Chihuahua Labrador Retriever Mix: Labrahuahua Irk Bilgisi

Chihuahua Labrador Retriever Mix: Labrahuahua Irk Bilgisi

Ne zaman alırsın bir Chihuahua'yı Labrador Retriever ile karıştırın ? Labrahuahua olarak da bilinen alışılmadık ama güzel bir Chihuahua Lab karışımı. Ve adını nasıl söyleyeceğinizi merak ediyorsanız, bu Lab-ra-waa-wuh. Bu yeni ve nadir bulunan tasarımcı köpeğin iki farklı ebeveyni var. Bu, Labrahuahua yavrularının enerjik, arkadaş canlısı, eğitilebilir ve muhtaç ölçeklerin ortasında bir yere düştüğü anlamına gelir.

'Nasıl yavruları olabilir?' Diye merak ediyor olabilirsiniz. Suni tohumlama sürece dahil edilebilir, ancak aynı zamanda doğada daha büyük Chihuahua'lar ve daha küçük Laboratuvarlar . Cinsin boyut farklılıkları nedeniyle anne her zaman Labrador olmak zorundadır. Bu karışım, çok fazla şirkete ve ilgiye ihtiyaç duyan mutlu ve şanslı bir yavru.Ne kadar sevimli olursa olsun, herkese göre değil. Bu kapsamlı rehber kişiliği, görünümü, tımar ve egzersiz ihtiyaçları ve çok daha fazlası konusunda size rehberlik edecek. Bu köpek hakkında merak mı ediyorsunuz? Kemerinizi bağlayın ve bilmeniz gereken her şeyi öğrenelim.

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Labrahuahua'nın nasıl olabileceğini anlamanız için yapmanız gerekenler ailesi hakkında bilgi edinin . Geçmişleri ve üreme amaçlarından neye benzediklerine kadar, bu Labrador'u getirdiğinizde neler bekleyeceğiniz konusunda size bir fikir verecektir. Chihuahua karışık cins evinize.Chihuahua

Chihuahua ayakta

Chihuahua Meksika'nın ulusal sembolü . Binlerce yıl önce Aztek zamanlarına dayanıyor. Ama Amerikalılar onu 18'inde yeniden keşfedene kadar değildi.inci Yüzyılda ona aşık olduk. Kompakt ve kendinden emin, bu teriyer benzeri oyuncak yavru, çekici ve şımarık olarak tanımlanıyor. Cinsiyet amacı bilinmemektedir, ancak şimdi bugün olarak biliniyor bir refakatçi köpek . Genetik olarak farklı görünümlü iki Chihuahua var. Kolaylıkla ayırt edilirler kafalarının şekilleri .

Ailesinin şirketini arzuluyor ve yalnız kalmaktan nefret ediyor. Küçücük bedenine yerleşmiş çok sayıda kişiliği var ve eğitmek için inatçı olabilir. Chihuahualar ayrıca aşırı korumacı olabilir ve agresif izin verirsen. Çizmeleri için fazla büyümesine izin vermeyin, aksi takdirde tüneni yönetecektir. Chihuahualar eğlenceli ve sevecen ve en fazla 6 pound ağırlığında.

Labrador köpeği

Çikolata Labrador Retriever

Burada biz var Amerika'nın en sevilen köpek ırkı , ve o 1991'den beri. Laboratuarlar gündüzleri çalışkan ördek avcısı ve geceleri harika bir aile dostudur. Aslında balıkçılara yardımcı olmak için yetiştirildi Newfoundland'ın sularında, Laboratuarlar enerji ve zeka ile doludur. Çok yönlü, bu yavru, ailelerine karşı çok fazla sevgi ve şefkat duyuyor. Yabancılarla da arkadaş canlısıdırlar.Labradorlar, 55 ila 80 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip, orta ila büyük boyutlu köpeklerdir. Kaslı vücudu, tatlı ceketi ve kalın su samuru kuyruğu onun imza özellikleridir. Laboratuvarlar uyarlanabilir ve kolaydır, ancak süper enerjik ve onu mutlu etmek için her gün tatbik edilmelidir. Labrador’un dost canlısı doğası nedeniyle, genellikle diğer ırklarla eşleştirilmiş tasarımcı köpekler yaratmak için.

Labrahuahua

Labrahuahua bakıyor

Tüm melez ırklarda olduğu gibi, ebeveynlerinin her biri hakkında olabildiğince çok şey öğrenmelisiniz. Ya ikisinin eşit bir karışımı olacak ya da bir ebeveyn gibi diğerine benzeyecek, ama onu eve getirene kadar bilemeyeceksiniz. Çoğu Labrahuahua'nın hem boyut, hem görünüm hem de mizaç açısından farklılık gösterebileceğini göreceksiniz.

Ancak çoğu Labrahuahuas miras alacak ikisinin de en iyisi onun ebeveynleri. Mizaç, beslenme ve aktivite seviyeleri söz konusu olduğunda çoğu Chihuahua Lab karışımının taşıyacağı bazı ortak noktalar vardır. Aşağıda, bu melez yavrudan tipik olarak ne bekleyebileceğinizi gösteriyoruz.Mizaç

Black Lab Chihuahua karışımı

Chihuahua Lab karışımı, tüm dikkatini talep et , Bütün gün her gün. Dolayısıyla, muhtaç köpeklerin hayranı değilseniz, bu melez köpek size göre değildir. Eğer öyleyse, şanslısın! Labrador bağlılığı ile Chihuahua'nın ayrılık kaygısı birleştiğinde, muhtemelen kendinizi ikinci bir gölgeyle bulursunuz.

Bu, günlerinin çoğunu onunla geçirebilecek bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Ofiste uzun saatler işe yaramayacak. Ne tür bir aileye ihtiyacı olduğu konusunda olduğumuz için, aynı zamanda zihnini ve bedenini harekete geçirebilecek aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekiyor.

Harika bir koşu partneri, çeviklik kursu katılımcısı ve frizbi yakalayıcı (çok yükseğe atmayın!). Aynı zamanda akıllı bir karışımdır ve bu nedenle, etkileşim beynini harekete geçireceğinden, onunla oynamak için çok zaman harcamanız gerekecektir. Oynayamayacağınız zamanlar için bir kutu oyuncağı var kullanışlıdır, böylece kendini eğlendirebilir.

Neyse ki, Chihuahua genleri nedeniyle, aynı zamanda bir 'rahatlama' düğmesine de sahip olacak. Kucağınıza sarılmayı ve Meksikalı ebeveyni ile aynı köpek gibi davranmayı çok sevecek. Verecek çok sevgisi var. Laboratuar genleri nedeniyle, çok sezgisel ve sizi neşelendirmek için ne zaman ekstra özel bir kucaklamaya ihtiyacınız olduğunu bilecek.Yabancılara gelince Chihuahua genleri büyük olasılıkla parlayacak ve ilk başta uzak kalacak. Şüphesi ortadan kalktıktan hemen sonra onlarla arkadaş olmaya çalışacaktır. Yine de mutlu olmazsa havlayacak ve onlara haber verecek. Bekle havlayan bir bekçi köpeği ve hassas komşularınız varsa bu düşünmeniz gereken bir şey.

Boyut ve Görünüm

Labrahuahua oturuyor

Bu küçük ila orta büyüklükteki karışık cins, her yerde tartılacaktır. 25 ila 50 pound arası ve 10 ila 22 inç uzunluğunda ölçün. Daha kısa Chihuahua bacakları ve daha ince özellikleri sayesinde Labrador ebeveyninin minyatür bir versiyonu gibi görünecek. Tüm köpek ırklarında olduğu gibi, erkekler genellikle dişilerden daha büyüktür.

Labrador ile karşılaştırıldığında daha küçük boyutuna rağmen, Chihuahua Lab karışımı hala atletik görünüyor. Laboratuarın uzun ve kalın kuyruğunu da devralması muhtemeldir. Büyük üçgen kulaklarıyla çerçevelenmiş büyük böcek benzeri kahverengi gözlerle tüm köpek severleri bayram ettirecek. Kulakları genellikle Chihuahua ebeveyninin kulakları gibi dikkat çeker, ancak Labs gibi uçlara ineceklerdir.

Ceket ve Renkler

Chihuahua Black Lab karışımı

Labrahuahua'nın ceketi, aynı çöpte bile çok değişir. Ayrıca Chihuahua ebeveyninin ceketinin kısa veya uzun tüylü olmasına da bağlıdır. hatta kabarık . Ancak tipik bir Labrahuahua ceketi kalın ve yoğun olacaktır ve kısa ila orta uzunlukta . Düz ve pürüzsüz olacak ve kulaklarının ve boynunun çevresinde hafif tüylü bir kürk olabilir.Renklere gelince, birçok seçenek de var. Bu karışımın şansı var beyaz ol , sarı, siyah, çikolata, mavi, krem ​​veya kırmızı. Renginin vücudunun her tarafında katı olması muhtemeldir, ancak bir renk karışımı miras alabilir. noktalar dahil , Chihuahua ailesi gibi.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Labrahuahua egzersiz bekliyor

Orta büyüklükte bir köpek olan Labrahuahua, hem apartman dairesi hem de büyük ev yaşamı için uygundur. Bir apartman dairesinde yaşıyorsa, avluya girmeyi tercih edecektir. Aksi takdirde, kabin ateşine yakalanmasını önlemek için çok daha fazla egzersize ihtiyacı olacaktır.

Egzersiz yapmaya gelince, bu adamın etrafa ihtiyacı olacak 45 ila 60 dakika egzersiz onu mutlu etmek için her gün. Onsuz, huzursuz ve tedirgin olacak. Güçlü Lab çeneleri, inatçı ve endişeli Chihuahua doğasıyla birleştiğinde, mobilya yıkımının tarifi olabilirdi. Uyarıldın!Çok zekidirler ve bu nedenle egzersiz rutinini çeşitli aktivitelerle karıştırmanız gerekir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, koşuya, oynamaya, geri almaya ve aklınıza gelebilecek her şeye bayılacak. Bir su köpeği olarak, yerel göle yapılacak bir geziyi de takdir edecek. Sadece emin ol köpek can yeleği satın almak kısa bacaklarını suda desteklemek için.

Ailesi söz konusu olduğunda, Labrahuahuas en çok şu ailelere uygundur: vermek için bolca zaman . Meksikalı ebeveyni ile karşılaştırıldığında, daha büyük boyutu ve daha az hızlı tavrı, küçük çocuklu ailelere de uygun oldukları anlamına gelir. Bu, Chihuahua'ların küçük çocukların coşkulu idaresine uygun olmadığı için en büyük itirazlarından biridir.

Labrahuahuas iyi sosyalleştiği sürece, çok evcil hayvanlı haneler için uygun . Sonuç olarak, o sadece sevgi ve arkadaşlık isteyen uyarlanabilir bir karışım. Bu adamın gelişemeyeceği pek çok yaşam koşulu yok.

Eğitim

Sarı Labrahuahua

Dengeli kişiliği, onun ilk kez köpek sahibi için uygun köpek eğitimi deneyimi az olan. Laboratuar zekası ve eğitilebilirliği öne çıkacak. Ancak uyarılalım, inatçı Chihuahua tarzlarına geri döneceği boş günler olacak. % 80 itaatkar olacak, ancak geri kalan% 20 için seni duymamış gibi yapacak.Nasıl sana gelince itaat eğitimi vermek en iyi yol, pozitif pekiştirme eğitimi yöntemi . Bu, iyi bir şey yaptığı anda onu ikramlarla ve bol miktarda övgü ile ödüllendirmek anlamına gelir. Ve istenmeyen davranışları düzeltmek veya görmezden gelmek için.

Tüm köpeklerde olduğu gibi, onu sosyalleştir köpek yavrusu sırasında. Bu, Chihuahua gibi çabuk veya aşırı korumacı olduğu bilinen köpekler için daha da önemlidir. Bu sadece onun diğer köpeklerle etkileşime girmesine ve kibar bir yavru olmayı öğrenmesine izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda güvenini de artıracaktır. Onu alışılmadık durumlara, gürültülere ve insanlara maruz bırakın. Etrafta olmadığınızda endişelenmesi muhtemel olan bir köpek için, sandık tren . Bu ona sevmeyi öğreneceği güvenli bir sığınak sağlayacaktır.

Sağlık

Sahada Chihuahua Lab karışımı

Chihuahua Lab karışımı, uzun süre zevk alması gereken nispeten sağlıklı bir melezdir. 12 ila 14 yıl arası ömür . Karışık bir cins olduğu için, ebeveynlerinden herhangi biri ile ilişkili sağlık sorunlarını miras alabilir. İşte dikkat etmeniz gereken ana endişeler.

Göz endişeleri : her iki ebeveyninin de göz rahatsızlığı olduğu biliniyor. Aranacak ana endişeler entropiyon, progresif retinal atrofi ve katarakttır.

Kalça ve dirsek displazisi : Lab ebeveyni her iki displaziden de risk altındadır, bu yüzden eğer daha büyük bir köpekse, bu onun için bir sorun olabilir.

Patellar lüks : Chihuahua ebeveyninin bundan muzdarip olduğu biliniyor, bu nedenle eğer o daha küçük bir Labrahuahua ise, bu bir endişe olabilir.

Kalp İşlevi : her iki ebeveyni de kalp problemlerinden muzdariptir ve dikkat edilmesi gereken iki ana endişe kardiyomiyopati ve mitral kapak hastalığıdır.

Beslenme

Aktif Lab Chihuahua karışımı

Chihuahua Lab karışımınızın boyutuna ve enerji seviyelerine bağlı olarak, 1 ½ ila 2 fincan tüketin her gün kuru mama. Onu dengeli bir diyet sağlayan yüksek kaliteli bir mama ile beslemelisiniz.

Chihuahua Lab karışımı, çok hızlı aşırı kilo özellikle Lab’ın iştahını miras alırsa. Yiyecek alımını ve kilo alımını yakından takip ettiğinizden emin olun. Kilo almaya başlarsa, yiyecek tüketimini azaltın, ödenekleri tedavi edin veya bir diyet yönetimine geçin.

pomeranian chihuahua karışımı fiyatı

Bakım

Daha uzun ceketli Labrahuahua

Labrahuahua’nın ceketine bakmak çok zor değil. Bir haftada bir veya iki kez fırçalayın cildinin sağlıklı, tüylerinin parlak kalmasına, kir ve ölü tüylerin temizlenmesine yardımcı olur. Tüylü saçları varsa, keçeleşmemesi için bunun da tımar edilmesi gerekir. Her 8 ila 12 haftada bir su ile yıkanmalıdır. hassas cildi için nazik köpek şampuanı .

Onun dişlerin temizlenmesi gerekiyor en azından her hafta ve Chihuahua ebeveyni gibi ağzı daha küçükse, haftada iki kez temizlenmelidir. Kulakları ve gözleri de haftada bir temizlenmelidir. Yavruunuz onların peşinden giderse Tüy dökülme söz konusu olduğunda Labrador ebeveyni , haftada birkaç kez tımar edeceksiniz.

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

Chihuahua Lab yavrusu

Chihuahua Lab karışımının fiyatı 1.000 $ ve üstü maliyet . Bu fiyat, onun büyüklüğündeki diğer karma yavrulara kıyasla biraz yüksek görünebilir. Ancak onu yetiştirmek için çok daha fazla zaman ve beceri harcandığını hatırlamanız gerekir.

Boyut farklılıkları nedeniyle, konu çiftleşme olduğunda ekstra yardıma ihtiyaç duyarlar. Suni dölleme gerekli. Annesi her zaman Lab ebeveyni olacak ve baba her zaman Chihuahua ebeveyni olacaktır. Laboratuarın sarı ceketi, daha çok istenen ve popüler kaplama rengi olma eğilimindedir. Bu, yetiştiricilerin bu görünüm için daha fazla ücret alabileceği ve yaptığı anlamına gelir.

Labrahuahua'nızı bulmanın en iyi yolu, çevrimiçi olarak saygın yetiştiricileri aramaktır. Her zaman önceki müşterilerden gelen çevrimiçi incelemeleri arayın ve onlarla şahsen tanış . Her zaman yavruları, ebeveynlerini ve sağlık izinlerini görmeyi isteyin. Yavru köpek sağlığından önce kar sağladıkları için asla bir yavru değirmenden veya arka sokak yetiştiricisinden bir köpek satın almayın.

Kurtarma ve Sığınaklar

Labrahuahua açık havada

Bunun yerine bir Chihuahua Laboratuvarı karışımını kurtarmayı düşünüyorsanız, başlamak için en iyi yer şudur: yerel kurtarma sığınağınız . Ziyaretiniz sırasında ellerinde bir Labrahuahua bulunmayabilir, ancak sizi bu yöne yönlendirebilecek personel ile konuşun.

Değilse, adanmış cins kurtarma organizasyonları bakmak için de harika bir yer. Şuraya gidin: Amerikan Laboratuvarı Kurtarma ya da Chihuahua kurtarma karışık ırklara hem bakım hem de ev sahipliği yapan web siteleri.

Aile Hayvanları Olarak

 • Labrahuahua daha ihtiyaç duyulan bir karışım olabilir.
 • Çoğu ortamda yaşayabilen uyarlanabilir bir yavru.
 • Labrahuahua, küçük çocuklar ve diğer hayvanlar için mükemmeldir.
 • Sevecen ve ailesiyle sıkı sıkıya sarılmayı seviyor.
 • Labrahuahuaların her gün 45 ila 60 dakika egzersize ihtiyacı vardır.
 • İlk başta yabancılara karşı soğuk ve havlarlar, onlara çabucak ısınırlar.
 • Vokaldir ve havlamasına gelince utangaç değildir.
 • Labrahuahua'yı erkenden sosyalleştirmek önemlidir.
 • Labrahuahuaların yıkıcı davranışları engellemek için bol miktarda zihinsel uyarıma ihtiyacı vardır.

Son düşünceler

Görünüşte imkansız olan bu Chihuahua Laboratuvarı karışımı, ebeveynlerinin kişiliklerinin dengelenmesi sayesinde gerçekten iyi çalışan bir karışım. İle doğru aile ve eğitim Labrahuahua, herkesin aşık olacağı keyifli bir köpek olacak. Ona ihtiyacı olan her şeyi sunmanız önemlidir. Ve eğer yapabilirseniz, yıllarca süren şefkat, eğlence ve arkadaşlık içinde olacaksınız.

Yorumlar