Büyük Pireneler Golden Retriever Mix İnceleme

Büyük Pireneler Golden Retriever Mix İnceleme
Golden Retriever, Büyük Pireneler, Karışık Cins Köpekler

Büyük Pireneler Golden Retriever Mix İnceleme

Ava Channing 12 ay önce 1 Yorum Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekilerminyatür schnauzer özellikleri
 • Büyük Pireneler Golden Retriever Mix'i Almamanız İçin 3 Neden
 • 3 Neden Büyük Pireneler Golden Retriever Mix AKA Golden Pyrenees almalısınız
 • Altın Pireneler Karmasının Görünüşü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Golden Pyrenees Retriever Yavruları Satılık
 • Büyük Pirenelerinizi ve Golden Retriever Mix'inizi AKA Golden Pyrenees
 • Great Pyrenees Retriever Sağlık Sorunlarını Karıştırıyor
 • Golden Retriever Great Pyrenees (Golden Pyrenees) Köpek Maması Gereksinimleri
 • Golden Retriever Great Pyrenees Egzersiz Gereksinimleri
 • Büyük Pireneler Retriever Mix Eğitimi
 • Büyük Pireneler Golden Retriever Mix ve Aileleri
 • Referanslar:

Büyük Pireneler Golden Retriever Mix'i Almamanız İçin 3 Neden

Altın Pireneler cinsi sevgi doğası ile bilinir, ancak çok yıkıcı olabilir . Yeterince dikkat etmezseniz ve iyi bir şekilde eğitmezseniz, mobilyalarınızı ve hatta ayakkabılarınızı yok edebilir.

Altın Pireneler, onu disipline sokarken sakin ve sağlam bir sahibine ihtiyaç duyar. Aksi takdirde, bu köpek bir velet gibi davranabilir ve tüm komutlarınızı görmezden gelir. Altın Pireneler oldukça enerjik olabilir. Böylece, sahibini her zaman uyandırabilir veya çok yüksek sesle havlayabilir. Bu köpek, insanlara ve hayvanlara maruz kalmamışsa, bir kişiye veya başka bir evcil hayvana kasıtlı olarak saldırabilir.Her durumda, köpek ezici bir şekilde büyük olabilir ve bir yabancıya korkutucu görünebilir. Yavru köpekliğinden beri Altın Pireneleri eğitmedikçe bu inatçı bir davranış haline gelebilir.Büyük Pireneler Golden Retriever Mix, özellikle köpek henüz eğitilmemişse, çok küçük çocuklara sahip olmak için iyi bir seçim değildir. . Genel olarak, bu karışık ırkın onları disipline edebilecek güçlü bir sahibine ihtiyacı vardır. Ancak, eğitildikten sonra, bu köpek ailenizin bir parçası olabilir ve çocuklarınızı koruyacaktır. Onları kontrol edebilecek bir sahip olmadan, Altın Pireneler istedikleri şeyi oyun süresi boyunca çok kaba hale getirebilirler.

Ayrıca küçük çocuklar ve zayıf insanlar için oynayabilecekleri çok güçlü ve baskın olabilirler. Yeterli sevgi ve dikkat olmadan, evin içinde yıkıcı olabilir veya yabancılara çok düşman olabilirler. Altın Pireneler ayrıca aşırı derecede gürültülü ve hiperaktif olabilirler, böylece istemeden evde önemli şeyleri kesebilirler.Golden Retriever Great Pyrenees Mix büyük bir köpektir ve bu nedenle küçük apartmanlar gibi küçük alanlar için uygun değildir. . Enerjilerini genişletmek için çok fazla alana ihtiyaçları var. Aynı zamanda, emekliler bu köpeği refakatçisi olarak seçmemelidir. Emeklilerin hareket kabiliyeti sınırlıdır, ancak Altın Pireneler hiperaktif hale gelebilir ve sahibini etrafında sürükleyebilir. Bununla birlikte, bu köpek çok tembel olabilir ve gündüz çok uzun şekerlemeler alabilir ve özellikle sahibi düzenli olarak beslemezse zaman zaman aşırı yemek yiyebilir.

Hızlı kilo alabilir ve çeşitli hastalıkları beraberinde getirebilen yerleşik bir yaşam tarzı yaşayabilir. Bu nedenle, düzenli egzersiz ve oyun süresi vermeniz gerekir.

Pyrenees Retriever'ın sizin için mükemmel bir yavru olduğundan emin misiniz? 30+ Golden Retriever karışık ırk türlerinin tam listesine göz atın.Çok araştırma yapmak ister misiniz? Golden Retriever karışımları için Internets'in en derin köpek yavrusu yorumları. Bu kılavuzlar, mizaç, sağlık, maliyetler ve daha fazlası dahil olmak üzere, her bir karışım cinsi hakkında benimsemesi gereken en önemli bilgileri içerir.

 1. Corgi Golden Retriever Mix
 2. Border Collie Golden Retriever Karışımı
 3. Avustralya Çoban Golden Retriever Mix
 4. Rottweiler Golden Retriever Karışımı
 5. Dachshund Golden Retriever Mix
 6. Labrador Golden Retriever Mix
 7. Bernese Dağ Köpeği Golden Retriever Mix
 8. Pitbull Golden Retriever Mix
 9. Büyük Pireneler Golden Retriever Mix
 10. Alman Çoban Golden Retriever Mix

3 Neden Büyük Pireneler Golden Retriever Mix AKA Golden Pyrenees almalısınız

Golden Retriever Great Pyrenees Mix, doğal oyunculuğu ve insan sahibine ve ailesine sadakati nedeniyle harika bir aile hayvanıdır. . Altın Pireneler, köpek uygun şekilde eğitildiği sürece çocuklara bile eğlenceli ve şefkatlidir. Ayrıca evin ve mülkün çok iyi koruyucularıdır. Ustalarını uyarmak için, bir yabancının görüşüne kolayca havlarlar. Altın Pireneler köpeği ailenizi koruyor. Çocuklarınıza bakmak son derece dikkatli.

Golden Retriever Great Pyrenees Mix, ipeksi pürüzsüz olana kadar fırçalayabileceğiniz kalın bir kürk mantoya sahiptir. Saçlarını fırçalamayı seviyorsanız ve haftada üç kez evinizi süpürmeye zarar vermediği sürece, bu köpeğin paltosunun tadını çıkaracaksınız. Aslında, ceket parlak parlıyor ve sizin ve köpeğinizi gören herkes için çekici.Bu karışık cins aynı zamanda oyun aktivitelerinizde ve düzenli koşu veya yürüyüş egzersizlerinizde değerli bir arkadaştır. Eğitildikleri sürece, çocuklarınız için de iyi yoldaşlar olabilirler. Golden Retriever Great Pyrenees Mix'in varlığı özellikle egzersiz yapmayan insanlar için çok cesaret vericidir. Fiziksel olarak eğitilmiş ve fiziksel olarak aktif köpek, en sevdiği evcil hayvanla birlikte koşarak veya yürürken kilo vermek ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek isteyen herkes için bir ilham kaynağı olabilir.

Altın Pireneler Karmasının Görünüşü, Kişiliği ve Özellikleri

Ağırlık Standart: 75-120 lbs
Yükseklik Standart: 25 inç ila 32 inç
Ömür 10 ila 13 yıl
Ceket Tipi Çift, yoğun, uzun
Kaplama Rengi Beyaz, Gri, Kahverengi, Siyah, Krem, Altın, Sarı, Üç Renkli
Atma Miktarı Orta ila ağır
Mizaç Akıllı, bağımsız, inatçı, sevecen, sadık, koruyucu, oynak
havlama Evet (özellikle geceleri)
Cins Grubu Çalışma, Spor

Golden Pyrenees Retriever'lar genellikle 120 lbs ağırlığa kadar büyürler, ancak kontrolsüz bir diyetle 220 lbs'ye bile ulaşabilirler. Ayrıca 32 inç uzunluğa kadar büyüyebilirler. Bu büyük köpekler temel olarak inatçı olan ancak uygun ve yeterli eğitim ile sevecen ve koruyucu hale gelebilecek çalışan ve spor köpeklerdir.

Bu köpek ırkı montunun çeşitli renklerine sahiptir, ancak kürk dökülmesi bazılarında ağır olabilir. En önemlisi 13 yıla kadar yaşayabilmeleridir. Ayrıca yüksek sesle havlarlar, bu da onları iyi bekçi köpekleri yapar.Golden Pyrenees Retriever Yavruları Satılık

Golden Pyrenees yavrularını satın almayı planlıyorsanız, bir satıcıyla anlaşma yapmadan önce bunları karşılayabildiğinizden emin olun. Bunun nedeni, kalitesine veya sağlık durumuna bağlı olarak size 500 ila 5000 dolar arasında bir maliyete sahip olmalarıdır. . Yavruların fiyatları genellikle ebeveynlerin maliyetine bağlıdır. Bir evcil hayvan mağazası köpeği genellikle daha düşük bir fiyat alır. Ancak, belgeleri olan kaliteli köpek yavruları genellikle daha yüksek maliyetlidir.

İşin püf noktası, bu karışık cins için iyi bir damızlık bulmaktır. Golden Retriever, Great Pyrenees ve Golden Pyrenees ırkları arasındaki fiziksel farklılıkları iyi bildiğinizden emin olun. Herhangi bir uygun hizmet için düşmeyin. Emin değilseniz, Altın Pireneler konusunda bir uzmana danışın. İnternette satılan köpekler için online ödeme konusunda dikkatli olun. Satıldıkları yere gitmek en iyisidir. Güvenilir yetiştiriciler genellikle köpek yavrusu ve ebeveyn köpeklerin aşı kayıtlarını ve diğer önemli belgeleri tutar.Altın Pireneler yetiştiricilerinin listesi:

 1. Şok Aile Çiftliği Büyük Pireneler
 2. Kucaklama Kupası Mastiffs Strafford, MO
 3. Büyük Pyrenees yavrusu Buckley, WA
 4. J & R Rancho Büyük Pireneler Smithfield, VA
 5. Büyük Pyrenees yavrusu - Weston, OH

Büyük Pirenelerinizi ve Golden Retriever Mix'inizi AKA Golden Pyrenees

İster yavru köpekleri ister yetişkin Altın Pireneleri damat edin, önce montla ilgilenmelisiniz. . Ceket çok kalın, yün benzeri bir kıvama sahiptir. Bu kaplamaya özellikle dikkat edin, çünkü genellikle kum ve yaprakların yanı sıra çubuklarla ve enkazlarla kaplanır. İpek kadar yumuşak ve pürüzsüz tutmak için düzenli olarak temizleyin ve fırçalayın.

Altın Pireneleriniz düzenli olarak yıkanmalı ve fırçalanmalıdır. Yavrularınızı her gün fırçalayın, ancak yetişkinler için haftada bir kez fırçalamaya başvurabilirsiniz. Kuyruğu bile fırçalayın, ancak köpeğiniz bu kısımda hassas olduğundan dikkatli olun.Köpeğinizi tımarlamak için ihtiyacınız olacak araçların listesi:

 1. Pim Fırçası
 2. Tırnak makası
 3. Tarak
 4. Deshedder

Altın Pireneler ayrıca ağız hijyeni için düzenli tırnak düzeltme ve diş fırçalamaya ihtiyaç duyar . İnsan ağız bakımı için en düzenli diş macununun güçlü aromaları olduğundan, köpeğiniz için önerilen bir diş fırçası ve diş macunu için veterinerinize danışın. Er ya da geç, köpeğiniz düzenli olarak yaptığınız sürece tımar seanslarına alışacaktır.

porgi köpek

Great Pyrenees Retriever Sağlık Sorunlarını Karıştırıyor

Büyük boyutları ve doğal olarak güçlü bağışıklıkları nedeniyle, Altın Pireneler nadiren hastalanırlar. Bununla birlikte, sadece Golden Retriever veya Great Pyrenees ırklarında yaygın olan hastalıkları devralma şansı vardır. . Büyük Pireneler temel olarak kalça displazisine, şişkinliğe, kemik kanserine ve lüks patellalara eğilimlidir. Kürkleri kalınken sıcak ortamlarda yaşarlarsa, cilt problemleri geliştirme eğilimindedirler.

Büyük Pireneler fiziksel bir kusur olarak çift çiğ pençelere sahip olabilir. Gerekirse bunun için bir işlem gerekebilir. Golden Retriever'lardan karışık cins köpeğiniz kanser, kalça displazisi, konjenital göz kusurları, von Willebrand hastalığı, kalp problemleri ve cilt problemlerine yakalanabilir.

Büyük Pireneler Golden Retriever Mix'in sağlığı söz konusu olduğunda başlıca endişeler şunlardır:

 1. Kalça displazisi
 2. Patellar Luxation
 3. Willebrand Hastalığından

İşte küçük sağlık sorunları:

 1. Konjenital Göz Kusurları
 2. Şişkinlik

Böylece, köpeğinizin düzenli olarak sahip olması gereken testler şunlardır:

 1. Kan testleri
 2. X-ışınları
 3. Bukkal Mukozal Tarama
 4. Oftalmik Sınav
 5. Tam Fizik Muayene

Golden Retriever Great Pyrenees (Golden Pyrenees) Köpek Maması Gereksinimleri

Yiyecek ihtiyaçları, köpek yavrusu veya köpeğinizin yaşına, büyüklüğüne ve aktivite düzeyine bağlıdır. Büyük Pirenelerle Geçen Golden Retriever Mix, 'dev' bir köpek cinsidir. Bu, iştahının büyük olduğu anlamına gelir. Ortalama olarak, özellikle kuru kibble olmak üzere dört ila beş fincan yemek yiyor. Bu, vücudunu ve dişlerini iyi durumda tutar. Bununla birlikte, dezavantajı, bu yiyeceğin köpeğin hızlı kilo almasını sağlamasıdır. Bu nedenle, ana yemeğini yedikten sonra köpeği atıştırmalıklarla aşırı beslemekten kaçının .

Altın Pirenelerinizi, yüksek kaliteli ve ağırlık aralığı ve büyüklüğü için tasarlanmış genel köpek maması ile besleyin. Boyutları daha büyük olsalar bile veya daha fazla yemek yeme eğilimi gösterdiklerinde soğuk havalarda yemeklerini düzenleyin. Kilonuzu normal bir aralıkta tutmak için köpeğinize fiziksel egzersizler verin .

Golden Retriever Great Pyrenees Egzersiz Gereksinimleri

Golden Pyrenees yavruları ve yetişkinleri, büyüklükleri nedeniyle sadece orta derecede aktif olabilirler. Çoğu zaman uyuma eğilimindedirler. Bu nedenle, formlarını korumak için iki saatlik düzenli egzersiz istenir. Köpeğinizi zinde ve aktif olarak uzun yürüyüşler yaparak veya parkta ya da mahallede geçirin. Her gün bir veya iki saatlik bir yürüyüş, kilo alma eğilimi olan bir cins için ekstra yağ yakmak için yeterli olmalıdır . Kapalı mekanda oyun süresi Altın Pirenelerinizin fazla enerjisini yakmak için de iyidir.

Altın Pireneler veya bazılarının altın pirenlerle ilgili problemi, 220 pound ağırlığa kadar büyüme eğiliminde olmalarıdır. Bu nedenle, bu alışkanlığı sürekli düzenli egzersiz yaparak kırmalısınız. Onları uzun süre ısıya maruz bırakmamaya dikkat edin. Mümkünse egzersiz sırasında onlara yeterince su ve gölge verin. Çünkü dünyanın daha soğuk bölgelerine alışkınlar.

Aralıklı şekerleme şeklinde de egzersiz molaları verin . Bu, Golden Pyrenees yavruları ve bir kanepe patates olarak kullanılan yetişkinler için yeterince iyi olmalıdır. Bu köpekler, getirme oyunları gibi açık hava oyunları oynamayı sever. Ayrıca yüzme seanslarınızda size ve diğer aile üyelerine katılabilirler. Ayrıca onlarla geniş ve açık ama tamamen güvenli bir yerde koşabilirsiniz.

Egzersizin önemi, onları sağlıklı bir kilo aralığında tutmaktır. Köpeğiniz aşırı kilo alırsa hastalanır. Uzun mesafelerde yüzmek veya koşu yapmak istemiyorsanız, bir topu kovalamaktan halat çekmeye kadar çeşitli oyun aktivitelerine sahip olabilirsiniz. Köpeğinizin güvenliğinden emin olduğunuz sürece bunu diğer köpeklerle yapabilirsiniz. En önemli şey, köpeğiniz için çok sıcak olmadığı sabahın erken saatlerinde veya öğleden sonra geç saatlerde oyun aktivitenizi yapmaktır.

Genel olarak, maksimum fayda için aşağıdaki egzersizleri tavsiye ederim:

 • Koşu yapmak
 • Yürüme
 • Bir topun peşine düşmek
 • Yüzme
 • Halat

Golden Pyrenees köpek ya da yetişkin köpeğinizin size itaat edecek kadar eğitimli olduğundan ve dışarıda almaya karar vermeden önce diğer insanlarla ve köpeklerle yeterince arkadaş canlısı olduğundan emin olun. Eğitimsizse, uyarılarınızı görmezden gelir veya diğer köpeklere saldırabilir veya kamu mallarını yok edebilir.

Büyük Pireneler Retriever Mix Eğitimi

Golden Retriever ile Geçilen Büyük Pireneler, baskın bir karaktere sahip bir köpektir. Bu nedenle, özellikle zayıf istekli veya zayıf sesli sahiplere cevap vermez. Bu köpeği eğitmek zaman alabilir, çünkü doğal olarak baskın doğasına meydan okumak zordur. Altın Pireneler köpeği harika bir bekçi köpeği ve sahibi olan insan ailesini koruyabilir. Ancak, bunu yapabilmesi için, sağlam ve sakin bir sahibin ona davranması gerekir.

Eğitim tutarlı ve düzenli olmalıdır. Eğitim tutarlı değilse, bu tasarımcı ırkının tüm komutlarınıza sağır bir kulak çevirmesi mümkündür. Tutumunu kaldıramayacağınız takdirde onu bir köpek itaat okuluna göndermeniz gerekir. Sizin tarafınızdan hiçbir tehdit, köpeği eğitecek kadar iyi olmayacaktır. Sadece sakin ve sıkıysanız size saygı duyar.

Büyük Pirenelerle Geçilen Golden Retriever için en iyi eğitim şekli sosyalleşme eğitimidir. Zaten size itaat ettiğinden emin olduktan sonra onu birçok insana ve diğer birçok köpeğe maruz bırakmalısınız. Kendinizi paket lideri olarak kanıtladığınız sürece, alfa erkekleri size patron gibi davranacaktır. Genel olarak, akıllılar. Böylece, onları eğitmenize izin veriyorlarsa, kolayca eğitilebilirler. Ancak, ihtiyaç duyduğunuzda profesyonel eğitim dersleri almaktan çekinmeyin.

Büyük Pireneler Golden Retriever Mix ve Aileleri

Golden Retriever köpekleri ile çaprazlanmış büyük Pireneler, onlara bakan aileye adanmıştır . Aslında, büyük bir köpek diğer evcil hayvanlarla dost olduğu için insanlarla dosttur. Köpeği hala bir köpek yavrusu olduğu için eğittiğiniz sürece, insanlara nasıl davranması gerektiği konusunda herhangi bir sorun beklemezsiniz. Ailenin eğlenmeyi seven bir üyesi olarak, Golden Retriever Great Pyrenees Mix, aile üyelerine her birine saygı ve itaatle davranır.

Aslında, bu karışık cins, insan ailelerine sadık olan iki köpek ırkının bir haçıdır. Golden Retriever, atış oyununu hasar görmeden almak konusunda Amerika'daki aileler tarafından güveniliyor. Büyük Pireneler, koyunları Fransa'daki kurtlardan koruyan bir bekçi köpeğidir. Aslında XIV.Louis bu köpeği Fransa'nın ulusal köpeği ve 17. yüzyılda Fransız asaleti olarak adlandırdı. İkinci Dünya Savaşı'nda Büyük Pireneler, Fransız askerleri tarafından belge vermek için kullanılan haberci köpeklerdi. Aslında, Golden Retriever ve Büyük Pireneler sadece ailelere değil, tarihte savaşlar sırasında krallıklara ve ordunun tüm alaylarına sadık kalmıştır.

Referanslar:

 1. Lasanta, T., vd. 'Akdeniz Dağ Manzarasında Marjinal Tarımın Ayak İzi: Orta İspanyol Pirenelerinin Bir Analizi'.Toplam Çevre BilimiVol. 599-600 2017, s. 1823-1836, Doi:. 10.1016 / j.scitotenv.2017.05.092.
 2. Holly, Vanessa L., vd. 'Golden Retriever Kistik Uvea Hastalığı: Batı Kanada'da On Yıl Boyunca Yanardöner Kistler, Pigmenter Üveit ve Pigmenter / Kistik Glokomun Boyuna Bir Çalışması'. Veteriner Oftalmolojisi, cilt. 19, hayır. 3, 29 Haziran 2015, s. 237-244., Doi: 10.1111 / vop.12293.
 3. Bauer, Nona Kilgore. Aptallar için Golden Retriever. Aç Akıllar, 2000
 4. Cunliffe, Juliette.Büyük Pireneler. Kennel Club Books, 2009.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Retriever
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Pyrenees

Yorumlar