Goldendoodles Dökülür mü? Evet Ama Ne Kadar Bekleyebilirsiniz?

Goldendoodles Dökülür mü? Evet Ama Ne Kadar Bekleyebilirsiniz?

Goldendoodles dökülür mü? Evet onlar yapar. Aslında, bir Goldendoodle köpek yavrusu sahiplenmek isteyen çoğu insan, onların gerçekten Hipoalerjenik köpekler olduğunu düşünüyor. Ancak Goldendoodles, tipik Golden Retriever'lardan ve diğer ırklardan daha az tüy dökebilir. Aslında, hiçbir köpek türü 'gerçekten' hipoalerjenik değildir .

Goldendoodles, Golden Retriever ve Poodle arasında bir karışımdır ve standart veya minyatür boyutta olabilir. Saç dökülme sıklığı, boyutlarından değil, hangi ebeveyn ırkı tercih ettiklerinden etkilenir. ceketlerini miras almak . Goldendoodle en yaygın olanıdır Golden Retriever karışımı ve ayrıca diğerlerine kıyasla en az sıklıkta dökülür. Bunun nedeni, attıkları kürkün, kürklerinin geri kalanına hapsolması ve giysilerinize veya mobilyalarınıza yapışmamasıdır.japon köpek ırkları

Goldendoodles, kaniş ebeveynlerinden gelen saçlarına hafif telli veya kıvırcık bir özellik miras alır. Bu nedenle Kanişler, diğer birçok karışık ırk için ebeveyn olarak popülerdir. Onları tımar etmek daha kolay hale geliyor çünkü Labrador Retriever gibi tüy dökmüyor evinizin her yerinde. Hala var ustalaşmak isteyeceğiniz bazı temel bilgiler evinizi ve giysilerinizi tüylerden uzak tutmak için, hemen içeri girelim!

Goldendoodle Mont

Goldendoodles, dalgalı katlara veya kıvırcık katlara sahip olabilir. Yavru köpeğinizin ceketinin düz olması mümkün olsa da, çok daha az olasıdır Labradoodle ile karşılaştırıldığında veya diğeri Shepadoodle . Yavru köpeğinizin genetiği bir rol oynayacak Ne tür bir ceket miras alırlar. Goldendoodle'ınızın onların Golden Retriever ebeveyn daha dalgalı bir paltoyla ya da kaniş gibi daha kıvırcık olabilirler.Genelde, yavrularınızın gelişiminin ilk yılına kadar ne tür bir ceket giyeceğini bilemezsiniz. Her zaman sürprizler olsa da, yavru köpeğinizin ne tür bir cekete sahip olacağını söylemenin en kolay yolu yüzlerine ve alt karınlarına bakmaktır. Goldendoodles ile sakallı bir görünüm ve daha tüylü bir karın altı Yetişkinler olarak Golden Retriever ebeveynlerine daha yakın, daha uzun ama daha tüylü bir cekete sahip olma şansları daha yüksektir.

Goldendoodle Dökülme Frekansı

Goldendoodle Yavrusu

Çoğu Goldendoodle alçak tüylü köpeklerdir, ancak bunların hiç tüy dökmeyen köpekler oldukları bir efsanedir. Onlar bir hipoalerjenik cins çünkü tüy dökerler, diğer türler kadar değil. Bu, onları hafif evcil hayvan alerjisi olan insanlar için harika köpekler yapar. Goldendoodles, yıl boyunca kesiciler olarak kabul edilir, ancak diğer ırklar gibi, yılın zamanları var diğerlerinden daha fazla dökebileceklerini.

Mevsimsel değişiklikler, Goldendoodle'ınızın dökülme sıklığında rol oynayabilir. Yavru köpeğiniz dökülürse, kışın ve yazın biraz daha fazla saç görmeyi bekleyin. Bu tipik olarak tüm çift kaplamalı köpeklerde görülen bir durumdur ve evet, Goldendoodle'ın bir çift ceketi vardır. Bunun dışında, genel olarak Goldendoodles, diğer çift tüylü köpeklerden daha az tüy dökecek ve en fazla bir haftalık fırçalama seansı fazla kılları evinizden uzak tutmaya çalışacaktır.Goldendoodles Döküldüğünde

Belirtildiği gibi, çift kaplamalı köpekler tipik olarak kışın ve yazın daha fazla tüy dökerler. Kış ve yaz boyunca köpekler daha çok tüy döker onların paltoları. Kışın, yazlık ceketlerini döküyorlar ve sıcaklık düştüğünde onları sıcak tutmak için yeni ve daha kalın bir astar geliştiriyorlar.

Yaz aylarında, kışın onları sıcak tutmak için ekledikleri ek kürkü dökerler. Döngüseldir ve her yıl olur . Goldendoodle'lar buna bağışık değildir, ancak yılın bu zamanlarında Goldendoodle'ınızın Border Collies veya diğer daha uzun kaplanmış türlerden çok daha az tüy dökeceğini göreceksiniz.

Tetikleyicileri Atma

Goldendoodle sahilde

Mevsimsellik fazla kıllara katkıda bulunurken, köpeğinizin daha fazla tüy dökmesine neden olabilecek başka tetikleyiciler olduğunu da göreceksiniz. Aşağıda olabilecek birkaç şey var Goldendoodle dökülmesini daha sık yapın bazıları veterineriniz tarafından kontrol edilmelidir.  • Stres: Önemli miktarda stres altındaki köpekler daha fazla tüy dökebilir.
  • Alerjiler: Deri alerjisi olan köpekler diğerlerinden daha fazla tüy dökebilir.
  • Beslenme: Köpeğinizin beslenme ihtiyaçları karşılanmazsa, bu bir dökülme tetikleyicisi olabilir.
  • Banyo Yapma: Köpeğinizi çok fazla yıkıyorsanız, bu onların tüylerinin dökülmesine neden olabilir.
  • Sağlık: Köpeğinizin bir paraziti veya cilt rahatsızlığı varsa, bu dökülmeye neden olabilir.
  • Şampuan: Yanlış şampuan seçmek saç dökülmesine neden olabilir.

Bu yaygın tetikleyicilerden kaçınmak, yavrularınızın saçlarının giysilerinizden ve mobilyalarınızdan uzak kalmasına yardımcı olacaktır. Dökülme tetikleyicilerinin çoğu ile önlenebilir aktif köpek yönetimi . Diğerleri, sahipleri olarak doğrudan sizden biraz daha fazla ilgilenmeye ihtiyaç duyacaklar.

Goldendoodle'ınızın Dökülmesini Yönetme

Banyoda Goldendoodle

Goldendoodle'ınızın dökülmesini yönetmek oldukça basittir. Bir kurmak isteyeceksiniz düzenli fırçalama rutini , doğru tipte şampuan kullanın, onları besleyici bir diyetle besleyin ve uygun olduğunda takviyeleri kullanın. Güvenli tarafta olmak için Furminator gibi bir deshedder'a da yatırım yapabilirsiniz.

Kürkü minimumda tutmak için kullanmanız gereken araçları aşağıda biraz daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Temel DIY bakım alışkanlıkları uzun bir yol kat edebilir, düşük frekanslı dağıtıcılar Goldendoodle gibi. Goldendoodle'ınızın ilaç gerektirebilecek bir cilt rahatsızlığı olduğunu düşünüyorsanız, her zaman önce veterinerinize danışın.

Fırçalama

Goldendoodles için haftalık fırçalama önerilir. Çoğu durumda muhtemelen iki haftada bir diş fırçalamaya gitmekten kurtulabilirsiniz, ancak en azından sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. bir tür fırçalama rutini . Goldendoodle'ınızı haftalık olarak fırçalamanızı öneririz. Bazı Goldendoodle'ların daha kalın dalgalı tüyleri bile matlaşmamalı veya birbirine dolanmamalı olduğundan çoğu durumda sert kıllı bir fırçaya sahip olmak gerekli değildir. Yüksek kaliteli bir fırça kullanılması önerilir.Şampuanlar

Goldendoodle'ınızı yıkarken, bir köpek dostu Yulaf Ezmesi Şampuanı . Yavru köpeğinizin daha hassas bir cilde sahip olduğunu fark ederseniz, ayrıca cilt koşullarını hafifletmeye yardımcı olmak için yapılan şampuanlar . Diğer belirgin dökülme tetikleyicilerinden kaçınırsanız, dökülmeyi minimumda tutmaya yardımcı olur. Banyo sık sık yapılmamalıdır, yoksa yavrularınızın tüylerindeki doğal yağları tüketme riskiniz vardır. Ayda bir banyo çoğu Goldendoodle için genellikle iyidir.

Diyet

Uygun bir diyet, birçok Goldendoodle sahibinin ihmal ettiği bir şeydir. Olmalısın Goldendoodle'ınızı yüksek kaliteli kuru mama ile besleyin günde en az 2-3 kez . Bazı sahipler, yavrularını bütçeye uygun herhangi bir köpek mamasına fırlatır, ancak karşılayabiliyorsanız premium rotaya gitmenizi öneririz. Yüksek kaliteli kuru tanelerin içerdiği Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri gibi besinler hem cilt hem de tüy sağlığı için harikadır. Birinci sınıf kaliteli mama tanecikleri genellikle bol miktarda Omegas ve diğer besin maddelerine sahiptir, bu nedenle ödeyebiliyorsanız köpeğinizin diyetine gelince paradan tasarruf etmeyin.

Ayrıca, Goldendoodle'ınızın kuru mamasıyla karıştırılmış sabit bir doz meyve ve sebze de öneririz. Sebzeler, yavrularınızın bağışıklık sistemi ve tüy sağlığı için gerekli besinleri sağlamanın yanı sıra antioksidan desteği de ekleyebilir. İyi dengelenmiş bir diyet, Goldendoodle'ınızın ceketini en iyi durumda tutmak için bir zorunluluktur.

Takviyeler

Takviyeler, Goldendoodle'ınızın paltosu için harika olabilir. Yavrularınız kuru mama tanesinde yeterince Omega yağ asidi almıyorsa, iyi bir balık yağı takviyesi yardımcı olabilir. Tipik olarak Balık Yağı takviyeleri, çiğnenebilir, hap veya sıvıda bile Köpeğinizin maması üzerine fışkırtabileceğiniz form.Köpeğinizin tüylerinin dokusunu iyileştirmek ve cilt sağlığını geliştirmek için balık yağlarının bir kombinasyonunu diğer besin maddeleriyle harmanlayan başka takviyeler de vardır. Bunlar ayrıca çiğnenebilir formda da gelebilir, ki bu gerçeği sevdiğimiz ikiye katlayabilirsin ve bunları bir eğitim aracı olarak kullanın.

Deshedding Ürünleri

Öneririz kaliteli bir tahliye makinesine yatırım yapmak Tüysüz bir yavru köpeğiniz yoksa. The Furminator gibi agresif bir tüy alma aracına ihtiyacınız olmasa da, bir tanesini yılda birkaç kez elinizde tutmak muhtemelen biraz daha fazla saçla karşılaşmanız mantıklı olacaktır. Deshedder'lar tipik olarak aynı maliyeti çalıştırmak bir fırça olarak, ancak sonuçları tamamen farklı olduğu için her zaman bir tane almalısınız.

köpek bilmeceleri

Deshedder'lar tüy almayı bir sonraki seviyeye taşır. Onlar için mükemmeller ek saç kazmak Goldendoodle'ınızın üst kürk katmanının altında. Tüy alma fırçalarının köpeğinizin cildi için biraz daha aşındırıcı olabileceğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, aşırı kullanımı önermiyoruz.Sıkça Sorulan Sorular

S: Goldendoodle'ım neden bu kadar çok tüy döküyor?
C: Bahsedildiği gibi, popüler inanca rağmen - Goldendoodles hipoalerjenik köpekler değildir. Tüy dökerler ve ne kadarı ebeveynlerine, palto tipine ve diğer faktörlere bağlıdır.

S: Goldendoodles köpek paltolarını ne zaman döküyor?
C: Tipik olarak, yavru köpeğiniz bir yaşına geldiğinde, yavrularının yetişkin paltoları için kaybolmaya başladığını görmeyi bekleyebilirsiniz.

S: Goldendoodles, yavru köpekler olarak daha mı fazla tüy döküyor?
C: Hayır, yok. Yavrularının kürklerini döktükten sonra yetişkin paltoları geldikçe genellikle daha fazla tüy dökerler.

S: Golden Retriever'lar Goldendoodles'tan daha fazla mı döküyor?
A: Tipik olarak evet. Kanişin Golden Retriever ile karıştırılması, dökülmeyi azaltmaya yardımcı olan şeydir. Kanişler doğal olarak az tüylü köpeklerdir , gibi çoğu standart Kaniş karışımları .S: Goldendoodle'ım neden bir oyuncak ayı gibi görünmüyor?
C: Pek çok insan bir oyuncak ayı gibi görüneceklerini düşünerek Goldendoodle yavruları satın alıyor. Pek çok köpek için durum bu olsa da, hepsinde durum böyle değildir. Golden Retriever ebeveynlerinden sonra daha fazlasını alan Goldendoodles'ın bu sevimli hayvana sahip olma olasılığı daha düşük olacaktır. oyuncak ayı bakışı .

Son düşünceler

İşte orada var! Evet, Goldendoodles, çoğu insanın bir tane benimsemeye çalıştıklarında inandıklarına rağmen aslında dökülüyor. Sadece diğer ırklardan daha az tüy dökerler. Düştükleri kürk miktarı genetiğine ve diğer birçok faktöre göre değişecektir . Sadece birisini eve getirdiğinizde, tüy dökmeyen bir köpeğe sahip olma beklentisinin gerçekçi olmayacağına hazırlıklı olmanız gerekecek.

Minyatür Goldendoodles Saç hacmi söz konusu olduğunda tipik olarak daha az dökülür, ancak bunun nedeni daha küçük olmalarıdır. Yıl boyunca hafif tüy döküntülerini yönetmeye hazır olduğunuz sürece, Goldendoodle aileniz için mükemmel bir köpek olabilir!

Yorumlar