Köpekler Graham Krakerlerini Yiyebilir mi? Evet, Ama Moderasyonda!

Köpekler Graham Krakerlerini Yiyebilir mi? Evet, Ama Moderasyonda!

Yavru köpeğiniz kısa süre önce bir Graham Krakeri yemiş olabilir ya da yavru köpeğinize bir tane beslemeyi düşünüyor olabilirsiniz ve güvenli olup olmadığından emin değilsiniz. Ama muhtemelen kendinize sorduğunuz soru şudur. Köpeğim Graham Crackers yiyebilir mi? Cevap Evet , yapabilirler! Ancak en iyisi, yalnızca ölçülü olarak yapılmasıdır. Herhangi bir tatlı muamelede olduğu gibi, yavru köpeğinizin yediği fazla miktarlar, diğer istenmeyen olumsuz sağlık sonuçları da dahil olmak üzere muhtemelen köpeğinizin kilo almasına neden olacaktır. Bunu yakından izlemeniz gerekecek, özellikle de daha yaşlı bir köpeğe sahip olmak .

Graham Krakerleri insanlar tarafından sevilir ve köpeğinizin de onları kesinlikle seveceğinin garantisidir. Her zaman sadece köpekler için formüle edilmiş bir köpek ödülünü öneririz. Onlar için, yavrularınızın yediği tüm insan yiyeceklerinden daha iyi olacak. Çoğu insan gıdası şeker ve kalorilerde önemli ölçüde daha yüksek Bu, köpeğinizi çok daha olumsuz etkileyecekleri anlamına gelir. Köpeğiniz bir graham krakeri yerse ne bekleyebileceğinize bir göz atalım.Köpeğime Zarar Verecekler mi?

Graham Crackers For Dogs

Evet, Graham krakerleri köpeğinizi olumsuz etkileyebilir. onlara aşırı beslendi . Köpekler şekerli yiyecekler yediklerinde, bu onların kilo almasına ve potansiyel olarak diyabet dahil uzun süreli başka sağlık sorunlarına sahip olmalarına neden olabilir. İşte, olması gerekenden daha sık şımartırlarsa, yavrularınızın başına gelebilecek bazı şeyler.

küçük köpek koşum takımı

Şeker hastalığı: Bu, köpeğinizin sindirim sisteminden rahatlıkla kurtulabileceğinden daha fazla miktarda şeker aldığında olur. Bir köpek tekrar tekrar çok fazla şeker yediğinde ve kilo aldığında, Diyabet devreye girer ve sağlıklarının birçok bölümünde sorunlara neden olur.Obezite: Bu oldukça basittir. Defalarca fazla şeker tüketen köpekler kilo alacak ve bir süre sonra obez olmaya başlayacaktır. Bu onların hareket etmesini zorlaştıracak ve muhtemelen yavrularınızı bir kilo kaybı köpek maması.

Diş Sorunları: Köpekler, diyetlerine şeker eklenmediği için diş sorunları yaşayabilir. Diyetlerine şeker eklediğinizde, sürekli temizlenmedikleri takdirde dişlerinin çürümesine ve daha da hızlı çürümesine neden olur.

Sindirim sistemi: Bir köpeğin sindirim sistemi daha küçük olduğu için, köpeğin üzerindeki gerginlik daha zor olabilir ve bu da aşırı lekeye neden olabilir. Bu, köpeğiniz için uzun vadede kalıcı olumsuz sağlık etkilerine neden olabilir.Alerjik reaksiyonlar: Yavru köpeğiniz buğday alerjisinden muzdaripse, Graham Crackers'ın tamamen yasak olması gerekir. Büyük olasılıkla tahıl içermeyen bir köpek maması formülüne geçmeniz ve ardından yavrularınızın buğday veya Glüten içeren diğer ürünleri yemediğinden emin olmanız gerekecektir.

Besin değeri

Elma yiyen köpek

Graham Crackers, yavrunuzun tüketebileceği en kötü tatlı yemek olmasa da, aynı zamanda çok sık yememeleri gereken bir şeydir. Graham krakerleri un, yağ, pekmez, tuz, domuz yağı, katı yağ, tarçın ve büyük miktarda şeker .

Şeker doğası gereği köpekler için iyi değildir, bu yüzden yine ölçülü olmak burada önemlidir. Bir graham krakerinin içeriğine bir göz atalım ve neden diğer doğal gıdalardan daha az besin değeri olduğunu görelim.Karbonhidratlar

Graham krakerlerinin karbonhidratı yüksektir, bunu inkar etmek mümkün değil. Buğdaydan yapıldıkları için aşırı derecede yüksek karbonhidrat içeriği Bu da kilo alımına katkıda bulunan sebeplerden biridir. Bir köpeğin bağışıklık sistemi de bir ton karbonhidrat tüketilmesine iyi yanıt vermez.

Tüm karbonhidratlar eşit şekilde üretilmez. Graham Krakerleri büyük miktarlarda özellikle daha tehlikelidir çünkü karbonhidratlar şekere dayanır ve basit şeker formlarındaki doğal karbonhidratlardan değil. Köpek sindirim sistemleri karbonhidratları glikoza çevirir ve aşırı miktarda tüketilirse obeziteye neden olabilir.

Buğday

Graham krakerlerinin ana maddesi buğday . Graham krakerleriniz buğday veya glüten içeriyorsa, bu aynı zamanda yavrularınızın iyi tepki verebileceği veya vermeyebileceği bir şeydir. Köpeğinizin glüten intoleransı varsa, bu kesinlikle yavrularınızın sindirim sisteminde bir soruna neden olacaktır.

Böyle bir durumda, hızla düşük glütenli bir yiyeceğe veya hatta köpeğinizin sindirim sistemindeki gazı engelleyen bir yiyeceğe geçmeniz gerekecektir. Nihayetinde buğday, köpekler tarafından tolere edilebilir, ancak mide hassasiyeti nedeniyle çoğu cins için önerilmez.Şeker

Şeker, insan yapımı birçok farklı üründe bir sorundur. Bazı köpekler olabilir özellikle şekere duyarlı , ve işlenmiş yiyecekler yemek kan şekeri seviyeleri üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Ne yazık ki, şeker çoğu çılgın insan muamelesinde bulunur, bu yüzden yine köpeğinizle idareli kullanılmalıdır. Küçük miktarlarda Graham Cracker ölçülü olarak iyi olacaktır, ancak şeker içeren diğer tüm muameleler tamamen sınırlandırılmalıdır.

shetland çoban köpeği fiyat

Yavruğumu Eğitmek İçin Onları Kullanabilir miyim?

Cracker ile Köpek Eğitimi

Köpeğinizin sağlığı iyi olduğu sürece, köpeğinizi eğitmek için arada sırada Graham Crackers kullanmanın bir zararı yoktur. Yavruları eğitmek için onları kullanabilirsiniz. itaat dersleri sırasında bir ödül olarak lazımlık eğitimi veya ödül olarak onlara numara yapmayı öğretmek . Tavsiye ederiz gerçek köpek ödüllerini kullanmak eğitim sırasında, ancak Graham Crackers bir tutam yapabilir. Sakin olmak veya yemek masasında yalvarmamak gibi diğer iyi davranışları ödüllendirmek için de kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Alternatifler

Havuç yiyen köpek

İnsanlar tarafından üretilen tatlıları kullanmak için birçok eğitim alternatifi vardır. Birçok köpek yemekten keyif alacak ananas gibi doğal ikramlar hatta biraz yemek biber gibi sebzeler veya kibble ile karıştırılmış tatlı patates ödül olarak. Pek çok köpek elma sever veya tamamen doğal olan diğer ikramlar. Yavrularınızın yapmasını istediğiniz şeyi yapması için herhangi bir ek kaldıraç türü kullanmaya gerek olmayabilir.

Köpeğinizin graham krakerleri içeren herhangi bir çeşit karma ikram yemesine İZİN VERMEDİĞİNİZden emin olmak isteyeceksiniz. S'mores herkesin bildiği gibi popülerdir ve bu ikramlar çikolata içerir. Çikolata, köpekler için potansiyel olarak ölümcül olabilir , bu yüzden yavrularının bunlara pençelerini almasını istemezsin. Evde çocuklarınız varsa, onların da bu gerçeğin farkında olmalarını sağlamak önemlidir.Sıkça Sorulan Sorular

S: Köpekler, graham krakerlerinden yapılmış kabuğu olan bir şeyi yiyebilir mi?
C: Evet, başka içerik olup olmadığına bağlı olarak. Eğer kabuk herhangi bir şeyden yapılmışsa köpekler için toksik bundan kaçınmak isteyeceksiniz. Burada birden fazla tarif olduğundan, tüm kabuklar güvenliyse burada yorum yapamayız, bu nedenle söz konusu olduğunda her zaman veterinerinize başvurun.

yetişkin siberian husky

S: Mısır gevreği gibi üzerlerinde çikolata varsa köpekler onları yiyebilir mi?
Y: Çikolata, köpekler için çok zehirli olabilir, bu nedenle üzerlerinde bir çeşit çikolata veya kraker üzerinde bir çeşit çikolata kaplama varsa onları YEMEMELİLER.

S: Ballı graham krakerleri yiyebilirler mi?
C: Honey Maid sadece bir markadır ve içerik listesi, yukarıda listelediklerimizle eşleşir. Yavru köpeğinizin Bal Hizmetçisi krakeri tüketmekte sorun yaşaması gerektiğini düşünmek için hiçbir neden yok.S: Köpeğim üzerinde tarçın varsa onları yiyebilir mi?
C: Tarçın, küçük miktarlarda köpekler için zehirli değildir. Krakerin üzerinde tarçın varsa, köpeğinizin alerjisi olmadığı ve ölçülü olarak yapıldığı sürece yavrularınız için güvenli olmalıdır.

Son düşünceler

Artık biliyorsunuz ki evet, köpeğiniz kraker yiyebilir. Buradaki tüm bilgilerden sonra, tüm tatlılarda olduğu gibi, bunların da her şeyden çok nadir ve ölçülü olarak kullanılması gerektiğini bilmelisiniz. Köpeğinizi her zaman önce gerçek, doğal, işlenmemiş muamelelerle beslemenizi öneririz, eğer bu bir seçenekse. Bir şey kullanmak bile karides gibi alışılmadık veya işlenmemiş deniz ürünleri yavrularınız için muhtemelen daha iyi olacaktır.

Gerçek işlenmemiş yiyecek kullanmak bir seçenek değilse, insanlara yönelik yiyecekler yerine gerçek köpek ödüllerini kullanmanızı öneririz. Ara sıra graham sadece iyi istisna olduğu ve yavrularınızın günlük olarak yediği bir şey olmadığı sürece.

Yorumlar