Whippet Karışımları: 20 Farklı Popüler Melez

Whippet Karışımları: 20 Farklı Popüler Melez

The Whippet, dünyanın dört bir yanındaki köpek severlerin kalbine hızla giren, hızlı bir küçük köpek. Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) 2020'de, Whippet'i sıraladı 61 gibist Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır ve sevecen, oyuncu ve sakin olarak tanımlanmaktadır. Böylesine tatlı ve yumuşak bir köpek olduğu için, diğer köpek ırklarıyla birlikte bir köpek yavrusu yaratmak için yetiştirilmesi sadece bir zaman meselesiydi. dengeli ve özenli g tasarımcı köpek.

Whippet, Viktorya dönemi İngiltere'sinden geliyor ve atası Greyhound beslenemeyecek kadar pahalı ve barınamayacak kadar büyük hale geldi ve böylece daha küçük Whippet yaratıldı. Whippet, neredeyse hızlı ve bir sighthound kadar yetenekli, yarışçıların yeni tercihi haline geldi. 20'nin başlarında Amerika'ya geldi.inci Century ve o zamandan beri bir yarış köpeği ve aile hayvanı olarak büyük bir hit oldu.Ölçme 18-22 inç uzun ve tartı 25 ila 40 pound, Whippet, orta büyüklükte bir poochtur. O, 12 ila 15 yıllık uzun bir ömre sahip olan nispeten sağlıklı bir köpektir. Sorumlu bir yetiştirici, herhangi bir Whippet çaprazlamasını test etmelidir. sağırlık, göz bozuklukları ve kalp hastalıkları Köpeklerinde, bu yüzden bir Whippet çaprazlamasına karar vermeden önce, Whippet ebeveynlerinin bunlar için minimum sağlık sertifikalarını gördüğünüzden emin olun. Peki ya diğer ebeveyn? Hadi bir bakalım!


Popüler Whippet Karışımları

Tasarımcı köpek, 2 farklı safkan ebeveyn, ve iki köpek ırkının karışımı olarak, özelliklerinin bir karışımını miras almasını beklemelisiniz. Bunun eşit bir bölünme mi yoksa bir ebeveynin daha ağır etkisi mi olduğunu kimse bilmiyor, bu yüzden emin olmalısın her iki cinsin özelliklerini seviyorsunuz.Çoğu Whippet karışımından bekleyebileceğiniz şey, sevecen, tatlı ve sakin evde. Muhtemelen zayıf ve atletik olacak, ama belki de Whippet ailesi kadar hızlı olmayacak!2018 yılında Whippet adlı Whippet, AKC’nin ‘En İyi Gösteri’ ödülünü kazandı ve bu nedenle onun cinsi Amerika'da köpek severlerin zihninde ön plana çıktı, bu nedenle Whippet ırkı ve Whippet melezlerinin önümüzdeki yıllarda çok fazla ilgi göreceğini tahmin ediyoruz. Şimdi popüler Whippet karışımlarına daha yakından bakalım.


Pippet

Pippet Karışımı

Irklar: Whippet & American Pitbull Terrier

Pippet bir Pitbull arasında karıştırmak ve kırbaç. Ufak tefek ismine rağmen küçücük bir şey değil. 30 ila 60 pound arasında bir ağırlıkta ve 18 ila 21 inç arasında ölçülerek, bir Whippet ile aynı yüksekliği sadece ekstra kaslar ve vücutla ölçer! Pippet'in güçlü olduğu kadar süper hızlı olması da muhtemeldir, bu yüzden eskriminizi en iyi şekilde güçlendirin ve ona yoğun egzersiz sağlayın.Pippet'in ailesiyle süper tatlı ve şefkatli olması muhtemeldir ve yabancılara ısındıktan sonra da onlara. Sonuç olarak, muhtemelen kendi şirketinden hoşlanmayacak, bu yüzden onunla çok fazla zaman geçirecek bir aileye ihtiyacı var. Paltosu kısa ve parlak olacak ve yıl boyunca hafif bir dökülme bekleyebilirsiniz. Herhangi bir Pitbull Terrier karışımında olduğu gibi, yerel yasalarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.


Alman Whippet

Whippet Alman Çoban Karışımı

Irklar: Whippet & German Shepherd

Alman Whippet, 35 ila 80 pound ağırlığında ve 20 ila 24 inç ölçülerinde çok daha büyük bir çocuk. Diğer Alman Çoban karışımları kadar büyük olmasa da, Bernese Çoban Alman Whippet hala oldukça iyi bir boyuta ulaşacak. Paltosunun kısa ve orta uzunlukta olması muhtemeldir ve Alman Kurdu'nun siyah ve ten rengi rengini kullanacaktır. Bu adam ılımlı bir dökücü olacak ve dikkat çeken büyük üçgen kulaklara sahip olacak.

O bir başka sadık köpek ve sen Alman Whippet'in gözünün elması olacaksın ve tıpkı Alman ebeveyni gibi, ailesini ve mülkünü koruyacak, ama kötülerden güzellikleri çıkaracak kadar tatlı olacak. Çok zeki ve enerji dolu olacak ve her gün yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyacı olacak.
Avustralyalı Kırbaç

Avustralyalı Kırbaç

Irklar: Whippet & Australian Shepherd

Aussie Whip güzel Avustralyalı melez , Whippet'in daha uzun ve daha ince çerçevesini alacak olan, ancak kabarık ve renkli Avustralya paltosuyla. Ayrıca farklı renkli gözlerin şansı da var! 18 ila 23 inç arasında ölçecek ve 30 ila 60 pound ağırlığında olacak.

Aussie Whip başka bir akıllı kurabiye olacak ve muhtemelen Avustralyalı ebeveyninin çoban eğilimlerini miras alacak. Bu eğilimler hafif olsa da, küçük çocuklarla veya diğer evcil hayvanlarla evde cesareti kırılması gereken bir davranıştır. Bunun yanı sıra, ailesine karşı iyi huylu ve sevecen sevimli bir köpek.


Collie Kırbaç

Collie Kırbaç

Irklar: Whippet & Border Collie

Collie Whip, Aussie Whip'e çok benziyor, süper zeki ve dünyanın en iyi çobanlarından biri, bu yüzden bu aynı zamanda Collie Whip'te beklemeniz gereken bir davranış. Sık sık karşılaştırmalar yapar Borgi'ye de . Yabancılara mesafeli olabilir, ancak Whippet'in tatlı doğası sayesinde yakında onlara ısınacaktır. Collie Whip'in zihnini harekete geçirmek için çok yoğun ve zorlu egzersize ihtiyacı olacak.

Boyu 18 ila 22 inç arasında olacak ve 30 ila 50 pound ağırlığında olacak. Whippet'e benzer bir boyda, daha uzun ve daha kabarık ceketiyle biraz daha uzun görünebilir ve muhtemelen Collie'nin siyah ve beyaz renklerini alacaktır.
Chi Kırbaç

Chi Kırbaç

Irklar: Whippet & Chihuahua

Chi Whip, tıpkı Whippet ebeveyni gibi, ince bacakları olan küçük ama alıngan, küçük bir karma yavrudur. Boyu 8 ila 18 inç arasında bir yerde ölçecek ve 10 ila 25 pound ağırlığında olacaktır. Slinky ve dinky, Chi Whip'i en iyi şekilde tanımlar. O bir akıllı Chihuahua karışımı çok fazla enerjiye sahip. Ebeveynlerin herhangi bir rengini alacak kısa bir ceketi olacak.

Chi Whip, kucaklamaları ve ilgiyi seven, ancak yalnız kalmaktan nefret eden tatlı ve muhtaç bir köpek olabilir. Çantanıza sığacak kadar küçük olmasa da, ayrılık endişesinden kaçınmak için günün çoğunu onunla geçirmeniz gerekecek. Karakter ve alınganlık dolu olacak ve sizi kesinlikle ayak parmaklarınızda tutacak!


Gri Tazı

Gri Tazı

Irklar: Whippet & Greyhound

Çoğunlukla birbiriyle karşılaştırıldığında , bu yavruların popüler bir tasarımcı köpek olması şaşırtıcı olmamalıdır. Grey Whippet'ten bir şey bekleyebilirseniz, bunun hız olduğundan ve inanılmaz derecede harika bir keşif olduğundan emin olabilirsiniz. Bu iki benzer huylu köpeğin bir karışımı, evde tatlı huylu ve sakin bir köpek bulacağınız ve kanepede kucaklamayı seven bir köpek bulacağınız anlamına gelir.

Boyu 20 ila 28 inç arasında duran bu adam, görünüşte zayıf ve atletik, ancak Whippet'ten biraz daha kaslı olacak. Paltosu kısa ve pürüzsüz olacak ve her iki cinsten herhangi bir toprak rengini alacaktır. Uzun ağzı ve iri yuvarlak gözleri ile en sert kalpleri eriteceğinden emin olabilirsiniz!
İtalyan Whippet

İtalyan Whippet

Irklar: Whippet & Italian Greyhound

Ve şimdi diğer tarafa gitmek için, Whippet minik oyuncak İtalyan Tazı ile geçti, aynı zamanda İtalyan Whippet olarak da bilinir. Bu ırklar genellikle İtalyan Tazı ile birbirleriyle karıştırılır. çok daha küçük olmak Whippet'ten daha. Bu adam 15 ila 20 inç yüksekliğinde ve sadece 14 ila 25 pound ağırlığında. Ebeveynlerinin ikisi de büyüklükleri dışında birbirine çok benzediği için, uzun bir ağzı, zayıf bir vücudu ve uzun bacakları olmasını bekleyebilirsiniz.

İtalyan Whippet ailesiyle birlikteyken oyunbaz ve zıplamaz, ancak yabancılara karşı biraz hassas ve utangaç olduğu biliniyor. Bu nedenle, uzun süre yalnız kalmaktan nefret edecek ve bu nedenle sadece hassas ruhuna bakabilecek bir aileye yerleştirilmelidir.


Whipador

Whipador

Irklar: Whippet & Labrador Retriever

Amerika’nın 1 numaralı köpeği ile bir tazı geçerseniz ne olur? Elbette bir Whipador! Bu enerjik Labrador karışımı vücudunu sağlıklı tutmak ve zihnini canlandırmak için her gün en az bir saatlik egzersize ihtiyaç duyar, aksi takdirde sıkılmış çeneleriyle mobilyalarınızı yok edeceğini göreceksiniz. Aksi takdirde, sevgi ve eğlence dolu oyuncu bir köpek bekleyebilirsiniz!Whipador, Whippet ebeveynden çok daha kalındır ve Whippet'in daha ince bacaklarıyla Labrador'un daha tıknaz şeklini alacaktır. Yine, sonsuza kadar büyük köpek gözleri ve büyük aşağı üçgen kulaklar bekleyebilirsiniz. Paltosu Labrador'un sarı, kahverengi veya siyahına ya da gerçekten bilen Whippet'in toprak tonlarına bürünebilir!

husky kaniş karışımı

Whipoodle

Whippet Kaniş Karışımı

Irklar: Whippet & Poodle

Hiçbir karma cins listesi, kaniş melezi ve burada Whipoodle'ı tanıtıyoruz. Tabii ki boyutu bağlı olacak hangi boy kaniş Whippet ile yetiştirilir, ancak ağırlığı 4 ila 70 pound arasında değişecektir. Paltosu kaçınılmaz olarak kıvırcık olacak ya da en azından biraz kıvrılacak ve hipoalerjenik bir köpek olmasa da çoğundan çok daha az tüy dökecek.

Aynı zamanda fasulye dolu olacak ve bedenine bağlı olarak, her gün 30 ila 60 dakika arasında egzersiz yapmayı bekleyebilirsiniz. O, efendisinin duyguları ile uyumlu ve sonuç olarak çok sevecen ve sadık olan çok zeki bir köpektir.


Jackwhip

Jackwhip

Irklar: Whippet & Jack Russell Terrier

Bu terrier haçı her zaman iyi bir oyun için hazırdır ve izin verirseniz tüm gün sincapları kovalayabilir! Bu listedeki bir başka enerjik küçük köpek, sizi ayak parmaklarınızda tutmasını bekleyebilirsiniz, ancak Whippet'in daha sakin tarafıyla, çok kibar ve tatlı olan dengeli bir köpek bekleyebilirsiniz. İnatçı bir çizgiyi miras alabilir, bu yüzden eğitimde bununla mücadele etmeye hazır olun.Jackwhip, 15 ila 25 pound ağırlığında ve 12 ila 18 inç arasında olacak, yani Whippet ebeveyninden biraz daha küçük olacak. O alabilir Jack Russell'ın uzun ceketi veya Whippet'in daha kısa kürkü, ancak tüm yıl boyunca orta derecede tüy dökecektir.


Whipoint

Irklar: Whippet & German Shorthaired Pointer

Whipoint, 20 ila 24 inç yüksekliğinde ve 35 ila 60 pound ağırlığında olan orta büyüklükte bir pooch'dur. Paltosu kısa ve şık olacak ve muhtemelen Alman ebeveyni gibi lekeli bir desene sahip olacak. Büyük, aşağıya inen üçgen kulakları ve büyük düğme gözleri, yaşlılık yıllarında bile genç görünmesini sağlayacaktır.

Hız, şevk ve av sürüşü ile dolu, harika bir av arkadaşı olur, aynı zamanda kaçarsa ve itaatkar bir şekilde eğitilmezse geri dönmek için zor bir arkadaştır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Hem ailesine hem de yabancılara karşı şefkatli ve sevgi dolu ve efendisine tapan genel olarak sadık bir köpek.


Vizsla Kırbaç

Vizsla Kırbaç

Irklar: Whippet & Vizla

Bu adam kaçınılmaz olarak ailesiyle çok tatlı ve sevgi dolu olacak ve bununla birlikte çok uzun süre yalnız kalmaktan dolayı gergin olma ihtimali de çok yüksek, bu yüzden endişesini en aza indirmek için sandık eğitimi alması gerekiyor. İyi bir koşuşturmayı sevecek ama efendisiyle kanepede tembel bir öğleden sonra geçirmeyi de eşit derecede seviyor.

Boyu 20 ila 23 inç arasında ölçecek ve 30 ila 50 pound ağırlığında olacak. Bu adam, sonsuza dek sürecek gibi görünen ciddi derecede uzun bacaklara ve hayranlık uyandıran sevimli yüzüne iltifat etmek için büyük boy kulaklara sahip olacak.


Shiba Whippet

Shiba Whippet

Irklar: Whippet & Shiba Inu

Bu Shiba karışımı zıt kutup kişiliklerinin dengelenmesi sayesinde gerçekten iyi çalışan bir şey. Shiba Whippet, yakması gereken çok fazla enerjiye sahip aktif bir çocuk ve çok meraklı, bu da interaktif oyunlar oynamayı sevdiği anlamına geliyor. Sincaplara ve kedilere karşı her zaman tetikte olacaktır, bu nedenle komşularınızı ve evcil hayvanlarını rahatsız etmemek için arka bahçenizin kapalı olduğundan emin olun!

Muhtemelen yoğun ve kabarık bir palto miras alacaktır, ancak Shiba ebeveyninden çok daha kısadır, ancak bununla birlikte, bu listedeki çoğuna kıyasla daha fazla tımarlamaya ihtiyacı olacağı söylenir. Shiba Whippets, 15 ila 20 inç boyunda ve 20 ila 35 pound ağırlığında olacak. Pek çok eyalet Shiba karışımlarını kısıtladığından, bu adamlardan birini evinize kabul etmeyi düşünüyorsanız yerel yasalarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.


Whipbeagle

Whipbeagle

Irklar: Whippet & Beagle

Bu Beagle melezi hızı, süper görüşü ve olağanüstü burnu birleştirir, böylece Whipbeagle herhangi bir şey görürse veya koklarsa ışık hızında söneceğinden emin olabilirsiniz. Bu mutlu-şanslı köpek, ailenin her üyesini seven ve küçük çocuklarla harika olan sadık ve sevgi dolu bir köpek. Bir uluyan olabilir, ama bu sadece çekiciliğine katkıda bulunur!

Boyu 15 ila 20 inç arasında ölçecek ve 22 ila 35 pound ağırlığında olacak. Whipbeagles, her iki ebeveynin de kısa ceketini miras alacak ve muhtemelen beyaz, siyah ve kahverengi lekelere sahip olacak. Büyük sarkık kulaklar ve büyük kahverengi gözler kesinlikle Whipbeagle'ı bekliyor.


Boxerwhip

Boxerwhip

Irklar: Whippet & Boxer

Hiçbir liste tamamlanmadı bir tür Boxer melezi . Boxerwhip, çok fazla çekicilik ve enerji barındıran cesur bir köpek ve hızı ve eğlenceli kişiliği ile ailenize eğlenceli bir katkı garanti edeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu adamın onu mutlu etmek için çok fazla etkileşime ve egzersize ihtiyacı olacak, aksi takdirde güçlü çeneleri oldukça yıkıcı olabilir. Harika bir koşu partneri olurdu, bu yüzden aktif bir yaşam tarzına öncülük ederseniz Boxerwhip harika bir köpek seçeneğidir.

Boyu 20 ila 24 inç arasında ölçecek ve 30 ila 60 pound ağırlığında olacak. Boxerwhip yine de kare bir görünüme sahip olacak, ancak Boxer'ın çerçevesinden çok daha ince ve kare etli bir burnu olacak. Boxer'ın yassı brakisefali ağzını miras alabilir, ancak uzun kırbaç ağzı bunu dengelemeli ve umarım ilgili sağlık sorunlarını hafifletmelidir.

xxl köpek sandığı

Altın Tazı

Altın Tazı

Irklar: Whippet & Golden Retriever

Hala başka bir Altın karışımı , bu zarif görünümlü köpek muhtemelen hepsinin en tatlısı olacak, bu yüzden bir köpek tatlı turtası için bir emiciyseniz, Altın Whippet'ten başka bir yere bakmayın. Sakin ama eğlenceli, tatlı ama kişiliğe sahip bu karışım ailelere ve çocuklarına uyan tüm özelliklere sahiptir.

Boyu 20 ila 23 inç arasında ölçecek ve 35 ila 65 pound ağırlığında olacak. Golden Whippets muhtemelen Retriever'lardan daha kısa, ancak Whippets'ten daha uzun ve daha akıllıca bir altın kaplamaya sahiptir. Yıl boyunca orta derecede tüy dökecek ve düzenli bir tımar rutinini takdir edecektir.


Whipperman

Whipperman Mix

Irklar: Whippet & Doberman Pinscher

Whipperman kulağa sert gelebilir, ama önsezili dış görünüşünün derinliklerinde bu adam şaşırtıcı bir şekilde en tatlı Doberman karışımları etrafında. Öyle ki biraz muhtaç olabilir, bu yüzden onunla çok zaman geçirebilecek bir aileye ihtiyacı var. Aynı zamanda çok zekidir ve bununla birlikte zihinsel uyarılma ve beyin oyunlarına ihtiyaç vardır, bu yüzden bolca yatırım yaptığınızdan emin olun. Tatlı doğasına rağmen, ihtiyaç duyarsa ailesini koruyacaktır.

Bu adam pençeden omuza 21 ila 25 inç ölçecek ve 40 ila 70 pound ölçecek ve ince bir bel ile görünüşte atletik olacak. Paltosu süper parlak ve kaygan olacak ve muhtemelen siyah ve ten rengi Doberman renklerini ve yüz işaretlerini alacak.


Hippet

Hippet

Irklar: Whippet & Sibirya Husky

Hippet, 19 ila 23 inç boyunda ve 30 ila 50 pound ağırlığında olacak ve bunların çoğu, kabarık Sibirya ceketi olacak. İle çoğu Husky haçı Husky'nin işaretlerini ve yüz maskesini ve ayrıca parlak mavi veya farklı renkli gözleri miras alması muhtemeldir. Çarpıcı derecede güzel bir karışım, bu uzun bacaklı haç kesinlikle başları döndürecek.

Hippet, dayanıklılığın yanı sıra hıza da ihtiyaç duyacak, bu yüzden bu köpek karda harika bir arkadaş olacak. Enerji dolu, her gün yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyacak ve sizi gece boyunca eğlendirecek konuşkan bir çocuk olacak.


Whipgi

Whipgi

Irklar: Whippet & Corgi

Bu kraliyet karışımı süper sevimli ve tipik olarak Corgi'nin başı ve kulaklarıyla biraz daha tıknaz da olsa Whippet ebeveyninin vücuduna sahip. Büyük gözleri ve büyük bir burnu ünlü cazibesine katkıda bulunur ve kısa kuyruklu bir kuyruğu olabilir veya olmayabilir ve pençeleri benzer şekilde hafifçe dışa doğru dönebilir. diğer melez Corgis . Boyu 14 ila 17 inç arasında olacak ve 25 ila 35 pound ağırlığında olacak.

O, görme tazı ve çoban karışımı olacak ve bu nedenle, gün boyunca uyarılması gereken çalışkan bir köpek için hazırlıklı olmalısınız. Whipgi, çoban özelliklerini eve getirecek ve bu özellikle küçük çocuklar veya başka hayvanlar varken cesareti kırılması gereken bir şey. Yerleştiğinde, herkesin seveceği başka bir şefkatli köpek arkadaşı olacak.


Whiphund

Whipund

Irklar: Whippet & Dachshund

Whiphund, tıpkı Whipgi gibi, geleneksel cüce köpek görünümüne uygun olarak dışarıya doğru dönen ayaklara sahip olabilir. İpeksi kısa paltosu ve uzun kulaklarıyla, yavru köpek gözleri tanıştığı herkesi büyüleyecek. Daha uzun Whippet ayakları sayesinde merdivenleri ve diğer yükseklikleri daha kolay idare edebilecek. Sosisli ebeveyninin minyatür veya standart büyüklükte olmasına bağlı olarak 12 ila 18 inç boyunda ve 18 ila 35 pound ağırlığında olacak.

Whiphund, başka bir şaşırtıcı köpek karışımıdır, ancak en sevimli yavruları yaratmıştır. Karışımı kovalayan başka bir tavşan, bu adamın yüksek bir av sürüşü var ve daha hızlı bacakları ile herhangi bir şey gördüğünde atlayabilme şansı çok yüksek. Bu uzun adamın tek dezavantajı, ciddi bir şekilde inatçı olması ve bu listedeki en itaatkar olmayacak olmasıdır.


Son düşünceler

Bunlar, piyasadaki en popüler Whippet haçlarıdır, ancak bu liste kesinlikle kapsamlı değildir. Her zaman her iki ebeveynin özelliklerine hazırlıklı olmanız gerekirken, Whippet'in köpeklerin en hiper veya koruyucu olanlarını bile dengeleyeceğinden ve onları daha nazik ve nazik olan daha tatlı ruhlara dönüştürebileceğinden emin olabilirsiniz. Bir Whippet karışımınız veya kaçırdığımız bir karışımınız varsa aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Yorumlar