Malta Karışımları: 28 Tamamen Sevimli Malta Melezleri

Malta Karışımları: 28 Tamamen Sevimli Malta Melezleri

düşünmek Malta karışımı mükemmel bir köpek olabilir eviniz için mi? Birçok farklı Malta melezi vardır ve bunların her birinin farklı bir kişiliği, görünümü ve mizaçları vardır. Malta karışımını benimsemenin avantajı, büyük olasılıkla herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın Maltalı ebeveynlerinin kolay giden özelliklerini miras almasıdır.

Maltalı bir sevilen ve cesur oyuncak ırkı bu bir hale geldi küçük köpek severler için en iyi seçim . Bu küçük beyaz kaplamalı refakatçi Sahibinin yanına sımsıkı sarılmayı ve onları sevgiyle okşamayı sever. Tartışılmaz popülerlikleri ve çarpıcı beyaz önlükleri, onları diğer ırklarla karıştırmak için en iyi seçim haline getirdi. Şansımıza, bu birçok sevimli Malta karışımını üretti.Farklı ırklardan iki safkan ebeveynin kasıtlı olarak karıştırılması olan tasarımcı köpek yetiştirme olarak bilinen uygulama, son birkaç on yılda popülerlik kazanmıştır. Artık ailelerin göz önünde bulundurması gereken sayısız yeni ve geliştirilmiş Tasarımcı Köpek ırkı var. Bu yazıda, bazılarına bakacağız en popüler Malta karışımları bu sizin ve aileniz için mükemmel bir arkadaş olabilir.

İçindekiler


Malteagle

Beagle Malta Karışımı

Malteagle, Malta ve Beagle'ı geçer.Irklar: Beagle ve Malta

Bu dinamik bir Beagle arasında çapraz ve bir Maltalı Malteagle olarak bilinen . Malteage, oldukça meraklı ve dışa dönük olan küçük bir ırktır. Etrafta olmak ve birçok farklı aileye harika bir katkı sağlamak için bir patlama! Beagle mirası sayesinde, Malteagle çok yüksek bir av sürüşüne sahiptir ve bu nedenle kedileri veya diğer küçük hayvanları olan haneler için uygun değildir. Ayrıca her an bir hayvanın peşine düşebilecekleri için asla tasmalarından ayrılmamalıdırlar.Neyse ki, Malteagle fazla tüy dökmez ve oldukça düşük bakım karışımı . Ancak ayrılık kaygısı yaşayabilecekleri ve çok uzun süre ihmal edildiklerinde oldukça sıkıntılı olabilecekleri için uzun süre yalnız bırakılmamalıdırlar. Stresli bir Malteagle, yıkıcı şekillerde davranabilir ve hatta talimata meydan okuyabilir. Ancak, ailenin bir parçası olduklarında, Malteagle oyuncu ve eğlenceli bir yavru olarak gelişecektir.


Nazik

Corgi Malta Karışımı

Cortese, Corgi ve Maltese arasında bir karışımdır.Irklar: Galce Corgi ve Malta

Cortese ile tanışın! Bir sonucu olan tatlı ama güçlü başlı bir köpek, karışık corgi Maltalı ile. Bu yavru çok oyuncu ve parlaktır. Cortese kişilik dolu küçücük bir bedende! Belirtildiği gibi, oldukça inatçı olabilirler ve bu özelliğin üstesinden gelmek için tutarlı, pozitif eğitime ihtiyaçları olacaktır. Ancak genel olarak, sizi memnun etmeye isteklidirler ve sadece sizi mutlu etmek isterler.

Bir Cortese hiç bir yabancıyla tanışmamıştır. Anında ve hemen hemen herkesle arkadaş olurlar. Bu takdire şayan özellik onları köpek parkında popüler yapacak olsa da, evi korumak için o kadar da iyi değil. Cortese harika bir bekçi köpeği olmayabilir, ancak sevgi dolu bir aileye harika bir katkı olacaktır. Her yaştan çocuklarla ve her türden hayvanlarla bile iyi geçinirler! Daha ne isteyebilirsiniz ki?


maltipom

Maltipom Karışımı

Maltipom, Malta ve Pomeranian'ı birleştirir.Corgilab

Irklar: Pomeranian ve Malta

Malta ve Pomeranian, ikisi de çok popüler oyuncak ırklarıdır. kadar ünlü olmasa da diğer Pomeranya melezleri , Maltipom inanılmaz derecede çekici. Her iki ebeveyn ırkının da havlama eğilimi vardır. Bu, bir uyarı bekçisi arıyorsanız harika olabilir, ancak sessiz apartmanlar için en uygun olmayabilir. Küçük boylarına rağmen, Maltipom cesaretle doludur. Bu kalite sevecen olsa da, kazanamayacakları bir kavgaya istemeden başlamadıklarından emin olmak için cesaretleri daha büyük köpekler etrafında izlenmelidir.

Maltipom çocukları sevmesine ve son derece nazik olmasına rağmen, çok kırılgandırlar ve kaba davranılırsa kolayca endişelenebilirler. Bu nedenle, daha küçük çocuklarınız varsa başka karışımlara bakmanızı öneririz. Maltipom zaman zaman yabancılardan şüphelenebilir ve ailelerini koruyabilir. Küçük yaşlardan itibaren sosyalleşme, arkadaş canlısı ve yumuşak bir Maltipom yaratmaya yardımcı olabilir.


Mauxie

Mauxie Köpek

Mauxie, Malta ve Dachshund'u birleştirir.

Irklar: Dachshund ve Malta

Dachshund olarak da bilinen Mauxie, Dachshund ve Malta arasında bir karışımdır. Her iki cins de kendi başlarına çok popülerdir. Mauxie kolay giden ve çok tapan , onları acemi köpek sahipleri için harika bir seçim haline getiriyor. Korkusuz bir tavırları olmasına rağmen eğitilmesi oldukça kolaydır ve diğer köpeklerin yanında izlenmelidir.Mauxie genellikle arkadaş canlısı bir eğilime sahip olacak ve başkalarıyla iyi geçinecektir. Bununla birlikte, biraz bölgesel olabilirler ve bu içgüdüyü frenlemeye yardımcı olmak için uygun şekilde sosyalleştirilmeleri gerekir. İlgiyi severler ve çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa üzülebilirler. Bu cinse hak ettikleri sevgiyi göstermeye istekliyseniz, yanınızda son derece kararlı bir arkadaşınız olacaktır.


maltipoo

Sahilde Maltipoo

Maltipoo, Malta ve Fino köpeğini birleştirir.

Irklar: Kaniş ve Malta

Maltipoo birçok farklı isimle anılır: Maltedoodle, Malt-A-Poo, Maltesepoo,Malt-A-Doodle ve liste uzayıp gidiyor! Bir isim üzerinde bir fikir birliği olmasa da, herkesin hemfikir olabileceği bir şey var. bu melez ne kadar çekici ! Tıpkı diğer doodle melezleri gibi , onlar sevecen, sevimli ve sosyaldirler. Ayrıca hipoalerjenik olduklarından bahsetmiş miydik? Bu yavru daha mükemmel olabilir mi?!

Maltipoo, Tasarımcı köpek topluluğunda hızla popülerlik kazanıyor ve buna şaşırmıyoruz. Bu küçük yavru, onları oldukça eğitilebilir kılmak için memnun etmeye heveslidir. Bununla birlikte, düzgün bir şekilde eve taşınmak için fazladan zamana ihtiyaçları olabilir. Maltipoo, uyumak için sahibinin kucağında kıvrılmayı severken, aynı zamanda her zaman oynamaya hazırdır! Maltipoo gerçekten her iki dünyanın da en iyisidir.
maltikon

Sahilde Maltichon

Maltichon, Malta ve Bichon Frise'nin bir birleşimidir.

Irklar: Bichon ve Malta

Bu Malta ve Bichon Frise karışımı hassas ve zeki bir refakatçi köpektir - en sevdikleri kişinin kucağında uzanmak için mükemmel! Sık sık bakıma ihtiyaç duyması muhtemel olan küçük bir köpek olarak olgunlaşacaklar. Bu karışım çok hassas ve asla konuşulmamalı veya kabaca kullanılmamalıdır. Bu nedenle, hassas Maltichon için istemeden çok huysuz oynayabilecek küçük çocukların olduğu bir evde onları tavsiye etmiyoruz.

Maltichon, çok uyumlu bir köpektir ve apartmanlar da dahil olmak üzere birçok farklı yaşam ortamında başarılıdır. o bir Maltichon'u eğitmek biraz sabır gerektirebilir, oldukça inatçı olabilirler ama genel olarak sadece sahiplerini mutlu etmek isterler. Çok kararlılar ve ailelerinden başka hiçbir şeyden zevk almıyorlar. Bu sefer kanepede kucaklaşarak ya da bir halat çekme oyunu oynayarak geçirilebilir!
Mauzer

Mauzer Köpek

Mauzer, Schnauzer ve Malta'nın bir birleşimidir.

Irklar: Mini Schnauzer ve Malta

Mauzer, özenli ve sadık bir melezdir. Minyatür Schnauzer'in karıştırılması ve bir Maltalı. Her ikisi de Minyatür Schnauzer ve Maltalılar küçük boylarını bu melezin yapısına katıyorlar. Bu kompakt yavrunun tartılması muhtemeldir vade sonunda 10 ila 15 lira arasında . Sevecen ve sosyal oldukları bilinir, bu da yalnızca yetişkinlere yönelik ailelere mükemmel bir arkadaştır. Bu küçük cins, ince kemiklere ve kırılgan bir yapıya sahip olduğu bilindiğinden, onları küçük çocuklu ailelere önermiyoruz.

Bir Mauzer'in bir kişiyle daha yoğun bir şekilde bağ kurması alışılmadık bir durum değildir; bu, bekarlar veya yetişkin aileler için daha uygun olmalarının bir başka nedenidir. Mauzer'inizin tüm aile için bir refakatçi olmasını istiyorsanız, tüm aile üyelerinin onlara bakma sorumluluklarını paylaşmalarını öneririz. Mümkün olduğunca Mauzer olarak sosyalleşmek, onları kabuğundan çıkarmaya ve tek bir kişiye bağlı kalmalarını önlemeye yardımcı olabilir.


Malti-Pug

Pug Malta Karışımı

Malti-pug, Pug ve Malta'yı birleştirir.Irklar: Malta ve Pug

Malti-Pug ile tanışın: Muazzam bir kişiliğe sahip akıllı, kararlı bir karışım. Bu aptal cins biraz palyaçodur ve emin olun seni güldürmeye ve eğlendirmeye devam et . Çoğunlukla Pug'larla ilişkilendirilen baskın bir özellik olan ayırt edici kısa burnu spor yapmaları muhtemeldir. Bununla birlikte, bu karışımın burnu, muhtemelen ortalama boksörünüzden biraz daha uzun olacaktır ve bu nedenle, bu düz yüzlü özellikle ilişkili bazı nefes alma ve sağlık sorunlarının hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Bir Malti-Pug'a uygun sınırlar sağlamak, özellikle iyi huylu bir yavru yetiştirmede anahtar olacaktır. Bu cins, eğer çok fazla özgürlük verilirse, son derece inatçı ve hatta meydan okuyan hale gelebilir. Yine de, olumlu ve sık eğitim seansları yalnızca köpeğinizi zihinsel olarak uyarmak ve bağınızı güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda harika bir sevgi dolu MaltiPug ile sonuçlanacaktır.


Japonca

malti çene

Jatese, Malti-Chin olarak da bilinir, Malta ve Japon Çenesini birleştirir.

Irklar: Japon Çene ve Malta

Malti-Chin olarak da bilinen Jatese, safkan bir Japon Çene ve safkan bir Malta'nın üremesinden kaynaklanan cep boyutunda bir melezdir. Her iki ebeveyn ırkı da yüzyıllardır eşlik eden favoriler olmuştur - bu, bu küçük karışımın çok arzu edilen bazı özellikleri miras alması gerektiği anlamına gelir. Oyuncu, sevimli, sevecen ve parlak sadece birkaçı!

Bir Jatese'yi bozmamak önemlidir. Bunu çok sevimli bir cinsle yapmanın zor olabileceğini anlıyoruz, ancak bu cinse uygun sınırlar verilmezse, meydan okuyan ve başa çıkılması zor hale gelebilirler. Ayrıca ayrılık kaygısına eğilimlidirler ve ihmal edilirlerse çok perişan olabilirler. Jatese'yi benimsemek isteyen herkes, bu davranışları göz önünde bulundurmalı ve onlara yapı verilen ve öncelik verilen bir ortam sağlamayı taahhüt etmelidir.


Peke-A-Tese

peke-a-tese

Peke-a-tese, Pekingese ve Malta'nın bir birleşimidir.

Irklar: Pekingese ve Malta

Peke-A-Tese melezi küçük bir köpektir - genellikle 10 pounddan daha ağır değildir - bu, Pekingese ve Malta'nın bir karışımıdır. Bu cins varken eğitilmesi zor olarak kabul edilmez , biraz dik başlı oldukları bilinir ve sabırlı ve tutarlı bir eğitim gerektirirler. Açıkçası ne kadar küçük oldukları hakkında hiçbir fikirleri yok! Küçücük bir bedende yaşarlar ve bu nedenle “küçük köpek sendromu” geliştirebilirler.

Peke-A-Tese, sevgili sahibini her yerde takip edecek sadık bir gölgedir. Bununla birlikte, her zaman yabancıların ve sahiplerinin dikkatini çekenlerin en büyük hayranları değildirler, bu nedenle yabancılardan daha az şüphelenmek için sık sık sosyalleştirilmeleri gerekir. Kırılgan yapıları ve tek kişiye bağlanma eğilimleri nedeniyle çocuklu evlerde uygun bir refakatçi olmayabilirler. Bununla birlikte, harika bir şekilde sevecen, sorumluluk sahibidirler ve yalnızca yetişkinlerden oluşan aileler için çok uygundurlar.


Papi dili

Papi dili

Papitese, Papillon ve Malta'nın eşsiz bir birleşimidir.

Irklar: Papillon ve Malta

Papitese olarak bilinen bu spunky melez, bir Papillon/Maltese karışımıdır. Bu yavru sarılmalar ve fiziksel ilgi hakkında her şey . Memnun etmeye çok heveslidirler ve güler yüzlü bir mizaca sahiptirler. Bu küçük köpek sizi gülümsetecek! Küçük ve ince kemikli olacaklar, yani hassas ve dikkatli bir şekilde kullanılmaları gerekiyor. Bu, onları, listemizdeki diğer birçok Malta karışımı gibi, küçük çocuklu aileler için mükemmel bir seçim yapmaz.

Çok nazik ve oldukça meraklı oldukları bilinmektedir. Papites, ilgi odağı olmayı sever ve aile aktivitelerine dahil edildiklerinde ve kendilerini 'sürününün' bir parçası olarak hissettirdiklerinde gelişirler. Bu karışımı eğitmek oldukça kolaydır. Biraz dik başlı olabilseler de, eğer kendilerine sağlam ama nazik ve tutarlı bir eğitim verilirse, olgunlaşarak iyi huylu ve sevgi dolu bir arkadaş olacaklardır.


Cairmal

Cairn Teriyer Malta

Carmal, Cairn Terrier ve Malta arasında bir melezdir.

Irklar: Cairn Terrier ve Malta

Malticairn olarak da bilinen Cairmal, Cairn Teriyeri ile Maltalı arasında küçük bir cins melezdir. Bu karışım, neşeli ve yürekli olmasıyla bilinir ve onları refakatçi köpek olarak mükemmel seçim . Listemizdeki birçok Malta karışımı ne yazık ki küçük çocuklar için çok kırılgan olsa da, Cairmal bir istisnadır!

Bu sevgi dolu yavru, çocuklara karşı çok hoşgörülüdür ve mükemmel oyun arkadaşları olabilir! Yine de çocuklara yavaş yavaş tanıtılmalı, her zaman gözetim altında tutulmalı ve küçük yaşlardan itibaren mümkün olduğunca sosyalleştirilmelidirler. Uygun adımlar atılırsa, Cairmal her yaştan aileye mükemmel bir katkı sağlayacaktır! Ancak, bu cins evdeki tek köpek olmayı sever - ilgi odağı olmayı severler!


morkie

Bankta Morkie köpeği

Morkies, Malta ve Yorkie arasında bir haç.

Irklar: Yorkshire Terrier ve Malta

Morkie Birkaç isim vermek gerekirse Malkie, Yorkiemalt ve Yortese gibi birçok farklı isimle bilinir - bir Maltalı ve Yorkshire Teriyer karışımı . Bu küçük ve kırılgan çerçeveli yavru sahibiyle çok yakın ilişki içindedir. Çekingenlikleri ve küçük boyutları nedeniyle, kaba oynayan çocuklara, yabancılara ve diğer hayvanlara karşı temkinli olma eğilimindedirler. Sosyalleşme, onların açılıp gelişmesine yardımcı olabilir!

Herhangi bir Morkie sahibi, şımarık ve baskın hale gelmemeleri için bu cinsi uygun şekilde eğittiğinden emin olmalıdır. hızlı bir şekilde yapabilirler küçük köpek sendromu geliştirmek yerleşik sınırlar sağlanmadıysa. Genel olarak, sadece en sevdikleri insanın kucağında kıvrılmak isteyen, son derece sevgi dolu ve sadık bir arkadaştırlar.


Yayla Maltie

Batı Yaylası Maltie

Highland Maltie, West Highland Terrier ve Malta'yı birleştirir.

Irklar: West Highland White Terrier ve Malta

Highland Maltie, West Highland Beyaz Teriyer ve Malta arasında biraz nadir bir karışımdır. Her iki ebeveyn ırkı da çok popüler küçük köpekler , ikisini karıştırmak nispeten yeni bir kavramdır. Neyse ki, bu tatlı huylu ve zeki ırk popülerlik kazanıyor! Küçük boyutlarına rağmen, bu yavru hem zihinsel hem de fiziksel uyarılmaya ihtiyaç duyacaktır. Antrenman ve çeviklik egzersizlerini severler.

Bu cins, çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçinen harika bir aile arkadaşıdır, ancak birlikte olduklarında yine de denetlenmeleri gerekir. Highland Maltie bir çok hassas cins ve tüm köpeklerde olduğu gibi, asla sert bir şekilde konuşulmamalıdır, aksi takdirde somurtkan ve endişeli olurlar. Bu cins ile gitmenin yolu, sıkı ama nazik ve olumlu düzeltmeler!


Latince

Lhatese Mix Köpek

Lhatese, Lhasa Apso ve Maltese'nin bir karışımıdır.,

Irklar: Lhasa Apso ve Malta

Lhatese, Lhasa Apso ve Malta dili arasında akıllı ve samimi bir karışımdır. Genellikle 7 ila 15 pound ağırlığında küçük bir köpektir. Son derece zekidirler ve sahiplerini memnun etmeye çok heveslidirler. Bu özellikler, Lhatese'yi hem çeviklik hem de itaat becerilerinde başarılı olma olasılığı yüksek, son derece eğitilebilir bir cins yapar.

Lhatese genellikle oldukça rahattır, ancak ırkları yabancıların en büyük hayranı değildir. Bu onları mükemmel bekçi köpekleri yapabilir, ancak bu kalıtsal özelliğin bir sıkıntı haline gelmemesi için sosyalleştirilmelidir. Bu karışım oyun zamanını sever, ancak çoğu durumda sahipleriyle kanepede kucaklaşmayı tercih eder. Ayrılık kaygısına eğilimlidirler ve herhangi bir potansiyel evlat edinen kişi, Lhatese'yi ailenin merkezi bir parçası haline getirmeye kendini adamalıdır.


kotonca

Malta pamuğu

Cotonese, Malta ile birleştirilmiş Coton De Tulear'dır.

Irklar: Coton de Tulear ve Malta

Bu Coton de Tulear ve Cotonese olarak bilinen Malta karışımı, memnun etmeyi seven küçük beyaz bir köpektir! Kelimenin tam anlamıyla bir refakatçi yavru olan bu minik cins, sizi odadan odaya takip eden ve kestirmek için yanınızda kıvrılan gölgeniz olacak. Sahiplerini mutlu etmek ve gururlandırmak için çok hevesli oldukları için, Cotonese size eğitim konusunda herhangi bir zorluk çıkarmamalıdır. Olumlu pekiştirme için yaşıyorlar!

Pek çok oyuncak türünden daha rahat ve sessiz olan Cotonese, her iki dünyanın da en iyisini 'yalamaktan' hoşlanmayan küçük köpek severlere verebilir! Uyarlanabilir bir ırktırlar ve hem evlerde hem de apartmanlarda başarılıdırlar. Ancak yine de eğlenceyi seven enerjilerinin bir kısmını yakmaları için onlara fırsatlar verilmelidir. A iyice egzersiz Cotonese iyi huylu ve sevimli olacak – ideal kucak köpeği!


İskoç

İskoç

Scottese, İskoç Terrier ve Malta'nın bir kombinasyonudur.

Irklar: İskoç Terrier ve Malta

Scottese, tasarımcı köpek sahnesinde oldukça yeni, yani onlar hakkında bir ton bilgi yok. Ancak, ebeveyn ırklarına bir göz atabiliriz - İskoç Teriyeri ve bir Maltalı - ve mizaç ve görünüm hakkında çıkarımlarda bulunun. Onlar cesur ve ruhlu olması muhtemel , hatta bazen yaramaz. Bu melez minik bedenlerine rağmen hayat dolu!

İskoç Teriyerleri oldukça bağımsız oldukları bilindiğinden, İskoçlar eğitime biraz dirençli olabilir. Tutarlılık ile bu kolayca aşılabilir. Bu cinsin bağımsızlığının da iyi tarafları var! Pek çok Malta karışımı için ortak bir özellik olan endişeli olma olasılıkları daha düşüktür.


boston malteriyeri

Boston Teriyer Malta

Boston Malteriyerleri Malta ve Boston Teriyerlerini geçerler.

Irklar: Boston Terrier ve Malta

Bu Malta ve Boston Teriyer melezi, Boston Malterrier olarak bilinen eğlenceli ve iyi huylu küçük melez yavru. Mükemmel bir aile köpeği olan çocuklara karşı çok tatlı ve hoşgörülüdürler. Ancak bu karışımın ayrılık kaygısı yaşama olasılığı yüksektir. Çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa çok heyecanlı ve hatta yıkıcı olabilirler.

Boston Malterrier, pozitif pekiştirme eğitimi ile başarılıdır ve genellikle yeni numaralar öğrenmeyi sever. Bağlılıkları ve zekalarıyla tanınırlar - her iki özellik de onları çok eğitilebilir ve sadık bir tür yapar. Herhangi bir köpekte olduğu gibi, Malta'nın bazen bu cinste mevcut olabilen daha şüpheli ve çabuk doğasını evcilleştirmeye yardımcı olmak için bol miktarda sosyalleşme öneriyoruz.


malşi

Malshi Karışımı

Malshi, Malta ve Shih Tzu'yu birleştirir.

Irklar: Shih Tzu ve Malta

Bu tatlı küçük Shih Tzu arasında karıştırın ve bir Maltalının pek çok sevimli ismi vardır: Malti-zu, Malt-Tzu ve bizim favorimiz: Malshi. Shih Tzu ve Maltalılar kadar popüler ebeveynlerle, bu sevimli ırkın olması şaşırtıcı değil. hayranların favorisidir . Mutlu bir mizaca sahip canlı ve eğlenceli olmalarıyla tanınırlar – mükemmel, değil mi?!

Çoğu Malshiler çok zeki hayvanlardır. Ayrıca son derece sadıktırlar ve en sevdikleri insanlarla birlikte olmaktan keyif alırlar. Onlar endişeli olabilir yalnız bırakılırlarsa, aileleri içinde bir öncelik haline getirilmeleri ve asla uzun süre göz ardı edilmemeleri gerektiği anlamına gelir. Malshi, onlara arzu ettikleri ve hak ettikleri sevgiyi vermeye istekli bir aile için mükemmel bir arkadaş olabilir!


ipeksi horoz

ipeksi horoz

Silky Cocker, Cocker Spaniel ve Malta'yı karıştırır.

Irklar: Cocker Spaniel ve Malta

Silky Cocker ile tanışın! tarafından üretilen melez bir ırktır. bir Cocker Spaniel karıştırma ve bir Maltalı. Bu yavru, genellikle küçükten orta boyuta kadar herhangi bir yerde olabilir, genellikle düşer. vade sonunda 20 poundun altında . Çok dikkatli bir ırktırlar ve aileleriyle yakın bağlar kurarlar. Her yaştan çocuklarla harika bir şekilde anlaşırlar, bu da onları birçok farklı aileye mükemmel bir katkı sağlayabilecek çok yönlü bir arkadaş yapar.

Silky Cocker muhtemelen güçlü bir av sürüşüne sahip olacak. Bu, dışarıda tasmasız bırakılmaması veya kediler veya hamster gibi diğer küçük evcil hayvanlarla denetimsiz bırakılmaması gerektiği anlamına gelir. Çok zekidirler ve hileleri çabuk kavrarlar. Orta derecede bakım ve egzersiz gerektirirler.


ipek

ipek

Silkese, Malta ve Silky Terrier arasında bir karışımdır.

Irklar: Silky Terrier ve Malta

Silkese, genellikle 15 kilodan fazla olmayan küçük bir yavrudur. Silky Terrier ve Maltese arasında bir karışım olan bu cins, imzalı tamamen beyaz Malta paltosunu giyebilir veya Silky Terrier'in kahverengileri ve grileri . Silkese, diğer küçük ırklara kıyasla genellikle oldukça yumuşaktır. Sahiplerine ve mükemmel kucaklaşma arkadaşlarına adandıkları bilinmektedir.

Sakin olmasına rağmen, Silkese aktif ve eğlenceli olmaktan da hoşlanır. Uyarılmayı ve eğlendirilmeyi severler. Bu nedenle, eğer öyleyseniz bu karışımı benimsememelisiniz. sık sık evden uzakta veya yoğun bir seyahat programınız var. Silkeseler, ihmal edildiklerini hissederlerse somurtkan hale gelebilir ve ayrılık kaygısı yaşayabilirler.


oran

Ratese Karışık Irk

Ratese, Rat Terrier ve Malta'yı birleştirir.

Irklar: Sıçan Teriyer ve Malta

karıştırdığınızda ne elde edersiniz? Amerikan Sıçan Teriyeri ve her zaman popüler olan Maltalılar bir arada mı? Alıngan Ratese! Bu küçük-orta cins tamamen büyüdüğünde genellikle yaklaşık 15 kilo ağırlığındadır . Paltoları, birçok farklı rengin güzel bir karışımı olma eğilimindedir. Ratese sahipleri, sevimli bir mizaca sahip meraklı ve canlı bir cins bildirmektedir.

Her iki ebeveyn ırkı da yeni gelenlerden şüphelenebilir. Bu, bir Ratese'yi sık sık sosyalleştirmenin çok önemli olacağı anlamına gelir, böylece aşırı bölgesel hale gelmezler. Ayrıca çok sert oynayan küçük çocuklara karşı sonsuz sabırları yoktur. Tehdit altında hissederlerse savunmaya geçebilirler. Bu da demek oluyor ki bu karışım küçük çocuklu evlerde olmamalı.


Malti-Pin

maltipin

Malti-pin, Minyatür Pinscher ve Malta dilini sevimli bir şekilde birleştirir.

Irklar: Mini Pinscher ve Malta

Mini Pinscher ve Malta gibi iki sevilen ırkı karıştırırsanız, sonuçların kesinlikle memnun kalacağından emin olabilirsiniz. Bu küçük yavru Malti-Pin olarak bilinir ve genellikle 10 poundun altında - onları kesinlikle sevimli bir oyuncak türü yapıyor! Kompakt ve taşınabilir bir arkadaş arıyorsanız, Malti-Pin tam size göre olabilir.

Genellikle çok dışa dönük ve neşeli bir ırktır. Malti-Pin, yabancılardan bu listedeki diğer Malta karışımlarından daha az şüphelenir, ancak yine de onlara sık sık sosyalleşme fırsatları verilmelidir. Bu, eğitilmesi çok zor olmaması gereken keskin bir karışımdır, ancak biraz inatçı olabilirler, bu nedenle tutarlılık anahtar olacaktır. Bu yavru gerçekten sadece seni memnun etmek istiyor!


Malchi

malchi köpeği

Malchi, Chihuahua ve Malta'nın karışımıdır.

Irklar: Chihuahua ve Malta

Malta ve Chihuahua karışımı Malchi olarak bilinir. Malchi'nin enerjik ve oynamayı seven ! Çocuklarla uzun süre iyi geçinirler, ancak daha küçük oldukları için küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdır. Ayrıca çok hassastırlar ve çok kaba davranılırsa korkabilirler.

Chihuahua alıngan ve cesur olabilir. Bir şey onları üzüyorsa, seslendirmekten ve hatta kıstırmaktan çekinmezler. Benzer şekilde, Maltalılar yabancılara karşı şüpheci olma eğilimindedir ve aynı zamanda oldukça seslidir. Sosyalleşme ve eğitim olacak süper önemli Bu cinsin ziyaretçilerle ve diğer hayvanlarla dost olması için. Uygun yapı göz önüne alındığında, iyi huylu ve güler yüzlü olabilirler. Yabancılarla ilgili çekincelerine rağmen, güneş sizinle doğup batıyor - daha sadık bir tür bulamazsınız!


Bologmalt

Bologmalt

Bologmalt, Malta ve Bolognese arasında bir karışımdır.

Irklar: Bolonez ve Malta

Molognese olarak da bilinen Blogmalt, Bolonez ve Maltalılar arasında bir geçiştir. Bu minik yavru büyük bir kişiliğe sahip ! Doğaları gereği cesur ve meraklıdırlar. Keşfetmeyi, oynamayı severler ve sıkışıp kaldıklarında sadece sevdiklerinin kucağında kıvrılmak isterler. Aslında, Bologmalt tasarımcı köpek dünyasında listelerde tırmanıyor - ve bunun iyi bir nedeni var!

Bologmalt, aileleri dışındaki insanlarla sık sık tanışmıyorlarsa, yabancılara karşı temkinli olabilir. Yine de, bazen yapabilirler yabancılardan ve çocuklardan şüphelenmek – onları yalnızca yetişkinlerden oluşan aileler için daha iyi bir seçim haline getirmek. Herhangi bir Bologmalt sahibi, eğitim konusunda gayretli olmalı ve şımarık ve baskın hale gelmemeleri için onlara sınırlar sağlamalıdır. Genel olarak, son derece sevgi dolu ve sadık bir arkadaştırlar.


Kav-A-Malt

kavamalt

Cav-a-malt, Cavalier King Charles Spaniel ve Maltalılar arasında bir haç.

Irklar: Cavalier King Charles ve Malta

Cav-A-Malt, sevecen bir melezdir ve bir Süvari kral charles spaniel ve bir Maltalı. Onlar ile canlı bir cins ılımlı enerji seviyeleri ve ortalama egzersiz gereksinimleri. Bu küçük köpek kesinlikle zeka veya cesaret konusunda yetersiz değil. Hassas yavrular oldukları için sadece pozitif pekiştirme teknikleri kullanılarak eğitilmelidirler. Bu onların neşeli kişilikleriyle sizi gülümseteceklerinden emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Cav-A-Malt, yanlışlıkla çok sert oynayabilecek küçük çocuklarla denetimsiz bırakılmamalıdır. Hassas bir kemik yapısına sahiptirler ve fazla kuvvet uygulanmadan kolayca yaralanabilirler. Cav-A-Malt çok uyumlu bir arkadaştır ve onlara bolca sevgi verildiği sürece apartman ortamlarında büyür. Bu kadar sevimli bir cinsle, bu zor olmamalı!

yavru köpek neden kokar

havamalt

Malta Havenese Karışımı

Havamalt, Havenese ve Malta'yı geçer.

Irklar: Havanese ve Malta

Havamalt'ı oluşturmak için bir Havanese ve Malta bir araya getirilebilir. Bu kabarcıklı arkadaş yavru hem yumuşak huylu hem de tatlı huyludur. Havamalt olabilirken yabancılardan utangaç ve hatta şüpheli düzgün bir şekilde tanıtılırlarsa hızlı bir şekilde ısınırlar. Küçük yaşta başlayan birçok olumlu tanıtım, bu cins için harikalar yaratacaktır.

Havamalt, her zaman evcilleştirebilen ve çok sert çekebilen küçük çocuklara karşı en sabırlı değildir. Yalnızca yetişkinlere yönelik evlerde veya daha büyük çocuklu ailelerde daha fazla gelişirler. Bu karışım akıllıdır ve yeni numaralar öğrenmeyi sever. Bunu yaparken kesinlikle sevimli görünmeleri ek bir bonus. Havamalt kalbinizi çalmak zorunda!


Tibet yarıkları

Tibet yarıkları

Tibet Spaltese, Tibet Spaniel ve Malta'yı birleştirir.

Irklar: Tibet Spaniel ve Malta

Tibet Spaltese, Tibet Spaniel ve Malta'nın yetiştirilmesiyle yaratılmış nadir bir tasarımcı köpektir. Her iki ebeveyn ırkının da birkaç zıt özelliği vardır, bu yüzden bir Tibet Spaltese'nin tercih edeceği şansa bağlıdır. Onlar giden ve arkadaş canlısı olabilir Tibetli bir Spaniel gibi ya da bir Maltalı gibi daha çekingen ve şüpheli. Şanslıysanız, mutlu bir ortam elde edersiniz: Spaniel tarafı Malta'nın daha az arzu edilen bazı özelliklerini yumuşatırken yine de sevilen özelliklerini koruyan bir melez.

Tibet Spaltese oldukça yüksek bakım bakım gereksinimine sahiptir. Sık sık yıkanmaları ve kesilmeleri gerekecek. Aksi takdirde, muhteşem paltoları muhtemelen keçeleşmek ve rahatsız olmak . Orta ila düşük enerji seviyelerine sahip oldukları kabul edilir. Bu onları kanepede uzanmak için mükemmel bir yumuşak arkadaş yapar.


Son düşünceler

Malta karışımları keyifli arkadaşlıklar kurabilir ve Maltalıların popülaritesi düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değil. Sürpriz melezlerinin çoğu kompakt, cesur ve adanmıştır - hepsi Maltalıların bildiği çok aranan özelliklerdir. Taşınabilir ve büyük kişilikler ve verecek çok sevgi ile uyarlanabilir bir köpek arkadaşı için pazardaysanız, bu Malta karışımlarından başkasına bakmayın!

Her zaman olduğu gibi, lütfen yerel barınaklar ve kurtarma kuruluşları kar amaçlı yetiştiricilere dönmeden önce. Bu, özellikle bir melez evlat edinirken geçerlidir. Birçok Malta karışımı, evlerini sevmeye ve kalıcı aileleri için barınaklarda beklemeye çaresizce ihtiyaç duyuyor. Ne yazık ki, bu sevimli tür, sorumsuz sahipleri yüzünden genellikle satın alınıyor ve daha sonra - kendi kusurları olmaksızın - barınaklarda terk ediliyor. İhtiyacı olan bu yavrulardan birini sahiplenerek bir hayat kurtarabilirsin!

Yorumlar