Chow Chow Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Chow Chow Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Daha çok Chow olarak bilinen Chow Chow, eski bir köpek ırkıdır. İkonik olarak muhteşem ve görünüşte ayı gibi. Ama onun en belirgin özelliği, onun mavi dili . Evet, çok sevimli ve evet, sevimli (bazen), ama her zaman eğlence ve oyun havasında değil.

Chow Chows, bazen diğer köpeklere ve yabancılara karşı huysuz olarak tanımlanan çok bağımsız köpeklerdir. Ve genellikle köpekten çok kediye benzer biri olarak tanımlanır!O sahip bir benzersiz kişilik bazılarına hitap ediyor ama hepsine değil. İşte bu nedenle, Chow'la sizin tazı cennetinde bir eşleşme olup olmayacağınızı keşfetmenize yardımcı olmak için bu cins kılavuzunu oluşturduk. Veya bu meraklı köpek hakkında kendinizi eğitmek için burada olsanız bile, hoş geldiniz! Eğitimi, bakımı, beslenme ihtiyaçları ve çok daha fazlası konusunda size yol göstereceğiz. Öyleyse, Chow Chow ile ilgili her şeye bir göz atalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık45-70 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik17-20 inç
  • ömür simgesiÖmür8-12 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Mavi, Tarçın, Krem, Kırmızı
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Karda Dışarıda Kalın Kaplı Köpek Irkı

Chow'lar, sert ve soğuk kış iklimleriyle başa çıkmak için inşa edilmiş Çin köpekleridir.Chow Chow'un olduğu düşünülüyor en eski köpek ırklarından biri Dünyada. Chow Chow'lar, Çin'in Han Hanedanlığı'na (MÖ 200 civarında) tarihlenen eserler ve çanak çömleklerde tasvir edilmiştir. Kanıtlar, türün bundan çok daha geriye gidebileceğini gösteriyor! Ancak, geçmişi ne kadar geriye giderse gitsin, bunun kesinlikle daha yaşlı bir köpek ırkı olduğunu söylemek güvenlidir. Bugün hala Çin'deki en popüler ırklardan biridir.Bu köpeklerin geçmişte birçok rolü olmuştur. En çok rolüyle tanınır Çin saraylarının muhafızları ve diğer mülkler. Sahibinin mülküne ve mülkünden mal taşımanın ve küçük av avlamanın yanı sıra. Efsaneye göre Tang Hanedanlığı imparatorunun 5.000'den fazla Chow Chow'u barındıran bir köpek kulübesi vardı. Bize köpek cenneti gibi geliyor! Chow'un insanlara olan sevgisi ve sevimli vücudu da onu favori bir köpek arkadaşı yapıyor.

Ne yazık ki, efendilerini kucaklamak ve onları sıcak tutmak konusunda o kadar iyi bir iş çıkardı ki, biz insanlar onun kürkünü paltolarını süslemek için kullandık. Tarihçiler ayrıca bize etinin bir zamanlar incelik olarak kabul edildiğini söylüyor. Yiyecek ve diğer protein kaynakları tükendiğinde, insanlar ailelerini beslemek için popüler Chow'a döndü. Neden Chow olarak adlandırılabileceğine dair bir düşünce, Chow'un Kantonca yenilebilir anlamına gelmesidir. Bu nedenle lakabı, yenilebilir köpek (kelimenin tam anlamıyla!).1820'lerde Londra Hayvanat Bahçesi bu köpekleri ' Çin'in Vahşi Köpekleri .' Ama Kraliçe Victoria, popüler olmaya başlamasını evcil hayvan olarak kabul edene kadar değildi. Amerika'ya ilk olarak 1890'da geldi ve 1903'te American Kennel Club (AKC) çalışma kitabına girdi. Tasarımcı köpek ırklarının artmasıyla birlikte, alman yemeği ve altın yemek bugün en popüler Chow Chow karışımları arasındadır.

Mizaç

Açık Havada Mavi Dilli Kabarık Köpek Cinsi

Bu cins, oldukça inatçı olabilen tek kişilik bir köpek olarak bilinir.

Chow Chows, genellikle şöyle tanımlandıkları için benzersizdir. kedi benzeri bir köpek ırkı . Bağımsız ve onurludur. Çoğu köpek gibi aptal ve oyuncu bir karakter değil! Yabancılara karşı çekingendir ve onlara neredeyse hiç ilgi göstermeyecektir. Onu rahatsız etseler ve ona nefis ikramlar sunsalar bile, neredeyse gözlerini onlara çevirecek (ama yine de tabii ki ikramı alacak!). O kesinlikle bu anlamda bir diva doggo.Ancak yabancı ailesini tehdit ediyorsa, Chow ailesinin önünde duracaktır. o aile biriminin koruyucusu ve herkesin bunu bilmesini sağlayacaktır. Ortalık ısınana kadar soğukkanlı ve sakin. Bu nedenle köpek yavrusu sosyalleşmesi çok önemlidir ve baskın köpek ırklarını idare etmede deneyimli bir ustaya ihtiyaç duyar. Yanlış ellerde bir Chow Chow agresifleşebilir .

O da telaşlanmayı sevmiyor ve sevgiyi sadece onun şartlarına göre sever . Yine, bir kediye çok benzer! Sarılmak isterse size haber verir, aksi takdirde verandada kendi arkadaşlığının tadını çıkararak kestirmekten mutludur. Birçok insan onun bağımsız yollarını sever ve bu anlamda oldukça az bakım gerektirir. Ama sürekli bir kucak arkadaşı arayanlar için kesinlikle en iyi seçim değil. Sahibine ihtiyacı olmayan ya da en azından yine de düşünen bağımsız bir köpek.

Ama insanlarını çok seviyor ve havasındayken eğlenmeyi seviyor. Harika bir bekçi köpeği yapar, bu yüzden Çin imparatorları onu bekçi köpeği olarak seçtiler. O da barışçıl ve uyumlu çoğu aile dinamiği için. Genel olarak, bir köpek insanıysanız ancak bir kedinin düşük bakım çekiciliğini seviyorsanız, Chow harika bir seçenektir.

Boyut ve Görünüm

Sahilde Siyah Tüylü Köpek

Cins, yetişkin olarak tamamen büyüdüğünde 70 poundun kuzeyinde olabilir.Cins olarak kabul edilir orta büyük boy köpek Kim 45 ila 70 kilo ağırlığında. Pençeden omuza 17 ila 20 inç ağırlığındadır. Erkekler tipik olarak kadın meslektaşlarından daha uzun ve daha ağırdır. Bazı Chow'lar ortalama boyuttan biraz sapar, ancak bu köpekler gösteri halkasına girilemez.

Tüm bu tüylerinin altında güçlü enerjiyle dolu kare ve kaslı bir vücut var. Araba çekmek için kullanılmasının bir nedeni var ve bunun nedeni, büyüklüğüne göre şaşırtıcı derecede güçlü olmasıdır. Kafası vücudunun büyüklüğüne oranla büyüktür. Onun en belirgin özelliklerinden biri, çatık gözler . Bu, genellikle züppe olarak tanımlanan onurlu görünümüne katkıda bulunur. Gözleri o kadar derin ki, çevresel görüşünü etkiliyorlar. Bu nedenle, sizi görebilmesi için bu yavruya önden yaklaşmanız önerilir. Onu yandan şaşırtmak yerine!

Düz yürüyüşü ve düz bacakları, onu benzersiz bir şekilde yere indiriyor ve göbek tüyleri, belirgin kısalığına katkıda bulunuyor. Kuyruğu yüksek ayarlanmış ve sırtına yakın yatıyor. Paltosunun tepesinden geçen ve ona Spitz tipi bir görünüm veren küçük üçgen kulakları var. En belirgin özelliği, maviden siyaha uzanan dilidir. Çin efsanesine göre ilk Chow mavi gökyüzünü yaladı boyandığı için dili hep maviydi.

Ceket ve Renkler

Mavi Dilli Siyah Tüylü Köpek

Bu tüylü köpek ırkı, cins standardı olarak kabul edilen birkaç farklı kürk rengine sahiptir.Cins her zaman kalın bir çift katlıdır. Alt tabaka her zaman yumuşak, kalın ve yünlüdür ve tüy dökme mevsiminde onu sıcak tutan ve yoğun bir şekilde dökülen bu tabakadır. Dış ceketine gelince, iki kat seçeneği kaba ve pürüzsüz ceket arasından seçim yapmak için. Kaba kaplama yoğun, düz ve kaba dokuludur. Ve pürüzsüz kaplama hala kalın ve yoğun ama dokuda daha yumuşak. Chow, kalın boynunun etrafında aslan yelesine çok benzeyen bir fırfır olmasıyla ünlüdür. Ve bu, erkeklerde kadınlardan daha fazladır.

Chow'un sahip olduğu beş renk seçeneği : siyah, mavi, tarçın, krem ​​ve kırmızı. Tarçın rengi açık kahverengiden koyu tarçına, kırmızı renk ise açık altından koyu mauna kadar değişir. Chows ya düz renklidir ya da fırfır, kuyruk ve tüy kürkü, paltolarının geri kalanından daha açık renklidir. Safkan bir Chow başka renkte gelmez.

Chows nispeten nadir ırklardır ve görünüşte egzotiktir. Bazı yetiştiriciler (sorumsuz olanlar!), reklamlarında yavrularını benzersiz renkli, genellikle leylak, şampanya veya saf beyaz olarak tanımlayacaktır. Ancak bunlar sadece standart renklerin bir varyasyonudur. Bu sorumsuz yetiştiriciler, bunlar için ekstra ücret alacaklar. 'nadir' renkler , bu yüzden lütfen buna kanmayın. Kaliteli yetiştiriciler bunu yapmayacak!Pitbull vs Alman kurdu

Egzersiz Gereksinimleri

Mavi Dil Dışarıda Çalışan Kabarık Altın Köpek

Chow Chows, diğer aktif köpek ırklarına kıyasla ortalama bir egzersiz ihtiyacına sahiptir.

Bu, egzersiz ihtiyaçları söz konusu olduğunda şaşırtıcı derecede az bakım gerektiren bir köpektir! Yoğun bir yaşam sürüyorsanız ve uzun yürüyüşler için çok az zamanınız varsa, bu harika. Veya bir köpek egzersiz pawtner arayan maceracı bir yürüyüşçüden daha çok kutu tipi bir insansanız. Bu düşük enerjili yavru, bacaklarını gererek ve parkta veya mahallede basit yürüyüşlerle mutludur. Toplamda her gün 30 dakika açık havada egzersiz ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir.

Bir uyarı - onun düşük enerji yürüyüşleri atlayabileceğiniz anlamına gelmez. Çünkü yaparsanız, yakında fark etmeye başlayacaksınız davranış sorunları huzursuzluk, çabukluk ve yıkıcı davranış gibi. Kaşlarını çatan Chow süper güçlü ve inatçıdır ve en iyi kanepenizi 10 dakikada kolayca çiğner. Yürümeye ihtiyaç duymayan bir köpek arıyorsanız, gerçek bir kedi ile en iyisidir.

Yaşam koşulları

Kanepede yatan büyük tüylü köpek

Bu cins, çeşitli farklı ortamlarda yaşamaya son derece uyarlanabilir.yemek çevresine uyarlanabilir ve büyük sitelere kadar küçük apartman dairelerinde mutlu bir şekilde yaşayacaklar. Nerede yaşarsan yaşa, seninle orada olmaktan mutludur. Bu onun için büyük bir çekicilik! Günlük yürüyüşlerini yaptığı sürece bir avluya erişmesine ihtiyacı yok. o en iyisi daha soğuk iklimlere uygun kalın ceketi yüzünden. Ancak egzersiz zamanlamaları konusunda düşünceli olduğunuz sürece, daha sıcak eyaletlerde yaşayabilir.

Chow aptallara memnuniyetle acı çekmez. Bu nedenle, aşırı heyecanlı çocuklara gelince, çekilip dürtülmekten hoşlanmaz. Chow sadece aşağıdakiler için önerilir: daha büyük çocuklu aileler Köpeklerin yanında nasıl davranılacağını ve nasıl davranılacağını bilen. Ve daha da önemlisi, ne zaman yalnız kalmak istediklerini anlayın. Evdeki diğer köpekler ve hayvanlarla aynıdır. İyi sosyalleşirse ve diğer köpeklerle veya kedilerle yavru olarak büyütülürse, muhtemelen onlarla iyi geçinecektir.

Eğitim

Büyük Kabarık Çinli Cins Açık Havada Eğitimde

Bu cins, ilk kez köpek sahipleri için oldukça inatçı ve eğitilmesi daha zor olabilir.

Tamamen itaatkar bir köpek bekliyorsanız, okumayı bırakıp bir sonraki köpek türüne geçmenin zamanı geldi. Ciddi anlamda! Chow Chow o kadar bağımsız ve inatçıdır ki asla tam olarak itaatkar olmayacaktır ve eğitilmesi oldukça zordur. Bir şey yapmak istemiyorsa, yapmayacağına dair son dolarına bahse girebilirsiniz. Bu, onun eğitimiyle uğraşmamanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, onun eğitimi ömür boyu sürecek bir taahhüttür çünkü sürekli patronun kim olduğunu hatırlatmaya ihtiyacı var. Aksi takdirde 7/24 divaya dönüşebilir.

Chow'unuzu şuraya kaydedin: bir köpek yavrusu itaat sınıfı iyi huylu bir yavru haline gelme şansınızı başlatmak için. Aynı zamanda sosyalleşme sürecine de yardımcı olur. Küçük yaşta diğer insanlarla ve köpeklerle karıştırarak ona temel görgü kurallarını öğretiyorsunuz. Ve çoğu insan dosttur, düşman değil. Bu onun güvenini artıracak ve aşırı korumacı ve asık suratlı olmasını önleyecektir. Baskın köpek ırkları konusunda deneyimli bir aile tarafından sahiplenilmesi gerekiyor. Ancak doğru yönlendirme ile dengeli ve kibar bir köpek olacaktır.

çok önemli bu yavruyu tasma ile eğit . O çok güçlüdür ve küçük yaştan itibaren tasmalı yürümesi öğretilmezse, yürüyüşleri ikiniz için de zor bir deneyim haline getirebilir. Chow köpek gezdirme deneyimimde, yürümesi gereken bir melek ya da bir şeytan olabilir. Ve hepsi sizin çabanıza ve erken tasma eğitiminize bağlıdır. Olumlu pekiştirme eğitimi, onu eğitmenin en iyi yöntemidir. En iyi davranışı için ödüllendirilmekten başka hiçbir şeye tepki vermiyor ve yenilebilir ikramlar büyük bir hit!

Sağlık

Açık Havada Yürüyen Sağlıklı Tüylü Köpek

Chow Chow'ların genetik olarak yatkın oldukları birkaç farklı sağlık durumu vardır.

Chow Chow nispeten sağlıklı bir köpek ırkıdır ve ömrü 8 ila 12 yıl arası . Chow'unuzu sağlıklı tutmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Onu günlük egzersizlerle zinde tutmak, en kaliteli besinlerle beslemek ve veteriner kontrolleri ile güncel tutmak, onu sağlıklı tutmanın en basit yoludur. Kaliteli bir yetiştiriciyle çalışmak sağlık sorunlarını da en aza indirebilir.

Tüm köpek ırkları gibi, Chow da belirli sağlık sorunlarına eğilimli diğerlerinden daha fazla. Bu, nelere dikkat etmeniz gerektiğini araştırırken harikadır çünkü sağlık koşullarını daraltabilirsiniz. Ancak, aşağıdaki listenin ayrıntılı olmadığını unutmayın, bu nedenle diğer sağlık sorunlarını dikkate almayın.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Kalça ve dirsek displazisi, orta ve büyük cins köpeklerde sık görülen durumlardır. Dirsek ve kalça eklemlerinin displazisi bazen ebeveynlerden miras alınır, bu nedenle kaliteli bir yetiştirici ile çalışmak önemlidir. Yavrular çok hızlı büyüdüğünde daha olası hale gelir ve bu da kemiklerin düzensiz büyümesine neden olur. Sonunda, artrit ve hareketlilik sorunlarına neden olabilir. Sert eklemler, düzgün bir şekilde ayağa kalkamama veya oturamama ve egzersiz intoleransı yaygın semptomlardır.

Göz Koşulları

Chow ayrıca bir dizi göz sorununa da eğilimlidir. Progresif retinal atrofi ve yaşa bağlı katarakt, cinste en yaygın durumlar arasındadır. Entropion, Chow'daki en yaygın durumdur ve tamamen körlüğe yol açabilir. Göz küresine zarar veren içe doğru yuvarlanan bir göz kapağı ile karakterizedir. Kırmızı gözler veya aşırı göz ovuşturma fark ederseniz, onu kontrol ettirmenin zamanı gelmiştir.

hipotiroidizm

Böbrek üstü bezinin normal vücut fonksiyonları için yeterli tiroid hormonu üretmediği yer burasıdır. Ve diğer bazı sağlık koşullarına da yol açabilir. Uyuşukluk, saç dökülmesi, kilo alımı, kuru cilt gibi belirtiler en yaygın olanıdır ve ciddiye alınmalıdır. Günlük ilaçlar genellikle normal bir yaşam tarzı sürdürebilmesi için reçete edilir.

patella çıkığı

Bu, esasen yerinden çıkmış bir diz kapağıdır ve kapak, pozisyonun içinde ve dışında yüzer. Acı verici olabilir ve Chow'unuzun hareketlilik sorunlarından muzdarip olacağını fark edeceksiniz. Ve o da ilk kez botlarla yürümeye çalışan köpeklerin yaptığı gibi tekme atacak.

Beslenme

Büyük Kırmızı Kabarık Köpek Yemek Yiyen

Bu cins, hızla büyüyen kemiklerini ve kaslarını tatmin etmek için yüksek kaliteli bir mama tanesine ihtiyaç duyar.

Chow Chow sonsuza kadar aç bir yavrudur ve çok açgözlü olabilir. Bu yüzden limitleri belirlemek size kalmış çünkü onun limiti yok! Ortalama Chow arasında tüketecek iki ila üç bardak yüksek kaliteli kibble her gün. Chow'unuzu ne kadar besleyeceğiniz, yaşına, cinsiyetine, boyutuna ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. Onu çok fazla beslemediğinizden emin olmak için her zaman paket talimatlarını izleyin. Kilo verdiğini fark ederseniz, onu bir kilo yönetimi mama tanesine geçirdiğinizden emin olun.

Chow'unuzu besleyin büyük cins köpekler için tasarlanmış bir mama tanesi , ve bu özellikle yavruluk döneminde geçerlidir. Olgunlukta 50 poundun üzerindeki herhangi bir köpek, büyük cins bir köpek mamasıyla beslenmelidir. Bu mama taneleri, hızlı kemik büyümesini kontrol etmek için gereken optimize edilmiş beslenmeyi içerir. Ve onu bu şekilde beslemek, eklem displazisi geliştirme şansını azaltabilir. Yani başka bir şey yapmayacak.

Sağlıklı omega yağ asitleri Chow için çok önemlidir ve genel sağlığı üzerinde büyük bir fark yaratabilirler. Bilişsel işleviyle, görme yeteneğiyle, kalp sistemiyle, eklemleriyle ilgilenecek ve sağlıklı bir deri ve tüy oluşumunu destekleyecektir. Düşük kaliteli mama taneleri bu yağlardan yoksun olma eğilimindedir, bu nedenle onu yüksek kaliteli mama taneleriyle beslemek çok önemlidir. Et yemekleri, balık, balık yağları, bitkisel yağlar ve keten tohumu gibi malzemelere dikkat edin.

tımar

Kırmızı Tüylü Köpek Yıkanıyor

Chow Chow gibi tüylü bir cinsle düzenli bir bakım rutinine bağlı kalmanız gerekecek.

Şimdiye kadar, Chow Chow'un nispeten az bakım gerektiren bir köpek olduğunu gördünüz. Ama onun tımar programına gelince bunun hiç şansı yok. Üzgünüm millet! Ama ona baktığınızda, muhtemelen bunu zaten beklemiyordunuz. Onu erken yaşlardan itibaren kendi bakım rejimine maruz bırakmanız gerekecek. Aksi takdirde, ona dokunmanızdan hoşlanmayabilir. Ve bu inatçı ruh kavga çıkarabilir. Neyse ki, bu kedi benzeri köpek kendi kendini temizleme konusunda titiz ! Ve bu onun başka bir çekiciliği.

Bol ceketi, hem kaba hem de pürüzsüz paltoları, iyice fırçalamak haftada en az üç kez . Ve çok fazla saçla, hepsini atlatmak zaman alıyor. Dökülme mevsimlerinde (ilkbahar ve sonbahar), yönetmek istiyorsanız her gün fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Yıl boyunca fırçalama için en iyi bakım aracı daha ince bir fırçadır. Ve patlama mevsimleri için hem daha ince bir fırçaya hem de bir deshedding aracı onun astarı ile başa çıkmak için.

Chow'un ihtiyacı var her altı ila sekiz haftada bir banyo yapmak , ama asla bundan daha fazla değil. Aksi takdirde, cildini tahriş etme ve doğal kürk yağlarına zarar verme riskiniz vardır. Yulaf ezmesi veya hindistancevizi yağı gibi doğal içeriklerden yapılmış bir köpek şampuanı ürünü kullanın. Konsantre bir formül, derin bir temizlik sağlamak için kalın tüylerine nüfuz etmesine yardımcı olacaktır.

Chow'lar tırnaklar kesilmeli çok uzadıklarında, genellikle iki haftada bir. Buradaki genel kural, yere vurmalarını duyabiliyorsanız, onları kontrol etmeniz gerektiğidir. dişlerini köpek diş macunuyla (insan diş macunu zehirlidir) haftada en az iki kez temizleyin. periodontal hastalıklardan kaçının . Onu her tımar ettiğinizde, yukarıda bahsettiğimiz entropiyon belirtileri için gözlerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Küçük Kabarık Köpek Yavrusu Açık Havada Oynarken

Saygın bir yetiştiriciden safkan bir köpek yavrusu için en az 1.500 dolar ödemeyi bekleyin.

Chow Chow alışılmadık bir manzara Amerikada. Öyle ki sokakta çokça durdurulacaksınız! Aynı zamanda, kaliteli bir yetiştirici bulmak için eyalet dışına çıkmayı beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, muhtemelen bir bekleme listesine alınacaksınız. Tüm yetiştiriciler en iyi yavruları üretmeye özen göstermez. Yani sağlıklı bir Chow istiyorsanız, araştırmanızı yapmalısınız. ile başlamak için harika bir yer AKC'nin Chow Chow yetiştirme sayfası .

En iyi işaretler kaliteli bir yetiştirici Chows yetiştirme konusunda yılların deneyimine sahipler. Diğer Chow sahiplerinden olumlu eleştiriler veya çevrimiçi bağımsız incelemeler. Doğru köpek deneyimine sahip olduğunuzdan ve doğru türde bir aile olduğunuzdan emin olmak için sizinle şahsen tanışmak isteyeceklerdir. Yavrularla tanıştığınızdan ve onları çöp arkadaşlarıyla birlikte hareket halinde gördüğünüzden emin olun. İlgili sağlık sertifikalarını da görmek isteyin.

Düşük kaliteli bir yetiştirici bunlardan bazılarında veya hepsinde eksik olacaktır. Size bir satış yapmak için baskı yaparlarsa veya sizinle bir otoparkta buluşmak isterlerse, uzaklaşın. Sorulara cevap veremiyorlarsa veya herhangi bir konuda çekingen davranıyorlarsa, bir köpek yavrusu değirmeni ile uğraşmak . Bu insanlar sadece kârla ilgileniyorlar ve köpeklerin sağlığına çok az önem veriyorlar veya hiç umursamıyorlar. İlk köpek yavrusu maliyetinden tasarruf edebilirsiniz, ancak veteriner faturalarına daha fazla harcayacağınızdan emin olabilirsiniz. Ne pahasına olursa olsun onlardan kaçının!

Sorumlu bir yetiştiriciden bir Chow Chow yavrusunun ortalama fiyatı her yerdedir. yaklaşık 1.500 $ ve üstü . Ödüllü bir soydan bir köpek yavrusu arıyorsanız, 3.000 dolardan fazla ödemeyi bekleyebilirsiniz. Ayrıca, yeni yataklar, kasalar, koşum takımları, oyuncaklar, yiyecekler ve veteriner faturaları gibi Chow Chow yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu diğer her şeyin maliyetlerini de hesaba katmanız gerekir. Bir köpek anne ve babası olmak ucuz değil!

Kurtarma ve Barınaklar

Dışarıda Karda Koşan Yaşlı Tüylü Köpek

Yetişkin bir köpeği sahiplenmeye açıksanız, yerel Chow Chow kurtarma merkezlerine başvurmanızı öneririz.

Bir Chow Chow yavrusunu hayatına kabul etmek her aile için doğru bir seçenek değildir. Ve bu sizin için doğru seçenek değilse, bir Chow'u evlat edinmeyi düşünün . Genç olabilirler veya kıdemli olabilirler, ancak buradaki harika haber, seçim yapabileceğinizdir. Ayrıca, kelimenin tam anlamıyla bir hayat kurtaracaksınız! Yepyeni bir yavru satın almakla karşılaştırıldığında genellikle daha düşük fiyattır.

dışarı çıkmak yerel kurtarma barınağınız ve bir Chow Chow'a yeniden ev sahipliği yapma konusundaki ilginiz hakkında personelle konuşun. Evlat edinme süreci boyunca sizinle konuşabilecek ve sizi doğru yöne yönlendirebilecekler. Chow'lar nispeten nadir olduğundan, bunun yerine bir Chow Chow kurtarma organizasyonuyla iletişime geçmeniz gerekebilir. Aramanıza başlamak için harika bir yer, Chow Chow Kurtarma Derneği ve bu yavrular çabalarını yalnızca Chow cinsine odaklarlar.

Aile Hayvanları Olarak

 • Chow Chow, doğada çok kedi benzeri ve bağımsızdır.
 • Daha büyük çocuklu aileler için dengeli bir aile köpeği yapar.
 • Yalnız vakit geçirmeyi sever ve çok muhtaç değildir.
 • Sarılmak istediğinde, insanlarına haber verecek.
 • Günde sadece 30 dakika egzersiz yapması gerekiyor.
 • Chows, egzersiz ihtiyaçları konusunda oldukça az bakım gerektirir.
 • İnsanlarını çok sever ve çok sadıktır.
 • Chow, evini ve ailesini korur ve yakındaki herkese havlar.
 • Yabancılara karşı mesafelidir ve ailesinden başka kimseye pek ilgi göstermez.
 • Chow, kendisine rehberlik edecek deneyimli bir sahibine ihtiyaç duyan çok inatçı bir köpektir.
 • O bol kürkünü kontrol etmek için haftada birkaç kez fırçalamaya ihtiyacı var.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, Chow Chow bir çok eşsiz köpek ırkı kim kesinlikle herkes için değil. İnatçı, bağımsız, eğitilmesi zor, mesafeli ve sevmediği şeylere karşı hoşgörüsüz. Ancak, dışarıdaki bazı köpek severler için bunlar, sevdikleri köpek özellikleridir.

Ve Chow Chow meraklıları için, ilk Chow'larını hayatlarına kabul ettikleri an, cinse sırılsıklam aşık oldukları andır. eğer düşünürsen ve somurtkan Chow Chow cennette yapılmış bir eşleşme, umarız siz ve yakında kedi-köpek evcil hayvanınız sonsuza dek mutlu yaşarsınız!

Yorumlar