Beagle'lar Hakkında Her Şey: Irk Bilgisi, Özellikler, Boyut, Mizaç ve Daha Fazlası

Beagle'lar Hakkında Her Şey: Irk Bilgisi, Özellikler, Boyut, Mizaç ve Daha Fazlası

Beagle, genellikle insanlarla ve diğer köpeklerle iyi geçinen orta büyüklükte, az bakım gerektiren, yakışıklı bir tazıdır. Tarafından sınıflandırıldı Amerikan Kulübesi Kulübü üyesi olarak tazı grubu , evcil hayvanlar olarak giderek daha popüler hale geliyorlar.

AKC istatistiklerine göre beagle'ın dünya çapında en popüler sekizinci köpek ırkı olduğunu biliyor muydunuz? Peki bu cins, siz ve aileniz için ideal köpek arkadaşı olur mu?Bu yazıda, cinsin kökenleri, kişilikleri ve karakterleri ve bazen bu köpekleri etkileyen potansiyel sağlık sorunları hakkında daha fazla bilgi edinmek için beagle'a daha yakından bakacağız.

pitador

Tarih

Beagle'lar, arazi sahipleri tarafından tavşan ve geyik avlamak için spor yaptıkları Birleşik Krallık'ta ortaya çıktı. Tarih, modern beagle'a çok benzeyen bir tür sahnenin 1400'lü yıllara kadar olduğunu gösteriyor. Bazen tilki köpeği gibi diğer türlerle karıştırılırlar. karşılaştırmayı kolaylaştırır .'Beagle' adının, 'gürültülü ağız' anlamına gelen Fransızca kelimeden geldiği düşünülüyor. Bu yavrulardan birini alırsanız, kısa sürede bu köpeklerin isimlerinin iyi olduğunu öğreneceksiniz! Hoş bir koku aldıklarında, bayılacak ve yüksek sesle ve uzun süre inleyecektir!

Beagle'lar 20'li yılların başlarında ABD'ye getirildi.inci yüzyılda, aileler arasında hızla iyilik buldukları. Çizgi film karakteri Snoopy'nin türün en ünlüsü olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca melez ırk olarak daha popüler hale geliyorlar ve insanlar onları diğer safkan yavrularla karıştırmak corgi gibi veya Avustralya Çoban Köpeği . Popüler oldular laboratuvarlarla karıştır yanı sıra.

Ve hatta Başkan Lyndon B. Johnson ve First Lady'si Beyaz Saray'daki görev süreleri boyunca bir beagle'a sahipti. Öyleyse, bu cinsi ailenize kabul ederseniz, iyi bir arkadaş olacaksınız!Bugün

Bugün çoğu beagle aile hayvanları olarak tutulur ama aynı zamanda birçok havaalanında uyuşturucu, yasa dışı yiyecek ve silah arayan koku tespit köpekleri olarak da çalışıyorlar.

Birleşik Krallık, İrlanda ve Yeni Zelanda'da, kunduz ya da yabani tavşan sürüleriyle avlanma hala devam etmektedir. Birleşik Krallık'ta canlı bir hayvanı köpeklerle avlamak yasa dışıdır ve artık tüm İngiltere avları bunun yerine önceden belirlenmiş bir yolu takip etmektedir.

Beagling geleneksel olarak sonbahar ve kış aylarında Eylül'den Mart'a kadar, genellikle Cumartesi öğleden sonra ve hafta içi bir öğleden sonra gerçekleşir. Birleşik Krallık'ta şu anda 55 paket çalışan kunduz var. Genellikle diğer ırklarla karşılaştırılırlar, Basset tazı gibi .Sağlık

Bu cins tipik olarak 12 veya daha fazla yaşa kadar yaşayabilen sağlam ve sağlıklı bir cinstir. Bununla birlikte, bazı sağlık sorunları, aşağıdakiler dahil olmak üzere kedileri etkileyebilir:

Bir köpek yavrusu satın aldığınızda, her zaman yetiştiriciden size yavruların ebeveynleri ve büyükanne ve büyükbabaları için geçerli veteriner tarama sertifikaları göstermesini isteyin. İki kuşak öncesine giden net bir tarama sonucu, yavru köpeğinizin yukarıda belirtilen doğumsal sağlık sorunlarının hiçbirini miras almaması gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, nadir bir 'cep tazı' olarak pazarlanan bir köpek yavrusu tarafından asla. Cücelik, köpeğin çarpık bacaklar ve kısaltılmış boyun gibi fiziksel deformitelere sahip olmasına neden olabilen ve köpeği kronik artrite yatkın hale getirebilen genetik bir anormalliktir.

Sağlıklı kunduzlar uzun, sarkık kulakları nedeniyle kulak enfeksiyonlarına yatkın olabilir. Köpeğinizi tımar ederken, enfeksiyona işaret edebilecek kötü koku gibi sorunların belirtileri için her zaman evcil hayvanınızın kulaklarını kontrol edin. Ayrıca, av köpeğinizin kulaklarını kaşımasına veya başını sallamasına dikkat edin, her ikisi de acil veteriner müdahalesi gerektiren bir soruna işaret edebilir.Egzersiz ve Zeka

Beagle'lar, köpekleri avlamak için yetiştirildi. Bu nedenle, bu yavrular küçük olsalar da, onları mutlu etmek ve aşırı kilolu olmalarını önlemek için bol miktarda egzersize ihtiyaçları var. İdeal olarak, her gün iki uzun yürüyüşe çıkacaksınız ve tasmasız oynayabileceği çitlerle çevrili bir avluya erişimi olmalıdır.

Beagle, doğası gereği bir kaşif ve avcıdır. Bu yavru bir kez kokuyu yakaladığında, onu nereye götürürse götürsün onu takip edecek. Öyleyse, bahçenizin AWOL'a gitmesini önlemek için güvenli bir şekilde çitle çevrilmelidir! Zincir bağlantının avınızı içeride tutmayacağını bilmelisiniz; üzerine tırmanabilir! Ayrıca, sınırın altından dışarı çıkmasını önlemek için çit çizgileriniz boyunca zemine tel batırmanız gerekecek!

Eğer hevesli bir bahçıvan iseniz, arka bahçenizde oyun oynarken tazıya göz kulak olmanız gerekir. Kazmayı severler ve güzel çimleriniz, evcil hayvanınızın tırmalayan pençelerine kurban gidebilir!

Eğitim

Maalesef bu cins zor olabilir trene ve bu, bu cinsi acemi bir sahip için uygunsuz kılar.Beagle'ınızı çitsiz, tasmasız alanlarda yürüyüşe çıkarmayı planlıyorsanız, yavru köpeğinizi çağırmak için eğitmek için çok saat harcamaya hazır olun; Beagle'lar, ilginç bir şeyin kokusunu aldıklarında seçici sağırlık geliştirmeleriyle ünlüdür!

Yavru köpeğiniz itaat etmeye götürülmeli eğitim ve sosyalleşme sınıfları Yeterince büyüdüğü anda. Öyle olsa bile, köpeğinizin şansını yakaladığında birkaç plansız devamsızlık yapması için hazırlıklı olmalısınız! Eğer antrenman yapmayı planlıyorsan bir koşum takımı kullanmak , erken yaşta başlayın çünkü bu yavrular çekmeyi sever.

Boyut ve Yaşam Koşulları

İki boy beagle vardır: omuz yüksekliğinde 15 inç ve 13 inç. Daha küçük çeşitlilik 22 ila 30 pound ağırlığındayken, daha büyük tür 35 pound'a kadar çıkabilir.Özellikle bu cins, çocuklar da dahil olmak üzere insan aileleriyle yakın bir bağ oluşturan paket köpeklerdir. Bu nedenle, bu yavrular arka bahçenizde veya dışarıdaki bir kulübede yaşama uygun değildir. Beagle'lar, ailenizin bir parçası olarak sizinle içeride yaşamalıdır. Aşağıdakiler dahil rahat bir ortama sahip olmalıdırlar: Beagle dostu köpek yatağı eklemlerini dinlendirmek için.

Diyet

Beagle'lar, konu yemek olduğunda oldukça azimli!

Davranışları bir eğitim ödülü olarak kullanarak bu davranışsal tuhaflığı kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, açgözlü chowhound'unuz akşam yemeğinizi mutlu bir şekilde yutacağından veya iki kez düşünmeden mutfak çöp tenekenizi boşaltacağından yenilebilir herhangi bir şeyi ulaşamayacağınız bir yerde saklamanız gerekecektir!

Beagle'lar, bir bireyin belirli bir sağlık sorunu olmadığı ve veterineriniz yavrularınız için özel bir diyet reçetelemediği sürece normal kuru köpek mamasında çok başarılıdır. Bahsettiğimiz gibi, bunlar oldukça yiyecek odaklılar ve bu, görünüşte açlık çeken köpeğinizi fazla beslemenizi kolaylaştırıyor!Aşırı kilo onu eklem problemlerine ve diyabete karşı savunmasız bırakabileceğinden, yavrunuzu aşırı beslememeye dikkat edin.

Renkler

Beagle'lar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi çekici renkte gelir:

 • Üç renkli (siyah, ten rengi ve beyaz)
 • Limon ve beyaz
 • kahverengi ve beyaz
 • Turuncu ve beyaz
 • Üç renkli çikolata
 • kırmızı ve beyaz
 • Ten rengi ve beyaz

Bakım

Tazı kısa, şık bir ceketi olmasına rağmen, cins sürekli dökülüyor .

Köpeğinizin ölü ve gevşek tüylerden kurtulmak için birkaç günde bir ince bir fırçayla fırçalamaya ihtiyacı olacak, bu da evinizi, arabanızı ve giysilerinizi tüysüz bir bölge tutacaktır.

Bu cins, bazı cinslerin sahip olduğu her yere yayılmış köpek kokusundan muzdariptir ve ayrıca dışarıda ve dışarıda buldukları iğrenç şeylerde yuvarlanmaktan hoşlanırlar. Bu, evcil hayvanınızın ve evinizin kokulu kokmasını sağlamak için köpeğinizi düzenli olarak yıkamanız gerektiği anlamına gelir.

Veterinerinizin önerdiği bir solüsyon kullanarak köpeğinizin kulaklarını temizlediğinizden emin olun. Kulağı silmek için pamuk kullanın. Beagle'ınızın kulağına, parmağınızın ilk mafsalından daha derine inmeyin ve asla kulak içinde pamuklu çubuklar kullanın. Pamuklu çubuklar herhangi bir pisliği kulağın içine doğru itebilir ve çubuğu çok ileri iterseniz kalıcı hasara neden olabilirsiniz.

Onu rahat ettirmek ve zemininizin zarar görmesini önlemek için beagle'ınızın tırnaklarını iki haftada bir kesmeniz gerekecek. Tüm köpekler manikür yapmaktan hoşlanmaz, bu yüzden bu işi profesyonel bir bakıcıya veya yerel veteriner kliniğinize bırakmayı tercih edebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar gibi

Peki, bu cins sizin için iyi bir evcil hayvan olur mu? Hadi bulalım!

 • Çok fazla tımar gerektirmeyen ve aktif bir yaşam tarzına sahip, arkadaş canlısı, sakin bir köpek arıyorsanız, av köpeği sizin için mükemmel seçim olabilir.
 • Güçlü bir av sürüşü olan bir av köpeği olarak, kediler veya tavşanlar gibi küçük evcil hayvanlarınız varsa, kunduz uygun bir misafir olmayacaktır.
 • Beagle'lar, egzersiz eksikliği veya çok az oyun seansı nedeniyle sıkılırsa yıkıcı olabilir.
 • İnatçı, bağımsız fikirli av köpeği, ev eğitimini yavaşlatabilir
 • Beagle'ınızın bol miktarda egzersize ihtiyacı olmasına ve bundan zevk almasına rağmen, kaybolabileceği çitlerle çevrili olmayan alanlarda onu tasmalı tutmanız gerekecektir.
 • Yakın komşularınız varsa veya bir apartman dairesinde veya apartman dairesinde yaşıyorsanız, uğultu ve uluyan kedigillerinizi kontrol etmek için gün boyunca ortalıkta olmanız gerekir.
 • Çoğu kedinin sabit mizaçları olmasına ve oldukça rahat olmasına rağmen, bazıları nevrotik veya korkutucu olabilir.
  Hem yavru köpeğinizin ebeveynlerine yakından bakın ve eğer bir yetişkin evlat ediyorsanız, barınağın onun mizacını test ettiğinden emin olun.
 • Beagle'lar yiyeceklerini severler ve bedava yiyecek bulmaya gelince burunlarını takip ederler! Bu, çöp tenekelerinizin dört ayaklı, yiyecek arayan yiyecekler için erişilemez olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Tazı, başa çıkabileceğin türden bir adama benziyor mu? Öyleyse, mükemmel beagle yavru köpeğinizi nereden satın alacağınızı bilmeniz gerekir.

Popüler Beagle Karışımları

Daha önce evlat edinmeyi düşündüyseniz, bol miktarda beagle karışımı orada harika aile arkadaşları olabilir. Beagle cinsi köpekler, diğer safkanlarla uygun bir melez ırk yaratmak için genellikle bir 'tasarımcı köpek' olarak eşleştirilir. Aşağıda, bir sonraki yavrunuzu satın almadan önce düşünebileceğiniz diğer karışımlar var!

Yavru Köpek Almak

Beagle yavru köpeğinizi daima lisanslı, saygın bir yetiştiriciden satın alın. İyi bir yetiştirici, sağlıklı ve kayıtlı bir veteriner tarafından herhangi bir genetik anormallik için taranmış olan üreme stokunu kullanacaktır. Bu, satın aldığınız yavru köpeğin kalıtsal sağlık sorunlarından arınmış olması gerektiği anlamına gelir.

Bir köpek yavrusu seçmeye gittiğinizde, her zaman yetiştiriciden size yavrunun ebeveynlerini ve kardeşlerini göstermesini isteyin. Ebeveynler arkadaş canlısı ve iyi sosyalleşmiş olmalı, yavru köpekler canlı ve meraklı olmalıdır. 'Merhaba' demek isteyen meraklı, meraklı bir köpek yavrusu seçin! Köşede saklanan utangaç köpek yavrusu için gitme.

Tazı yetiştiricilerinin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. American Kennel Club’ın web sitesi .

Puppy Mills

Sözde yavru değirmenleri okumuş olabilirsiniz. Yavru değirmenler yalnızca tek bir amaç için var ve bu da çok hızlı bir şekilde çok para kazanmaktır.

Yavru değirmenler, üreyen köpeklerin ve yavrularının aşırı kalabalık ve genellikle sağlıksız koşullarda tutulduğu ticari bir işletmedir. Bu yavruların çoğu sağlıksız, aşılanmamış ve hatta bazıları yeni evlerine geldikten birkaç gün sonra ölüyor.

Beklenmedik köpek sahipleri, yavru değirmenlere çekilir çünkü yavru köpekler için alınan fiyatlar, kayıtlı bir yetiştiriciden bir yavru için ödeyeceğinizden çok daha düşüktür. Vicdansız yetiştiriciler paralarını kaliteden çok miktar satarak kazanır. Ayrıca, bazı evcil hayvan dükkanlarının yavrularını yavru değirmenlerinden aldığını bilmelisiniz.

Bu nedenle, beagle yavrularınızı daima lisanslı, saygın bir yetiştiriciden satın alın. Yetiştirici size kulübelerini göstermekte isteksizse veya köpek yavrusu fiyatı çok ucuz görünüyorsa, uzaklaşın.

Kurtarmalar

ABD'nin her yerinde, sonsuza dek bir yuva bekleyen yüzlerce istenmeyen kedinin olduğu birçok kurtarma merkezi ve sığınak var. Bu köpeklerin çoğu yetişkindir, ancak bazı yavru köpekler de bulacaksınız.

Şunun gibi web sitelerine bakın: Petfinder.com ve Benimseyin-a-Pet.com . Burada, yerel alanınızda veya bölgenizde çevrimiçi arama yapabilirsiniz. Bu siteler, ev eğitimi, çocuklarla iyi ilişkiler vb. Gibi belirli istekleri girmenize olanak tanır. AnimalShelter.org bölgenizdeki kurtarma gruplarıyla iletişime geçmenizi sağlayacak başka bir sitedir. Veya iletişime geçmeyi deneyin beagles-on-the-web.com ABD'deki beagle özel kurtarma sığınakları hakkında bilgi için

Beagle kurtarma grupları, köpeklerinin her birinin sahip olduğu mizaç tuhaflıkları veya sağlık sorunları konusunda genellikle çok nettir, böylece ne aldığınızı bilirsiniz. Bu grupların birçoğu, bir tür sahiplik taahhüdünde bulunmadan önce mülk sahiplerinin kendilerini geliştirmelerine izin veriyor.satın almadan önce deneyin' aranjman. Bu şekilde, bir türün siz ve aileniz için uygun bir köpek arkadaşı olup olmayacağını görebilirsiniz.

Sarmak

Aktif bir yaşam tarzına sahip aile odaklı bir köpek arıyorsanız, bir beagle sizin için mükemmel bir köpek olabilir.

Beagle'ın tımar gereksinimleri asgari düzeyde olsa da, bu tür inatçı ve iradeli olabileceğinden, yavru köpeğinizi eğitmek için bolca zamanınız olmalıdır. Yürüyüş yapmayı ve Great Outdoors'da köpeğinizle vakit geçirmeyi seviyorsanız, beagle'ınız gelişecek! Bununla birlikte, sanki heyecan verici ve lezzetli bir şeyin kokusunu alıyormuş gibi, evcil hayvanınızı toz için görmeyeceksiniz!

Her zaman lisanslı bir yetiştiriciden bir beagle yavrusu satın alın ve asla bir köpek yavrusu fabrikasından alın. Ve unutma, kurtarma merkezlerinde ve barınaklarda ikinci bir şansı ve sonsuza dek evini sevecek yüzlerce evsiz beagle var.

Yorumlar