Pug Köpek Karışımları: Muhtemelen Hiç Duymadığınız 33 Farklı Pug Melezleri

Pug Köpek Karışımları: Muhtemelen Hiç Duymadığınız 33 Farklı Pug Melezleri

Pug kadar harika salak, komik ve sevimli çok az ırk vardır. Bu köpekler, ikonik kırışıklıkları ve ezilmiş yüzleri için tüm dünyada seviliyor. Boyları küçük olabilir, ancak kişilikleri hayattan daha büyük ve tamamen sevimli. Onlar mükemmel aile arkadaşı , çok sevecen ve insanlarına bağlı olduğu bilinen, her zaman dikkat ve kucaklaşma isteyen. Onların uysal doğa ve tatlı mizaç karşılaştıkları hemen herkesin dikkatini çekmek. Birçok Pug karışımının yaratılmasının birincil nedeni budur.

Küçük boyutları göz önüne alındığında, bu köpeklerin çoğu, fiziksel özelliklerinde büyük farklılıklar gösterebilse de, çok büyük olmazlar. Bir Pug ebeveyni ile doğan köpekler, yavruyu oluşturan özelliklerin birçoğunu miras alma eğilimindedir. Boksör çok çekici. Gerçekten ilginç cins isimleri, yakında keşfedeceğiniz gibi, Pugları diğer köpek ırklarıyla karıştırmaktan da çıkıyor.Dışarıda çok fazla köpek ırkı olduğu için bu tam bir liste değil, ama kesinlikle bu küçük karışımların ne kadar harika olabileceği konusunda size iyi bir fikir verebilecek bir liste. Tabii ki, bu gezegendeki her köpek, hem görünüm hem de kişilik açısından benzersiz bir bireydir. Ancak, çoğu Pug karışımının kesinlikle keyifli olduğunu düşünüyoruz ve sizin de seveceğinizi biliyoruz. İşte kalbinizi eritecek 33 muhteşem melez.

Not: En şirin isimleri ilk sıraya koymadan edemedik, ancak bunun dışında bunlar belirli bir sırada değil.

İçindekilerPug Karışık Irkları

Düzinelerce Pug türü mevcuttur ve bazıları diğerlerinden daha yaygındır. 33 farklı Pug melezine genel bakışımız, en sevilen ve en nadir, en beklenmedik kombinasyonları araştırıyor. Bu kapsamlı kılavuzda, aileniz için göz önünde bulundurmanız gereken en iyi pug karışımlarına ve bir eve getirdiğinizde ne beklemeniz gerektiğine bakıyoruz.Sarılmak (Sibirya Husky ve Pug)

Kıvrılmış Kuyruklu Küçük Ten Rengi Kabarık Köpek

Pug ve Husky'yi bir araya getirmek, tıpkı ebeveynleri gibi neşeli ve özverili bir melez ile sonuçlanır.

bu Sarılmak Karışım, olası olmayan ebeveynlerden gelse de, deneseler bile daha mükemmel bir isme sahip olamazlardı. Pug çok güzel sarhoş sahibinin kucağında tembellik etmeyi tercih eden yaratık. Buna karşılık, Sibirya Husky tamamen oyun zamanı ve egzersiz. Hafife alınmaması gereken çok yoğun bir yaşam tarzı yaşıyorlar.Pug'ın tatlılığı genellikle iyi dengelenmiş olsa da, Hug'ın Husky soyundan gelen bir miktar inat görmeyi bekleyebilirsiniz. Sarılmanıza iyi baktığınızdan emin olun. ne kadar egzersize ihtiyaç duyacaklarını belirleyin. Genellikle ne zaman oynamanız gerektiğini size söylemekten çekinmezler. Onları erkenden eğitmek ve sosyalleştirmek, iyi davranışları garanti eder, böylece parlak ve mutlu kişilikleri daha da güzel bir şekilde parlar.

Chug (Chihuahua ve Pug)

Küçük Tan ve Kara Köpek

Bu köpekler ilgi odağı olmayı severler, ancak ihtiyaçları, şefkatli bir kalp ve şaşırtıcı bir sevgi kapasitesi ile dengelenir.

bu çuvallamak köpek dünyasındaki küçük ırklar arasında çok öne çıkan ebeveynlerden gelmektedir: Chihuahua ve Pug. Küçük boyutlarına rağmen, Chug'unuzun canlı, vokal ve süper cesur olmasını bekleyebilirsiniz. Genellikle büyük köpekler olduklarını düşünmeyi severler.Chug bir sürü tutar sadakat ve koruma küçücük bedenlerinde. Yeni insanlarla ve hayvanlarla arası pek iyi olmayabilir, bu yüzden onları erken yaşlardan itibaren uygun şekilde sosyalleştirmeye özen gösterin. Uyanıklıkları ve havlama eğilimleri, onları bir bekçi köpeği için iyi bir seçim haline getirir.

Bugg (Boston Teriyeri ve Pug)

Küçük Siyah Beyaz Köpek Kameraya Bakıyor

Bu köpekler, her iki ebeveynin de eşit, tatlı mizaçlara sahip olması için yetiştirildiği için harika evcil hayvanlardır.

Bugg, küçük cins ebeveynlerden gelen köpeklerin bir melezidir. Boston terrier ve Pug. İkisinin de kısa burunları, kırışık yüzleri ve anlamlı gözleri var. bu bu karışımın rengi değişebilir , ebeveynlerinin farklı renkte paltoları olduğu göz önüne alındığında, ancak genellikle diğer karışımlar arasında oldukça birleşik bir görünüme sahip olacaklardır.

Evcil hayvan ebeveynlerine çok bağlıdırlar ve yanlarında vakit geçirmekten başka hiçbir şeyi sevmezler, bu yüzden tüylü arkadaşınızın gerçekten bir aşk böceği olacağına güvenebilirsiniz. Onlar eğitime iyi giden zeki köpekler ve onları çocukların ve diğer hayvanların etrafında sosyalleştirmenin çok kolay olduğunu göreceksiniz. Aslında, küçük bir karışım oldukları için, çocukların Bugg'ınıza zarar vermediğinden emin olmalısınız.Box-A-Pug (Boksör ve Pug)

Tan ve Beyaz Köpek Kameraya Bakıyor

İsimlerine rağmen, lütfen bu değerli yaratığa zarar verecek hiçbir şey yapmayın.

Box-A-Pug'lar komik bir karışımdır ve genellikle normal Pug'lardan biraz daha büyük Boksör ebeveynleri nedeniyle, ancak her iki ebeveynden de tanıdık, içeri itilmiş burun ile. Pug'ın neşeli doğası, Boxer'ın sert kişiliğini çok iyi bir şekilde öfkelendirir. Box-A-Pug'lar genellikle çok zeki köpeklerdir. ailelerini memnun etmeye hevesli . Onları sosyalleşme, itaat ve emirler konusunda iyi eğitmek çoğu zaman oldukça kolaydır.

Onlar mükemmel oyun arkadaşları çünkü bir merakları ve yaşam sevgileri var. Bu, çocuklarda mükemmel bir şekilde çalışır ve onları harika aile arkadaşları yapar. Box-A-Pug'ınızın, Boxer ebeveynleri çok eğlenceli olduğundan, Pug ebeveynlerinden çok daha oyuncu ve daha aktif olduğunu göreceksiniz. yüksek enerjili köpek . Tüm köpekler gibi, onları optimal sağlıkta tutmak için bir egzersiz rutinine ihtiyaç duyacaklar, bu yüzden ihtiyaçlarını karşılamak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Pugland (West Highland Beyaz Teriyer ve Pug)

Bunun için gerçekten esprili kelime oyunlarımız yok, Pugland kulağa hoş bir yer gibi geliyor. Pugland'ınız bir Pug ve bir Westie , ki bu nispeten nadir bir karışımdır. Bu melezi bu listeye ekledik çünkü harika bir suç ortağı oluyorlar, çünkü Puglands her zaman böyle olacak. tüm maceralarına eşlik etmeyi seviyorum . Çok büyüme eğilimi göstermezler, ancak çok fazla oyun ve egzersizle yakılması gereken iyi miktarda enerjileri vardır.Puglandlar ailelerle arası iyidir, ancak daha az kabadayı çocukların yanında olmayı tercih . Bu, onları, küçük çapkın tiplerin aksine, daha büyük çocuklu aileler için daha iyi bir seçim haline getirebilir. Tam olarak bir azizin sabrına sahip olmasalar da, onlara başkalarıyla iyi oynamayı öğretmek oldukça kolaydır, bu yüzden onlarla mümkün olan en kısa sürede sosyalleşmeye çalışmalısınız.

Puggit (İtalyan Tazı ve Pug)

Yuvarlak Gözlü, Kıvrılmış Kuyruklu, Kırmızı Koşumlu Orta Boy Tan Köpek

Bu karışım evinize çok fazla enerji getirecek.

Puggat ile karıştırılmaması gereken Puggit, zarif İtalyan Greyhound ve rotund Pug'ın tuhaf ortaklığından çok yönlü bir karışımdır. olduklarını göreceksiniz çok oyuncu çok fazla heyecan isteyen yaratıklar. Bu, büyük ölçüde İtalyan Greyhound mirasından kaynaklanmaktadır, ancak yorgun olduklarında oturma odasında iyi bir takılma seansını da takdir ederler.Bu köpekler iyi kalpli ve daha küçük çocuklarla bile aile ortamlarında güzel şeyler yapın, ancak evcil hayvanlarınızla çocuklarınız arasındaki etkileşimi her zaman denetlemeye özen göstermelisiniz. Çocukların yanındayken, çok küçük hayvanların yanında dikkatli olun. Puggit'inizin İtalyan Tazı tarafında bir kontrol edilmesi zor olan av sürüşü . Puggit'inizi onlarla aynı evi paylaşacak evcil hayvanlarla iyi bir şekilde sosyalleştirin ve onlara her gün en az 45 dakika orta derecede egzersiz yaptığınızdan emin olun.

Puggat (Rat Teriyer ve Pug)

Puggit ile karıştırılmaması gereken Puggat, küçük ve canlı ebeveynlerden gelir: Sıçan Teriyer ve Pug. Puggat'ınızı bir kıvrak ve canlı yaratık etrafta dolaşmak için bir sürü süper parlak enerjiyle. Puggat'ınızın Rat Terrier tarafı av aramak için etrafı koklamak için cazip gelebilir, ancak Pug tarafı onları etkili bir şekilde yumuşatır.

Bu giden köpekler çok arkadaş canlısı ve çekici çoğu insanla arkadaş olmaya yetecek kadar - hayvanlar ve insanlar. Onları küçük çocuklar ve evcil hayvanlar etrafında denetlediğinizden emin olun. Yavruyken herkesi tehlikeden uzak tutmak için uygun sosyalleşmeye ihtiyaçları olacak. Bu köpekler çok enerjik olsalar da aslında egzersiz için korkunç bir ihtiyacın yok . Sadece sıkılmalarını ve beklenmedik yıkıcı davranışlar sergilemelerini önlemek için onları her gün yeterli aktivite ve oyunla meşgul ettiğinizden emin olun.

Bassugg (Basset Hound ve Pug)

çimenlerin üzerinde yürüyen kahverengi ve ten rengi karışık köpek

Bassuggs, sizi ne kadar önemsediklerini size bildirmekten çekinmeyen sevgi dolu köpeklerdir.Başka bir olası olmayan maçta, Bassugg, her zaman meraklıların birliğinin sonucudur. Basset Hound ve uykulu, rahat Pug. Bu, kişiliklerin garip bir kombinasyonunu yaratır, ancak bize sorarsanız, onlar genel olarak oldukça soğuk köpekler . Mizaçları güzel bir şekilde eşitlenir ve onları birçok farklı aile düzeninde başarılı olabilecek çok yönlü bir köpek yapar.

Zekaları, Basset Hound ebeveynlerinin peşine düşer, bu yüzden onları beslemeye de hazırlıklı olmalısınız. meraklı zihin yeterliliğe. Onlara her gün yeterli aktivite ve egzersiz vermek can sıkıntısını ve hayal kırıklığını uzak tutacaktır. Basset Hounds etrafı koklamayı sevdiğinden, uzaklaşmalarını beklemek ilginç kokuları araştırmak için. Onları mutlu ettiği için zaman zaman buna şımartmak iyidir, ancak bu davranışı sınırlamak için onları eğitmek imkansız değildir.

Pug Pit (Amerikan Pitbull Teriyeri ve Pug)

Dilini Çıkarmış Gülümseyen Küçük Siyah ve Tan Köpek

Pug Pit, oyun zamanından başka hiçbir şeyi sevmeyen, son derece sevecen bir sevgilidir.

Pitbull'ların bu kadar kötü bir üne sahip olması çok yazık. Pound'a gönderilen çok sayıda köpek genellikle bir tür pitbull veya Pitbull karışımı. Pug Pit böyle bir karışımdır, ancak bu sevgili köpeklerden birini tanımak size dünyanın genel olarak Pitbull'ların ve karışımlarının ne kadar güzel olabileceği hakkında hiçbir şey bilmediğini gösterecektir.

Pug soyları onları çok daha rahat kılıyor, bu yüzden fazla talepkar değiller ama koruyucu olabilir ailelerinin ve topraklarının. Bu, özellikle erken yaşlardan itibaren itaat eğitimi ve sosyalleşme ile kolayca yönetilir. Yüksek zekaları, eğitimi kolay bir iş haline getirir. Eğitimlerine ne kadar erken başlarsanız, inatçılık görme olasılığınız o kadar azalır. Genel olarak, bu köpekler, yumuşak kalpleri onları en çok mutlu eden büyük (veya terbiyeli boyutta) bebeklerdir. sana sarılmak rahat kucağınızda – pek çok kişinin varsaydığı gaddarlıktan çok uzak.

Pugador (Labrador Retriever ve Pug)

Çimlerde Saplı Yapılı Küçük Tan Köpek

Pugador'un cana yakınlığı, onu her türden aile için harika bir eşleşme haline getiriyor.

bu Labrador Retriever Amerika'nın en popüler köpeğidir , bu yüzden Pugador garip bir eşleşmeden gelse de, ortaya çıkan melez sevmek çok kolay hangi yönden bakarsanız bakın. Pugador'da, ebeveynlerinin her ikisi de insanlarına son derece bağlı köpekler olduğu için neredeyse eşsiz bir sadakat bulacaksınız. Auraları sadece hafif güneş ışığı yayan çok rahat, yumuşak köpekler olma eğiliminde olacaklar.

Bu kadar sevimli bir köpeğe sahip olmanın, onların da oldukça muhtaç. Ayrılık kaygısını tetiklememek için Pugador'unuzu çok uzun süre yalnız bırakmamaya çalışın. Bu köpeklerin makul miktarda egzersize ihtiyacı olacak ve özellikle aile olarak yapıldığında büyük olasılıkla yüzmekten keyif alacaklardır. Ortalama bir Pug'dan çok daha büyük olacak şekilde büyüdüklerinden, bacaklarını uzatabilecekleri bir yere sahip olduklarından emin olmalısınız. İyi bir çitle çevrili bahçe yapacak.

Sheltie Pug (Shetland Çoban Köpeği ve Pug)

Sheltie Pug'ın her iki ebeveyni de küçük ırklar olarak kabul edilir, bu nedenle bu köpeğin çok fazla büyümemesini bekleyebilirsiniz. Sheltie Pug'ın ebeveynlerinin birliği, çok ilginç bir köpek yapar. Her iki ebeveyn de iken çok sadık köpekler Sahipleriyle vakit geçirmeyi seven Shetland Çoban Köpekleri, çok muhtaç Pug'dan daha uzak olma eğilimindedir. Bu, onlar hakkında çok onurlu bir hava ile bir karışım yapabilir.

Sheltie ebeveynliği, Sheltie Pug'ınızda şu şekilde görünebilir: sürü içgüdüsünün bir parçası olarak kıstırma . Bu, onlardan mümkün olan en kısa sürede eğitmeniz gereken kötü bir davranıştır. Pug'ın daha sessiz bir yaşam tarzına olan eğilimi göz önüne alındığında, Sheltie Pug, diğer ebeveynleri kadar çalışmaya uygun olmayacaktır. Buna rağmen, bu köpekler yeterince eğlenceyi severler. maceracı arkadaş . Şımarık Pug tarafını yatıştırmak için onlara bolca sevgi ve şefkat gösterdiğinizden emin olun.

Pomapug (Pomeranya ve Pug)

Kabarık Kürklü Küçük Tan ve Siyah Köpek

Pomapug, her ikisi de ilgi odağı olmaktan zevk alan küçük cins ebeveynlerden gelen özel bir köpektir.

Bu melezin her zaman ilgi odağı olmayı özlediğini göreceksiniz. Çoğu zaman, her şeyi kendi başlarına yapmak yerine sahibinin kucağında rahatlamaktan memnundurlar. Yeterince doğru, Pomapug ayrılık kaygısına yatkın , bu yüzden onları çok uzun süre yalnız bırakmamak için elinden geleni yapmalısın. Pomapuglar mutlu olduklarında her yaşam alanını canlandırabilen parlak ruhlar olma konusunda iyi bir iş çıkarırlar.

Onların uyanıklığı onları iyi bekçiler , ancak boyutları göz önüne alındığında muhtemelen evi koruma konusunda pek ikna edici olmayacaklardır. Oynamak için güzel bir gün olduğunda, bu küçük serseriler güneşte koşmaya bayılacaklar, bu yüzden onların enerjilerine uyum sağlamaya hazır olmalısınız. Onlar çok fazla egzersiz gerektirmez ama normal oyun süresinde eğlenin. Taleplerini takip ettiğinizden emin olun.

Cocker Pug (Cocker Spaniel ve Pug)

Demiryolu Raylarında Duran Küçük Tan Köpek

Cocker Pug'lar nazik, sevecen ve sabırlı oldukları için harika bir aile hayvanıdır.

Çok güzel Cocker Pug, Pug'ın tüm imza sevimliliğine sahiptir. Cocker Spaniel'in zarafeti . Bu köpekler genellikle çok oyuncu ancak Cocker Spaniel'in itaatkar doğası tarafından dengelenecektir. Bu, artı zekaları onları eğitmek çok kolay , bu yüzden itaatlerini ve emirlerini, ayrıca mümkün olan yerlerde püf noktalarını da öğrenmelerinde sorun yaşamamalısınız.

Cocker Pug'lar küçük çocukların yanında iyi olacaktır, ancak yine de etkileşimleri denetlemeniz gerekir. Onlar adil ve sosyal köpeklerdir. diğer evcil hayvanlarla birlikte olmanın tadını çıkarın , iyi sosyalleşmeleri şartıyla. Cocker Pug'ın hoş kişiliği, etrafta olmaktan keyif almalarını sağlar. Bol oyun zamanı, aktivite, egzersiz ve izin verecekleri tüm sevgiyle onları mutlu ettiğinizden emin olun. (Spoiler: çok fazla!)

Japug (Japon Çene ve Pug)

Kırmızı Kulaklı ve Ezilmiş Yüzlü Küçük Beyaz Köpek

Japuglar, karşılaşabileceğiniz en dengeli köpeklerden biridir.

Japug, Japon Çenesinin disiplini, Pug'ın sevgisi ve her ikisinin de sadakati ile çok iyi huylu bir kucak köpeği olarak ortaya çıkıyor. Çok fazla esnekliğe sahip çok hoş türlerdir. Onlar birçok aile ortamında iyi çalışacak kadar sabırlı , yumuşak kişilikleri ve olağanüstü sabırları ile. Yine de bunu uzak oldukları anlamına gelmeyin. Japonların ne zaman belirli bir şekilde davranmaları gerektiği konusunda iyi bir sezgileri vardır.

Gerilim yüksek olduğunda, yapabilirsiniz uyanık olmalarını beklemek . Yine de, o kadar çok havlamazlar. İyi bekçi köpekleri olmalarını bekleyemezsiniz, ancak apartman hayatı için mükemmel şekilde uygundurlar. Onlar çok fazla egzersiz gerektirmez , onları zaman zaman daha büyük bir alanda oynamaları için dışarı çıkarabildiğiniz sürece, yanınızda olmaları şartıyla küçük bir evde çok mutlu olabilirler. Ya da kucağınızda.

Pugairn (Cairn Teriyeri ve Pug)

Küçük Gri Pis Köpek Kameraya Bakıyor

Pugairn, öncelikle Pug mirası nedeniyle çok iyi huylu bir köpektir.

bu Cairn korkunç çok cesur ve heybetli bir köpek olma eğilimindedir, bu nedenle her zaman rahatlamış Pug'ı karışıma dahil etmek kişiliklerinin gücünü yumuşatır . Bu, deneyimsiz sahipler için onları daha kolay hale getirir, ancak bunu karakterden yoksun oldukları anlamına gelmez. onlar çok ruhlu, sosyal köpekler çevrelerindeki dünya için sağlıklı bir merakı olan.

Pugairnler diğer insanları ve hayvanları tanımaktan hoşlanır, ancak herhangi bir aksiliği önlemek için onlara başkalarının yanında davranmayı öğretmelisiniz. Sahiplerini memnun etmeyi seviyorlar, bu yüzden onları eğitmek çok kolay olmalı. İnsanların bu sevgisi, onların çok iyi aile hayvanları yapın , küçük çocuklu evlerde bile. Olmaları gereken yerde naziktirler ve ne zaman hangi şekilde davranmaları gerektiğini ayırt etmede harikadırlar.

Puganese (Havanese ve Pug)

Puganese, her ikisi de evcil hayvan ebeveynlerinin kucağına mükemmel şekilde uyan küçük ebeveynlerden gelen sevimli bir karışımdır. Sonuç, harika bir şekilde ufacık bir köpek yaklaşık 10 kilo ağırlığında , sahiplerinin övgü ve sevgisine her zaman hazırdır. Bu köpekler çok zekidir ve genellikle Havalı ebeveynlerinin merakını miras alırlar. Bu onları biraz işler ters gidiyor gibi göründüğünde panik , bu yüzden güvenliklerinden emin olmanız gerekir. Bu onları çok muhtaç köpekler yapabilir. Onlara karşı sabırlı olun ve kendilerini güvende hissettiklerinde kişiliklerinin gerçekten parladığını göreceksiniz.

Puagnese, daha büyük çocukları küçük çocuklara tercih etseler de, aileleriyle takılmayı sever. Bu hassas karışım olarak mantıklı ani hareketleri sevmez . Onları istikrarlı bir ortamda tutmak, mutluluklarının anahtarıdır, bu yüzden evinize bir Puganese davet etmeden önce bu ihtiyacı karşıladığınızdan emin olun.

Pugese (Çin Tepeli ve Pug)

Yuvarlak Gözlü ve Düz Yüzlü Küçük Gri Tüysüz Köpek

Pugese, çok benzersiz görünen iki köpeği alır ve sevimli bir şekilde türünün tek örneği olan bir köpek yaratır.

Çin Tepeli ve Pug farklı amaçlar için yetiştirildi, eski gemilerde haşere avlamak ve ikincisi olarak hizmet veren kraliyet arkadaşı hayvanlar. Orijinal amaçları farklı olsa da, ikisinin karışımı, salak da olsa çok sadık ve sevimli bir köpek yapar.

Pugeler, evcil hayvan ebeveynlerinin yüzlerinde gülümsemeler görmeye bayılırlar, bu yüzden genellikle ruh halini aydınlatmak için komik tuhaflıklara girerler. Buna rağmen onlar yabancılara karşı dikkatli olabilir ve evlerini ve çevresindeki bölgeyi koruyucu. Yeterince sabırla onlardan bunu eğitebilirsin. Bunu gençken yapmak en kolayıdır. Tanıdıkları ve güvendikleri insanların yanında gerçekten rahattırlar. Sevdiklerinden uzak olmak, bazı ciddi hastalıklara yakalanmalarına neden olabilir. ayrılık kaygısı . Her zaman yanlarında birinin olması için elinizden gelenin en iyisini yapın yoksa çok üzülürler.

Pug-Pamuk (Pamuk de Tulear ve Pug)

Pug-Coton küçük bir melezdir. çok sık görmeyeceğim . Ancak, birini tanımak keyifli bir deneyimdir. Harika canlı kişilikleri vardır, bir odaya girdiklerinde varlıklarını bildirmekten asla korkmazlar. Sosyalleşmeyi severler ve diğer köpeklerle iyi geçin ve hatta kediler ve diğer hayvanlar. Sadakatleri ve samimiyetleri onları etrafta olmaktan zevk alıyor.

Pug-Cotons olabilir enerjik köpekler , ancak bu her bir köpeğe bağlı olacaktır. Onları dışarı çıkararak oyun zamanı ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. düzenli yürüyüşler , ancak köpeğiniz talep etmedikçe çok yoğun olmaları gerekmez. Asıl zorluk, bu son derece zeki köpeği eğlendirmektir. Onları kendi hallerine bırakmak, gerçekten korkunç can sıkıntısı büyüleri yaratabilir ve böylece yıkıcı davranış dönemlerini tetikleyebilir. için elinden geleni yap onları meşgul et yine de, değerli çiçek tarhlarınızı kurtarabileceksiniz. Daha da önemlisi, Pug-Coton'unuz mutlu ve memnun kalır.

Pugalier (Şövalye Kralı Charles ve Pug)

Bir ağacın önünde duran kıdemli pugalier

Pugalier, iki iyi huylu köpeğin yavruları olan yufka yürekli, eğlenceyi seven bir karışımdır.

Puglaiers uyanık, enerjik köpekler oyun zamanını sevenler. Parıldayan kişilikleri onları çok çekici kılıyor. Köpek parkında daha fazla zaman için onların ricalarına karşı koyamayacaksınız. Sık sık oldukları gibi onları şımartmak iyidir iyi huylu . Zekaları, köpek yavrusu yaşam evresini geçtikten sonra bile onları eğitmeyi kolaylaştırır. Bu, onları ailenizin diğer küçük üyelerine (hem çocuklar hem de hayvanlar) tanıtmanın muhtemelen çok kolay olacağı anlamına gelir.

Onlar her zaman hoş olan köpeklerdir. sarılmaya hazır evcil hayvan ebeveynleri veya diğer hane halkı üyeleri ile. Sadece Pugalier'inizin keskin duyularının onları çok uyanık hale getirdiğini unutmayın. Bir şeylerin ters gittiği konusunda yanılırlarsa, onları sakinleştirdiğinizden emin olun. Size olan bağlılıkları, onlara bakmayı mutlak bir rüya haline getirir, bu yüzden Pugalier'inizle geçirdiğiniz her anın kıymetini bilin.

Oyuncak Poxer (Oyuncak Tilki Teriyeri ve Pug)

Büyük Yuvarlak Gözlü Küçük Tan Karışık Köpek

Bu köpekler biraz enerjik olabilir, bu nedenle düzenli oyun ve günlük egzersiz yaptığınızdan emin olun.

Toy Poxers canlı, ilginç köpeklerdir. Pugların daha çekingen ve gevşek olduğunu biliyor olabilirsiniz, ancak Toy Fox Terrier karışıma daha fazla canlılık getiriyor . Bu melez, bu listedeki diğer köpeklerden biraz daha yaramaz olacağından emin. Büyük kişilikleri var ve onların maskaralıklarına ayak uydurabilecek bir sahibine ihtiyaçları olacak. Bu nedenle, ilk kez köpek sahipleri için en iyi seçim olmayabilirler.

Düzgün sosyalleştirilmemişse, bu köpekler bir daha küçük çocukların yanında sabırsızlık eğilimi . Küçük yaşlardan itibaren güzel oynamanın öğretilmesi ve çocuklarla olan tüm etkileşimlerinin denetlenmesi zorunludur. Her aile için uygun olmasalar da, Toy Poxer'ın onlara saygı gösterebilecek insanlara verecek inanılmaz miktarda sevgisi var. Daha büyük çocuklar Toy Poxer ile harika bir şekilde çalışırlar.

Pug Zhu (Shih Tzu ve Pug)

Küçük Krem Renkli Karışık Köpek

Pug Zhus, sevgi dolu bir evde olduklarında parıldayan, saray soytarı tipi sevimli kişiliklere sahiptir.

Hem Pug'ın hem de Shih Tzu Çinli ırklardır. Bu köpeklerin her ikisinin de kraliyet ailelerinin refakatçisi olması amaçlandı. Onlar evlerinde ön planda olmaktan başka hiçbir şeyi sevmezler . Pug Zhu'nuzun aynı olmasını bekleyebilirsiniz. Pug Zhus'un sorunu, oldukça zeki olmaları ve bu nedenle sevimli olduklarını bilmeleridir. Bu, onları eğitirken inatçılık sorunlarına yol açabilir, bu nedenle sabrınızı koruduğunuzdan ve iyi davranışları cömertçe ödüllendirdiğinizden emin olun.

Bu köpekler kesinlikle ilgi ve sevgi için yaşa . Onlara yeterince sağlarsanız, kesinlikle davranmaya daha istekli olacaklardır. Pug Zhu'nuzu çok uzun süre yalnız bırakmamak için elinizden gelenin en iyisini yapın, çünkü onlar kesinlikle çok çabuk yalnızlaşacaklar. Birinin her zaman yanlarında olabileceği evlerde en iyisini yaparlar.

Tibet Pug (Tibet Spaniel ve Pug)

Karda Küçük Kahverengi Tüylü Köpek

Tibet Pug'ı, Pug ve Tibet Spaniel ebeveynlerinden gelir.

Bu karışımın Pug ve devasa Tibet Mastifinden geldiğini düşünerek endişeye kapılabilirsiniz. Bu karışımın nasıl görüneceğinden tam olarak emin olmasak da biraz rahatlayabilirsiniz. Tibet Pug'un anne ve babası oldukça minyondur, bu karışımı kucak köpeği için iyi bir seçim . Tibet Pug'unuzda türünün tek örneği bir bağlılık bulacaksınız, çünkü onlar her zaman olduğunuz yerde olmak, yaptığınız şeyi yapmak isteyeceklerdir. Daha rahat bir yaşam tarzı yaşamaya meyilliyseniz, onlar da aynı şeyi gayet iyi takip edebilirler. Sadece düzenli egzersiz için dışarı çıkardığınızdan emin olun, çünkü hala buna ihtiyaçları olacak.

Bunun ötesinde, Tibet Pug'ınız harika bir arkadaştır çünkü onlar nazik ve şefkatlidir . İnsan duygularını iyi kavradıkları görülüyor ve yüksek duygusal zekaları sadece sevme kapasitelerini artırıyor. Çocuklu bir aileniz varsa, bu melez, yeni keşfedilen sürülerinin her bir üyesini çekincesiz sevecek harika bir aile köpeği olacaktır.

Puginese (Pekinli ve Pug)

Kabarık Kıvrılmış Kuyruklu Küçük Tan Karışık Köpek

Komutları dinlemek iyi olmasa da, Puginliler kolayca sosyalleşir.

İki sevilen Çin ırkının bir başka karışımı da Pug ve Pug'dan gelen Puginese'dir. pekinez ebeveynler. bu başka doğal kucak köpeği kim herkesten tonlarca ilgi görmeyi sevecek. Bu köpekler oldukça asil ve onurlu olsa da, güçlü kişilikler onları eğitmek için bir meydan okuma haline getirebilir - sadece işleri kendi yöntemleriyle yapmak isterler. Eğitimlerine çok erken başlayarak inatçılıktan kaçınabilirsiniz.

Onlar çok arkadaş canlısı ve her iki insanla da vakit geçirmeyi seviyorum ve hayvanlar benzer. Bu, çocukların daha küçük veya daha büyük olmasına bakılmaksızın, onları bir aile evcil hayvanı için iyi bir seçim haline getirir. Bir Puginese sevilmemek zor, çünkü onlar son derece çekici . Canlı kişilikleri, etrafta olmayı keyifli hale getirir. Etrafta bir Puginese varken eviniz kesinlikle çok daha parlak olacak.

Pugshire (Yorkshire Teriyeri ve Pug)

Küçük Beyaz Uzun Tüylü Köpek

Pugshire, aynı zamanda oynamayı da seven sevimli bir kucak köpeği için Pug ve Yorkie ile evlenir.

Pugshires, her ikisi de sahipleri tarafından sevilmeyi seven küçük köpekler olan Pug ve Yorkshire Terrier ebeveynlerinden gelir. Bu onları yapar fantastik, sevgi dolu arkadaşlar - daha küçük, daha başıboş çocukların yanından pek memnun olmasalar da. Yine de, sosyalleşmesi ve eğitilmesi kolay akıllı köpeklerdir. Bu karışım aktif olmayı ve oynamayı sevdiğinden, itaatlerini erken öğrenmeleri önemlidir.

Hayal gücünüzü zorlayacak kadar büyük olmasalar da, yürüyüşe çıktığınızda onları düzgün bir şekilde kontrol edebilmek isteyeceksiniz. Bu onları tehlikeden uzak tutabilir. Evcil hayvan ebeveynleri dikkatli olmazsa, meraklı doğaları en iyisini elde edebilir. eğer başarabilirsen uyarılma ve dikkat ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak , o zaman Pugshire'ınızla olan bağınızın kesinlikle olağanüstü olacağını göreceksiniz.

Malti-Pug (Malta ve Pug)

Olumlu bir şekilde parıldayan bir güneş topu olan bir köpek arıyorsanız, memnun etmeye hevesli , ve süper sevecen , sonra Malti-Pug'dan başkasına bakmayın. Bu köpeklerin hemen hemen herkesle arkadaş olmak istediğini ve en sevdikleri insanlarla (ve hayvanlarla) mümkün olduğunca takılmayı seveceğini göreceksiniz. Bu, onların çok önemli olan başka bir melez oldukları anlamına gelir. ayrılık kaygısına yatkın , bu yüzden uzun süre yalnız kalmamaları için ekstra özen gösterin.

Neyse ki, büyük aileler için ideal bir evcil hayvandır ve yeni sürülerinin hemen hemen tüm üyelerine iyi gelecektir. Onların sevgi ihtiyacını giderebilirseniz, Malti-Pug'ınızın her zaman onlardan istediğinizi yapmaya istekli olduğunu göreceksiniz. Onlar eğitilmesi kolay çok akıllı köpekler. Çalışmalarını ciddiye alırlar ve başarılarından dolayı sağlıklı bir gurur duyarlar. Eğitimlerini birçok olumlu pekiştirme ve muamele ile tamamladığınızdan emin olun.

Pughasa (Lhasa Apso ve Pug)

Küçük Siyah Tüylü Köpek Çimenlere Yatıyor

Bu karışım, listemizdeki en sevecen ve itaatkar olanlardan biridir.

Pughasa'nın iki çok tatlı, itaatkâr köpekte ebeveynliği vardır: Lhasa Apso ve Pug. Pughasa'nızı bir insanları memnun eden , ailenizin tüm üyeleriyle vakit geçirmeyi seven. Bu onların sosyalleşmelerini çok kolaylaştırır. Doğru bir şekilde eğitildiklerinde, bekçi köpeği olarak çok iyi yapmak çocuklarınız ve eviniz için. Sadece onlara durumlara nasıl uygun şekilde yanıt vereceklerini öğrettiğinizden emin olun, böylece yabancılara karşı gereksiz yere saldırgan olmazlar.

Pughasa'nızın ihtiyaçlarına katılmak, bir bol oyun zamanı ve sağlıklı ikramlar iyi davranışları pekiştirmek. Pughasa'nız oldukça aktif olacak, bu yüzden günlük egzersizlerini yaptıklarından emin olun. Küçük tarafta olma eğiliminde olduklarından, onları çok çabuk yormamaya özen gösterin. Sizin için düzenli bir tempo, küçük köpeğiniz için koşuyor olabilir.

Pug Shiba (Shiba Inu ve Pug)

Sivri Kulaklı Orta Boy Tan Köpek

Shiba Inu ebeveynleri oldukça aktif bir köpeğe borç verebilir.

Pug Shiba'da kendinizi çok sıra dışı bir karışımla bulacaksınız. bu Shiba Inu cinsinin özellikle muhtaç köpekler olmadığı, genellikle oldukça ciddi olduğu ve bağımsızlığı tercih ettiği bilinmektedir. Öte yandan Puglar, çok fazla dikkat ve sevgi ile en iyi şekilde işlev gören çok sosyal hayvanlardır. Pug Shiba, birleşmelerinin bir sonucudur ve genellikle daha iyi ayarlanmış olmak her iki ebeveynden de. Hâlâ arkadaş canlısılar ama kendi başlarına bırakıldıklarında gayet iyiler (çok uzun olmadığı sürece kimse bundan hoşlanmaz!).

İcin hazirlanmis enerji ihtiyaçlarını karşılamak ve ne zaman oynamaya hazır olduklarını görmek için onları gözlemlemeye çalışın. Diğer insanlar ve evcil hayvanlar arasında daha uyumlu olmalarına yardımcı olmak ve aynı zamanda doğuştan gelen av dürtülerini engellemek için onlara erken yaşlardan itibaren itaat eğitimi ve sosyalleşme vermeniz gerekecektir.

Pushon (Bichon Frise ve Pug)

Bu listedeki daha yumuşak karışımlardan biri, Bichon Frise ve Pug ebeveynlerinden gelen Pushon'dur. Bichon Frise'in kürkü ikoniktir ve Pushon'unuzun bu tatlı buklelerden bazılarını devralması muhtemeldir. Olmasalar bile, bu karışımın harika bir refakatçi köpek olduğu neredeyse garantidir. Her ikisi de ebeveynleri harika sosyal ve arkadaş canlısı , bu melezi gerçekten büyüleyici bir hale getiriyor. Mümkün olduğunda yeni arkadaşlarla tanışmak için onları dışarı çıkarmanıza ve dışarıda olmadığınızda tüm dikkatinizi onlara vermenize ihtiyaç duyacaklar.

Bu köpekleri uzun süre yalnız bırakmayın, çünkü onlar kesinlikle ayrılık kaygısı geliştirin . Pushon'unuz dışa dönük olmak zorunda olsa da, özellikle küçük çocukların yanında, erken dönemde sosyalleşmeye ihtiyaçları olacaktır. Bichon'lar gibi itaat eğitimine de özel önem verin. meraklı doğa Pushon'unuzun ani seslere ve tanıdık olmayan insanlara karşı temkinli olmasına neden olabilir.

Golden Pug (Golden Retriever ve Pug)

Sopayla Oynayan Küçük Tüylü Altın Köpek

Bu köpeğin tipik bir Golden Retriever'dan çok daha küçük olmasını bekleyin.

bu altın boksör garip ebeveynlerden, Pug ve Golden Retriever'dan gelen nefis tuhaf bir köpektir. Her iki ebeveyn de kesinlikle çok popülerdir ve pratik olarak çekicilik taşırlar, bu nedenle Altın Pug'ınız süper sevimli köpek . Herkes onlarla iyi geçindiğinden ve sürülerine derinden bağlı olduklarından, bu köpekler bir aile arkadaşı için mükemmel bir seçimdir.

Onlar sakin köpekler Yaptığınız şeyi yapmaktan ve hayatın kolay akışıyla gitmekten fazlasıyla memnun olanlar. Baştan itibaren iyi bir itaat eğitimi, Golden Pug'ınıza gerçekten iyi davranışlar aşılayabilir, bu nedenle onların alçakgönüllü eğilimlerinin ve zekalarının olduğunu bilmekten mutlu olacaksınız. bu karışımı eğitmeyi kolaylaştırın . Bu köpekler, normal Golden Retriever'lar kadar aktif olmayacaklar, ancak yine de diğer köpekler gibi düzenli yürüyüşlere ve oyun zamanlarına ihtiyaç duyacaklar.

Pug-A-Mo (Amerikan Eskimo Köpeği ve Pug)

Küçük Beyaz Tüylü Köpek

Ebeveynleri Amerikan Eskimo Köpeği ve Pug olan Pug-A-Mo'nuzda çok özel bir arkadaş bulabilirsiniz.

Bu köpek kesinlikle arkadaş canlısı ve kibar , ama aynı zamanda evi koruma yetenekleri de var. Ailelerine bağlılıkları onları iyi bekçiler yapar , çünkü bir şeylerin ters gittiğini anlayan keskin duyuları vardır. Bu duyuları olabildiğince erken eğiterek daha iyi bileyebilirsiniz.

Bu köpekler çok tatlı Güvendikleri kişilerin yanında olduklarında, onları ailenizin her bir üyesine düzgün bir şekilde tanıttığınızdan ve en kısa zamanda iyi bir şekilde sosyalleştirdiğinizden emin olun. Eskimo Köpek soyu sayesinde Pug-A-Mo muhtemelen aktif, enerjik bir köpek olacak . Bu köpekten köpeğe farklılık gösterecek olsa da, özellikle bu bir melez olduğu için, onları her gün orta derecede yoğun egzersiz için dışarı çıkarmanız gerekecek. Sadece ne zaman dışarı çıkmak istediklerini izlediğinizden ve egzersizlerini gerektiği gibi ayarladığınızdan emin olun.

Corgi Pug (Gal Corgi ve Pug)

Kıvrılmış Kabarık Kuyruklu Küçük Tan Köpek

Yıkıcı davranışlara yol açabileceğinden, bu karışımla can sıkıntısından kaçınmak önemlidir.

bu Corgi Pug karışımı iki ikonik köpeği ufacık sevimli bir kürk demetinde birleştirir. Her ikisi de ebeveynleri iken ailelerinin yanında sevecen ve tatlı , Corgi Pug'ınızın sonucunu biraz daha az tahmin edilebilir hale getirebilecek farklılıkları var. Corgi'nin enerjik, heyecan verici kişiliği, Pug'ın rahat doğasını gerçekten güçlendirebilir. Bu nedenle, bu köpeklerin daha fazla enerji ihtiyacı var normal bir Pug'ın yapacağından daha fazla.

Yine de, Pug ebeveynliği, bu köpeğin çok yoğun egzersiz gerektirmeyeceği anlamına gelir ve bu da onları düzenli, titiz oyun süresi için çok meşgul olabilecek insanlar için iyi bir uyum haline getirir. Bu karışımı sosyalleştirmek oldukça kolaydır, çünkü doğal olarak arkadaş canlısı köpek . Bir aile evcil hayvanı düşünüyorsanız, Corgi Pug evinize hoş bir katkı olacaktır.

Ori Pei (Shar-Pei ve Pug)

Çimenlerin Üzerinde Küçük Tan Kırışıklıklı Köpek

Çoğu Ori Peis, tam bir Pug'dan daha az muhtaç olan, arkadaş canlısı ve nazik köpeklerdir.

Ori Pei'den geliyor Shar Pei ve her ikisi de sevimli, buruşuk cilde sahip Çinli ırklar olan Pug ebeveynleri. Bunun ötesinde, orada bu ırklar arasında pek fazla benzerlik yok . Ori Pei'niz her iki ebeveynin de baskın özelliklerini alabilir. Yine de, bu melez, geliştiricisi Aaron Silver'ın 1970'lerde karışımı yaratmasından bu yana yaklaşık altı nesil melez köpek üretti. Bu nedenle, hem görünüm hem de kişilikteki sonuç biraz daha tahmin edilebilir.

Özellikle erken yaşta sosyalleşirlerse, diğer aile üyeleriyle iyi geçinirler. Bununla birlikte, onları avlamaya getirmeyecekseniz, mümkün olan en kısa sürede onlardan eğitmeniz gereken bir av sürüşü sergileyebilirler. Ori Pei'niz oldukça aktif, ancak çok fazla egzersiz gerektirmez . Onları günlük kolay bir yürüyüş için dışarı çıkardığınızdan ve evde oynamaları için bolca zaman ayırdığınızdan emin olun.

Pugapoo (Kaniş ve Pug)

Çimenlerde Oturan Küçük Gri Kıvırcık Köpek

Pugapoo, ebeveynlerini bu kadar sevimli yapan birçok özelliği üstlenir.

Listemizdeki son karışım parlak, eğlenceyi seven, sevimli ebeveynler - Kaniş ve Pug. Her iki ebeveyn de zeki ırklar olduğu için Pugapoo'nuz neredeyse her zaman çok akıllı olacaktır. Gösteriş yapmayı severler, onları ailenizin her üyesini memnun edecek çok komik köpekler yaparlar.

Pugapoo'nuza bir ile çok fazla zihinsel uyarım oyuncaklar , oyunlar ve egzersiz . Bu süper akıllı köpeği hiçbir şey yapmadan yalnız bırakmak, kesinlikle sıkılmalarını ve yıkıcı davranışlar sergilemelerini garanti edecektir. Her gün hızlı bir yürüyüş onları tatmin etmeye yardımcı olur ve aynı zamanda vücutları için de iyidir. Güçlü kişilikleriyle başa çıkmayı taahhüt edebilirseniz ve eğlence için yüksek ihtiyaç , kendinizi her zaman sizi gülümsetmeye istekli muhteşem bir arkadaşla bulacaksınız.

Son düşünceler

Pug karışımları, bir Pug cinsinin tüm benzersizliği ile eşleştirilmiş bir Pug tutmanın zevkini yaşamak isteyen herkes için harika köpekler yapar. Gezegendeki her köpek kuşkusuz kendi hayvanıdır, ancak bir melezi tanımak konusunda olağanüstü bir şey vardır. İster tek başına ister bir ailesi olsun, hemen hemen herkes için uygun bir şey var. Pug karışımları, oradaki en tatlı, en aptal olanlar arasındadır ve yeni melez köpeğinizde büyük keyif alacağınızdan eminiz.

Bu komik küçük köpekler hakkında bir şeyler öğrenebildiğinizi umuyoruz. Her köpeğin, sahiplerinin karşılamaya çalışması gereken özel ihtiyaçları vardır ve Pug karışımınız da farklı değildir. Bu listedeki hemen hemen her köpek, sahiplerinin hayranlığının odağındayken en iyi şekilde geliştiğinden, onları sevgiyle yıkadığınızdan emin olun. Siz ve köpeğiniz arasında güçlü, sevgi dolu bir bağ geliştirmek, birlikte hayatınızın tadını çıkarmak için çok önemlidir, bu yüzden her zaman arkadaşınıza ne kadar önem verdiğinizi gösterin.

Yorumlar