Beagle Husky Mix: Beaski Cinsi Bilgileri, Özellikleri, Gerçekler ve Daha FazlasıBeagle Husky Mix: Beaski Cinsi Bilgileri, Özellikleri, Gerçekler ve Daha Fazlası

Bu iki çalışan köpek, Beagle ve Husky ebeveynleri arasında büyüleyici bir kombinasyon olan Beaski'yi yapar. Bu iki yavrunun mükemmel bir karışım olduğunu düşünüyorsanız, haklısınız. İkisi de çok uyumlu oldukları için pozitif yönleri daha gelişmiştir ve aynı zamanda çok ilginç görünümlü bir yavru yaparlar.

Beagle genellikle bir tazı köpeği olarak anılır. Etkileyici burnu ile kokuları kilometrelerce takip etme konusunda uzman bir yeteneğe sahiptirler. Husky, çalışan bir köpeğe daha çok benziyor. Güvenilir, çevik ve atletiktirler ve kusursuz bir dayanıklılığa sahiptirler. Ayrıca konuşmak istediklerinde ve konuşmayı sevdiklerinde inanılmaz derecede inatçıdırlar.Husky'yi ilk kez köpek sahibi olarak yetiştirmek kötü bir harekettir ve onları başka bir köpekle karıştırmak işi kolaylaştırmaz. Daha önce büyük bir köpek yetiştirmediyseniz veya Husky kadar akıllı bir köpek yetiştirmediyseniz, onları daha küçük bir cins için kaçırırdım. Beaski koşmayı sever ve enerjilerini yakmak için büyük bir arka bahçeye ihtiyaç duyar. Bu çalışkan, akıllı tasarımcı köpek sizin için uygun mu? Hadi bulalım!

Beaski Ebeveyn Irkları

Bir 'tasarımcı köpek', iki safkan ebeveyn arasındaki herhangi bir karışımdır. Herhangi bir karma cinsin tasarımcı olarak sınıflandırılması için, ebeveynlerin başka bir cinsle yetiştirilme noktasına kadar nesiller boyunca saf olarak yetiştirilmesi gerekirdi. Gerçek bir safkan köpek, ebeveynleri gibi aynı özelliklere ve mizaca sahip yavrulara sahip olacaktır.İşçi köpeği Husky ve arkadaş yavru Beagle'ın karışımı ilginç bir kombinasyon. Her ikisi de enerjiktir ve oynamayı sever. Tasarımcı karışımı, sakatlayıcı sağlık sorunları geliştirme olasılıklarını da düşürür, böylece uzun vadede rahat olurlar.Bu karma ırkla ilgili en havalı şey, kahverengi gözlü Beagle cinsi köpeklerin üzerine yerleştirilen çok çeşitli benzersiz kürk ve göz renkleri. Bir Beagle'ın soğuk mavi Husky gözleri olabilir veya Husky'nin güzel bir krem ​​rengi ve beyaz bir paltosu olabilir.

Beagle'a Genel Bakış

Beagle İngiltere'ye kadar uzanıyor ve öncelikle bir av köpeği olarak kullanılmıştır. Beagle'ların ataları 1475'ten beri biliniyor, ancak 'Beagle' adı, olağanüstü izleme yeteneklerine sahip genel bir köpek türünü tanımlıyordu. Bu cins, takip etmeleri beklenen kokuya bağlı olarak farklı görünüyordu, ancak tek tip görünüm 200 yıl öncesine kadar ortaya çıkmamıştı.Beagle'lar Amerika Birleşik Devletleri'ne ithal edildi ve hatta Başkan Lyndon B. Johnson'ın arkadaşı oldular. Snoopy tartışmasız en iyi bilinen Beagle'tır, ancak Uno eski bir rakiptir. Hala orijinal amaçları olan avlanma ve takip için kullanılıyorlar, ancak aynı zamanda harika kucak arkadaşları da yapıyorlar.

Beagle'lar küçük ila orta büyüklüktedir ve genellikle havalimanlarında silahları, uyuşturucuları ve yasa dışı yiyecekleri koklamak için kullanılır. Tuhaf kokuları koklamaktan ve onları takip etmekten gerçekten keyif alıyorlar. Beagle'lar çok zekidir, ancak mizaçlarına ve kimi aldıklarına bağlı olarak eğitilmeleri çoğu zaman zordur. Hayvanları toplarlar ve sizi gütmeyi severler. Beagle'lar çocukları sever ve onların en kötü davranışlarına bile tahammül ederler.

Bir tarafta nazik ve sevgi dolu, diğer tarafta çalışkan olan Beagle, gerçekten her iki dünyanın da en iyisidir. İşlerini seviyorlar ve çocuklarınızı seviyorlar! 12-16 yaşlarında uzun ömürlüdürler ve genellikle 20-35 pound ağırlığındadırlar. Diğer popüler beagle melezleri Dahil et beagle avustralya çoban karışımıveya beagador.Husky'ye Genel Bakış

Huskies, Chukchi halkının onları kızak köpekleri için kullandığı Kuzeydoğu Asya'da ortaya çıktı. Genetik olarak Spitz ailesinden ayrıdırlar ve 20. yüzyılda Alaskalılar onları aynı nedenle kullanmaları için Amerika Birleşik Devletleri'ne önem verdi. Husky ile hız ve dayanıklılığa uyan çok az köpek olduğundan, bu gün kızak köpekleri olarak kullanılıyorlar.

Amerikan Kulübesi Kulübü, 1930'larda Huskileri resmen tanıdı. Halen çalışan köpekler olarak sınıflandırılsalar da, genellikle bir refakatçi köpektir ve en popüler ırklar arasındadırlar; ABD'de genel olarak 12. sırada olan Huskies, tarih boyunca karda ilaç ve aşı taşıyarak birçok hayat kurtardı.

Husky, çok fazla enerjiye sahip büyük bir cinstir. Oynak, çocuk ve evcil hayvan dostudur ve genel olarak herkes için ulaşılabilirdir. Yine de havlama eğilimleri yüksektir, ancak eğitim ve sosyalleşme yoluyla bu, hızlı bir şekilde önlenebilir. Huskiler bir tutum sorunu yaşadıkları için bilinir ve onlara cevap vermeyi sevdikleri için eğitilmeleri zordur. Bununla birlikte, bu kişiliğin üstesinden gelirseniz, inanılmaz derecede zeki ve sadık arkadaşlar olurlar.

Güzel, zarif ve atletik; bu köpekler herhangi bir yüksek dayanıklılık görevi için mükemmeldir. Ayrıca oldukça yoğundurlar ve kendi güçlerini bilmeyecekler, bu nedenle küçük çocukların yanında dikkatli olunmalıdır. Ortalama 12 ila 15 yıl yaşam beklentisine sahipler ve 60 pound ağırlığa kadar çıkabilirler. Diğer bazı popüler husky melez ırkları Pembroke Corgi ve Husky dahilve pom / sibirya kurdu karışımı burada görüldü.Beagle ve Husky Mix (Beaski)

Çoğu tasarımcı köpeğe benzer şekilde, bu cinsin kökeni bilinmemektedir. Beagle husky karışımı, büyük olasılıkla çoğu tasarımcı ırkının geldiği zamanlar, 90'lar ve 2000'lerin başlarında yetiştirildi. Cinsin tarihine bakıldığında, bu karışımın daha sert, daha güçlü bir iş ahlakına sahip bir köpek üretmesi muhtemeldi - ancak çoğunlukla evcil köpekler olarak yetiştirilmişlerdi.

Beaski nispeten yeni bir türdür ve safkan ebeveynleri gibi uzun süre çalışılmamıştır, ancak bu cins, mizaç hakkında bir tahminde bulunacak kadar popülerdir. Huskies zeki, arkadaş canlısı çalışma köpekleri olduklarından, en sevdikleri insanları korumak isteyeceklerdir. Beagle'lar, 'harika spor köpekleri olmaları ve sizinle zaman geçirmekten hoşlanmaları' açısından Husky'lere benzer.

Hem Beagle hem de Husky'nin kesintisiz enerjisi var. Egzersiz gereksinimleri yüksektir, bu nedenle yüksek enerjiye, sevimli bir arkadaşınıza hazırlıklı olun. Kanepede dinlenmeyi seven bir cinsi tercih ederseniz, onları es geçirdim. Beaski oynamak isteyecek!

Her iki mizacın karışımı nedeniyle Beaski'nin eğitilmesinin zor olabileceğini unutmayın. Her iki ailede de inatçılık var. Beaski'nin boyutu değişebilir, ancak 20 ila 60 pound arasında düşecek ve 24 inç kadar uzun olabilir.Görünüm ve Bakım

Beaski'nizin görünümü, kime baktıklarına bağlı olarak farklı olacaktır. Her iki köpek de çok çeşitli katlara sahip olabilir ve iki renkli veya üç renkli olacaktır. Kaban renkleri turuncu, beyaz, kahverengi, limon, beyaz, ten rengi, kırmızı, çikolata, bakır, gümüş ve bunların herhangi bir kombinasyonu arasında değişebilir.

Beaski'nin boyutu değişebilir, ancak 20 ila 60 pound arasında düşecek ve 24 inç kadar uzun olabilir. Kulakları sarkık veya sivri olabilir ve burunları muhtemelen orta büyüklükte olacaktır. Kahverengi veya mavi gözler Beaski yavrunuzda olabilir.

Beaski muhtemelen sürekli tımarlanması gereken çift katmanlı bir ceketi olacak. Beaski'niz Husky ebeveyninin peşinden giderse, onları sık sık fırçalamanız gerekecektir. Beagle ailesine bakarlarsa, paltolarına daha kolay bakarsınız.Büyük tırnakları mobilyayı kolayca çizebileceğinden tırnaklarını sık sık kestiğinden emin ol. 'Büyük köpeklerin tırnaklarının yere sürtünmesi de rahatsız edici. Dişlerini fırçalamak 'gerekli değildir, ancak köpeğiniz alıştığında büyük olasılıkla takdir edilecektir.

Eğitim

Beaski'nin çok yönlü bir köpek olması için sık ve kapsamlı bir eğitime ihtiyacı olacak. Zeki ve hassastırlar, bu nedenle morallerini yüksek tutmak eğitim boyunca size fayda sağlayacaktır. Onlardan çok fazla direnç istemezsiniz, yoksa eğitim sinir bozucu olabilir.

Egzersiz yaparken her zaman olumlu pekiştirme kullanmalısınız. Bu karışım oldukça hassastır ve herhangi bir ceza türü kullanmak, güven kaybına ve utangaç ve çekingen bir köpeğin başlangıcına neden olabilir. Korkunç bir köpek güvenli bir köpek değildir, bu nedenle eğitim yaklaşımınızda sabırlı ve kararlı olun. Yeterince büyüdükleri anda temel itaat derslerini almalısınız.

Çoğu büyük köpeğin, ortalama mesaneden daha büyük olmaları nedeniyle dışarıda işemek için eğitilmesi kolaydır. Lazımlık molaları arasında ortalamadan daha uzun süre yalnız kalmayı da başarabilirler. Gençken onları sosyalleştirmeye özen gösterin, böylece insanlara güvenecek şekilde büyürler.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Beaskies, herhangi bir cinsin en yüksek enerji gereksinimlerinden birine sahiptir. Büyük bir bahçeye sahip olmak, bu büyük köpeğin koşması ve oynaması için harika olacak. Bahçeniz yoksa, onları köpek parkına götürün ve başkalarıyla etkileşime girebilmeleri için süzgeçten uzaklaşmalarına izin verin.

Bunları günde en az bir saat egzersiz yapmanız gerekecek, ancak sağlıklı kalmaları için iki saat en uygunudur. Çok fazla alan, çok zaman ve çok dikkat gerektirirler. Egzersiz gereksinimlerini karşılayamazsanız, bu cinsi sahiplenmek kötü bir fikir olur.

Beaskies, özellikle kışın uzun süre dışarıda mükemmel performans gösterir. Ne de olsa çalışan köpekler! Hastalanabilecekleri için onları geceleri dışarıda bırakmamalarını her zaman tavsiye ederiz. Yavru köpeğinize her zaman kalması için güzel ve sıcak bir yer - tercihen yanınızda yatakta.

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkta olduğu gibi, Beaski'nin de yaşlandıklarında karşılaşacakları sağlık sorunlarının çoğunu ortadan kaldıran iki safkan ırkın karışımı nedeniyle sağlık sorunları yaşama olasılığı daha düşüktür. Bu, bağışık oldukları anlamına gelmez, bu nedenle kilolarına dikkat edin ve onları sağlıklı bir diyetle besleyin.

Huskilerin, genç kataraktlar da dahil olmak üzere gözleriyle ilgili sorunları vardır. Kalça displazisi, dikkat edilmesi gereken başka bir şeydir. Diğer büyük köpeklere benzer şekilde, kendileri fazla çalışırlarsa hareketsiz hale gelebilirler. Kalça değerlendirmesi ve göz doktoru değerlendirmesi dahil olmak üzere sık sık sağlık testleri için alın.

Beagle'lar hipotiroidizm, göz rahatsızlıkları, obezite, glokom, korneal distrofi ve faktör VII eksikliği açısından risk altındadır. Bu sorunlar aynı zamanda yaşlılıkta da ortaya çıktığından, gelecekte sorunları önlemek için en iyisi, gençken bunlarla ilgilenmektir.

Beslenme

Beaskies, düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyaç duyar. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre bir Beagle husky melez köpek yavrusu% 22 proteinli bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. 'Beaskies'inizin bütün etlerini balık, sığır eti ve tavuk gibi yemeniz de önerilir.

Yavru köpeğinizi günde birkaç öğünle küçük porsiyonlarla beslediğinizden emin olun. Bu, şişkinliği önlemek için yapılır ve şişkinlik, ölüme yol açabilecek ciddi bir durumdur. Şişkinlik, uygun porsiyon kontrolü ile kolayca önlenebilir. Ayrıca ne kadar hızlı yediklerine bakın; Eğer çok hızlı yiyorlarsa, onlara yavaşlamayı öğretin.

Aile Hayvanları Olarak

Beaskies yüksek enerjili, akıllı arkadaş köpeklerdir, ancak aileniz için mükemmel yavrular mı? Yeni bir aile arkadaşı eklerken göz önünde bulundurmanız ve listenizi kontrol etmeniz gereken pek çok şey var, bu nedenle, bir sonraki aile üyeniz olarak bu tür hakkında neler bekleyebileceğinizi öğrenelim.

  • Beaski çalışkan, hızlı öğrenen ve sevimlidir.
  • Dikkat etmeyi severler ve çok fazla alana ihtiyaç duyarlar.
  • Bakım gereksinimleri orta ila yüksektir. Haftada bir fırçalayın.
  • Beaskies, Husky ebeveyninin peşinden giderse çok şey dökecek.
  • Egzersiz gereksinimleri günde iki saat yüksektir.
  • Enerjik ve memnun etmeye hazır, onlarla çok oynamanız gerekecek.
  • Esas olarak inatçı ama çok tatlı bir kişilik.
  • Karışım nedeniyle sağlık sorunları minimum düzeydedir, ancak hareketlilik sorunlarına dikkat edin.
  • Size ebeveynin sağlık sorunlarını gösterebilecek bir yetiştirici bulun.

Beaski'nin sizin için mükemmel bir arkadaş olduğunu düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, aileniz için bir tane bulmak için gidebileceğiniz birçok yer var. Mümkün olduğunda, her zaman benimsemenizi ve alışveriş yapmamayı öneriyoruz. Şimdi biraz daha derine inelim, böylece nerede olduğunu öğrenebilirsiniz!

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Huskies ve Beagle'larda uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak kolay olacaktır. Huskies ve Beagle'lar en popüler aile evcil hayvanlarından bazıları olduğundan, iyi bir yetiştiricinin bulunması uzun sürmez.

İyi yetiştirilmiş bir Beaski size 500-1000 dolara mal olabilir, bu pahalı ancak büyük bir cins için anormal değildir. Daha ucuz olan yavruların büyük olasılıkla üreme köpekleri için belgeleri olmayacak, daha yüksek fiyatlı olanlar ise olacaktır.

Hasta bir köpek yavrusu satılmak istemediğiniz için satın almak istediğiniz yetiştiricileri her zaman araştırın (onları iyileştirecek paranız yoksa). Beaskies, diğer karışık ırklara göre sağlık sorunlarına sahip olma olasılığı daha yüksektir. Bir yetiştiriciden satın almak istemiyorsanız, bölgenizde bir kurtarma arayışı başka bir seçenektir. Yerel yetiştiriciler ve kurtarıcılar için yerel Beagle ve Husky kulüpleriyle iletişime geçin.

Beaski Kurtarır

Huskies ve Beagle'lar sıklıkla teslim olur ve bunun nedeni genellikle sahiplerinin onları eğitmekte zorlanmasıdır. Bu iki ırkla düzenli ve sık sık etkileşim kurmaya hazır olduğunuzdan emin olun. Onlar için zamanınız yoksa kişilik sorunları geliştireceklerdir.

Bu seçenek daha ucuzdur, tek olumsuzun köpeğin ebeveynlerini bilmemesi. Yine de, bu evcil hayvanların sevgi dolu evlere ihtiyacı olacak ve safkan olsun ya da olmasınlar harika arkadaşlar olacaklar. Kontrol edebilirsiniz Husky Kurtarma ya da Beagle Kurtarma alışveriş yerine benimseme hakkında daha fazla bilgi için siteler.

Son düşünceler

Beaskies, memnun etmeye istekli, ancak eğitim söz konusu olduğunda inatçı olan cidden sevimli, güzel köpeklerdir. Cesaretiniz kırılmasın, etkilemek isterler ama aynı zamanda birey olmayı severler ve özgür ruhlarını korumak için sizinle savaşabilirler. Bu cinsi almayı düşünüyorsanız, kuzeyde daha soğuk bir iklimde yaşamanız tercih edilir, çünkü çift tüyleri sıcak yazlarda rahatsızlık verir.

Yorumlar

Margaret Hill
Hero adlı Beaski'mi kaybettim. Kocamın sevincini yaşadım ve onu birlikte yetiştirdim. Ne kadar harika bir köpek. Bir tane daha istiyoruz.
Kelly Wilson (Yazar)
Kaybınız için üzgünüz Margaret! Umarım yakında yeni bir tane bulursunuz!