Jack Russell Terrier Karışımları: 20 Farklı Enerjik Melez

Jack Russell Terrier Karışımları: 20 Farklı Enerjik Melez

Jack Russell bir süper enerjik ve neşeli üreme diğer hayvanları, özellikle de yerel fareleri ve kedileri kovalamayı seven! Küçük olmasına rağmen alıngan ve hafife alınmamak zeka, hız ihtiyacı ve sabit oyun süresi açısından. Bu, onu mükemmel Jack Russell Terrier karışımını bulma çabasıyla diğer özelliklerle melezlemek için ana hedef haline getiriyor. Bu, aktif bir aileyseniz harikadır, hareketsizseniz veya evde neredeyse hiç vakit geçirmiyorsanız o kadar da iyi olmayabilir.

Jack Russell, 1800'lerde tilki avı konusundaki ustasına katılmak üzere İngiltere'de yaratıldı ve bu nedenle, cidden yüksek bir av sürüşü ve güneş batana kadar daha küçük hayvanları kovalayacak. Tüm Jack Russell karışımları, diğer cins karışımların çoğundan daha yüksek bir av sürüşü miras alacak ve bu nedenle, birini çok evcil hayvanlı bir evde karşılama konusunda dikkatli olmalısınız.Karışık cins köpekler, iki cins arasında karar veremeyenler veya belirli bir cinsi sevenler için harika bir seçenektir. daha dengeli bir köpek istemek . Bir Jack Russell karışımı her zaman enerjik ve alıngan olurken, onu daha sakin bir cinsle karıştırarak yaşam tarzınıza daha uygun bir Jack Russell bulabilirsiniz.

Jack Russell Terrier Karışımları

Bir Jack Russell tipik olarak 13 ila 14 inç boyunda ölçün pençeden omuza ve 13 ila 17 pound ağırlığında . Küçük, tıknaz ve kaslıdır ve düz veya kırık kaplamalı, beyaz ve ten rengi, bazen karışıma biraz siyah veya brindle eklenmiş kısa bir ceketi vardır. Bir Jack Russell'ı karıştırmak, hem kasıtlı melezlemenin bir sonucu olarak hem de iki cinsin yanlışlıkla bir araya gelmesinin bir sonucu olarak gerçekleşebilir. Karma cins yavrularda kasıtlı olduklarında, genetik kusur oluşumu daha düşüktür. gen havuzlarının genişlemesi Jack Russell Terrier karışımını benimsemenin bir yan faydası bu.Karma yavrular genellikle her iki ebeveynin eşit bir karışımıdır ve bazen bir ebeveyne diğerinden daha fazla eğilir. Ama görünüşü ve özellikleri hangi yönden zayıflarsa dayansın, her iki ebeveynini de sevdiğinden emin olmalısın, bu yüzden Jack Russell karışımına başlamadan önce ikisini de araştırdığından emin ol.Yine de bir Jack Russell karışımından bekleyebileceğiniz şey, bir şekilde cesur, zeki ve yoğun bir köpek . En popüler ve sevimli Jack Russell karışımlarından bazılarını bulduk, bu yüzden bir sonraki köpek ruh eşinizin bir Jack Russell karışımı olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin!


Güney

Sürahi Karışımı

Irklar: Jack Russell Terrier ve PugSürahi, 10 ila 14 inç boyunda ve 13 ila 18 pound ağırlığında olacaktır. Jack Russell'dan biraz daha çömelmiş, burada kastan daha fazla rulo düşünün, bu çocuk çok sevimli ve harika bir sıcak su şişesi yapacak. Paltosu kalın olacak ve her iki ebeveynin de beyaz, ten rengi, açık kahverengi ve siyah renklerini alacak.

Sürahi popüler bir melez ırktır, ancak Pug'ın Brachycephalic nefes alma zorluklarını miras alması muhtemeldir. Bu ve ciddi şekilde enerjik doğası nedeniyle egzersiz sırasında ciddi gözlemlere ihtiyacı vardır. Sizi ayak parmaklarınızın üzerinde tutacak meraklı ve yaramaz bir karışımdır, ancak keşifle geçen uzun bir günün ardından ailesiyle mutlu bir şekilde kucaklaşacaktır.


Yorkie Jack

Yorkie Jack

Irklar: Jack Russell Terrier ve Yorkshire TerrierYorkie Jack Yorkie'yi geçiyor ve JRT. Genellikle Yorkie'ye daha çok benzeyecekler, bu yüzden bir Yorkie'nin peşindeyseniz, ancak daha cesur ve daha enerjik bir kişiliğe sahipseniz, o zaman bu sizin için bir türdür. Yine de meraklı bir köpek olacak ve küçük bir yavru için şaşırtıcı miktarda egzersize ihtiyaç duyacak, ancak öğleden sonra ailesiyle biraz daha rahat ve uyuklamaktan daha mutlu olacak. Ayrıca ailesine karşı çok sadık, sevgi dolu ve şefkatlidir.

Saçları çok daha uzun ve biraz tel gibi olacak, siyah ve ten rengi tonları ve belki biraz da beyaz. Düşük bir tüy dökücü iken, ceketinin sık sık düzeltilmesi ve fırçalanması gerekecektir. 8 ila 13 inç ölçülerinde ve 10 ila 14 pound ağırlığında, kompakt bir köpek.


Jack Chi

Jack Chi Mix

Irklar: Jack Russell Terrier ve Chihuahua

Genellikle Chihuahua ebeveyni gibi görünecek, ancak Jack Russell gibi daha tıknaz bir yapıya sahip olacak. Bacakları kısa olacak ve pençeleri kıvrık kuyruklu ve şişkin gözlerle dışa doğru dönecek. Genellikle büyüsüne katkıda bulunan büyük üçgen Jack Russell kulakları vardır. 10 ila 15 inç boyunda ve 8 ila 15 pound ağırlığında olacak.Chihuahua karışımları kişilik dolu , bu yüzden eğlenceli kişiliği parlayan kalitesi olan başka bir kompakt köpek bekleyebilirsiniz! Çekicilik ve yaşama sevgisiyle ağzına kadar dolu, öğleden sonraları da iyi bir uykuya dalmaktan hoşlanacak. Bu adamın aşırı korumacı olmaktan kaçınmak için onu doğru yöne yönlendirebilecek sağlam bir lidere ihtiyacı var. Jack Chi harika bir yavru , ailesi ile vakit geçirmeyi seven ve harika bir aile hayvanı olacak.


Sınır Jack

Sınır Jack

Irklar: Jack Russell Terrier ve Border Collie

Border Jack süper zeki bir köpektir. Border Collie'yi karıştırır ve Jack Russell Terrier. Bu karışım çok fazla fiziksel egzersize ihtiyaç duyacak, her gün en az 60 dakika, bu yüzden aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekiyor. Collie ebeveyni dünyadaki en zeki köpek ırkı olduğu için, beyin oyunları, eğitim ve interaktif oyun gibi birçok zihinsel uyarıma da ihtiyacı var. Bu onun Terrier kişiliğiyle birleştiğinde, ihtiyacı olanı almazsa yıkıcı olacağından emin olabilirsiniz.

Boyu 12 ila 20 inç arasında ölçecek ve 20 ila 40 pound ağırlığında olacak. Paltosu daha uzun ve biraz sicim gibi olacak ve ailesinin beyaz, ten rengi ve siyah renklerini alacak.
Husky Jack

Husky Jack

Irklar: Jack Russell Terrier ve Sibirya Husky

Husky Jack, alışılmadık bir eşleştirmedir, ancak ilgi odağı olmayı seven, eğlenceyi seven ve giden bir yavru yaratır. Bu cins sevimli husky'yi karıştırır Jack Russell terrier ile onlara bolca kişilik kazandırıyor. Bir köpek palyaçosunun peşindeyseniz, Husky Jack tam size göre. Bu adam ayakları üzerinde hızlıdır ve görünen her hayvanı kovalamayı çok sevecektir, bu yüzden en iyi tasma takılı olabilir. Her gün en az 60 dakika yoğun egzersize ihtiyacı olacak.

Boyu 14 ila 20 inç arasında ölçecek ve 20 ila 40 pound ağırlığında olacak. Tipik olarak, Husky'ye çok benzeyecek, ancak Jack Russell'ın daha kısa ve çömelmiş gövdesiyle. Genellikle Husky maskesini, desenlerini ve daha kabarık ceketi miras alacak.
Jackabee

Jack a Bee

Irklar: Jack Russell Terrier ve Beagle

Jackabee tipik olarak 15 ila 30 pound ağırlığındadır ve 15 inç yüksekliğe kadar ölçecektir. 2 Beagle boyutu vardır, cep Beagle ve standart Beagle, bu nedenle boyut sizin için önemliyse Beagle ebeveynini görmeyi unutmayın. Renkleri beyaz, ten rengi ve siyah olacak ve muhtemelen Beagle'ın büyük sarkık kulaklarını da miras alacak. Jackabee çok meraklı bir melezdir , ailesi ile vakit geçirmeyi seviyor.

Bu mutlu-şanslı köpek ailesi ile maceradan mutlu olacak ve av burnu ve haşarat sevgisi (ya da nefreti!) İle, bu adam Jackabee diyebileceğinizden daha hızlı olacak, bu yüzden muhtemelen daha iyi korunacaktır. tasma üzerinde de. Ailesine tapan tatlı bir turta ve bu adam bir veya üç atıştırmalığa bayılacak!


Fransız Jack

Fransız Jack

Irklar: Jack Russell Terrier ve Fransız BulldogFransız Jack bir başka cesur küçük Fransız Bulldog karışımı ve gün boyu ailesiyle oynamaktan başka hiçbir şeyi sevmeyen Jack Russell Terrier. Aynı şekilde, etrafta kimse yoksa, yorgan gününe düşkündür ve ayı horlamalarıyla ne zaman uyuduğunu kesinlikle bilirsiniz! Saçma yapısına rağmen, oldukça zeki ve inatçı, bu yüzden eğitilmesi biraz zor olabilir.

11 ila 14 inç boyunda ve 18 ila 28 pound ağırlığında olacak. Jack Russell ile aynı boydadır, ancak Fransız ebeveyni gibi çok daha kalındır ve o sevimli vücudunun etrafında birkaç yuvarlanacak. Kuyruğu muhtemelen kıvırcık, yüzü düz olacak, ancak kulakları hayattan daha büyük olacak!


Jackpit

Jack Russell Terrier Pitbull

Irklar: Jack Russell Terrier ve American Pitbull Terrier

Jackpit, bir Pit karışımı bu gerçek bir Terrier, bu yüzden sınırsız enerjiye sahip eğlenceli, inatçı ve meraklı bir köpek arıyorsanız, o zaman bu adam tam size göre. Yaptığı her şeyde inatla ısrarcı olsa da (esas olarak komşunuzun kedisini terörize ediyor!), Aynı zamanda efendisine çok sadıktır ve bu nedenle eğitilmesi gereken hayali vardır.

Jackpit, genellikle Jack Russell'ın beyaz ve ten rengi renklerini alacak, ancak Pitbull ebeveyninin herhangi bir rengiyle olacak, bu yüzden tam bir karışım olabilir. Kısa ve kaygan bir paltoyla bakımı kolay olacak ve görünüşünde de çok kaslı olacak, 12 ila 18 inç arasında ve 20 ila 45 pound ağırlığında olacak. Tüm Pitbull tipi karışımlarda olduğu gibi, yerel yasalarınızı ve kiracılık kurallarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.


Jackie Bichon

Bichon Jack

Irklar: Jack Russell Terrier ve Bichon Frise

Jackie Bichon, 10 ila 13 inç arasındadır ve Jack Russell ebeveynine benzer şekilde 13 ila 17 pound ağırlığındadır, aradaki fark ceketidir! Çok daha hacimli ve daha kabarık, biraz tel gibi görünecek ve düzenli tımarlanması gerekecek.

Bu adam enerji ve merakın hoş bir karışımı ve tatlı ve nazik bir sakinlik, bu adam fantastik küçük bir köpek arkadaşı oluyor. Günde yaklaşık 45 dakika egzersize ihtiyacı olacak, çok yorucu hiçbir şeye gerek yok, ancak çok uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmadığı için onunla çok zaman geçirmen gerekecek. Çocuklarla harikadır ve bolca kucaklamayı ve ilgiyi sever.


Jack Tzu

Jack Tzu

Irklar: Jack Russell Terrier ve Shih Tzu

Jack Tzu, başka bir popüler haçtır. Shih Tzu'yu geçiyor ve Jack Russell Terrier. Bu yavru, 9 ila 12 inç arasında biraz daha kısa ve 9 ila 16 pound ağırlığındadır. Paltosu çok uzun olacak ve görünüşünü şık tutmak için düzenli olarak düzeltilmesi ve tımarlanması gerekecek.

Yüksek bir av sürüşüne sahip ve daha küçük olmasına rağmen ayakları üzerinde çok hızlı. Bu adam harika bir bekçi köpeği olacak ve etrafta istenmeyen bir şey veya birileri olduğunda size ilk haber veren kişi olacak. Yani, peşinde olduğunuz bir cep bekçi köpeğiyse, Jack Tzu harika bir seçenek olacaktır. Devriye gezmeyi bitirdiğinde, pençelerini kanepeye koymayı ve tüm göbek ovmalarını emmeyi sever.


Jackapoo

Jackapoo

Irklar: Jack Russell Terrier ve Kaniş

Jackapoo'nun ebeveyni tipik olarak minyatür Kaniş'tir ve bu nedenle 11 ila 16 pound ağırlığında ve 11 ila 14 inç yüksekliğinde olacaktır. Ancak, emin olmak için her zaman Kaniş ebeveyni ile tanışmayı istemeniz gerekir, aksi takdirde büyük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz! Saçlarının kıvırcık, yumuşak beyaz ve ten rengi olması çok muhtemeldir ve bu oyuncak ayı benzer kesinlikle baş döndürmek zorunda!

O bir enerjik küçük kaniş karışımı Küçük bir yavru için çok fazla egzersize ihtiyaç duyan ve her gün 60 dakikalık yoğun ve çeşitli egzersizlerden oluşmalıdır. O sadık ve tavrıyla gurur duyan eğitilebilir küçük bir adamdır.


Cojack

Cojack

Irklar: Jack Russell Terrier ve Corgi

Cojack, tipik olarak, Jack Russell'ın Corgi ebeveyninin gövdesiyle, dışa doğru dönen pençeleri ve kalın bir poposu olan yüzüne sahiptir. Yüzü hâlâ gülen, ama yüzünde çok daha Terrier gibi, ona mutlu bir görünüm veriyor. birçok Corgi melezinde . 10 ila 12 inç boyunda duracak ve 15 ila 25 pound ağırlığında olacak.

O, ya sürüye ya da kurbanını yakalamak için yoluna çıkan her şeyi kovalamayı seven enerjik bir karışım. Evde çocuklarınız varsa, onları kıstırma tekniğiyle gütmeye çalışmayın, bunun dışında harika ve sevecen bir aile hayvanı yaptığından emin olun.


Sığır

Sığır

Irklar: Jack Russell Terrier ve Avustralya Sığır Köpeği

Cattlejack fasulyelerle dolu havalı bir köpek ve hiçbir şey bu adamı bir çiftlikte yapacak bir işe sahip olmaktan daha mutlu edemez. Çalışmazsa, bu adamın her gün 60 ila 90 dakika yoğun egzersize ihtiyacı olacak. Çok zeki ve çok sadık, bu da onu itaatkar, eğitilebilir ve öğrenmesi hızlı kılıyor. Her iki ailesi de meraklıdır, bu yüzden Cattlejack iki kat daha fazla olabilir!

Hayattan daha büyük kulakları ve arsız bir gülümsemesi ile bu adam muhteşem! Boyu 14 ila 20 inç arasında olacak ve 25 ila 40 pound ağırlığında olacak. Paltosu kısa olacak ve Avustralyalı ebeveyninin sporadik işaretleriyle beyaz, ten rengi, kahverengi ve mavi renkte olacaktır.


Cavajack

Cavajack Mix

Irklar: Jack Russell Terrier & Cavalier King Charles Spaniel

Cavajack, hem enerjik hem de zarif, genellikle birçok aile türüne uyan dengeli bir köpek. 30 ila 45 dakika arasında egzersize ihtiyacı var, çok yoğun olmasına gerek yok ve günün geri kalanında evin etrafında mutlu bir şekilde uyuklayacak. Yürüyüşlerinde biraz yaramaz, ama senin yanından ayrılacağına da meraklı değil çünkü efendisinin güvenliğini seviyor. Çok şefkatlidir ve gün boyunca ilgi ve arkadaşlık ister.

12 ila 14 inç boyunda ve 13 ila 18 pound ağırlığında. Cavalier'in daha uzun saçları ve kulakları, ancak Jack Russell'ın daha tıknaz gövdesi ile neredeyse kesinlikle ten rengi ve beyaz olacaktır.


Jackpie

Jackpie

Irklar: Jack Russell Terrier & Kelpie

Jackpie, bu listedeki en enerjik olanlardan biridir ve baştan sona çalışan bir köpektir. Kendisine istihdam teklif edebilecek çalışan bir çiftlik ailesinin yanına yerleştirilmeyi çok isterdi ve eğer değilse, bedenini ve zihnini mutlu ve sağlıklı tutmak için her gün en az 90 dakika egzersize ihtiyaç duyar. Çok uyanık, zeki ve muhtemelen çok yüksek bir av sürüşüne sahip.

Boyu 14 ila 20 inç arasında ve 20 ila 40 pound ağırlığında. Beyaz, ten rengi ve siyah renkte olması muhtemel kalın bir kürkle, görünüşte çok kaslı ve atletik olacak. Kuyruğu uzun olacak ve yüzü biraz kurnaz görünecek.


Jackshund

Jackshund

Irklar: Jack Russell Terrier ve Dachshund

Jackshund, cesur ve meraklı bir köpek olarak işini çok ciddiye alıyor! Ayrıca, hiç kimsenin efendisine çok yaklaşmasını sevmeyen bir bekçi köpeği olması muhtemeldir ve bu nedenle biraz fazla korumacı olabilir. Alçakgönüllü ve diva eğilimlerini caydıracak sağlam bir lidere ihtiyacı var, ancak bu yönetilirse, etrafta dolaşması keyifli ve karakterli bir köpektir.

Boyu yalnızca 9 ila 13 inç ölçecek, belki daha küçükse Dachshund ebeveyn minyatür boyuttadır ve 15 ila 25 pound ağırlığındadır. Vücudu yüksek olduğundan daha uzun olacak ve büyük kürek pençeleri muhtemelen dışa doğru işaret edecek. Renkleri, normal beyaz ve ten rengi kaplamaya kıyasla tipik olarak daha koyu olacaktır.


Jackweiler

Jackweiler

Irklar: Jack Russell Terrier ve Rottweiler

Jackweiler, bu listedeki en olası karışımlardan biridir ve Rottie ebeveyni kadar büyük olmayan harika bir bekçi köpeği yapar. 14 ila 22 inç boyunda duracak ve 30 ila 80 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olacak. Olduğu gibi çoğu Rottweiler karışımı , bu karışım ailelerine son derece sadık olacak.

Ailenin ve mülkün kendinden emin bir koruyucusu ve yabancıları en çok misafir eden kişi olmayacak. Bununla birlikte, aile arkadaşlarıyla tanıştığında onları eve dalgalı bir kuyrukla karşılayacaktır. Çok sadık ve zeki, zaman zaman biraz inatçı ve aynı zamanda yüksek bir av sürüşüne sahip olması muhtemeldir. Ona nasıl kibar bir köpek olunacağını gösterecek sağlam bir lidere ihtiyacı olacak ve bol miktarda açık alana ihtiyacı olacak.


Jackaranian

Jackaranian

Irklar: Jack Russell Terrier ve Pomeranian

Jackaranian, popüler bir Jack Russell Terrier karışımıdır. Pomeranian'ı birleştirir JRT ile. Bu yavru, bu listedeki en küçüklerden biridir, sadece 7 ila 13 inç boyunda ve sadece 7 ila 13 pound ağırlığındadır. Ailesi onu düzenli olarak egzersiz yaptığı sürece bir apartmanda mutlu bir şekilde yaşardı. Paltosu kabarık ve tipik olarak beyaz ve ten rengi olacak, diğer Pomeranian renklerinin karışıma atılma şansı.

Bir başka parlak ve cesur Jack Russell karışımı, ilgi odağı olmayı seven ve aile palyaçosu rolünü gerçekten çok ciddiye alan bir canlı tel. Jackaranian etrafta asla sıkıcı bir an olmayacak ve her gün yaklaşık 45 dakikalık heyecan verici egzersize ihtiyacı olacak.


Patterjack

Patterjack

Irklar: Jack Russell Terrier ve Patterdale Terrier

Patterjack, bu listedeki daha nadir bir Jack Russell Terrier karışımıdır, ancak ebeveynleri birbirine o kadar benzer ki, bu küçük adamın son derece yüksek bir av sürüşüne sahip olacağını, sınırsız enerjiye sahip olacağını ve sizi koruyacağını neredeyse garanti edebilirsiniz. gün boyu ayak parmaklarınızda. En az 60 dakikalık yoğun ve çeşitli egzersize ihtiyacı olacak ve bu çocuğu giyebilirseniz, o zaman kanepede şefkatli bir kucaklaşmayı kazanabilirsiniz.

Boyu 11 ila 15 inç arasında olacak ve ağırlığı 12 ila 15 kilo arasında olacak. O, kısa kuyruklu, kaslı ama orantılı görünümlü bir köpektir ve muhtemelen biraz bıyığa benzeyen Patterdale'in daha uzun namlu kıllarına sahip olacaktır.


Westie Jack

Westie Jack

Irklar: Jack Russell Terrier ve West Highland Terrier

Westie Jack, en sıkıcı günlere güneş ışığı getirecek neşeli bir köpek. Eğlenceli ve enerjik, ancak aşırı derecede değil, çoğu aile ortamında mutlu olacak, dengeli ve kibar bir köpek. Günde yaklaşık 30 dakika egzersize ihtiyacı olacak ve yürüyüşlerinde biraz meraklı olacak. Küçük çocukları olan bir aileye uygundur ve evde çok soğuktur.

11 ila 14 inç boyunda ve 14 ila 18 pound ağırlığında olacak. Paltosu hafif ve kabarık olacak, genellikle çoğunlukla beyaz Westie ebeveyninden, paltosuna ten rengi, siyah veya kahverengi renkler sıçradı. Pürüzsüz ve dolaşmayan kalması için ceketinin haftada bir veya iki kez fırçalanması gerekecek.


Son düşünceler

İşte karşınızda, en sevdiğimiz 20 tanesi ve bazen merak edilenler, Jack Russell karışımları etrafında. İster bir Jack Russell Terrier karışımı, ister enerjik bir dokunuşla isterse çok fazla egzersize ihtiyaç duymayan daha sakin bir karışım arıyor olun, bu enerjik melezlerle aradığınızı bulmak zorundasınız. Mükemmel yavruyu ararken her zaman alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi öneririz.

Yorumlar