Cavapoo vs Cockapoo: Irk Farklılıkları ve Benzerlikler

Cavapoo vs Cockapoo: Irk Farklılıkları ve Benzerlikler

Evinize hangi yeni köpek ırkını alacağınızı araştırıyorsanız ve onu Cavapoo ve Cockapoo'ya kadar sarstıysanız, doğru yere geldiniz. Bu cins karşılaştırma kılavuzunda, Cavapoo ve Cockapoo hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfediyoruz. Her iki tasarımcı köpek ırkı da aynı ebeveyn olan Poodle'ı paylaşır, bu da çok benzer oldukları anlamına gelir. Ama aynı zamanda onları biraz farklı kılan başka bir köpek ırkına dair bir ipucu da var.

Özetle, Cavapoo, Cavalier King Charles Spaniel genleri sayesinde daha sakin ve daha sevecen bir seçenektir. Cocker Spaniel etkisi sayesinde çok daha enerjik ve biraz daha yoğun olan Cockapoo ile karşılaştırıldığında. Her iki köpek türü de harika aile hayvanlarıdır ve insanlarını severler, çocuklara taparlar ve çok uyumludurlar. İkisi de etraftaki en popüler tasarımcı ırklarından bazıları.Her iki köpek ırkını araştırmak, sizin ve aileniz için en iyi seçeneği anlamanıza yardımcı olur. Burada, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfediyoruz. Her ikisi de aynı derecede tatlı, sevimli ve aile dostu. Öyleyse, onlara ayrıntılı olarak bakalım ve sizin için doğru kaka türünü keşfedelim.

Irk Karşılaştırması

kavapoo

 • Yükseklik 9 - 14 inç
 • Ağırlık 9 - 25 lira
 • Mizaç Tatlı, sadık, sakin
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10 - 15 yıl
 • Ortalama Köpek Fiyatı 1.500 dolar

Kakao • Yükseklik 10 - 15 inç
 • Ağırlık 12 - 40 lira
 • Mizaç Sevgi dolu, enerjik, zeki
 • Enerji Orta ila Yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10 - 14 yıl
 • Ortalama Köpek Fiyatı 1.500 dolar
İçindekiler
 1. Irk Tarihi
 2. Dış görünüş
 3. Mizaç
 4. Egzersiz yapmak
 5. Eğitim
 6. Sağlık
 7. Beslenme
 8. bakım
 9. Köpek Fiyatları
 10. Son düşünceler

Irk Tarihi

Her iki cins de r safkanlara kıyasla nispeten yeni karışımlar, ebeveynleri gibi, Kaniş . Kaniş, süslü ponponlu saç kesimleriyle ünlü bir Alman ördek avcısıdır. Zeki, eğlenceli, sadık, uyarlanabilir ve eğitilmesi nispeten kolay olduğu için tasarımcı köpeklerde en yaygın kullanılan ırklardan biridir. Onları bir köpek rüyası yapmak!

olduğunu bilmek önemlidir. her biri biraz farklı bir kişiliğe sahip üç Kaniş boyutu, oyuncak, minyatür ve standart. Boyut benzerlikleri nedeniyle, her iki cins de genellikle minyatür bir Kaniş ile yetiştirilir, ancak her zaman değil. Bazı yetiştiriciler oyuncak veya standart Kaniş kullanır, bu nedenle yetiştiricinizin hangi Kanişle çalıştığını kontrol etmek çok önemlidir.

kavapoo

 Cavapoo yukarı bakıyor

bu kavapoo sonuçları bir Cavalier King Charles Spaniel ve Kaniş . Bazı insanlar ayrıca onlara Cavapoodle, Cavadoodle, Cava-Poo ve Cavoodle diyor. Çoğu tasarımcı köpek ırkı gibi, Cavapoo'nun tarihi hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak 1990'larda Avustralya'da ortaya çıktıklarına inanılıyor. Cavapoos benzer Cavachon'lar , tatlı ve sevecen başka bir karalama karışımı.American Kennel Club (AKC), Cavapoo'yu bir cins olarak tanımıyor, bu da AKC belgeleriyle bir Cavapoo yavrusu satın alamayacağınız anlamına geliyor. Cockapoo'nun aksine, özel bir Cavapoo kaydı veya kulübü yok Cavapoo'nuzu kaydedebileceğiniz yer. Evcil hayvan arayan çoğu aile için bu önemli değildir. Önemli olan tek şey çalıştığınız yetiştiricinin sorumluluk sahibi olması ve yavrunuzun sağlıklı olmasıdır. Ancak sizin için gerekliyse, Cavapoo'nuzu şuraya kaydettirebilirsiniz: Tasarımcı Irk Kaydı .

Kakao

 Kakao

bu Kakao sonucu bir Cocker Spaniel ve Kaniş. Ayrıca Cockapoodle, Cockerpoo, Cock-a-Poo ve Spoodle'a da giderler. Orijinal Kaniş karışımlarından biridir ve bu nedenle Cavapoo'dan daha popüler ve yaygındır. Cavapoo gibi, onların tarihi de safkanlar kadar net değil. Ancak ilk olarak 1960'larda bahsedildi, bu yüzden planlı mı yoksa tesadüf mü kimse bilmiyor.

bu Amerikan Cockapoo Kulübü 2004 yılında ırkı standardize etmek için kurulmuştur. Kayıtlı bir Cockapoo satın almak önemliyse, American Cockapoo Club'a kayıtlı bir yetiştirici arayabilirsiniz. Cavapoo gibi AKC de Cockapoo'yu bir cins olarak tanımıyor. Ama çünkü Cockapoo çok daha uzun süredir ortalıkta ve daha katı kurallar ve daha fazla nesil vardır (aşağıda açıklanmıştır), bir Foundation Stock ırkı olarak kabul edilmeleri uzun sürmeyebilir.Bazı yetiştiriciler, F1 nesli olarak bilinen Poodles ve Cocker Spaniel'leri birlikte üretirler. Ancak bazı yetiştiriciler, nesiller boyu Cockapoos'u karıştırır. Örneğin, iki F1 Cockapoos'un yavruları F2 nesli olarak bilinir. Ve iki F2 Cockapoos'un yavruları F3 nesli olarak bilinir vb. Cockapoos, Cavapoos'tan daha uzun süredir var olduğundan, daha fazla nesil var, yani bu bir köpek yavrusu alırken dikkate alınması gereken bir şey. Bazı sahipler, bir Kaniş ve bir Cocker Spaniel arasında doğrudan üreme nedeniyle bir F1 yavrusu istiyor. Diğerleri ise nesiller boyu yavruların güvenilirliğini sever.

Dış görünüş

 Beyaz arka planda yan yana oturan Cavapoo vs Cockapoo
Cavapoo ve Cockapoo süper sevimli ve hangisinin en şirin olduğunu seçmek kolay değil.

İkisi de yumuşak ve sevimli, çok benziyorlar oyuncak ayılar , bu nedenle çocuklarınıza uygun köpek taşıma görgü kurallarını öğretmek çok önemlidir. . Oyuncak gibi davranılan küçük (ish) köpekler genellikle incinir, yaralanır veya yaygaradan rahatsız olur. Aşağıda göreceğiniz gibi, her iki köpek de büyük bir boyut farkına sahip olabilir ve görünüşleri büyük ölçüde ebeveynlerine bağlıdır. Yetiştiricinizle hangi boyutta Kanişten geldiklerini kontrol etmelisiniz.

Cavapoo, Kaniş ebeveyninin boyutuna bağlı olarak genellikle küçük ila orta boy bir köpektir. Tipik olarak şunları yapabilirsiniz: Cavapoos'un 9 ila 14 inç boyunda, pençeden omuza kadar ölçmesini ve 9 ila 25 pound ağırlığında olmasını bekleyin. Tüyleri genellikle dalgalı veya hafif kıvrımlıdır ve Cavalier ebeveynlerinden daha az tüy dökmelerine rağmen düzenli bakıma ihtiyaçları vardır. Paltoları çok çeşitli renklerde gelir ve en popüler olanları çikolata, kestane, altın, kahverengi, açık kahverengi ve kremdir. Bazı yavruların düz bir rengi veya iki veya üç tonlu bir kürkü vardır.

korkutucu köpek isimleri

Cockapoo ayrıca küçük ila orta boy bir köpektir ve yine bu, Kaniş ebeveynlerinin boyutuna bağlıdır. Cocker Spaniel'ler tipik olarak Cavalier King Charles Spaniels'ten daha iri olduğundan, Bir Cockapoo yavrusunun bir Cavapoo'dan biraz daha büyük olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak bu her zaman böyle değildir. Çoğu Cockapoos'un 10 ila 15 inç boyunda ve 12 ila 40 pound arasında olmasını bekleyin. Bununla birlikte, bazı Cockapoos, teraziyi 50 poundun üzerine çıkarabilir. En yaygın kürk renkleri siyah, beyaz, devetüyü rengi, krem, kayısı, kırmızı ve çikolatadır, ancak çok daha fazlası vardır.Mizaç

 Cavapoo vs Cockapoo yan yana yerde yatıyor
Her ikiside tatlı ve sevecen köpekler şirketini ve insanlarının ilgisini çekenler.

Yumuşak huylu ve daha sakin Cavalier King Charles Spaniel, Cavapoo'yu etkiler. Bu onların olduğu anlamına gelir Cockapoo'dan daha az aktif ve talepkar , daha enerjik olan Cocker Spaniel'e benzer. Cockapoos, Cavapoos'tan biraz daha enerjik olduğundan, biraz daha yoğun olmalarını ve aktivite söz konusu olduğunda daha fazla zaman talep etmelerini bekleyebilirsiniz.

Cockapoos da gün boyunca biraz daha fazla zihinsel uyarıma ihtiyaç duyar. Ve daha yüksek av sürüşleri, kovalamayı ve getirmeyi sevdikleri anlamına gelir. Bu nedenle, sonsuza kadar eğlence arayan ve aktif bir köpek arıyorsanız, Cockapoo sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, daha uzun süre hareketsiz oturabilen ve sakinleşebilen biraz daha sakin bir köpek arıyorsanız, Cavapoo daha uygun bir seçim olabilir.

Her ikisi de acı çekmeye eğilimli ayrılık kaygısı . Bu nedenle, her ikisinin de günün büyük bir bölümünde onlara eşlik edebilecek bir aileye ihtiyaçları vardır. İkisi de saatlerce yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Aileye dahil olmaktan başka hiçbir şeyi sevmezler ve ikisi de harika arkadaş olurlar.

Hem Cavapoo hem de Cockapoo esnek ve uyarlanabilir , mükemmel aile hayvanları olmalarının nedenlerinden biri de budur. Dahil oldukları sürece, ne olursa olsun etiketlemekten mutlu olurlar. Ayrıca değişime (mantık dahilinde) iyi uyum sağlarlar ve çok köpekli evlerde ve küçük çocuklarla iyi geçinirler. İkisi de bekçi köpeği değildir ve ikisi de evlerine gelen misafirleri çekinmeden karşılarlar.Egzersiz yapmak

 Cavapoo vs Cockapoo dışarıda yan yana koşuyor
Mizaçlarıyla birlikte egzersiz ihtiyaçları, iki ırk arasındaki temel farklardan biridir.

Genellikle ikisi arasındaki en önemli karar verme faktörü, egzersiz gereksinimleridir. Cavapoo, 60 dakikaya doğru biraz daha fazlasına ihtiyaç duyan bir Cockapoo'ya kıyasla genellikle günde yaklaşık 30 ila 45 dakika egzersize ihtiyaç duyar. Yine, bir oyuncaktan veya minyatür bir Kanişten geliyorlarsa, standart boyutlu bir Kanişten gelen bir yavrudan daha az egzersize ihtiyaç duyarlar. Daha az aktif aileler Cavapoo'ya daha uygun olabilir.

Bunu hatırlamak da önemlidir Cockapoo'nun doğal olarak daha yüksek bir av sürüşü var Cocker Spaniel etkisi sayesinde. Yavru köpeğinizi çalıştırırken bunu hatırlamanız önemlidir, çünkü kaçma ve küçük hayvanları veya kuşları kovalama olasılıkları daha yüksektir. Ayrıca, getirme oynama olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, gelecekteki köpek arkadaşınızdan ne istediğinizi düşünmeniz en iyisi olacaktır.

Eğitim

 Cavapoo ve Cockapoo yan yana antrenman yapıyor
Zeki ebeveynleri sayesinde biri diğeri kadar eğitilebilir.

Her ikisi de efendilerini memnun etmeye heveslidirler ve övgü almayı severler. Bu özellikleri birleştirin ve harika bir şekilde eğitilebilir köpekleriniz var. Eğitilebilirlikleri, aile dostu en iyi seçimleri yapmalarının bir başka nedenidir. Diğer cinslere kıyasla dengeli bir Cavapoo veya Cockapoo yetiştirmek için çok fazla köpek deneyimine ihtiyacınız yok.İki cins arasındaki temel fark, Cavapoo, Cockapoo'ya kıyasla nefis atıştırmalıklarla motive olacaktır. nesneler ve oyuncaklar tarafından teşvik edilmesi muhtemeldir. Ancak tüm köpekler farklıdır ve bu her zaman böyle değildir. Doğal olarak meraklıdırlar ve eğitimlerinin olumlu ol ve onlardan en iyi şekilde yararlanmak için eğlenceli. Her ikisini de küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirdiğinizden emin olun.

Cavapoo ve Cockapoo ayrılık kaygısına eğilimli olduğundan, bu çok önemlidir. sandık treni onların her ikisi de. Sandık eğitimi hem köpek hem de sahibi için önemli bir araçtır. Köpeğe barınak aramak ve mola vermek için güvenli bir alan sağlar. Ayrıca, onları kısa bir süre için kendi hallerine bırakmanız gerektiğinde, güvende oldukları ve bir şeyleri yok edemeyecekleri veya başlarını belaya sokamayacakları anlamına da gelir.

Sağlık

 Cavapoo vs Cockapoo yaşlılar yan yana gri kanepelere uzanıyor
Cavapoo ve Cockapoo, nispeten sağlıklı köpek ırklarıdır.

Diğer melez ırklar gibi onlar da ebeveyn ırklarını etkileyen sağlık sorunlarına yatkındır. Daha küçük ırkların genellikle daha büyük ırklardan daha uzun yaşama olasılığı daha yüksektir. Ve Cavalier King Charles Spaniel, bir Cocker Spaniel'den daha uzun bir yaşam beklentisine sahiptir. Yani bir Cavapoo'nun biraz daha uzun yaşamasını bekleyebilirsiniz, ancak bu diğer birçok faktöre bağlıdır.

İkisi de acı çekmeye eğilimlidir lüks patella , esasen kaymış bir diz kapağıdır. Bu, her iki dizinde veya yalnızca bir dizinde yalnızca bir kez veya sıklıkla meydana gelebilir. Lüks bir patella ağrılı olabilir ve ameliyat gerektirebilir. Her iki cins de çeşitli göz koşullarına duyarlıdır, ilerleyici retinal atrofi, glokom ve katarakt gibi. Yavru köpeğinizin nesnelere çarptığını veya düşük görüşlü ortamlarda kararsız kaldığını fark ederseniz, onu göz muayenesi için veterinere götürmelisiniz.Cavapoo'nun kalp rahatsızlıklarından muzdarip olma olasılığı daha yüksektir, örneğin mitral kapak displazisi ve kalp üfürümleri. Cockapoo'nun kalça displazisi ve birkaç karaciğer hastalığına yakalanma olasılığı daha yüksektir. Ancak her köpek farklıdır ve yavrunuzun nelerden muzdarip olabileceğini tahmin edemezsiniz. Tüm köpek ırkları gibi, aileler de yatırım yapmayı düşünmelidir. evcil hayvan sigortası yardımcı olmak potansiyel olarak maliyetli tıbbi faturalar .

Beslenme

 Cavapoo bir sopayı yiyor ve Cockapoofood yatakta yan yana
Onları ne kadar besleyeceğiniz, yaşları, boyutları, aktivite seviyeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

Cavapoo ve Cockapoo'nun beslenme ihtiyaçları benzerdir. her ikisinin de beslenme açısından dengeli ve yüksek kaliteli diyetlere ihtiyacı vardır. Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO) tarafından belirlenen ve yaşa uygun standartları karşılayan köpek mamasını arayın. Bu cinslerin her ikisi de yüksek kaliteli kuru mama, çiğ veya taze yiyecek seçeneklerinde başarılıdır. İsim isim. Yüksek kaliteli proteinler, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller arayın.

Sadece yemek talimatlarını takip ettiğinizden ve onu yavru köpeğinize göre uyarladığınızdan emin olun. Cavapoo, genellikle Cockapoo'dan daha yiyecek odaklıdır. Bu, yapmanız gerektiği anlamına gelir Cavapoo'yu aşırı beslememek için ekstra özen gösterin çünkü aşırı kilolu olmaya eğilimlidirler. Eğer yaparlarsa, veterinerinizin tavsiyesini alın ve bir veterinere geçmeyi düşünün. kilo kontrolü diyeti .

bakım

 Cavapoo vs Cockapoo ıslak dışarıda yan yana
Cavapoo ve Cockapoo, dalgalı veya hafif kıvrımlı kısa ila orta uzunlukta tüylere sahiptir.

Cavapoo ve Cockapoo'nun hipoalerjenik bir ebeveyni olan Kaniş vardır, bu da onların diğer ırklardan daha az tüy dökmeleri muhtemel olduğu anlamına gelir. Ancak bu verilmez çünkü ne Cavalier King Charles Spaniel ne de Cocker Spaniel hipoalerjenik değildir. Yani, bir az tüy döken cins , ancak hipoalerjenik köpekler olduklarına güvenmeyin. Bunlar her ikisinin de tek katmanlı kaplamaları olması muhtemeldir, çift ​​katmanlı olanlardan daha hızlı büyür. Bu, yavru köpeğinizin tüylerini düzenli olarak kesebilecek güvenilir bir bakıcı bulmayı düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

Onlar ikisinin de haftada birkaç kez fırçalanması gerekir buklelerini mat tutmak ve maceralarında topladıkları kir ve döküntüleri temizlemek için. Ve kirlendiklerinde banyoya ihtiyaçları var, ama ayda bir kereden fazla değil. Aksi takdirde, doğal tüy yağlarına zarar verme riskiniz vardır.

Cavapoo ve Cockapoo'nun periodontal hastalıkları önlemek için dişlerine dikkat edilmesi gerekir. Alışmaları için erken yaşta diş rutinlerine başlamaları, dişlerini fırçalamak haftada birkaç kez. Tüm köpek ırkları gibi, tırnakları da çok uzadıklarında kesilmeye ihtiyaç duyarlar. Köpeğinizi tımar etmek için harcadığınız süre, tüylerine bağlıdır. Ama genel olarak konuşursak, bu yavrular benzer bakım ihtiyaçları var.

Köpek Fiyatları

 Cavapoo vs Cockapoo yavruları yan yana
Popülariteleri nedeniyle, etrafta pek çok sorumsuz Cavapoo ve Cockapoo yetiştiricisi var.

Cavapoo ve Cockapoo yavrularının ortalama fiyatı sorumlu bir yetiştiriciden yaklaşık 1.500 $. Popüler veya deneyimli yetiştiriciler bundan daha fazlasını, bazen 2.500 $ veya daha fazla bir bölgede talep edebilirler. Köpeklerini kontrol eden sorumlu bir yetiştirici ile çalışmak kalıtsal hastalıklar ve ihtiyaçlarının karşılanması esastır. Yetiştiricinizden sağlık sertifikaları vermesini ve melez yavru köpeğinizin Kaniş ebeveyninin veya soyunun boyutunu netleştirmesini isteyin.

Dikkat et vicdansız yetiştiriciler refahlarını düşünmeden olabildiğince çok yavru üreterek hızlı para kazanmak isteyenler. Elbette, köpek yavrusu fiyatından birkaç yüz dolar tasarruf edebilirsiniz. Ancak uzun vadede kötü sağlık ve davranış sorunlarına katılarak daha fazla veteriner faturası ödemeyi beklemelisiniz. Bu nedenle bu Yetiştiricinizi araştırmak ve onlarla tanışmak için gerekli ve köpek yavruları.

yetişkin siberian husky

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, Cavapoo ve Cockapoo çok benzer köpeklerdir, bu yüzden dünya çapında aileler arasında bu kadar popülerdirler. İkisinin de Kaniş genleri var, yani zeki, sevgi dolu ve sadıklar. İki cins arasındaki temel fark, aktivite seviyeleridir. Cavapoo, Cockapoo'dan genellikle daha sakindir, bu da onları daha rahat ailelere daha uygun hale getirir. Enerjik ve aktif bir köpek arayan sahipler, Cockapoo'da daha iyi bir arkadaş bulabilirler.

Her köpeğin farklı olduğunu unutmayın, özellikle bu ikisi gibi karışık köpek ırkları. Ama hangi cins kalbinizi kazandıysa, her iki tasarımcı ırkında da aile dostu bir Fido bulacağınızı bilin. Doğru ev ve yetiştirme ile sevimli, eğlenceli ve sevecen köpeklerdir.

Yorumlar