Redbone Coonhound Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Redbone Coonhound Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Redbone Coonhound bir ince, kırmızı bir ceket ile muhteşem köpek . Onlar Amerikan Coonhounds'larından biridir ve onları mükemmel bir avcı yapar. Başlangıçta yetiştirildikleri amaç budur. Özellikle ağaçlandırma rakunlarında ve diğer taş ocaklarında iyidirler. Ayrıca avın içinde ve dışında kullandıkları heybetli bir sese sahipler – bu komşuları korkutabilir!

Bu günlerde genellikle zamanlarını sevgi dolu aile arkadaşları olarak geçirmek sahadaki işçilere ek olarak. Redbone'u sevimli bir köpek yapan çok şey var. Sevimli, yalvaran gözlerine direnmek zor! Mizaçları yumuşak, özverili, sevecen ve sahada harikalar.Bu köpekler çok fazla egzersiz gerektirecektir; zihinsel ve fiziksel uyarım onları tatmin eder. Onlar da eğitmek için biraz zor, bu yüzden bu hayatlarının başlarında ele alınmalı . Redbone Coonhounds akıllı köpeklerdir ve onlara ihtiyaç duydukları yapıyı vermek için güçlü, sağlam bir lider olmanızı gerektirir. Bu yazıda Redbone Coonhound'un tarihini, neye benzediklerini, mizaçlarını ve onlara hayatlarının her alanında hak ettikleri bakımı vermekle ilgili bilmeniz gereken diğer her şeyi keşfediyoruz.

İçindekiler

Irk Tarihi

Yapraklarda Duran Redbone Köpek

Redbone Coonhound, avlanma amacıyla yetiştirildi ve sürülerde iyi iş çıkardı.Redbones'un kökleri, 19. yüzyılın başlarında Georgia eyaletine getirilen İskoç köpeklerinde bulunur. Bunlar, cins için temel stoğu sağladı. Daha sonra, 1840 civarında, İrlandalı Foxhounds'u eklediler ve tazı karışımın içine. Tennessee'den Peter Redbone, ilk yetiştiricilerden biriydi; bu ırkın adı nereden geliyor .

Ancak, ataları bilinmeyen her kırmızı köpeğin Redbone denirdi . Daha sonra, kendini işine adamış yetiştiriciler, iyi bir av köpeği örneği yetiştirme amacına adım attılar. F.L. Georgia Birdsong bu yetiştiricilerden biriydi. O bir gelişmede araçsal güç Redbone Coonhound'u daha tanınabilir bir türe dönüştürdü.

İdeal Coonhound'un diğer özellikleri erken Redbone'da yetiştirildi . Bu, avlarını denizin üzerinde kovalayacak kadar çevik bir köpek yarattı. Güneyin engebeli arazisi . Redbone bunlardan biridir. sadece perdeli ayaklı Tazılar ; Bu onlara, gerekirse taş ocaklarından sonra yüzebilmeleri için getirildi. Cins geliştikçe, sürüler halinde avlanmaya daha uygun hale geldiler. Sonunda, büyük bir oyunu avlamak için yeterince iyi oldular. Bu köpeklerin bol miktarda avlanma yeteneği vardı ve görünüş olarak nispeten tek tiptiler.Bununla birlikte, başlangıçta büyük, siyah 'eyer' işaretleri vardı ve bu da onlara bir noktada 'Emer Sırtları' denmesine neden oldu. Bu, sonunda sadece bir tane olana kadar onlardan yetiştirildi. zengin, kırmızı renk - bugün tanıdığımız ve hayran olduğumuz aynı kişi. Bazen göğüste ve ayaklarda görünen beyaz lekelerin, ırkın İrlanda tazılarıyla melezlenmesine atfedildiği tahmin ediliyor, ancak bunun gerçeği zamanla kayboluyor.

Redbones, United Kennel Club tarafından ikinci Coonhound cinsi Ancak, 2009 yılına kadar Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanınan . Bu cins, 1961 romanının yayınlanmasından sonra popülerlik kazandı. Kırmızı eğrelti otunun büyüdüğü yer , Wilson Rawls tarafından. Old Dan ve Little Ann adlı iki Redbone Coonhound'u evlat edinen Billy adında bir çocuğun hikayesini anlatıyor.

Bugün, Redbone Coonhounds en popüler tür değil , onlara değer verenler tarafından çok sevilseler de. AKC'nin 2020 köpek popülaritesi listesinde 195 üzerinden 146. sırada yer alıyorlar.Mizaç

Köpek Kamerada Yakın Yüz

Redbone Coonhound çok sevecen ve sadıktır ve geniş ailelerde başarılıdır.

Redbone'unuzun bir sevgi dolu ve sadık aile arkadaşı . AKC onları “huzurlu, sevimli ve memnun etmeye istekli” olarak tanımlıyor. Bu köpekler bir sürü içinde olmaktan her zaman mutlu olurlar, bu nedenle ailenizdeki yerlerine değer verdiklerini her zaman size bildirirler. Bu onları bir birçok farklı aile türü için uygun köpek , yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmeniz şartıyla!

Egzersiz için çok yüksek bir talepleri olduğu için, yetişmek zor olabilir . Onlarla ilgilenemeyecek kadar meşgul olabilecek insanlar, bu yavrulardan birini etrafta tutmakta zorlanacaklar. Bu aynı zamanda, yüksek enerji ihtiyacı olan bir köpeğe bakma deneyimine sahip olmayan acemi köpek sahiplerinin işini zorlaştırır.

Ailenin diğer üyeleriyle etkileşim söz konusu olduğunda, cins çok başarılıdır. Onlar hemen hemen herkesle iyi geçinmek evinde. İnsan arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanırlar ve hatta çocukların yanında olmaktan hoşlanırlar. Erken sosyalleşme, ailenin her üyesine nasıl uygun davranacaklarını bilmeleri için önemlidir.Diğer köpeklerle iyi anlaşırlar çünkü Paket mantığı . Ancak daha küçük hayvanları, özellikle de kuşları ve hamsterları av olarak görebilirler. Bununla birlikte, onları yan yana kedi yetiştirmenin gerçekten iyi geçinmelerine yardımcı olabileceğini belirtmekte fayda var. Tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece, Redbone Coonhound bir sevecen kucaklama dostum . Aslında onları çok uzun süre yalnız bırakmak iyi bir fikir değil çünkü ayrılık kaygısı geliştirebilirler , yıkıcı davranışlara yol açabilir.

Çoğu Coonhounds gibi, Redbone'un da bir çok yüksek sesle havlama ve defne eğilimi . Ses kalitesi oldukça müzikal olduğu için bu, sahiplerine sevecen olabilir. Ancak, bu komşularınız için bir sıkıntı kaynağı olabilir. Köpeğinizi ne zaman uygun şekilde ses çıkarması gerektiği konusunda eğitmek önemlidir. Bir bekçi köpeği rolünde iyi hizmet edebilirler ve evin büyük bir koruyucusu olacaklardır.

Bu köpekler akıllı ve memnun etmeye hevesli , ancak ilk kez sizinle birlikte eve geldikleri andan itibaren onları eğitmeniz zorunludur. Bu, daha sonra eğitime başlarsanız orada olabilecek inatçı davranışları engellemeye yardımcı olacaktır. Avlanma becerileri de üst düzeydedir, bu nedenle bir hobi olarak avlanmayı seviyorsanız, Redbone Coonhound'unuz size ayak uydurmakta zorluk çekmeyecektir.

Boyut ve Görünüm

Açık Havada Kırmızı Kaplamalı Köpek

Redbone Coonhounds 80 pound ağırlığa ve yaklaşık 27 inç boyunda olabilir.Redbone, oldukça kaslı bir yapıya ve tamamen sevimli olan sarkık kulaklara sahip, orta ila büyük boy bir köpektir. Güney Amerika'nın engebeli arazisine tahammül edebilecek bir bedenleri var. Yetişkin erkekler arasında herhangi bir yerde durur 21 ila 27 inç omuzda; bu bayanlar için de geçerli. Hem erkek hem de dişi köpekler arasında herhangi bir ağırlıkta 45 ila 80 lira tam olgunlukta. Hem boy hem de kilo açısından çok fazla çeşitlilik vardır, bu nedenle köpeğiniz beklediğiniz kadar büyük değilse çok fazla endişelenmeyin.

Bu köpeklerin orta derecede geniş, düz bir kafatası vardır. Ağızlıkları, başın diğer özellikleriyle iyi bir denge içindedir ve nispeten kare olacak şekilde şekillenir. Gözleri yalvaran bir ifade veriyor ve koyu kahverengiden elaya kadar her yerde renkli. Gözler birbirinden iyi ayrılmış, yuvarlak ve göz kapakları sarkmadan . Kulaklar orta derecede alçaktır ve bu şekilde uzatıldığında burnun ucuna yaklaşır. Yüzün diğer tüm özellikleri gibi kulaklar da kafaya göre iyi bir orantıdadır. Burun büyük, açık burun delikleri ile siyahtır.

Redbone Coonhound'un bir görkemli, gururlu siluet , mükemmel harekete izin veren güçlü bir gövdeye sahip. Boyunları orta uzunlukta ve hafif kemerlidir. Üst çizgi, omuzlarda kalçalardan biraz daha uzundur. Göğüsleri derin ve geniştir, iyi akciğer kapasitesi sağlamak için iyi yaylanmış kaburgaları vardır. Kuyrukları orta uzunlukta, kökte güçlü ve orta fırça ile kılıç gibi.Redbone'un omuzları temiz ve kaslıdır. İkisinin de hissini veren düz ön ayakları var. hız ve güç . Ön ayaklar, ön ayakların verdiği hisle aynı şekilde iyi kemiklidir. Redbone Coonhound'un yürüyüşü 'kararlı, istikrarlı ve gururlu, iyi erişim ve sürüş' olarak tanımlanıyor.

Ceket ve Renkler

Bir Avluda Keşfedilen İki Kırmızı Köpek

Cins, çeşitli farklı kırmızı tonlarında gelebilir.

onların aksine Bluetick Coonhound akrabası , Redbone Coonhound'un bir güzel kırmızı ceket bu anında tanınabilir. Paltoları kısadır ve güzel, parlak bir parlaklığa sahip ince bir dokuya sahiptir. Pürüzsüz ama yine de onlara avda ihtiyaç duydukları korumayı sağlayacak kadar kaba. Tüy döktüklerini belirtmekte fayda var, bu yüzden hipoalerjenik değil doğurmak.

Renge gelince, bu köpeğin sadece gerçekten kırmızı kürkü olacak, maundan zengin, koyu kırmızı renge kadar her yerde . Göğüs ve ayaklarda küçük beyaz lekelere izin verilir, ancak AKC standardına göre fazla olmamalıdır. Ayrıca vücutlarının geri kalanından daha koyu bir namluya sahip olmalarına izin verilir.Egzersiz yapmak

Avluda Birlikte Oynayan İki Köpek

Bu cins, her gün yaklaşık 90 dakika egzersiz yapması gereken yüksek enerjili bir köpektir.

Redbone Coonhound'a sahip olmanın en zor kısımlarından biri kesinlikle onların yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu köpeği vermen gerekecek Çok fazla egzersiz onları mutlu ve memnun tutmak için. Bu, ilk kez köpek sahipleri için yapılması zor bir iş olabilir, bu nedenle acemiler dikkat etmelidir. Bu köpeğin yüksek zekası var, bu yüzden onları meşgul etmek için egzersiz rutininizi her zaman mümkün olduğunca ilginç tutmanız gerekecek.

Sıklık önemlidir, ancak çeşitlilik de önemlidir, bu nedenle rutininizin bu niteliklerin her ikisine de sahip olmasına dikkat edin. Bu köpek göz önüne alındığında ailesiyle birlikte bir pakette olmayı sever , onlara ihtiyaç duydukları egzersizi vermek için tüm ailenin katılması iyi bir fikirdir. Bu, can sıkıntısını uzak tutmaya yardımcı olur ve bu da herhangi bir yıkıcı eğilimin ortaya çıkmasını önler.

Köpeğinizin her gün yürüyüşe çıkarılmasını sağlayarak bu yıkıcı eğilimlerden kaçınabilirsiniz. En azından onlara vermek iyi bir fikirdir. 90 dakika egzersiz , ancak bunu her gün birden çok oturuma bölmeyi tercih edebilirsiniz, böylece daha az talepkar olur. Daha kırsal bir bölgede yaşayacak kadar şanslıysanız, Redbone'unuz size eşlik etmekten mutluluk duyacaktır. ormanlar ve dağlar boyunca yürüyüşler . Bunun için yetiştirildiler ve bu nedenle onlar için harika bir egzersiz olacak.

Bahçede çitle çevrili bir bahçeniz varsa, dışarıda koşarak fazla enerjiyi yakmaktan da mutlu olacaklardır. Sadece çitin iyi sabitlendiğinden emin olun, çünkü cins, özellikle yakınlardaki bazı vahşi hayvanların ilginç bir kokusunu alırsa, yolculuk tutkusuna eğilimli olabilir. Hazırlamak birlikte oynamak için birçok oyun , getirme ve çekme savaşı gibi, çünkü bu onların mutlu kalmasına yardımcı olacak ve ikiniz için de iyi bir yemek deneyimi sağlayacaktır.

Yaşam Gereksinimleri

Rıhtımda yatan kırmızı köpek

Bu cins, kırsal, açık alanlarda olacak, böylece etrafta koşabilir ve keşfedebilir.

Çok yüksek sesle seslendirme eğilimleri göz önüne alındığında, Redbone Coonhound'u bir apartman dairesinde tutmak genellikle iyi bir fikir değildir. Bir ortamda gürültü yapmaktan çok daha mutlu olacaklar. Kırsal alan , seyrek nüfus yoğunluğu göz önüne alındığında. Ancak, onları yalnızca uygun olduğunda havlamak üzere eğitebilirseniz – ki bu zor bir görev olabilir – onlarla bir banliyö ortamında mutlu bir şekilde yaşayabilirsiniz. onlara bir oynayacak bir sürü oyuncak boş zamanlarında da hareket etmelerine yardımcı olabilir, bu her zaman iyi bir şeydir.

Havayı tolere etme konusunda, cins çok soğuk iklimler için uygun olmayacaktır. daha iyileri var daha soğuk iklimler için cins seçenekleri . Redbones, ne çok sıcak ne de soğuk olan daha ılıman havalarda en mutlu olacaktır. Havanın asla aşırıya kaçmaması koşuluyla, köpeğinizin mutlu olmasını bekleyebilirsiniz.

Kışın hava soğursa, dışarıdaki yürüyüşlerinde sıcak kalmaları için onlara küçük bir köpek kazağı veya ceketi verin. İçerideki ısıtıcılar da her zaman iyi bir fikirdir. Yaz aylarında mutlaka onlara bol su ver ve mümkün olduğunca içeride, mümkünse klimada tutun.

Eğitim

Tarlada Oturan Kırmızı Köpek

Bu cins çok zekidir ve eğitim söz konusu olduğunda oldukça inatçı olabilir.

Çoğu Coonhounds gibi, Redbone çok akıllı , ancak mümkün olduğunca erken yapılmazsa, eğitilmesi biraz zor olabilir. Uyum henüz kurulmamışsa, başka şeyler onlara daha ilginç gelebileceğinden, kendi işlerini yapmayı tercih edebilirler. Eve sizinle birlikte geldikleri ilk andan itibaren onları eğitmek, inatçılık da dahil olmak üzere her türlü kötü davranışı engellemeye gerçekten yardımcı olacaktır. Onlar sağlam bir lidere ihtiyaç var Onlara ihtiyaç duydukları yönü verecek kadar kendine güvenen ve onlara rutin bir yaşam sürmeleri için gereken yapıyı sağlayan.

Köpeğinizin tasma takıldığında nasıl davranacağını öğrenmesi çok önemlidir. Güçlü burunları göz önüne alındığında, ilginç kokuları takip etmeleri kolay yürüyüşlerinde davrandım demek yerine. Yüksek yolculuk tutkuları aynı zamanda onları mümkün olan en kısa sürede kaçmaya teşvik edecek, bu yüzden onları yürümek gerçekten sadece tasmalı olduklarında yapılmalı. Tasma eğitimi, kendileriyle el ele gitmelidir. erken itaat eğitimi . Yürüyüşe çıktıklarında uygunsuz şekilde havlamamaları konusunda onları eğitmek de önemlidir, bu nedenle bu mümkün olduğunca erken yapılmalıdır.

Köpeğinizle yeterince iyi bir ilişki kurmadıysanız, eğitim sırasında komutlarınızı takip etmiyorlarsa, onunla hayal kırıklığına uğradığınızı görebilirsiniz. Ancak, köpeğinize asla kaba davranmamalısınız çünkü oldukça hassastırlar , ve bunu kolayca kalbe alacak. Onlara haksızlık ederseniz, size karşı küskünlük geliştirebilirler. Bunun yerine, iyi davranışı ödüllendirmek, tekrar yapılması için teşvik etmek her zaman en iyisidir. Bu nedenle olumlu pekiştirme çok etkilidir. onlara vermek bol miktarda evcil hayvan, övgü ve ikram onlara iyi davranışları aşılamaya gerçekten yardımcı olabilir.

Redbone Coonhound, ilişkinizde iyi bir noktaya ulaştığınızda sizi memnun etmek için can atıyor. Daha karmaşık numaralar yapmaktan ve hatta rekabette eğitime başlamaktan çok daha mutlu olacaklar. çeviklik ve itaat denemeleri . Rutininizi tutarlı ve ilginç tutmak, köpeğinizin davranışlarını sürdürmenin harika bir yoludur.

Köpeğinizi sosyalleştirmek, onları zihinsel olarak sağlıklı hale getirmenin en iyi yollarından biridir. Bu iyi davranış ve güven oluşturur , bu da evi onlarla paylaşan herkes için iyi haber! Onları yeni insanlara, hayvanlara, yerlere ve durumlara alıştırmak, çok yönlü bir yavru oluşturmaya gerçekten yardımcı olacaktır. Arkadaş canlısı yapıları göz önüne alındığında, bu köpekleri sosyalleştirmek çok da zor değil. Ancak, evi kedilerle paylaşıyorsanız, herkesin birbiriyle rahat olduğundan emin olun.

Köpeğiniz evdeki herhangi birinden korkuyorsa, bunu yapmak iyi bir fikir olabilir. onları ayır ve ardından ev hayatına daha iyi bir geçiş için onları yavaş yavaş birbirleriyle yeniden tanıştırın. Bazı köpekler utangaç olabilir, bu yüzden onlara karşı daima nazik olmaya özen gösterin.

Sağlık

Ormanda Çalışan Kırmızı Köpek

Redbones Coonhound oldukça sağlıklı bir köpektir ve 12-14 yıla kadar yaşayabilir.

Redbone Coonhound'unuz bir oldukça sağlıklı köpek , ancak saygın bir yetiştiriciden satın alarak sağlıklarını iki kat sağlayabilirsiniz. İyi yetiştiriciler, köpeğinizin sağlığını ve güvenliğini garanti etmek için her zaman doğru olanı yapacaklardır. Redbones 12 ila 14 yıllık bir ömre sahiptir . Köpeğinizin sağlığına dikkat ederek ve onlara en iyi yaşam kalitesini vererek, o yılları olabildiğince eğlenceli hale getirebileceksiniz. Hatta birlikte geçirdiğiniz zamanı uzatabilirsiniz!

Ancak tüm köpekler gibi bu cins de birkaç farklı hastalığa yatkın . Bu hastalıkları önceden anlarsanız, köpeğinize mümkün olan en iyi yaşamı için iyi bir şans vermiş olursunuz. Semptomlara aşina olmak, veteriner hekimi ne hakkında bilgilendireceğinizi bilmenize gerçekten yardımcı olabilir, böylece tedavi planlarını mümkün olan en kısa sürede takip edebilirsiniz. Köpeğinizin bu hastalıklardan hiçbirini geliştirmemesi mümkündür, ancak yine de her zaman haberdar olmak güzel . İşte köpeğinizin sağlığının karşılaşabileceği en yaygın üç sorun.

kalça displazisi

Köpeğinizin çok fazla koşuşturması olduğundan, kalça displazisi geliştirmeye eğilimli olabilir . Bu aynı zamanda genellikle kalıtsal bir hastalıktır, bu nedenle yetiştiriciniz, yavru köpeğinizi size bırakmadan önce bunun için rutin bir kontrol yapmış olacaktır. Kalça displazisi, köpeğinizin uyluk kemiğinin kalça yuvasına tam olarak oturmadığı bir durumdur. Bu, bir veya iki arka bacakta topallamaya, garip duruşa ve alışılmadık bir yürüyüşe neden olur.

Bu ayrıca sonunda artrit ve topallığa yol açabilir. Kalça displazisi normalde köpeğiniz için çok acı verici bir durumdur, bu nedenle hemen ele alınması önemlidir. Tedavi bitkileri genellikle anti-inflamatuar ilaçlar, fizik tedavi veya köpeğiniz fazla kiloluysa kilo vermeyi içerir.

Göz problemleri

Bu cins birkaç farklı göz problemine eğilimlidir. Bu sorunlardan biri ilerleyici retina atrofisi y. Bu, gözlerin zamanla işlevlerini yavaş yavaş kaybederler köpeğiniz kısmen veya tamamen kör olana kadar. Erken başlangıçlı formda bu duruma retina displazisi denir. Bu durum acı verici olmasa da, köpeğinizin yaşam kalitesine gerçekten zarar verebilir. Ne bekleyeceğinizi öğrenmek için veterinerinizle konuşarak durumu yönetmek önemlidir. Tedavi edilemez, ancak doğru bakımla köpeğiniz mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilir.

Ektropion, bu cinsin geliştirebileceği başka bir durumdur. Bu, göz kapaklarının sarktığı veya gözden sarktığı bir kusurdur. Bu oldukça sevimli görünebilir, köpeğinize üzgün köpek yavrusu gözleri . Yine de, gözü çevresel kirleticilere maruz bıraktığı için tedavi edilmelidir, bu da daha sonra kuruma ve enfeksiyona neden olabilir. Neyse ki, bu durum ameliyatla kolayca tedavi edilir.

Mide Torsiyonu

Redbone'larınızın derin bir göğsü olduğundan, mide burulmasına veya şişkinliğe diğer birçok köpeğe göre daha yatkındırlar. Bu, acil veteriner müdahalesi gerektirecek tehlikeli ve potansiyel olarak ölümcül bir durumdur. Bu durum mide hava ile şiştiğinde ortaya çıkar. o havayı dışarı atamaz , ve sonra kıvrılır. Köpek midesinin içindekileri dışarı atamadığı için tansiyonları düşer ve şoka girerler. Mide burulmasının bazı belirtileri şişkin bir göbek, kusmadan öğürme, huzursuzluk ve aşırı salya akmasıdır.

Neyse ki, bu durumdan kaçınmak kolaydır. Köpeğiniz çok hızlı ve fazla yemek yediğinde, çok fazla ve çok hızlı içtiğinde ve egzersiz yaptığında şişkinlik tetiklenir. yemekten hemen sonra . Köpeğinize büyük bir öğün yerine günde birkaç öğün yemek vermek, mide burulma olasılığını azaltmaya gerçekten yardımcı olabilir. Güvenlikleri için, köpeğinizin yalnızca son öğününün üzerinden en az bir saat geçmişse egzersiz yapmasına izin verin.

Beslenme

Köpek Yalama Dudakları

Bu köpek ırkı, iyi miktarda protein içeren tamamen doğal bir kuru mamaya ihtiyaç duyacaktır.

İyi dengelenmiş bir diyet, köpeğinizin ömrü boyunca sağlığın anahtarıdır. İyi beslenme, tüm canlılarda sağlığın temelidir. Köpeğinizin yavruluk döneminde güçlü bir vücut geliştirmesi için doğru beslenme gereklidir. bu en önemli gelişim aşaması herhangi bir köpeğin hayatından. Yetişkin ve kıdemli yıllar, genel canlılığı korumaya ve köpeklik döneminde büyüdükleri sağlıklı vücudun düzgün çalışmasını sağlamaya odaklanacaktır. Köpek mamasını yaşam evrelerine uygun olarak beslerseniz, tüm yaşamları boyunca iyi beslenmelerini ve sağlıklarını sağlamış olursunuz.

Piyasada pek çok farklı türde köpek maması vardır, bu nedenle alışverişe gitmek ve hangisini seçeceğinizi bilememek kafa karıştırıcı olabilir. Neyse ki, en uygun mama türü aynı zamanda köpeğinize verebileceğiniz en iyi mamadır. Seçmek tamamen doğal, kuru mama Redbone Coonhound'unuz için, çünkü köpeğinize tam sağlığını korumak için gereken besinleri veren budur. Her yaşam evresi birbirinden çok farklı gereksinimlere sahip olacağından, kendisini “yaşamın tüm evreleri” olarak pazarlayan gıdalardan uzak durduğunuzdan emin olun. Ayrıca yapay bileşenler içeren yiyeceklerden kaçının , çünkü bunun köpeğinizin beslenmesi üzerinde herhangi bir etkisi yoktur ve hatta sağlıkları için zararlı olabilir.

Köpeğinizin porsiyon boyutlarına birkaç farklı faktöre göre karar verilmelidir: yaş, boyut ve aktivite seviyesi. Aktivite seviyesi özellikle önemlidir, çünkü Redbones aktif bir türdür. Olucaklar diğer birçok köpekten daha fazla yemek Sadece ne kadar aktif olduklarından dolayı cins büyüklükleri. Rekabetçi çeviklik gibi çok fazla spor yaparlarsa bu iki katına çıkar.

yavruların ihtiyacı besleyici olarak yoğun gıda sağlıklı bir vücut haline gelmelerine yardımcı olmak için; porsiyon boyutları büyüdükçe değişecektir. Yetişkin Redbones, yavrulardan daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyar, ancak köpek maması kadar kalorili yiyeceklere ihtiyaç duymaz. Kıdemli köpekler en az miktarda yiyecek yiyecektir. Ancak, yetişkinlik yıllarına göre daha az proteine ​​ihtiyaç duydukları yanlış bir kanıdır. Protein özellikle son yıllarda önemlidir. köpeğinizin kaslarını güçlü tutun . Veterineriniz, yiyecek porsiyon boyutlarına karar vermenize yardımcı olabilir. Köpeğinizi çok fazla beslemek obeziteye yol açabilir ve bu da önlenebilir birçok hastalığın kapısını aralar.

Bir köpekte seçiciliği ele almanın birkaç farklı yolu vardır. İlk olarak, yemek zamanı konusunda daha katı olabilirsiniz. Köpeğinizin mamasını dışarıda bırakın 30 dakika , daha sonra yemezlerse götürün. Mamayı bir sonraki yemek vakti gelene kadar köpeğinizden uzak tutun. Bu, köpeğinizin yiyeceklerinin her zaman ellerinde olmayacağını anlamasına yardımcı olur ve böylece onları zamanında yemeye teşvik eder. Ayrıca ıslak yiyecek eklemeyi dene lezzetini artırmak için köpeğinizin mama tanesine.

tımar

Nehrin Yanında Duran Köpek

Kızıl kemikler çok fazla dökülmez ve sadece haftada birkaç kez fırçalanması gerekir.

pitbull köpeği hakkında bilgi

Bu cins düzenli olarak tüy döker. Bu onları hipoalerjenik yapmaz, bu da alerjisi olanlar için kötü bir haberdir. Ancak bu köpekler çok dökmeyin , ve tımar söz konusu olduğunda çok fazla bakım gerektirmez. Kauçuk köri fırçasıyla dökülmeye devam edebilirsiniz, haftada birkaç kez fırçalamak . Bazen sadece haftalık fırçalama gereklidir, ancak fırçanın getirdiği masajdan da keyif aldıklarını görüyoruz! Bu aynı zamanda kürkün güzel ve parlak görünmesini sağlayarak köpeğinizin keskin görünmesini sağlar.

Banyoya gelince, Redbone'unuzun belirgin bir 'hound' kokusu olduğunu görebilirsiniz. Bazıları bu kokudan hoşlanırken bazıları hoşlanmaz. Düzenli banyo yaparak kokuyu uzak tutabilirsiniz. ayda bir veya iki kez iyi olmalı. Köpeğiniz gözle görülür şekilde kirlenirse, onları daha fazla yıkamayı tercih edebilirsiniz. ılık su kullanın ve hafif köpek şampuanı ve sabun kalıntısı kalmayacak şekilde iyice durulayın. Sabun kalıntısı köpeğinizin cildini tahriş edebilir, bu nedenle uygun şekilde durulanması önemlidir. Yıkamalar arasında, fazla kiri uzak tutmak için köpeğinizi bebek mendilleriyle silebilirsiniz.

Köpeğinizin kulaklarını temizlemek, özellikle yüzdükten sonra , enfeksiyonu önlemeye gerçekten yardımcı olabilir. Bir pamuk top ve veterinerinizden aldığınız kulak temizleme solüsyonu kullanarak köpeğinizin kulaklarının görünen kısımlarını silin. Bu, fazla balmumu ve kalıntıları temizlemeye yardımcı olacaktır. Köpekler için özel olarak üretilmiş bir diş fırçası ve diş macunu kullanarak köpeğinizin dişlerini düzenli olarak fırçalayın. Bu, köpeğinizin temiz dişlere, taze bir nefese ve daha az diş taşı ve plağa sahip olmasına yardımcı olur. Bu son nokta özellikle önemlidir, çünkü temiz olmayan dişler sayısız hastalığa neden olabilir.

Köpeğinizin çok fazla koşuşturması olduğundan, muhtemelen tırnaklarını kendi kendilerine yıpratacaktır. Yine de arada bir kontrol etmekte fayda var. onları ayda en az bir kez kırpın çatlama, ayrılma ve yaralanmayı önlemek için.

Tımar, süreçten hoşlanmazlarsa, hem sizin hem de köpeğiniz için katılması zor bir aktivite olabilir. Tımarlamayı olabildiğince stressiz hale getirmek için, köpeğinizin keyfini çıkarmasını sağlayın. Temel itaat komutları gerçekten bir fark yaratabilir ve nazik dokunuş süreci güzelce ilerletecek . Bakımları sırasında nazik olmak, köpeğinizin buna alışmasına gerçekten yardımcı olabilir ve hatta birlikte gelecekteki tımar seanslarını dört gözle bekleyebilir. Bu aynı zamanda tımarlanma korkusundan oluşabilecek kazaları da önler. Bu, siz ve köpeğiniz için rahatlatıcı bir bağlanma deneyimi olmalı, bu yüzden bunu böyle yapmaya çalışın!

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Otların arasında oturan kırmızı köpek yavrusu

Bu cins için yaklaşık 1.000 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

Redbone Coonhound'unuzu saygın bir yetiştiriciden almanız şiddetle tavsiye edilir. Ancak, aslında “saygın” demek istediğimizi unutmayın! emin ol önce iyice araştır satın alma işlemini gerçekleştirirsiniz. Dışarıda sadece karı önemseyen ve köpeklerini daha az umursayamayan çok fazla sorumsuz yetiştirici var.

Bu vicdansız yetiştiriciler, koşulların güvensiz ve sağlıksız olduğu ve köpeklerin sıklıkla istismar edildiği köpek değirmenlerini işletiyor. Temiz havaya, temiz yiyecek ve suya erişim çok az. Bu operasyonlar var hayvanlara saygı yok yetiştirirler ve yalnızca maksimum yavru üretimini hesaba katarlar. Araştırmanız konusunda kapsamlı olun ve sorumlu yetiştiricinin kim olduğunu görmek için etrafınıza sorun; ne pahasına olursa olsun bu kötü yetiştiricilerden uzak durun!

Öte yandan, var çok farklı iyi yetiştiriciler yetiştirdikleri köpeği gerçekten seven ve önemseyen. Bu yetiştiriciler, cins konusunda çok heveslidir ve size yavruların nerede yaşadığını göstermekten mutluluk duyacaktır. Bu yerler mutlaka süslü değil, ama her zaman olacaklar. temiz ve rahat . Yavru köpeğiniz hiçbir zaman oynayacak şeylerden yoksun kalmayacak, temiz mamasına ve suyuna erişmekte zorluk çekmeyecek.

Bu yetiştiriciler ayrıca sizi köpeğini tanı onları eve getirmeden birkaç hafta önce. Bu, ev hayatına daha uyumlu bir geçiş yapılmasına yardımcı olur. Köpek yavrusu yetiştirme hakkında bilmeniz gereken tüm önemli şeylerin yanı sıra, cins hakkında sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlayacaklardır. sana da verecekler veterinerlik sertifikaları herhangi bir aşıyı, solucanı gidermeyi ve ayrıca hastalık taramasını ifade eder.

Safkan bir köpek yavrusu için iyi bir yetiştirici bulmak istiyorsanız, keşfedebileceğiniz birçok farklı yer var. Yapabilirsiniz veterinerinize sorun bölgenizdeki sorumlu yetiştiricilerle ilgili ipuçları için. Ayrıca yerel meraklılara potansiyel yetiştiriciler hakkında soru sormak için köpek gösterilerine gidebilirsiniz, özellikle de sevdikleri bir Redbone'ları varsa!

Aramayı çevrimiçi olarak hareket ettirerek, size yardımcı olabilecek köpek severlerle dolu sayısız foruma ve sosyal medya web sitesine göz atabilirsiniz. Son olarak, AKC'nin web sitesinde yetiştiriciler için mükemmel bir kaynak bulunmaktadır. arasında herhangi bir yerde ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. 1.000 $ ve üstü Bu yavru için, gösteri kalitesinde köpekler daha pahalıya mal oluyor.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

çimenlerde yaşlı kırmızı köpek

Yeni bir yavru satın almadan önce daima yerel barınağınızı kontrol edin.

Satın almadan önce iyi bir yetiştiriciye danışmak her zaman iyi bir fikir olsa da, okuyucularımıza her zaman önce evlat edinme sitelerine, barınaklara ve kurtarmalara bakın . Alışveriş yapmak yerine evlat edinmek, bir köpeğin hayatını kurtarmanın harika bir yoludur. Barınaktaki köpeklerin çoğu, hayatlarını iyi bir şekilde geri almak için gerçekten ekstra bakıma ihtiyaç duyacak olan özel ihtiyaçları olan kıdemli köpekler veya köpeklerdir. Bu onları diğerlerinden daha az benimsenebilir hale getirebilir, bu yüzden onlara bir göz atmanızı öneririz.

Kurtarmak için bir köpek seçerken, yeni tüylü arkadaşınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi personele soracağınızdan emin olun. Yeni köpeğinizle ilgili her şeyi, onların sağlık sorunlarına mizaç ve diğer özel ihtiyaçlar, daha sonra zor bir zaman geçirmemeniz için varsayımı ortadan kaldırmaya gerçekten yardımcı olabilir. Bu, onların gerçekten hak ettikleri türden mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olur.

Barınaklardan gelen köpekler çok daha çekingen ve hassas olma eğilimi den çok. Yeni köpek arkadaşınıza karşı sabırlı olun, çünkü genellikle yeni çevrelerinden korkacaklar. Bu güvensizlik normaldir – geçici bir durum. Köpeğinizi tekrar sevildiğini ve güvende hissetmesi için ikna edebilirsiniz. olmak bu uyum döneminde nazik ve köpeğinize nazik davrandığınızdan emin olun. Onları yavaş yavaş ailenizin diğer üyelerine tanıtın; bu çekingenliği azaltmaya yardımcı olur. Redbone'unuzu hiç vakit kaybetmeden mutlu ve oyuncu hallerine geri döndüreceksiniz.

Aile Hayvanları Olarak

 • Redbones yetenekli av köpekleridir.
 • Bu onları hobi olarak avlanan aileler için iyi bir seçim yapar.
 • Redbone Coonhounds çok sevecen.
 • Ailelerini çok severler ve bu nedenle ayrılık kaygısına eğilimli olabilirler.
 • Bu cins çocuklarla ve diğer köpeklerle çok iyi anlaşır.
 • Daha küçük hayvanlar daha büyük bir risktir ve bundan kaçınılmalıdır.
 • Redbones çok havlar ve defne yapar, bu nedenle apartman yaşamına uygun olmazlar.
 • Cins çok fazla egzersiz gerektirir ve aktif bir aileyi tercih eder.
 • Mutlu kalmak için yeterli zihinsel uyarıma ihtiyaçları var.
 • Onlarla oyun oynayın ve boş zamanlarında kullanmaları için bol miktarda oyuncak verin.
 • Redbones daha ılıman havayı tercih eder ve aşırılıklardan kaçınmalıdır.
 • Bu cins tüy döker, ancak bu, düzenli fırçalama ile kolayca yönetilebilir.
 • Bakımları kolaydır ve ayda sadece bir kez banyoya ihtiyaç duyarlar.
 • Kırmızı kemikler birkaç farklı hastalığa eğilimlidir, bu nedenle sağlık taraması yaptığınızdan emin olun.

Son düşünceler

Şimdiye kadar, bir Redbone Coonhound'u benimsemeye gelince ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmalısınız. Yeni bir köpek yetiştirirken kendinizi zorlanmış bulabilirsiniz; biliyorum bu normal ve böyle fantastik bir hayvana sahip olmanın zevkini ve ayrıcalığını elinden almıyor. Kendinizi çeşitli denemelerinizin üstesinden gelmek için gerekli bilgilerle donatmak, onları çok az sorunla atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Köpeğinizin zahmete değdiğinden daha fazla olduğuna inanıyoruz ve buna katılacağınızdan eminiz! Redbone Coonhounds'un size verecek çok sevgisi ve bağlılığı var, bu yüzden bunu hak ettikleri en iyi özenle geri vermek doğru olandır. Bu sana yardım edecek birlikte geçirdiğiniz tüm zamanın tadını çıkarın çünkü onlara en iyi hayatlarını veriyorsun.

Bu maceracı tazı, yapacağınız her yolculukta size eşlik etmekten mutluluk duyacaktır. Tüylü arkadaşınız olmaktan çok mutlular, bu yüzden bu arkadaşlığı olabildiğince inanılmaz hale getirin! Bu kılavuzdaki bilgilerle birlikte hayatınızın mutlu olacağından emin olabilirsiniz.

Yorumlar