Akita Karışımları: Seveceğiniz 20 Farklı Akita Melezi

Akita Karışımları: Seveceğiniz 20 Farklı Akita Melezi

Akita bir son derece sadık cins sahibinin beklenmedik bir şekilde vefatından sonra 9 yıl boyunca her gün sevgili sahibinin trenini bekleyen dünyanın en ünlü Akita'sının inanılmaz hikayesi Hachiko sayesinde oldukça popüler hale gelen. Güzel paltoları ve sevimli ifadeleriyle birleşen bu sadakat hikayesiyle, Akita’nın inkar edilemez popülaritesi artmaya devam etti.

Tasarımcı köpek yetiştirme uygulaması genişlerken, Akita diğer ırklarla karıştırmak için tercih edilen bir seçenek haline geldi. Tasarımcı köpekler, iki farklı safkan ebeveynin yavrularıdır. Bugünün makalesinde, bir Akita ile başka bir cinsin karıştırılmasıyla üretilmiş 20 farklı tasarımcı ırka bakacağız.Genel olarak, aşırı koruyucu yavrular olmamaları için karışım için doğru çizgilerin kullanıldığından emin olmak için Akita ebeveyni konusunda seçici olmak istersiniz. Düzgün karıştırılırsa, Akita bir tasarımcı köpek olarak eşleştirmek için harika bir seçenektir.

Akita Mix

Akita herkes için köpek ırkı değil . Bu belirli ebeveyn cinsi yavru, ailesine son derece sadık ve çok koruyucudur. Onlar doğal bekçi köpekleridir ve tam da bunun için yetiştirildikleri ve eğitildikleri şeydir.Görünüşleri, insanların onları diğer ırklarla melezlemelerinin nedenlerinden biri ve sadakatleri. Son birkaç yıldır tasarımcı bir köpek olarak son derece popüler hale geldiler ve sonuç olarak birçok farklı popüler Akita karışımı var. Favorilerimize aşağıda daha ayrıntılı olarak bakacağız.
Huskita

Huskita

Irklar: Akita ve Sibirya Husky

Bu iki cins sık sık karşılaştırılır Öyleyse neden onları bir araya getirmiyorsunuz? Sadık Huskita, bu büyük, aktif ırk için evinde odası ve kalbi olan her aile için harika bir seçenektir. Bir Sibirya kurdu ve bir Akita arasındaki bu karışım genellikle 50 ila 75 pound ağırlığındadır. Oldukça bağımsız olmalarıyla bilinirler, bazen uzak veya bağımsız kişilikleri sergileyebilirler, bu da onları aşırı sevgi dolu bir köpek aramayan biri için ideal bir seçim haline getirir. Ancak, bağımsızlıklarından dolayı cesaretiniz kırılmasın. Huskita onu sürekli olarak göstermese de, bu cins yoğun bir şekilde ailelerine adanmıştır.Husky doğal bir avcıdır ve Akita doğası gereği koruyucudur. Sonuç olarak, Huskita deneyimsiz sahipler için tavsiye edilmez. Bu tür, sağlam ve tutarlı bir eğitim sağlayabilen kendine güvenen bir lider gerektirir. İyi ayarlanmış bir Huskita enerjik ve eğlenceli olacaktır. Agresif bir cins olarak kabul edilmemelerine rağmen, Huskitas mükemmel bekçi köpeği olarak işlev görebilir. Ancak, arkadaş canlısı ziyaretçiler ile olası davetsiz misafirleri ayırt edebilmeleri için uygun şekilde sosyalleştirilmeleri gerekir.


Akita Chow

Akita Chow

Irklar: Akita ve Chow Chow

Akita Chow, soyları Asya'da başlayan karma bir cinstir. Çin'den Chow Chow ve Japonya konumundan Akita her ikisi de sahiplerine son derece sadık koruyucular olarak hizmet etmek için yetiştirildi. Yavruları Akita Chow'un da benzer bir eğilimi olması muhtemeldir. Bu karışımın sonucunda büyük bir köpek bekleyebiliriz, genellikle 88 ila 145 pound ağırlığındadırlar! Herhangi bir potansiyel Akita Chow sahibinin dev bir cinse hazır olması ve bu büyüklükteki bir yavruyu barındıracak alana sahip olması önemlidir.Akita Chow, düşük bakım gerektiren bir cins değildir. Sık tımar gerektiren çok kalın bir paltoları vardır ve inatçı doğaları, genç yaşlardan itibaren eğitilmedikleri takdirde onları meydan okuyabilir. Bu güzel ve sadık cinsi benimsemekle ilgileniyorsanız, iyi huylu bir yavru yetiştirmeye yardımcı olmak için onları olabildiğince erken eğitmenizi ve sosyalleştirmenizi öneririz!


Shepkita

Shepkita

Irklar: Akita ve Alman Çoban Köpeği

Hem Alman Çoban Köpeği hem de Akita sadık ırklar olarak bilinir. GSD bir Amerikan favorisi . Onları karıştırmak, sürülerinin koruyucusu rolünü çok ciddiye alan sadık ve cesur bir köpek yaratacaktır. Koruyucu içgüdülerinden dolayı, bir Shepkita sahibi, riski azaltmak için bu cinsi genç yaşlardan itibaren sosyalleştirmede gayretli olmalıdır. aşırı korumacı davranış.

Shepkita'nın çok çeşitli boyutlandırma olanakları vardır ve her bir Shepkita'nın nereye ineceğini tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Genellikle, bu yavru 60 ila 130 pound arasında bir yerde olacaktır. Oldukça aralık! Her ihtimale karşı dev bir cinse hazırlıklı olun. Bu cins biraz ciddi bir eğilime sahip olarak karakterize edilmiş olsa da, sahipleriyle kurdukları yoğun bağın çok sevecen ve özverili bir arkadaş üretmesi muhtemeldir.
Akipoo

Akipoo

Irklar: Akita ve Kaniş

Kaniş, büyük ölçüde tüy dökmeyen tüyleri nedeniyle diğer ırklarla karıştırmak için çok popüler bir seçimdir. Yetiştiriciler, köpeklere bağlı alerjileri olanlar için daha hipoalerjenik bir seçenek üretme girişimlerinde genellikle belirli bir cinsi bir Kaniş ile karıştırır. Akipoo, alerjisiz bir cins seçimi olarak kabul edilemezken, büyük olasılıkla bu listedeki diğer Akita karışımı muadillerinden daha az dökeceklerdir. 45 ila 120 pound ağırlığında olabilen oldukça zeki ve aktif bir ırktır!

Akipoo eşit derecede dost canlısı ve istekli. Sıcak tavırları onları çocuklar için harika bir arkadaştırken, inatçı tarafları, tutarlı eğitim ve sıkı sınırlar sağlayacak özel bir mal sahibi gerektirir. Bu tür, bol miktarda egzersiz, teşvik ve ailelerinin yanında olmayı sever. Bu nedenle Akipoo, uzun süre gözetimsiz bırakıldıkları bir ortamda iyi sonuç vermeyecektir.


Akita Newfoundland

Newfoundland Akita Mix

Irklar: Akita ve NewfoundlandBüyük Akita Newfoundland, etkileyici bir 145 pound ağırlığında olabilir! Bu nazik dev, son derece arkadaş canlısı, muhtemelen Newfoundland ebeveynlerinden gelen sevimli bir özellik. Bununla birlikte, eğer bu karışım Akita taraflarını desteklerse, daha bağımsız ve baskın bir kişilik sergileyebilirler. Herhangi bir potansiyel Akita Newfoundland sahibi, zor ve komuta eden bir kişiliğe sahip büyük bir köpek alabileceğinden, bu cinsi deneyimsiz sahiplere önermiyoruz.

Akita Newfoundland yavrularının çoğu, evdeki diğer hayvanlarla son derece iyi performans gösterirken, seçilmiş birkaçı, özellikle aynı cinsiyetten köpeklere karşı saldırgan davranışlar sergileyebilir. Yeni bir Akita Newfoundland'ı başka hayvanların bulunduğu bir haneye tanıtırken uygun ve yavaş tanıtımlar yapılmalıdır. İyi ayarlanmış bir Akita Newfoundland, dev boylarına uyan dev bir kalple olağanüstü sevgi dolu ve sadık olacaktır!


Dalmakita

Dalmakita

Irklar: Akita ve DalmaçyalıDalmakita, bir Akita ve bir Dalmaçyalı'nın birleşimidir. Bu çarpıcı cins, bir Dalmaçyalıya özgü siyah nokta işaretlerini taşıyabilir ve bu da onları oldukça baş döndürücü yapar. Birçoğunun seni 'Bu ne tür bir köpek' diye sormaya alıkoyacağına eminsin ?! Bunlar, 50 ila 100 pound ağırlığında olabilen, büyükten deve bir cinstir. Yıl boyunca dökerler, bu yüzden bolca saça hazırlıklı olun! Bu türün sahiplerine şiddetle sadık olduğu kesindir ve yabancılara karşı agresif olmadıklarından emin olmak için mümkün olduğunca erken sosyalleştirilmelidir.

Tanıdık olmayan insanlara karşı güvensizlik ve hatta düşmanlık, her iki ebeveyn tarafından da paylaşılan bir özelliktir; bu, bu davranışı bastırmak için adımlar atmanın özellikle bu karışımda önemli olduğu anlamına gelir. Dalmakita bazen doğuştan sağırlıktan muzdarip olabilir, bu da Dalmaçyalı ebeveynlerinin miras aldığı bir durumdur. Bir Dalmakita'yı evlat edinmek veya satın almak istiyorsanız, yavrularınızın sağlığını sağlamak için tıbbi kayıtları kontrol etme konusunda gayretli olmalısınız. Ya da daha iyisi, bir sığınaktan sağır bir Dalmakita evlat edin! Özel ihtiyaçları olan köpekler belirli zorluklarla karşılaşabilirken, bu harika evcil hayvanların hala sevgi dolu evlere ihtiyacı var.


Altın Akita

Altın Akita

Irklar: Akita ve Golden Retriever

Sevimli ve dışa dönük Golden Retriever, her cins karışımına çok fazla sıcaklık getiriyor. Bunun mükemmel bir örneği Altın Akita'da. Bu melez şunlardan biridir birçok Golden Retriever karışımı ve Akita’nın daha ciddi ve yoğun eğiliminin bir kısmını dengelemeye yardımcı olabilecek Golden Retriever’ın rahat ve şefkatli doğasını alır. Sonuç, Akita'nın bilindiği ve sevildiği şiddetli sadakati hala sergileyen harika derecede hoş bir yavru. Bu cins, büyük olasılıkla görünüşte ortalama Golden Retriever'ınızdan daha büyük duran bir Akita'yı tercih edecektir.Bu büyükten deve köpek genellikle 65 ila 120 pound ağırlığındadır. Onlar da çok tüy dökecekler! Altın Akita kulağa sevimli gelse de (ve onlar!), Herhangi bir potansiyel evlat edinen, bu yavrunun uygun olup olmayacağına karar verirken boyutlarını ve aşırı dökülme eğilimlerini dikkate almalıdır. Ebeveyn ırklarının çok farklı kişilikleri vardır, bu da Altın Akita'yı bazıları için şaşırtıcı bir karışım haline getirir. Bununla birlikte, kombinasyon size her iki dünyanın da en iyisini verecek ve onları ideal bir aile hayvanı haline getirecek!


Boxita

Boxita

Irklar: Akita ve Boxer Akita Mix

Boxita, bir Akita ve Boxer arasında geniş, güçlü ve atletik bir karışımdır. Bu bir ortak boksör karışımı ve bu listedeki çoğu köpek gibi Boxita'nın ağırlığı 130 kiloya kadar çıkma potansiyeline sahiptir. Büyük boyutları ve yüksek enerjileri nedeniyle, bu cins yalnızca dolaşabilecekleri yer ve fazla enerjiyi atacak büyük bir arka bahçesi olan evler için önerilir. Bu aktif ırkı çok küçük mahallelerde tutmaya çalışmak, felaket ve çoğu zaman yıkıcı olabilir.

Tutarlılıkla, bu cinsin eğitilmesi orta derecede kolaydır. Bununla birlikte, hem Akita hem de Boxer inatçı olabilir ve bu nedenle, karışımlarını güçlü iradeli ırklarla çalışma deneyimi olmayan acemi köpek sahipleri için bir seçim olarak önermiyoruz. Uygun eğitim ve sınırlar verildiğinde, özellikle çocuklar ve diğer evcil hayvanlar için iyidirler ve genellikle çok nazik ve sakin bir eğilime sahiptirler. Buradaki birçok taslak gibi, ailelerine olan yoğun sadakatleriyle tanınırlar (Akita sayesinde!) Ve sadık bir arkadaş arayan aktif bir sahip için mükemmel bir seçim yapabilirler.


Labrakita

Labkita

Irklar: Akita ve Lab

Labrakita arasında büyüleyici bir karışım sevimli bir labrador ve bir Akita. Alerjisi olanlar veya evcil hayvan tüylerinden hoşlanmayanlar - dikkatli olun! Bu karışım, yıl boyunca dökülen ve dökülme mevsimi boyunca artan kalın bir çift kat (her iki ebeveyn tarafından paylaşılan bir özellik) spor yapar. Bu melezi benimsemeden önce mükemmel bir evcil hayvan kılı vakumuna yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Labrakita’nın ebeveyn ırklarının her ikisi de çalışan bir geçmişe sahiptir ve çok çevik ve canlı bir tür üretmek için birleşirler. Labrakita harika bir aile köpeği olurken, boyutları ve enerji seviyeleri nedeniyle çok küçük çocukları olan aileler için tavsiye edilmez.

Bu yavru, yüksek bir av sürüşüne sahip olmasıyla bilinir, bu da onları kedi veya diğer küçük hayvanların bulunduğu evler için uygun değildir. Ayrıca tasmasız dolaşmalarına da izin verilmemelidir, yoksa saatlerce onları kovalamaya başlayabilirsiniz. Aktif Labrakita için uygun egzersiz çok önemlidir ve çitle çevrili bir evde daha mutlu olurlar. Bu cins, fiziksel olanın ötesinde taleplere sahiptir, Labrakita son derece zekidir ve aktif zihinlerine meydan okuyan eğitim egzersizlerini sever. Sağlıklı ve mutlu bir Labrakita tutmak için hem fiziksel hem de zihinsel aktivitenin sağlıklı bir dozunu sağlamak önemlidir.


Aussiekita

Aussiekita

Irklar: Akita ve Avustralya Çoban Köpeği

Eşsiz Aussiekita, herkes için uygun bir karışım değildir. Büyük Akita ve yorulmak bilmeyen Avustralya Çoban köpeği ile karıştırılan bu cins, yalnızca onları barındıracak odası ve gücü olanlar tarafından düşünülmelidir! Uygun ortam, eğitim ve faaliyet verildiğinde, Aussiekita ailenize harika bir şekilde bağlı olduğunu kanıtlayacaktır. Bu yükümlülükleri yerine getirirseniz, Aussiekita muhtemelen itaatsiz, yıkıcı ve hatta saldırgan hale gelecektir.

Aussiekita, bacaklarını uzatabilecekleri, çevresini keşfedebilecekleri ve fazla enerjiyi yakabilecekleri bir ortamda en iyisini yapar. Bu, geniş bir bahçeye sahip kırsal veya banliyö evleri için daha uygun oldukları anlamına gelir. Kesinlikle yapmalısın asla bir Aussiekita'yı bir apartman dairesinde veya küçük bir ev ortamında tutun. Tercihen, uzun süreli egzersizlerden hoşlanan ve bu maceracı ırkı çeşitli açık hava maceralarına götürmeye istekli aktif bir aileysiniz.


Akita Çukuru

Uzun

Irklar: Akita ve American Pit Bull Terrier

Koruyucu ve sadık Akita Çukuru ile tanışın! Bir Akita ve bir Amerikan Pit Bull Teriyerinin yavruları, bu karışım Her iki ebeveyn ırkının derinlemesine kökleşmiş koruyucu içgüdülerinden dolayı mükemmel bir bekçi ve bekçi köpeği yapabilir. Bu orta-büyük yavru, genellikle bir Pit Bull'a benzeme eğiliminde olan bir kat ile 30 ila 70 pound ağırlığındadır. Hem Akita hem de Pit Bull saldırganlık konusunda bir üne sahipken, uygun şekilde eğitilmiş ve sosyalleştirilmiş bir Akita Çukuru, diğer hayvanlara ve insanlara, özellikle de çocuklara karşı dostça olacaktır. Ancak bu sosyalleşme dönemi istisnai olarak bu sonuca sahip olmak önemlidir ve hafife alınmamalı veya göz ardı edilmemelidir.

Bu itaatkâr bir türdür, bu da onları eğitmeyi kolaylaştırır. Durum böyle olsa da, bu karışımı ilk kez evcil hayvan sahiplerine önermiyoruz. Akita Çukuru baskın bir türdür ve saygın bir hiyerarşi oluşturmak için güçlü bir lider olmadan Akita Çukuru yönetmek zor hale gelebilir. Tutarlı, sıkı ve nazik bir eğitimle, bir Akita Çukuru kolay giden bir aile köpeğine dönüşecek.


Akitabern

Akita Bernese Karışımı

Irklar: Akita ve Bernese Dağ Köpeği

Bir Akita ve bir Akitabern olarak bilinen bir Bernese Dağ köpeği arasındaki bu karışım, harika tatlı huylu ve arkadaş canlısı bir dev köpek ırkıdır. Büyük boylarına rağmen (bu yavru genellikle 70 ila 130 pound ağırlığındadır), sabırları ve nazik doğaları nedeniyle çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Diğer birçok Akita karışımı gibi, Akitabern de ağır bir dağıtıcıdır ve bunu tüm yıl boyunca yapacaktır!

Kalın tüyleri sayesinde bu karışım, soğuk iklimlerde iyi uyum sağlar ve genellikle karda oynamayı severler! Akitabern’in her iki ebeveyni de American Kennel Club tarafından köpekler çalışma grubunda sınıflandırılmıştır. Bu, karışımlarının çalışmak ve görevleri yerine getirmek için güçlü bir dürtüye sahip olacağı anlamına gelir. Yapacakları bir iş verildiğinde başarılı olurlar ve en azından sık sık ve uzun süreler boyunca uygulanmalıdırlar.


Corgita

Corgita

Irklar: Akita ve Corgi Mix

Sevimli Corgita, bir Akita ve bir Corgi'nin karışımıdır. Bu eğlenceli ve enerjik Corgi karışımı hem çocuklarla hem de hayvanlarla iyi geçinen harika bir aile köpeği yapar. Bu yavru, bu listedeki en sevecen ırklardan biridir. Sevdikleri kişilerle vakit geçirmekten hoşlanırlar ve uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar.

Corgita'nın son derece güçlü bir av sürüşü vardır ve bu nedenle diğer küçük hayvanlarla yalnız bırakılmamalı veya tasmasız serbestçe dolaşmasına izin verilmemelidir. Bu cinsin eğitilmesi zor değildir ve bu listedeki az deneyimli köpek sahipleri için harika bir seçenek olabilecek birkaç Akita karışımından biridir.


Bullkita

Bullkita

Irklar: Akita ve Amerikan Bulldog

Bullkita, bir Akita ve bir Amerikan Bulldogu arasında güçlü bir karışımdır. Bu etkileyici köpek oldukça büyük, ortalama 70 ila 90 pound arasında ve genellikle kısa saçlı bir Akita'ya benziyor. Şansla, bu yavru hem ebeveyn ırklarının en iyi özelliklerini alacak: Akita gibi sadık ve Bulldog gibi sevecen.

Bullkita, sahiplerini memnun etmeye heveslidir ve bu listedeki diğer seçeneklerden daha kolay eğitim almalarını sağlar. Orta derecede egzersiz ve tutarlı bir rutin gerektirirler. Programlarındaki kesintilere karşı hassastırlar ve bu değişikliklerin neden olduğu kaygı nedeniyle zaman zaman agresif davranabilirler. Bullkita, bu sevgi dolu karışım için istikrarlı bir ortam sağlayabilen tahmin edilebilir bir programa sahip bir ailede en iyisini yapar.


Akita Mastiff

Akita Mastiff

Irklar: Akita ve Mastiff

Güçlü Akita Mastiff karışımı inanılmaz bir köpektir ve dev ve egemen ırkları eğitme tecrübesi olan bir sahibine son derece sadık bir arkadaş olduğunu kanıtlayabilir. Akita Mastiff, 160 pound ağırlığa kadar çıkabilir! Boyutları ve güçleri nedeniyle, bu karışımı acemi sahiplere önermiyoruz. Aslında çoğunu önermiyoruz mastiff karışımları boyutları ve inatçı çizgileri nedeniyle yeni köpek sahiplerine.

Bu melez, bahsettiğimiz diğerleriyle birlikte, yüksek bir av sürüşüne sahiptir, ancak genç yaşlardan itibaren uygun şekilde sosyalleştirilip eğitilirse diğer hayvanların yanında genellikle başarılı olur. Bununla birlikte, aşırı büyüklükleri nedeniyle, kazara zarar görme durumunda küçük çocuklarla bir Akita Mastiff'in gözetimsiz bırakılması tavsiye edilmez.


Akita Collie

Akita Collie

Irklar: Akita ve Border Collie

Border Collie’nin arkadaş canlısı ve nazik eğilimi, Akita’nın daha çekingen ve agresif doğasına harika bir iltifattır. Karışımları, safkan bir Akita'ya kıyasla daha iyi bir mizaca sahip olma eğilimindedir. Bu karışım muhtemelen Aussiekita'ya çok benzeyecek. Her iki ebeveyn cinsi de çalışmayı sever ve bu nedenle bir Akita Collie şüphesiz zorlu egzersiz gereksinimleri olan aktif bir köpek olacaktır.

Border Collie aynı zamanda zekasıyla da bilinir, yani bir Akita Collie'nin de benzer şekilde parlak olması muhtemeldir. Mutlu ve dengeli kalmaları için interaktif oyunlar ve eğitim alıştırmaları yoluyla günlük olarak zihinsel olarak zorlanmaları gerekecek. Yetersiz uyarılmış ve bastırılmış enerjiyle bırakılan bu cins, muhtemelen yıkıcı şekillerde hareket edecek. Potansiyel büyüklükleri nedeniyle, bu davranıştan, özel bir mal sahibi ile uygun şekilde egzersiz yaparak kaçınılması zorunludur.


Inukita

Akita Inu

Irklar: Akita ve Shiba Inu

Hem Akita hem de Shiba Inu, Spitz köpek ailesinden gelir, yani bu karışımın ebeveyn ırklarında birçok benzerlik vardır. İyi haber şu ki bu, Shibakita olarak da bilinen Inukita'yı diğer karışık ırklardan biraz daha öngörülebilir kılıyor. Bu melez genellikle orta büyüklükte bir yavruya dönüşür, daha büyük Akita'nın (130 pound ağırlığa kadar) ve çok daha küçük Shiba Inu'nun (genellikle yaklaşık 20 pound ağırlığında) ortasında bir yere düşer.

Bu kompakt ve güçlü köpek, tilki benzeri özellikleriyle yaygın olarak bilinen daha büyük bir Shiba Inu'ya benzeme eğilimindedir. Sonuç, bir tilki-kurt melezine çok benzeyen güzel bir şekilde çarpıcı bir köpektir. İnukita, kendisini halkına son derece adamış olsa da inanılmaz derecede isteklidir. Bu özellik onları eğitmeyi zorlaştırır ve tutarlı bir liderlik bu inatçı ırk için bir zorunluluktur.


Sharpita

Sharpita

Irklar: Akita ve Shar Pei

Sharpita, bir Akita ve Shar-Pei arasında, Shar-Pei ebeveynlerinin kendine özgü cilt kırışıklıklarını miras alması muhtemel olan çarpıcı bir karışımdır. Büyük bir köpek türü olarak kabul edilirler ve inatçı ve hatta agresif eğilimleri ifade edebilirler. Bu nedenlerden dolayı, bir Sharpita yalnızca baskın ırklarla ilgili deneyime sahip olanlar tarafından düşünülmeli ve bu türün gelişmesi için gereken yapıyı ve disiplini sağlayabilir.

Sharpita gerçekten sadık bir köpek olmasına ve doğru kişi için kayda değer bir arkadaş olabilmesine rağmen, yüksek egzersiz talepleri, meydan okuyan bir kişilik ve bölgesel davranışlar dahil olmak üzere birçok zorluk sergileyebilirler. Lütfen bu faktörleri göz önünde bulundurun ve bu karışımı satın almaya karar vermeden önce bunların üstesinden gelmek için Sharpita'nızla birlikte çalışmayı taahhüt edin.

labrador için en iyi yiyecek

Samkita

Samkita

Irklar: Akita ve Samoyed

Muhteşem Samkita, bir Akita ve bir Samoyed'in karışımıdır. Bu yavrunun kalın bir çift ceketi olduğu kesindir ve çok kürk! Kürk, Samoyed'lere doğru eğilebilir. kabarık beyaz kürk veya Akita'nın renkleri ile harmanlanabilir (koyu, ten rengi ve hatta brindle gölgesi ) karıştırıldığında. Bu özellik Samkita'yı kabarık ve çekici kılarken, aynı zamanda sıcak iklime adapte olmadıkları ve kolayca aşırı ısınabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca, güzel kürklerinin matlaşmamasını sağlamak için sık sık tımar ve taramaya ihtiyaç duyacaklardır. Başka bir deyişle, Samkita'nın az bakım gerektiren bir cins olduğu düşünülmemektedir.

Samoyed, genellikle, Akita'nın uzak mizacının bir kısmını dengelemeye yardımcı olabilecek neşeli bir mizaca sahiptir. Öte yandan, Samoyed'ler oldukça bağımlı ve hatta muhtaç bir yavru olarak kabul edilebilir. Onları bir Akita ile karıştırmak, daha iyi ayarlanmış, cesur bir yavru üretmeye yardımcı olabilir. Bu karışımla gerçekten her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz!


Saintkita

Saintkita Köpek

Akita Bernard: Akita ve Saint Bernard

İnanılmaz Akita karışımları listemizin sonuncusu başka bir dev cins: Akita Bernard. Bir Akita ve bir Saint Bernard'ın karışımı, tahmin ettiniz. Bu iyi yapılandırılmış karışım genellikle 100 pound ağırlığındadır. Akita Bernard, benzer büyüklükte ve güçte ırklarla çalışma deneyimi olan geniş bir evde deneyimli bir mal sahibi ile en iyisini yapar.

Akita Bernard cesareti, zekası ve sarsılmaz bağlılığı ile tanınır. Bu nitelikler, onları sahipleriyle çok yakın bağ kuran oldukça yetenekli bir bekçi köpeği yapar. Bu yavrular, çantalarıyla çevrili olduklarında en iyisini yaparlar ve uzun süre yalnız bırakılmayı sevmezler. Soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, aktif bir yaşam tarzına sahipseniz ve bu nazik ve sevgi dolu ırk için zamana ve yere sahipseniz, Akita Bernard tam da aradığınız şey olabilir!


Son düşünceler

Akita, bu karışımlarda kesinlikle masaya çok şey getiriyor. Koruyucu, güçlü ve anlayışlı Akita, sebepsiz yere popüler bir köpek seçimi değildir! Ancak, boyutları ve biraz inatçı kişilikleri nedeniyle herkes için uygun değildir.

Bazı melezler bu aynı özellikleri taşırken, diğerleri bu daha zor özelliklerin yumuşatılmasına yardımcı olabilecek türlerle karıştırılır. Bir Akita sahiplenmeyi düşünüyorsanız, listedeki karışımlar harika bir alternatif olabilir ve sizin için mükemmel bir evcil hayvan üretebilir!

Yorumlar

Denise m Brown
Galiba İrlandalı Kurt Tazısı olan bir Akita var
Kelly Wilson
Merhaba Denise - şu anda değil, ama eğer Yavru köpeğinizi eklememizi isterseniz, bir resim göndermekten çekinmeyin (e-posta korumalı) ve biz de makaleye dahil edeceğiz! Benimle e-posta yoluyla iletişime geçerseniz, size tüm özellikleri vereceğim ve öne çıkmasını istiyorsanız, yavrularınızı siteye alabiliriz.
Meghann Westberry
Sanırım bir Akita Weimaraner karışımım var. Bir Wakita!
Kelly Wilson
Kulağa harika bir köpek Meghann gibi geliyor! Onu eklememizi isterseniz, bana (e-posta korumalı) adresinden küçük bir tanıtım ve bir resimle e-posta göndermekten çekinmeyin! Eğlenceli yeni bir karışım duyduğumuzda karışık makalelerimize eklemekten her zaman mutlu oluruz!
David Lucas
Akita Avustralya çoban karışımım vardı. Sahip olduğum en iyi köpek. Zeki, sadık, cesur ve çok güzeldi. 13,5 yaşına kadar yaşadı. Ona Buddy dedik.
Kelly Wilson
Harika bir köpek David'e benziyor! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!
Beth
Bende neredeyse tıpkı fotoğrafa benzeyen bir Akita-border collie karışımı olduğuna inanıyorum. O bir kurtarıcı, bu yüzden ilk başta zor bir işti ama o harika bir köpek!
Kelly Wilson
Yorumunuz için teşekkürler Beth, kulağa harika bir yavru gibi geliyor!
Aryana
Elimizde oldukça karışık! Kai bir: Alman Çoban Köpeği / Akita / Husky / Malamute / Boğa Köpeği / Staffordshire Teriyeri / Sıçan Teriyeri karışımıdır. Listelenen ilk üç, DNA'sının en baskın üçüdür. Kurtuluşumuzun ne olduğunu nihayet öğrenmek için bir DNA testi yaptık! Onun rengi şüphesiz Akita tarafından geliyor.
Kelly Wilson
Çok yönlü bir karışım gibi görünüyor Aryana! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!