Cavalier King Charles Spaniel Karışımları: 25 Sevimli Melez

Cavalier King Charles Spaniel Karışımları: 25 Sevimli Melez

bu Süvari kral charles spaniel kısaca Cavalier olarak bilinen, iki köpek dünyasının en iyisidir. Kendilerini oyuncak köpek grubu listesinde bulacak kadar küçükler ama aynı zamanda en iyi spor yapan Spaniel'ler arasında duracak kadar da sportifler. Sadece bu değil, aynı zamanda arkadaş canlısı, sevecen, zarif, nazik ve zekidirler. Daha iyi olabilirler mi?

Puglar döken mi

Eh, bir bükülme olan bir Cavalier arıyorsanız, öyle düşünebilirsiniz. Cavalier'in ne kadar muhteşem olduğu düşünüldüğünde, köpek tasarımcıları dünyasında diğer Cavalier King Charles Spaniel karışımlarını yapmak için tekrar tekrar kullanılıyorlar. Görünen eşleşmelerden beklenmedik karışımlara kadar seçim yapabileceğiniz birçok köpek seçeneğiniz var - hepsi bir krala uygun.Daha önemli bir Cavalier karışımı veya belki de koruyucu bir çizgiye sahip bir Cava arıyorsanız, burada düşünmeniz için alternatif bir seçeneğimiz var. Öyleyse, kaç tane olduğunu ve hangisinin sizin için en iyi seçim olabileceğini görelim.

İçindekiler

Cavalier King Charles Spaniel Karışımları

Yeni köpek ırkları tasarlama pratiği çok uzun zamandır var. Ama son birkaç on yılda yaygınlaştı. Köpek karışımları söz konusu olduğunda, bunun farkında olmalısınız. sonuç değişebilir , hangi ebeveynin peşinden gittiklerine bağlı olarak. 50/50'lik bir bölünme olabilir veya bir ebeveynden diğerinden daha fazlasını alabilirler. Ama onlar olgunlaşmadan bilemezsiniz.Bu nedenle, yeni karma yavrularınızı yapmaya giden her iki köpek ırkını da araştırmak önemlidir. Cavapoo gibi bazı Cavalier karışık ırkları o kadar popülerdir ki iki veya üç nesildir yetiştirilirler, bu da özelliklerinin çok daha kararlı olduğu anlamına gelir. Bu tutarlılığı tercih ederseniz, birkaç nesli kanıtlayabilen bir yetiştiriciyle çalışın Seçtiğiniz karışık ırktan.

Cava-Mo gibi diğer Cavalier karışımları çok daha yeni ve daha nadirdir. Yani herhangi bir gen kombinasyonuna hazırlanmanız gerekiyor. Cavalier, arkadaşlık isteyen tatlı bir yavrudur ve sadece 13 ila 18 pound ağırlığındadır. Yani bir dereceye kadar beklenmeyeni beklemeniz gerekirken, onlar Cava ebeveynlerinden çok farklı olmamalı . Favorilerimizden bazılarına bir göz atalım.

horoz

Otların arasında battaniye üzerinde oturan cockalier

Çifte Spaniel belası arıyorsanız, Cockalier ile çok yanlış gidemezsiniz.Irklar: Cavalier ve Cocker Spaniel

Cockalier'ın Cavalier'den çok daha enerjik olması muhtemeldir, bu yüzden kesinlikle bir fitness arkadaşı bekleyin. Ancak Cava etkileri sayesinde, bir Cocker Spaniel'den biraz daha rahat olmaları kaçınılmazdır. Cockaliers nazik, sevecen ve en sevdikleri insanlarla birlikte olmaktan başka hiçbir şeyi sevmezler.

13 ila 15 inç boyunda ve 15 ila 25 pound ağırlığında küçük, karışık bir yavrudur. Paltoları genellikle Cavalier'in geleneksel ten rengi ve beyaz renklerini alır, ara sıra her iki ebeveynin de bildiği diğer renklerin görünümü. Kulaklarındaki saçlar kıvırcık kalır ve yuvarlak düğme gözleri onları karşı konulmaz kılar.

Cav-a-Mo

Irklar: Cavalier ve Amerikan Eskimo

Bu karışım için genellikle seçilen Amerikan Eskimo, Standart yerine Oyuncak veya Minyatür boyutlu bir yavrudur. Ama garip şeyler oldu. 19 pound ağırlığa ve 14 inç uzunluğa kadar, neredeyse her macerada size katılabilecek küçük bir cinstirler. ABD dışında nispeten bilinmiyorlar. Yine de, daha kabarık ceket kombinasyonları ve kıvırcık kuyrukları popüler olduklarını kanıtlıyor. Paltoları genellikle beyazdır ve ara sıra ten rengi karışımı vardır.Cava-Mos, safkan Cavaliers'dan daha az hassas olan sadık ve çok yönlü köpeklerdir. Yine de, günün çoğunda en sevdikleri insanların yanında olmayı severler. Memnun etme hevesleri sayesinde zekidirler ve eğitilmesi nispeten kolaydır. Cava-Mos cesaretli ve arsız enerji dolu, sizi her zaman diken üstünde tutacak.

Cavapoo

Cavapoo yukarı bakıyor

Cavadoodle veya Poodlier olarak da bilinen bu yavru, en iyi arkadaşınız olmaya mahkumdur.

Irklar: Cavalier Spaniel ve Kaniş

Cavapoo, muhtemelen bu listedeki en popüler Cavalier karışımlarından biridir. kaniş karışımları dışarıda. Saf bir Cavalier'den biraz daha enerjiktirler, yani oyun oynamak ve çok eğlenmek için bu köpek karışımına güvenebilirsiniz. Yüksek bir av sürüşüne sahiptirler ve genellikle suyu severler.

bu Cavapoo Kaniş genleri sayesinde alerjisi olanlar için daha kolay olması muhtemeldir. Cavalier olmadığı için hipoalerjenik olduklarına güvenmeyin. Paltoları genellikle dalgalıdır ve her iki ebeveynden de herhangi bir renk kombinasyonunu alabilir. Cavapoos, genellikle 20 poundun üzerindeki terazileri üstlenmez. Her iki ebeveyn de aşırı duyarlı olduğu için ayrılık kaygısına eğilimlidirler. Bu yüzden günün çoğunu evde geçirebilecek bir aileye ihtiyaçları var.acı biber

Çakıl yolda tasmalı biber

Chilier, sevimli, şımarık, diva bir doggodur.

Irklar: Kral Charles Spaniel ve Chihuahua

Ufacık Chihuahua etkisi sayesinde, Chilier bu listedeki daha küçük karışımlardan biridir. Bu nedenle, 12 pound'u geçmeyen cep boyutunda bir köpek yavrusu arıyorsanız, bu sizin için en iyi seçenek olabilir. sahip olup olmadıkları geyik veya elma Chihuahua kafası , taranması çok uzun sürmeyen yumuşak, ipeksi tüyleri vardır.

Sonsuza kadar yavru köpek gözlerine teslim olmadığınızdan emin olun. Eğlenceli ve hayat dolu, iyi vakit geçirmek isteyen yavrulardır ama aynı zamanda koltukta kucaklaşmaktan da zevk alırlar. Ne kadar tehditkar görünürlerse görünsünler, aile koruyucusu rolünü ciddiye alan vokal yavruları olmaları muhtemeldir.

altın kavisli

Altın Şövalye dışında

Golden Cavvy kesinlikle altın bir köpektir.Irklar: Cavalier Spaniel ve Golden Retriever

Ebeveynlerinin her ikisi de tatlıdır, bu karışık cinsi tatlılığı ikiye katlar. herkes biliyor Golden Retriever ve Cavalier aile dostu doğası nedeniyle, çoğu aile için neredeyse mükemmel bir seçenek garanti edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, zekidirler, naziktirler, memnun etmeye heveslidirler ve olağanüstü bir enerji ve sakinlik dengesine sahiptirler.

Golden Cavvy'ler genellikle açık ila altın rengindedir, tipik olarak bir tondur, ancak bazen ikinci bir rengin sıçramalarına sahiptir. Saçları genellikle orta uzunluktadır ve özellikle çamurda yuvarlanmayı ve yerel gölde yüzmeyi seviyorlarsa, standart bir Cavalier'den biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar. Cavador'dan biraz daha küçükler ama yine de 45 pound'a kadar büyük bir seçenek.

Kral Charles Yorkie

2 Kral Charles Teriyer çimenlerde

Benzer cins karışımları, bir King Charles Yorkie ile oynayan bu Cavapoo gibi birlikte güzelce oynarlar.Irklar: Cavalier ve Yorkshire Teriyeri

King Charles Yorkie, isimlerinin kulağa geldiği kadar canlı. Küçük, kabarık bir pakete yerleştirilmiş alıngan terrier karakterleriyle doludurlar. Bu köpeği çok fazla bozmadığınızdan emin olun. Aksi takdirde, elinizde aşırı korumacı bir yavru bulabilirsiniz. Hala zarif olmalarına rağmen yüksek bir av sürüşüne ve erkeksi bir çizgiye sahipler. Ayrıca yalnız bırakılmaktan nefret ederler ve gittiğiniz her yerde size eşlik etmekte ısrar ederler.

King Charles Yorkie, 10 poundun altındaki bir başka küçük karışık cins. Ama onların küçüklüklerinin seni aldatmasına izin verme. Yüksek bir havlamaları vardır ve onları herhangi bir ev için ideal alarm sistemleri yapar. King Charles Yorkies muhtemelen beyaz, ten rengi ve siyahın bir karışımıdır ve genellikle pis bir görünüme sahiptirler.

kavun

Katta oturan cavachon

20 pound ağırlığa kadar olan Cavachons, hafif bir seyahat arkadaşıdır.

Irklar: Kral Charles Spaniel ve Bichon Frise

Cavachon, çocuklu genç bir aile için ideal bir köpek adayı yapan arkadaş canlısı bir yavrudur. Ayrıca, farklı yaşam koşullarına nispeten uyarlanabilirler ve çoğu aileye çok yönlü eklemeler yaparlar. Eğlenceli, zeki ve memnun etmeye isteklidirler, bu nedenle köpek sahipliği dünyasına basit bir giriş arayan acemi köpek sahipleri için de idealdirler.sayesinde yumuşak ve kabarık dalgalı bir ceketleri vardır. Bichon Frise aile. Açık renkli olmaları, bazen de Cavalier ailesinden gelen bronzluk sıçramalarına sahip olmaları yaygındır. Bu listedeki diğerlerinden daha az tüy dökücüdürler ve evinizi olabildiğince düzenli tutmanıza olanak tanır.

kavapom

Irklar: Cavalier & Pomeranian

Cavapom bu listedeki en kabarık olabilir. Öyleyse, tüyler ürpertici bir Cavalier meraklısıysanız, bu köpekten başka bir yere bakmayın. Paltoları, ebeveynlerinin renklerinden bir dizi spor yapar ve paltolarının, en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için kapsamlı bir şekilde tımarlanması gerekir. Chilier karışımı gibi, bu yavru da Cavalier listemizdeki en minyatür tasarımcı köpeklerden biridir. 12 pounddan fazla olmayan bir ağırlıkla, yaralanmaları önlemek için kiddosunuzu onları doğru şekilde kullanmaları için eğitmeniz gerekir.

Cavapom, genellikle ortalama Cavalier'den daha fazla gustoya sahip olan cesur ve canlı bir köpektir. Meraklarını nispeten yüksek av sürüşleriyle birleştirerek, telsiz üzerindeyken çalıların arasında kaybolacaklarından eminler. Bu yüzden bu cesur köpeklere yakından bakmanız gerekiyor. Bu oyuncak köpek, herhangi bir ailenin gününü aydınlatacağı kesin olan mutlu bir şans karışımı.

cavajack

Kavak Karışımı

Cavajack, alıngan ve zeki bir arkadaştır.

Irklar: Kav ve Jack Russell Teriyer

Cavajack saf bir modelden daha zariftir. Jack Russell Korkunç ama bir Cavalier Spaniel'den daha alıngan. Hem ailelerin hem de bekarların taptığı, dengeli bir melez ırktır. Yüksek bir av sürüşüne sahiptirler ve bahçelerine giren çoğu şeyi kovalarlar. Cavajack'ler yaramazdır ve genellikle kendilerini zor durumlarda bulurlar. Ama neyse ki, onların daha sakin Cavalier tarafı daha az yoğun bir yavru yapar.

Cavajack'ler tipik olarak 18 pound ağırlığındadır ve genellikle beyaz ve ten rengidir. Paltoları nispeten kısadır, özellikle uzun kulaklarının çevresinde garip bir dalga vardır. Tıknaz vücutları, aynı zamanda zarif olmayı başarırken, bir şeyleri kovalamak için gereken gücü sağlar. Bir miktar inatçılıkla büyüleyici olmak, bu yavruyu en iyi şekilde tanımlar.

havyar

cavador köpek yavrusu yüzü

Cavador kulağa sert ve asil geliyor. Çünkü onlar.

Irklar: Cavalier ve Labrador Retriever

Cavalier King Charles Spaniel ile karıştırırsanız ne elde edersiniz? Amerika'nın bir numaralı köpeği ? Elbette bir Cavador. Bu listedeki en büyük karışık ırklardan biridir ve onları büyük köpek severler için en iyi seçim haline getirir. Laboratuar ebeveynlerinin boyutuna bağlı olarak orta büyüklüktedirler, ancak ağırlıkları nadiren 50 pound'u geçer. Paltoları genellikle altın rengindedir, ancak neyse ki bir Labrador'dan daha az tımar gerektirirler.

Enerjiktirler, daha küçük yaratıkları kovalamayı severler ve neredeyse her zaman su bebekleridir. Standart Cavalier'inizden çok daha fazla egzersize ihtiyaçları var, bu da daha aktif aileler için bu ideal seçimleri yapıyor. Cavadorlar, eğitime erken bir bakış açısı verirken öğretmek oldukça basittir, yani itaatkar arkadaşlardır.

Cava-Corgi

Irklar: Cavalier & Corgi

En popüler Corgi cinsi olarak, pembroke corgi büyük olasılıkla ebeveyndir (Hırka Corgi değil). Bu, insanları ve diğer evcil hayvanları gütmek için doğal sezgileri olan dikbaşlı bir yavrudur. Cava Corgi her zaman bir sonraki macerasını aramak için hareket halindedir, bu yüzden onların ilgisini çekmek için eğitimi kısa ve eğlenceli hale getirmeniz gerekir. Küçük olabilirler, ancak prize ihtiyaç duyan tonlarca enerjileri var. Cava Corgi genellikle aşırı derecede muhtaç olmadan sevecendir.

Cava Corgi kısa ve uzun bir köpektir, ama neyse ki IVDD'den safkan Corgis'e göre daha az acı çekiyorlar. Paltoları genellikle ten rengi veya koyu renk bir sıçrama ile beyazdır. Hangi ebeveyne benzediklerine bağlı olarak, Corgi'nin dik kurnaz kulaklarını veya Cavalier'in sarkık kulaklarını miras alabilirler. Ya da ilginç bir görünüm için her birinden bir tane. Arsız ve sevimli, bu yavruyu en iyi şekilde tanımlar.

Pugalier

Yerde oturan Pugalier

Pugaliers, Pug'ın daha düz yüzünü miras alma eğilimindedir, bu da sevimlilik katar ama aynı zamanda horlamaya da yol açar.

Irklar: Cavalier ve Pug

İle pug etkisi , oyun oynamak kadar uyumayı da seven bir köpek bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Pugaliers, saf bir Cavalier'e kıyasla yıpranma eğiliminde olan basit yaratıklardır. Ama aynı zamanda iyi vakit geçirmeyi ve aileyi eğlendirmek için enerjik, komik patlamalar yaşamayı da biliyorlar. Çok uzun süre yalnız kaldıklarında muhtemelen endişeli hissederler ve evdeyken size yapıştırıcı gibi yapışacaklarından emindirler.

dikkatli olun brakisefali sendromu ve bazen daha düz yüzden kaynaklanan ilgili sağlık sorunları. Tipik olarak, bir miktar cilt rulosu ve olası bir kıvırcık kuyruğu miras alırlar. Ebeveynlerin rengine bağlı olarak, Pugaliers açık veya koyu renkli olabilir.

Avustralyalı

Irklar: King Charles Spaniel ve Avustralyalı Çoban

Görünümü farklı olan bir Cavalier arıyorsanız, Aussalier size mükemmel bir seçenek sunabilir. Avustralyalılar, Avustralya Çoban merle ceketi ve ekstra kabarıklığı ile tipik olarak Cavalier Spaniel'e benziyor. Genellikle 40 pound ağırlığındadırlar, bu da onları önemli bir köpek seçimi haline getirir. Çok sevimliler ama kürklerinin sağlıklı görünmelerini sağlamak için ekstra bakıma ihtiyacı var.

Aussalier'in iş odaklı bir cins olması muhtemeldir, yani aktif bir aileye ihtiyaçları vardır. Hayal gücünün herhangi bir uzantısı tarafından kucak köpeği değiller. Yine de zarafet ve zarafetle çok çalışıyorlar. Cavalier etkisi, safkan Aussies kadar yoğun olmadıkları anlamına gelir ve bu da onları daha fazla aileye uygun hale getirir.

kar botlu köpek

Cava-Tzu

Cava Shih Tzu

Cava-Tzu, sahibinin kucağında kestirmeyi seven zarif bir köpektir.

Irklar: Cavalier ve Shih Tzu

Bu listedeki birçok karışık ırktan farklı olarak, Cava-Tzu genellikle daha çok onlarınkine benziyor. Shih Tzu ebeveyni , bir ipucu Cavalier ile. Burada Tzu genleri hakkında söylenecek bir şey var. Ancak ekstra bir şirinlik katmanı eklemek için Cavalier'in daha uzun, dalgalı kulaklarını hemen tanımalısınız. Bu yavru kısa olabilir, 12 inç'e kadar çıkabilir, ancak çekici tavırlarla doludur.

Etkileyici Çin saraylarında ve büyük İngiliz malikanelerinde yaşama geçmişiyle, asil Cava-Tzu için hiçbir şey çok iyi değildir. Tüm aile için eğlenceye giden arsız davranışlarıyla ünlüdürler. Küçük olmalarına rağmen nispeten sağlamdırlar ve çocuklara düşkündürler.

Kral Schnauzer

Irklar: Cavalier & Schnauzer

Kral Schnauzer, en iyisini hak ettiğini bilen muhteşem bir yavrudur. Bu yüzden onları sevgiye, eğlenceye ve arzuladıkları her şeye boğmak için zaman ve enerjiye sahip olsanız iyi olur. Biraz otoriter olmaları muhtemeldir, ancak bunun sizi onlardan uzaklaştırmasına izin vermeyin. Düzenli eğitim ile ellerinizde uygun bir yavru bulmalısınız. Onlar vokal ama arkadaş canlısı ve sevecen köpeklerdir.

Standart veya Dev boyutlu bir Schnauzer yerine Minyatür Schnauzer'in ürünü olmaları muhtemeldir, bu da yalnızca 20 pound veya daha az ağırlığa sahip oldukları anlamına gelir. Boyut sizin için önemli bir faktörse, yetiştiriciyle hangi boyutta Schnauzer ebeveyni olduğunu iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Diyelim ki gür sakallı ve gür kaşlı bir Cavalier arıyorsunuz. Bu durumda, Kral Schnauzer, köpek cenneti fikriniz olabilir.

beaglier

Oturan beaglier köpek yavrusu

Beaglier, av güdümlü bir köpeğin daha az yoğun bir versiyonunu arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

Irklar: Cavalier ve Beagle

Beagliers, ortalamanın üzerindeki enerjilerini yakmak için düzenli egzersize ihtiyaç duyar. Ancak her iki ebeveyn de gün boyunca şekerleme yapmayı sever, bu da Beaglier ile harika bir boxset arkadaşı içinde olduğunuz anlamına gelir. Bu açgözlü yavruyla birlikte atıştırmalıkları kilit altında tuttuğunuzdan emin olun. Tatlı ve sevimli bir şekilde muhtaç bu köpeği iyi tanımlar.

Beagliers genellikle en fazla 25 pound ağırlığındadır. Ancak kilolarına dikkat etmeniz gerekir, çünkü çoğu kişiden fazla kilolu olma ihtimalleri daha yüksektir. Beagle'ın obur genler. Paltoları genellikle her iki ebeveynin eşit bir karışımıdır. Kısa ama hafif dalgalı ve geleneksel beyaz, ten rengi ve bazen siyah av renklerine sahip. Muhteşem iri gözleri sizi eriteceğinden emin.

kava İnu

Irklar: Cavalier & Shiba Inu

Cava Inu, bu listedeki daha nadir seçeneklerden biridir. Shiba Inu, koruyucu ve uyanık çizgileriyle ünlüdür, yani Cava Inu'dan bunun bir ipucunu bekleyebilirsiniz. Cesur bir bekçi köpeği bükümüne sahip bir Cavalier arıyorsanız mükemmel. Ayrıca yüksek bir av sürüşüne sahipler ve muhtemelen komşunun kedisini korkutuyorlar. Cava Inu, Shiba Inu'nun daha eğitilebilir ve sevecen bir versiyonudur, bu da onları daha az köpek deneyimi olanlar için ideal bir seçenek haline getirir.

Cava Inu yavruları, aynı çöpte bile görünüşte çılgınca farklıdır. Daha çok Spaniel'e benzeyebilirler veya daha seksi bir görünüme sahip olabilirler ve kulak şekilleri herkesin tahminine göredir. Paltoları kabarık olma eğilimindedir ve renkleri genellikle açık veya ten rengidir. Bu karışım genellikle yaklaşık 20 pound ağırlığındadır ve sağlam ve nispeten kaslıdır.

kavalon

Irklar: Cavalier ve Papillon

Cavalon, iki mutlu-şanslı ırkın keyifli bir köpek karışımıdır. Neşesi asla tükenmeyen bir yavru arıyorsanız, Cavalon'dan başkasına bakmayın. Arkadaş canlısı ve sosyaldirler, yani onları görgü kuralları hakkında endişelenmeden her yere götürebilirsiniz. Enerjik, eğlenceli ve cana yakın, şekerleme zamanının tadını çıkaran karışık ırklardır. Kesinlikle dengeli bir yavru.

Cavalon, kelebek şeklindeki harika kulakları miras alabilir. Yine de, Cavalier'in sarkık, kıvırcık saçlı kulaklarını da miras alabilirler. Her iki durumda da, onlar tatlı görünümlü yavrulardır. Genellikle 14 kilodan daha ağır değildirler ve narin görünümlerine rağmen enerjik ve atletiktirler.

Fransız Süvari

Irklar: Cavalier ve Fransız Bulldog

Fransız Cavalier, genellikle 23 pounddan daha hafif olan küçük bir köpektir. Yine de, nispeten tıknazdırlar ve vücutlarında güç toplarlar. Her iki ebeveynin de popüler safkan olmasına rağmen şaşırtıcı derecede nadir karışık bir türdür. Yine, Cavalon gibi, Fransızların yarasa kulaklarını mı yoksa alçak İspanyol kulaklarını mı miras aldıkları konusunda hiçbir garanti yoktur.

Fransız Cavalier'in kişiliği burada gösteri hırsızıdır. Delicesine tatlılar ve çok komikler. Düzenli olarak yakınlaştırma enerjisi patlamaları olan rahat köpeklerdir. Yürüyüşlerde veya bahçede güneşlenirken size eşlik etmekten mutluluk duyarlar. Sizinle oldukları sürece, mutlu köpeklerdir.

kava malt

Irklar: Cavalier & Malta

Cava-Malt, her zaman yüzünüzü güldürmeye hazır, sevecen bir melezdir. Zeki ve çekicidirler, tanıştıkları herkesle arkadaş olurlar. sayesinde korkusuz ve sesli oda arkadaşıdırlar. Malta etkisi . Ve çabucak birinin aile evine yaklaştığını size bildirirler. Olumlu eğitim yöntemlerine iyi yanıt verirler ve lüks bir yaşamla şımartıldıklarında gelişirler.

Cava-Malt'lar tipik olarak 10 ila 15 pound arasında, bazen daha küçük ağırlığındadır. Uzun tüylü tüylerine rağmen, safkan bir Cavalier'e kıyasla daha az tüy dökücüdürler. Genellikle açık renklidirler ve sevimli düğme gözleri göz alıcı saçlarının arasından geçer. Hareket halindeyken zarif görünümlü karışık ırklardır.

Dashalier

Irklar: Cavalier ve Dachshund

Dashalier, genellikle sabit bir görünümü miras alan karışık ırklardan biridir. Genellikle zarif Spaniel kulakları, paltoları ve tatlı yüzleri olan uzun sosisli köpeklere benziyorlar. Ceketleri genellikle daha koyu, kahverengi ve siyah tonlarındadır. İki Dachshund boyutu olduğundan, yetiştiricinize hangi boy ebeveyne sahip olduklarını sormanız gerekir, bu da onların boyutlarını belirler.

Dashalier, tipik olarak, yerin üstündeki ve altındaki hayvanlar için av sürüşünü devralır ve bu da sorunu ikiye katlar. Düzenli olarak kaybolmalarını istemiyorsanız, bu cesur yavruları bir tasma üzerinde tutmayı düşünün, ancak harika telsiz ortakları olduklarından emin olabilirsiniz. Neyse ki, Cavalier etkileri, safkan Dachshund'lardan daha kolay eğitilmeleri ve daha az şımarık oldukları anlamına gelir.

katsayılar

Irklar: Cavalier ve Pekingese

Bir tabure ile karıştırılmış bir Cavalier arıyorsanız (mecazi olarak konuşursak, kelimenin tam anlamıyla değil), başka yere bakmayın. Pekalier, sokakta kafaları çevireceğinden emin olan, nefis, benzersiz görünümlü bir Cavalier karışık cinsidir. Genellikle daha geniş ve daha düz bir çerçeve ile Spaniel'e benziyorlar. Gür tüyleri, özellikle de “aslan yelesi”ni miras alıyorlarsa, bir bakıma özveri gerektirir.

Pekaliers, Spaniel ebeveynlerinden daha az enerjiktir ve gerçekten de muhteşem kucak köpeği hayatı için inşa edilmiştir. Günün çoğunda bu cins arkadaşlığını sunamıyorsanız, bu cins size göre değildir. Eğlenceli köpekler olduklarından emin olun, ancak kaba ev oyun zamanı için fazla zamanları yok. Sevgi ve sadakat, bu melez ırkta öne çıkan özelliklerdir.

Kral Pimi

Irklar: Cavalier ve Minyatür Pinscher

King Pin, Cavalier'in gururlu ve korkusuz bir versiyonudur ve onları en kötü davetsiz misafirleri korkutabileceklerini düşünen mükemmel bekçiler yapar. Korkutucu olmaktan çok sevimliler, ancak büyük köpek kişilikleriyle iyi bir deneme yapacaklar. Şaşırtıcı derecede sevecendirler ve insan sürüleriyle vakit geçirmeyi severler. Bulaşıcı mutlu kişilikleriyle aile sofrasına bolca eğlence getirirler.

14 kilodan fazla olmayan bu küçük, karışık bir yavru. Bazen Spaniel kıvrımı ile daha kısa katlara sahip olmaları muhtemeldir. Daha koyu renkler daha yaygındır ve yüzleri daha yumuşak Spaniel yüzüne göre daha dikkatli görünür. Bu yavrular hakkında en çok dikkat çeken, küçük kafalarını çevreleyen gerçek hayattan daha büyük kulaklarıdır.

kavaşin

Irklar: Cavalier ve Japon Çene

Japon Çenesinin en popüler 100 köpek ırkı arasında yer almadığı göz önüne alındığında, Cavacin şüphesiz bu listedeki en nadir Cavalier karışık cinsidir. Cavacin genellikle Spaniel'e çok benzer, ancak Çene'nin daha düz, daha geniş yüzüne sahiptir. Bu yavru vücudundan daha fazla saça sahip, bu da ekstra bakım gereksinimleri anlamına geliyor. Genellikle 15 pounddan daha hafiftirler.

Cavacin, saray köpeği olmanın yüksek yaşamına alışmış bir başka soylu köpek ırkıdır. Asalet ve zarafet bekleyin. Eğlenceli ve karakter dolular, ancak bazen sessiz ve kedi benzeri olarak tanımlanıyorlar. İpeksi saçlarını mükemmel bir şekilde temizlerler ve onları mükemmel gözetleme noktası için yüksek raflara atlarken bulabilirsiniz.

avustralya shepherd yavru fiyatları

kavotça

Irklar: Cavalier ve İskoç Teriyeri

Cavottish genellikle Spaniel ve Teriyerin eşit bir karışımıdır. Genellikle daha sert, daha sert bir görünüme sahip Cavalier'e çok benziyorlar. Genellikle İskoç ebeveynlerinin daha koyu renklerini, bazen beyaz ve ten rengi sıçramalarla spor ederler. Sakalları onlara King Schnauzer gibi ilginç bir görünüm verir. Genellikle yaklaşık 20 kilo ağırlığındadırlar.

Cavottish, tatlı Spaniel etkisi sayesinde bağımsız bir Cavalier karışımıdır, ancak neyse ki o kadar inatçı değil. Herhangi bir odada dikkat çeken canlı kişilikleri var, ancak devralacak kadar cesur değiller. Günlerini bahçelerinde istenmeyen yaratıklar için devriye gezerek ve en sevdikleri insanlarla etkileşimli oyunlar oynayarak geçirdikten sonra akşamları kucaklaşma seansının tadını çıkarırlar.

Son düşünceler

Cavalier King Charles Spaniel Sahibi Kucağında

Bir Cavalier tutkunuysanız, bu karışımları seveceksiniz.

En sevdiğimiz 25 karışımı inceledikten sonra mükemmel Cavalier King Charles Spaniel karışık yavru bulduğunuzu umuyoruz. Bu yavrulardan birini hayatınıza almak konusunda ciddiyseniz, sonuç ne olursa olsun mutlu olacağınızı bilmek için her iki ebeveyni de araştırdığınızdan emin olun. Ancak Cavalier'in ne kadar tatlı, mutlu ve dengeli olduğunu bilerek, yeni bir en iyi arkadaş bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar