Yorkie Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 250'den Fazla İsim

Yorkie Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 250'den Fazla İsim

Bir çantaya sığacak kadar küçük, sevimli ve tüylü bir köpeğe direnmek zor, değil mi? Cidden oradaki en sevimli şeylerden biri. Ailenize bir Yorkshire Terrier eklemenin eşiğindeyseniz veya küçük adamı veya kızı eve getirdiyseniz, tebrikler!
Yorkie Irkına Genel BakışSaç Kesimi Gereken Yorkie

Bu oyuncak cinsi daha kısa saç kesimine sahip olabilir veya daha uzun bir kesimi tercih edebilir.

Yorkshire Teriyerleri , veya Yorkies, dünyanın en küçük köpek ırklarından biridir. Ortalama olarak, bir Yorkie yetişkinliğe ulaştıklarında 6-9 inç olur. Bu, tamamen büyümüş bir Chihuahua ile aynı boyutta. Yorkies'in bildiği ana şeylerden biri kucaklaşmalar.Metin ile yerde hasta köpek Reklamcılık

Bir Yorkie'nin mizacı değişir, ancak sonuçta, sahiplerinin dikkatini sever ve isterler. Süper küçükler ama bükülmesin. Bu küçük yavrular, etraftaki en ateşli, en küstah, en enerjik ve meraklı ırklardan bazıları.

Genellikle ilk önce ipeksi kürk mantoyu fark edeceksiniz, bu kürkleri düzenli olarak kesmez ve tımarlamazsanız hızla büyüyebilir. Döşemeler arasında çok uzun süre beklerseniz, evin etrafında koşan minyatür süpürücüler gibi görünebilirler.

saçlı köpek

Teriyerler gününüzü aydınlatabilecek renkli bir karaktere sahiptir. Tüm bu harika özelliklerle, köpeğinizi gerçekten temsil eden bir isim seçmenin neden zor olduğunu anlayabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, listemizde her tür yavru ve kişilik için bir isim var.Popüler Teriyer İsimleri

Erkek mi yoksa dişi Yorkie mi almalıyım? Erkek-kadın tartışması söz konusu olduğunda, gerçek şu ki, kişisel tercihinize bağlıdır. Hem erkek hem de kadın Teriyerleri her gün dikkatinizi çekiyor. Size olan bağlılıkları cinsiyetlerine bağlı değildir.Erkek Yorkies'in kadın meslektaşları kadar karamsar olmadığını görebilirsiniz. Bu, kızların ortalıkta dolaştığı anlamına gelmez, ancak farklı hormonal değişiklikler etkili olabilir.

Kızlar yollarını almak için açık sözlü olma eğilimindeyken, erkekler özellikle diğer köpeklerin etrafında sürü lideri pozisyonu için yarışır. Bunlar, Yorkshire Teriyeriniz için isimler arasında seçim yapmanıza da yardımcı olabilecek birkaç küçük bilgi parçası.Bunlar, son birkaç yılın en sık seçilen Yorkie isimlerinden bazıları.

ErkekDişi
AmiralHava
Aidenava
arşivGüzel
OmuzBrendi
BaileyBrooke
BenjiCallie
Billychardonnay
ahbapChloe
kadanaçık
Chesterdori
İnsanDüşes
ConnorEllie
dilanEmma
etankafesler
EvanGracie
Frankiehannah
Freddiearpçı
OlmadanBal
GraysonIzzy
bozZaman
GuinnessHanım
HarryLeyla
HenryLaurie
hazneLeyla
HumphreyLexi
jacksonHayat
Jakepiyango
KralAkçaağaç
AslanBenim
Liammolly
Logandesenli
DuvarcıŞeftaliler
MattyÇakıl Taşları
Maks.nane köftesi
mickeytaç yaprağı
binlercePolly
AşağıHaşhaş
NuhDeğerli
OlliePrenses
OwenRiley
Oxfordprosia
Domuz eti dükkanıyakut
Prancerşımarık
rufussavana
Sammygökyüzü
MobiletSofya
Sebastiansofie
titüsYıldız
TuckerViyola
WallyZoe

Ceket Rengi Bazlı Teriyer İsimleri

teriyerler

Köpeğinize kürk rengine göre isim vermek istiyorsanız, birçok fikrimiz var.

Özellikle köpeğiniz muhteşem bir renge sahipse, köpeğinizin adını görünüşe göre seçmek gerçekten kolaydır ve insanların onlarla tanıştığında ilk dikkat ettiği şeylerden biridir.Teriyerlerin genellikle parlak, ipeksi tüyleri vardır ve doğumdan hemen sonra siyah ve ten rengi veya siyah ve altın rengindedirler. Bu onların tam kan Teriyer olduklarını gösterir. Ayrıca mavi ve ten rengi veya mavi ve altın kaplamaları olabilir.

Bunu not et safkan Yorkie yavruları dört standart renk kombinasyonuna sahiptir . Burada listelenen renk kombinasyonlarının dışında bir tane görürseniz, muhtemelen başka bir cinsle karıştırılmış . Bu onun iyi, sevecen ve sevecen bir yavru olmadığı anlamına gelmez; onlar sadece safkan bir Yorkie değiller. Aşağıdaki bu standart renkleri yansıtan adlara göz atın.

Siyah ve Tan İsimleri

Kaldırımda oturan siyah ve ten rengi teriyer

Siyah ve ten rengi bu cins için popülerdir.

Köpeğiniz olgunlaştıktan sonra ten rengi ve siyah rengini koruyorsa, bu, grileşme geninin olmadığı anlamına gelir. Kürkün bronz kısmı bacaklarda, yüzde ve göğüste olma eğilimindedir, siyah kürk ise gövdede en yaygın olanıdır. Nadir de olsa köpekten köpeğe küçük farklılıklar görme şansı vardır.Öte yandan, Altın ve Siyah Teriyerler, ceketlerinin bronz kısmını etkileyen grileşen bir gene sahiptir. Bununla birlikte, siyah olmayan alanlar önemli ölçüde daha hafif olmasına rağmen, yine de siyah ve ten rengi Teriyerlere benziyorlar.

fransız bulldog mama
ErkekDişi
Bademkehribar
fasulyekumral
BisküviBailey
KepekBrendi
Brunobrownies
paraTarçın
busterKaramel
balkabağıkaramel
CharlieÇikolata
YongaTarçın
aynakaranfil
Hindistan ceviziHindistan cevizi
KahveKuyruk
CooperKurabiye
mantarZencefil
Danielaltın
Tozluela
FolgersFındık
geçiştirmekfunda
JackKına
Köftekahve likörü
FıstıkSüt
cevizliMaun
PatatesAkçaağaç
KayalıkMillie
RusselNocha
paslıküçük hindistan cevizi
ScoobyKuruş
İskoçreese
Snickerskılıç
tabakhaneKumlu
oyuncakSienna
umberŞeker
Viskisarımsı kahverengi
OdunsuÇay
Yogiçok tatlı

Mavi, Gri veya Tan İsimler

Gri ve ten rengi Yorkie çimleri kokluyor

Mavi renk, normal siyahla karşılaştırıldığında gözle görülür şekilde öne çıkıyor.

Benzer şekilde, bu köpeklerin de tek bir grileşme geni vardır. Bu yavrular, ışığı yansıtan ışıltılı ve parlak bir kürke sahiptir ve kuyrukları genellikle vücutlarının geri kalanından daha koyudur.

Bununla birlikte, Altın ve Mavi olan Yorkies, grileşen genin iki kopyasına sahiptir. Bu renk kombinasyonu, olgun yetişkinlerde muhtemel olan şeydir. Genel olarak, kökünde, ucuna yakın bir yerde solan daha koyu katları vardır ve bu, saçlarını ne kadar yakından kestiğiniz gibi birçok faktörden etkilenebilir.ErkekDişi
Külsu
AzureTitrek kavak
Baileyasteria
Varildut
Yabanmersiniçiçek
öğrenciyaban mersini
Casperkabarcıklar
külkapri
KömürElmas
KobaltNerede
KurabiyeOna
Tozluelsa
Solmakİnsan
Sislisoğuk
bulanıkİris
bozKot
pusHanım
lapisMaribel
parlaklıkMerigold
murkokyanus
gizemRobin
Donanmarosita
deniz salyangozuSafir
hayaletParlak
PudraGümüş rengi
Kraliyetgökyüzü
Gölgeliparıldıyor
GölgeYıldızlı
kayrakÇizgili
dumanlıGirdap
sulliTiffany
deniz mavisiTopaz
birlikUla
YaleMenekşe

Irk Boyutuna Dayalı Teriyer İsimleri

Yorkshire korkunç

Bu kompakt yavru, çok popüler küçük ve tüylü bir cinstir.

Bu yüzden bir Yorkie için en çok arzu edilen özelliklerden biri küçük boyutudur. Elde taşınan köpeklerin tanımıdır. Bunlar, bu oyuncak boyutundaki ırka uyacak şekilde topladığımız isimler.

Çay Fincanı Yorkie nedir? rağmen Çay Fincanı Yorkshire Teriyeri safkan bir Yorkshire Teriyeri, aynı zamanda daha küçük. Gayri resmi olarak 'çay fincanı' terimi, standart bir Yorkie için grup sınıflandırması olan bir oyuncak türünden bile daha küçük bir köpeği tanımlamak için kullanılır.Küçük köpekler ve hatta oyuncak köpek ırkları yıllar içinde popüler hale geldi. Ve son on yılda, oyuncak ırklarının “çay fincanı” veya “mikro” versiyonları gibi daha küçük köpekler bile giderek daha popüler hale geldi.

ErkekDişi
Karıncabebek
bantamBebek
Baxterpislik
Dayanmakchichi
civciv
ahbapClementine
busterkekik
BultonPapatya
Charliedottie
YongaEmma
fidoFrankie
GeorgeDiş
Hobbitsakız
JackBal
AslanJöle fasulye şekerleme
Küçük adamMücevher
Maks.jojo
opieNeşe
Pintdantelli
pipleylak
Domuz eti dükkanılulu
TaşımakMimi
Rexminnie
RogerFare
fufuszeytin
EtrafındaPetunya
Atlamakperi
İnceHaşhaş
Yeryağmur damlası
Çıtır çıtırİsyancı
FışkırtmaGül goncası
O zamanlarRoxy
oyuncaksaşa
Minikbaharat
TobyŞeker
BuBezelye
WalterTrixie

Erkekler ve Kadınlar için Eşsiz Teriyer İsimleri

Yemek tabağı ile güneş gözlüklü Yorkie

Özel köpekler özel bir ismi hak eder.

husky kurt karışımı

Sıra dışı Yorkies isimlerini de paylaşacağımızı düşündük. İkisi de benzersiz ve havalı!

EzopBalo
BiraÖfkelenmek
Kaktüsİsyancı
ŞampanyaRoket
Dansçıyara izi
KartalGazoz
gösterişliçubuklar
soğukToga
azgınkapla
KimseTwix
PepsiSavaşçı
Patlamış mısırZebra

Yorkie Adlandırma Trendleri

kapüşonlu kırmızı teriyer

Bloktaki en moda köpeği ister misiniz? Bu benzersiz adlardan birini deneyin.Yorkie'ler, kraliçeler ve prenseslerin yoldaşları olarak, kraliyet ailesiyle çok yakından ilişkili olduğundan, Yorkie'nize muhteşem bir isim vermenin bir şey olması şaşırtıcı değil. Erkekler için Maddox, Duke, Charles ve Hamlet popüler zarif isimlerdir. Diana, Elizabeth, Victoria ve Duchess, kızlar için çokça duyduğumuz isimler.

Başka bir trend, Yorkie'nize küçük boylarını vurgulayan bir isim vermektir. Peanut, Squirt, Bolt ve Dash gibi isimler küçük erkek köpekler için popüler isimlerdir. Kızlar için Minnie, Beans, Tiny ve Mouse, düşünebileceğiniz sevimli isimlerdir.

Ayrıca köpeğinize ünlü eğlence kişiliklerinin isimlerini verme yoluna da gidebilirsiniz. Bazı ünlü Yorkie isimleri arasında Bay Ünlü (Komik Yüz), Hootie (Kent Efsanesi), Musa (Fockers ile Tanış), Puppy Goo Goo (Simpsonlar) ve Mignon (Green Acres) sayılabilir.

Ancak, giderek daha fazla insan, bir isim seçmelerine yardımcı olmak için yavrularına karşı kendi hikayelerini ve duygularını kullanıyor.


Teriyer İsimlendirme İpuçları

Yorkie'nizi adlandırmak, doğrudan Yorkie'nizden ilham almak kadar basit olabilir. Aşağıda, harika Yorkie isimlerini düşünmenize yardımcı olacak birkaç ipucu verilmiştir:

  • Kişilik : Tıpkı insanlarda olduğu gibi, Teriyerlerin kişilikleri farklıdır ve sizinki de farklı değildir. Köpeğinizi ve nasıl davrandıklarını öğrenmek için biraz zaman ayırın. Size bazı harika adlandırma fikirleri verecektir.
  • Renkler : Teriyerler tipik olarak aynı kürk desenine sahip olsalar da renkleri biraz değişebilir. Bu, yavrularınızı adlandırmak için renkten ilham alan isimleri bulmayı ve kullanmayı kolaylaştırır.
  • Aile girişi : Yavru bir aile refakatçisiyse ve size ait olmayacaksa, aile üyelerinden önerilerini istemeyi deneyin. Bazı harika fikirleri olduğunu görebilirsiniz.
  • Yorkie'nin girişi: Kendinizi iki isim arasında gidip gelirken bulursanız, köpeğinizin yardımını isteyin. Tek tek kağıt parçaları alın ve beğendiğiniz isimlerle etiketleyin. Ardından, her birinin üzerine bir köpek maması koyun ve köpeğiniz hangisini önce yerse, kendisi için seçtiği addır. Hangisine daha iyi yanıt verdiğini görmek için Yorkie'nizi farklı isimlerle de arayabilirsiniz.

Bu zor ismi bulduğunuzda, basitçe bileceksiniz!


Son düşünceler

Bir isim bulmak bazen diş çekmek gibi gelebilir, özellikle de değerli arkadaşınız için tam olarak mükemmel uyumu bulamadığınızda. Ancak, bu ipuçlarını ve püf noktalarını hatırlarsanız, görevi ilk düşündüğünüzden çok daha kolay yönetilebilir bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Unutmayın, doğru isim size her zaman kendiliğinden gelmez. Bazen, neşe paketinize layık birini bulmak için biraz düşünce ve yaratıcılık gerekir.

Bu yüzden, köpeğinize uzun uzun bakmayı ve onu sizin için benzersiz ve özel yapan tüm özellikleri fark etmeyi unutmayın. Kürklerinin rengine ve tuhaf ama sevimli kişiliğine dikkat edin. Ardından, mükemmel ismi bulmak için bu özellikleri ilham kaynağı olarak kullanın.

Yorumlar