Pomeranian Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Pomeranian, daha sevgiyle Pom olarak bilinen , küçük olabilir, ama çok büyük bir kişiliği var. O, kızak çeken Spitz köpek ailesinin en küçüğüdür. Alaska Malamute ve Samoyed . Küçücük dediğimizde, gerçekten küçücük demek istiyoruz! Oyuncak köpek çetesinin bir parçası olan bu yavru her zaman popüler bir seçim olmuştur.

Ama tüm köpekler gibi onun da tuhaflıkları var. Ve her tür aileye uygun olmadığını söylemek güvenli. Özellikle küçük çocuklu aileler başka bir cins için daha uygun olabilir . Pom'un küçük çocuklarla iyi olmadığı söylenemez. Ama bunun yerine, bu cins zorlu oyunları iyi idare etmez ve daha küçük boyları nedeniyle kolayca oturulabilir veya üzerine basılabilir!Daha küçük bir yavru için hazırsanız, Pom mükemmel köpek arkadaşı (havlamayı umursamadığınız sürece). Daha fazlasını öğrenmek için endişeli misiniz? Gururlu bir Pomeranyalı anne veya baba olmak için gerekenlere sahip olup olmadığınızı öğrenelim!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık3-7 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik6-7 inç
  • ömür simgesiÖmür12-16 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Tan, Mavi Merle, Çikolata, Krem, Turuncu, Kırmızı, Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Küçük Siyah ve Tan Pomeranian

Bu cinsin Almanya'da ortaya çıktığı düşünülmektedir.Pomeranian'ın yolculuğu, bir zamanlar Pomeranya olarak bilinen ve şimdi kuzeydoğu Almanya ve batı Polonya olan bir bölgede başladı. o minyatür bir boyut olarak yetiştirildi 6.000 yaşındaki Spitz atalarından. Onun en yakın akrabalar Alman Spitz , Samoyed, Norveç Elkhound, Schipperke ve Amerikan Eskimo Köpeği. 'Spitz' terimi, tilki benzeri yüzleri, dik üçgen biçimli kulakları, kalın bir gövdesi olan kalın bir gövdesi ve tüylü bir kuyruğu olan köpekleri tanımlayan bir şemsiye terimdir.

Pom var her zaman popüler olmuştur, ama geleneksel olarak kraliyet, soylular ve diğer zengin aileler arasında. Ünlü sahipleri Mozart, Isaac Newton ve Michelangelo'yu içeriyor. Ama o anında bir hit değildi. 1761'de Pomeranya'dan bir prenses bir İngiliz Prensi ile evlendiğinde ve sevgili Poms'unu yanına aldığında. Ancak diğer birçok kraliyet köpeği ırkının aksine, onu hemen vurmadı.

Pom cinsi geldi 1888'de spot ışığı İngiltere Kraliçesi Victoria, İtalya gezisinde tanıştığı türe aşık olduğunda. Marco adlı en sevdiği Pom, birkaç kişiyle birlikte onunla birlikte geri döndü. Birçok gösteride gösterildi ve birçok ödül kazandı. Bazıları bunun, gözetmenlerin Majestelerinin köpeğine ikincilik ödülünü vermemesinden kaynaklandığını söylüyor! Aynı yıl Dick adında başka bir Pom, American Kennel Club (AKC's) çalışma kitabına ilk kez girdi.Pom, 2013'ten bu yana AKC'nin popülerlik sıralamasında 19. ve 23. arasında dalgalandı. küçük köpek severler, apartman sakinleri ve aktif aileler , tanıştığı hemen hemen herkese neşe getiriyor! Sosyal medyanız varsa, neden aşağıdakilerden birini takip etmeyesiniz? dünyanın en ünlü Pom'ları ? Adı Jiff ve 10.5 milyon takipçisi var.

Mizaç

Beyaz ve Kırmızı Pomeranya

Cins, benzersiz kişiliği ile bilinir.

Pomeranian, 'yapabileceğini düşünen küçük köpek' olarak tanımlanır. Bu, onun kişiliğini tanımlamanın uzun bir yoludur. Bu parlak gözlü köpek her zaman her şeyi yapabileceğini kanıtla diğer herkesin yapabileceği. Köpek parkında cüretkar olmaktan ve büyük çocuklarla oynamaktan, size evde ne yapacağınızı söyleyebileceğini düşünmeye kadar, ufacık bir bedende otoriter bir köpektir.Büyüleyici, ama aynı zamanda kontrolsüz bırakamayacağınız bir şey. Sadece diğer köpeklerle başını belaya sokmakla kalmaz, aynı zamanda evde çok baskın hale geldiği anlamına da gelebilir. Eğitim seansları sırasında sert olma zorluğu için deneyimli bir köpek sahibine veya yukarısına ihtiyacı var.

Pom enerjiktir ve çabuk sıkılabilir. Çoğu Pom, kapı zili çalana kadar kucak köpeği olmaktan mutludur. Muhtemelen dünyada kapı ziline çıldırmayan bir Pom yoktur. Meraklı doğası ve aile koruyucusu rolü devreye girecek ve onun havlaması gürültülü ve tiz. Bir bekçi köpeği arıyorsanız bu harika, şikayet edecek gürültüye duyarlı komşularınız varsa o kadar da iyi değil.

Bir evcil hayvan nefreti yalnız bırakılmaktır. Sadece derinlerde hassas bir yavru değil, aynı zamanda insan arkadaşını arzular . Bu nedenle gününüzün çoğunu onunla geçirebilmeniz gerekir. Endişeli bir Pom, yıkıcı bir Pom'dur ve küçük çeneleri halınıza zarar verir. Sadece çöp kutularını çıkarsan bile, seni bir şahin gibi izliyor olacak.

Boyut ve Görünüm

Açık Havada Üç Kabarık Pomeranya Köpeği

Bu cins oldukça küçüktür, genellikle 10 pounddan daha hafiftir.Bu dışa dönük, oyuncak büyüklüğünde bir köpek. Ufacık weeny, Pom 6 ila 7 inç kısa ve sadece 3 ila 7 pound arasında ağırlığında . Perspektife koymak için, bu iki standart şeker torbası kadar küçük. Boyutları nedeniyle, çocukların etrafında gözetim şarttır. Pomlar ayrıca açık havada gözetimsiz bırakılmamalıdır çünkü yırtıcı kuşların onları kaptığı bilinmektedir.

Bazı Pom yavruları daha büyük yavrularla doğar. O günlerde, Kraliçe Victoria onları yetiştirmeden hemen önce, 20 ila 30 pound idi. Saygın yetiştiriciler, cins konformasyonuna bağlı kalmaya çalışacaklar, ancak orada bilinen şeyi yetiştiren bazı yetiştiriciler var. bir 'Gerileme Pomeranian.' Bunlar genellikle en az 14 pound ağırlığındadır. Gerileme Pom'ları, daha uygun olmaları ve sağlamlıkları nedeniyle daha küçük çocukları olan ailelerde oldukça popülerdir.

Minyatür olan her şeye olan hayranlığımız, daha da küçük Pomlar yarattığımız anlamına geliyor. Çay Fincanı Pomlar kelimenin tam anlamıyla bir çay fincanına sığar . Bu yavrular, en küçük Pomlar ve 3 pounddan daha az ağırlığa sahiptirler. Bu müstehcen derecede küçük ve köpek dünyasında tartışmalı bir konu. Çay Fincanı Pomeranian arıyorsanız, sağlık sorunları yaşayabileceği için araştırma yapmanız gerekir.

Tüm bu saçların altında kompakt ve şaşırtıcı derecede güçlü küçük bir çerçeve var. Kısa ve düz bir sırtı var, genel bir kare görünüm . Uyanık ve görünüşte tilkiye benzeyen kama şeklinde bir kafası var. Gözleri koyu ve badem şeklindedir ve kulakları küçüktür, her zaman dik ve başının üzerindedir. Kuyruğu tüylüdür ve omurgası boyunca oturur, ancak saçlarıyla kaplıdır, böylece neredeyse fark edilmez.Bernese dağ köpeği karışımı

Ceket ve Renkler

Dört Pomeranya Köpeği Açık Havada Çimenlerde

Cins standardı olarak kabul edilen birkaç kaplama rengi vardır.

Pomeranian'ın çift katlı bir ceketi var. süper kabarık , köpek dünyasının en kabarıklarından biri. Yumuşak, yoğun bir astarı var ama dış katmanı sert ve uzun. Hava koşullarına dayanıklı katmanlar, vücudunu kuru ve sıcak tutmak için birlikte çalışır. Pomların boynunda, aslan yelesine benzeyen ve kurnaz yüzünü çerçeveleyen bir fırfır olmalıdır. Vücudu en uzun kürkü taşır ve yüzünün ve bacaklarının çevresi çok daha kısadır.

Bir kadının ceketi biraz daha kısadır bir erkek ceketinden daha Yavruluk döneminde, ceketi biraz dağınık görünebilir ve yumuşak ve pamukludur. Yetişkin paltosu yaklaşık 6 aylıkken büyüdüğünde, daha düzgün görünecektir. Göre cins standardı , kürkü yetişkinlik döneminde yumuşak veya pamuk gibi olmamalıdır. Yıl boyunca ılımlı bir tüy dökücüdür ve tüy dökme mevsimi boyunca yoğun tüy döker. Onun tımar ihtiyaçlarına ayrılmış bütün bir bölümümüz var.Kaplama renkleri söz konusu olduğunda, Pom en çeşitli ve geniş klozetlerden birine sahiptir. o yakın var iki düzine renk seçeneği . Kunduz, siyah, siyah ve ten rengi, mavi, mavi ve ten rengi, mavi merle, mavi samur, çikolata, çikolata ve ten rengi, krem, krem ​​samur, turuncu, turuncu samur, kırmızı, kırmızı samur, üç renkli, beyaz ve kurt samur tanınan renklerdir. Diğer renkler Pom cinsinde bulunur, ancak gösteri halkasında tanınmaz. En nadide renklerden biri siyah kaplamalı Pom .

Egzersiz Gereksinimleri

Pomeranya Koşusu

Ponponların bol miktarda enerjisi vardır ve günde en az 30 dakika egzersiz yapılmalıdır.

Pomeranyalılar küçük canlı tellerdir ve büyük bir yakınlaştırma vakası yaşarken görebileceğiniz tek şey renk flaşlarıdır. Oyuncak grubunun bir parçası olmasına rağmen, hiçbir şekilde tipik bir kucak köpeği değildir. O biri en enerjik oyuncak köpekler , potansiyel olarakenen enerjik. Neyse ki, sadece küçük bacakları 30 ila 45 dakika gerekir bir gün egzersiz. Ve enerjisinin geri kalanı evde oyun süresi boyunca dışarı atılabilir.

Onun Her gün 30 ila 45 dakika açık havada egzersiz yapması gerekecek. Bütün günü içeride kapalı geçirmek bu çocuğu çıldırtacak. Merakını mutlu etmek için bacak germeye, temiz havaya ve yeni kokulara ihtiyacı var. Küçük bacakları 45 dakikalık bir koşu seansına ayak uyduramayabilir, ancak tüm zaman boyunca parkta mutlu bir şekilde oynayacaktır.Pom olacak bolca oyun süresine ihtiyaç var fazla. Ve ihtiyacı olursa, ya seninle ya da sensiz oynayacak. Bu nedenle, çok fazla yıkıcı yaramazlık yapmadığından emin olmak için orada olmak isteyebilirsiniz. Ponponlar her türlü oyuncağı sever , ve saatlerce odanın karşı tarafına atılan topun tadını çıkarmaya bayılıyorum. Ayrıca halat çekmeyi de severler. Yapacak bir şey olduğu sürece mutlu olacaktır.

Yaşam koşulları

Beyaz ve Altın Pomeranyalılar

Cins, birçok farklı yaşam ortamına uyarlanabilir.

eğer biri varsa apartman yaşamına uygun , bu adam. Ayrıca büyük evlere de uygundur. Sadece kaçamayacağından emin ol, çünkü kaçabilirse, kaçacaktır. Ayrıca bahçe devriyesinde kuşların ve kedilerin peşinden koşacak. Ve dışarıdayken ona eşlik etmeyi ve yırtıcı kuşlar için gözlerinizi dört açmayı unutmayın. Kanepeler ve yataklar çok yukarıda (ve aşağıda!), bu nedenle herhangi bir yaralanmayı önlemek için köpek rampalarına yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Oyuncak boyutundaki Pom en çok büyük çocuklu evler. Bunun nedeni, küçük çocukların onu oyuncak bir köpek olarak değil, oynamak için gerçek bir oyuncak olarak görmeleridir. Birçok Pom, onları masumca yanlış kullanan, ezen veya düşüren küçük çocuklar tarafından yaralandı. Pom'unuz bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleştiği sürece, evdeki diğer köpekler ve evcil hayvanlarla iyi geçinecektir.

Eğitim

Küçük Tüylü Pomeranya Köpeği Eğitimde

Ponponlar eğitim seansları sırasında oldukça inatçı olabilir.

Pomeranian zeki bir ırktır. Ama (ve bu büyük bir ama), sadece inatçı değil, aynı zamanda Japon balığının dikkat süresi . Dory, bir Pomeranian için harika bir isim olurdu! Bu, eğitmenin zor olabileceği ve köpek eğitimi konusunda gergin olan acemi sahipleri için ideal olmadığı anlamına gelir.

İnatçı tavırları, antrenman havasında değilse, muhtemelen katılmayacağını gösteriyor. Tabii ki, yapamazsan eğitimi süper eğlenceli hale getirmek ve zamanına değer. Bu, Pom'unuzu eğitmenin en iyi saklanan sırrıdır. Kısa ve tatlı, onun gibi, başarının anahtarı! Ya da en azından onunla alacağınız kadar eğitim başarısı.

Alman kurdu dökülmesi için en iyi fırça

Ne yaparsanız yapın, asla pes etmeyin. Her zaman ısrarcı ve eğitim konusunda tutarlı olun. Aksi takdirde sizi patilerinin etrafına sarabileceğini öğrenecektir. Pomeranian'ı eğitmenin en iyi yolu pozitif pekiştirme eğitimidir. ona öğretmek önemli komuta havlamayı kes , ne kadar vokal olabileceğini düşünürsek.

Erken sosyalleşme Pom ve onun potansiyel olarak geveze yolları için de önemlidir. Her şekil ve büyüklükteki köpekle tanıştırılması gerekiyor ki onlar tarafından tehdit edilmemeyi öğrensin. Tanıdık olmayan ortamlar, kaldırımda yürümek, tımar rutini ve diğer insanlarla tanışmak, hepsi sosyalleşme sürecinin bir parçası olmalıdır.

Ve son fakat en az değil, sandık eğitimi. Çünkü Pom yalnızken endişeli bir köpektir ve sandık eğitimi bu konuda yardımcı olabilir. Endişeli bir köpeğin yapabileceği sandık eğitimi kaygı düzeylerini düşürürler. Ayrıca, evde çılgına dönmediğini bilerek, uzaktayken rahatlamanıza da izin verecektir.

Sağlık

Etrafta Koşan Altın Kabarık Pomeranya Köpeği

Cins genellikle sağlıklıdır ve 16 yıla kadar daha uzun bir ömre sahiptir.

Genel olarak, Pomeranian, ortalamanın tadını çıkaran sağlıklı bir köpektir. 12 ila 16 yıl ömrü . Bu, bir köpek için harika bir yaşam süresidir, ancak oraya ulaşmasını sağlamak için yapmanız gereken eylemler vardır. Egzersiz ve stimülasyon ile onu zinde ve sağlıklı tutun ve sağlık kontrolleri ve aşılarla güncel kalın. Onu karşılayabileceğiniz en iyi besinle beslemek, ihtiyacı olan her şeyi almasını sağlamanın en kolay yollarından biridir.

Aşağıda Pomeranian cinsini etkileyen en yaygın sağlık sorunlarının bir listesi bulunmaktadır. Pooch'unuz sadece bir veya birkaçından acı çekebilir, ancak aynı zamanda hiçbirinden acı çekmeyebilir. Vücudundaki ve davranışlarındaki herhangi bir değişikliği takip etmek, onun için önemlidir. sağlık sorunlarının erken tespiti . Kalp problemleri gibi bazı durumlar, sadece sağlık kontrolleri sırasında kalbini dinleyecek olan veterinerler tarafından tespit edilir.

patella çıkığı

Bu aynı zamanda 'kaymış diz kapağı' olarak da bilinir, ancak esasen diz kapağı kaymıştır. Pom'unuz onunla doğacak, ancak genellikle tam büyümeye ulaşana kadar herhangi bir semptom göstermez. Hareketlilik sorunları ilk işarettir ve sonunda artrite yol açabilir.

Göz Koşulları

Pomeranian, çeşitli göz sorunlarına karşı hassastır. En yaygın dört sorun, yaygın olarak kuru göz olarak bilinen katarakt ve keratokonjonktivit sicca'dır. Distikiyazis olarak da bilinen gözyaşı kanalı sorunları ve batık kirpikler. Erken tedaviler körlüğü önleyebilir ve yaşam kalitesini iyileştirebilir.

Kardiyak Endişeler

Pom'u etkileyen en yaygın kalp rahatsızlığı patent duktus arteriozus'tur. Doğumdan kısa bir süre sonra kalp kapakçıkları arasında kan taşıyan küçük damar olması gerektiği gibi kapanmaz. Bu, ciğerlerinde ve kalbinde sıvı birikmesine neden olur ve bu da kalbi üzerinde çok fazla baskı oluşturur. Kalp hastalığı da yaşlı Poms'ta önde gelen ölüm nedenidir.

Trakea Çöküşü

Genellikle nefes borusu olarak bilinen trakea, doğumda yanlış biçimlendirilir veya zayıflar. Bu, nefes borusunun çok daralmasına neden olarak nefes almada zorluk ve sürekli öksürme ile sonuçlanır. Boynunda ve nefes borusunda herhangi bir gerilmeyi önlemek için bir emniyet kemeri kullanılması tavsiye edilir.

Beslenme

Yeşil Kaseden Yemek Pomeranya

Özellikle küçük ırklar için doğru beslenme dengesini sağlamak önemlidir.

Pomeranian, bir oyuncak veya küçük boy mama ile beslenmesi gereken oyuncak büyüklüğünde bir köpektir. Standart mama taneleri ağzı için çok büyük olacaktır. Çoğu kaliteli marka, oyuncak boyutundaki ırklar için seçenekler sunacaktır. Ortalama Pomeranian yaklaşık tüketecek Her gün ½ fincan yemek , yaşına, kilosuna ve aktivite seviyelerine bağlı olarak. Bu yüzden Pom'unuza göre paket talimatlarını takip ettiğinizden emin olun. Bir Gerileme Pom'uysa çok daha fazla yer, Çay Fincanı Pom'uysa çok daha az yer.

Pom'un beslenme ihtiyaçları yaşamı boyunca değişecektir. Bu nedenle, Pom'un belirli yaşam aşamalarını öğrenmeniz, onun iyi olduğundan emin olmak için çok önemlidir. kasesinden en iyi beslenmeyi almak . En önemli yaşam evresi yavruluktur çünkü küçük olmasına rağmen yapması gereken çok şey vardır. Ve sağlıklı bir yaşam ve vücut için zemin hazırlar. Yüksek kaliteli mama taneleri ayrıca farklı yaşam evresi seçenekleri sunar. Ayrıca alacağını da garanti ediyorlar dengeli beslenme fazla.

tımar

Pomeranian Banyo Yapmak

Banyo ve düzenli tımar, Pom ile köpek kürkünü kontrol altında tutmak için çok önemlidir.

Şaşırtıcı bir şekilde, Pomeranian'ın nispeten basit bir bakım programı vardır. Onun kabarık ceketinin ihtiyacı var haftada iki ila üç kez fırçalamak yıl boyunca. İlkbahar ve sonbahar olan tüy dökme mevsimlerinde, en azından gün aşırı fırçalanması gerekecektir. Bu, paltosunu yönetmenize ve ölü tüyleri giysilerinize veya kanepenize düşmeden önce toplamanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca sadece ihtiyacı olacak 6 ila 12 haftada bir banyo yapmak , ne kadar kirlendiğine bağlı olarak. Bazı sahipler onu sadece ihtiyaç duyduğunda ve ihtiyaç duyduğunda yıkar. Düzenli fırçalama, onu kirden arındırmaya ve daha taze kokmaya yardımcı olacaktır. Onu asla önerilen miktardan daha fazla yıkamayın çünkü doğal kürk yağlarını bozar ve cildini tahriş edersiniz. Paltosunun sabun köpüğünden iyice durulandığından ve uygun şekilde kurutulduğundan emin olun. Bunun yapılmasını sağlamazsanız deri enfeksiyonlarına ve bazen de kürkünde küflenmeye neden olabilir.

O küçük ağzına sıkıştırılmış dişlerinin haftada birkaç kez fırçalanması gerekecek. Pom, yüksek periodontal hastalık riski altındadır. Hep köpek diş macunu kullan çünkü insan diş macunu köpekler için, özellikle de Pom'unuz gibi küçük köpekler için zehirlidir. Onu tımar ederken, sağlıklı göründüklerinden emin olmak için gözlerini incelemek iyi bir fikirdir.

Afrika köpek ırkları

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Küçük Pomeranya Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için 1000 dolar ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Pomeranian her zaman çok popüler bir köpek ırkı olmuştur. Bu, yılların tecrübesine sahip çok kaliteli yetiştiriciler olduğu anlamına gelir. Ama aynı zamanda hızlı para kazanmak isteyen birçok kötü kişi olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bir köpek anne veya babası olarak yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, saygın ve etik bir Pom yetiştiricisi seçin en iyi yavruları kim üretir.

Saygın bir yetiştirici, arasında herhangi bir yerde ücret alacaktır. 1.000 $ ve 2.000 $ bir Pom yavrusu için. Ödüllü bir soydan veya popüler bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu arıyorsanız, daha fazlasını bekleyebilirsiniz. Birçok faktör fiyatı etkiler ve ayrıca düşünmeniz gerekir devam eden maliyetleri . Pomların bakımı nispeten pahalı bir cins olduğu biliniyor, bu yüzden onları araştırmalı ve bütçelemelisiniz.

bu AKC birçok Pom yetiştiricisini listeler kayıtlı olanlar, burayı aramanıza başlamak için harika bir yer haline getiriyor. Diğer Pom severlerle konuşmak, en kaliteli yetiştiricileri bulmanın bir başka harika yoludur. Sadece kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Daima yetiştiricilerle tanışın , yavrular ve ebeveynleri şahsen ve içgüdülerinize güvenin. Size bir köpek yavrusu almanız için baskı yapanlardan, ayrıntılar konusunda çekingen davranan veya üreme ortamlarında sizinle tanışmayı reddeden kişilerden kaçının.

Kurtarma ve Barınaklar

Küçük Pomeranya Kurtarma Köpeği

Bir köpek yavrusu evlat edinmek yerine bir Kurtarma köpeği düşünün.

Bir Pom yavrusu satın almak herkes için değildir. Bu senin için bir seçenek değilse, neden birini kurtarmayı düşünmüyorsun? dışarı çıkmak yerel barınaklarınız ve oradaki personelle konuşun. Sadece sizin için daha iyi bir seçenek olmakla kalmaz, aynı zamanda kurtarmak da çok daha ucuz olabilir. Pomların popüler köpekler olduğunu unutmayın. Genel köpek kurtarma barınaklarında Pomeranyalılar için bekleme listeleri olabilir.

Yerel barınaklarınız verimli olmuyorsa, özel Pomeranian kurtarma ülke çapında örgütler. Bu adamlar zamanlarını yalnızca evsiz Pomlara ve bazen de Pom karışımlarına adarlar. bu Amerikan Pomeranya Kulübü çoğu eyaletteki Pom kurtarma ekiplerinin iletişim bilgilerini listeler. Ve Pomeranya Kurtarma kabul edilebilir Poms eyaletlerini eyalete göre listeleyin. benimsemeye açıksanız karışık cins Pom , muhtemelen bir safkan aramaktan daha fazla şansınız olacak.

Aile Hayvanları Olarak

 • Pomeranian, hem oyuncu hem de eğlenceli bir canlı tel oyuncak köpektir.
 • Pomeranyalılar ailelerine karşı sevecendir.
 • Ayrılık kaygısından muzdarip oldukları bilinmektedir.
 • Bu yavrular bazen 'küçük köpek sendromu'ndan muzdarip olabilirler.
 • Sağlıklı kalmak için günde 30 ila 45 dakika açık havada egzersiz yapması gerekiyor.
 • Cinsin erken sosyalleştiğinden emin olmak önemlidir.
 • Harika bir bekçi köpeği yapar ve çok seslidir.
 • Pom hassastır ve sadece daha büyük çocuklarla evde olmalıdır.
 • Dikkat süresi kısadır ve inatçıdır.
 • Bu, eğitimin ek zaman ve özveri gerektirebileceği anlamına gelir.

Son düşünceler

Genel olarak, Pomeranian çılgınca eğlenceli bir köpektir ve ona ayak uydurabilecek eşit derecede eğlenceli bir aileye ihtiyacı vardır. Bu küçük cep roketinin daha büyük çocuklu ve zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aileye ihtiyacı var. Bu kılavuzda listelenen ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece, bir Pomeranian'da en iyi arkadaşı bulmanız kaçınılmazdır. Onun için doğru aile olduğunuzdan eminseniz, o şeker, baharat ve güzel olan her şey!

Yorumlar