Corgi Beagle Mix: Beagi Cinsi Bilgileri, Özellikleri, Mizaç ve Daha Fazlası

Corgi Beagle Mix: Beagi Cinsi Bilgileri, Özellikleri, Mizaç ve Daha Fazlası

'Tasarımcı' köpeklere yönelik artan eğilimle birlikte, iki farklı cinsin karışımı olan satılmakta olan daha fazla yavru var. Bu tür melezleme için popülaritenin artmasıyla ilişkili sorunlar olsa da, genellikle bazı sevimli aile hayvanları ile sonuçlanabilir.

Böyle bir karışım bir Corgi en sevdiğimiz aile ırklarımızdan biriyle geçti, tazı . Onlar ayrıca bazen Beagi olarak anılır. Bu makalede, bu melezi çevreleyen bazı mitleri ortadan kaldırmayı ve aynı zamanda sizin ve aileniz için doğru köpek olup olmayacağı konusunda bilinçli bir seçim yapmanıza izin vermek için size rehberlik etmeyi amaçlıyoruz.Beagi Kişilik

Bazı genel kişilik özellikleri belirli ırklara atfedilebilir, ancak elbette, her köpek bir bireydir ve köpeğinizin mizacının çoğu, o çok önemli ilk köpek günlerinde nasıl yetiştirildiklerine ve devam eden eğitim ve sosyalleşmelerine göre belirlenecektir. yeni evlerinde ele alınır.

İki cinsin karışımına sahip olduğunuzda, köpek her ikisinden de nitelik alabilir. Hem Corgi hem de Beagle'ın genel kişilik özelliklerine dayanarak, köpeğinizin sahip olabileceği mizaç türü hakkında bazı varsayımlar yapılabilir.Beagle'lar eğlenceyi seven, aktif, arkadaş canlısı ve dışa dönük olmaları ile bilinir. Bu nedenle, genellikle iyi bir aile köpeği olarak kabul edilirler. Vokal bir cins oldukları ve iradeli oldukları biliniyor olabilirler, bu yüzden gelişmek için tutarlı eğitime ve çok fazla uyarıma ihtiyaçları vardır. Ayrıca sık sık 'Houdinis' olarak anılırlar. Kazmayı severler ve usta kaçış sanatçıları olabilirler ve bahçenizin güvenli bir şekilde korunması gerekir.

İki resmi Corgi ırkı vardır. Her ikisi de Birleşik Krallık'taki Galler kökenliyken, biri Pembroke Welsh Corgi (ikisinden daha yaygın olanı) ve diğeri Cardigan Welsh Corgi olarak biliniyor. Pembroke yapısı biraz daha küçüktür ve dolu bir kuyruk yerine kısa, kısa bir kuyruğa sahiptir ve kulakları daha sivri ve köşelidir.

Daha fazla önem kazanan Pembroke; esas olarak Kraliçe II. Elizabeth ile olan ilişkileri nedeniyle, en sevdiği ırktır.Her ikisi de başlangıçta çiftlik hayvanları yetiştirmek için yetiştirildi ve sonuç olarak, genellikle aktif ve zeki bir türdür ve insanlarının arkadaşlığından zevk alırlar. Uygun eğitim ve zenginleştirme almazlarsa, sorunlu davranışlar ortaya çıkabilir.

Ayrıca, halklarını ve bölgelerini gözetlemeyi seven ve yabancılar yamalarına yaklaştığında seslerini duyurabilen köpekler olarak bilinirler.

Yeni insanlarla dikkatli ve olumlu tanışmalar, gelişen korkulu davranışlardan kaçınmak için önemli olabilir.Corgis genellikle aşina oldukları diğer köpeklere karşı iyi olsa da, tanımadıkları köpeklere ayrılmış olabilirler ve bu aynı zamanda sosyalleşme diğer köpeklerle dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Köpek parkında denetimsiz kaba barınak yok!

Pembroke, ikisinin daha yüksek enerjisi olarak görülüyor ve meşgul olmayı seviyor ve Cardigan genellikle biraz daha rahat ve daha az sesli.

Evde

Bu tarz Corgi karışımı gün boyunca bol bol arkadaş edinebilecekleri bir ev için uygundur. Beagle'lar bazen ayrılık kaygısı sorunlarının gelişmesiyle ilişkilendirilir ve her iki cins de çok sosyaldir ve insanlarıyla güçlü bir şekilde bağ kurar.

Ayrıca her ikisi de enerjik ve atletik ırklardır, bu nedenle aktif, açık hava yaşam tarzına sahip bir aileyle yaşamak faydalı olacaktır.Her iki cins de mükemmel aile hayvanları yapabilirken, Corgi'deki çoban içgüdüsü, doğru rehberlik olmadan küçük çocukları 'gütmeye' götürebilecekleri anlamına gelebilir ve koşarken küçük ayak bileklerini kıstırmaları bilinmez değildir. Çok küçük çocukları olmayan bir ev veya bu tür davranışları sağlıklı bir şekilde yeniden yönlendirmek için açık bir eğitim planı mantıklı olacaktır.

Diğer küçük tüylü evcil hayvanların olduğu bir eve getirilirken de dikkatli olunması gerekir. Her iki cinsin de avlanma ve kovalamaca içgüdüleri aşırı uyarılırsa devreye girebilir.

Corgi Beagle Mix'in Eğitimi

Her iki cinsin de çok zeki olduğu biliniyor. Beagle cinsi köpekler de belirtildiği gibi özellikle inatçı olabilir; en başından itibaren tutarlı, sabırlı, düzenli ve ödül temelli eğitimler uygulanmalıdır.

Corgis, öğrenmeyi seven köpekler olarak bilinir ve mükemmel köpek sporları rakipleri olabilirler. Beagle'lar, doğal arzularını öne doğru koştururken, genellikle Canicross'tan (köpeğinizle koşarak) keyif alırlar.Mont, Renkler ve Görünümler

Herhangi bir melez cins köpekte olduğu gibi, köpeğin neye benzeyeceğini asla bilemezsiniz. Her iki köpek de orta büyüklükte olduğundan, çok büyük veya küçük bir köpeğiniz olmayacağını bileceksiniz.

Corgis sivri kulaklara ve Beagle'ların sarkık kulaklarına sahip, bu yüzden bunu kim bilebilir. Pembroke Corgi'nin kısa kuyruğu veya Beagle'ın tam kuyruğu ile sonuçlanabilirler. Corgi şeklini daha fazla alırlarsa, muhtemelen daha uzun olurlar ve vücutta çömelirler.

Bakım Gereksinimleri

Eh, en azından biliyorsun ki bir köpek almayacaksınız. yoğun bakım gerektirir , düzenli saç kesimi veya mat ve dolaşmasını önlemek için çok fazla bakım gerektiren çok uzun saçlara sahip.Her iki cins de bunun için bilindiği için, epeyce tüy dökecek bir köpeğe sahip olmanız muhtemeldir.

Corgis çok daha kalın, çift katlıdır, oysa Beagle ceketi çok daha şık ve daha kısadır.

Daha yoğun bir kaplamaya sahip olurlarsa, ölü tüyleri kaldırmak ve iyi bir kaplama durumu sağlamak için daha düzenli fırçalamaya ihtiyaç duyarlar. Hatta Furminator gibi iyi bir tüy giderme aletine yatırım yapmanız gerekebilir. Çift tüylü bir köpeğin asla kırpılmaması gerektiğini unutmayın. Bu, kaplama dokusunu değiştirebilir ve sıcaklık düzenleme özelliklerini kaybedebilir.

Köpek Beagle'ın sarkık kulaklarına sahipse, özellikle yüzmekten hoşlanıyorlarsa, kulak hijyenine daha fazla dikkat etmek gerekebilir. Kulak yüzeyinin etrafındaki kalıntıları silmek için nazik ve güvenli bir kulak temizleyici kullanmak, kulak enfeksiyonlarına yol açabilecek herhangi bir maya bakteri oluşumunu en aza indirmeye yardımcı olabilir. Kulak kanalına asla bir kulak tıkacı sokmayın. Bu sadece pisliği kulağa daha da itmekle kalmaz, aynı zamanda kulak zarını delme riski de vardır.Sağlık

Beagle'lar ve Corgis genetik olarak farklı sağlık koşullarına yatkındır. Tabii ki, köpeğin bu koşulları geliştirip geliştirmeyeceği, ebeveynlerin sağlığına, soylarına ve genetik piyangonun şansına da bağlı olacaktır.

Beagle'larda daha sık görülen bazı durumlar arasında Epilepsi, yetersiz tiroidle ilgili sorunlar ve omurga disk sorunları bulunur.

Corgis ayrıca uzun, tıknaz vücutları nedeniyle sırt problemleri geliştirebilir. Ayrıca kalça displazisine yatkınlık gösterdikleri ve Beagle gibi Progressive Retinal Atrophy ile bilinirler ve bu genetik durum nihai körlüğe yol açabilir.

Her iki cins de çok yiyecek odaklı olma eğilimindedir. Beagle'lar kötü şöhretli çöpçülerdir ve Corgis kolayca kilo almaya eğilimli olabilir. Yüksek kaliteli, sağlıklı bir diyetle beslenmeniz ve uygun şekilde porsiyon kontrolü yapmanız önemlidir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde köpekler için bir obezite krizi olduğunu öğrenince şaşırabilirsiniz. Pek çok insan köpeklerinin çok büyük olduğunun farkında bile değil çünkü aşırı kilolu köpek sayısının bir sonucu olarak normalleştirildi.

Evcil Hayvan Obezitesini Önleme Derneği 2018'de köpeklerin% 55'inden fazlasının Veteriner hekimleri tarafından aşırı kilolu olarak sınıflandırıldığını bildiren bir araştırma yaptı!

Obezite, eklem ve kalp sorunları da dahil olmak üzere sayısız sağlık sorununa yol açabilir. Ayrıca köpeklerin depresyona girmesine, daha çabuk aşırı ısınmasına ve egzersiz yapma ve zenginleşme yeteneklerinin azalması nedeniyle sorunlu davranışlar sergilemelerine neden olabilir.

Backyard Breeders ve Puppy Mills

Çoğu zaman, bu tasarımcı köpeklerden birini satın almanın argümanı, iki cinsin bir karışımı oldukları için muhtemelen daha sağlıklı olmalarıdır. Bu, daha çeşitli bir gen havuzunun daha sağlıklı bir köpekle sonuçlanacağı varsayımıyla çalışan, çok tartışılan 'hibrit canlılık' teorisiyle ilgilidir.

KİME geniş ölçekli çalışma Kaliforniya Üniversitesi-Davis Veteriner Tıp Eğitim Hastanesinde 15 yılı aşkın bir süre boyunca yürütülen test, Amerikan Veteriner Hekimler Birliği Dergisi 2013 yılında. Çalışma, bazı koşulların safkan köpeklerde bulunma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koyarken, aynı zamanda karışık cins köpeklerin de duyarlı olacağı çok sayıda kalıtsal koşul olduğunu kanıtladı. Bu nedenle, melez bir köpek sahibi olmak, daha sağlıklı bir evcil hayvanın garantisi değildir.

Melez, 'tasarımcı' ırklar için büyüyen trendin sorunu, popülerliklerinin sorumsuz yetiştiricilerin bu talepten yararlandığı anlamına gelmesidir. Ayrım gözetmeyen üreme uygulamaları, uygun olmayan ilk günlerde sosyalleşmenin bir sonucu olarak davranış sorunları da olabilecek sağlıksız bir köpek yavrusu üretme şansını artırabilir.

Bu arka bahçe işletmecileri ve yavru değirmenler, genellikle ebeveynin sağlığı ve soyuna bakılmaksızın çiftleşiyor. Yapılandırılmış bir yetiştirme programı olmadan, bu, üreme hatlarında aslında bir genetik sağlık problemini teşvik edebilecekleri anlamına gelir.

Bu sorun, çeşitli kaniş karışımları gibi popülerliği artan tasarımcı ırklarında daha belirgindir ve aynı zamanda bazı 'çay fincanı' çeşitlerinde de görülen bir şeydir. Bu, en küçük köpeklerin en küçük yavruları üretmek için yetiştirildiği zamandır ve buna genellikle kalp rahatsızlıkları ve beyin şişmesi gibi bir dizi ilgili sağlık sorunu eşlik eder.

Corgi Beagle Mix o kadar talep görmüyor, ancak bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, sorumlu olan bir yetiştirici aramanız yine de çok önemlidir.

Tanınan bir cins olmadıkları için, 'kayıtlı' bir yetiştirici bulamayacaksınız, ancak bu yoldan gitmeyi seçerseniz, anne ve baba ile tanıştığınızdan ve annenin birlikte kaldığından emin olmanız önemlidir. yavrularını besleyici bir ev ortamında. Yavru köpekler uygun muameleye alışmalı, tüm sağlık kontrollerini yaptırmalı ve sütten kesilmeden önce annelerinden ayrılmamalıdır.

Anne ve köpek yavruları sekiz haftadan önce ayrılmışsa, ebeveynleri göremiyorsunuz veya yavruları ev ortamında ziyaret ediyorsanız, alarm zillerinin çalması gerekir.

beyaz renk köpek cinsleri

Kötü yetiştiriciler yalnızca davranış sorunları geliştirebilecek sağlıksız bir köpeğe sahip olma şansınızı artırmakla kalmaz, aynı zamanda işlerini finanse ederek sorunu devam ettirirsiniz. Çoğunlukla üreyen köpekler korkunç derecede acımasız koşullarda tutulur, tedavi edilmemiş sağlık sorunları ile bırakılır ve herhangi bir uygun sosyalleşme veya zenginleştirme.

Daima araştırmanızı yapın!

Bir Kurtarmayı Düşünmek

Ulusal düzeyde barınaklarda bulunan ve sonsuza dek harika bir evi hak eden birçok harika melez köpek olduğunu unutmayın.

Köpeğin geçmişini bilmemek konusunda endişeleriniz varsa, bir koruyucu evde köpekleri değerlendiren bir kurtarma programı seçebilirsiniz. Bu, köpeğin bir ev ortamına nasıl yerleştiği hakkında daha fazla ayrıntı almanızı sağlayacaktır.

Son düşünceler

Bir Corgi Beagle Mix, harika bir aile hayvanı olabilir. Muhtemelen, eğitime katılmaktan mutlu olan aktif, açık havada yaşayan bir aileye uyacaklardır. Çok fazla bakım gerektirmeyecekler ve rekabetçi köpek sporları dünyasına dalmak istiyorsanız, muhtemelen mükemmel bir ortak olacaklardır.

Ödevini yapmayı unutma. Yavru köpeğin sorumlu bir yetiştiriciden geldiğinden ve büyüyen ihmalci köpek değirmenleri sorununu devam ettirmeye yardımcı olmadığınızdan emin olmanız önemlidir. Bu aynı zamanda ailenize sağlıklı ve çok yönlü yeni bir üye eklemenize yardımcı olacaktır.

Yorumlar