English Labrador (Bench) - American Labrador (Field) Karşılaştırması: Fark Nedir?

English Labrador (Bench) - American Labrador (Field) Karşılaştırması: Fark Nedir?

İngiliz Labrador'u Amerikan Labrador'uyla karşılaştırmak mı? Bu karşılaştırmada, bahsettiğimiz Laboratuvar türlerinin 'tezgah' laboratuvarı ve 'saha laboratuvarı' olduğunu belirtmek önemlidir. Cinsle ilgisi olmayan kişiler tarafından çoğu zaman 'Amerikan veya İngiliz' olarak anılırlar. Yalnızca bir 'labrador' ırkı vardır ve hem saha ve tezgah Laboratuvarları dünya çapında yetiştirilmektedir, ancak en yaygın olarak ABD ve Birleşik Krallık'ta yetiştirilmektedir.

Deneyime dayalı genellemeler yapabileceğimizi bilmek de önemlidir. Her köpek, kendi kişiliğine göre farklı olabilir. İki köpek aynı değildir, ancak nasıl yetiştirildiklerine bağlı olarak labrador türleri hakkında yapabileceğimiz bazı genellemeler vardır.İngilizce Labrador, daha çok gösteri veya uyum Labradorları için bir terimdir. Amerikan Labrador Çalışan Labradorlar için bir terim . Sonuçta bu etiketler yıllık özel ıslah Labrador'unuzun hangi amaca hizmet etmesini istediğinize bağlı.

Görünüşlerinde farklılık gösterirler, genellikle İngiliz Labradoru daha kısa ve daha tıknazdır. Amerikan Labradoru daha uzun ve daha atletiktir. İngiliz mizacında daha sakin ve Amerikalı çok daha enerjik. Genel olarak, her yönden benzerler.

Irk Karşılaştırma Tablosu

İngilizce LabradorAmerikan labradoru
Yükseklik 22,5 - 24,5 inç (M)
21,5 - 23,5 inç (F)
22,5 - 24,5 inç (M)
21,5 - 23,5 inç (F)
Ağırlık 65-80 pound (M)
55-70 pound (F)
65-80 pound (M)
55-70 pound (F)
Mizaç Enerjik, Akıllı, Arkadaş canlısı Enerjik, Akıllı, Arkadaş canlısı
Enerji Yoğun, ancak Amerikan Laboratuarından daha az Yoğun
Sağlık Ortalama Ortalama
Bakım Ortalama Ortalama

İngiliz Labrador ve Amerikan Labrador Tarihi

Tezgah ve Saha Labradorları

Konuyu daha da karıştırmak için, orijinal Labrador Retriever ne İngiliz ne de Amerikalıydı ve o Labrador'dan da değildi! Labrador Retriever’ın yolculuğu 19’da başladıinci yüzyılda Kanada'nın Newfoundland kentinde St. John’un köpeği.

St John's köpeği, esasen ördekleri, balıkları ve diğer birçok küçük su canlısını toplamak için su üzerinde çalışmak için başlangıçta çalışan bir köpek olarak yetiştirildi. En çok balıkçının suya doğal afinite .

St John’un köpeği ziyarete gelen İngiliz soyluları onu Büyük Britanya’ya geri gönderirken genel popülaritesini artırdı. İngiltere'de onlar standartlaştırılmış, rafine edilmiş ve yeniden adlandırılmış soy. Neden arandığı bu güne kadar hala bilinmiyor Labrador Retriever ve a değil Newfoundland Retriever. O zamandan beri bir sıkı aile favorisi Dünya çapında.Kanadalı balıkçı, onun için onu yetiştirmeye devam etti. iş yetenekleri. İngiliz beyefendi iş ahlakından etkilenmiş olsa da, özellikle onun iş ahlakına düşkündü. yakışıklı bakışlar . İşte burada iki alt tür yaratıldı ve neden mükemmel gösteri Labradorları İngiliz Labradorları olarak biliniyor ve geleneksel çalışan Labradorlar Amerikan Labradorları olarak biliniyor.

Labrador, ilk olarak 1917'de Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) tarafından tanındı ve o zamandan beri en popüler köpekler Dünya çapında. AKC şu anda onu 193 büyük ırktan Amerika'daki en popüler köpek olarak derecelendirdi. Laboratuar, hüküm süren şampiyon 26 yıldır!

Görünüm Farklılıkları

Egzersiz Tezgahı ve Saha Laboratuvarları

İngiliz ve Amerikan Labradoru görünüşlerinde biraz farklıdır. Resmi köpek kulübesi kulüpleri farkı tanımasa da, ikisi arasında ince bir fark vardır. Laboratuvarın hem saha hem de tezgah varyasyonları tipik olarak kaçınır kırmızı kaplı yavrular veya gümüş kaplı köpekler rekabet amacıyla.AKC'ye göre cins standardı 21,5 - 24,5 inç boyunda ve 55 ve 80 pound Ağırlık olarak. Dişiler yelpazenin alt ucunda ve erkekler üst uçtadır.

İngiliz Labradoru tamamen gösteri amaçlı yetiştirilmiştir. Bu nedenle, uyacak şekilde yetiştirilirler. Labrador standartları mümkün olduğunca yakın. Onlar bir .. sahip daha stoklayıcı çerçeve Amerikalı kuzenlerine kıyasla, derin namlu sandıkları ve daha kısa bacakları var. Şaşırtıcı bir şekilde, çalışan Amerikalılardan daha kalın kürkleri ve daha kalın bir su samuru kuyruğu var. İngiliz İşçileri kendilerini yükseklik spektrumunun alt ve orta ucunda bulma eğilimindedir. Ayrıca ağırlık spektrumunun en üst noktasındadırlar.

Amerikan Labradoru kendisini genellikle yukarıdaki parametreler içinde bulacaktır. Ancak, görünüş için yetiştirilmezler ve bazen yukarıdaki standartlara tamamen uymayabilir. Amerikalı olma eğilimindedir biraz daha uzun ve ince görünüşte. Saha Laboratuvarları kendilerini yükseklik spektrumunun en yüksek ucunda ve ağırlık spektrumunun alt ucunda bulur. Daha kaslı ve daha az tıknaz. Daha ince bir ceketi var, daha uzun boyunlu ve daha uzun ağızlı, her ikisi de çalışma yeteneklerine katkıda bulunuyor.

Mizaç Farklılıkları

Black Bench ve Saha Laboratuvarları

İngiliz ve Amerikan Labradorları görünüşlerine göre mizaçlarında farklılık gösterebilir ve mizaçları normalde karar etkeni Amaçları sizin için karar vermiyorsa, hangi tür Labrador alacağınız konusunda.Bench Labrador olabilir sakin Amerikan ile karşılaştırıldığında mizaçta. Saha Laboratuvarı, çalışma yeteneği ve daha yüksek enerji seviyeleri . Saha laboratuvarı İngilizceden biraz daha cesur olabilir ve iyi bir meydan okumayı sever, oysa tezgah laboratuarları deneyim seviyenize bağlı olarak daha az aktif ve eğitilmesi daha kolay olabilir ... daha fazla dayanıklılık ve bu nedenle yorulması daha zordur.

Hem Bench hem de Field laboratuarları iyi bir kucaklaşmanın tadını çıkarır ve her ikisi de harika bir aile hayvanı olurlar ve ailelerine karşı şefkatlidirler. Kolay giden mizaçlarından dolayı, ikisi de hiçbir şeyi lütfen efendileri .

Aktivite Seviyeleri

Bench and Field Labradors Sarı Kabanlar

Amerikan Labrador'u daha aktif, yani yapabilirler eğitilmesi daha zor görünüyor enerji seviyeleri nedeniyle. Bu sitedeki yönetici editörümüzün 13 yıllık bir saha laboratuvarı vardı ve dört yaşına kadar bir köpek yavrusu idi. Her zaman üstlenmek için daha heyecan verici bir görev arıyordu ve sonunda saatlerce havuzda yırtık pırtık yüzerek koşardı.

Hangi tür laboratuvarı tercih edeceğinizi düşünürken, enerji seviyelerini göz önünde bulundurmak ve tezgah veya saha tipine bakılmaksızın, yavrularınıza düzgün egzersiz yapması için bol miktarda çıkış verdiğinizden emin olmak önemlidir.Tüm söylenenlerle birlikte, HER köpeğin farklı olduğunu hatırlamalısınız. Genel olarak, hem tarla hem de tezgah laboratuvarları hem harika aile hayvanlarıdır hem de genel olarak labradorlar, Amerika Birleşik Devletleri'nde iyi bir sebepten dolayı 1 numaralı aile köpeğidir.

Egzersiz Karşılaştırması

Chocolate English and American Labs

Labrador, ister İngiliz Labrador ister Amerikan Labrador olsun, yüksek enerjili bir köpektir. Her ikisi de başlangıçta çalışan ırklardır. Her ikisinin de en azından ihtiyacı olacak 60 dakika bir gün egzersiz. Bu, bahçede oynamanın veya efendileriyle iyi bir savaş maçı yapmanın zirvesinde. Melek yüzlerinin sizi aldatmasına izin vermeyin. Egzersiz ihtiyaçlarını karşılamazsanız, evinizi ve eşyalarınıza zarar vererek iyiliğe karşılık verirler! Sıkılmış bir köpek yıkıcı köpek ve bu son derece enerjik Labrador için çok doğrudur.

İngiliz Labrador şov kişiliğinden dolayı, biraz daha az talepkar Amerikan Labrador'undan daha. Bench Labs muhtemelen biraz egzersiz gereksinimleri ile daha sakin ve daha az talepkar . Amerikan Laboratuvarı, enerji demetleri sınır dışı etmesi gerekecek. Onu çalışan bir Labrador olarak kullanırsanız, bu egzersiz yeterli olacaktır. Yapmazsanız, bir İngiliz Labrador'una kıyasla onu egzersiz yapmak için daha fazla zaman ayırmanız gerekir.İkisinin de suda çalışan bir geçmişi olduğundan, sudan sopa veya top almak Bu nedenle, bir gölün yakınında yaşıyorsanız veya hatta bahçenizde bir tane varsa, bu fiziksel olarak ve zihinsel olarak uyarmak bedenleri ve zihinleri.

Eğitim Farklılıkları

Black Labrador Retriever Amerikan ve İngiliz

Labrador, en yaygın olarak seçilen türdür. körler için yardım köpekleri ve diğer birçok köpek mesleği arasında arama ve kurtarma köpekleri. Çünkü onlar süper zeki ve güvenilir! Laboratuvarlar Golden Retriever ile aynı zeka seviyesi . Onları yürürken bir koşum takımı ile eğitmeyi planlıyorsanız, baktığınızdan emin olun. Laboratuarlar için üretilmiş emniyet kemerleri daha güvenli olma eğilimindedir.

American Labrador'un biraz olduğu söyleniyor eğitilmesi daha zor İngiliz meslektaşından daha. Bunun nedeni, komutları almaya geldiğinde daha bağımsız ve dikkati dağılmış olmasıdır ve balık tutmayı tercih eder ve dolayısıyla daha sıkı bir ustaya ihtiyaç duyar. Ancak ikisi de çok akıllı pooches ve tutarlı bir eğitimle, komutları çok kısa sürede alacaklar.

erken sosyalleşme büyümelerini sağlamanın anahtarıdır iyi huylu aile eklenmesi ve aynı zamanda tanıdık olmayan insanlar ve hayvanlar gibi çeşitli durumlarda rahat olduklarını. Onları kaldırımda yürürken hareket eden arabalar veya evdeki hoover gibi seslere erken maruz bırakmak, her şeyde rahat olmalarını sağlamanın harika bir yoludur. Her deneyimin olumlu olmasını sağlamak pozitif pekiştirme eğitimi bu yolculuğu herkes için çok daha keyifli ve tabii ki daha hızlı hale getiriyor.Sağlık Karşılaştırması

Chocolate Labs İngiliz ve Amerikan

Labrador Retriever, genellikle sağlıklı köpek İngiliz ve Amerikan Labradorları aynı tür olduğundan, aynı sağlık sorunlarını paylaşırlar. Labradorların gelişmesi yaygındır Kalça ve Dirsek Displazisi Dirsek ve kalça eklemlerinde anormal bir oluşum olan, fazla mesai ağrılı artrite neden olabilir. Bu, köpek dünyasında oldukça yaygın bir sağlık sorunudur, ancak özellikle orta ila büyük köpeklerde.

Katarakt gibi görme sorunlarına da duyarlıdır. Progresif Retinal Atrofi , retinanın fazla mesai görme kaybına neden olabilen dejenerasyonu.

Labrador da dahil olmak üzere bazı ırklar acı çekebilir Egzersiz Kaynaklı Çöküş, ani bir kas kontrolü kaybı yoğun bir egzersiz döneminin ardından. Nadir durumlarda yavru hemen ölebilir, ancak ortalama bölüm 25 dakikaya kadar sürebilir. Semptomlar, tamamen hareket edememekten, koşarken uzuvlarını arkalarında sürüklemeye kadar değişebilir.

Herhangi bir yavruda olduğu gibi emin olun cinsi araştır ve önemli semptomlara dikkat edin. Herhangi bir şüpheniz varsa, Veterinerinizle görüşün. Köpeğinizi sağlıklı tutmanın en iyi yolu, tüm aşılarla güncel ve yıllık kontrollere katılın.

Beslenme Karşılaştırması

Sarı Labradors Tarlası ve Tezgahı

Labrador ortalama olarak tüketecek 3 bardak Günde yemek. Tüm gün çalışıyorsa bir Field Labrador'u biraz daha fazla veya enerji seviyelerine bağlı olarak bir İngiliz Labrador'u için biraz daha az beslemeniz gerekebilir. Bu, bir tezgah veya saha laboratuvarı olup olmadığına bakılmaksızın, gerçekten köpeğe ve aktivite seviyesine göre değişir. Her iki durumda da hem İngiliz Laboratuvarı hem de Bench Laboratuvarı yemek yemeli Labradorlara uygun köpek mamaları .

mastiff laboratuvarı karışımı

Herhangi bir köpekte olduğu gibi, kaliteli yemek köpeğinizi sağlıklı tutmanın ve en iyi besinleri almasını sağlamanın kolay bir yoludur. Ayrıca, gereksiz kalorilerden kaçınmak için yiyeceklerin her zaman yaşına uygun olması gerekir. Yavru köpeğiniz yaşlandıkça onları beslemek isteyebilirsiniz Glucosamine veya Chondroitin açısından zengin yiyecekler .

Labrador ayrıca gıda odaklı , sınırda takıntılı, bu yüzden atıştırmalık alımını izlediğinizden emin olun, aksi takdirde kolayca domuz yavrusu olabilirler. İkramlar, iyi davranışı ödüllendirmek için harikadır veya bulmaca tedavi oyuncaklarında kullanılan onları zihinsel olarak uyarmak için ama sadece ölçülü olarak ödüllendirdiğinizden emin olun.

Bakım Karşılaştırması

İngilizce ve Saha Labrador Bakımı

Labrador'un banyoya ihtiyacı olacak altı haftada bir ya da öylesine, bu ortalama yavru ile aynıdır. Bu hem İngiliz hem de Amerikan Labrador için aynı olacaktır. Onlara zarar verme riskiniz olduğu için 6 haftadan fazla banyo yapmadığınızdan emin olun. doğal manto yağları , bu da çok sayıda cilt sorununa neden olabilir. Oyun oynarken kirlenirse, onları taze tutmak için yerel evcil hayvan dükkanınızdan köpek mendilleri ve köpek parfümleri kullanabilirsiniz.

Labrador’un soğuk Kanada unsurlarına karşı doğal savunması, bir çift ​​kat. Paltoları, bir dalış kıyafeti ile aynı şekilde hareket eder ve bu nedenle tüy dökerler. İngiliz ve Amerikalının ihtiyacı olacak haftada bir veya iki kez fırçalamak . Astarları, kışın onları sıcak tutmak için kalınlaşır ve yoğunlaşır ve ardından İlkbahar ve Yaz geldiğinde astar kulübelerine gelir. Daha soğuk koşullarda yaşayan bir Labrador, doğal olarak daha kalın bir kürk çıkaracaktır. Sırasında dökülme mevsimi kürklerini idare edilebilir durumda tutmak için her ikisinin de her gün olmasa da iki günde bir fırçalanması gerekecektir.

Fiyat Farkları

Yetişkin Saha ve Tezgah Laboratuvarları

İngiliz ve Amerikan Labrador'un maliyeti ortalama olarak artıyor 1.200 $ saygın bir yetiştiriciden. Gösteriler için kullanmayı planladığınız bir tezgah laboratuvarı satın alıyorsanız bir prim ödemeyi bekleyin. Gösteri köpekleri, onlara belirli özellikler sağlayacak ebeveyn geçmişi ve soyları için yetiştirilir. Bu nedenle daha pahalıdırlar.

Kazanan bir soydan olan, çalışan bir kan çizgisi veya bir bank kan çizgisi olan bir yavru istiyorsanız, o zaman biraz daha fazla, 2.000 $ 'dan fazla ödemeyi bekleyebilirsiniz. Ancak genel olarak, tarla ve tezgah Labrador arasında fiyat açısından önemli bir fark yoktur. Bu gerçekten üreme hatlarına bağlıdır.

İster bir saha laboratuvarı ister bir tezgah laboratuvarı almaya karar verin, satın almayı unutmayın saygın bir yetiştiriciden . Bu, yavru değirmenden gelen bir köpeğin değil, sağlıklı bir Laboratuarınızın olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. İlk maliyetten biraz tasarruf etme cazibesine kapılmayın. Bu, şüphesiz size gelecekteki Veteriner faturalarında binlerce dolara, hatta daha fazlasına mal olacaktır.

Her zaman bir Kurtarma seçeneği de vardır. Yönetici editörümüzün 13 yıldır saha laboratuvarı vardı. 6 ayda bir kurtarma yavrusu olarak evlat edinildi. Kurtarma, önemli ölçüde daha uygun maliyetli olabilir. Ancak yavrularınız, muhtemelen düzeltmeniz gereken bazı bagajları taşıyabilir.

Son düşünceler

Genel olarak, İngiliz Laboratuvarı ile Amerikan Laboratuvarı karşılaştırılırken, çok benzerler. Bazı ufak farklılıklarla aynı cinstir. Biri gösteri köpeği, diğeri ise avcı olduğu için görünüşlerinde ve mizaçlarında küçük farklılıklar vardır. Bu, İngiliz Labradorunun bir avcı olarak işe yaramayacağı anlamına gelmez. Amerikan Labradorunun daha az yakışıklı olduğunu da söyleyemeyiz. Her iki yavru da gerçek Labradorlar ve harika aile arkadaşlarıdır.

Bir tarla veya tezgah laboratuarına baksanız da, aynı cins olduğunu fark edin. Bir laboratuvar türü diğerinden biraz farklı enerji seviyelerine sahiptir. İkisi de biraz farklı inşa edilmişlerdir ama aynı köpektirler. Yavru boyutları ve kişilikleri köpeğe göre değişebilir. Genel olarak, bir aile refakatçisi olarak ikisinde de yanlış gidemezsiniz. Her iki durumda da, köpeğinizin sizden geldiği göletin herhangi bir tarafında, aranızda dünya çapında bir süperstar olduğundan emin olabilirsiniz.

Yorumlar

Malia
Merhabalar, harika karşılaştırma için teşekkürler. Mümkünse, hızlı bir sorum var. Erkek arkadaşım Danimarkalı ve burada 'Formula 1' Labradorları hakkında konuşuyorlar. Avlanma için iyi ve 'klasik' labradorlardan daha küçük olduğu varsayılıyordu. Uluslararası / Amerikan web sitelerinde bununla ilgili hiçbir şey bulamıyorum! Belki bu sadece 'Amerikan' laboratuvarı mı yoksa 3. tip bir laboratuar var mı? Zamanınız ve çabalarınız için çok teşekkürler, iyi günler!
Kelly Wilson
Merhaba Malia! F1 köpeği, tasarımcı bir köpek terimidir. Hibrit yavruları tartışırken kullanılır ve ebeveyn ırklarından birinin safkan bir köpek olduğu anlamına gelir. Amerikan ve İngiliz Labradorları aynı cinsin çok küçük varyasyonları olduğu için F1 atamasının burada geçerli olacağını sanmıyorum. Amerikan laboratuvarları 'tarla' ve İngiliz laboratuvarları 'tezgah', yani biri daha çok aktivite için (avlanma, açık alan çalışması) ve diğeri ringde gösterilmek üzere yetiştiriliyor. Umarım bu yardımcı olur ve iyi şanslar!
Raul Leal
İngiliz ve Amerikan labradoru hakkındaki harika karşılaştırma bilgileri için teşekkürler. Bir labrador aile evcil hayvanı hakkında önemli bir karar vermek istiyor!
Kelly Wilson
Yorumunuz için teşekkürler Raul! Saha laboratuvarımız vardı