En İyi Köpek Cinsi DNA Testleri: Nasıl Çalışırlar ve En İyi Evde Kullanılan Kitler

En İyi Köpek Cinsi DNA Testleri: Nasıl Çalışırlar ve En İyi Evde Kullanılan Kitler

Sığınağınızın başka hangi cins olabileceğinden şüpheleniyor musunuz? Ya da belki kurtardığınız şeyin ne olduğunu bilmek için can atıyorsunuz. melez yavru ? Eh, okuyucu, şanslısın. Bir köpek ırkı DNA test kiti, köpeğinizin hangi ırklardan yapıldığını belirlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda olası kalıtsal hastalıklar hakkında da yararlı bilgiler sağlayabilir.

Diğer evcil hayvan ürünlerinin çoğundan farklı olarak, özellikle kapsamlı ve güvenilir bir seçenek arıyorsanız, köpek DNA kitleri söz konusu olduğunda sınırlı seçenekler vardır.Piyasadaki en iyi dört köpek cinsi evde DNA test kiti markasını, nasıl çalıştıklarını, bir DNA test kiti seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve daha fazlasını inceledik. Öyleyse, köpek DNA'sı hakkında bilinmesi gereken her şeyi keşfedelim.

Bir Bakışta: Köpekler İçin En İyi DNA Testleri

Bilgelik Paneli logosu Derecelendirmemiz

En İyi Genel

Hikmet Paneli PremiumChewy.com'da görüntüle Gemiye binme logosu Derecelendirmemiz

Çoğu Seçenek

Irk ve Sağlık

EmbarkVet.com'u ziyaret edin DNA My Dog logosu Derecelendirmemiz

Bütçe DostuDNA Benim Köpeğim

Easy DNA'yı ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi daha fazla bilgi edinmek için her bir şirketin web sitesine götürecektir. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanabiliriz.

İçindekilerKöpek Irkı DNA Testi Almak İçin Nedenler

Bilgisayar başında gözlüklü köpek

Siz (veya köpeğiniz) “Neden bir köpek DNA testi için para harcayayım?” Diye merak ediyor olabilirsiniz.

İşte ülke çapındaki köpek severlerin köpeklerinin DNA'sını test etmelerinin başlıca nedenlerinden bazıları.

Bilgilendirici

Diyelim ki harika bir itin gururlu sahibisiniz. Bu durumda, yoldan geçen biri size yavrularınızın cinsini her sorduğunda bir dolar kazanmış olsaydınız, muhtemelen bir milyoner olurdunuz. Sonuçlarınızı aldıktan sonra,yavrularını hangi ırkların oluşturduğunu kesin olarak söyleyebilirsin. Ayrıca, çoğumuz köpek sahipleri tüylü dostlarımız hakkında elimizden gelen her şeyi merak ederiz. Birçok evcil hayvan sahibinin sınırda bir takıntısıdır.

Bilimseldir

Yalnızca bilgilendirici olmakla kalmaz, aynı zamanda daha gelişmiş bazı DNA test kitleri size çok şey söyleyebilir köpeğinizin beklenen sağlığı hakkında. Örneğin, bir Laboratuarınız varsa, size onların çalışmaları hakkında bilgi verebilir.en riskli sağlık koşullarıKalça displazisi, göz rahatsızlıkları ve kanser gibi.Bundan, siz ve veterinerinizbir sağlık planı tasarlamakilgili endişelere dikkat etmeyi bilerek bu tür koşulları en aza indirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, onları yetiştirmeye karar verirseniz, bu koşullardan geçme ihtimalinin olup olmadığını size bildirir. Hiçbir DNA kitinin sağlık koşullarını teşhis edemediğini ve bunları kesin olarak tahmin edemediğini söylemeye değer. Ancak, genetiğe dayalı olarak gelecekte neler bekleyebileceğiniz konusunda bir ön bilgi sunabilir.

Komik

Yavru köpeğinize DNA testi yapmak için daha iyi bir neden, peki, neden olmasın? Onuntüm aile için eğlence. Ayrıca, çocuklarınız varsa, onları gemiye alabilir ve onlara DNA ve soy hakkında biraz bilgi verebilirsiniz. Yeterince eğlenceli hale getirirsen her gün bir okul günüdür.


Köpek Irk DNA Test Kitleri Nasıl Çalışır?

Köpek ağzına sürüntü ile DNA testi yaptırdı

Evde DNA test kitleri, ilk başta düşündüğünüz kadar karmaşık değildir.

Köpek DNA testlerioldukça basit. Lütfen aşağıdaki incelemelerimizi okuyun ve size, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçin. O kadar kolay. Sadece çevrimiçi siparişinizi verin ve kitinizi doğrudan kapınıza teslim edin.Kitin özel talimatlarını kullanarak,köpeğinizin yanağını silinDNA'yı toplamak için. Swabı birlikte verilen posta paketine dikkatli bir şekilde koyun ve belirtilen süre içinde şirkete iade edin. Ve orada en iyi yaptıkları şeyi yaparlar, köpeğinizin DNA'sını test ederler. Yöntemlerine bağlı olarak, sonuçları size birkaç hafta içinde e-posta, çevrimiçi hesap veya salyangoz posta yoluyla gönderirler.

Herhangi bir sorunuz varsa, her şirketin kendilerine telefon veya e-posta yoluyla ulaşabilecekleri bir iletişim sayfası vardır. Sağlık değerlendirmesi sunan kapsamlı bir DNA kiti seçtiyseniz,bunu veterinerinle paylaş. Daha sonra, endişelerinizi ve oradan nereye gideceğinizi tartışmak için bir randevu alabilirsiniz.


Köpek DNA Testinde Nelere Bakmalıyım?

Mikroskoptan bakan bilim adamı

Satın almadan önce köpek DNA testinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmekte fayda var.Bu şekildesize ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği bulun. Düşünmeniz gereken hususlara bir göz atalım.

Derinlik

Köpeğinizin DNA'sını test etmenin ardındaki nedenleriniz, hangi kiti satın alacağınızı belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, bir sağlık analiziyle tamamlanmış derinlemesine bir DNA değerlendirmesi arıyorsanız, bu avantajı sunan daha gelişmiş (ve daha pahalı) bir seçenek isteyeceksiniz. Aynı şekilde, eğer sadece eğlence amaçlıysa, yavrularınızı hangi cinslerin oluşturduğuna dair genel bir bakışa odaklanan temel bir test.

Hassas

Bir DNA test kitinin doğruluk sunması gerekir. Aksi takdirde, ilk etapta yapmanın anlamı nedir. Yavrularınızın sağlığı ve olası üreme endişeleri hakkında fikir edinmek için evde bir DNA kiti satın alırsanız hassasiyet önemlidir. Satın almak istediğiniz testi araştırmak, doğruluk iddialarını anlamak ve incelemeleri okumak gerekir. Bazı kitler, memnun kalmamanız durumunda bir garanti de sunar.

Daha temel kitler, sonuçları daha küçük bir köpek ırkı veritabanıyla karşılaştırır. Bu daha küçük veritabanları yalnızca Amerika'da bulunan en popüler köpek ırklarını içerir ve bu nedenle köpeğinizin cins kompozisyonunun tam resmini yakalamayabilir. Ancak gelişmiş kitlersonuçları geniş ve kapsamlı bir veritabanıyla karşılaştırın, cins makyajlarının daha eksiksiz bir resmini sunuyor.Hız

Bir kez daha, DNA testi yapmanın ardındaki nedenler, sonuçlara ne kadar çabuk ihtiyacınız olduğunu belirleyebilir. Sadece eğlence içinse, sonuçların zamanlaması o kadar da önemli değil. Çoğu kit iadesini sunariki ila dört hafta içinde sonuçlar. Mümkün olduğunca çabuk yanıt arıyorsanız, veterinerinizin ofisinde test yaptırmayı düşünmeli veya sonuçları daha hızlı veren bir kit seçmelisiniz.


En İyi Köpek Irkı DNA Test Kitleri

Derinlik, hassasiyet ve hız sağlayan evde yapılan dört köpek DNA testi. Kitleri kendimiz denemek ve sayısız inceleme okumak da dahil olmak üzere birçok araştırmadan sonra, bu önerilen listeyi bir araya getirdik. Diğer kitlerin çoğu düşük puanlıdır, yeterince kapsamlı değildir veya zayıf müşteri hizmetleri sunar, bu yüzden onları bu incelemenin dışında bıraktık. Favorilerimize daha yakından bakalım.

Hızlı Karşılaştırma

gemiye binmekBilgelik PaneliorivetDNA Benim Köpeğim
# Test Edilen Irklar350+350+350+102
Genetik makyaj%5'e kadar%1'e kadarBilinmeyenBilinmeyen
# Sağlık Sorunları Test Edildi200+210200+Bilinmeyen
# Özellik Testleri20+3520+Bilinmeyen
Sonuç Geri Dönüşü2-4 hafta2-3 hafta10-14 gün1-2 hafta
Genetik Belirteçler200.000BilinmeyenBilinmeyenBilinmeyen
KesinlikBilinmeyen%98BilinmeyenBilinmeyen
Soy ağacıEvetEvetEvetNumara
Göreli BulucuEvetNumaraNumaraNumara
Müşteri servisiTelefon, e-postaTelefon, e-posta, sohbetTelefon, e-postaTelefon, e-posta
Akıllı Telefon UygulamasıEvetEvetNumaraNumara
Hayır Kurumuna BağışlarEvetEvetbilinmeyenEvet
Kit Sayısı4323
Fiyat aralığı129 - 199 $,99 - 9,9999,95 $ - 169,95 $.99 - .99

Bilgelik Paneli

Wisdom Panel Köpek DNA testleri

Bilgelik şu anda sunuyor üç DNA Kiti seçeneği:

 • Wisdom Panel Premium (en iyi seçimimiz)
 • Bilgelik Paneli Temel
 • Wisdom Panel Breed ID + Sağlık testi
Chewy.com'da görüntüle

Wisdom Panel'in Köpekler İçin Premium Cins Tanımlama ve Sağlık Durumu Tanımlama DNA Testi birçok özellik sunduğu ve dünya lideri genetikçiler ve veterinerler tarafından geliştirildiği için gözden geçirdiğimizdir. 350'den fazla köpek ırkını tarar ve diğer kitlerden daha doğru olan %1'e kadar tespit edebilir. Bu, köpeğinizin soy ağacının her santimini büyük büyükanne ve büyükbabalarına kadar keşfetmenizi sağlar.

Bu kit ayrıca 210'a kadar genetik riski tanımlar , sizin ve veterinerinizin sonuçları görmenizi, bir bakım planı oluşturmanızı ve sağlık risklerinin önüne geçmenizi sağlar. Wisdom Panel Premium kiti ayrıca, yavrularınızın sonuçları önemli bir sağlık sorunu gösteriyorsa, lisanslı veterinerleriyle ücretsiz olarak iletişime geçmenizi sağlar. Umarım, Fido sağlık endişelerinden uzaktır, ancak yine de bir taşıyıcı olabilirler. Rapor, gelecekteki yavruların sağlığını etkileyebilecek genetik faktörleri vurgulamaktadır.

Bilgelik Paneli kitiköpeğinizin özelliklerinin ayrıntılarına iner, ceket tipini, göz rengini, ideal kilo aralığını ve daha fazlasını açıklıyor. Diğer kitlerden daha fazla özelliği test eder. Akıllı telefon uygulamaları, tüm ayrıntıları elinizin altında tutmanıza ve aynı fikirde olan meraklı arkadaşlarınızla boş zamanlarınızda gezinmenize olanak tanır. Tek dezavantajı, Embark'tan (diğer kapsamlı seçenek) daha az kit seçeneği sunmalarıdır. Bu nedenle, benzersiz ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, Embark'ın seçeneklerini daha çekici bulabilirsiniz.

gemiye binmek

Köpek DNA Testlerine Başlayın

Şu anda teklifleri başlat dört DNA kiti seçeneği:

 • Biniş Irk ve Sağlık Kiti
 • Safkan Kiti Başlatın
 • Irk Kimlik Kitine Binmek
 • Yetiştirici Kitine Başlayın
EmbarkVet.com'u ziyaret edin

Embark's Breed & Health Kit, piyasadaki en gelişmiş ve kapsamlı testlerden biridir. Köpeğinizin genel DNA karışımının %5'ine kadar köpeğinizin genetiğini belirlemek için 350 cinsi tarar. Ayrıca DNA resmini tamamlamak için 200'den fazla bilinen köpek genetik sağlık problemini ve 20'den fazla fiziksel özelliği analiz eder.

Yatırım yaptığınız 'safkan' köpeğin gerçekten tek bir cins olduğundan ve yalnızca o cins olduğundan emin olmak istiyorsanız, Embark ayrıca bir Safkan testi de sunar. Umarım yetiştiricinizden gelen belgelere destek katacaktır. Ve yetiştiriciler, bu test sonuçlarını, pahalı fiyat etiketleri için daha fazla gönül rahatlığı olarak potansiyel alıcılara da sunabilir.

Embark'ın sonuçları daayrıntılı bir veteriner raporu ekleyinen iyi arkadaşınızın bakım planını oluştururken sizi ve veterinerinizi desteklemek için. Embark, köpek genetik testlerini araştırmak için Cornell Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nden bilim adamlarıyla birlikte çalışıyor. Size ve Fido'ya köpek bilimi dünyasında da bir fark yaratma seçeneği sunuyorlar. kullanırlar araştırma sınıfı DNA genotipleme platformu doğru sonuçlara ulaşmak için.

Sevdiğimiz bir diğer özellik ise Embark’sözel göreceli bulucu.Veritabanında sizinkiyle ilgili olan köpekler hakkında bilgi sağlar, onlara mesaj göndermenize ve kendi Uzun Kayıp Fido Ailesi yolculuğunuza başlamanıza olanak tanır. Bu kitin tek dezavantajı, diğer benzer kitlere kıyasla daha yüksek fiyatıdır.

Tüm Embark testlerindeki bir diğer benzersiz özellik, evcil hayvanınızın genetik olarak kurtlarla ne kadar yakından ilişkili olduğunu ölçmesidir. kurtluk puanı '. Bunlardan birine sahipseniz kurt benzeri ırklar , özellikle merak ediyor olabilirsiniz!

orivet

Orivet Köpek DNA Testi

Orivet şu anda sunuyor iki DNA kiti seçeneği :

 • Orivet GenoPet 5.0 Irk ve Sağlık Kiti
 • Orivet Köpek Irk Kimliği
Amazon'da görüntüle

Orivet'in yeni DNA test kiti GenoPet 5.0, dört ayaklı en iyi arkadaşınızı hangi ırkların oluşturduğunu yüzde olarak belirlemenizi sağlar. İleköpeğinizin DNA'sını 350'den fazla ırkla karşılaştırmak, köpeğinizin karışımında hangi nadir bulunanların olabileceğini keşfedebilirsiniz. Ayrıca, kürk ve göz rengi gibi köpeğinizin görünümünü benzersiz kılan genlere de bakar.

Köpeğinizin DNA'sını veritabanlarında çalıştırmak, aynı zamanda 200'den fazla kalıtsal hastalık taraması . Tüm bu bilgiler, size yardımcı olacak LifePlan raporlarına girer.köpeğinizin sağlık planını yönetin ve rutin sağlık bakımı hatırlatıcıları ayarlayın. Ayrıca beslenme önerileri, yetişkin kilo tahmini (12 aylıktan küçük yavrular için) ve daha fazlasını sunar.

Orivet, ayrıntıları veterinerinizle paylaşabileceğiniz kişiselleştirilmiş ve etkileşimli çevrimiçi hesabınıza yükler. Bu seçenek, benzer bir fiyat olmasına rağmen, Wisdom Panel ve Embark ile karşılaştırıldığında kapsamlı değildir. Ayrıca, web siteleri o kadar şeffaf değil. Ayrıca, bilgilendirici ve net detayları nedeniyle birçok kullanıcının sevdiği bir özellik olan bir soy ağacı sunmuyor.

DNA Benim Köpeğim

DNA Köpeğim Testi

DNA My Dog şu anda sunuyor üç DNA kiti seçeneği :

Delaware'deki köpek parkları
 • DNA My Dog Irk Kimlik Testi
 • DNA My Dog Irk Kimlik Testi ve Genetik Yaş Testi
 • DNA My Dog Irk Kimlik Testi ve Kurt Testi
EasyDNA.com'u ziyaret edin

Kendinizi kapsamlı DNA kitlerinin fiyat etiketlerinde bulursanız, aradığınız kit bu olabilir. 70 dolardan daha düşük bir fiyatla, DNA My Dog'un temel seçeneğidaha sınırlı cins karışımı cevaplar arayanlar için bütçe dostu.Sadece bir veri tabanına sahipler 102 ırk bugün, ancak daha fazlasını eklemek için çalıştığını iddia ediyor. Ayrıca onlar sadece köpeğinizin DNA'sında bulunan tüm ırklar yerine baskın ırklar hakkında rapor verin .

Ne yazık ki, bu, sonuçlarında daha nadir ırkları kaçırdıkları anlamına gelir ve bu da daha az doğrudur. Ancak daha azını test ettikleri için,sonuç geri dönüş süresi çok daha hızlıdır. Bu, hızlı sonuçları olan sade bir DNA raporu arayanlar için idealdir. DNA My Dog'a telefon ve e-posta yoluyla ulaşılabilir. Ancak, web siteleri, diğer web sitelerine kıyasla kitlerinin tüm detayları konusunda net değil.


Son düşünceler

Etrafımızdaki en iyi dört köpek ırkı DNA test kitini incelememizden de görebileceğiniz gibi, herkesin ihtiyacına ve bütçesine uygun seçenekler var . Umarım seçiminizi çok daha basit hale getirmişizdir. Wisdom Panel ve Embark en kapsamlı seçenekleri sunsa da, diğer ikisi sizin için daha iyi olabilir. Sonuçta, ne kadar ayrıntı aradığınıza ve bütçenize bağlıdır.

Etrafımızı saran sürekli gelişen teknoloji ile Fido'nun aile geçmişini geride bırakmak için hiçbir neden yok. Onları ata trenine bindirin ve en iyi arkadaşınızla ilgili tüm soy ağacı ayrıntılarını öğrenin. Herkes için eğlenceli ve bilgilendirici. Ayrıca, gelecekteki sağlıkları, ne beklemeleri gerektiği ve mümkün olduğunda sağlık risklerinin nasıl en aza indirileceği hakkında fikir verebilir. Köpek DNA'sı gerçekten ABC kadar basit olabilir.

Yorumlar