Kırmızı Kaplamalı Köpek Irkları: Güzel Kırmızı Paltolu 17 Yavru

Kırmızı Kaplamalı Köpek Irkları: Güzel Kırmızı Paltolu 17 Yavru

Muhteşem birini mi arıyorsunuz, ateşli kırmızı köpek ırkı ailene hoş geldin mi? Doğru yere geldiniz! Dışarıda birçok farklı seçenek var, bu yüzden sadece birini seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Dikkatli olmazsanız, sonunda 2 veya 3 tanesiyle karşılaşacaksınız, bu yüzden bir köpek arkadaşında ihtiyaçlarınızı daraltmak çok önemlidir!

Ne de olsa bir köpeğe sahip olmak için kürk renginden çok daha fazlası var, bu yüzden araştırmanızı önceden yapmanız iyi olur. Genetik ceket renginde rol oynamak , tıpkı her köpek ırkının kişilik özelliklerinde olduğu gibi. En sevdiğimiz kırmızı kaplamalı köpeklerimizin her biri farklı bir şey sunuyor potansiyel bir köpek sahibine, bu yüzden ne bekleyeceğinizi bilmek güzel!Bu yazıda, mizaçlarını ve en iyi hangi yaşam tarzlarına uyduklarını inceleyerek her bir cinse hızlı bir genel bakışa bakacağız. Yaşam gereksinimleri ve ayrıca bakım ihtiyaçlarının nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Hadi atlayalım ve şuna bir göz atalım en popüler kırmızı, tüylü köpek arkadaşları dünya çapında!

İçindekiler

İrlandalı Setter

Uzun Otların İçinde Duran Kızıl Uzun Saçlı İrlandalı Setter

Bu muhtemelen çoğu potansiyel köpek sahibinin düşündüğü ilk kırmızı kaplamalı köpek türüdür.İrlandalı Setterler muhtemelen tüm kırmızı köpek ırklarının en popüleridir. Çok tatlı ve sevecen aile köpekleridir, sürülerinin üyeleriyle bağ kurmaya isteklidirler. Bu, karşılaşabilecekleri yeni insanları ve hayvanları da kapsar; için çok kolay İrlandalı Setter arkadaş olmak için! Yapabilirler çocuklarla iyi geçinmek , ancak daha genç olanlar için biraz fazla istekli olabilirler.

Ailesini koruyan bu cins, iyi bir bekçi köpeği ol Etrafta yeni birinin olup olmadığını size bildirmek için havlarlar. Bununla birlikte, İrlandalı Setterler, çok uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısına eğilimlidir, bu nedenle, eğer orada değilseniz, her zaman birisiyle zaman geçirmelerine izin verin.

İrlandalı Setterlerin en azından günde 90 dakika egzersiz . Bu onları zihinsel olarak uyaracak ve beladan uzak tutacaktır. Bu giden köpekler, sizinle dolaşmaktan ve yol boyunca yeni arkadaşlar edinmekten keyif alacaklar. Eğitime gelince, çok zekiler ama yüksek enerjilerine uyum sağlamak için daha kısa eğitim seanslarına ihtiyaçları olacak.İrlandalı Setterlerin uzun, muhteşem paltoları vardır. biraz bakıma ihtiyacı var . Paspasların ve karışıklıkların oluşmasını önlemek için haftada birkaç kez fırçalanmaları gerekecektir. Çapaklar, kuyruk ve kulaklar gibi kürklerinin daha uzun kısımlarına kolayca yapışabilir. Sadece ara sıra banyoya ihtiyaç duyacaklar ve banyolar arasında ıslak mendil ile silinebilirler.


Rodezya Sırtı

Ormanda Bir Kayanın Üzerinde Duran Rodezya Ridgeback

Rhodesian Ridgeback'in güzel kırmızı paltoları vardır ve en tatlı tavırlara sahip oldukları bilinmektedir.

bu Rodezya Sırtı çok asil bir kırmızı tonunda olabilen harika bir köpektir. Onurlu, sadık ve aileye karşı sevecendirler. sırt sırtalar iyi huylu olmak ve çok kabadayılık yapmak yerine sürülerinin diğer üyeleriyle sessiz kalmaktan memnundurlar. Çocukları severler, ancak güçlü boyutları nedeniyle daha küçük çocukların yanında gözetim altında tutulmaları gerekir.Evdeki diğer evcil hayvanlara uyum sağlamakta zorlanabilirler. Ridgeback'ler diğer köpekleri bölge için rekabet olarak görmek , kedileri taş ocağı olarak görebilirler. Erken sosyalleşme, bu köpeğin evi paylaşan diğer evcil hayvanlara alışmasına yardımcı olacaktır, ancak bu her zaman garanti edilmez.

Bu köpek yetenekli bir bekçi köpeğidir ve ailesini cesurca koruyacaktır. Bu kadar kaslı çerçeveleri olduğundan, günlük olarak iyi miktarda egzersiz yapmaları gerekir. saat en az bir saat egzersiz onları iyi yapmalı, daha fazlasını isterlerse şaşırmayın! Birlikte koşmak, daha yavaş yürüyüşler gibi onları meşgul etmenin harika bir yoludur. Ridgeback'lerin çok yaramaz olmalarına izin vermemek için erken yaşlardan itibaren eğitilmesi gerekir.

Rodezya Ridgeback'iniz orta derecede tımarlamaya ihtiyaç duymayacak . Onları haftada birkaç kez iyi, sert bir kıl fırça ile fırçalamak, fazla tüylerinden kurtulmalarına yardımcı olacaktır. Yılda birkaç kez paltolarını uçururlar, bu yüzden bu olduğunda onları her gün fırçalamanız gerekecek. Banyolar ara sıra, sadece gerçekten ihtiyaç duyulduğunda yapılır.


Labrador köpeği

Kızıl Tilki Labrador Açık Havada

Labradorlar, türün daha az bilinen kırmızı kaplamalı bir çeşidine sahiptir.Labrador Retriever'ların kırmızı bir ceketi olabileceğini biliyor muydunuz? Bu doğru, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpeğin kırmızı bir ceketi olabilir ve Fox Red Labrador olarak bilinen . Bazen Ruby Lab olarak da bilinen Fox Red Lab, AKC'ye “kırmızı” renkli olarak kaydedilemez. Sarı kaplama renginin bir çeşidi olarak kabul edilirler ve bu şekilde kaydedilirler.

Bu çarpıcı kırmızı ceket rengi tartışmalı . Pek çok ırk uzmanı, Fox Red Labrador'un bir melez olduğunu ve bir Labrador olmadığını iddia eder. Ancak birçok yetiştirici bu rengi Labrador Retriever'in resmi rengi olarak kabul etmeye başladı.

Laboratuvarlar bunlardan biridir. en aile dostu köpek ırkları , bu yüzden sürekli olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpek olarak sıralanırlar. Aslen avlanmak için yetiştirilen bu cins, yüksek itaat seviyeleri ve aile dostu mizaçları nedeniyle dünyanın en çok tercih edilen köpek ırklarından biri haline geldi.

Laboratuarlar çift katlıdır ve sık sık dökülür. Bu nedenle, özellikle kış ve yaz aylarında paltolarını uçurduklarında onları tımar etmeye hazır olun. Bu, güzel kırmızı paltolarının mobilyalarınızda ve evinizde, özellikle de tüy dökme mevsiminde yılda iki kez biteceği anlamına gelir.
Golden Retriever

Karda Oynayan Golden Retriever

Golden Retriever ayrıca rengi daha koyu kırmızı olan bir kürke sahip olabilir.

Golden Retriever, isimlerine rağmen inanılmaz bir şekilde gelebilir. daha koyu kırmızı renk de . Bu köpeklerin kazanan kişilikleri vardır ve harika mizaçları ile ünlüdürler. Onlar mutlu, oyuncu köpekler kim en farklı ailelerin bir parçası olmaktan keyif alacak. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinirler, özellikle birlikte büyümüşlerse veya erken sosyalleşmişlerse.

Bu köpekler zavallı bekçi köpekleri yap , çünkü iri olmalarına rağmen, kendi iyilikleri için fazla arkadaş canlısıdırlar! Tüm bunlara rağmen, onları mümkün olduğunca erken davranmaları için eğitmelisiniz, çünkü düzgün bir şekilde dizginlenmezse eğlenceli maskaralıkları iğrenç hale gelebilir.Golden Retriever'ların mutlu kalmak için çok fazla egzersize ve oyun zamanına ihtiyacı vardır. Bu aktif cins, en azından Her gün 60 dakika egzersiz . Günlük yürüyüşler her zaman iyi bir enerji çıkışıdır, ancak bu cins kesinlikle yüzmeyi sever! Bir havuzunuz olacak ya da bir gölet ya da gölün yakınında yaşayacak kadar şanslıysanız, kesinlikle yüzmekten keyif alacaklardır. Dışarıda tek başına geçirilen zamanın, asa tutkusunun çarptığı ve kaçmaya çalışması ihtimaline karşı, sağlam bir çitin olduğu bir bahçede olduğundan emin olun.

Golden Retriever'ınızı tımar etmek birazcık bir olay. o fırçalamak için çok çaba gerektirir ve buklelerinin görkemli uzunluğu göz önüne alındığında, onları yıka. Haftada birkaç kez fırçalamak, mevsim değişiminde paltoları patladığında günlük olarak değiştirmek gerekir. Banyo gerektiğinde yapılmalıdır - bu köpekler banyo yapmayı seveceklerdir, bu yüzden onlarla birlikte ıslanmaya hazır olun!


Kaniş

çimenlerin üzerinde kırmızı tüylü kaniş

Kanişler, biri bu güzel koyu kırmızı olan birçok renkte olabilir.

kaniş herhangi bir boyutta güzel bir kırmızı renkte olabilir, bu da onları daha yaygın kırmızı köpek ırklarından biri yapar. Bu sevimli köpekler inanılmaz derecede akıllıdır ve yeni şeyler öğrenmekten mutluluk duyarlar. onlara bol bol övün ! Ailenizin bir parçası olmaktan mutlular ve yeni insanlara ve hayvanlara iyi gelecekler. Kanişler sosyal kelebeklerdir ve her zaman ilgi odağı olmak isterler.Çok akıllı olduğu için Fino köpeğinizin çok fazla fiziksel ve zihinsel uyarıya ihtiyacı olacaktır. Onları en az Her gün 45 dakika aktivite , ancak daha büyük Poodles daha fazla egzersiz gerektirecektir. Mahallede zıplamaktan veya köpek parkında arkadaşlarıyla vakit geçirmekten mutlu olacaklar.

Oyun oynamalarına ve oyuncaklarını gerektiği gibi kullanmalarına izin verin, çünkü bu onları meşgul edecek ve bu nedenle çok iyi davranacaktır. Olduklarından beri kolayca eğitilebilir , onlara hemen hemen her şeyi yapmayı öğretebilirsiniz; Yeterince olumlu pekiştirmeyle Kaniş durdurulamaz!

Fino köpeğinin kusursuz kıvırcık ceketi göz önüne alındığında, onları her gün fırçalaman gerek Paslanmayı uzak tutmak için. Neyse ki, Poodles tüy dökmez ve bu nedenle hipoalerjeniktir. En iyi şekilde görünmelerini sağlamak için bu köpeğe her 3 haftada bir iyi bir banyo yaptırmanız gerekecek. Özel saç kesimleri için bir kuaför görmeyi tercih edebilirsiniz.


daksund

Ormanda Oturan Küçük Dachshund

Dachshund, bu koyu kırmızı renk de dahil olmak üzere birkaç farklı kat halinde gelir.

Dachshund bir dünyanın en sevilen Weiner köpeği kırmızı da dahil olmak üzere bir dizi renkte gelebilir. Boyutlarına göre şaşırtıcı derecede cesurlar, etrafta dolaşmak için bolca cesaret ve canlılık var. onlar çok sevgi dolu ve giden köpekler ve insan aileleriyle vakit geçirmekten başka bir şey istemiyorlar.

Büyüyüp uyumlu birer yetişkin olabilmeleri için onları mümkün olan en kısa sürede sosyalleştirmeniz önemlidir. Bu aynı zamanda çocuklara alışmalarına da yardımcı olacaktır, çünkü yanlarında büyütülmedikçe onları pek sevmezler. Yine de diğer evcil hayvanlarla iyi geçinirler.

Doxies çok oyuncu ve aktif köpeklerdir ve her gün iyi miktarda egzersize ihtiyaç duyacaklar. Etrafında 45 dakika yeterli . Onlara mahallenizde iyi bir yürüyüş yaptığınızdan veya köpek parkında onlarla oyun oynadığınızdan emin olun. Zihinsel ve fiziksel olarak uyarılacakları için bu onları mutlu edecektir. Kısa bacakları göz önüne alındığında, koltuklarda veya arabada inip çıkmalarına yardımcı olacak bir rampadan yararlanabilirler. Bu aynı zamanda yaralanmayı da önleyecektir.

Dachshund'unuz çok fazla bakıma ihtiyaç duymayacak , yine de dökülecekler. Haftada en az bir kez bir fırçayla iyice dolaşmasını sağlayın. Kirin içinde yuvarlanmadıkları sürece, bu köpeği de çok sık yıkamanız gerekmeyecek. Onları gerektiği kadar ılık su ve hafif köpek şampuanı ile yıkayın, güzel ve temiz olurlar.


Vizsla

Gölde Vizsla Köpeği

Vizsla, birkaç farklı açık kahverengi veya kırmızı tonda olabilir.

bu Vizsla açık kahverenginin altın tonlarında veya koyu kırmızı tonlarında olabilen çok güzel bir köpektir. Onlar insan ailesine çok bağlı ve onlara yeterince bağlandıkları takdirde her yerde onları takip edeceklerdir. Yavruyken, yetişkinlikte daha arkadaş canlısı bir köpek yapmak için erken sosyalleştirilmelidirler.

Onlar daha büyük çocuklarla daha iyisini yapmak sadece ne kadar enerjik olabildikleri için; daha büyük çocuklar bunu küçüklerden daha iyi halledebilir. Bu cins çok tatlıdır, etrafta dolaşmak için bol miktarda zeka vardır. Hayatlarında yeterince erken yapıldığı sürece kolayca eğitileceklerdir.

Vizslas, en azından ihtiyaç duyacak oldukça aktif köpeklerdir. Her gün 90 dakika egzersiz . Yüksek enerji ihtiyaçları, acemi köpek sahipleri için onları idare etmeyi zorlaştırabilir. Onlara günlük egzersizlerini yaptırdığınızdan ve onlarla yeterince oynadığınızdan emin olun. Onları eğitirken, onlara iyi davrandığınızdan emin olun, çünkü bu cins çoğu kişiden daha hassas olabilir.

vizslas çok dökmeyin , yine de hipoalerjenik değiller. Ölü kürklerinden kurtulmalarına yardımcı olmak için onları her hafta iyi bir fırçalamanız gerekecek. Kendilerini temiz tutmakta çok iyidirler ve sadece gözle görülür şekilde kirli olduklarında banyoya ihtiyaç duyarlar.


Avustralya Kelpisi

Kırmızı ve Tan Kelpie Köpek

Kelpies kahverengi olabilir, aynı zamanda kırmızı tonları veya birkaç rengin kombinasyonları olabilir.

Avustralya Kelpie, güzel bir kırmızı da dahil olmak üzere bir dizi renkte gelir. Bu köpek son derece uyanık ve onlara ayak uydurabilecek bir aileye ihtiyacı olacak! Diğer köpekler ve çocuklarla birlikte oynamaktan mutlular, ancak buna ihtiyaçları olacak. erken sosyalleşti en iyi davranışlarını sergilemelerine yardımcı olmak için.

Bu köpeği eğitmek için biraz zaman ayırmanız gerekecek, çünkü onlar çok zeki ve çok fazla yapıya ihtiyaç var tatmin olmak. Neyse ki, memnun etmeye istekli oldukları için bu oldukça kolay bir şekilde yapılır. Ev için iyi bir bekçi köpeği olacaklar ve birlikte günlük yaşamınızda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklar.

Bu köpek oldukça aktif olduğundan, enerji ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilirsiniz. Acemi köpek sahipleri dikkat! Kelpies'in en azından ihtiyacı var Her gün 90 dakika egzersiz , ancak muhtemelen yavaş bir yürüyüş yerine koşma veya oyun oynama gibi yüksek yoğunluklu bir aktiviteyle daha iyi meşgul olacaklardır. Fiziksel ve zihinsel uyarıma çok ihtiyaçları olduğundan, evdeyken onlara bol bol oyuncak ve oyun verdiğinizden emin olun.

Kelpie'niz haftada en az bir kez iyi bir fırçaya ihtiyacınız var ekstra kürk ve kiri çıkarmaya yardımcı olmak için. Mevsimsel dökülme, gerekirse günlük olarak daha sık fırçalama kullanılarak ele alınmalıdır. Neyse ki, yılda sadece iki ila üç kez banyoya ihtiyaçları var, ancak işlerin koktuğu bir çiftlikte çalışıyorlarsa onları daha sık yıkamanız gerekebilir!


akita

çimenlerin üzerinde kıvrılmış kuyruklu akita

Akita, baştan sona biraz beyaz olan güzel, kabarık sonbahar renkli bir cekete sahiptir.

bu akita muhteşem, sonbahar kırmızısı renginde olabilen bir kürkü olan muhteşem bir Japon köpek ırkıdır. Bu köpekler ailelerine karşı son derece uyanık ve koruyucu . Bölgesel olabilirler, bu yüzden onları çok yönlü köpekler yapmak için erken sosyalleşme önemlidir.

Akitalar yeni insanlara ve hayvanlara karşı dikkatli olabilir ve daha küçük evcil hayvanlarla iyi geçinmeyin evde, av sürüşü ve avlanma içgüdüleri göz önüne alındığında. Bunun ötesinde, insanlarına son derece sadık ve sevecendirler. Normalde diğer köpeklerden alıştığımızdan daha sessiz bir sevgi olmasına rağmen, verecekleri çok sevgi var.

Akita'nız yüksek enerji ihtiyacına sahip olduğundan bol bol temiz havaya ve egzersize ihtiyaç duyacaktır. Çok aktif bir köpek olarak, onları en azından bir süre dışarı çıkarmanız gerekecek. Her gün 60 dakika egzersiz . Gerekirse bunu birden fazla oturuma bölebilirsiniz. Köpek parkında diğer köpeklerle eğlenmek yerine, mahallede sizinle yürüyüşe çıkmak daha iyi olabilir. İyi çitlerle çevrili bir bahçede oyun oynamalarına izin vermek, fiziksel ve zihinsel olarak uyarılmalarına ve dolayısıyla daha iyi davranmalarına yardımcı olacaktır.

Akita'nız temiz bir köpek olacak. kendilerini oldukça düzenli bir şekilde damatlar , bir kediden farklı değil. Ancak, iyi bir miktar döküldükleri göz önüne alındığında, fazla kürkten kurtulmak için onları haftada birkaç kez fırçalamalısınız. İyi haber şu ki, sadece birkaç ayda bir veya aşırı derecede kirlendikleri zaman yıkanmaya ihtiyaçları var.


Shiba Inu

Kıvrılmış Kuyruklu Shiba Inu Kayanın Üzerinde Duruyor

Shiba Inu, Akita'ya çok benzer, güzel ve zengin bir sonbahar ceketine sahiptir, ancak boyu biraz daha küçüktür.

bu Shiba Inu Akita'nın daha küçük kuzeni, aynı zamanda çarpıcı, kırmızı bir ceket rengine de sahip. Bu köpekler cesur ve cesur, son derece keskin duyular . Çok kibar ve sevecen köpekler olabilirler ve onları iyi eğitebilecek sağlam ve kendine güvenen bir sahibini dinlemeye heveslidirler.

Oyuncu köpekler oldukları için çocuklarla iyi geçinmek ve hatta evdeki diğer köpekler. Ancak, yüksek av sürüşleri göz önüne alındığında, daha küçük evcil hayvanlarla iyi oynamazlar. Ayrıca yabancılardan pek hoşlanmazlar ama iyi davranmaları öğretilirse etraflarında yeterince kibar olurlar.

Bu aktif köpeğe en azından Her gün 45 ila 60 dakika aktivite . Ancak, arabaları ve küçük hayvanları kovalamaya eğilimli olduklarından, onları yürüyüşe çıkarırken tasmalı tutmanız önemlidir. Onlara boş zamanlarında oynamaları için bir sürü oyuncak verin, çünkü bu onların daha iyi huylu köpekler olmalarına yardımcı olur.

Shiba Inus çok fazla etkileşime ihtiyaç var uslu kalmak için, bu yüzden oyun zamanı konusunda cimri olmayın! Evdeki herkes köpekle oynamaya katılmalı, böylece kendilerini sürünün bir parçası gibi hissedebilirler.

Shiba Inu'nuzun fazla kürkünü haftada birkaç kez sert bir fırçayla temizleyebilirsiniz, ancak tüy dökmenin az olduğu zamanlarda bunu haftada bir yapmaktan kurtulabilirsiniz! Onlar doğal olarak su geçirmez katlara sahip olmak her türlü hava koşulunda avlanmalarına izin verir. Kaplamanın doğal su geçirmezliğini ortadan kaldırabileceğinden, onları yıkamak sık bir gereklilik olmayacaktır.


pomeranya

Bir Kayanın Üzerinde Küçük Kabarık Pomeranian

Pomeranian çok çeşitli renklerde olabilir, ancak bu kırmızı tüylü ceket kesinlikle baş döndürücü.

pomeranyalılar kırmızı da dahil olmak üzere çok çeşitli renklerde olabilen sevimli minik köpeklerdir. Küçük çerçevelerine rağmen cesur, akıllı ve tavır dolular! Pomeranyalılar, inanılmaz derecede uyanık duyulara sahip oldukları için asla hafife alınmamalıdır. harika bir bekçi olabilir .

Ancak, onları yalnızca uygun olduğunda havlamak için eğitmelisiniz; çok sesli köpekler olabilirler! Bu cins, ilgi odağı olmaktan çok mutludur ve onları önemseyen herkes için sevecen bir kucak köpeği olacaktır. Onlar çocuklarla harika, ancak kolayca yaralanırlar, bu nedenle çocukların köpekle olan tüm etkileşimlerini denetlediğinizden emin olun!

Pomeranyalılar çok küçük oldukları için apartman gibi daha küçük bir evde yaşama uyum sağlamakta zorluk çekmezler. Aynı nedenden dolayı, egzersizleri de çok kolaydır. yapacaklar egzersiz yapmak için çok fazla zaman harcamanıza gerek yok şiddetle, çünkü bu onları yaralayabilir. Mahallede güzel, nazik bir yürüyüş yeterlidir. Yeterince erken ve çok sayıda olumlu pekiştirmeyle yapıldığı sürece onları eğitmek kolaydır.

Pomeranyalıların bir yüksek bakım ceketi her gün fırçalanması gerekecek. Küçük köpekler olmaları iyi bir şey! Yağları dağıtmak ve sağlıklı bir parlaklık sağlamak için kaplamayı kökten dış kaplamaya kadar fırçalamak gerekir. Çok sık yıkanmaları gerekmez, bu nedenle yalnızca gerektiğinde banyo yaptırmayı tercih edebilirsiniz.


Minyatür Pinscher

Çimenlerin Üzerinde Minyatür Pinscher

Minyatür Pinscher bu güzel, pürüzsüz kırmızı ceketle gelebilir.

Minyatür Pinscher bir alıngan küçük köpek kırmızı bir ceketle gelebilir. Bu köpekler boyutlarına rağmen çok baskın olabilirler. Büyüdüklerinde iyi davranışlar sergilemelerini sağlamak için erkenden onların lideri olarak rolünüzü belirlemeniz gerekecek. Çok sevecen köpekler oldukları için aileleriyle vakit geçirmekten mutlu olurlar.

Bununla birlikte, herhangi bir tarafın yaralanması durumunda, onlar ve daha küçük çocuklar arasındaki tüm etkileşimleri denetlemelisiniz. Bu cins insanları sever, ama diğer evcil hayvanların yanında utangaç . İlk baştaki çekingenliklerine rağmen daha özgüvenli ve dışa dönük olmalarını sağlamak için sosyalleşme önemlidir.

Mini Pinscher'ınızı eğitmek için çok zaman harcamanız gerekecek. İnatçı olabilirler ve komutlarınızı takip etmekten çok oynamaya meyilli olacaklardır. Sabır burada anahtardır, ayrıca işleri zamanında yeterince erken yapmaktır. sahip olduklarından beri yüksek enerji ihtiyaçları cins boyutları için, en iyi davranışlarını sergilemelerine yardımcı olmak için onlara dışarıda çok zaman vermeniz gerekecek. Çitle çevrili bir avlu, etrafta koşmaları için iyi bir yerdir, ancak günlük yürüyüş yapmalarına da izin verilmelidir.

Mini Pinscher'ın kısa ceketi kolay tımar . Fazla kürkü uzak tutmaya yardımcı olmak için sadece haftada bir kez fırçalanmaları gerekir. Bu onların da en iyi şekilde görünmelerine yardımcı olur! Köpeğinizin şampuandan kaynaklanan cilt tahrişleri olabileceğinden banyo yapmak daha hassas bir konudur. Çok gerekli olmadıkça banyo yapmamak, temiz tutmak için ıslak mendil veya bezle silmek en iyisidir.


Norfolk korkunç

Norfolk Teriyeri Kameraya Bakıyor

Norfolk Terrier'in bu yumuşak kırmızı paltoyla geldiği bilinmektedir ve aynı zamanda Terrier ailesinin en küçüklerinden biridir.

Norfolk Teriyer, oldukça kırmızı bir paltoyla gelebilen en küçük Teriyerlerden biridir. Bu köpekler tipik olarak boyutlarına rağmen cesur ve cesur , izlemek çok eğlenceli olabilir! Çocuklarla arası iyidir ve diğer insanlarla çok arkadaş canlısı olabilirler. Asla agresif değiller ve kendilerine büyük bir güvenleri var.

Yüksek bir av sürüşüne sahip oldukları ve küçük hayvanları kovalamaya eğilimli oldukları için onları daha küçük evcil hayvanların etrafında tutmak zor bir çaba olabilir. İhtiyacın olacak eğitim için çok zaman harcamak bu köpek. Zekidirler, ancak bu onların zararına olabilir. Norfolk Teriyerleri, sahiplerini dinlemekten başka bir şey yapmayı tercih eden inatçı köpekler olabilir, bu nedenle talimatlarında sağlam ve sabırlı olmanız gerekir.

Norfolk Teriyerinin koşabilecekleri güvenli bir avluya sahip olması önemlidir. Özellikle küçük bir hayvanı uzağa kovalamak anlamına geliyorsa, yolculuk tutkusu nöbetlerine eğilimlidirler! Bunun dışında daha küçük köpekler oldukları için çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar. Etrafında günde 30 ila 40 dakika yeterli olmalıdır. Önemli olan, eğlenmeleri için her zaman bir oyuncak ya da oyunla meşgul olmalarıdır. Aksi takdirde eğlenmek için yıkıcı davranışlara yönelebilirler!

Norfolk Teriyerleri çok şükür hipoalerjenik . Çok fazla dökülmezler ve alerjisi olanlar için harika bir seçim olacaktır. Paltolarını haftada birkaç kez fırçalamak, keskin görünmelerini sağlamalıdır. Banyo sadece gerektiği gibi yapılmalıdır.


kızıl kemik tazısı

Redbone Coonhound Kameraya Bakıyor

Bu, sadece güzel bir kırmızı paltoyla bulunan birkaç ırktan biridir.

kızıl kemik tazıları sadece muhteşem bir kırmızı renkte gelen muhteşem Amerikan av köpekleridir. Bu köpekler akıllı, sadık ve sevgi dolu . Aşırı yapışkan köpekler olmasalar da aileleriyle vakit geçirmekten hoşlanırlar. Bununla birlikte, enerjik bir tür olduklarından, uygun şekilde denetlenmezlerse onları kolayca yaralayabilecekleri için daha küçük çocuklarla iyi anlaşamazlar.

Redbones var diğer köpeklerle iyi ilişki , ancak kedi ve kuş gibi daha küçük hayvanları avlanmak için taş ocağı olarak görebilir. Sosyalleşme, onların çok yönlü köpekler olmalarına yardımcı olmak için önemlidir. Bu, onların arkadaş canlısı doğası göz önüne alındığında kolayca yapılır. Ailelerinin güvendiğini tanıdıkları insanlara karşı misafirperver olacaklardır.

Redbone Coonhounds atletik köpeklerdir ve çok fazla egzersize ihtiyaç duyarlar. etrafa ihtiyaçları var 60 ila 90 dakika günlük aktivite gün boyunca onları meşgul tutmak için kısa patlamalara bölünmelidir.

Redbone'ların serbestçe dolaşmalarına izin verilmemesi gerektiğinden, çok iyi korunan bir bahçede oynamalarına izin verilmelidir. Bunun nedeni, küçük hayvanların ve ilginç kokuların peşinden koşmaya yönelik genetik eğilimleridir. Bunun yerine, onlarla getir ve römorkör gibi oyunlar oynayarak ilgilerini koruyun. Oyuncaklar da bu türün iyi durumda tutulmasında etkilidir.

Bir tazı olan Redbone Coonhounds'un bir tazı olduğu bilinmektedir. belirgin “houndy” kokusu . Düzenli banyo ile bu durum kontrol altında tutulabilir. Dökülme bu cins için çok fazla sorun değil, ancak yine de haftada en az bir kez fırçalamanız gerekecek. Bu, harika görünmelerine yardımcı olur ve onları ölü tüylerden ve kalıntılardan arındırır.


horoz İspanyol

Cocker Spaniel Açık Havada Tarlada

Cocker Spaniel genellikle canlı kırmızı bir ceketle gelir.

bu horoz İspanyol güzelden başka bir şey olmayan bir cins - ve bazen içeri girdikleri kırmızı ceket de öyle! Bu köpekler mutlu, parlak ve neşeli , her zaman iyi ruh hallerini ailelerinin farklı üyelerine yaymaya istekli. Yeterince erken yapılması şartıyla bu köpeğe sosyalleşme kolay gelir. Bu, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinmelerine yardımcı olur.

Onlar bekçi köpeği olmakta oldukça iyi , keskin duyuları göz önüne alındığında. Cocker Spaniel'ler harika bir şekilde sevecendir ve iyi bir kucaklaşmadan başka hiçbir şeyi sevmezler, ancak büyük, büyük dünyayı yanınızda keşfetmekten de mutlu olacaklardır.

Cocker Spaniel'lerin yüksek enerji ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçları günlük olarak karşılamanızı gerektirir. En azından 60 dakikalık egzersiz gereklidir Bu cins için, ancak yeterince yorulmazlarsa muhtemelen daha fazlasını isteyeceklerdir. Onlara günde birkaç kez yürüyüş yapmak, davranışlarını sürdürmelerine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, ilgilerini çekebilecek ilginç kokuların peşinden hızla koşabileceklerinden, dışarıdayken her zaman tasmalı olduklarından emin olun.

Cocker Spaniel'lerin muhteşem paltoları var çok bakıma ihtiyacı var onları ipeksi tutmak için. Kürkün kenarlarındaki tüylenme de döküntü toplama eğilimindedir. Özellikle tüy dökme mevsiminde, her gün değilse de haftada birkaç kez iyi bir fırçalama yaptığınızdan emin olun. Kötü kokuları uzak tutmak için her ay banyo yapılmalıdır.


Nova Scotia Ördek Tolling Retriever

Nova Scotia Ördek Tolling Retriever Açık Havada

Nova Scotia Duck Tolling Retriever'ların kabarık kırmızı bir ceketi var.

hiç duydun mu Novia Scotia Ördek Tolling Retriever ? Şaşırtıcı bir şekilde, çok fazla insan yok ! Bu yavru, AKC tarafından her yıl yayınlanan cins popülerlik listesinde 90. sırada yer alıyor. Onlar ünlü av köpekleri , özellikle su kuşlarını avlamak için kullanılır.

Bu yavrular çok aktiftir ve sadece aktif bir aileye yerleştirilmelidir. Onları diğer birçok ırktan ayıran daha uzun, tüylü ve kabarık kırmızı tüyleri vardır. Bu sevimli tüylü köpekler, harika aile hayvanları yapar ve ailelerle uzun süre iyi geçinir ve çok evcil hayvanlı evlerde harikadır.

Bununla birlikte, Toller en yaygın olarak bir av arkadaşı olarak kullanılır ve konu su kuşları olduğunda yumuşak ağzıyla bilinir. Onlar kolayca eğitilebilir ve inatçı değil . Son derece yüksek enerjilidirler ve uygun bir enerji çıkışı olmadan yıkıcı olabilirler.

Bu cins, tutarlı bir tımar gerektirir ve kırmızı bir çift katlıdır. Oldukça sık tüy dökerler ve yılda iki kez tüylerini üflerler. Onların bakım rejiminin zirvesinde kalmayı bekleyin ve evinizin veya mobilyalarınızın etrafındaki uzun kırmızı kürklerine sürekli olarak ayak uydurmanız gerekecek.


Avustralyalı Çoban

Avustralyalı Çoban Karda

Avustralyalı Çoban, biri bu güzel koyu kırmızı karışımı olan birkaç farklı renk kombinasyonuna sahiptir.

Listemizdeki son köpek, enerjik Avustralyalı Çoban , aynı zamanda çarpıcı bir kırmızı paltoyla geliyor. Bu köpekler son derece baskın hiyerarşideki yerlerini bilmek için eğitilmedilerse, bunun nedeni çiftlik hayvanlarını idare etmek için yetiştirilmeleridir. Onlara yavruluklarının başlarında davranmayı öğretebilirseniz, birlikte uyumlu bir ev hayatı yaşamakta çok fazla sorun olmayacaktır.

Onlar ailesine karşı son derece sevgi dolu , ancak yabancılara ve diğer köpeklere karşı arkadaş canlısı olmak için sosyalleşmeye ihtiyaçları olacak. Bu, hayatlarının erken bir noktasında yapıldığı sürece yeterince kolay gelir.

Avustralyalı Çobanların mutluluklarını sürdürmek için çok fazla yapıya ihtiyaçları vardır. Çok aktifler ve bazen yukarıya ihtiyaç duyacaklar. günde 90 dakika egzersiz tatmin olmak. Koşmak, yüzmek ve gütmekle sınırlı değil, yapabilecekleri pek çok şey var.

Liderleri olma konusunda kararlı ve kendinize güvendiğiniz sürece, kolayca eğitilirler. Boş zamanlarında oyuncaklarla oynamaları için onlara bolca zaman verin. yapacak bir şeye ihtiyaçları var her zaman kendilerini davranmış tutmak için. İyice çitle çevrili olduğu sürece, dışarı çıkmaları ve bahçede serbestçe dolaşmaları gerekir. Aksi takdirde, onları sürmek için arabaların peşinden koşacaklar, bu çok tehlikeli olabilir!

Bu köpek ortalama bir miktar tutuyor , bu yüzden dökülmeyi kontrol altında tutmak için haftada birkaç kez fırçaladığınızdan emin olun. Dışarıda geçirdikleri süre boyunca oraya sıkışmış olabilecek döküntüler için paltolarını kontrol ettiğinizden emin olun. Onları sadece gerektiği kadar yıkayın, çünkü çok fazla banyo yapmak derilerine ve tüylerine zarar vererek bu süreçte kürk kaybına neden olabilir.


Son düşünceler

Şimdiye kadar bunlar hakkında bolca bilgiye sahip olmalısınız. çarpıcı kırmızı kaplamalı köpek ırkları . Dışarıda birkaç kırmızı kaplamalı ırk daha olsa da, bu liste hem kurtarma merkezlerinde hem de yerel hayvan barınaklarında bulabileceğiniz en popüler köpeklere sahiptir.

Yinelemek gerekirse, köpek sahiplenmek sadece tüy rengine göre yapılmamalıdır. Hangisinin yaşam tarzınıza en uygun olduğuna karar vermeden önce araştırmanızı yaptığınızdan ve her bir cins hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. Kırmızı kaplamalı bir yavru arıyorsanız, bu köpek ırklarının her biri farklı bir şey getiriyor masaya!

Yorumlar