayatınıza davet ederken dikkate alınması gereken büyük bir husustur.

Eğitim

Eğitim Sırasında Küçük Chihuahua

Bu yavrular, özellikle ilk kez köpek sahipleri için eğitim sırasında bir avuç olabilir.

Alınganlığı ve potansiyel olarak aşırı korumacı doğası şu anlama gelir: sosyalleşme çok önemli onun eğitim süreci. Saygın yetiştiriciler buna genç yaşta başlayacak. Annem ve yavru arkadaşlarıyla birlikte olmak, ona köpeklerle ve etraflarındaki dünyayla nasıl etkileşime gireceğini göstermede uzun bir yol kat edecek. Onu diğer köpeklerle, hayvanlarla, insanlarla ve durumlarla sosyalleştirmeye devam etmeli ve ona kibar köpek görgü kurallarını öğretmelisiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu cins, küçük köpek sendromu olarak etiketlenen bir şeyden muzdariptir. Esasen, bundan kaçınmak için ona büyük bir köpekmiş gibi davranın. Aşırı korumacı olmasına izin vermeyin , sahiplenici veya patron olduğunu düşünmesine izin verin. Yaramazsa, düzeltin ve diğer köpeklerle kavga etmesine izin vermeyin çünkü alınganlığına rağmen muhtemelen daha da kötüleşecektir.

Bunu kırmak istemeyiz ama bu bağımsız bir köpek eğitmek için zor bir çerez . Zekidir, ancak bir antrenman seansına katılmak istemiyorsa katılmayacağına emin olabilirsiniz. Onu eğiterek başarıya ulaşmanın püf noktası, antrenman seanslarını kısa ve eğlenceli tutmaktır.

Chihuahua, insanları yanında olmayan endişeli bir köpektir. Bu nedenle sandık eğitimini almanızı tavsiye ederiz. bulmak Chihuahua büyüklüğünde köpek sandığı önemlidir, ancak doğru sandık, ondan ayrılmanız gerektiğinde kaygısını azaltabilir.

Sağlık

Sağlıklı Beyaz Köpek Koşu

Bu, 14 ila 16 yıllık bir ömre sahip sağlıklı bir cins.

Chihuahua sağlıklı bir köpek ırkıdır ve uzun bir ortalama bekleyebilir. 14 ila 16 yıl ömrü . Ancak uzun yıllar boyunca mutlu olması için veteriner kontrollerini takip etmeniz, düzenli olarak egzersiz yapmanız ve karşılayabileceğiniz en kaliteli yiyecekleri beslemeniz gerekir. Tüm köpek ırkları gibi, belirli sağlık koşulları onu diğerlerinden daha fazla etkiler. Belirli bir sırayla, işte bunlar:

Kardiyak endişeler: Cinsi etkileyen başlıca iki kalp rahatsızlığı, patent duktus arteriyozus ve mitral kapak hastalığıdır. Esasen, kalbin anormal oluşumundan kaynaklanırlar. Tedavi edilmezse kalp yetmezliğine yol açabilir. Bu, Chi için düzenli sağlık kontrollerini bir zorunluluk haline getiren veterinerlerden alınacak.

Göz koşulları : Cins çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. En yaygın olanı, retinanın bozulması olan ilerleyici retinal atrofidir. Ve gözlerdeki optik sinirlere zarar veren bir hastalık olan glokom. Her ikisi de tedavi edilmezse tam körlüğe yol açabilir.

patellar lüks : Bu, birçok küçük ırkta yaygındır ve yüzen bir diz kapağı ile karakterizedir. Doğumda mevcuttur, ancak vadeye kadar kendisini bir sorun olarak sunmaz. Sertlik ve egzersiz intoleransı gibi semptomlara dikkat edin.

Molera : Molera, kafatasının düzgün bir şekilde kaynaşmadığı ve kafatasında yumuşak bir nokta bıraktığı yerdir. Kafasının üst ortasında hissedilebilir ve bir kuruş büyüklüğünde olabilir. Bu paniklenecek bir şey değil ve Chihuahuaların çok yüksek bir yüzdesi buna sahip. Bu, kafa yaralanmalarının daha yaygın olabileceği anlamına gelir.

Beslenme

Kahverengi ve Beyaz Köpek Yeme

Bu yavrular, gençlik yıllarına kadar sağlıklı kalmak için yüksek kaliteli bir köpek maması maması yemelidir.

Bu, ağzı ve midesi küçük olan oyuncak büyüklüğünde bir köpektir. O sadece etrafta yemek yiyor günde yarım bardak yemek . Daha az aktif veya daha küçük Chis bundan daha az yiyeceğe ihtiyaç duyacaktır, bu nedenle Chi'nizin ne kadar ihtiyacı olduğunu paket talimatlarına göre hesaplamanız gerekir. Ağzı çok küçük olduğu için, yiyebileceği bir mama tanesi ile beslenmesi önemlidir. Dışarıdaki birçok yüksek kaliteli marka, Chihuahua için ideal olan, oyuncak boyutunda ve küçük cins mama taneleri üretiyor.

Kaliteli yiyecek seçmenin bir başka nedeni de, ona dengeli beslenme . Et proteini, sağlıklı karbonhidratlar, omega yağları, lif, vitaminler ve mineralleri içerecektir. Hangi tek başına çiğ ette bulunamaz. Farklı beslenme gerektiren farklı yaşam evreleri var, bu yüzden ne olduğunu öğrendiğinizden emin olun. Chihuahua'nın ihtiyacı olan yiyecek.

tımar

Küçük Köpek Banyosu

Chi'nin bakım rutini nispeten basittir.

Onların bakım ihtiyaçları görece basit vücudunun ne kadar küçük olduğunu ve ne kadar az saçı olduğunu düşünürsek. Yıl boyunca hafif ila orta derecede tüy dökücüdür ve tüy dökme mevsimlerinde sadece biraz daha fazla tüy döker. En iyi yol onun dökülmesini kontrol et onu düzenli olarak fırçalamaktır. Kısa saçlı bir Chi ise, haftada sadece bir kez fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Uzun saçlı bir Chi ise, haftada iki kez fırçalanması gerekecek. Astarı olanlar, olmayanlardan daha ağır dökülecektir.

Kısa tüylü bir Chi'nin yumuşak kıllı bir fırçaya ihtiyacı olacak ve daha uzun tüylü bir Chi'nin iğneli bir fırçaya ihtiyacı olacaktır. Tüylü kürkü, paslanmaya meyilli olduğu için ekstra dikkat gerektirecektir. Unutmayın, onu fırçalarken, molera olması ihtimaline karşı kafatasının çevresine ekstra özen gösterin. Köpeğinizi alıştırın erken yaşlardan itibaren tımar süreci.

Her 8 ila 12 haftada bir, belki de uzun saçlı bir Chi ise daha sık yıkanmaları gerekir, çünkü daha fazla kir toplayacaktır. Doğal kürk yağlarına zarar vereceğinden, onu asla 4 haftadan fazla yıkamayın. Kullanmak nazik bir köpek şampuanı cildini tahriş etmeyecek ve hindistancevizi yağı veya yulaf ezmesi gibi doğal maddeler arayacaktır.

Onların dişler kompakttır ve fırçalamaya ihtiyaç duyar haftada birkaç kez. Bu, bakteri ve periodontal hastalıkların oluşumunu parçalamaya yardımcı olacaktır. Tırnaklarını ayda bir veya düzeltmeye ihtiyaç duyduklarında kesin. Ve aşırı drenaj için gözlerini kontrol ettiğinizden emin olun. Şımartılmaktan zevk alırlar ve bu aynı zamanda bağlanma zamanı olarak da hizmet eder.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Çalışan kahverengi köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden safkan bir köpek yavrusu için 800 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Bu, talep gören popüler bir köpek ırkıdır, yani etrafta çok sayıda iyi köpek yetiştiricisi vardır. Aynı zamanda birçok kötünün de olduğu anlamına gelir, bu yüzden akıllıca seçim yapmanız gerekir. Aramak saygın yetiştiriciler bu, onlarla ve yavru köpeklerle şahsen tanışmanız için ısrar edecek. Sağlık sertifikalarını ibraz edebilmeli ve hamilelik boyunca sizinle iletişim halinde kalabilmelidirler. En kaliteli ırkın bir başka iyi işareti de bekleme listesine alınıyor.

Başlamak için harika bir yer American Kennel Club's Chihuahua yetiştiricilerinin listesi . Bir Chi yavrusunun ortalama fiyatı 800 dolar civarında. Popüler bir yetiştirici seçerseniz veya ödüllü bir soydan bir köpek yavrusu arıyorsanız, bundan daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz. Kasalar, koşum takımları, kaseler, oyuncaklar ve yataklar dahil olmak üzere diğer köpek yavrusu maliyetlerini de hesaba katmanız gerektiğini unutmayın. Veteriner bakımı ve sigortasının yanı sıra.

Düşük kaliteli bir yetiştirici veya daha kötüsü, köpek yavrusu değirmeni , köpeklerine, yavrularına veya ebeveynlerine aldırmaz. Hasta yavrular üretmesi muhtemel hasta köpekleri yetiştireceklerdir. Sıkışık ve kirli koşullarda yetiştirildikleri için de sosyalleşmemeleri ve davranış sorunları göstermeleri olasıdır. Bir Chi'yi bu koşullardan kurtararak iyi bir iş yapıyormuşsunuz gibi görünse de, yapmamalısınız. Sadece kötü üremeyi besleyecek ve karşılığında hasta bir köpek yavrusu alacaksınız.

Kurtarma ve Barınaklar

Yaşlı Kurtarma Köpeği Açık Havada

Bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu sahiplenmeden önce her zaman bir köpeği kurtarmayı düşünmenizi öneririz.

Yetiştiriciler tek seçenek değildir. Bir köpek yavrusu için hazır değilseniz, evlat edinmeyi düşün . Yerel kurtarma barınaklarınıza gidin. O çok popüler olduğu için, ömürlük yuvalarını bekleyen birkaç kişi bulmanız kaçınılmazdır. Köpeğin geçmişi ve evlat edinme süreci hakkında sizinle konuşacak personelle konuşun.

Bu sizin için işe yaramazsa, diğer kurtarma kuruluşları zamanlarını yalnızca türe adar. bu Amerika Chihuahua Kulübü kurtarma merkezlerini eyaletlere göre listeler ve aramaya başlamak için harika bir yerdir. başka cinsleri de var özel kurtarma organizasyonları , bu yüzden onları çevrimiçi aradığınızdan emin olun. benimsemeye açıksanız karışık cins Chi , bir kurtarma muhtemelen birçok uygun seçeneğe sahip olacaktır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu zeki bir cins ama inatçı olabilir.
 • onlar bazen daha az zeki olarak düşünüldü inatçı olmaları nedeniyle.
 • Chi'de tamamen itaatkar bir köpek beklemeyin.
 • Günde en az 30 dakika egzersiz yapması gerekiyor.
 • Chihuahua çok eğlenceli ve küstah bir yavru.
 • Ailesine karşı şefkatlidir ve onları korur.
 • Yabancılara karşı şüpheci ve mesafelidir.
 • Bu yavru, sorumlu olduklarını bildirmek için yabancılara havlamaya devam edecek.
 • Chi, insan arkadaşlığını arzular ve yalnız bırakılmaktan nefret eder.
 • Daha büyük çocuklarla arası iyidir.
 • Chi, uygun şekilde sosyalleşirse bazen diğer hayvanlarla iyi geçinir.
 • Apartman yaşamına uygundur; sadece dışarıdayken onu denetlediğinizden emin olun.
 • Chihuahua'nız için mükemmel ismi bulun

Son düşünceler

chihuahua güçlü bir kişiliktir kompakt bir köpek gövdesine paketlenmiştir. Ve küçücük boyutuna rağmen, üstesinden gelmesi gereken çok şey var. Zamanının çoğunu onunla geçirebilecek, eğitiminde kararlı ve yaşamı boyunca sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir aileye ihtiyacı var. Ona diğer köpek ihtiyaçlarıyla birlikte bunu teklif edebilirsen, senin için mükemmel bir yavru olabilir. Sizi Meksikalı bir coşku ve gusto ile aşk ve köpek öpücükleriyle şımartacak.

Yorumlar