Golden Retrieverlar için En İyi Koşum Takımları: Derecelendirmeler, İncelemeler, En Çok Tercihler

Golden Retrieverlar için En İyi Koşum Takımları: Derecelendirmeler, İncelemeler, En Çok Tercihler

bu Golden Retriever enerjik bir köpektir. kim dışarı çıkmayı sever. Yüzmeden yerel ormanları keşfetmeye kadar hemen hemen her şeyin tadını çıkarırlar. Bir köpek koşum takımı, yavrularınızla birlikte dışarı çıkmak söz konusu olduğunda çok önemli bir kit parçasıdır. Sadece rahat değiller, aynı zamanda çok daha güvenliler. Ama sadece birini bulursan bu mükemmel uyuyor .

Bu kılavuzda, Golden Retrieverlar için favori koşum takımları her yaştan ve boyuttan. Golden Retriever yavru köpeğiniz için ilk köpek koşum takımını veya zaten sahip olduğunuz bir yükseltmeyi arıyorsanız, burada her sahip için bir şey var.Mükemmel koşum takımı arayışınız sırasında, birkaç ürün özelliği düşünmek isteyeceksiniz. 'Alıcı kılavuzumuzda' düşünmeniz gereken tüm önemli özellikleri ana hatlarıyla belirledik, ardından her birinin ayrıntılı incelemesiyle donatılmış favori koşumlarımızı izledik. Hadi başlayalım ve yavrularınızın bir sonraki açık hava macerası için hangisinin en uygun olduğunu bulalım!

Bir Bakışta: Altınlar İçin Favori Koşumlarımız

Chais Seçimi En İyi Seçim Derecelendirmemiz

En İyi Genel

Chai'nin Seçimi Koşum TakımıChewy.com'da görüntüle Eagloo Köpek Koşum Takımı Çekmez Derecelendirmemiz

En iyi değeri

Eagloo Köpek Koşum Takımı

Amazon.com'da görüntüle One Tigris Taktik Köpek Koşum Takımı Derecelendirmemiz

taktik seçimOneTigris Taktik Koşum Takımı

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com veya Amazon.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerAlıcı Rehberi

Golden Retriever Dişi Sonbahar Yaprakları

Yavrularınız için bir koşum takımı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

Favori modellerimizi sergilemeden önce, satın alma rehberimizde size yol göstereceğiz. Burada tüm hakkında bilgi edineceksiniz Kilit hususlar bir satın alma yapmadan önce yapmanız gerekir. Bu şekilde, yavrularınız için en iyi koşum takımını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Para için en iyi değeri almanın yanı sıra.

Kemer Çeşitleri

Her ne kadar tüm emniyet kemerleri tasarlanmış olsa da Basıncı ve ağırlığı dağıtın Golden Retriever vücudunuzda farklı tasarımlar vardır. Tüm köpekler aynı ihtiyaçlara veya aynı konfor seviyelerine sahip değildir. Doğru olanı almak hem sizin hem de onun yürüyüşlerini kolaylaştırır.

shedmonster vs furminator

Arka klip: Bu koşum, bir tasma üzerinde yürümek için eğitilmiş Golden Retriever'lar, yani çekici olmayanlar için tasarlanmıştır. Tasma eki, genellikle omuz bıçaklarının arasına, arkaya yerleştirilir. Emniyet kemerinin arkasındaki klipsler, daha rahat bir yürüyüş deneyimi için boğazından ve boynundan kuvveti uzaklaştırmaya yardımcı olur.Ön klip: Bu tür koşum, çeken köpekler için tasarlanmıştır. Ayrıca eğitim amaçlı kullanılırlar. Tasma klipsi göğsüne yerleştirilmiştir ve size daha fazla kontrol sağlar. Golden Retriever çekiyor .

Çift Klip: Bu aynı zamanda size seçenekler sunduğu için popüler bir koşum türüdür. Eğitim süreci için de harika çünkü ön klibi kullanmaya başlayabilir ve ardından Golden Retriever'ınız alıştıktan sonra arka klibe ilerleyebilirsiniz.

Giriş ve Genel Gider: Tahmin edebileceğiniz gibi, koşumdaki adım, köpeğinizin ona adım atmasını gerektirir. Ve baş üstü emniyet kemeri köpeğinizin başının üzerine yerleştirilebilir. Tepegöz tasarımı, üst düzey köpekler için idealdir, çünkü yerlerine tırmanmaları gerekmez.

Kaldırmak: Bu tür koşum takımı, yalnızca yaralanma veya yaşlılık nedeniyle arka uçlarında topal olan Golden Retriever'lar için gereklidir. Köpeğiniz yaralanma veya ameliyattan sonra iyileşiyorsa, birçok veteriner bu modelleri önerecektir.ayarlanabilirlik

Yüksek kaliteli koşumların birkaç ayar noktası olacaktır. Bu, koşum takımını mükemmel uyumu elde etmek . Köpeklerin hepsi farklı şekil ve boyutlardadır, bu nedenle bu seçenek olmadan tüm koşum takımları tüm köpeklere uymaz. Ne kadar çok olursa, uyum o kadar iyi olur. Daha iyi bir uyum, köpeğiniz için sadece daha rahat olmakla kalmayacak, aynı zamanda yürüyüşler sırasında kaymasını da önleyecektir.

Golden Retrieverlar büyük köpeklerdir ancak daha büyük bir boyuta ihtiyacı olduğunu düşünmeyin. Her markanın farklı özellikleri vardır, bu nedenle köpeğini ölç bir tane satın almadan önce. Aşağıdaki koşum takımlarının her biri, köpeğinizi nasıl ölçeceğinize dair talimatlar sağlar. Golden Retriever'ların ortalama göğüs büyüklüğü 30 inçtir.

Konfor

Konfor önemli bir husustur çünkü koşum takımı rahat değilse onu giymez. Aramak dolgulu koşum takımları , çünkü bu sürtünmeyi ve sürtünmeyi de önleyecektir. Malzeme ayrıca nefes alabilir olmalıdır, çünkü ağrılı lekelerin önlenmesine yardımcı olacaktır. Neopren, nefes alabilirlik ve rahatlık için mükemmel bir malzemedir.Doğru uyum, bir koşum takımı satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en kritik husustur. Çok sıkıysa, kısıtlayıcı hissedecek ve yavrularınız onu giymeyi reddedebilir. Uygun şekilde uymazsa da tehlikeli olabilir. Ve eğer çok gevşekse, koşumunu kayabilir veya çekme davranışını teşvik edebilir. Rahatlık ve doğru uyum çok önemlidir , bu yüzden köpeğinizi ölçerek doğru bedeni bulduğunuzdan emin olun.

Malzemeler

Golden Retriever'ın değerli görünüşünün sizi aldatmasına izin vermeyin. Çok fazla zevki olan güçlü bir çocuk. Bu nedenle, iyi kalitede bir koşum takımına ihtiyacı var. dayanıklı ve sağlam malzeme . Aranacak en iyi malzeme naylondur ve polyester ikinci sırada gelir. Ayar klipsleri ve tokaları da sağlam malzemeden yapılmalıdır ve metal idealdir.

Dayanıklı malzemeler ayrıca koşumunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlar. Ve biraz daha yüksek bir fiyat etiketi talep etseler de, para için daha iyi değer uzun vadede. Dünyayı harcamanıza gerek yok, ancak düşük kaliteli bütçe mağaza ürünlerinden daha fazlasını harcamanız gerekiyor. Dikişli değil yapıştırılmış olduğunu söyleyen koşumlardan uzak durun.

Güvenlik özellikleri

Koşumlar, yavrularınızın güvende kalmasını sağlamak için çeşitli güvenlik özelliklerine de sahip olmalıdır. A sap idealdir Yavrunuzu kaldırmanız veya onu bir durumdan çabucak çıkarmanız gerektiği zamanlar için. Yine, güçlü klipsler burada anahtardır çünkü düşük kaliteli klipler kırılmanın en yaygın nedenlerinden biridir.yansıtıcı kırpma sisli olduğunda olduğu gibi, yavrularınızın zayıf görüş koşullarında görülmesine yardımcı olacaktır. LED ışıklar için ataşmanlar, sabahın erken saatlerinde veya gece yürüyüşlerini seven Golden Retriever'lar için de harika bir seçenektir. Bazı koşum takımlarının astarında, tek başına gitmesi durumunda adresinizi ve iletişim numaranızı yazabileceğiniz cepler de vardır.

Bütçe

Son fakat en az değil, bütçe muhtemelen aklı başında çoğu Golden Retriever sahibi için. Altınlar ucuz köpekler değildir. Onlar beslemek pahalı olabilir için bütçe ayırmanız gerekir. Altın boy köpek sandığı , birlikte bol oyuncak yavrularını meşgul etmek için. Bir koşum takımı, bankayı kıracak veya kaliteden ödün vermeniz gereken bir satın alma değildir.

Golden Retrieverlar İçin En İyi Koşumlar

Golden Retriever Karda Açık Havada

Aşağıda her boy ve yaştaki Goldenlar için favori koşum modellerimiz bulunmaktadır.

Artık Golden Retriever'lar için yüksek kaliteli koşumlarda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildiğinize göre, önerilerimize geçebiliriz. burada bulacaksın çeşitli koşum takımı Golden Retriever'ın tüm ihtiyaçlarına ve yaşlarına uygun.

Her koşum yüksek kalitededir ve hepsi diğer köpek sahipleri tarafından yüksek puan almıştır. Böylece olduklarından emin olabilirsiniz. denendi ve test edildi. Ve en önemlisi, hepsi bu son derece aktif cinsi yürüyüşler sırasında güvende tutma işine bağlıdır. Ayrıca her sahibinin bütçesine uygun seçenekler de olmasını sağladık. Yani, belirli bir sırayla, işte buradalar.


Chai's Choice Yansıtıcı Köpek Koşum Takımı

Chais Choice Koşum Takımı Kırmızı
 • Dokuz farklı renk.
 • Beş farklı boyut seçeneği.
 • Düşük ışık koşulları için mükemmeldir.
 • Yastıklı göğüs ve göbek kayışları.
 • Dört ayar noktası.
 • Çift klipsli tasarım.
 • Kontrol için arkada tutun.
Chewy.com'da görüntüle

Chai's Choice, bir koşumun sahip olması gereken her yönü kapsıyor. Nefes alabilirlik için naylon dış yüzeye sahip güçlü ve dayanıklı polyester malzemeden yapılmıştır. Chai's Choice, sürtünmeyi önlemek ve köpeğinizin konforunu artırmak için ürün genelinde yastıklı bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, gerekirse onu tutabilmeniz veya kaldırabilmeniz için kürek kemiklerinin üzerinde bir tutamakla donatılmıştır.

En iyi uyumu elde etmeye yardımcı olan dört ayar noktasına sahiptir. Yansıtıcı borular, düşük aydınlatma sırasında görünürlüğünü artırmaya yardımcı olacak naylon malzemeye dokunmuştur. Hem önde hem de arkada kullanılır, hangi yöne bakarsa baksın görünürlüğüne yardımcı olur. Dokuz canlı renkte geliyor ve genel olarak çok akıllı görünüyor. Fiyat söz konusu olduğunda, aynı zamanda fiyatlandırma yelpazesinin alt ucundadır.

Severiz bu koşum her kutuyu işaretler. Bu nedenle, neye ihtiyacınız olursa olsun veya kullanım amacınız ne olursa olsun, bu bizim genel olarak en iyi seçeneğimizdir. Ve aynı zamanda şık!


Julius K9 Güç Kablosu

Julius K9 Köpek Koşum Takımı
 • Hizmet hayvanları için harika.
 • Sekiz farklı boyut.
 • Yedi farklı renk kombinasyonu.
 • Ek kontrol için arka kol.
 • Hizmet köpekleri için cırt cırtlı yama alanları.
 • Yansıtıcı göğüs kemeri.
 • Su geçirmez kabuk.
Chewy.com'da görüntüle

Julius-k9, köpek koşum takımı dünyasında tanınmış bir markadır. Buna sebepsiz yere powerharness denmez. Ve tüm koşullar için çalışan köpekler düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır. Ağır hizmet tipi ve donmaya karşı dayanıklı tokalar kullanır, bu nedenle güçlü bir çekiciyse onları kırmayacağından emin olabilirsiniz. Bu, arkada dayanıklı bir çelik D halkası bulunan bir arka klips tasarımıdır.

Bu koşum naylondan ve cilt dostu EcoTex iç astardan yapılmıştır. Nemlenmemesi ve onu rahatsız etmemesi için suya dayanıklıdır. Hizmet köpeği veya evcil hayvan yok gibi herhangi bir etiketi ekleyebilmeniz için bir cırt cırt yama sistemi ile donatılmıştır (bunları ayrıca sipariş etmeniz gerekecektir). Bir tutamağa, yansıtıcı bir göğüs kayışına sahiptir ve yedi parlak renkte gelir.

Severiz Bu koşumun zorlu çalışan köpekler için yapılmış birinci sınıf seçeneğimiz olduğunu, ancak her köpek için mükemmel bir seçenek olduğunu. Bu, Golden Retriever'ınız için onu konforlu, güvenli ve dayanıklı kılan tüm özelliklere sahip olduğu anlamına gelir.


Eagloo Çekmeyen Köpek Koşum Takımı

Eaglo Koşum Takımı
 • Bütçe dostu koşum takımı.
 • Dokuz farklı renk kombinasyonu.
 • Dört farklı boyut.
 • Çift klipsli tasarım.
 • Ek kontrol için arka kol.
 • Hızlı geçmeli ayarlanabilir tokalar.
 • Boğulmayı azaltmak için tasarlanmıştır.
Amazon.com'da görüntüle

Bu emniyet kemerinin üç ayar noktası vardır. Gövdesinin etrafında iki adet hızlı serbest bırakma tokası ve boynunun etrafında bir ayar noktası vardır. Göğsünün etrafındaki kayışlar da lastiklidir, yani koşarken sürtünmez. Ekstra rahatlık sağlamak için boydan boya dolguludur ve sırtında onu kaldırmak için bir tutamağa sahiptir.

Kolay yürüme için omuzlarının arasına yerleştirilmiş güçlü bir metal D-halkası bulunan bir arka klips tasarımıdır. Hem önden hem de arkadan görülebilmesi için hem önde hem de arkada yansıtıcı boru kullanılmıştır. Ayrıca parlak neon turuncu renkte gelir. Naylondan yapılmıştır, hem güçlüdür hem de cildine karşı naziktir.

Severiz bu ürünün en düşük fiyat noktasına sahip olduğunu. Bu, daha sıkı bir bütçeye sahip sahipler için daha iyi bir seçenek olduğu anlamına gelir. Fiyatına göre, harika bir koşum takımı.


Kurgo Journey Yansıtıcı Koşum Takımı

Kurgo Hava Koşum Takımı
 • Açık hava aktivitelerini idare etmek için yapılmıştır.
 • Beş farklı boyut.
 • Üç farklı renk kombinasyonu.
 • Derin v yaka tasarımı.
 • Gerginliği azaltmak için yastıklı göğüs plakası.
 • Maksimum görünürlük için yansıtıcı trim.
 • Dört adet paslanmaya dayanıklı kolay açılan toka.
Chewy.com'da görüntüle

Bu koşum, ömür boyu garantiye yansıyan başka bir premium seçenektir. Günlük kullanım için yeterince rahattır ve daha maceracı Golden Retriever için de yeterince güçlüdür. Sağlam polyester ve naylondan yapılmıştır, her işe dayanır. Ve metal toka noktaları, kaya tırmanışı ekipmanı için aynı mühendisliğe dayanmaktadır. Kurgo Journey ayrıca araçta araç güvenliği için bir ip ile birlikte gelir.

Mükemmel işçilikle yapılmıştır ve bir koşumdan ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi hemen hemen kapsar. Arka tutamakla donatılmış olarak gelir ve hem ön hem de arka klipsi vardır. Bu, onu eğitim süreci için ideal hale getirir. Konfor için dolgulu geniş göğüs plakasına ve dört ayar noktasına sahiptir. Ayrıca makinede yıkanabilir, maceralarında kirlenmeyi sevenler için idealdir.

Severiz Bu koşum ömür boyu garantilidir, yani aktif Golden Retriever'ınızın testlerine dayanacağından emin olabilirsiniz.


Pawtitas Yansıtıcı Köpek Koşum Takımı

Pawtitas Naylon Yeşil
 • Beş farklı boyut kombinasyonu.
 • Dokuz farklı renk.
 • Çift klipsli tasarım.
 • Yansıtıcı malzemeden yapılmıştır.
 • Maksimum uyum için ayarlanabilir kayışlar.
 • Konfor için neopren dolgu.
 • Adımlı tasarım.
Chewy.com'da görüntüle

Bu koşum, günlük yürüyüşler için harikadır ve dayanıklı naylon malzeme sayesinde güçlü ve dayanıklıdır. Ayrıca daha fazla konfor için nefes alabilen neopren dolguya sahiptir ve boynundaki gerginliği alır. Bu basit adımlı tasarımın üç ayarlanabilir noktası vardır - ikisi gövde çevresinde ve biri göğüs üzerinde.

gri labrador

Sırt klipsi ile donatılmıştır ve koşum takmaya alışmış Golden Retriever'lar için idealdir. Düşük aydınlatma sırasında görünür olmasını sağlamak için öne ve arkaya yansıtıcı süslemeler eklenir. Daha düşük bütçeli sahipler için başka bir mükemmel seçenek. Ve sade tasarımı nedeniyle, büyük veya kısıtlı koşumlardan hoşlanmayan Golden Retriever'lar için iyi bir seçenek olacaktır.

Severiz bu koşumun dokuz farklı renk seçeneğiyle geldiğini. Bu, onu moda bilincine sahip köpek sahibi için harika bir seçenek haline getiriyor.


Rabbitgoo Çekmeyen Köpek Koşum Takımı

Rabbitgoo Koşum Takımı
 • Bütçe dostu.
 • Dört farklı boyut kombinasyonu.
 • On farklı renk kombinasyonu.
 • Çekmeyi kısıtlamak için tasarlanmıştır.
 • Çift bağlantı noktaları.
 • Boğulma önleyici tasarım.
 • Dört emniyet kemeri ayar noktası.
Amazon.com'da görüntüle

Rabbitgoo'nun koşum takımı, piyasadaki en popüler modellerden biridir. Bu, satın alınabilirlik ve dayanıklılığın mükemmel bir birleşimidir. Çoğu Golden Retriever, büyük bir bedene sığacakken, daha büyük erkeklerin bir XL boyutuna ihtiyacı olabilir. Dayanıklı naylon malzemeden yapılmıştır ve bu koşum çekmeyi durdurmak için tasarlanmıştır yolunda öldü.

On farklı renk kombinasyonu vardır, bu nedenle her yavru için bir stil ve arama vardır. Kullanımı kolay bir baş üstü tasarımıdır ve mükemmel bir uyum sağlamak için dört farklı kayış ayar noktası vardır. Yastıklı göğüs, yavrularınızın rahat bir yürüyüş yapmasını sağlar. Golden Retriever'ınızın aşırı ısınmamasını sağlamak için göğüs ayrıca nefes alabilen bir file malzemeyle kaplanmıştır.

Severiz Rabbitgoo, dayanıklılığı bütçe dostu bir fiyatla birleştirerek mükemmel bir iş çıkardı. Daha düşük bir fiyat noktası için kaliteden ödün vermek zorunda olmadığınızı gösterir.


OneTigris Taktik Koşum Takımı

OneTigris Taktik Yelek
 • İki farklı taktik renk.
 • Son derece dayanıklı.
 • Maksimum kontrol için arka kol.
 • Torbaları taşımak için molle dokuma.
 • Ayarlanabilir boyun ve göğüs askıları.
 • Yamalar ve rozetler için cırt cırtlı alanlar.
 • Hizmet köpekleri için harika.
Chewy.com'da görüntüle

Bu koşum, çalışkan veya maceracı Golden Retriever'lar için yapılmıştır. Taktik/ordu tasarımı ile tasarlanmıştır ve çalışkan köpekler için birçok özelliğe sahiptir. Dayanıklı, ağır hizmet tipi naylondan yapılmıştır, ağırlığı 90 pound'a kadar çıkabilir. Neyse ki konforlu maceralar için yeterince hafif ve suya da dayanıklı. Bir tutamağa ve hem ön hem de arka bağlantı noktalarına sahiptir.

Dört ayar noktası vardır ve güçlü hızlı açılan tokalara sahiptir. Sap, Golden Retriever'ınızı yukarı kaldırmak için kullanışlıdır ve rozetler ve etiketler ekleyebilmeniz için Velcro kenarları vardır. Ayrıca saklama cepleri takabileceğiniz bir MOLLE sistemine sahiptir (bunları ayrıca satın almanız gerekecektir). Ayrıca, kendi başına keşfetmeye karar vermesi durumunda iletişim bilgilerinizi de verebilirsiniz.

Severiz bu koşumun gerçekten maceracı veya çalışan Golden Retriever için en iyi seçenek olduğunu. Kendi kaka torbalarını ve ikramlarını taşıyabilmesi için saklama cepleriyle tamamlayın.


Sıkça Sorulan Sorular

 • Golden Retriever'ımı koşumla eğitmeli miyim?

  Evet, koşum takımları neredeyse tüm köpek ırkları için harikadır. Tasmanızı bir tasmaya bağlamaktan çok daha güvenlidir. Gerginliği boynundan alıp göğsüne ve omuzlarına dağıttığı için. Ayrıca güçlü çekiciler olan Golden Retriever'ların eğitilmesine de yardımcı olurlar.

 • Golden Retriever'ım için en iyi boyut nedir?

  Genellikle, büyük boy bir koşum, Golden Retriever'ınız için en uygun olanıdır. Golden Retriever için ortalama büyüklükteki göğüs 30 inçtir. Ancak bazı markalar için orta boy veya ekstra büyük bir emniyet kemeri en uygunudur. Hangi koşum takımıyla gitmeye karar verirseniz verin, köpeğinizi talimatlarına göre ölçmeniz gerekir.

  Genellikle göğsünün çevresini inç cinsinden ölçmenizi sağlarlar ve bazıları boyunlarını da ölçmenizi gerektirebilir. Altınınız bedenler arasındaysa, maksimuma kadar sıkabileceğiniz için genellikle bir beden büyük kullanmak en iyisidir.

 • Emniyet kemeri köpeğime zarar verir mi?

  Hayır, koşum doğru boyutta ve uygun şekilde takıldığı sürece Golden Retriever'ınıza zarar veremez. Köpeğiniz yeni koşum takımı tarafından rahatsız görünüyorsa, bunun nedeni muhtemelen alışması gerek . Gövdesi ile koşum arasına iki parmak sığdırabiliyorsanız, bu doğru sıkılıktır.

 • Doğru takılan bir emniyet kemeri ne kadar önemlidir?

  Bu, satın alırken dikkate alınması gereken en önemli şeydir. Yanlış takılmış Golden Retriever koşumları ovalayarak saç dökülmesine, ağrılı noktalara neden olur ve çok sıkıysa genellikle rahatsız olur. Kendini bitki örtüsüne veya çitlere kaptırırsa boğulmasına bile neden olabilir.

  Doğru koşum, yürüyüşleri de zevksiz hale getirecek ve yavrularınızı kıvrandırmayacaktır. Çok gevşek olursa, koşumunu kaçırabilir ve bu da aynı derecede tehlikelidir. Doğru beden değilse, onu iade etmeniz ve doğru bedenle değiştirmeniz gerekir.

 • Bu koşumlar koşuya uygun mu?

  Bu koşumların çoğu koşmak için uygun olabilir. KURGO Journey, Altınları yönetmek için favorimiz. Ayrıca orada diğer birkaç koşum takımı görev için iyi donanımlı.

Son düşünceler

Umarım bu kılavuzu okuduktan sonra Golden Retriever'ınız için bir koşum bulma görevini çok daha basit bir iş haline getirmişizdir. Onun için en iyi seçeneği bulmak için satın alma kılavuzumuzu kullandığınızdan emin olun. Ve yukarıdaki seçeneklerden birini seçerek, koşumunuzun Golden Retriever'ınızın eğitimini yolunda tutma ve maceracı ihtiyaçlarını karşılama işine bağlı olacağından emin olabilirsiniz.

Vereceğiniz kararda onun rahatlığı ve güvenliği ön planda olmalıdır. Ve neyse ki, bu yüksek kaliteli ve dayanıklı koşum takımları da işe yarıyor. Aktif köpek için askeri stillerden güzel leylaklara ve korkak tasarımlara kadar, köpek parkındaki tüm köpeklerin konuşma noktası olacak.

Yorumlar