Beagle Poodle Mix: Poogle Köpek Cinsi Bilgileri

Beagle Poodle Mix: Poogle Köpek Cinsi Bilgileri

Kaniş, karıştırılacak en popüler köpekler yüzünden Hipoalerjenik kaplaması . Beagle cinsi köpeklerin etraftaki en sevimli köpeklerden biri olmasıyla, bu köpek kombosu ünlü olmaya mahkumdu. Bu popüler melez yavru, Beagle Kaniş karışımıdır ve daha çok Poogle olarak bilinir.

Poogle’ı tam olarak kabul etmeden önce, ne bekleyeceğinizi bilmeniz için onu araştırmanız önemlidir. Çünkü pek çok insanın düşündüğünün aksine, Poodle karışımları sadece sevimli değil sevimli ayı bakışları (onlar da öyle olmasına rağmen!). Çılgınca enerjiktirler. Beagle'lar olsalar da Süper tatlı , çok muhtaçlar. Hatta benzer Beagle Karışımları 'muhtaç' kategorisine de girebilir.Bu nedenle, ne elde ettiğinizi anlamanız gerçekten önemli Poogle’ı benimsediğinizde. Ve umarım, bu kılavuzu okuduktan sonra, sizin ve Poogle'ın melez cennette yapılmış bir eşleşme olduğunu keşfedeceksiniz. Hemen ayrıntılara girelim!

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Poogle'dan neler bekleyebileceğiniz konusunda bir fikir edinebilmeniz için ebeveynleri hakkında bilgi edinmek çok önemlidir. Nispeten yeni bir karma tür olduğundan, neredeyse her zaman tam bir sürpriz hangi ebeveynden hoşlanacağı konusunda. Bu nedenle, her ikisini de birbiriniz kadar sevmeniz çok önemlidir.Kaniş

Kaniş Açık Havada

Kaniş üç boyutta gelir oyuncak, minyatür ve standart. Bu nedenle, boyut farkı oldukça büyük olduğundan, Poogle yetiştiricinizden yavru köpeğinizin Kaniş ebeveyninin ne büyüklükte olduğunu öğrenmelisiniz. Kanişlerin hipoalerjenik olan ve diğer köpeklerin çoğundan çok daha az tüy döken kıvırcık tüyleri vardır. Ve bu, birçok insanın karma ırkları sevmesinin nedenlerinden biridir.Kaniş çok enerjik bir köpektir olmak için yaratıldı ördek avcısı Almanyada. Aynı zamanda çok zekidir ve gün boyunca onu mutlu etmek için birçok fiziksel ve zihinsel uyarıma ihtiyacı vardır. Kanişler, herkesin öyle olduğunu düşündüğü kucak köpeği değildir.

Nihayet oynamayı bitirdiğinde, kanepede insanlarıyla kucaklaşmaktan mutluluk duyar. Sarılmalarla şımartılmayı seven tatlı bir köpektir. Yabancılarla da arkadaş canlısı ve ilgi odağı olmayı seviyor.Beagle

Beagle İç Mekan

Beagle, kendisini sürekli olarak en popüler 10 köpek ırkında bulan bir başka tanıdık yavru. Bunun nedeni, çok rahat olması ve mutlu bir köpek kendini kolaylıkla aile hayatına sokan kişi.

Geleneksel olarak, Beagle'lar sahnelerdir tavşan ve geyik avlamak için toprak sahipleri tarafından tutulan. Adının Fransızcada 'gürültülü ağız' kelimesinden geldiğine inanılıyor. Beagle cinsini biliyorsanız, bu daha doğru olamazdı. Ve yabancılarla arkadaşça davranmasına rağmen, herkesin gelişini duyuracak, bu yüzden mükemmel bir bekçi köpeği yapar .

O enerjik ve günlük egzersize ihtiyacı var, ama aynı zamanda erteleme hayranı öğleden sonraları uzakta. Dikkat ve bol miktarda göbek masajı bekliyor ve oldukça muhtaç bir köpek olabilir.Poogle

Yetişkin poogle

Zaten bildiğiniz gibi, Poogle her iki ebeveyninin bir karışımı olabilir veya diğerine kıyasla çok daha fazla benzer olabilir. Yani, her olasılığa hazırlıklı olmalısınız. Yumuşak kürkleri ve renk benzerlikleri nedeniyle, daha küçük Poogles genellikle Bernedoodles .

Neyse ki, melez yavruların yol karışımının ortasında olması daha yaygındır. Poodle Beagle karışımı için bu tam olarak böyledir. Sırada, yürüyeceğiz Poogle'ınızdan ne bekleyebilirsiniz , genellikle her iki ebeveynin de dengeli bir karışımıdır.

dişi dogo isimleri

Mizaç

Yerde Islak Poogle

Poogle, yağmurda ya da parlamada sonsuza dek bir gülümseme giyen mutlu bir köpektir. Her ikisi de ailesi eğlenceli ve eğlenceli köpekler, yani bu emin olabileceğiniz bir şey. Her zaman oynayacak bir oyun arayacak ya da sizi güldürmeye çalışacaktır. Onu eğlendirebilecek bir oyun arkadaşına ihtiyacı var ve eğer eğlenceye katılmazsanız, bastırılmış enerjisini mobilyalarınızdan alacak.

Dikkatini ona verdiğinizden emin olun, çünkü bunu yapmazsanız, büyük bir diva köpeğine dönüşme şansı vardır. O sadık ve yalnız kalmaktan nefret ediyor ve bu iki özelliğin birleşimi onu yoğun bir köpek yapar. Önümüzdeki 10 yıl boyunca ikinci gölgeniz olacak.Muhtaçlığı aynı zamanda süper şefkatli olduğu anlamına gelir ve çocuk bu adamın nasıl kucaklanacağını biliyor mu? Beagle genleri sayesinde bir kapama düğmesi var ve akşamı tembellik etmeyi sever ailesiyle. Yani, akşamları bir boks arkadaşının peşindeyseniz, Poogle sizin için bir seçim olabilir.

O da çok yabancılarla dost her zaman misafirleri olan sosyal bir aileyseniz bu harika. Beagle'ın gürültülü ağzı, mülkünüzde biri olduğunda sizi uyaracağı anlamına da gelir. Böylece, Poogle'da yerleşik olarak bulunan bir kapı zilini yakın zamanda tamir etmeniz gerekmeyecek.

Poogle zekidir, ama aynı zamanda inatçı . Tamamen itaatkar bir kişiliğe sahip bir yavru bekliyorsanız, bu sizin için köpek ırkı değildir. Kaniş etkisi sayesinde, bir Beagle'dan daha eğitilebilir olacak.

Boyut ve Görünüm

Poogle Çalma

Poogle yapabilir farklı boyutlarda gelir ve her şey ebeveynlerinin büyüklüğüne bağlıdır. Beagle ebeveyni iki farklı boyut alıyor ve bu cep ve standart boyut. Beagle'lar genellikle 10 ila 15 inç boyundadır ve 15 ila 30 pound ağırlığındadırlar.Kaniş ebeveyni üç boyutta gelir: oyuncak, minyatür ve standart. Üç boyutu birleştirdiğinizde, 4 ila 70 pound arasında herhangi bir ağırlığa ve 8 ila 20 inç uzunluğa sahip olabilirler.

Genellikle, Poogles, standart boyutlu bir Beagle karışımı ve minyatür boyutlu bir Kanişten oluşan bir karışım olacaktır. Diğer bir popüler Beagle karışımı ile yaklaşık aynı boyuttadırlar. Beagador . Bu, Poogle'ın kendisini muhtemelen aralarında bulacağı anlamına gelir. 11 ve 15 inç boyunda ve arasında tartmak 15 ve 25 pound . Ancak, boyutu karar verme sürecinizde bir faktörse, yavru köpeğinizin büyüme potansiyeli hakkında doğru bir fikre sahip olmak için Poogle'ınızın ebeveynlerini görmek isteyeceksiniz.

Poogle, sevimli bir köpek ayısına çok benzeyen küçük ila orta büyüklükte bir cinstir. Koyu renkli büyük yuvarlak gözleri vardır ve kulakları Kaniş'inkinden daha uzundur, ancak Beagle'lar kadar yakın değildir. Ceketinin altında atletik bir vücudu ve Beagle'lara benzer uzun bir kuyruğu var.Genel olarak, Poogle’ın görünümü büyük ölçüde değişebilir , aynı çöpteki yavru köpekler arasında bile.

Ceket ve Renkler

Poogle Yerde Döşeme

Paltosu genellikle Kanişin kıvırcık şekli , çoğu doodle karışımı gibi. Beagle'ın ceketinden çok daha az tüy dökmesi muhtemeldir, ancak onun Poodle ebeveyni gibi hipoalerjenik bir köpek olduğuna güvenmeyin.

O da genellikle geleneksel av renklerini spor Beagle'ın. Kaniş ebeveyninin katı rengini miras alma şansı da var. Kaniş tarafından siyah, krem, kırmızı, kayısı, kahverengi ve gümüş gibi her rengi miras alabilirdi.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Beagle Poodle Mix egzersizi

Poogle, ihtiyacı olan enerjik bir köpektir. en az 1 saat egzersiz her gün. Eğer daha çok Kaniş gibiyse, telsizleri kaçırmak için hiçbir mazeret kalmayacak. Ama eğer Beagle'a daha çok benziyorsa, sizi her zaman yürüyüşe ihtiyacı olmadığına ikna etmeye çalışabilir. Ancak büyük köpek yavrusu gözlerinin sizi aldatmasına izin vermeyin, aklı başında ve sağlıklı kalması için düzenli egzersize ihtiyacı var.O zeki bir köpek, bu yüzden takdir edecek çeşitli egzersiz seansları . Harika bir koşu partneri ve flyball katılımcısı olacak ve yeni arkadaşlar edinmek için yerel köpek parkına gitmeyi çok sevecek.

Onun yüzünden su seven Kaniş genleri, o belki su köpeği ol. Bununla birlikte, Beagle gibi şekillendirilmişse, daha uzun bir gövdeye ve daha kısa bacaklara sahipse, bunun için bir çerçeveye sahip olmayabilir. Poodle’ın uzun bacaklarıyla süslenmiyorsa, bir köpek can yeleği böylece güvenle suyun tadını çıkarabilir.

Yaşam koşullarına gelince, o çok uyumlu . Ve günlük egzersizlerini yaptığı sürece her yerde yaşayabilir. Küçük apartmanlardan daha büyük mülklere, günün büyük bir bölümünde ona eşlik edecek biri olduğu sürece, mutlu bir Poogle'dır.

Sadece bir avluya erişimi varsa güvenli olduğundan emin olun. Beagle Kaniş karışımı, muhtemelen yüksek av sürüşü ve eğer komşunuzun kedisinin kokusunu alırsa, hızlı Gonzalez gibi uzaklaşacaktır.

Küçük çocukların aşırı heyecanlı ellerini kaldırabilecek kadar geride bırakıldı. O da diğer köpeklerle arkadaş olmaktan hoşlanır evde. Yüksek bir av sürüşüne sahip olmasına rağmen, iyi sosyalleştiği sürece, abilir diğer evcil hayvanlarla yaşayın, ancak bu her Poogle'da farklıdır.

Eğitim

Poogle Eğitimi

Poogle, eğitilmesi en zor olanı değil, ama o da en basit olanı değil. O çok akıllı Her iki ebeveynden miras aldığı. Ancak Beagle cinsinin inatçılığını miras alma şansı var. Ama yine de olmayabilir.

beagle jack russell karışımı

Bu yüzden, Beagle Poodle karışımınızı eve götürdüğünüz anda, olası bir sersemlikten kaçınmak için eğitimine hemen başlayın. Birinci olarak, sosyalleşme hayati önem taşır güvenini inşa etmek için. Kontrollü bir ortamda, onu olabildiğince çok yabancı insan ve hayvana maruz bırakın. İyi koklasın ve onlarla oynasın. Ayrıca onu kaldırımda yürümek ve elektrikli süpürge gibi yüksek seslere maruz bırakmanız gerekir.

Ayrıca yapmalısın ona basit komutları öğretmeye başlayın Onu da eve götürür götürmez. Ona erkenden disiplin ve yön göstererek, büyüdüğünde itaatkar bir yavru olma şansını arttırırsınız.

Beagle Poodle karışımınızı eğitmek iyi bir fikirdir. ayrılık kaygısından kurtulmak . Bunu onun için hoş bir deneyim haline getirirseniz, doğrudan içeri girecek ve yeni alanında kendini güvende hissedecektir.

Sağlık

Sağlıklı Poogle

Poogle nispeten sağlıklı bir melezdir ve umarız bir sonraki gün sizinle birlikte olur. 10 ila 16 yaş . Karışık bir köpek olduğu için, her iki cinsin de sağlık endişelerini miras alabilir. Bu nedenle, kendinizi genel durumlardan haberdar etmek ve ilişkili semptomlara dikkat etmek iyi bir fikirdir.

Kalça displazisi : Her iki ebeveyni de, daha sonraki yaşamda felce neden olabilen ağrılı bir eklem anormalliği olan kalça displazisi riski altındadır.

Göz koşulları : her iki ebeveyninin de çeşitli göz hastalıklarından muzdarip olduğu biliniyor. Dikkat edilmesi gereken ana endişeler progresif retina atrofisi ve katarakttır.

Patellar lüks : Minyatür veya oyuncak Kaniş karışımı ise, bu onun için bir endişe olabilir. Esasen burası çok ağrılı olabilen diz kapağının yerinden çıktığı yerdir.

Beslenme

Kaniş Beagle karışımı yiyecek bekliyor

Poogle tüketecek günde yaklaşık 1 bardak yemek , iki ila üç öğüne yayıldı. Kendisine dengeli bir diyet sağlayan yüksek kaliteli bir mama mamasında başarılı olacaktır. Dengeli bir diyet; protein, karbonhidratlar, lif, sağlıklı omega yağları, vitaminler ve mineralleri içerir.

shiba corgi karışımı

Poogle’ın tüylerinin sağlıklı ve şık görünmesini sağlamak için, yeterince tüy aldığından emin olmanız gerekir. omega yağ asitleri diyetinde. Tüm yüksek kaliteli kuru yemişler bunu sağlayacaktır, oysa bütçe seçenekleri muhtemelen sağlamayacaktır. Balık, balık yağı, ayçiçeği ve kanola yağı ve keten tohumu gibi malzemeler mükemmel kaynaklardır.

Yaşam evresine uygun yiyecekleri de beslediğinizden emin olun. Ve eğer o çok küçükse, aynı zamanda bir mama bulamalısınız. onun yemesi için yeterince küçük . Küçük cins köpek maması doğru büyüklükte olacaktır.

Beagle'ların iştahını miras alırsa, tedavi alımına bir göz atın. Onu yandığından daha fazla beslemeyin, aksi takdirde çabucak domuz gibi bir Poogle olur.

Bakım

Beagle Kaniş karışımı banyosu

Poogle, muhtemelen Kaniş ebeveyni gibi kıvırcık saçlara sahip olacak. Ve bu yüzden ihtiyacı olacak haftada birkaç kez fırçalamak keçeleşmemesini sağlamak için. Beagle ailesi gibi kısa bir ceketi varsa, muhtemelen haftada bir kez fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Ayrıca büyük olasılıkla Beagle ebeveynleri kadar sık ​​dökülür .

Her 8 ila 12 haftada bir banyoya ihtiyacı olacak. Her iki ebeveyninin de hassas bir cilde sahip olduğu bilindiğinden, nazik kullanarak tamamen doğal şampuan .

Tırnak kesme, göz ve kulak temizleme gibi diğer bakım rutinleri diğer köpeklerle aynıdır. Onu tımar ederken, vücudunda herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol edin. Poodle Beagle karışımı, beagle ebeveynlerinden daha az tüy dökecektir. Hipoalerjenik köpekler olarak kabul edilmeseler de, diğer birçok ırktan daha az tüy dökerler.

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

Saygın bir yetiştiriciden bir Poogle yavru köpeğinin fiyatı ortalama olarak, yaklaşık 700 $ ve üstü . Poogles, bir Goldendoodle veya Labradoodle ile karşılaştırıldığında nispeten nadir bir doodle karışımıdır. Bu nedenle fiyatları çok daha düşük.

Aşağıdakiler için gereklidir: saygın bir yetiştirici ile çalışmak çünkü sağlıklı ve mutlu yavrulara sahip olmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bu, sağlıklı bir yavru alma şansınızın da yüksek olduğu anlamına gelir. Size sağlık izni sağlayabilecekler ve yavru köpeklerle şahsen ebeveynleriyle tanışabilirsiniz.

Yavru değirmenler ve arka sokak yetiştiricileri, köpek sağlığı ile ilgilenmezler ve sadece birçok yavru köpeği dışarı pompalamak ve karlarını maksimize etmekle ilgilenirler. Muhtemel sahipleri daha düşük bir fiyatla cezbeder, ancak genellikle sağlıksız ve ihmal edilmiş yavrular anlamına gelir. Bu nedenle, lütfen ne pahasına olursa olsun onlardan kaçının.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bir Poogle’ı kurtarmayı düşünüyorsanız, birkaç seçeneğiniz vardır. Yapabilirsin yerel kurtarma sığınaklarınızı ziyaret edin orada Poogles olup olmadığını görmek için. Ancak nadir bir tür olduğu için, birinin gelmesi için bir süre beklemeniz gerekebilir.

Alternatif olarak, bakabilirsiniz özel cins kurtarma organizasyonları bazı ırkları ve onların karma yavrularını yeniden barındıran. Yani, onlarla bir Poogle bulma şansınız muhtemelen daha yüksek. Bir göz atın Kaniş Kurtarma Vakfı ve Web'deki Beagle'lar Amerika'daki Beagle kurtarmalarını listeleyen web sitesi. Onlarla iletişime geçin, Poogle kurtarma yolculuğunuzda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Pooge eğlencelidir ve ailesiyle bahçede dolaşmayı sever.
 • Çok muhtaç ve yalnız kalmaktan nefret ediyor.
 • Poogle sevecen ve harika bir kucaklaşan arkadaştır.
 • Poogle, harika bir bekçi köpeği yapan vokal bir köpektir.
 • Arkadaşları ve yabancılarla arkadaş canlısıdır.
 • Aktif ve her gün yaklaşık bir saat egzersize ihtiyacı var.
 • Poogle, çocuklar ve diğer evcil hayvanlar için iyi bir köpek kardeşi olur.

Son düşünceler

Poogle, kendisini çoğu aileye sokmaktan memnun olacak tatlı ve mutlu bir yavru. Her gün bedenini ve zihnini çalıştıracak vaktiniz olduğu ve zamanının çoğunu onunla geçirebilecek biri olduğu sürece, o gerçekten de mutlu bir yavru olacaktır.

Her türlü ortamda yaşayabilir. Küçük çocuklarla emekli çiftlere kadar apartman dairesi veya büyük ev yaşam tarzı olabilir. Diğer köpeklerle ve belki başka evcil hayvanlarla. Beagle Poodle karışımı çok yönlü, ve umarım, bu kılavuzu okuduktan sonra, sizin için o kişi olduğu için de mutlu olursunuz.

Yorumlar