Doberman Pinscher Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Doberman Pinscher Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Bazen 'Dobie' olarak da adlandırılan Doberman Pinscher, müthiş görünümlü köpek. Ama gerçekten de filmlerin gösterdiği kadar kaba biri mi? Bu, davetsiz misafir mi yoksa aile dostu mu olduğuna bağlı. Derinlerde, Dobermanlar köpekler krallığındaki en tatlı köpeklerden biridir. İşte bu yüzden harika bir aile hayvanı yapıyor!

Tüm köpekler gibi, bu cins de herkese göre değildir. Bu daha büyük bir köpektir ve koruyucu bir cins olarak ünleri nedeniyle bazen hak ettikleri olumlu baskıyı almayın bir aile hayvanı olarak. Bununla birlikte, inatçı ve bağımsız olabilirler. Bu nedenle, genç yaşta eğitime başlamak için hazırlıklı olmanız gerekir.Bu cinse genel bakışta, birkaç eğlenceli gerçekle birlikte cins hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. Umudumuz, bu kılavuzun sonunda Doberman Pinscher'ın en önemli şey olup olmadığını öğrenmiş olmanızdır. mükemmel köpek arkadaşı ailen için. Hadi atlayalım!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık60-100 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-28 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Pas, Kırmızı, Mavi, Kırmızı ve Pas, Siyah ve Pas
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Kırmızı ve Pas Doberman

Cinsin hikayeli bir geçmişi vardır ve Almanya kökenlidir.Cinsin ortaya çıktığına inanılıyor. 19 sonuinciYüzyıl , Almanya'nın merkezindeki Apolda adlı küçük bir kasabada. Louis Dobermann adında bir adam, vergi tahsildarı ve asla hoş karşılanan bir ziyaretçi olmadı. Almanya'daki bu huzursuz zamanlarda, Bay Dobermann güvenilir ve koruyucu bir asistana ihtiyacı olduğunu hissetti.Bay Dobermann aynı zamanda kasabanın inatçı köpek avcısıydı. Ve turlarında bulduğu en iyi köpekleri yıllarca yetiştirdikten sonra Doberman'ı yarattı. Doberman'ı hangi köpek ırklarının oluşturduğu resmi olarak bilinmiyor. Ama inanılıyor ki, Rottweiler, Siyah ve Tan Teriyer ve Alman Pinscher karışımın bir parçasıdır. Doberman o zamanlar çok daha büyük ve tıknazdı. Titiz bir üreme ve yalnızca en büyük ve en güçlü olanı yetiştirme yoluyla, cins bir noktada çok dik başlı ve vahşi oldu.

bernedoodle vs goldendoodle

20'nin başlarındainciyüzyılda, Otto Goeller adında bir adam, onu daha güvenilir ve eğitilebilir hale getirmek için cinsi geliştirdi. Alman milleti onun adından 'Pinscher' ibaresini çıkardı ve diğer birçok ülke de aynısını yaptı. Amerikalılar Pinscher kısmını tuttu. Cins 1908 civarında Amerika'ya geldi ve biz ona aşık olduk. Amerikalı yetiştiriciler o kadar çok ithal etti ve yetiştirdi ki, Dünya Savaşları gelip Avrupa stokunu tükettiğinde (neredeyse yok olmak üzere!) Amerikalı yetiştiriciler günü kurtardı Doberman hisseleri ile.Çok yönlülüğü, koruyucu doğası ve insanlara olan sevgisi, onu askeriyede, arama kurtarmada, terapi çalışmalarında ve rekabetçi köpek gösterilerinde çalışmaya teşvik etti. Dobie uzun süredir tutarlı bir ilk 20 köpek ırkı Amerika'da ve yakın zamanda değişecek gibi görünmüyor.

Mizaç

Pas ve Kırmızı Köpek Açık Havada

Dobermanlar enerjik köpeklerdir ve harika aile arkadaşlarıdır.

Bu enerjik bir köpek. Sadece daha sonra ele alacağımız çok fazla egzersize ihtiyacı yok. Ama aynı zamanda onu mutlu etmek ve beladan uzak tutmak için gün boyunca çok fazla uyarılmaya ihtiyacı var. İdeal olarak, ihtiyacı çok sayıda etkileşimli oyun süresi onun günlük egzersiz üstüne insanlarıyla. Ayrıca oyuncaklarıyla tek başına oyun oynamaya da ihtiyacı olacak. Bu cinsin ne kadar zihinsel enerjiye sahip olduğunu hafife almayın.Yalnız bırakılmaktan da nefret eder. Bu cins, tehlike karşısında en korkunç insanlarla başa çıkabilmesine rağmen, onu evde birkaç saat yalnız bırakın, çok endişeli olacaktır. Bu nedenle günün büyük bir bölümünde evde olmayı garanti edebilecek bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor. Bütün gününü insanlarına yapıştırıcı gibi yapışmış olarak geçirecek. Bu cins bir yoğun köpek kişiliği , bu yüzden o herkesin çayı değil.

Ama enerjisi ve insan oyun zamanına olan sevgisi onu bir inanılmaz eğlenceli sahip olunan evcil hayvan. Siz ve aileniz bahçede saatlerce oyun oynamayı seviyorsanız, Doberman'da harika bir ortak bulacaksınız. Kendisini sadece evcil hayvan olarak değil, aile paketinin bir parçası olarak görmeyi seviyor. Bu iyi, sadece en iyi köpek olmadığını bildiği sürece.

Hassas olmasına rağmen, baskın bir köpek olabilir. Ve hiyerarşi görebildiği disiplinli bir ailede çok daha iyisini yapıyor. Çünkü paket sırasını göremezse, huzursuz hissedecek ve potansiyel olarak pozisyonu kendisi için deneyecektir. Bu nedenle onun gürültü ve gürültülerini kaldırabilecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir. baskın kişilik . Sadece bu cins için deneyimli köpek sahipleri veya ona karşı adil ama katı olabilenler.

Boyut ve Görünüm

Dışında Kulakları Kesilmiş Köpek

Dobermanlar hem boyut hem de görünüm bakımından çeşitlilik gösterir.Doberman Pinscher büyük boy bir köpek ırkı . Tartıyor 60 ile 100 lira arası ve 24 ila 28 inç arasındadır. Onu özenti davetsiz misafirleri uzaklaştıracak kadar büyütüyor. Atletik ve kaslıdır. İyi orantılı, bazılarının dediği gibi 'uygun görünümlü bir köpek'. Ama aynı zamanda kendini zarif bir şekilde taşır ve uzun, kalın boynuyla başını gururla tutar.

Kafası şöyle anlatılıyor kama şeklinde , ve namlu uzun ve incedir. Gözleri badem şeklinde ve büyüktür ve görünüşte her zaman tetiktedir. Kulakları uzun ve üçgen şeklindedir. Cins standardına göre, kulakları genellikle dik duran kırpılır. Ancak büyük doğal hallerinde bırakıldıklarında düşerler ve yüzünü bir Dachshund'a benzetirler.

Onun cins standardı ayrıca onun kuyruk genellikle kenetlenir , ve eğer öyleyse, ikinci eklemde dikilmelidir. Demirlenmediğinde kuyruğu uzundur. Sonunda sivrilen tabanda kalındır. Bacaklarınızı kırbaçlamak için mükemmel!

Ceket ve Renkler

Genç Siyah ve Tan Köpek

Cins, kabul edilen birkaç cins standart ceket rengine sahiptir.Doberman'ın sahip olduğu kısa bir çift kat . Saçları kalın ve serttir, ancak pürüzsüz ve ipeksi bir dokunuşa sahiptir. Astar bazen gri renklidir, ancak genellikle siyahtır. Tüm yıl boyunca orta derecede bir saç dökücüdür, ama neyse ki onun tımar rutini nispeten basittir. Renklere gelince, gösteri için sadece dördüne izin verilir. Bunlar siyah ve pas, mavi ve pas, açık kahverengi ve pas, kırmızı ve pas. Köpek montları dünyasında mavi renk, maviden ziyade çelik grisine benzer. Siyah ve pas en yaygın Doberman rengidir.

Beyaz Dobermanlar var , ancak bu cins standardına göre arzu edilmez. Ancak tüylerinin rengi ne kişiliklerini ne de sağlıklarını hiçbir şekilde etkilemez. Teknik olarak beyaz değiller, krem ​​rengindeler. Ve yukarıda listelenen geleneksel olarak kabul edilen renklerden çok daha nadirdirler. Bu nedenle, bazen daha nadir oldukları için daha yüksek fiyatlandırılırlar.

Beyaz Dobermanlar (unutmayın, krem ​​rengi) ile aynı değildir. albino doberman . Albinizm beyaz değil, vücutlarında pigment eksikliği var. Albinizm bir gen mutasyonudur ve beraberinde gelir birçok sağlık sorunu . Beyaz bir Doberman aramaya giderseniz, lütfen size sağlık sertifikaları verebilecek saygın bir yetiştiriciyle çalıştığınızdan emin olun. Saygın olmayan yetiştiriciler, hasta albino yavrularını satacak, ancak onları nadir beyaz Dobermanlar olarak etiketleyecek. Yani hasta bir köpek yavrusu için yüksek bir bedel ödeyeceksiniz.Egzersiz Gereksinimleri

Siyah Köpek Açık Havada Egzersiz Yapıyor

Bu, en az 60 dakikalık günlük egzersiz gerektiren aktif bir ırktır.

Dobermanların en azından 60 dakikalık yoğun egzersiz her gün. Ancak çok aktif bir aileyseniz, saatlerce yürüyüş yaparak ve maceraya atılarak mutlu bir şekilde vakit geçirebilir. Egzersizinin hevesli olması gerekiyor ve blok etrafında sadece bir saatlik yürüyüş yapmak değil. Ormanı keşfetmek için tasmasız bir saat olması gerekiyor. Ya da parkta bir saat oyun oynama. Veya köpek parkında sürekli oyun süresi vs.

Bir günlük egzersizi de atlayabileceğinizi düşünmeyin. Çünkü Doberman'ınız buna izin vermeyecektir. Sadece bir gün izin onu çıldırtacak. Ve sıkılmış bir Dobie sorunlu olacak , endişeli ve çok yıkıcı. En sevdiğiniz bot setine veya eline geçen her şeye veda edebilirsiniz. Yağmur yağsın ya da parlasın, egzersize ve yeni bir çevreye ihtiyacı var. Lütfen onun egzersiz ihtiyaçlarını hafife almayın.

Üstelik, söylediğimiz gibi, gün boyunca düzenli olarak etkileşimli oyun süresine ihtiyacı var. İnteraktif oyuncaklara yatırım yapın toplar ve ipler gibi. Ve tüm aileyi zaman ayırmaya ve onu meşgul etmek için onunla oynamaya teşvik edin. Saatlerce daha fazla oyun için zamanınız olmadığı günlerde, yalnız oyuncakları ve çiğneme çubukları olduğundan emin olun. Böylece kendini eğlendirebilir.Emin olun döndürme etkinlikleri ve oyuncaklar hafta boyunca rutininden sıkılmasın diye. Eğlenceli eğitim seansları, egzersiz ve oyun süresi olarak ikiye katlanabilir ve çeviklik kursları çok eğlencelidir. Genellikle biri olarak sıralanır. en zeki köpek ırkları , bu yüzden onu uyarmak için beyin oyunlarına ihtiyaç duyulacak.

köpekler kabak yiyebilir mi

Yaşam koşulları

Siyah Köpek Parkta Çimlerde Egzersiz Yapıyor

Aktivite seviyeleri nedeniyle geniş bir avluya veya açık alana erişmek isteyeceksiniz.

Bu cins apartman yaşamına uygun değildir. Çok fazla alana ihtiyacı olan büyük bir köpektir ve uzun kuyruğu (bağlı değilse) bir şeyleri uçurur! Ayrıca kabin ateşi almaması için güvenli bir bahçeye erişmesi gerekiyor. Onun bahçe emniyete alınmalı . Mülkü için çok koruyucu olabilir, bu yüzden kontrol altında tutulması gerekiyor. Ve aynı zamanda onun korunması için çünkü yol boyunca körü körüne kedileri kovalamasına engel olacak.

Yavruyken yeterince sosyalleşirse, diğer evcil hayvanlarla iyi geçinecektir. Endişeli bir köpek olarak, onu yalnız bırakmanız gereken zamanlar için köpek arkadaşlığını tercih edebilir. Bir Doberman'dan daha iyi olan nedir? Tabii ki iki! çocuklara bayılıyor , ve her yaştan çocuklar için ideal bir köpek kardeş yapar. Tabii ki, onu çocukların yanında denetlemeniz gerekiyor. Ancak koruyucu doğası, insanlara olan sevgisi ve evdeki sakinliği onu herkes için değerli bir evcil hayvan yapıyor.

Eğitim

Siyah ve Tan Doberman Pinscher

Bu cins hem son derece zeki hem de bağımsızdır.

Doberman Pinscher çok zeki bir köpektir ve aynı zamanda efendisini memnun etmeye hevesli . Bu, eğitim için neredeyse mükemmel bir kombinasyon sağlar. Sahipleri çok küçük yaşlardan itibaren eğitimine çaba sarf ettikleri sürece, inanılmaz derecede itaatkar bir köpek olacaktır. Ama tüm köpekler gibi onun da yönlendirilmeye ihtiyacı var, bu yüzden onun kendi başına itaatkar olmasını beklemeyin.

Saygın yetiştiriciler, doğumdan itibaren sosyalleşme sürecine başlayacaklardır. Anneleri ve çöpleriyle birlikte gelişmelerine izin vererek, ona diğer köpeklerle nasıl davranacağını öğretecekler. Ancak diğer köpeklere, hayvanlara, tanıdık olmayan insanlara bu maruz kalmanın devam etmesi gerekiyor. Ve olacak ömür boyu taahhüt bu koruyucu ve baskın köpekle. Neyse ki, diğer köpeklerle tanışmak eğlencelidir!

Eğitim söz konusu olduğunda pozitif pekiştirme eğitimi en etkili yöntemdir. Oyuncaklar, nefis ikramlar ve ustasından bolca övgü ile motive olacak. Endişeli bir köpek olarak, onu eğitmek de harika bir fikir. Bu, ona kendi güvenli alanını verecek ve ondan ayrılmanız gerektiğinde kaygısını azaltacaktır. Ayrıca yokluğunda herhangi bir fesadın çıkmamasını da sağlar. Sadece bir olduğundan emin ol bazı suistimallere dayanabilen ağır hizmet tipi sandık .

İş ne kadar çabuk öğrendiklerine gelince, onların heveslerine uyan az sayıda köpek, sahiplerini memnun eder. Dünya Ticaret Merkezi'nde Sıfır Noktasında arama ve kurtarma için kullanılan birçok Doberman vardı. 2019'da Dance adlı bir Doberman, cins oluşumu, izleme, çeviklik ve itaat için ilk Amerikan Kulübesi Kulübü Dörtlü Şampiyonu oldu. Bu yüzden sabırlı olduğunuz sürece Doberman kolay ve etkili bir şekilde eğitilebilir.

Sağlık

Kahverengi ve Kırmızı Renkli Köpek

Genellikle sağlıklı olan çoğu Dobi, 10 ila 12 yıl veya daha fazla herhangi bir yerde yaşayacaktır.

Doberman, ortalama bir yaşam süresinin tadını çıkarması beklenen nispeten sağlıklı bir köpektir. 10 ila 12 yıl . Bu, Dobie gibi büyük bir köpek ırkı için harika bir yaş. Saygın bir yetiştiriciyle çalışmak, onu egzersizle formda tutmak ve yüksek kaliteli beslenme ile doldurmak, ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerdir.

Tüm safkan köpekler gibi, onların da özel sağlık endişeleri , diğerlerinden daha fazla. Dobie anne veya babası olarak bilmeniz gereken temel koşulları aşağıda listeledik. Bunun kapsamlı olmadığını unutmayın, ancak başlamak ve ilişkili semptomları öğrenmek için harika bir yerdir.

Kardiyak koşullar: Cinsin en yaygın endişesi, esasen gerektiği gibi çalışmayan genişlemiş bir kalp olan dilate kardiyomiyopatidir. Alınmazsa kalp yetmezliğine veya ani ölüme neden olabilir. Tüm Dobi'lerin yarısını etkilediğine inanılıyor, bu nedenle saygın bir yetiştiriciyle çalışmak ve veteriner kontrollerinden haberdar olmak önemlidir.

Kalça displazisi: Birçok büyük köpek ırkı kalça displazisine eğilimlidir. Kalça ekleminin eşit olmayan bir oranda büyüdüğü yer burasıdır, yani açıkta kalan aşınma ve yıpranmaya eğilimlidir. Bu acı verici olabilir ve sonunda daha sonraki yaşamda hareketlilik sorunlarına yol açabilir.

Göz koşulları: Cins, en yaygın olanı ilerleyici retinal atrofi ile çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. Bu, yavaş yavaş ilerleyici körlüğe neden olan bir göz hastalığıdır. Diğerleri arasında kiraz gözü ve katarakt bulunur.

Von Willebrand hastalığı : Bu, kanında etkili bir şekilde pıhtılaşmak için yeterli 'Von Willebrand' proteini veya faktörünün bulunmadığı bir kan pıhtılaşma bozukluğudur. Yaralanma nedeniyle ağır kanaması olursa bu tehlikeli olabilir.

Beslenme

Çimenlerde Sağlıklı Kahverengi Köpek

Cinsin beslenme ihtiyaçları nedeniyle beslenmesi pahalı olabilir.

Tipik bir Doberman Pinscher yaklaşık olarak yiyecektir. her gün dört bardak yemek . Doberman'ınız yaşına, kilosuna ve aktivite seviyelerine bağlı olarak daha fazla veya daha az yemek yiyebilir. Bu nedenle, onu ihtiyaçlarına göre uyarlamak için paket talimatlarını takip etmek önemlidir. Doberman'ınızı yüksek kaliteli bir mama tanesiyle besleyin büyük cins köpekler için tasarlanmıştır. Bunlar, hızlı kemik büyümesini kontrol etmeye ve kalça displazisi olasılığını azaltmaya yardımcı olan optimum kalsiyum ve fosfor seviyelerini içerecektir.

shiba vs akita

Yüksek kaliteli bir mama tanesi sadece dengeli bir beslenme sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onu beslemenin güvenli ve rahat bir yoludur. olduğundan emin olun yaşam evresine uygun . Bu, özellikle yavruyken önemlidir, çünkü köpek mamaları daha yüksek protein ve yağ içeriği içerir. Bu onun sağlıklı gelişmesini ve güçlü bir Dobie'ye dönüşmesini sağlayacaktır.

Dobermanlar yemeği sever ve aynı zamanda açgözlü köpekler . Doberman'ınızın aşırı kilolu olmamasını sağlamak önemlidir çünkü bu onun kalp sistemine fazladan yük bindirecektir. Ayrıca bir dizi başka sağlık sorununa da neden olur. Olması gerekenden fazla kilo aldığını fark ederseniz, önce sağlık kontrolüne götürün. Ama sonra onu bir kilo yönetimi mama tanesine çevirin.

tımar

Açık havada kırpılmış kulaklı siyah ve ten rengi köpek

Doberman Pinscher'ın bakım rutini nispeten basittir.

Kısa ve süper şık ceketi sayesinde Doberman Pinscher'ın bakım programı nispeten basittir. ihtiyacı olacak haftada bir veya iki kez fırçalamak sadece ölü saçları çıkarmak ve onun dökülmesini yönet yıl boyunca. Bu, kıyafetlerinizdeki ve kanepenizdeki saç miktarını en aza indirecektir. Dökülme mevsimlerinde haftada iki ila üç kez fırçalamaya ihtiyacı olacaktır.

Köri fırçası veya lastik eldiven, yıl boyunca kullanılacak en iyi araç olacaktır. Köri fırçasına ek olarak bir astar ayırma aleti veya tırmık, dökülme mevsimleri için ideal olacaktır. Neyse ki, Dobie temiz bir köpek diğer köpek ırklarına kıyasla nadiren köpek kokusuna sahiptir. Bu onun için büyük bir çekicilik.

Onu her seferinde bir kez yıka 8 ila 12 hafta ya da öyle, ancak ceket yağlarına zarar verme ve cildini tahriş etme riskiniz olduğundan asla bundan daha fazla değil. Bazı Dobie sahipleri onu sadece ihtiyaç duyduğu zaman, belki yılda dört kez yıkar. Dobie'nizi bir yavru olarak tımar programına tanıtmak önemlidir. Pençelerine dokunmanıza ve duş almanıza alışmasını sağlayın. Çünkü yıkanmak istemezse, banyo zamanında bir avuç dolusu olacaktır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Koşan Siyah ve Tan Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.500 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

Doberman Pinscher, Amerika'da popüler bir köpek ırkıdır ve her eyalette saygın yetiştiriciler vardır. Sadece onları bulmanız gerekiyor! Profesyonel web sitelerini veya Dobie'leri uzun süredir başarılı bir şekilde yetiştirdiklerini kanıtlayabilenleri arayın. . Olumlu yorumlar ve öneriler aynı zamanda en kaliteli yetiştiricinin bir göstergesidir. ile başlamak için harika bir yer AKC'nin Doberman Pinscher yetiştiricileri listesi .

Saygın bir yetiştiriciden bir Doberman yavrusunun ortalama fiyatı yaklaşık olarak başlar. 1500 dolar. Popülaritesi ile orada bir bekleme listesine alınmasını da bekleyebilirsiniz. Ama merak etmeyin bu da iyiye işaret. Saygın yetiştiriciler, köpeklerini sağlık sorunları için tarayacaktır, bu nedenle sağlık sertifikalarını gördüğünüzden emin olun. Herhangi bir taahhütte bulunmadan önce yavrularla ve yetiştiriciyle şahsen tanışın. En kaliteli yetiştiriciler, sağlıklı yavrular üretmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Düşük kaliteli yetiştiriciler, gerekli tarama ve sağlık kontrollerini atlayacak ve mümkün olduğunca çok yavru üretecektir. Genellikle hasta ve sosyalleşmemiş yavrularla sonuçlanır. Yavru değirmenlerden kaçının ve deneyimsiz yetiştiriciler veya bağırsaklarınıza kötü bir his veren herkes. Dobie gibi güçlü ve baskın köpekler için, yaşamlarının ilk haftalarında sosyalleşme, bakım ve sevgi önemlidir. Ve bunu fakir bir yetiştirici ile almayacaklarından emin olabilirsiniz.

Bu, genellikle birlikte gelen büyük ve dayanıklı her şeye ihtiyaç duyacak büyük bir köpektir. daha yüksek bir fiyat etiketi . Sağlık sigortası ve veterinerlik tedavisi de ortalama orta boy köpekten daha yüksektir. Bir Dobie'yi taahhüt ederken tüm bunları karar verme sürecinize dahil etmeyi unutmayın.

Kurtarma ve Barınaklar

Açık Havada Siyah Kurtarma Köpeği

Alışveriş yapmadan önce sahiplenmenizi her zaman tavsiye ederiz.

Ne yazık ki, birçok aile yoğunluğunu küçümsüyor, bu da kendilerini çoğu zaman kurtarma barınaklarına teslim edilmiş buldukları anlamına geliyor. Ama ilgileniyorsanız alışveriş yapmak yerine sahiplenmek , bu senin için harika bir haber. Yerel kurtarma barınaklarınıza gidin ve evlat edinme süreci hakkında size tavsiyede bulunabilecek personelle konuşun.

Ayrıca, yalnızca Doberman'a odaklanan türe özel kurtarma örgütleri de vardır ve bazen Doberman karışımları . Amerika Doberman Pinscher Kulübü uzun bir liste hazırladı. Doberman Kurtarma Organizasyonları , eyalet eyalet. Ama orada başkaları da var, bu yüzden listede uygun birini göremiyorsanız, çevrimiçi arama yaptığınızdan emin olun.

Aile Hayvanları Olarak

 • Doberman, zorlu ve koruyucu bir köpektir.
 • Cins, dünyanın en iyi aile bekçi köpeklerinden biridir.
 • İlk başta yabancılara karşı mesafeli ve şüphecidirler.
 • Bir kez tanındıklarında, düzenli ziyaretçileri paketin bir parçası olarak kabul edecekler.
 • Dobermanlar, aile birimleriyle hem tatlı hem de sevecendir.
 • Bölgelerinde devriye gezmek kadar, akşamları kanepede sarılmayı da severler.
 • Sosyal bir cins olarak uzun süre yalnız bırakılmamalıdırlar.
 • Diğer köpekler ve aile hayvanları ile mutlu bir şekilde yaşayacaklar.
 • Dobermanlar, aralarında bol miktarda egzersiz ve oyun süresine ihtiyaç duyarlar.
 • Bu, cinsin aktif aileler için en uygun olduğu anlamına gelir.
 • Dobermanlar mükemmel aile arkadaşlarıdır ve çocuklarla arası çok iyidir.
 • Yoğun karakterinin üstesinden gelebilirseniz çok eğlencelidir.

Son düşünceler

Doberman Pinscher'ın birçok insanın 'uygun köpek' olarak adlandırdığı şey olduğunu söylemek güvenlidir. Ailesini korur, tatlı ve sevecen, çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla harika , eğlenceli ve bir tişörte sadık. Ama bu onun kısır bir köpek olarak haksız itibar Bu onu Lab gibi diğer aile favorilerinden daha az popüler kılıyor.

Umarım, bu kılavuzu okuduktan sonra, şimdi onun müthiş görünümünü görebilir ve onun büyük bir yufka olduğunu anlayabilirsiniz! Onun ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz ve güçlü bir sürü lideri olduğunuz sürece hem siz hem de Dobie birlikte çok mutlu olacaksınız.

Yorumlar