Shiba Inu Karmaları: Seveceğiniz 20 Popüler Shiba Çapraz Cinsi

Shiba Inu Karmaları: Seveceğiniz 20 Popüler Shiba Çapraz Cinsi

Shiba Inu, ilk olarak MÖ 300 civarında ortaya çıkan eski bir Asya köpek ırkıdır. Bu kaslı yavrular avlanmak için kullanılır . Shiba Inu adı, Japonlardan, türün karakteristik kırmızı rengine atıfta bulunan 'çalı çırpı köpeği' olarak tercüme edilir.

1954'te, ilk Shiba Inu ABD'de ortaya çıktı. Cins şu anda 44. sıradadır. American Kennel Club’ın popülerlik tablosu . Bugün, tilki benzeri görünümleriyle bu çarpıcı, orta boy köpekler, son zamanlarda pek çok köpek yaratmak için kullanılmıştır. karışık cins hayvanlar popülerliği hızla artıyor.Bu yazıda 20 Shiba Inu karışımına bir göz atacağız. Bu yakışıklı köpek dişlerinden birini çocuk oyuncağı olarak almayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan tüm bilgileri size veriyoruz. Evcil Hayvan .

Shiba Inu Karışık Irklar

Melez köpeklere bakarken, daima yavru köpeğinizin bazı özellikler alacağını unutmayın. her ebeveynden . Bu, her iki ebeveyn ırkı hakkında biraz bilgi sahibi olmayı çok önemli hale getirir. Öyle olsa bile, melez bir köpek yavrusu seçmek hala bir şans oyunu!Aşağıda listelenen Shiba Inus'lardan bazıları 'tasarımcı köpeklerdir', bu da onların özellikle şu nedenlerle yetiştirildikleri anlamına gelir: yetiştiricinin karışımı olmak . Aradığınız şey buysa, bir ' F1 melezi Labradoodle gibi karışımların oluşturulduğu yer burasıdır. Eğer Shiba Inu kurtarma köpeğinizin neyle karıştırılabileceğini görmek için buradaysanız, aşağıda 20 farklı melez resim bulacaksınız!


Shiba Husky

Shiba Husky

Shiba Inu, bir Shiba Inu ve bir Sibirya Kurdu arasındaki bir melezdir. Bu bir çok popüler karışım diğer bazılarıyla karşılaştırıldığında yaygın Husky karışımları . Shiba Husky yüksekliği 13,5 inç ila 24 inç arasında değişen ve 17 pound ila 60 pound ağırlığında orta büyüklükte bir köpektir. Her iki ebeveyn cinsi de eğitilmesi zor olma ününe sahiptir, bu nedenle Shiba Husky ilk kez sahipler için tavsiye edilmez. Shiba Husky yavru köpeğinizin itaatkar ve saygılı olmasını sağlamak için genç yaştan itibaren uygun bir sosyalleşme ve eğitime ihtiyacı olacaktır.

Her iki ebeveyn ırkın da yüksek bir av sürüşü vardır ve bir şekilde tasmasız olduğunda asi ve ikisi de onaylanmış kaçış sanatçıları. Bu nedenle, iyi çitlerle çevrili bir bahçeye veya bahçeye ihtiyacınız olacak ve tercihen av olarak görülebilecek başka küçük evcil hayvanlara ihtiyacınız olmayacak. Bununla birlikte, Shiba Husky, insan sürüsü ve diğer köpeklerle de etkileşime girmekten hoşlanan sosyal bir tiptir. Bu yavrular oldukça enerjiktir ve onları mutlu etmek için her gün çok fazla egzersize ihtiyaçları vardır.Shiba Husky, ilkbaharda ve sonbaharda, palto 'üflendiğinde' meydana gelen iki yoğun dökülme dönemine sahip orta dereceli bir tüy dökücüdür. Bu nedenle, bu yavrulardan biri alerjisi olan bir yuvaya uygun olmayacaktır. Ayrıca, tüy dökülmesini kontrol altında tutmak için köpeğinizi en azından iki günde bir fırçalamanız gerekecektir.


Akita Inu

Akita Inu

Shibakita, bir çiftleşmeyle oluşturulan bir melezdir. Shiba Inu ve Akita . Bu melez, yavru köpeğinizin Shiba'dan sonra almasına bağlı olarak orta veya büyük olabilir. Karışım için Akita ebeveyn ırkı ve yavru köpeklerde hangi özelliklerin yaygın olduğu. Bu köpekler, Spitz ırklarının güzel, kurnaz özelliklerine, bereketli, kalın tüylere ve dik, üçgen kulaklara sahiptir.

Malta için en iyi köpek maması

Shibakita genellikle 30 ila 45 pound omuzda 24 inç boyunda duruyor. Cins, ailesine çok koruyucu ve sadıktır ve her zaman yabancılarla arkadaşça değildir. Bu köpekler, ilk günden itibaren erken eğitime ve sosyalleşmeye ihtiyaç duyan zeki, hızlı öğrenenlerdir.Zekaları, yapabildikleri gibi uzun süre yalnız bırakılırsa bu köpeklere karşı işe yarayabilir. çabuk sıkılmak yıkıcı davranışlara yol açar. İdeal olarak geniş, iyi çitlerle çevrili bir bahçeniz olacaktır. Bu, her iki ebeveyn türünün de eğilimli olabileceği bir şeyi dolaşmak açısından önemlidir. Shibakitas, ilkbahar ve sonbaharda, palto üflendiğinde iki yoğun dökülme dönemiyle sürekli olarak dökülen çift katlara sahiptir. Bu süre zarfında, evcil hayvanınızı fırçalamak için çok zaman harcamanız gerekecek!


Corgi Inu

Corgi Inu Mix

Corgi Inu, bir Shiba Inu ve Galce Corgi . Corgi ebeveyni bir Hırka veya Pembroke . Corgi Inu son derece eğitilebilir ve insan ailelerine sadık ve koruyucu olarak harika bekçiler de yapıyorlar. Bununla birlikte, bu cinslerin atalarında sürü ve avcılık olduğu için, evinizde küçük çocuklarınız veya diğer aile evcil hayvanlarınız varsa, erken sosyalleşme önemlidir. Bu Corgi melezi hemen hemen her aile için harika bir köpek olabilir.

Corgi Inu, tipik olarak küçük bir köpek Köpeğinize her gün bol bol egzersiz yaparsanız, apartman yaşamına uygun olabilir. Çitlerle çevrili bir dış alana erişim tercih edilir. Bu köpeklerin, özellikle ilkbahar ve sonbaharda, palto 'üflendiğinde' her gün fırçalanması gereken kalın, çift katları vardır. 15 yıla kadar yaşam beklentisiyle Corgi Inu genellikle sağlıklı bir cinstir.


Shiba Chi

Shiba Chi

Shiba Chi, bir Shiba Inu ve bir Chihuahua . Bu köpekler genellikle küçük olsalar da, kişilikleri başka bir şey değil! Yavru köpekler olarak uygun şekilde sosyalleştirilirse, bir Shiba Chi kendinden emin, bağımsız, sadık ve kendinden emin olabilir. Sevmek diğer Chihuahua melezleri , uygun şekilde sosyalleşmemiş köpekler, özellikle diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir.Her iki ebeveyn cinsi de olma ününe sahiptir eğitilmesi zor ve bu çoğu zaman inatçı olabilen ve köpeklerin pek istekli olamayan Shiba Chi için geçerlidir. En fazla başarı için, yavru köpeğinizi erken eğitmeye başladığınızdan emin olun. Shiba Chi'nin kişiliği ve biraz şüpheli mizacı, bu cinsi çocuklu aileler ve diğer köpekler için uygun hale getirmiyor. Bu köpekler, tek bir kişiyle ilişki kurabilecekleri bir evde en mutlu olanıdır.

Shiba Chi tipik olarak şu ağırlıktadır: sekiz ve 12 pound , boyunda dokuz ila 12 inç arasında duruyor. Shiba Inu Chihuahua karışımının genellikle sürekli olarak dökülen kısa bir ceketi vardır. Shiba Chi'nizin bir Chihuahua'nınki gibi kısa bir ceketi varsa, soğuğa pek tahammül edemeyebilir.


Shiba Inu Border Collie Karışımı

Shiba Border Collie

Shiba Inu Border Collie karışımı yüksek enerjili, akıllı ve bazen inatçı bir türdür ve ilk kez köpek sahibi olanlar için en iyi seçim değildir. Bu melez, çok fazla egzersize ve zihinsel uyarıma ihtiyaç duyar. onu mutlu et . Sıkılmış bir Shiba Inu Border Collie karışımı, özellikle uzun süre yalnız bırakılırsa çok yıkıcı hale gelebilir. Bunlar, 19 inç uzunluğa kadar ayakta duran ve 20 ila 40 pound ağırlığında orta boy köpeklerdir.

Shiba Inu Border Collie çaprazının, ilkbaharda ve sonbaharda tekrar ağır bir şekilde dökülen bir çift ceketi vardır. Bu, halılarınızın ve mobilyanızın köpek tüylerine yapışmasını önlemek için köpeğinizi haftada birkaç kez tımar etmeniz gerektiği anlamına gelir!
Shepherd Inu

Shiba Çoban

Bir Çoban Inu, bir Alman Çoban ve bir Shiba Inu . Bunlar çok enerjik, kendine güvenen yavrulardır. Siz işteyken Shepherd Inu'nuz arka bahçenizde kendi cihazlarına bırakılmaktan mutlu olmayacak. Yavru köpeğinize onu mutlu etmek için çok fazla egzersiz ve eğitim vermeniz gerekecek.

Shepherd Inus bölgesel olabilir ve ihtiyaçları deneyimli sahipler bölgesel veya agresif köpekleri nasıl eğiteceğini bilen. Bununla birlikte, uygun şekilde sosyalleşmiş, iyi eğitilmiş bir Çoban Inu, sevgi dolu, koruyucu ve sadık bir aile hayvanı olacaktır. Çoban Inu, yüksek av sürüşü sayesinde tasmasız haldeyken sorun çıkarabilir. Bunlar omuzda 22 inç kadar ayakta duran ve 20 ila 60 pound ağırlığındaki oldukça büyük köpeklerdir.

Shepherd Inus ilkbahar ve sonbaharda yoğun bir şekilde dökülen orta uzunlukta çift katlara sahiptir, bu nedenle her hafta birkaç kez köpeğinizi tımar etmenin keyfini çıkarmanız gerekecektir. Genel olarak sağlıklı ve ömür boyu olmasına rağmen 12 ila 14 yaş arası , Shepherd Inu bazen kalça displazisinden muzdarip olabilir.
Altın Shiba

Altın Shiba

Altın Shiba, bir Shiba Inu ve bir Golden Retriever . Sevmek diğer Golden Retriever melezleri , bu yavruların her ikisi de derinden kökleşmiş bir av sürüşüne sahip olabilen avcılık ırklarıdır. Başka evcil hayvanlarınız varsa, özellikle kedileriniz ve tavşanlarınız varsa, bu bir soruna neden olabilir. Bu nedenle, Altın Shiba'nızı diğer evcil hayvanlarla tanıştırmadan önce uygun şekilde sosyalleştirdiğinizden ve eğittiğinizden emin olun.

Altın Shiba, orta uzunlukta kalın, ipeksi bir kaplamaya sahiptir. Kaban rengi ten rengi ve bal kahverengisinden beyaza kadar değişir. Çoğu Altın Şibanın sarkık veya kısmen dik kulakları vardır. Bunlar, aralarında tartılabilen orta boy yavrulardır. 30 ila 50 pound omuzda 20 inç kadar ayakta.

Bu cins oldukça uzun ömürlüdür. 15 yıla kadar hayatta kalmak . Sağlıklı yavrulardır, ancak cins kalça displazisi, glokom ve katarakta duyarlı olabilir. Golden Retriever'larda çok yaygın olan ciddi bir sağlık durumu, belirli kanser türleridir. Bu nedenle, yavru köpeğinizin yetiştiricisinden Golden Retriever ebeveyn köpeği için size net bir sağlık taraması evrakı göstermesini istemelisiniz.


Shiba Malamute

Shiba Malamute

Shiba Malamute, bir Shiba Inu ve bir Alaska Malamute . Shiba Malamute, tipik olarak 13,5 inç ila 22 inç uzunluğunda ve 17 pound ila 50 pound ağırlığında orta büyüklükte bir köpektir. Shiba Malamute eğitmek için bağımsız ve inatçı olabilir ve muhtemelen köpek sahibi olma deneyimi olan bir eve en uygunudur. Cins, insan ailesine çok sadıktır. Bununla birlikte, güçlü av sürüşleri, onları kedi ve tavşanlar gibi daha küçük evcil hayvanlar için uygunsuz ev arkadaşları haline getirebilir ve erken sosyalleşme önerilir.Her iki ebeveyn ırkın da kalın, bereketli tüyleri vardır ve özellikle ilkbahar ve sonbaharda yoğun bir şekilde dökülür. Bu nedenle, evinizin kürkle kaplanmasını önlemek için köpeğinizin bakımını yapmak için çok zaman harcamaya hazır olmalısınız! Shiba Malamute 15 yıla kadar yaşıyor . Oldukça sağlıklı olmasına rağmen, cins kalça displazisi ve patellar luksasyon gibi kalıtsal sağlık koşullarına karşı savunmasız olabilir.


Poo-Shi

Poo Shi

Poo-Shi, bir Shiba Inu ve bir Kaniş . Benzer diğer kaniş F1 karışık ırkları Poo-Shi, yakmak için enerjisi olan atletik, dışa dönük bir köpektir. Bu köpekler harika av ortakları olurlar ve çok yüksek bir av sürüşüne sahiptirler, bu da evleri diğer küçük evcil hayvanlarla paylaşılırsa, ev ortamında sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, dışarı çıkarken Poo-Shi'nizi tasmalı tutmak da iyi bir fikirdir.

Poo-Shi, boyutu melez oluşturmak için kullanılan Kaniş türüne bağlı olan orta büyüklükte bir köpektir. Genel olarak, bir Poo-Shi, ağırlık olarak sekiz ila 40 pound arasında değişecektir. 12 ila 20 inç yüksekliğinde . En büyük Poo-Shi yavrularının Standart Kaniş ebeveyni olduğunu unutmayın. Poo-Shi'nin kürk türü, yavru köpeklerde hangi ebeveynin genlerinin en baskın olduğuna bağlıdır. Yani, yavrunuzun Shiba Inu ebeveyni gibi çift ceketi veya Poodle gibi kısa, kıvırcık bir ceketi olabilir.


Shug Inu

Shug Inu

Shug Inu bir karma cinstir. Shiba Inu, Pug ile . Bu çok sıradışı melez nadiren görülür ve komik, keskin burunlu görünümü kesinlikle köpek parkında dikkat çekecektir! Kişiliğe gelince, Shug Inu rahat ve sessiz olmanın yanı sıra sosyal ve alıngan olabilir. Bununla birlikte, genel olarak, bu yavrular, sadık arkadaşlar edinen zeki, cesur köpeklerdir. Shug Inu, çocuklu bir aileden çok bekarların olduğu bir eve en uygun olanıdır.

Shug Inu, aralarında duran küçük bir köpektir. Omuzda 14 ila 16 inç boyunda ve 16 ila 24 pound ağırlığında. Bu melezlemenin bir avantajı, Shiba Inu'nun uzatılmış foxy yüzünün, düz yüzlü Pug'ın etkilerini ortadan kaldırarak, safkan Pug'ın karşılaşabileceği birçok solunum sorununu hafifletebilmesidir.


Imo Inu

Imo Inu

Imo Inu, bir Shiba Inu ile bir Amerikan Eskimo köpeği arasında bir karışımdır. kabarık beyaz ceket . Üç boyutta Amerikan Eskimo köpeği vardır; oyuncak, minyatür ve standart olmak üzere üç boyutta gelir. Bu nedenle, yetişkin Imo Inu'nun boyutları Ağırlık olarak 10 ila 25 pound , ebeveyn köpeğin boyutuna bağlı olarak. Bu, alerjisi olan bir ev için uygun bir cins değildir. Bakması çarpıcı olsa da, Imo Inu sürekli olarak tüy döküyor ve kürkünü karışıklıklardan ve paspaslardan korumak için yavrularınızı tımar etmek için bolca zaman harcamanız gerekecek.

Her iki ebeveyn ırk da doğal olarak atletik, çalışan köpekler . Ancak kişilikleri çok farklı. Amerikan Eskimo köpeği çocukları sever ve sevecen bir istekliliği vardır, bu da cinsi eğitmeyi kolaylaştırır. Öte yandan, Shiba Inu bağımsız ve uzak olabilir. Yani, Imo Inu yavru köpeğiniz, en çok hangi ebeveyne sahip olduğuna bağlı olarak, ikisi arasında bir yere çıkacaktır.


PomShi

PomShi

PomShi, bir Pomeranian ve bir Shiba Inu arasındaki bir geçiştir. Kişilik olarak tamamen farklı olsa da, bu iki cins kabarık tüyleri ve tilki benzeri yüzleriyle benzer görünüyor. Shiba Inu bağımsızdır ve mesafeli olabilir, oysa Pomeranian çok sosyal bir insandır.

PomShi, 14 pound ağırlığında ve omuzda 17 inç yüksekliğe kadar duran orta büyüklükte bir köpektir. Genel olarak sağlıklı ve 16 yıla kadar yaşam beklentisi olmasına rağmen, PomShi diş problemleri ve patellar luksundan muzdarip olabilir. Bu bir çok popüler Pomeranian melezi ve bunların çok yaygın olarak tasarımcı köpekler olarak pazarlandığını göreceksiniz.


Hızlı

Hızlı

Schnu bir sıradışı melez bu, bir Shiba Inu ve bir Schnauzer çiftleşerek yaratılmıştır. Genellikle, bir Minyatür Schnauzer, Schnu melezini oluşturmak için kullanılır. Görünüm ve kürk tipi farklı olsa da, iki ebeveynli ırklar boy ve ağırlık bakımından benzerdir. Yavru köpeğiniz, Shiba Inu'nun kırmızımsı renkli kürkünü ve kurnaz yüzünü miras alabilir veya sakallı Schnauzer'in peşinden gidebilir ve kalın, ince siyah bir kürkü olabilir. Benzer şekilde, yavru köpeğiniz, annesine mi yoksa babasına mı baktığına bağlı olarak hafif veya ağır bir köpek kulübesi olabilir.

Schnu’nun kişiliği genellikle doğal olarak dost canlısı ve zıplayan Schnauzer ile daha çekingen Shiba Inu arasında bir yerdedir. Bu köpekler, yavru köpeğinizin ilk günden itibaren iyi bir şekilde sosyalleştiğinden ve doğru şekilde eğitildiğinden emin olmanız koşuluyla, diğer aile hayvanları ve çocuklarla iyi geçinerek iyi aile hayvanları yaparlar. Diğerleri gibi Schnauzer melezleri , Bir Schnu'nun yaşam beklentisi yaklaşık 12 ila 16 yaş .


Shairn Inu

Shairn Inu

Shairn Inu, bir Cairn Terrier ve bir Shiba Inu . İki ebeveyn cinsi pek çok yönden çok farklıdır, bu da bunu köpek parkında nadiren görülen nadir ve sıra dışı bir melez haline getirir. Kişilik söz konusu olduğunda, iki ebeveyn türü daha farklı olamazdı!

Cairn Terrier zıplamaz, eğlenceli ve eğlencelidir, Shiba Inu ise ayrılmış ve uzak . Yani, köpeğiniz büyüyene kadar, nasıl olacağını bilemeyeceksiniz. Bunlar, 13 ila 25 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip ve 16 yıla kadar yaşam beklentisine sahip küçük köpeklerdir.


ShiPin

ShiPin Karışımı

ShiPin, bir Minyatür Pinscher ve bir Shiba Inu . Bu, çok farklı iki ebeveyn türü arasında çok alışılmadık bir melez ırktır. Kesin olan bir şey, melez köpeğin her iki ebeveyn ırkı da karakterize eden minyon, güçlü fiziği ile küçük ve kompakt olacağıdır.

ShiPin'inizin her iki ebeveyni ile aynı kırmızımsı cekete sahip olması muhtemeldir. Bununla birlikte, Shiba Inu'nun Minyatür Pinscher'in kısa, düz ceketi ile karşılaştırıldığında kabarık, bereketli bir ceketi var. Kişiliğe gelince, ShiPin, yavru köpeğinizin en çok hangi ebeveyne gittiğine bağlı olarak sosyal ve insan odaklı veya daha uzak ve ayrılmış olabilir. Birkaç gibi diğer Pinscher Hibritleri , bu cins genellikle sağlıklıdır ve ortalama yaşam süresi 12 ile 16 yaş arası .


Shibadach

Shibadach

Şirin, küçük boyutlu bir köpek yavrusu arıyorsanız, Shibadach tam da aradığınız şey olabilir! Bu cins, bir Shiba Inu ve bir Dachshund arasında bir melezdir. Dachshunds üç farklı boyutta gelir: standart, minyatür ve oyuncak. Bu, yetişkin melez Shiba Inu Dachshund melezinizin her yerde ağırlığa sahip olabileceği anlamına gelir. dokuz ile 25 pound arasında .

Shibadach, oyuncaklar, yatak takımları vb. Gibi kendi eşyaları etrafında biraz sahiplenici ve bölgesel olabilmesine rağmen, genellikle uygun, aile dostu bir türdür. Dachshund ebeveyninin karakteristik kısa bacaklarını ve ekstra uzun sırtını miras alır. Bir Shibadach'ın yaşam beklentisi genellikle 12 ile 16 yaş arası .


Shibo

Shibo

Shibo, bir Shiba Inu ve Boston Teriyeri . Bu oldukça alışılmadık bir melez ırktır, ancak köpekler benzer boyut ve ağırlıkta olmasına rağmen, çaprazın sonucunu ebeveynlerin tamamen farklı olduğu zamanlara göre tahmin etmeyi kolaylaştırır.

Bununla birlikte, Shiba Inu ve Boston Terrier çok farklı kaplama tiplerine sahiptir. Shiba Inu'nun orta derecede dökülen tüylü, tilki benzeri bir tüyü vardır, oysa Boston Terrier’in tüyü daha kısadır ve daha az dökülür. Her iki ebeveyn türünün de çok farklı kişilikleri vardır. Shiba Inu ayrılmış, bağımsız ve uzaktır, oysa Boston Terrier canlı, sosyal ve eğlence ve oyunlarla doludur.

Shibo, yaklaşık 15 yaşına kadar yaşayabilen sağlıklı bir türdür. Bununla birlikte, yavru köpeğinizin üremesinin Boston Terrier tarafından miras alabileceği olası bir sağlık sorunu vardır. Çoğu Boston Terrier karışımı gibi , bu tür çoğu insanla aynı sorunlara sahip olabilir brakisefali veya düz yüzlü köpekler ve bu solunum sorunlarına yol açabilir.


Şok

Şok Karışımı

Komik olarak adlandırılan Shocker, bir Shiba Inu ve bir Cocker Spaniel . Her melezde olduğu gibi, bu çok farklı ebeveyn ırklarının yavrularının nasıl ortaya çıkacağını hesaplamak bir piyango gibidir.

Cocker spaniel, tipik olarak, diğer evcil hayvanlar da dahil olmak üzere, ailedeki herkesle iyi geçinen, sevgi dolu, mutlu-şanslı bir tiptir. Denklemin diğer tarafında, çok daha çekingen bir kişiliğe sahip olan Shiba Inu var. Bu nedenle, yetişkin melez ırkının kişiliği, yavru köpekler olgunlaşana kadar bir muamma olacak.

Daha tahmin edilebilir olan, yetişkin bir Shiba Inu Cocker Spaniel melezlemesinin boyutudur. Olgun Shocker, muhtemelen 15 ve 30 pound , 12 inç yüksekliğe kadar ayakta. Shocker'ın 15 yıla kadar bir yaşam beklentisi vardır ve genellikle sağlıklıdır. Ancak kalça displazisi ve göz problemleri bazen bu melezde kendini gösterebilir.


Avustralyalı Shiba

Aussie Inu

Aussie Shiba, bir Shiba Inu ve bir Avustralya Çoban Köpeği . Bunlar, omuzda 25 inç boyunda, 20 ila 40 pound ağırlığında, büyüyebilen orta boy köpeklerdir. Kişilik ve mizaç söz konusu olduğunda, Aussie Shiba genellikle iyi huylu çocuklar ve diğer evcil hayvanlar için iyidir. Eğitilebilir olmasına rağmen, olumsuz pekiştirme eğitim yöntemleri kullanılırsa, her iki ebeveyn türü de stresli ve inatçı olabileceğinden, yöntemlerinde sabırlı ve hassas olmanız gerekecektir.

Her iki ebeveyn cinsi de sürüden geldiği ve mirası koruyan bir Aussie Shiba'nın harika bekçi köpeği . Bu melez, bol miktarda egzersize ihtiyaç duyar ve yapılacak bir iş verildiğinde en mutlu olanıdır. Sıkılmış bir Aussie Shiba, uzun süre yalnız bırakılırsa yıkıcı ve sesli hale gelebilir. Avustralyalı çoban Shiba Inu melez ırk, orta derecede tüy döker ve ceketini iyi durumda tutmak için haftada en az iki kez tımar gerektirir.

Aussie Shiba'nın yaşam beklentisi 15 yıla kadar . Genellikle oldukça sağlıklı olmasına rağmen, çoğu Avustralya Çoban melezleri kalça displazisi, patellar luksasyon, Progresif Retinal Atrofi (PRA) ve cilt alerjileri gibi bazı durumlara duyarlı olabilir.


Shi-Beagle

ShiBeagle

Shi-Beagle, bir Shiba Inu ve bir Beagle . Bu melez, her iki ebeveyn ırkının izleme ve avlanma yeteneklerini birleştirir. Shi-Beagle, genellikle diğer birçok cinse göre daha uzun süre yalnız bırakılmaya tahammül edecek, meraklı, komik bir evcil hayvandır.

Orta boy Shi-Beagle, aralarında durmak için büyüyor 13 ve 17 inç yüksekliğinde omuzda, 18 ila 30 pound ağırlığında. Bunlar apartman yaşamı için ideal boyutta olan sevgi dolu, sadık köpeklerdir. Bununla birlikte, Shi-Beagle her gün en az bir uzun yürüyüşe ve bazı oyun zamanlarına ihtiyaç duyuyor. Benzer diğer Beagle melezleri Shi-Beagle cinsi köpekler yaklaşık 15 yaşına kadar yaşayabilir ve genellikle sağlıklı bir cinstir.


Son düşünceler

Safkan Shiba Inu, olmayan bir ev için harika bir köpek arkadaşıdır. çocuklar ve diğer evcil hayvanlar . Bir Shiba Inu'yu eğitmek zor olabilir ve köpeğe sahip olma konusunda hiç deneyimi olmayan biri için uygun bir köpek arkadaşı değildir.

Bununla birlikte, Shiba Inu'nun güzel görünümünün ve çekiciliğinin tadını çıkarmaya devam etmek için bir melez türü seçebilirsin. bir aile için daha uygun . Bu yavrular harika bekçi köpekleri olurlar ve insan ailelerine sadık ve koruyucudurlar. Çoğu Shiba Inu karışımı sağlıklıdır ve 16 yıla kadar bir ömre sahiptir, bu nedenle evcil hayvanınızın tadını çıkarmak için bolca vaktiniz olacaktır.

Shiba Inu karışımı bir köpek yavrusu almak istemiyorsanız, barınakta sonsuza dek bir yuva bekleyen yetişkin bir köpek bulabilirsiniz. Bir taahhütte bulunmadan önce her zaman kurtarma merkezinden köpeğin mizaç testine tabi tutulduğuna ve sağlığının tarandığına dair kanıt sağlamasını isteyin. Mükemmel Shiba Inu karışımını bulmada bol şans!

Yorumlar