Corgi Köpek İsimleri: Pembroke ve Cardigan Corgis için 250'den Fazla İsim

Corgi Köpek İsimleri: Pembroke ve Cardigan Corgis için 250'den Fazla İsim

Corgi'niz için mükemmel adı seçmek zor olabilir. Bu kadar çok seçenek arasından evcil hayvanınız için en iyi ismi seçmek bunaltıcı olabilir. En önemli kararın çoktan verilmiş olduğunu unutmayın - bir Corgi alıyorsunuz. A kendini adamış, sadık ve sevgi dolu en iyi arkadaş. Bir veteriner seçtiniz, en iyi yiyecek türü ve şık oyuncaklar. Bir isim seçmek şüphesiz yeni yavrunuzla yapılacak en eğlenceli şeylerden biridir.

Metin ile yerde hasta köpek Reklamcılık

Corgiler kraliyet ailesidir ve muhtemelen bunu unutmanıza izin vermez. Pembroke Welsh Corgi yıllardır İngiltere Kraliçesi'nin favorisi. Çoban olmak için yetiştirilmiş, Corgis vardır hiper-akıllı ve sahiplerine adanmış . Corgis, eğitim ortamlarında mükemmeldir ve memnun etmeyi amaçlar. Bu eski cins iki kategoriye ayrılır: Hırka ve Pembroke . Üç renkli, kırmızı, siyah, beyaz, samur veya mavi merle olabilirler. Renk veya mirasa göre adlandırma harika bir seçenektir.Corgis için 250'den fazla potansiyel isimden oluşan bu listenin yardımıyla, hayal gücünüzü harekete geçirmek ve yeni en iyi arkadaşınızı adlandırmak daha kolay olacak. Bu liste popülerlik, cins türü, cinsiyet ve renklere göre ayrılmıştır. Corgi'nize Kraliçe'den sonra veya yiyecek maddelerinden sonra isim vermek istiyorsanız, bu liste size yardımcı olabilir. Hadi kazalım.

İçindekiler

Popüler Corgi İsimleri

Dışarıda oturan benekli köpek

Yeni bir evcil hayvana isim vermek eğlenceli ve zorludur.Corgi sahipleri çok yaratıcı. Bir evcil hayvan sahibi köpeğinin kişiliğini öğrendiğinde, köpeklere “Breadloaf” ismi vermekten “Bug” ve “Bear” gibi takma isimlere kadar, isimleri en tepeye çıkacaktır.

Yeni yavru köpeğin kişiliğiyle beğendiğiniz isimleri tartmak biraz stresli olabilir. Seçenekler sonsuz gibi görünebilir, ancak 250'den fazla potansiyel isimden oluşan bu listeyle başlamak, fikirlerinizi daraltmanıza ve belki de yeni fikirleri tetiklemenize yardımcı olabilir. Hangi başlığı seçerseniz seçin, Corgi'niz sizi sonsuza kadar sevecek.

ErkekDişi
AsBailey
ArthurGüzel
BoonePapatya
ahbapbebek
CharlieKelley
CooperZambak
ilelola
GusLucy
HarryAy
JackMaggie
jacksonkavalcı
Louienehir
Tankgül
oyuncakSadi
O zamanlarSamantha
Wallyizci

Pembroke Galce İsimler

Pembroke Welsh tarlada koşuyor

Pembroke Welsh Corgi, sevecen ve arkadaş canlısı, kaslı, atletik ve neşeli bir çobandır.Pembroke Galce Corgis muadili Cardigan'dan daha küçüktür, ve asla 'mavi merle' renginde görünmeyecektir. Mükemmel bir aile köpeği ve refakatçisidir. Pembrokes'un şöhret için iki önemli iddiası var: periler ve İngiltere Kraliçesi ile bağlantıları .

Corgis çok eski bir türdür, bu nedenle tarihlerine belirli bir miktarda köken hikayesi bilgisi eşlik eder. Efsaneye göre, çocuklar Galler kırsalında koşarken, arkadaş oldukları bir grup periye rastlarlar. Çocukların evlerine ve çiftliklerine dönmeleri gerektiğinde, periler çocuklara Corgi yavrularını hediye etti . İddiaya göre periler ormanın içinden üzerlerine binerdi.

Kraliçe Elizabeth, çocukluğundan beri bir Corgi'yi yanında tuttu ve hayatı boyunca yaklaşık 30 farklı Corgi'ye sahip oldu. Nitekim 2012'de Londra'da Olimpiyatlar gerçekleştiğinde, resmi açılış törenlerinde Kraliçe ve James Bond'un (Daniel Craig) yanında iki Corgi göründü.ErkekDişi
haydutAnnie
DayanmakArya
Carlcarly
FenwayMercan
Homeroskısa çizgi
LincolnOna
LoganEmma
RemingtonEvelyn
RogersZencefil
GölgeKate
KısaLeyla
Tennysonözge
ThorLindy
TimmyLuca
TomMabel
Waldenhanımefendi
Waltnora
WalterBiber
WilsonKraliçe

Hırka Galce İsimleri

Kısa Bacaklı Uzun Kuyruklu Brindle Köpek

Cardigan Welsh Corgi'nin kısa bacaklarının dışında en belirgin özelliği uzun kuyruğudur.

köpek kız ismi

1930'larda, İngiliz Kennel Kulübü iki tür Corgis'i ikiye ayırmaya başladı: Pembroke ve Hırka . Her ikisi de aynı aileden gelmiş olabilir ve aynı nitelik ve mizaçlardan bazılarına sahip olsa da, belirgin farklılıklar vardır.

Bir Cardigan Welsh, muadili Pembroke'dan biraz daha büyüktür ve belirgin ve yuvarlak kulaklara sahiptir. Genellikle Hırkalar kuyruklarını korurlar. Ek olarak, Hırkalar Pembroke'tan farklı renklerde görünür.

Cardigan Welsh Corgis akıllı ve gözlemci, onları uyanık bekçiler yapıyor. Genellikle yabancılara karşı temkinlidirler ve kapı her çalındığında havlarlar. Çeviklik eğitimi ve gösteri işinde yetenekli olan bu köpekler aynı zamanda bir aile için müthiş evcil hayvanlar yaptılar. Bununla birlikte, bir Corgi, eğitimden önce içgüdüsel olarak çocuklarınızı veya sizi gütmeye çalışabilir.ErkekDişi
AlfieAlice
OmuzAnna
ozanAnnie
BarloweAvery
becketbrooklyn
BenjiChloe
Brookskora
Guinnesspapatya
LeviFreya
Liamela
Lokiçobanpüskülü
malcolmSarmaşık
DuvarcıMarcy
geyikbinlerce
ParkerQuinn
denizüvez
Siriustestere
kaptansofi
SpencerYaşadılar
Takip etzoey

Üç Renkli Pembroke Galce İsimler

Otların arasında oturan üç renkli Pembroke Welsh

Pembroke Welsh Corgis, ten rengi, mavi ve beyaz kürk dahil olmak üzere ceketlerinde üç renge sahip olabilir.

Pembroke Welsh Corgis geliyor dört ana renk , genellikle beyaz vurgulu. Bunlar arasında Kırmızı, Kızıl Üçlü Renk, Siyah Başlı Üç Renkli ve Samur bulunur. Kırmızı ve Üç Renk, Pembrokes arasında en yaygın renklendirmelerdir. . Bazı sahipler onları doğrudan birincil renklerinden (Sable veya Red) sonra adlandırırken, diğerleri Rusty veya Potato gibi adlandırma seçimlerinde biraz daha soyut olmuştur.

pitbull vs amerikan bulldog

Samur en nadir görülen renktir ve açıktan koyuya değişebilir. Genellikle, samur paltolu bir Corgi, geleneksel kırmızı kürkle karıştırılmış siyah saçlı bir 'dul zirvesine' sahip olacaktır. Bazen, samur neredeyse kestane gibi görünür ve genellikle ayaklarında ve başlarında karakteristik beyaz kürk lekelerine sahiptir.

Her renk kendine özgü bir şekilde güzel ve özeldir . Bu renk ayrımlarını kullanmak, Corgi'nizin büyük kişiliğine uyan anlamlı bir isme ulaşmanıza yardımcı olabilir.ErkekDişi
Atticusbarbra
havlamaBisküvi
Butonbrownies
vızıltıCarol
YongaCassie
KriketKurabiye
DallasFabian
Darcyaltın
HolmesHermie
HugoJane
LancelotMücevher
SoyluKatniss
olafYavru kedi
HavalandırmaMallory
RalphPeggy
rufusşımarık
Ryankorkak
ShermanSnickers
GallerÇorap
ViskiZazu

Kırmızı Pembroke Galce İsimler

Kırmızı Pembroke Welsh dışında

Pembroke Welsh Corgis 'kırmızı' olarak sınıflandırıldığında renkler genellikle ten rengi ve açık kahverengidir.

Genellikle bu renkler kırmızı ve beyazın bir kombinasyonu olacaktır ve yetiştiriciler arasında çok popülerdir. Tüm Corgis çift katlı olduğundan, bu küçük köpekler çok tüy döküyor . Profesyonel tımar gerektirmezler, ancak yoğun astarları nedeniyle çok fazla TLC'ye ve sahiplerinden fırçalamaya ihtiyaç duyarlar.

Kırmızı veya ten rengi renklendirme ikoniktir. Özellikle, çoğu Kızıl, yavru olarak bazı samur nitelikleri gösterir. Bazen, bir köpek yavrusunun sonunda kırmızı mı yoksa samur bir ceket mi olacağını söylemek zor olabilir. Çoğu zaman, samur bir palto yapan siyah döküm, köpek yavrusu büyüdükçe kırmızıya döner. Ek olarak, açık kahverengi olarak listelenen Corgis, teknik olarak kırmızıdır - sadece kırmızının yumuşak bir tonudur.ErkekDişi
BingoAriel
HatalarKurabiye
çedarTarçın
ConorHindistan cevizi
YengeçGeyik yavrusu
Tereddüt etmekincir
GeorgieFrankie
Jaspercin
nachoAkçaağaç
semenderMary
domuz pirzolasımeridyen
prensşeftali
Robindomuz yavrusu
HorozHaşhaş
SamsonKabak
Çıtır çıtıryakut
SincapDenizci
TuckerŞans
Viktorkızıl
Weasleyçilek

Mavi Merle Hırka Galce İsimler

Merle Corgi

Merle Corgis büyük ihtimalle sivilceli bir paltoyla gelecek.

Cardigan Welsh Corgi, The Cardigan Welsh Corgi'nin bir üyesidir. American Kennel Club'ın (AKC) Herding Grubu . Çiftçilere refakat etme ve çiftliklerde sığır süren çobanlar olarak bir mirasları var. hırka var kepçe kulaklar, bu nedenle işitmeleri oldukça keskindir, köpeklerin tanıdık sesler ve olağandışı sesler arasında ayrım yapmasına izin verir.

Mavi Merle Hırka Corgis çoğu zaman renkleriyle ilişkili adlara sahiptir , ki bu çok güzel. Eşsiz bir palto özel dikkat gerektirir ve köpeğiniz buna uygun bir kişiliğe sahip olacaktır. Alışılmadık bir isim seçmek, bu cins için mükemmel bir seçimdir çünkü sokulgan ve inatçıdırlar. Çizgi film karakterlerinden meyvelere, yavru köpeğiniz için belirli bir isim isterseniz, onlar da sevecektir.

ErkekDişi
balonYıldız çiçeği
Mavikoy
cıvataGüzel
CasperYabanmersini
kotEdith
belgeJackie
YunusJennifer
kont griKai
FinneganSisli
çakmaktaşıPenelope
frodoKuruş
Buzulpip
HudsonYağmur
Küçük JohnRooney
meekoGökyüzü
DonanmaSidney
OtisMenekşe
Svensöğüt
TyrionKış mevsimi

İsim Trendleri ve Diğer İsim Fikirleri

Dışarıda Sağlıklı Corgi

Fantastik sürüsü, paytak paytak yürüyen yürüyüşleri ve güçlü hayvan sürüsü içgüdüleriyle tanınan Corgiler, inanılmaz ortaklar ve evcil hayvanlardır.Bir Corgi'nin tavrı komik, sevimli ve zaman zaman yoğun. Bu küçük köpek, isim seçerken Winston veya Bentley gibi büyük bir ismi veya Meatball veya Breadloaf gibi eğlenceli isimleri taşıyabilir.

Birçok klasik köpek ismi bu cinsin ışıldayan yüzüyle uyumludur. , Daisy veya Sunny gibi. Çoğu zaman, sahipleri Bakır, Penny veya Pepper gibi kırmızımsı rengi vurgulayan isimleri seçerler. Unutmayın, yeni köpeğinize isim vermek önemlidir, ancak mutlu, sağlıklı ve sevilen birine sahip olmak daha da önemlidir. Artık sizi hayatının geri kalanında sevecek bir köpeğiniz var, bu yüzden hangi ismi seçerseniz seçin doğru ve ideal olacaktır.

Giderek daha fazla, Corgiler sosyal medyada ünlüler, pastayı alan eşleşmelerle. Örneğin, Mapol ve Morty ve Hamilton (Hammy) ve Olivia hem Instagram'a hem de TikTok'a hakim olan kardeş çiftlerdir.

melez köpek türleri

Popülaritede tomurcuklanan diğer bazı isimler şunlardır:

ArchibaldMurphy
kabarcıklarNita
Claireinci
Collinzengin
KulaklarKumlu
EdwardKıvraklık
Yeşil fasulyeShiloh
YunusSerçe
kikoYıldız
ŞanslıYaz
MilVirjinya
yarıntekerlekli

Adlandırma İpuçları

Corgi Dikkatle Odaklanıyor

Yeni Corgi'niz için bir isim seçmedeki en önemli faktörlerden biri kişiliğidir.

Yavru köpeğinizle tanıştıktan sonra, halihazırda yetiştirilmiş favori isimlerin kısa bir listeniz varsa, yavru köpeğiniz onlar için doğru olan ismi seçmenize yardımcı olacaktır. Corgilerin çok büyük kişilikleri vardır, bu nedenle bir isim vermeden önce yeni yavru köpeğinizle sadece birkaç gün geçirmek bile büyük bir etkiye sahip olabilir.

Diğer taraftan, isim seçiminizi bilgilendirmek için sevdiğiniz şeyleri birleştirmek harika bir fikir . Örneğin, makarna ve peynir seviyorsanız, Mac veya Peynir evcil hayvanınız için mükemmel bir seçim olacaktır. Ek olarak, ilham almak için en sevdiğiniz fandomlara bakmak harika bir fikir. Örneğin, büyücülük dünyasını seviyorsanız, Sirius, Weasley veya Ginny mükemmel bir seçim olabilir.

Bir isme karar verirken göz önünde bulundurulması gereken üçüncü bir ipucu hatırlama, eğitim ve iletişim kolaylığı. Kaçınılması gereken isimler genellikle köpeğinize öğretmeyi umduğunuz komutlara çok benzer. Corgi'nize 'Nance' adını verdiğinizi varsayalım - o zaman köpeğinize 'dans' komutunu öğretmek zor olabilir çünkü kulağa ismine çok benzer gelebilir. Ayrıca, köpeğinize Sir Winston Wigglebottoms gibi daha uzun, muhteşem bir isim vermek eğlencelidir, ancak başarılı eğitim ve iletişim için Winn veya Winston gibi daha kısa bir takma adı olduğundan emin olun.

Seçiminizi sağlamlaştırmanın ve sonuçlandırmanın bir yolu, en iyi isimlerinle pratik yap . “Cooper, yatma zamanı” veya “Küçük Ayı, hadi yürüyüşe çıkalım” diye bağırmak, seçtiğiniz isim hakkında uzun vadede nasıl hissedebileceğinizi test etmenin harika bir yoludur. Farklı isimlerimizi yüksek sesle denemek, hangisinin sizin ve yeni arkadaşınız için en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.


Son düşünceler

Mevcut tüm kaynakları kullanmak, aşağıdakileri seçmenize yardımcı olabilir. yavru köpeğiniz için en uygun ve kalıcı isim . Bunun gibi listeleri kullanmak, aile adlarını araştırmak veya en sevdiğiniz yiyecekleri yazmak, mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olabilir. Corgi'nize isim vermek önemlidir, ancak yeni bir köpek yavrusu için yiyecek, tasma kayışları ve normal bir veteriner gibi diğer tüm ihtiyaçlara sahip olduğunuzdan emin olmak da aynı derecede önemlidir.

Tarihi, irfanı ve mizacını anlamak, bir isme karar vermenize yardımcı olabilir. Cins biraz küstah ve zeki olarak nitelendirilse de, her köpeğin biraz farklı olduğunu unutmayın. Bu bireysel özellikler, bir ismi desteklemek için temel oluşturacaktır ve ayrıca, seçtiğiniz herhangi bir ismin sevgi ve özenle eşlik ettiği sürece harika olacağını unutmayın.

Yorumlar