En İyi Köpek Oyunları: Bu Zeka Oyunları ile En İyi Arkadaşınızı Beyin Eğitimi

En İyi Köpek Oyunları: Bu Zeka Oyunları ile En İyi Arkadaşınızı Beyin Eğitimi

Köpeğiniz bazen sıkılıyor mu?

Evcil hayvanınızı dışarıda oynayamayacağı ıslak bir günde eğlendirmek zor olabilir, ancak köpeğinizin zihnini meşgul etmenin yollarını bulmak, bunu önlemek istiyorsanız çok önemlidir. yıkıcı davranışlar gelişmekten.Bu yüzden, köpeğinizin seveceği bu süper eğlenceli oyunlar listesini bir araya getirdik! Bu oyunlardan bazılarını dışarıda oynayabilirsiniz, ancak çok sayıda iç mekanda dikkat dağıtıcı unsurları da dahil ettik. Bu oyunları oynamak için ihtiyacınız olan tek şey birkaç temel köpek oyuncağı ve bol miktarda ödüldür.

Eğlence başlasın!

Hangi El?

Hangi El oyunu, köpeğinizi burun işiyle tanıştırmanın harika bir yoludur ve öğrendikten sonra yapılmalıdır. sallamak gibi temel komutlar . Bu oyun için ihtiyacınız olan tek şey biraz mama veya köpeğinizin en sevdiği ikramlardır.

Bir elinizde bir muamele veya bir parça mama parçası tutun. Köpeğinize iki elinizi de yumruk atın ve köpeğinizin hangi eli tuttuğunu seçmesine izin verin. Bu oyunu köpeğinizle oynamadan önce, evcil hayvanınızın elini açmak için dişlerini veya pençelerini kullanmasını engellemek için biraz dürtü kontrolü eğitimi almanız gerekebilir!

Flört Çubuğu

Flört Çubukları, köpeğinizle açık hava oyunları için harika bir oyuncaktır. Flört Çubuğu, ucuna sabitlenmiş bir ip olan uzun bir çubuktur. İpin ucuna oyuncak veya ip kuyruğu şeklinde bir çeşit 'yem' tutturulur. Köpeğinizi yem peşine düşmeye ikna ederek evcil hayvanınıza bol bol egzersiz ve eğlence sunun!Flört Çubukları, köpeğinizin fazla enerjisini yakmanın ve bazı ırklarda av sürüşünü güvenli bir şekilde tatmin etmenin harika bir yoludur. Ayrıca, 'bırak' komutunu öğreterek bir Flirt Stick oyununa dürtü kontrol eğitimini de dahil edebilirsiniz.

Köpeğinizin bazen cazibesini yakalamasına izin verin, böylece cesareti kırılmasın ve oyuna olan ilgisini kaybetmesin.

Flirt Stick'in yüksek etkili bir oyun olduğunu unutmayın, bu yüzden her zaman yavaş başlayın ve aşırıya kaçmayın. Köpeğiniz bir yaşlı, bir köpek yavrusu veya herhangi bir eklem veya hareket sorunu varsa, güvenlik nedeniyle daha nazik bir oyun önerilir.Halat Çekme

Tug of War, piyasadaki en popüler interaktif köpek ve sahip oyunlarından biridir ve düzgün oynandığı takdirde evcil hayvanınızı eğlendirmek ve egzersiz yapmak için harika bir yol olabilir.

Tug of War oynamaya başlamadan önce, köpeğinizin 'bırak' komutuna itaat ettiğinden emin olun. Çekme halatını çok kuvvetli sallamayın, yoksa kazara köpeğinizi yaralayabilirsiniz. Ayrıca, yavru köpeğiniz aşırı heyecanlanırsa ve agresifleşirse, oyunu hemen durdurun ve bunun yerine daha sakin bir arayış seçin.

Şekillendirme Oyunları

Şekillendirme oyunları, köpeğinizi eğlendirmenin yanı sıra onu eğitmenin de çok etkili bir yöntemidir. Buradaki fikir, köpeğinizin yeni şeyler öğrenme konusundaki doğal yeteneğinden yararlanmaktır.

Başlamanın iyi bir yolu, sığ bir karton kutu alıp onu köpeğinizin yanına koymaktır. Köpeğiniz kutuya dokunduğu anda merakını bir ödülle ödüllendirin. Yavaş yavaş, köpeğinizi pençesini kutuya yerleştirmeye teşvik ederek, bunu yaptığında onu ödüllendirerek bu davranışı geliştirin.Bu iç mekan oyunu, zeki ırklar için mükemmeldir ve tıklama eğitimine çok uygundur.

Frizbi

Frizbi, ırkları gütmek ve geri getirmek için ideal bir oyundur. Aynı zamanda bir şeyleri kovalamayı seven enerjik köpekler için mükemmel bir spordur.

Frizbi, temelde havada Frizbiyi yakalayan köpek tarafından daha gelişmiş hale getirilebilecek bir getirme oyunudur. Her zaman, köpeğinize oyuncakla çarptığında zarar vermeyecek yumuşak, köpeğe özgü bir Frizbi kullanın.

Daha önce hiç köpek-frizbi görmediyseniz, bu harika YouTube videosuna göz atın !Çeviklik Kursu

Köpek çevikliği heyecan verici bir spor Bu, dünyanın her yerindeki birçok köpek ve sahipleri tarafından sevilir. Rekabetçi bir hedefiniz olmasa bile, köpeğinizle çeviklik oyunları oynamak, onu zinde tutmanın ve beynini canlandırmanın harika bir yoludur.

Köpeğinizle eğlenmek için evde tam kapsamlı bir çeviklik kursuna ihtiyacınız yok. Sadece birkaç parça çeviklik ekipmanı ve köpeğinizin koşup zıplaması için yeterli dış alan yeterli olacaktır. Köpek çevikliğine nasıl dahil olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için ayrıntılı makalemize bakın.

Üç Kupa Oyunu

Üç Kupa oyunu, köpek eğitimi ve artık koşmaktan hoşlanmayan yaşlı köpekler için mükemmel olan bir başka harika burun oyunudur.Üç plastik bardak alın ve bunları bir sıra halinde köpeğinizin önüne yerleştirin. Her şeyden önce, evcil hayvanınızın görebilmesi için bardaklardan birinin altına bir muamele koyun. Ardından, tedavinin hangi bardağın altında olduğunu size göstermesini isteyin. Doğru seçimi yaptığında, onu ödüllendirerek ödüllendirin.

Köpeğiniz oyunu anladıktan sonra, ödülü gizlice saklayın ve nerede olduğunu bulmasını bekleyin.

İkramları Avlayın!

Ödül avı, her köpeğin oynayabileceği basit bir oyundur. Tek yapmanız gereken, köpeğinizin gitmesine izin verilen yerlerde evinizin etrafındaki yiyecekleri saklamak.

dürüm yiyen köpek

Köpeğinizin onları görebileceği açık alana birkaç ödül koyarak başlayın ve ardından ödülleri saklayarak oyunu daha zor hale getirin, böylece evcil hayvanınız ödülü bulmak için burnunu kullanmak zorunda kalır.Kong Dolması

Kong oyuncakları birçok köpek sahibi arasında son derece popülerdir. Kongs güvende, pratik olarak tahrip edilemez oyuncaklar en kararlı çiğnemenin bile yok etmekte zorlanacağını!

Kong oyuncağını ikramlar ve et suyu ile doldurun ve bir gecede dondurun. Köpeğiniz, hediyeleri oyuncağın içinden almaya çalışırken saatlerce meşgul tutulacak! Bu, dışarı çıkıp evcil hayvanınızı bir süreliğine evde yalnız bırakmanız gerektiğinde köpeğinizin can sıkıntısını ve stresini gidermek için kullanabileceğiniz gerçekten yararlı bir yöntemdir.

Kabarcık Kovalama

Kabarcık kovalamak köpeğinizle oynayabileceğiniz basit bir oyundur. İnternetten satın alabileceğiniz köpek dostu baloncuklar kullanmanız gerekecek. Köpek baloncukları aromalıdır ve toksik değildir, bu nedenle köpeğiniz onları hiçbir yan etki olmadan yiyebilir. Sabun köpüklerinin aksine, köpek köpükleri kalındır ve bir yüzeye konduğunda patlamaz.

Birkaç baloncuk üfleyerek ve köpeğinizi onları kovalaması için teşvik ederek başlayın. Çoğu köpek bu oyunu sever, özellikle de baloncukları yakalamanın lezzetli bir ödül olduğunu anladıklarında!

Kabarcıklar yüzeylerde yapışkan bir kalıntı bırakarak evinizin içinde karmaşaya neden olabileceğinden, balon kovalama oyununu dışarıda oynamanız gerekecek.

Su Oyunları

Pek çok köpek, denizde bir boğuşmadan ya da gölde yüzmekten başka hiçbir şeyi sevmeyen hevesli su avcılarıdır. Arka bahçenizdeki sığ bir evcil hayvan havuzu bile evcil hayvanınız için saatlerce eğlence sağlayabilir ve ayrıca sıcak bir günde onları serinletmek için harikadır. Köpeğinizi su oyunlarına götürmeyi planlıyorsanız, yüzen köpek oyuncakları kullandığınızdan emin olun.

Evde, bir bahçe hortumu eğlenceli bir oyun yaratmak için kullanılabilir ve birçok köpek su jetini yakalamaya çalışmaktan ve her ikinizi de bu süreçte ıslatmaktan hoşlanır! Köpeğiniz hortum oyunundan hoşlanmıyorsa, köpeğinizin oynaması için daha yumuşak bir su akışı olan bir fıskiye kurmayı deneyin.

Kazabilir misin?

Köpeğiniz kazmayı seviyorsa, köpeğinizin kendi kazma kutusu olmasını sağlamak harika bir fikirdir. Sadece özel bir kazma kutusu bahçenizin zarar görmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda yavrularınızın keşfetme dürtüsünü tatmin etmeye de yardımcı olur. Evinizde veya mahallenizde kedileriniz varsa, çöp tepsisi olarak kullanılmasını önlemek için kazı kutusunu kapattığınızdan emin olun!

Evcil hayvanınızın bulması ve kazması için içine yıkanabilir oyuncaklar gömerek köpeğinizi kazma oyununu oynamaya teşvik edebilirsiniz.

Saklambaç

Sürme ve geri alma ırkları, Saklambaç oyununa bayılır! Köpeğinizin 'kal' komutuna itaatkar olmasını sağlamanız gerekir, böylece siz saklanmaya giderken bekler veya siz gizlice uzaklaşırken bir arkadaşınızdan evcil hayvanınızın dikkatini dağıtmasını ister.

Çok açık olmayan bir saklanma yeri seçin ve ardından köpeğinizin sizi bulmak için koku alma ve izleme yeteneklerini kullanmasına izin verin. Yavru köpeğinizi sizi bulduğunda ödül ve övgü ile ödüllendirin.

Eğitim

Kısıtlı alanınız olsa bile, onu eğiterek köpeğinizi eğlendirebilirsiniz. Eğitim eğlenceli olabilir Köpeğinizle zaman geçirmenin ve onunla bir bağ kurmanın yanı sıra itaatini geliştirmenin bir yolu.

Köpeğinizi eğitmek basit numaralar yapmak evde sıkışıp kaldığınız sıkıcı bir gün için mükemmel bir aktivitedir. Deneyimi eğlenceli hale getirdiğiniz sürece çoğu köpek de yeni şeyler öğrenmekten zevk alır. 'Otur', 'kal' ve 'bırak' gibi basit bir şeyle başlayın ve sonra 'yuvarlanın', 'pençe verin', 'kapıyı kapatın' gibi daha zor numaralara geçin.

Köpek sahibi olma konusunda yeniyseniz, evcil hayvanınızı doğru ve başarılı bir şekilde nasıl eğiteceğinizi öğrenebileceğiniz köpek eğitim kurslarına götürmenin onu sosyalleştirmenin de harika bir yolu olduğunu görebilirsiniz.

Merdiven Paneli

Merdivenli bir evde yaşıyorsanız, evinizin bu özelliğini kullanarak köpeğiniz için harika bir enerji yakan oyun oluşturabilirsiniz. Köpeğinizden, eklemlerindeki gerginliğin minimum düzeyde olması için merdivenlerden yukarı koşmasını isteyin ve kendi hızıyla merdivenlerden aşağı inmesine izin verin.

Staircase Dash oyununu oynamak için köpeğinizin en sevdiği oyuncaklardan birini seçin. Köpeğinizden merdivenlerin dibinde oturmasını ve kalmasını isteyin ve ardından oyuncağı merdivenlerden yukarı sahanlığa atın. Köpeğinizi bekleterek oyunu daha heyecanlı hale getirin. 'Hazır, sağlam, BAŞLA' demeyi dene! ve sonra köpeğinizin oyuncağı almak için merdivenlerden yukarı fırlamasına izin verin.

Staircase Dash oyunu, eklemleri yumuşak ve hala gelişmekte olan bir yaşın altındaki genç köpekler veya yaşlı köpekler ve mevcut eklem sorunları olanlar için uygun değildir.

Etiket

Tag oynamak için bazı ikramlara, bir römorkör ve bir partnere ihtiyacınız olacak.

Her kişinin ikramlarla dolu bir cebi vardır. Odanın karşısında durarak başlayın. Köpeğinizi arayın ve size geldiğinde onu bir muamele ve bol bol övgü ile ödüllendirin. Şimdi, eşiniz köpeği arar ve evcil hayvanınızı eskisi gibi ödüllendirir. Ardından, her ikiniz de farklı odalara gidene kadar sizinle eşiniz arasındaki mesafeyi artırın.

Bu oyunun amacı, köpeğinizin aldığı egzersiz miktarını en üst düzeye çıkarmak ve onu formda tutmaktır; bu nedenle, zaman zaman bir ödül olarak bir römorkör oyuncağı yerine ikame davranın, böylece tüm iyi çalışmalarınızı geri almayacaksınız!

Düzenleme Süresi

Bir oyun seansından sonra köpeğinizin tüm oyuncaklarını bir kenara koymak yerine, toplama işini evcil hayvanınız için bir oyuna dönüştürebilirsiniz.

filmlerdeki köpek isimleri

Köpeğinizi bir oyuncak getirmesi ve oyuncak kutusuna bırakması için eğiterek başlayın. Doğru yaptığında evcil hayvanınızı bir ödülle ödüllendirin. Kuruş düştüğünde ve köpeğiniz oyunu anladığında, oyuncakları evinizin etrafına dağıtabilirsiniz ve köpeğiniz her bulduğunda bir ödül alır.

Tidy-up Time, daha atletik oyunlar oynayacak kadar heyecanlı olmayan yaşlı bir köpek için mükemmel olan zorlu bir oyundur.

Sarmak

Köpekler, yaşamları zihinsel ve fiziksel uyarandan yoksunsa can sıkıntısı ve stresten muzdarip olabilen zeki, aktif yaratıklardır.

Bu makaleye dahil ettiğimiz tüm oyunlar, evcil hayvanınız için büyük can sıkıntısı yaratır ve birçoğu formda kalmasına ve fazla enerjiyi yakmasına yardımcı olur.

Yorumlar