Alman Çoban Köpeği 101: Irk Bilgisi, Özellikleri, Gerçekler ve Resimler

Alman Çoban Köpeği 101: Irk Bilgisi, Özellikleri, Gerçekler ve Resimler

Yakışıklı, asil Alman Kurdu üyesidir çoban grubu ve şu anda yalnızca ABD'deki en popüler ikinci köpek ırkıdır. labrador av köpeğinin arkasında .

Alman çobanlar, bol miktarda alana ihtiyaç duyan büyük köpeklerdir, bu nedenle, bahçesiz küçük bir dairede yaşıyorsanız, bu yavrulardan biri size uymayacaktır. Çalışan bir köpek olarak yetiştirildiği için, Alman kurdu vücudunu ve beynini meşgul etmek için çok sayıda egzersize ve oyuna ihtiyaç duyar. Öyleyse, uyarın, bu yavrular kanepede patates değil!Eğer Great Outdoors'da vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, Alman kurdu sizin için mükemmel bir köpek seçimidir. Bu köpekler, sadık ve sevgi dolu bir cins oldukları için çocuklu ailelerde de başarılıdır. Alman çobanınız, bir aile üyesi olarak iç mekanda yaşayan en mutlu kişi olacak.

Bu yazıda Alman çoban köpeğine detaylı bir şekilde bakıyoruz. Okumayı bitirdiğinizde, bu yavrulardan birinin sizin için mükemmel bir evcil hayvan olup olmayacağını anlayacaksınız. Öyleyse, son derece zeki, eğitilebilir Alman kurdu hakkında daha fazla bilgi edinelim!

Alman Çoban Tarihi

Alman Çobanlar uzun zamandır etrafta dolaşıyorlar ve tahmin ettiniz, Almanya'dan geliyorlar. Başlangıçta bekçi ve çoban köpeği olarak kullanılsa da, zekası ve samimiyeti onları çok popüler evcil hayvanlar haline getirdi.

Alman çoban köpeğinin kökenleri, 19. yüzyılın ortalarında Avrupa'ya kadar uzanmaktadır. 19. yüzyıl, çoğu standart köpek ırkının kökeni olarak kabul edildi, çünkü bundan önce yaygın olarak evcilleştirilmediler. Yakınınızda olan ne tür olursa olsun, ne tür bir köpeğiniz olduğunu bilmemek yaygındı.

O zamanlar köpekler, belirli işler için arzu edilen özelliklere göre yetiştirildi. Örneğin, Almanya'da çiftçilerin çiftlik hayvanlarını korumak için köpeklerine ihtiyaçları vardı ve söz konusu çiftlik hayvanlarını ağıllarının içine ve dışına çobanlık yapmaktaydı. Bu, oldukça fazla çeviklik, zeka, güç ve iyi bir yön ve koku duygusu gerektiriyordu. Bu özelliklerin izole edilmesi birkaç nesil sürdü, ancak sonunda Alman Çoban ortaya çıktı.filmlerdeki köpek isimleri

Yine de, cins mükemmel olmaktan uzaktı. Farklı köpekler arasında pek çok varyant vardı. Koyun gütmede iyi, zeki ve sağlam olmalarına rağmen, ırkın en kötüsünü ortadan kaldırmak ve en iyi olanı ortaya çıkarmak için bireysel yeteneklerinin standartlaştırılması gerekiyordu.

Filaks Topluluğu

Kitlesel Alman Çoban yetiştiriciliğine ilk büyük katkıda bulunan, Phylax Society'den kaynaklanmıştır. Bu komite, ülke genelinde köpek ırklarını standartlaştırma misyonuyla 1891'de Almanya'da kuruldu. Köpek ırklarını, bireyler arasında minimum varyansla kolayca tanımlanabilir hale getirmek istediler.

Bu, evcil hayvan sahiplerinin ve ticari köpek satıcılarının hayvanları becerilerine ve fiziksel özelliklerine göre seçmelerine izin verdi. Köpek ırklarının standardizasyonu, tüketicilerin bir köpekten diğerine çok az fark olduğunu bildikleri için hayvanları satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına geliyordu.Phylax Society, hangi özelliklerin hangi cinse verilmesi gerektiği, nasıl yetiştirilmesi gerektiği ve hangi cinsin kiminle yetiştirilmesi gerektiği konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle üç yıl sonra dağıldı. Kısa ömürlü olmalarına rağmen, bu, Avrupa çapında köpek yetiştirme endüstrisinin kıvılcımlanmasına yardımcı oldu.

Altın standardı

Şu anda dağılmış durumda olan Phylax Society'nin kurucu üyesi Max Von Stephanitz, meseleleri kendi halletmeye karar verdi. Köpeklerin çalışan hayvanlar olması gerektiğine ve bunu yansıtacak özelliklere sahip olması gerektiğine inanıyordu. 1899'da Max bir köpek gösterisindeyken, çalışma köpeği standardına uyan bir köpek buldu - güçlü, zeki, büyük ve çevik Alman Çoban Köpeği.

Köpeğin kaldırabileceği iş miktarından etkilenerek köpeği hemen satın aldı. Daha sonra 'Verein für Deutsche Schäferhunde' veya Alman Çoban Köpeği Derneği'ni kurdu. Max'in köpeği Horand, aynı yıl köpek siciline eklendiğinden, ilk Alman Çoban köpeği oldu.

Max'in köpeği Horand, çoklu yetiştirme programlarının ana odağı haline geldiği için büyük ilgi gördü. İnsanlar ırkların fiziksel gücü ve özellikleri karşısında hayrete düştüler. Bugün hala etrafta olan çeşitli farklı köpek ırkları yaratan çok sayıda köpekle yetiştirildi.İstenilen özellikleri izole etmek için akraba çiftleşmenin erken üreme günlerinde görülmesi yaygındı. Horand'ın yavrularının en başarılısı olan Hektor, toplamda 84 köpeğin babasıydı.

Popülerliği Artırma

Yetiştiriciler hızla meşgul oldu. Yakışıklı, çok yönlü Alman kurdu kısa sürede diğer ülkelerde de fark edildi ve ilk olarak 1906'da ABD'ye geldiği düşünülüyor. 1913'te Amerika Alman Çoban Kulübü oluşturulmuştur.

O zamanlar Birleşik Krallık Kennel Kulübü 1919'a kadar Alman Çoban Köpeğini kabul etmese de, köpek ırkının evcilleştirilmesine yardımcı olmada etkili oldular. 1919'da sadece 54 kişi kayıtlıydı. 7 yıl sonra, 1926'da 8.000'den fazla insan vardı. Cins uluslararası üne kavuşuyordu, ancak maalesef yanlış nedenlerle.

Birinci Dünya Savaşı, köpekler düşmanla ilişkilendirildiği için Alman çoban köpeğinin popülaritesinde bir düşüşe yol açtı. Savaş boyunca Alman çoban, siperlerde savaşan Alman kuvvetlerine malzeme sağlamak için kara mayınlarına, tanklara ve topçu ateşine meydan okuyarak cesur ve sert bir kurabiye olarak ününü kazandı.'Alman' ırk adından ayrı olduğu için, birçok kişi Almanya ve Alman askerleri ile bir ilişki olduğunu düşündü ve bu nedenle bir düşman olarak görüldü. Cins, olumsuz çağrışımı susturmaya çalışmak için hızlı bir şekilde Alsaslı'ya seçildi. Bununla birlikte, Almanya'dan eve dönen askerler, ne kadar arkadaş canlısı, güçlü ve sadık olduklarını söyleyerek türün itibarına yardımcı olmayı başardılar.

Amerika Birleşik Devletleri, hayvan aktörleri genellikle Alman Çobanları olduğundan, türün artan popülaritesinin büyük bir nedenidir. ABD'de ilk kayıtlı olan İsviçre Kraliçesi seçildi. Ancak, kötü üreme nedeniyle yavruları hayatta kalamadı. Bu, cinsin popülaritesini sakatladı, ancak daha sonra yüzyılda bir yeniden doğuş buldu.

Çoban'ın Dönüşü

Sieger Pfeffer von Bern, yarışma devresinde yerel bir efsane haline geldi. Bu Alman Kurdu, Amerikan Kneel Club gösterilerinde yıllar boyunca birçok kez kazanan oldu. İnsanlara, türün saf ihtişamı hatırlatıldı.İkinci Dünya Savaşı nedeniyle popülerlik geçen Dünya Savaşı ile aynı nedenlerle tekrar azaldı. Nazi rejiminin yükselişi, diğer Alman köpek ırklarının yanı sıra Çoban'ı da etkileyen birçok Alman karşıtı propagandaya yol açtı. O zamanlar kimse düşmanla ilişkilendirilen bir köpek istemiyordu. Çoban sahipleri genellikle onları güvende tutmak için cins hakkında yalan söylediler.

60'larda bu ilişki kaldırıldı ve popülerlik bir kez daha arttı. 1993'e gelindiğinde, Alman Çoban Köpeği en popüler 3. tür oldu ve 2009 itibariyle şu anda en popüler ikinci türler. Bu türün dünya çapında köpek kayıtlarında ilk beş sırada yer aldığını görmek yaygındır.

Bugün Alman kurdu American Kennel Club'ın listesinde ikinci sırada , sadece ikinci her zaman popüler Labrador Retriever ve sadece birkaç boşluk ileride Golden Retriever popülerlikte .

Yarı Kurt: Devam Eden Bir Soru

Birçok insan, bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz Alman Çoban Köpeğinin kurtlarla melezlenme geçmişine sahip olduğuna inanıyor. Alman Çobanların ilk resmi yetiştiricisi, Almanya'dan Max von Stephanitz'in, cinsin genlerini mükemmelleştirmek için melezleme sürecinde kurtları kullandığı söyleniyordu. Hatta bazıları hayvanat bahçesindeki kurtları kullanabileceğini öne sürdü.Bununla birlikte, 'kurt' kelimesi yetiştiriciler tarafından 'samur' kelimesinin yerine o kadar sık ​​kullanılmıştır ki, hiç kimse bunun doğru olup olmadığından kesinlikle emin olamaz.

Ancak çoğu köpeğin gri Kurt , böylece Alman Çobanların içinde biraz kurt olduğunu doğrulayabiliriz. Ve aslında, Alman Çoban Köpeğinin orijinal melezlemesinde kullanılan bazı cinsler, daha doğrudan gri kurdun soyundan geliyordu, bu da GSD'yi daha yakından ilişkili ve dolayısıyla daha kurt benzeri hale getiriyordu.

Gri kurda daha yakın bir ilişki, GSD'lere, bazı davranışlarına atfedebileceğimiz bazı özellikler verdi.

GSD, daha önce de belirttiğimiz gibi, büyük bir çiğneme aletidir. Bunun bir kısmı, diş çıkarmanın gerçekleştiği yavru köpek aşamasında gelir. Bu normaldir, tabii ki tüm yavru köpeklerdir, ancak Alman Çobanları özellikle kötüdür.

Diş çıkarma sadece incitmek ve çiğnemek bu rahatsızlığı gidermekle kalmaz, aynı zamanda bu türün doğasında çiğnemek için vardır. Keskin dişleri ve güçlü çeneleri, kurt soylarının bir sonucudur, bu da onların çalışma, kemirme ve bir şeyleri birbirinden ayırma içgüdüsünü oluşturur.

Hayatta kalmak onların doğası dışında. Güçlü bir ısırık ve keskin dişleri korumaları gerekir ve çiğnemek ve kemirmek bunu başarmalarına yardımcı olur. Bu nedenle, doğru oyuncakları al bu içgüdüyü beslemek ve yavrularınızı mutlu etmek için.

Sağlık

Bir Alman çoban köpeğinin ortalama ömrü, çoğu daha uzun yaşasa da 10 ila 13 yıl arasındadır. Güçlü ve dirençli köpekler olmasına rağmen, Alman çobanları aşağıdakiler dahil çeşitli sağlık sorunlarına yatkın olabilir:

 • Kalça displazisi
 • Dejeneratif miyopati
 • Kalp hastalığı
 • Göz problemleri
 • Epilepsi
 • Kanama bozuklukları
 • Hemanjiyosarkom
 • Ekzokrin pankreas yetmezliği
 • Bağışıklık aracılı hastalıklar

Kalça Displazisi: Kalça displazisi, uyluk kemiğinin başının kalça eklemi yuvasına tam olarak oturmadığı kalıtsal bir durumdur. Sonunda kemik yıpranmaya başlar ve sonuçta ağrılı artrite neden olur. Kalça displazisi ilaçla tedavi edilebileceği gibi cerrahi tedavi seçeneği de mevcuttur. Bununla birlikte, ameliyat her zaman başarılı değildir ve aynı zamanda size binlerce dolara mal olur. Kalça displazisi geliştirme potansiyeline sahip yaşlı köpeklere takılması faydalıdır. glukozamin açısından zengin yiyecek .

Dejeneratif Miyelopati: Dejeneratif miyelopati, insanlarda multipl skleroza benzer bir durumdur. Hastalık, köpeğin arka kısmının yavaş yavaş felç olmasına neden olur. Dejeneratif miyelopati tedavi edilemez, ancak hastalığın ilerlemesi ilaçlarla yavaşlatılabilir. Sonunda, etkilenen bir köpek hareketliliğini tamamen kaybedecek ve sonuçta tek seçenek ötenazidir.

Kalp hastalığı: Büyük ırkların çoğunda olduğu gibi, Alman çobanları genişlemiş kalpler, kalp üfürümleri ve kapak hastalıkları da dahil olmak üzere bir dizi kalp hastalığından etkilenebilir. Bu nedenle, yıllık sağlık kontrolünün bir parçası olarak, veterinerinize Alman çoban köpeğinizin kalbini sorun belirtileri için muayene ettirmelisiniz.

Alman çoban köpeğinizin sağlık sertifikasını kontrol etme:

Yetiştiriciden her zaman yavru köpeğinizin ebeveynlerinin ve büyükanne ve büyükbabasının sağlık sertifikası hakkında ayrıntılı bilgi istemelisiniz. Alman çobanlarını etkileyen sağlık sorunlarının çoğu kalıtsaldır, bu nedenle yavrularınızın ebeveynlerinin test edildiğini ve bu koşullardan uzak olduğunu bilmeniz çok önemlidir.

Ayrıca mizaç kalıtsaldır. Agresif, dengesiz bir mizaca sahip bir Alman çoban köpeği çok tehlikeli bir hayvandır, bu nedenle, yavru köpeğinizin ebeveynlerinin Amerikan Mizaç Testi Derneği tarafından verilen bir 'TT' sertifikasına sahip olup olmadığını sorun.

Bir Alman çobanının dahil edilmesinden önce Canine Health Information Center veritabanı , Amerika Alman Çoban Köpeği Kulübü tarafından Ortopedi Hayvanları Vakfı'ndan dirsek ve kalça sertifikasına sahip olması ve ayrıca dosyada GSDCA mizaç testi puanlarının bulunması gerekir. İsteğe bağlı CHIC testleri, tiroid ve kardiyak değerlendirmeleri de içerir.

Yavru köpeğin ebeveynleri üzerinde tiroid testlerinin son 12 ay içinde ve göz muayenesinin son iki yıl içinde yapılmış olması gerektiğini unutmayın. Yavru köpeğinizin ebeveynlerinin orada listelenip listelenmediğini görmek için CHIC web sitesine bakın.

Egzersiz yapmak

Bir Alman çoban köpeğinin hem fiziksel olarak iyi durumda kalması hem de zihinsel olarak uyarılması için bol miktarda egzersize ihtiyacı vardır. Dışarıda yaşayan bir aileyseniz, bir Alman çoban sizin için mükemmel bir arkadaş olabilir.

Bu köpekler uzun yürüyüşleri ve top veya Frizbi ile getirme oyunlarını da severler. Alman çobanınıza her gün iki güzel yürüyüş yapmak için zaman ayırmanız gerekecek ve ayrıca birkaç oyun seansı da dahil etmelisiniz.

Eğitim

Atletik, cesur ve süper çok yönlü Alman kurdu bugün hala birçok farklı meslekte çalışıyor. Cins, polis ve ordu tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır, engelli insanlara yardım ve rehberlik sağlar, arama ve kurtarma köpeği olarak çalışır ve bazı çobanlar, kaçak mal, uyuşturucu ve kaçak yolcular arayan tespit köpekleri olarak eğitilir.

Alman çobanlar hala dünya çapındaki çiftliklerde ve çiftliklerde çoban köpek olarak çalışıyorlar. Boş zamanlarında, Alman çobanları izleme, ralli, çeviklik de dahil olmak üzere neredeyse tüm köpek sporlarında mükemmeldir. itaat eğitimi , rıhtım dalışı ve flyball.

Alman çobanları oldukça eğitilebilir ve süngerler gibi yeni bilgileri emdirin! Yavru köpeğinizi yeterince büyüdükten hemen sonra eğitim kurslarına götürmek iyi bir fikirdir. Alman çobanlar büyük köpeklerdir ve sizinkinin başından beri itaatkar olmasını istersiniz. Erken başlamak isteyeceksiniz, böylece sinirlenmelerini önleyebilirsiniz ve kötü davranışta bulunmak .

Yeni beceriler öğrenmede çok usta oldukları ve çok çalışkan oldukları için, genellikle polis köpeği olarak kullanılırlar. uzak kuzenleri Belçikalı Malinois gibi . Ayrıca sık sık Doberman gibi diğer köpeklere kıyasla ve ayrıca rottweiler ile karşılaştırıldığında Her ikisi de doğada bekçi köpekleri.

Boyut ve Yaşam Koşulları

Alman çobanları büyük köpeklerdir! Yetişkin bir Alman kurdu, omuzda 22 ila 26 inç arasında büyüyebilir ve 50 ila 90 pound ağırlığındadır. Kadın Alman çobanlar genellikle erkek meslektaşlarından daha küçüktür.

oyuncak ayı köpeği

Teoride, bir Alman çoban ona su geçirmez, iyi havalandırılmış bir çoban sağladığınız sürece evinizin dışında yaşayabilir. rahat köpek sandığı . Cins, kışın yavrularınızı sıcak tutacak kabarık kürklü çift katlıdır.

Bununla birlikte, Alman çobanları insan ailelerine son derece sadıktır ve sizden ayrılırsa yavrularınız stresli olabilir ve yalnız hissedebilir. Bu nedenle, bir Alman çoban dışarıda yaşayabilirse de, sizinle kapalı mekanda kalmayı tercih ederdi. rahat bir köpek yatağında !

Beslenme

Tüm köpekler gibi, Alman çobanları da öncelikle et yiyicilerdir. Bu nedenle, Alman çoban köpeğinizin diyetinin çoğunlukla kuru yemekten oluşması gerekir. Alman Çobanları için özel olarak hazırlanmış köpek maması yüksek protein seviyeleri ile. Protein, kas gelişimi, enerji gereksinimleri ve sağlıklı büyüme için temel bir diyet bileşenidir. Köpeğinizin diyetinde, derisini ve tüylerini iyi durumda tutmak için bir miktar yağ da bulunmalıdır. Alman çoban köpeğiniz yavrudan yetişkinliğe doğru büyüdükçe, diyetleri aktivite düzeylerine ve yaşına göre değişecektir.

Alman çoban yavrularının aslında yetişkin meslektaşlarından daha fazla beslenmeye ihtiyacı var. Bu yavrular, günlerini çevrelerini kontrol ederek, oynayarak ve genellikle yaramazlıklarla uğraşarak geçiren canlı tellerdir! Bu yüksek aktivite seviyeleri, yavru köpeğin enerji gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra sağlıklı büyüme ve gelişmeyi desteklemek için çok fazla yakıt gerektirir.

Alman çoban köpeğiniz bir yaşına geldiğinde, onu, büyük cins köpeklerin ihtiyaçları için özel olarak formüle edilmiş bir yetişkin diyetine kademeli olarak taşımalısınız. Yavru köpeğinizi aldığınızda, yetiştiriciye yavrularınız için hangi mamayı tavsiye ettiklerini sormak ve en azından ilk altı ay boyunca o marka mamayı saklamak mantıklı bir fikirdir. Alman çoban köpeğinizi neyle besleyeceğiniz konusunda daha fazla bilgi için yerel veteriner kliniğinizden daha fazla tavsiye isteyin.

Ceket ve Renkler

Çoğu Alman çoban temelde siyah ve ten rengi. Ancak şunu da bulabilirsiniz: katı siyah alman çobanları ve samur renkli köpekler.

Yavruları görebilirsiniz beyaz paltolu , karaciğer renginde veya mavi ceketler . Bu yavrular genellikle 'nadir' olarak ilan edilir ve sonuç olarak yüksek fiyatlarla satılır. Kanmayın! Alman çoban köpeğinizi göstermek istiyorsanız, bu renkler hoş karşılanmaz ve size herhangi bir ödül kazandırmaz.

Alman kurdu çift kaplıdır. Bu, köpeğin, başlangıçta cinsin çalıştığı soğuk dağ ortamında onu sıcak tutmak için gelişen kabarık bir astara sahip olduğu anlamına gelir.

Alman çoban köpeğinin dış ceketi düz, yoğun ve kabadır. Bu düz 'koruyucu' tüyler, köpeğin vücuduna yakın bir yerde bulunur ve su tutmaz bir kürk tabakası oluşturur. Astar yumuşak, kabarık ve koruyucu paltodan daha kalındır.

Alman çobanlarının dört özel ceket uzunluğu vardır:

Alt kürklü Alman çobanlar tüm yıl boyunca orta derecede tüy döktü.

Bakım

Alman çobanların lakabı 'Alman çoban köpeği! Bu size cinsin bakım gereksinimleri hakkında büyük bir ipucu verecektir! Sizin Alman çoban köpeğinin fırçalanması gerekecek en az haftada üç kez ve köpeğinizin ilkbahar ve sonbaharda meydana gelen yılda iki kez dökülme dönemlerinde günlük olarak.

Köpek dökülme, köpeği kalın kışlık paltosundan kurtarmak için yapılır, böylece yaz havası geldiğinde fazla ısınmaz. Sonbahar dökülme, yaz astarını çıkarmak, köpeği kışın sıcak tutmak için kalın, ılık bir kabarık kürk tabakasıyla değiştirmek için gereklidir.

Evcil Hayvanlar gibi

Öyleyse, şimdiye kadar öğrendiklerinize dayanarak, bir Alman çoban aileniz için mükemmel bir köpek arkadaşı olur mu?

Karar vermenize yardımcı olacak cins hakkında en dikkat çekici noktalar şunlardır:

 • Alman çobanlar büyük köpeklerdir, bu nedenle bol miktarda alana sahip bir eve ihtiyacınız olacak ve ideal olarak büyük bir arka bahçeniz de olacaktır.
 • Çoğu Alman çoban sürekli olarak tüy döküyor ve her yıl iki büyük mevsimsel dökülme dönemi geçiriyor.
 • Bu nedenle, her hafta birçok saatinizi Alman çoban köpeğinizin bakımına ayırmaya hazırlıklı olmalısınız.
 • Alman çobanları döken olduklarından, alerjisi olan bir ev için cins en iyi seçim olmayacaktır.
 • İyi sosyalleşmiş Alman çobanları, kediler dahil diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir.
 • Alman çobanlar, insan ailelerine karşı çok korumacıdır ve harika bekçilerdir.
 • Alman çobanları genellikle her yaştan çocukla çok iyi geçinir.
 • Ancak, bunların büyük köpekler olduğunu ve küçük bir yürümeye başlayan çocuğu istemeden de olsa kolayca ayağından düşürebileceğini unutmayın.
 • Alman çobanların onları mutlu etmek için bol miktarda egzersize ve çeşitliliğe ihtiyaçları vardır. Yürümekten hoşlanmıyorsanız, bu yavrulardan birini almayın!
 • Teoride, bir Alman çobanını dışarıda bir kulübede tutabilseniz de, içeride siz ve ailenizle çok daha mutlu olacaktır.

Dolayısıyla, bir Alman çoban, çocuklu aktif bir ev için ve ideal olarak gün boyunca evde birinin olduğu yerde mükemmel bir evcil hayvan yapardı. Ayrıca, keskin bir kuaför olmanız ve mobilyalarınızın veya halılarınızın üzerine köpek kılı dökmek konusunda çok kıymetli olmamanız gerekir.

Yavru Köpek Almak

Alman çoban köpeği aramaya başlamak için iyi bir yer, web sitesinde Amerika Alman Çoban Köpeği Kulübü . Her zaman, brokerler, evcil hayvan dükkanları gibi ticari satıcılar veya müzayedeler aracılığıyla yavru köpeklerin satışına izin vermeyen kulübün davranış kurallarına saygı duyan bir yetiştirici seçin.

Bir köpek yavrusu satın aldığınızda, iyi bir yetiştirici size, köpeği tutamazsanız, hayvanın yaşamı boyunca herhangi bir zamanda geri alacağını garanti eden yazılı bir sözleşme sağlamalıdır. Ayrıca, yavru köpeğin ebeveynlerinin ve büyükanne ve büyükbabalarının gerekli mizaç ve sağlık sertifikalarına sahip olduğuna dair yazılı onay almalısınız.

Sadece gösteri halkasında değil, köpekleri sporda ünvan kazanan bir yetiştirici arayın. Alman Çoban köpeğinizi eve getirmeye hazır olduğunuzdan emin olun, mükemmel isimle senin yavru için.

Yavru Köpek Maliyetleri

Bir Alman çoban köpeğinin fiyatı, ülkenin neresinde olduğunuza, yavru köpeğin cinsiyetine, ebeveynlerinin hangi başlıkları taşıdığına ve yavrunun gösteri halkası için mi yoksa sonsuza dek bir evcil hayvan evi için mi yetiştirildiğine bağlı olarak değişir.

Kaliteli, iyi yetiştirilmiş yavru köpekler tipik olarak 800 ila 1.500 $ arasındadır. Bununla birlikte, soylarında mükemmel bir şov soyağacına sahip bazı hayvanlar 4.500 $ 'a kadar fiyatlar talep edebilir.

Puppy Mills

Ucuz Alman çoban yavruları genellikle satışa sunulur. köpek değirmenleri . Asla bir köpek fabrikasından bir köpek yavrusu almayın!

Bu işlemler tamamen ticari bir temelde yürütülür ve birçok yavru köpek olabildiğince ucuz ve hızlı bir şekilde üretilir. Genellikle, üreyen hayvanların sağlık taraması yapılmamıştır ve bu işletmelerin yavruları genellikle sağlık koşullarını miras almıştır ve hatta ilk günden itibaren hastalık veya ağır bir solucan yükü taşıyor olabilirler.

Birçok evcil hayvan dükkanının yavrularını yavru değirmenlerinden ucuz bir toptan fiyata satın aldığını unutmayın.

Kurtarmalar

Bir Alman çobanını bir kurtarma barınağından yeniden barındırmaktan memnunsanız, bu bağlantıya göz atmak isteyebilirsiniz. GSDCA’nın kurtarma kolu . Ayrıca, Petfinder mükemmel evcil hayvanınızı bulabileceğiniz çok faydalı bir kaynaktır.

Evlat edinmeyi düşündüğünüz Alman çoban köpeği hakkında olabildiğince çok şey öğrenmeye dikkat edin. Kurtarma barınaklarındaki pek çok köpeğin herhangi bir geçmişi yoktur, bu yüzden, bir dereceye kadar, şans eseri alıyorsunuz.

Deneme amaçlı olarak bir barınaktan yetişkin bir köpek almak mümkün olabilir. Köpek iyi yerleşirse ve ailenize harika bir katkı sağlayacağından eminseniz, devam edip onu evlat edinebilirsiniz. Aksi takdirde, köpeği barınağa geri getirme garantiniz vardır.

Popüler Alman Çoban Karışımları

Popülerliklerinden dolayı, Alman Çobanları, 'tasarım köpekler' olarak son derece popüler hale geldi, yani 'yeni bir köpek türü' elde etmek için genellikle diğer safkan köpeklerle melezlendiler. Bazı insanlar bu “mutt'ları” düşünebilir, ancak tasarımcı köpekler daha popüler bir fenomen haline geliyor. İşte bazı popüler Alman Çoban karışımları karşılaşabilirsin.

Bazı Ünlü Alman Çobanlar

 • Rin Tin Tin, klasik dizi ve filmlerde rol alan köpekler
 • Clipper, ABD First Lady, Jacqueline Kennedy’nin köpeği
 • Buddy, ilk Gören Göz Rehberi Köpek ve sahibi Morris Frank
 • Strongheart, 1925 yapımı bir film de dahil olmak üzere filmlerin yıldızı White Fang
 • Gandalf, 2007'de kayıp bir izci çocuk bulan bir arama kurtarma köpeği
 • Orso, ABD Generali Norman Schwarzkopf'a ait
 • Şarkıcı / söz yazarı Amy Grant'e ait Ork

Son düşünceler

İdeal aile köpek arkadaşınız büyük, sadık, zeki, atletik bir köpekse, bir Alman çoban köpeği sizin için mükemmel bir evcil hayvan olabilir.

Köpeğinizi egzersiz yaparak ve tımar ederek vakit geçirmekten keyif almanız gerekecek ve bu yavrular süper tüy dökücüler olduğu için her gün köpek tüylerini süpürmek konusunda çok kıymetli olmamalısınız!

Alman çobanları bir dizi doğuştan sağlık sorunundan muzdarip olabilir, bu nedenle yetiştiricinin size, yavru köpeğinizin ebeveynlerini ve büyükanne ve büyükbabasını genellikle cinsi etkileyen sorunlardan arındıran sertifikayı göstermesi konusunda ısrar edin.

Yorumlar