Bichon Frise Kaniş Karışımı: Poochon Cins Bilgileri, Özellikleri ve Gerçekleri

Bichon Frise Kaniş Karışımı: Poochon Cins Bilgileri, Özellikleri ve Gerçekleri

Daha yaygın olarak Poochon veya Bichpoo olarak bilinen Bichon Frise ve Poodle karışık yavru, dünyanın her yerindeki küçük köpek severlerin kalbini kazanan sevimli küçük bir oyuncak ayı köpeğidir. Tüm bu tüylerin altında süper zeki bir köpek bulunabilir, bu yüzden onun oyuncak ayı şirinliğine aldanmayın. Aslında, her iki cins de köpek sahipleri arasında oldukça popülerdir ve çoğu zaman birbiriyle kıyaslanır potansiyel köpek sahipleri tarafından.

Bu Bichon Frise karışımı ailen için doğru köpek? Daha büyük bir cins veya tekrar tekrar yakalama oynaması muhtemel bir cins arıyorsanız, Poochon sizin için doğru yavru olmayabilir. Gürültülü bir yavru, listenizde olmayan bir şeyse, bu, Bichpoo'nun da listenizden çıkması gerektiği anlamına gelir. Yanınızdan ayrılmayacak, çocuklarla arası harika olan ve sizi özlediğini size bildirecek küçük bir kucak arkadaşı istiyorsanız, o zaman Poochon sizin için doğru cins olabilir!Onun önünde durmazsanız sizi zekasıyla alt edecek, bu yüzden tipik bir kucak köpeği olmadığı için onu tetikte tutacak bir aileye ihtiyacı var! Onun görünüşünü beğendiyseniz ve meydan okumaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, sizin ve ailenizin hayatına uyup uymayacağını görmek için bu kapsamlı Bichpoo kılavuzunu okuyun.

Irklara Genel Bakış
  • Ağırlık 6-18 pound
  • Yükseklik 9-15 İnç
  • Ömür 14-18 Yaş
  • Renkler Kahverengi, Kayısı, Açık Kahverengi, Beyaz, Siyah, Mavi, Krem, Kırmızı, Gri, Gümüş
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpekler şu anda çok popüler ve Poochon en sevilen tasarımlar arasında. Bu yeni bir trend değil ama safkan hayranlardan çokça eleştiri alan bir trend. Yine de bundan vazgeçmeyin, çünkü bu sürecin birçok faydası var Kaniş ve Bichon Frise'ın görünüşlerinin yanı sıra zekalarının kombinasyonu da dahil. Genetik havuzlarını da arttırır ve hibrit canlılık denilen bu süreç onları biraz daha fazla yapar. hastalıklara ve genetik mutasyonlara karşı güçlüdür.Tüm tasarımcı köpeklerde, özellikle birinci nesil yavrularda, özelliklerin vahşi varyasyonu Hem Kaniş hem de Bichon Frise'dan miras kaldı ve bu nedenle, miras alacakları konusunda açık fikirli olmalısınız. Genellikle bir yavrunun bir ebeveyne benzediği ve diğerinin ipuçlarına sahip olduğu bir durumdur, ancak Bichpoo yavrularının hepsi aynı çöp içinde bile farklı olacaktır. Bu kılavuzda, tipik Bichpoo'yu ana hatlarıyla açıklayacağız, ancak küçük farklılıklar olabileceğine dikkat edin.

Onu biraz daha iyi anlamak için anne babası hakkında biraz bilgi sahibi olmak önemlidir.

Bichon Frise

 Yuvarlak Saçlı Beyaz Tüylü Köpek

bu Bichon Frise popüler bir kucak köpeğiydi. zenginler ve soylular arasında, ancak bu yaşam tarzı yakında aniden sona erdi . Bichon Frise, Dünya Savaşları ve ailelerin evcil hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayamaması nedeniyle kısa sürede kendini soğuk sokaklarda buldu.Tüm evsiz Bichon'ları bir araya toplayan Bichon Frise meraklıları sayesinde, kısa süre sonra sayılarının yeniden arttığını gördüler. Daha sonra Amerika'ya giden yolu buldu ve 1964'te Bichon Frise Breed Club kuruldu.

Sokaklarda geçirdiği süre boyunca, zekası ve hızlı komutları alma yeteneği nedeniyle bir sirk sanatçısı olarak iş buldu ve Bichpoo'nun hızlı öğrenme özelliğini buradan aldığı yer. Bichon Frise olarak tarif edilir eğlenceli, meraklı ve şevkli karakter ve harika bir neşeli aile hayvanı olur. 2019 yılında American Kennel Club (AKC) onu sıraladı 46 olarak inci Amerika'nın en popüler köpeği.

köpek tarlası

Kaniş

 Kıvırcık Saçlı Kayısı Köpek

Kaniş zarif bir köpek Abartılı saç stilleri ve romantik kurdeleleri ile tanınan, ancak tüm bu güzelliğin altında, kökenleri Almanya'da bulunduğu son derece zeki bir köpek yatıyor. geleneksel olarak av köpeği olarak kullanılır .Oyuncak Kanişler, daha da küçük bir kucak köpeği yaratmak için en küçük yavruları yetiştiren Fransız burjuvazisi tarafından yaratıldı ve Bichpoo'yu yaratmak için Bichon Frise ile çiftleştirilenler bu oyuncak ve minyatür Kanişlerdir, ancak onlar sadece standart Kanişler kadar zeki ve enerjik. Ayrıca Kaniş'e takma adlarını kazandıran oyuncak ırklarıdır. 'kollu köpek' genellikle soyluların kollarında taşındıkları için.

Kaniş olarak tanımlanır aktif, gururlu ve çok akıllı köpek , zekası çok hafife alınan ve Bichpoo'nun enerjisini ve meraklılığını buradan aldığı yer. 2019'da AKC onu 7. sıraya yerleştirdi. inci Amerika'nın en popüler köpeği. Kaniş, popüler bir tasarımcı köpek ebeveyn cinsidir ve diğer bazı yaygın kaniş karışımları Dahil et Berner Kaniş karışımı, ve Cavalier King Charles Spaniel Kaniş karışımı .

Poochon

 Kameraya Bakarak Kıvırcık Saçlı Şirin Kahverengi ve Beyaz Köpek

Bichpoo'nun olduğuna inanılıyor. 1990'larda Avustralya'da yaratılan çocuklarla arası iyi olan küçük ama eğlenceli bir aile köpeği yaratmak ve o kesinlikle büyük bir kişiliğe sahip küçük bir köpek!

Ebeveynlerinin kökenlerine rağmen, gürültülü bir köpek olduğu için tipik bir kucak köpeği değildir. Cep roketi diğer oyuncak kardeşleri gibi uzun süre oturmayan biri, bu yüzden onun sevimli ve sessiz sıcak su şişesi olmasını beklemeyin, çünkü o sadece günün küçük bir bölümünde böyle olabilir.Poochon gibi birçok başka isimle anılırlar. Friseo dükkanı , Bichdoodle ve Bichoodle. Hala bu adam hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgileniyorsanız ve hevesliyseniz, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve kulağa tuhaf gelen karalama adıyla köpek hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Mizaç

 Kırmızı Sandalyede Oturan Kıvırcık Saçlı Şirin Kahverengi ve Beyaz Köpek

Poochon bir neşeli küçük adam diğer birçok doodle karışımı gibi enerjik ve canlı. Sizi tetikte tutacak ve arka bahçede bir iki oyunu sevecek ya da fazla alana ihtiyacı olmadığı için evde fazla sorun yaşamadan oynamaktan mutlu olacak.

Onunla günde birkaç saat oynayabilecek kadar mutlu olan bir ailenin yanında olması gerekiyor. Ayrıca, enerji patlamaları ve yakınlaştırmalarıyla ünlüler. Bunun ne olduğunu bilmiyorsanız, YouTube'a yazın ve hayal kırıklığına uğramayacağınızı söylediğimizde bize güvenin.

Oldukça havlayan bir adam, şaşırtıcı bir şekilde oldukça iyi bir bekçi köpeği olur çünkü etrafta birisi olduğunda, ister dost ister düşman olsun, size her zaman söyleyecektir. En korkunç görünümlü bekçi köpekleri olmayabilirler, ancak söz konusu olduğunda kesinlikle altın değerindedirler. havlama ve mahalledeki herkesin etrafta bir davetsiz misafir olduğunu bilmesini sağlamak. Bu yüzden, peşinde olduğunuz sevimli küçük bir bekçiyse, o zaman Bichpoo'dan başkasına bakmayın.Enerji patlamalarının yanı sıra, sabırla nazik ve işini yapan mutlu-talihsiz bir köpektir. garip ertelemeyi seviyorum efendisinin kucağında, böylece biraz dinleneceksin. Onu sadece kısa yürüyüşlere çıkarmaya ihtiyaç duyarken evde oyun oynayabilen ve enerjisini dışarı atabilen yaşlılar arasında popülerdir.

Boyut ve Görünüm

 Açık havada duran genç krem ​​köpek

Erkek Bichpoo arasında ölçüm yapacak 11 ila 15 inç boyunda , pençeden omuza ve dişi Bichpoo ölçecek 9 ila 11 inç boyunda . Erkek Poochon şu ağırlıkta olacaktır: 10 ila 18 lira ve dişiler biraz daha hafif olacak 6 ila 12 lira . Evinizde fazla yer kaplamayacak küçük köpekler olarak kabul edilirler.

Bichpoo'nun oyuncak ayınınkine benzeyen kıvırcık bir kürkü vardır ve koyu renkli düğme gözler buna uygun sevimli bir düğme burun ile. Yüzüne göre oldukça uzun olan ve genellikle çene çizgisine ulaşmak için kafatasının her iki yanına düşen kulakları dışında orantılı bir köpektir.Ceket ve Renkler

 Mavi Masanın Üzerinde Duran Kıvırcık Saçlı Kahverengi ve Beyaz Köpek

Bichpoo'nun kıvırcık ve dalgalı bir kürkü vardır. hipoalerjenik ve köpek alerjisi olan kişilerde reaksiyonlara neden olan tüyleri neredeyse hiç dökmediği için, Bichpoo köpek alerjisi olanlar için uygun kim gerçekten bir köpek ister! Kusursuz permasıyla kuaförden yeni çıkmış gibi görünüyor!

Paltosu kahverengi, kayısı, açık kahverengi, beyaz, siyah, mavi, krem, gri, kırmızı veya gümüş rengini alacak; temel olarak, ailesinin herhangi bir rengini alacak . Hangi renk olacağına dair daha iyi bir fikir edinmek için ebeveynlerine bakmak en iyisidir, sadece ebeveynleri belirli bir renk olduğu için onun da olacağının her zaman garanti edilmediğini unutmayın. Düz renk spor yapıyorsa, vücudunda beyaz lekeler olması oldukça yaygındır.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

 Dışarıda çalışan kremalı köpek

Bichpoo'nun kompakt boyutu nedeniyle, apartman dairelerinin yanı sıra daha büyük veya daha küçük evlere uygundur. Ayrıca, enerjisinin çoğunu herhangi bir kaosa neden olmadan evde dışarı atacağı için arka bahçeye erişmesine gerek yoktur. O bir uyarlanabilir köpek herhangi bir ev veya aile ortamına uygun olacak.

Nazik ve nazik olduğu için her yaştan çocukla birlikte yaşamaya uygundur. Normalde oyuncak köpekler, normalde ne kadar hassas oldukları ve çocukların küçük yavruları nasıl idare edeceklerini bilmedikleri için küçük çocuklar için uygun olmasa da, Bichpoo normal bir oyuncaktan biraz daha sağlamdır, bu nedenle o çocuklarla yaşamaya uygun . Yine de herhangi bir köpekte olduğu gibi, güvenli tarafta olmak için çocuklarla birlikteyken onu izlediğinizden emin olun.Bichpoo çok nazik olduğu için aynı zamanda çok evcil hayvanlı bir evde yaşamaya uygun Bir yavru olarak düzgün bir şekilde sosyalleştirildiği sürece. Burada dikkate alınması gereken tek faktör onun ne kadar havladığıdır, çünkü eğer çok havlarsa diğer evcil hayvanlar, özellikle de diğer köpekler bundan hoşlanmayabilir.

Diğer evcil hayvanların yanında büyürse, onlara havlaması pek olası değildir, ancak aileye başka hayvanlar girerse, diğer köpeğin ona olumsuz tepki vermemesini sağlamak için güvenli bir ön görüşme yaptığınızdan emin olun. potansiyel havlama. Bununla birlikte, havlaması eğitilebilir ve bunu tavsiye etmemizin nedenlerinden biri de budur.

Etrafında gerektirir günde 30 dakika egzersiz , bu nedenle her gün bloğun etrafında yaklaşık üç kez yürümek, arka bahçeden uzakta tuvalet molalarının keyfini çıkarmasına ve ona biraz temiz hava vermesine olanak tanır. Bunun dışında egzersiz seansları arasında oynamaktan mutlu.

Eğitim

 Kıvırcık saçlı poz ile kahverengi ve beyaz köpek

Bichpoo bir hızlı öğrenen, Her iki ebeveyninin zekası sayesinde ve efendisini memnun etme arzusuyla, tutarlı olduğunuz sürece eğitilmesi nispeten kolaydır. Pozitif pekiştirme eğitimi bir Bichpoo'yu eğitmenin en iyi yöntemidir ve biraz sözlü övgü ve bolca sırt sıvazlama uzun bir yol kat edecektir.

Bu Bichpoo'nuzu sosyalleştirmek için önemli küçük yaştan itibaren tüm şekil ve boyutlardaki çeşitli köpeklerle rahat olmasını sağlamak için ve bu, onun ne kadar küçük olduğu ve dünyanın ona ne kadar büyük görüneceği göz önüne alındığında özellikle önemlidir. Oldukça geveze bir köpek olabileceği için, aynı zamanda onu havlamaktan caydırmak önemlidir Bu istenmeyen davranış sadece onu strese sokmakla kalmaz, aynı zamanda sizin kadar bağışlayıcı olmayan diğer köpekleri de strese sokar.

Sağlık

 Garajın Önünde Duran Kıvırcık Saçlı Kahverengi ve Beyaz Köpek

Bichpoo, uzun ömürlü, genel olarak sağlıklı bir köpek ırkıdır. 12 ila 15 yıl . Safkan bir köpek olmadığı için henüz tam bir cins standardı verilmemiştir ve bu nedenle sağlık sorunlarını belirlemenin en iyi yolu, ebeveynlerinin neye yatkın olduğuna bakmaktır.

Kaniş ebeveyninden, muhtemelen yatkın olacaktır. Progresif Retina Atrofisi , yanı sıra her iki ebeveyn tarafından da paylaşılan çeşitli diğer göz rahatsızlıkları ve bu nedenle düzenli olarak muayene edilmelidir. göz doktoru muayenesi gözlerinin uç durumda olduğundan emin olmak için.

Hem Kaniş hem de Bichon Frise muzdarip patella luksasyonu , diz kapağının düzgün oluşmadığı ve şiddetli ağrıya neden olduğu yer burasıdır ve genellikle yavrunun etkilenen bacağında topal kalmasına neden olur, bu yüzden buna dikkat ettiğinizden emin olun. Tedavi edilmezse ameliyat gerektirecek ve kendi kendine düzelmeyecektir, bu yüzden fark ettiğiniz anda onu Veterinere götürdüğünüzden emin olun.

Bichon Frise ebeveyni de test edilmelidir. Kalça Displazisi Etkilenen eklemin anormal şekilde oluştuğu yer burasıdır ve yine ağrı ve topallığa neden olur.

Beslenme

 Kıvırcık Saçlı Kahverengi Beyaz Köpek Yalıyor's Lips

Poochon yalnızca yaklaşık olarak tüketecek günde 1 kase yemek . Bu, diğer köpeklerin çoğuna kıyasla beslenmesi çok maliyetli olmadığından, potansiyel sahibinin cep ipleri için harika bir haber.

Poochon'unuz daha küçükse, o zaman özel olarak tasarlanmış yiyecekler satın almanız gerekebilir. oyuncak ırklarına uygun , kuru mama onun küçük ağzı için çok büyük olabileceğinden. Mama paketinin üzerindeki talimatlara uyduğunuzdan emin olun ve herhangi bir şüpheniz varsa Veterinerinizle konuştuğunuzdan emin olun.

bakım

 Küvette Kıvırcık Saçlı Genç Kahverengi ve Beyaz Köpek

Bichpoo'nun sahip olduğu Kıvırcık saç ve bu nedenle, özellikle tasmasının ve koşum takımının bulunduğu alanların etrafında dolaşmaması veya keçeleşmemesi için her gün fırçalanması önemlidir. Herhangi bir karalama köpeğinde olduğu gibi, daha ince bir fırça ince tel kıllarla dikdörtgen şeklinde olan , ceketini en iyi durumda tutmak için en iyi fırçadır. Nadiren tüy döker ve düzenli fırçalama, giysilerinize veya kanepenize bulaşmasını önlemek için vücudundaki tüm tüyleri alır.

Her 6 haftada bir banyo yapmak, onun taze kokmasını önleyecektir, sadece emin olun. onu düzgün bir şekilde durulayın ve kurulayın çünkü bu, cildi için kirli olmaktan daha kötü olabilir. Tüyleri de oldukça hızlı uzar, bu nedenle saçlarını iki ayda bir kesmeli veya isterseniz onu profesyonel bir köpek kuaförüne götürmelisiniz.

Poochon küçük bir ağzı olan daha küçük bir köpek olduğu için, onun dişler temizlenmeli Ortalama büyüklükteki bir köpeğe göre periodontal hastalıklara daha yatkın olduğu için haftada en az bir kez köpek diş macunu ile.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

 Kıvırcık Kürklü Mutlu Kahverengi Köpek Kameraya Bakıyor

Bunun ideal aile evcil hayvanınız gibi göründüğünü düşünüyorsanız, bir sonraki adım, saygın bir Poochon yetiştiricisi bulmak için zaman harcamaktır. Poochon yetiştiricilerini herhangi bir çevrimiçi arama motoruna yazmak sonuç verecektir, ancak şunları yaptığınızdan emin olmanız gerekir: onlar hakkında yorumları oku ve saygın bir yetiştiricide tam olarak ne arayacağınızı öğrenin. Herhangi bir teminat veya anlaşma yapılmadan önce daima onlarla, köpek yavrusu ve ebeveynleriyle yüz yüze görüşmekte ısrar edin ve ebeveynlerinin sağlıklı olduğundan emin olmak için sağlık sertifikalarını gördüğünüzden emin olun.

Alternatif olarak, ' gibi sosyal medya gruplarına katılmak Bichoodles, Poochons, Bichpoos ve Bichipoos', bu cinsi de seven üyelerle doludur, bu nedenle onlardan her zaman saygın yetiştiricilerin tavsiyelerini isteyebilirsiniz.

Saygın bir yetiştiriciden tipik bir Poochon köpek yavrusu ortalamaya mal olacak 00 dolar. Tipik bir Bichpoo istiyorsanız ve gen piyangosu oynama fikrine pek hevesli değilseniz, o zaman sahip yetiştiriciler aradığınızdan emin olun. ikinci ve üçüncü nesil yavrular Köpek dünyasında F2 ve F3 yavruları olarak adlandırılanlar. Biraz daha pahalı olsalar da, daha öngörülebilir bir yavru elde etme olasılığınız daha yüksektir, ancak yetiştiriciden ikinci nesil ve üzeri olduklarını kanıtlamak için sertifikalar ve ebeveyn soyları isteyin.

Kurtarma ve Barınaklar

 Bir İnsan Tarafından Evcilleştirilen Kıvırcık Saçlı Kahverengi ve Beyaz Köpek

Nispeten yeni olan belirli bir tasarımcı türü olduğundan, yalnızca Bichpoo için türe özgü herhangi bir kurtarma merkezi yoktur. Bununla birlikte, giderek daha popüler bir tür olarak, orada olması muhtemeldir. yerel kurtarma merkezinizde bir tür karalama köpeği . Bir Poochon'u kurtarmaya meraklıysanız, yerel kurtarma merkezlerinizle konuşun ve yeni köpekler için web sitelerine göz atın. Fazladan zaman alabilir ama onu bulduğunuzda kesinlikle buna değecek!

Aile Evcil Hayvanları Olarak

 • Poochon, eğlenceyi seven ve ailesine karşı çok sevecen olan tatlı bir köpektir.
 • Onu kucaklayabilecek ve ona eğlenceli etkileşimli oyunlar sağlayabilecek bir aileye ihtiyacı olacak.
 • Kendisine günlük en az 30 dakika egzersiz sağlayabilecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.
 • Bu cins sessiz bir lapdog değildir, bu yüzden onu evinize getirirseniz buna hazırlıklı olun.
 • Bichpoo'nun çok havlaması biliniyor, bu yüzden apartman daireleri için pek uygun olmayabilir.
 • Uzun süre yalnız kalmayı sevmeyen sosyal bir köpektir.
 • Poochon, küçük çocuklar için mükemmel boyuttadır.
 • Onunla oynamaları için çok büyük değil ama çok da narin değil.
 • Sosyalleştiği sürece, çok evcil hayvanlı bir haneye de uygun olacaktır.
 • Bichpoo, apartman yaşamına veya büyük bir eve uygun, uyarlanabilir bir köpektir.
 • Genel olarak sağlıklı bir köpektir ve ortalama 13 ½ yıl yanınızda olacaktır.
 • Bichpoo hipoalerjeniktir ve bu nedenle köpek alerjisi olan aileler için uygundur.
 • O, ya mükemmel sevimli bekçi köpeği ya da sinir bozucu komşu yavrusu olacak havlayan bir köpektir.

Son düşünceler

Poochon, çoğu aile evine uygun sevimli küçük bir yavrudur. Cinsle ilgili araştırmanızı yaptığınız ve her iki ebeveyninden de ne bekleyeceğinizi bildiğiniz sürece, o zaman kesinlikle onunla hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Onun sessiz, küçük bir kucak köpeği olmasını beklemediğiniz ve onunla kaliteli zaman geçirebildiğiniz ve zeki zihnini meşgul tutabildiğiniz sürece, o zaman yeni ailesine gayet iyi uyum sağlayacaktır. Hiç şüphe yok ki bu küçük, kıvırcık oyuncak ayı benzeri ilk günden itibaren sizin ve tüm ailenizin kalbini çalacak!

Yorumlar