Labrador Retrieverler Tüy Döküyor mu? Evet ve İşte Ne Kadar

Labrador Retrieverler Tüy Döküyor mu? Evet ve İşte Ne Kadar

Labrador Retriever'lar paltolarını döküyor mu? Evet, kesinlikle yapıyorlar ve çift katları epeyce tüy dökebilir. Bir Labrador Retriever edinmeyi planlıyorsanız, çift katlar hakkında biraz bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz. Laboratuvarlar işe yaramaz, ancak bu yönetilemez değildir.

Kendinizi Laboratuvar önlüğü anlayışıyla donatmak isteyeceksiniz, fırçalama gereksinimleri ve hangi ürünlerin minimumda kalmanıza yardımcı olabileceği. Saçı kontrol altında tutmaya yardımcı olacak yapabileceğiniz birkaç şey var. Tüm çift kaplamalı ırklarda düzenli bakım tavsiye edilir. Bu, ara sıra dökülmeyi ve aşırı durumlarda saç dökülmesini önleyici bir şampuan kullanmayı içerir.Labrador alıcıları mükemmel evcil hayvanı yapabilir . Bir nedenden ötürü Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler türdür. Çoğu Labs gibi, karışık cins laboratuarlar Yapabilmek aynı ceket niteliklerini miras alır Labrador ebeveynleri olarak. Aşağıdaki makalede, evinizi temiz tutabilmeniz için Labrador dökülmesinin tüm yönlerini ele alıyoruz. Başlayalım!

Labrador Retriever Ceket

Labrador Retriever çift katlıdır. Bu, bir üst kürk katmanı ve bir astar . Üst tabaka genetik olarak koruyucu bir tabaka olarak büyütülürken, alt kaplama Labrador'u sıcak tutmak için tasarlanmıştır. İkisi arasında, Labrador'unuzun çevresinde güçlü bir koruyucu bariyer oluşturur. Aynı zamanda, nerede yaşadığınıza bağlı olarak, Laboratuvarınızın üst katını “uçurdukları” iki büyük dökülme olayı olacağı anlamına gelir.dürüm yiyen köpek

Labrador Retriever'lar üç ana renk kombinasyonunda gelir. Bu renkler Sarı, Çikolata ve Siyah . Ayrıca orada Kırmızı İşçiler ve Gümüş İşçiler ancak bunlar gösteri renkleri olarak kabul edilmemektedir.

Siyah, Sarı ve Çikolata Laboratuvarı Atma

Siyah Labrador

Sıklıkla karşılaştığımız bir soru, laboratuvarın renk kombinasyonunun saç dökülme sıklıkları söz konusu olduğunda herhangi bir fark yaratıp yaratmayacağıdır. Cevap hayır. Labrador, aynı Genetik Makyaja sahip aynı köpek cinsidir. Hatta İngiliz ve Amerikan Labradorları aynı cinstir görünüşleri değişse de.

Çikolata Laboratuarları, Sarı Laboratuarlar ve Siyah Laboratuarlar aynı miktarda para dökecek. Tek fark, gerçekte ne kadar kürk 'görebileceğiniz' olacaktır. Tipik olarak, daha açık renkli zeminleriniz varsa, koyu saçlar yerde olduğunda daha kolay görünecektir. Dolayısıyla, evinizde koyu zeminler varsa, Çikolata veya Siyah Laboratuar’ın parçalanmış saçları daha az fark edilir olacak . Daha açık renkli bir zemine sahipseniz, Yellow Lab muhtemelen daha akıllıca bir seçimdir .Aynı şey mobilya seçimleri için de geçerli. Daha açık renkli mobilyalarınız varsa, Chocolate ve Black Labs her 'merhaba' demeye geldiklerinde onlardan bir kısmını bırakacaktır. Daha koyu renkli mobilyalarınız varsa (çoğu hane halkının yaptığı gibi), dökülmelerini doğru şekilde yönetmezseniz her yerde Sarı Laboratuar saçlarını görmeye hazırlanın.

Labrador Dökülme Frekansı

Laboratuarlar yıl boyunca dağıtıcılardır. Ancak, yılda iki kez ceketlerini “uçurduklarında”, yavrularınızın normalden çok daha fazla tüy döktüğünü fark edeceksiniz. Bu, Labs'da standart olmakla birlikte diğer tüm çift kaplamalı köpek ırkları için de geçerlidir.

Tüy dökülmesinde mevsimsel değişiklikler rol oynar ve her yıl aşırı köpek tüyü göreceğiniz en yaygın zamanlar ilkbahar ve kıştır. Bununla birlikte, İşçiler sadece çok şey döktü . Bütün yıl paltolarını dökerler. Offseason'da yavru köpeğinizi bırakıp tımar etmeyi bırakabileceğinizi beklemeyin. Yavru köpeğinizin saçını başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız, düzenli bakım şarttır.Labs En Çok Tüy Döktüğü Zaman

Black Lab tüy döküyor

Labrador Retrieverlar en çok ilkbahar ve kış aylarında tüy döküyor. Laboratuarlar yeni bir kürk tabakası oluşturmak için kışın dökülür. kış unsurlarına karşı korumak . Yazın serinlemek ve bu kadar yoğun bir ikinci katman taşımamak için tüy dökerler. Bu, paltolarını 'şişirme' veya deri değiştirme mevsimi olarak bilinir. Çoğu Labrador sahibi için sık sık bir sıkıntı olarak bahsedilir.

Labradorlar yıl boyunca tüy dökerken, bu, tımarlama konusunda en dikkatli olmanız gereken zamandır. Labradorlar, astarları daha kalın olduğu için diğer çift kaplamalı ırklardan daha fazla tüy dökerler. Ancak Newfoundlands, Malamutes ve diğer tüylü tüylü köpeklerden daha az tüy döküyorlar.

Tetikleyicileri Atma

Laboratuarlar yıl boyunca saçılan canavarlardır. Bir Kafkas Çobanının söylediği kadar tüy dökmeseler de, epey tüy dökerler. 13 yıl boyunca kendim bir Labrador sahibi olduktan sonra, size söyleyebilirim adil payımızı köpek kılı temizledi . Yine de Lab'inizin değiştirebileceği başka nedenler de vardır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Labrador'unuzun dökülmeye başlamasının bazı nedenleri arasında pireler, bitler, akarlar veya parazitler bulunur. Deri koşulları da dökülmeye katkıda bulunabilir.

Labrador'unuzda tüy dökerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli faktör strestir. Bu her köpek için geçerli. Labrador'umuzla bunu her zaman fark ettik stresli bir duruma girdi , kürkü yeni dökülmeye başlayacaktı. Alerjiler de bir rol oynayabilir, özellikle Laboratuvarınız çimen, saman veya yabani otlar gibi çok yaygın dünyevi elementlere alerjisi varsa.Laboratuvarınızın Dökülmesini Yönetme

Labrador Atma Tımar Ediliyor

Yapabileceğiniz birkaç şey var Labrador’unuzun dökülmesini yönetin . En yaygın çareler arasında düzenli fırçalama, banyo ve yılda birkaç kez saç dökücü kullanmak sayılabilir. Diyet de bir rol oynayabilir. Gıdalardaki alerjenler cilt sorunlarına katkıda bulunabilir, bu yüzden bu dikkat edilmesi gereken bir şeydir.

Yavru köpeğiniz buğday veya glütene alerjisi varsa, bir cilt rahatsızlığının ortaya çıkma ihtimali vardır. Bu gerçekleştiğinde, cilt durumunun, en azından benim kişisel deneyimime göre, normalden daha fazla bir tür dökülmeye katkıda bulunması muhtemeldir. Normal dökülmede bir değişiklik fark ederseniz, kendi kendine teşhis konulan herhangi bir tedaviye başlamadan önce veterinerinize danışmanız önerilir.

Fırçalama

Labrador Retriever'lar için haftalık fırçalama önerilir. Tercihen haftada en az iki kez. Laboratuvarınızı Başlarken fırçalama seanslarında rahat Evinizdeki köpek kılı miktarını büyük ölçüde azaltacaktır. Köpeğinizi en az üç günde bir dışarda fırçalamanızı öneririz. İyi bir fırça almak önemlidir ve yavrularınızdaki tüy dökülmesini azaltmaya yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış özel modeller vardır.

Şampuanlar

İşçilerin cildi hassas olabilir. Laboratuvarınız için yulaf ezmesi şampuanına bakmanızı öneririz. Labrador'unuzu aşırı derecede yıkamak istemezsiniz. Genelde ayda bir iyidir , bu nedenle Lab'inizi tüylerinde oluşan doğal yağlardan mahrum bırakmazsınız. Eğer bunu bulursan standart yulaf ezmesi şampuanı dökülme sıklığını azaltmada etkili değildir, Dökülme önleyici formüle bak yardım etmek. Laboratuvarınızın hassas bir cildi varsa, ayrıca cilt koşullarını yatıştırmaya yardımcı olan şampuanlar bu, artan dökülmeye katkıda bulunuyor olabilir.Diyet

İyi dengelenmiş bir diyet, herhangi bir Labrador Retriever için bir zorunluluktur. Emin olmak isteyeceksiniz. Labradors için formüle edilmiş kuru mama Omega Yağ asitleri bakımından zengindir. Omega yağ asitleri hem cilt hem de kürk sağlığını kolaylaştırmaya yardımcı olur . Tüylerinin parlak ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olmanın yanı sıra potansiyel olarak köpeğinizin sahip olabileceği cilt koşullarını hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Ayrıca zaman zaman bazı doğal malzemeleri köpeğinizin mamasıyla karıştırmanız önerilir. Kabak ve pişmiş tatlı patates gibi sebzeler, yavru tüylerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olacak vitamin ve minerallerle katkıda bulunabilir.

Takviyeler

Takviyeler ayrıca Labradorlarda dökülmeyi azaltmanın iyi bir yolu olabilir. Yavru köpeğiniz halihazırda Omegas açısından zengin olmayan bir köpek maması yiyorsa, akıllıca olabilir balık yağı takviyesi ekleyin yardımcı olacak diyetlerine. Balık yağı takviyelerini genellikle hem sıvı hem de hap şeklinde bulabilirsiniz.Laboratuarınızın ceketine yardımcı olabilecek farklı çiğnenebilir takviyeler de vardır. Çiğnenebilir takviyelerin büyük hayranlarıyız çünkü bunlar tüy sağlığını iyileştirebilir, aynı zamanda antrenman için de kullanılabilir. Çoğu kürk ve cilt sağlığı formülünde Omega Yağ asitleri bulunur, bu da Laboratuvarınızın tüylerinin sağlıklı kalmasına ve dökülmeyi azaltmasına yardımcı olur.

Deshedding Ürünleri

Saç dökülmesini yönetmenize yardımcı olması için tüy alma araçları önerilir. Bu özellikle yılda iki kez Labrador'unuzun Paltolarını 'patlatmak' . Bir deshedding fırçası standart fırçalamadan farklıdır. Bu aletler bir fırçayla yaklaşık aynı maliyettedir, bu nedenle sinir bozucu köpek tüylerini mobilyalarınızdan ve döşemelerinizden uzak tutmanın bütçe dostu bir yoludur.

Deshedding fırçaları, fazla tüyü çıkarmak için Laboratuarınızın ceketinin üstünü tararken, aynı zamanda dökülmeyi bekleyen daha yumuşak tüyler için ikinci tabakayı da kazar. Çünkü deshedding fırçaları daha aşındırıcı olabilir, tavsiye etmiyoruz Tüy dökücü fırçaları yılda birkaç defadan fazla kullandığınızdan emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Labs neden bu kadar çok tüy döküyor?
C: Laboratuvarlar çift kaplamalı köpekler oldukları için çok tüy döküyor. Çift kaplamalı köpekler, tek kaplamalı köpeklerden daha fazla tüy döküyor. Daha önce de belirtildiği gibi, bunun nedeni genetik olarak tüm iklimlerde yaşamaya hazırlanmaktır.S: Labs neden kışın tüy döküyor?
C: Laboratuvarlar yıl boyunca dökülür. Genellikle kıştan önce ve bahardan hemen önce en kötüsüdür.

S: Labs en çok ne zaman dökülür?
C: Labs, tüy dökümü sezonunda en çok tüylerini iki kez patlattıklarında tüy döküyor. Ancak Labradorlar yıl boyunca tüy dökerler, bu nedenle tutarlı bir bakım rejimine hazırlıklı olun.

S: Labs yavru köpeklerini ne zaman çıkarır?
C: Laboratuarlar, yavrularını 4 ila 5 aylıkken değiştirdi. Yetişkinliğe yaklaştıkça bu süre zarfında daha uzun tüylerinin geldiğini görmeye başlayacaksınız.

pitbull ailesi tv tyson cinsi

S: Laboratuarlar ilkbahar, yaz veya sonbaharda dökülür mü?
C: Laboratuvarlar yıl boyunca dökülür. Ama daha önce de belirtildiği gibi kışın ve ilkbaharda en kötüsü.

Son düşünceler

Peki Labrador Retrieverlar tüy döküyor mu? Bu cevap yankılanan bir EVET . Ancak köpeklerin çoğu bir dereceye kadar tüy döker, bu yüzden gerçekten sadece saçı yönetmekle ilgilidir. Bir Labrador'a sahipseniz temiz bir ev sahibi olmak zor değildir. Laboratuvarınızı düzenli olarak tımar etmeniz ve Labrador'unuzu doğru beslenmeyle beslemeniz yeterlidir. Kesinlikle sana zarar vermeyecek zeminlerinize veya mobilyanıza uyan bir kaplama rengine sahip bir Labrador seçmek için!

Yorumlar