Labrador Retriever'lar İçin En İyi Kablo Demetleri: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Labrador Retriever'lar İçin En İyi Kablo Demetleri: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Arıyorum Laboratuvarınız için en iyi emniyet kemeri ? Laboratuvarınız için doğru olanı seçmek, Laboratuvarın ne kadar aktif olduğu nedeniyle bazı sahipleri çılgına çevirebilir. Labradorlar, en iyi aile köpeklerinden biridir ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler ırktır. Labrador Retrieverler yüksek enerjili köpekler , ile Bench Labs'den daha fazla enerjiye sahip saha laboratuvarları .

Bu cins sporcu bir cins olduğu için en azından Günlük 60 dakika egzersiz . Aktivite seviyelerinden dolayı, Labradorların, gitmeye karar verdikleri her yere gitmek için sizi yanlarına çekme ihtiyaçları ile erken bir koşum takımı ile eğitime direndikleri bilinmektedir. Laboratuvarlar şaşırtıcı derecede güçlüdür, bu yüzden onları doğru koşum takımıyla donatmak çok önemlidir.Aşağıda araştırmamızı derledik. en iyi koşum takımları Labrador'unuz için ve en iyi markaları maliyet, dayanıklılık ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kategorilerde karşılaştırıyoruz. Önerilerimize sadık kalırsanız, Laboratuvarınız bir sonraki açık hava egzersiz maceranız için iyi bir seçim olacaktır. Başlayalım!

Bir Bakışta: Favori Labrador Tasmalarımız

Şezlong Seçimi En İyi Seçim
Bizim Puanımız

En İyi Genel

Chai’nin Seçimi Koşum TakımıChewy.com'da görüntüle
Kurgo Köpek Koşum Takımı
Bizim Puanımız

Elcikler İçin En İyisi

Kurgo Tru-Fit Kablo Demeti

Chewy.com'da görüntüle
PetSafe
Bizim Puanımız

Bütçe SeçimiPetSafe Kolay Yürüme Demeti

mix cinsi köpek
Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Labrador Harness Satın Alma Rehberi

Koşumla Çalışan Labrador Yavrusu

Labrador Retriever'ınız için bir köpek koşum takımı satın almadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Labrador Retriever'lar çekmeyi sever, bu yüzden eski Lab'ınızı kırmaya çalışıyorsanız kötü bir çekme alışkanlığından bakmak isteyeceksiniz çekmesiz köpek koşum takımları . Yavru çocukluktan başlıyorsanız, daha rahat bir seçenekle başlayabilirsiniz. Tip, ayarlanabilirlik, konfor, güvenlik, dayanıklılık ve son olarak maliyet gibi yaş da bir faktördür. Hemen başlayalım ve daha fazlasını öğrenelim koşum türleri ve ardından göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz kalan faktörler.

Harness Türleri

Labrador'unuzun ne kadar aktif olduğuna bağlı olarak, Lab'ınız için hangi koşum takımının doğru seçenek olduğunu belirlerken aşağıdaki seçeneklerden her birini oldukça eşit bir şekilde tartmak isteyeceksiniz. Yaş da bir faktör olacak. Yavru bir köpeğiniz veya daha yaşlı bir laboratuarınız varsa, büyük olasılıkla stil yerine rahatlığa öncelik vermek isteyeceksiniz.

Çekme Yok: Çekmesiz modeller, tıpkı etiketin dediği gibi köpeğinizin çekmeyi bırakmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ciddi derecede kötü alışkanlıklar edinmiş bir Labrador'unuz varsa bunlar iyi olabilir. Yine de genellikle en rahatı değildirler. Bunlar, yavru köpekler veya yaşlı köpeklerden ziyade yetişkin olarak çeken Laboratuarlar için düşünülmelidir.

Yelekler: Yavru köpekler ve yaşlı köpekler için mükemmel olan yelek çeşidi, tipik olarak ek dolgu ile konfor etrafında tasarlanmıştır. Yelekler, geleneksel olarak şekillendirilmiş köpekler oldukları için tipik olarak Labrador Retriever'lara çok iyi uyacaktır. Bu, daha uzun gövdeli veya daha ince göğüs boşluklarına sahip diğer köpek ırklarından farklıdır. farklı koşum ihtiyaçları .Ön Klip: Bu popüler bir seçenektir ve gerçekten köpeğinize nasıl takıldığını ifade eder. Klips ön taraftadır ve tasma eki de ön taraftadır. Kontrol önde olduğu için çekiciler için bunlar genellikle biraz daha iyidir.

Arka Klip: Bunlar arkada oturur ve daha hafif ırklar için daha uygundur, belki de havalanırlarsa biraz daha kolay idare edilebilirler. Tipik olarak Labradorlar bir sırt klipsi ile donatılmamalıdır çünkü tasma eki arka taraftadır ve Laboratuarınız buna ihtiyaç duyduklarını hissederek daha sert çekebilir.

Çift Klip: Bu, önde ve arkada bir klipsle her iki dünyanın da en iyisidir. Kayış ekleri de yukarıda ve öndedir. Yürüme tarzına bağlı olarak, yavrularınız için en uygun olan yere mandallamayı seçebileceğinizden, genellikle çift klipsli koşum takımlarını öneririz.

Giriş: En az sevdiğimiz model, adım atmaktır. Çoğu köpek, müdahale etmek zorunda olmalarından hoşlanmaz ve bu, inatçı bir köpeği giymek istemeyebilecekleri bir koşum takımına yönlendirmenize neden olur. Özellikle daha yüksek enerjili Laboratuvarlar için genellikle adım adımlardan kaçınmanızı öneririz. Bunlar küçük köpekler için daha iyi .Ayarlanabilirlik

Özellikle yavru köpeğiniz gençse, Labrador'unuz için bir koşum takımı seçerken ayarlanabilirlik önemlidir. Ayarlanabilir koşum takımları size köpeğiniz büyüdükçe onları yeniden boyutlandırın. Laboratuvarınız sadece bir köpek yavrusu ise, bu size uzun vadede para kazandıracaktır. Ayrıca, ayarlandığında vücut şekline benzersiz bir şekilde uyum sağlar. Labrador'unuz biraz daha ağırsa, o vücut tipine uygun şekilde uymanıza izin vermelidir.

Corgilab

Kliplerin iyi yapılması gerekiyor, çünkü ucuzlarsa kırılma olasılığı daha yüksek olacak. Bu, özellikle Lab gibi güçlü bir köpek için geçerlidir. Aynı şey için de geçerli kablo demetinin ayarlanabilir alanları . Laboratuvarınızı güvende ve emniyette tutmak için tüm ayarlanabilir noktalarda sahip olabileceğiniz kadar az zayıf nokta istiyorsunuz.

Konfor

Daha yaşlı köpekler ve daha genç köpekler için daha önemli olan, ek dolgusu olan Harnesses'e bakmalısınız. Köpeğiniz çekmeyi seviyorsa, bu da bir faktör olmalıdır, çünkü köpeğinizin tamamen olan bir şeye sert bir şekilde çekmesini istemezsiniz. ciltlerine veya vücutlarına karşı rahatsız . Bazı genç Laboratuarlar başka bir köpeği görmek için hamle yapacak ve bu süreçte onların kendilerine zarar vermesini istemiyorsunuz. Laboratuarınızı çalıştırırsanız, ek konfor özelliklerini de düşünebilirsiniz. Aslında, bir koşum takımı düşünmenizi tavsiye ederiz özellikle koşmak için Sık sık yapmayı planlıyorsanız.Emniyet

Çoğu yüksek kaliteli markanın birkaç güvenlik özelliği olacaktır. Söyleyeceğimiz en büyük özellik, 'sahip olunması gereken' bir tür yansıtıcı malzeme olacaktır. Bu son derece önemli Sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde yürümek için, yavrularınızın görünür olmasını istediğiniz gibi. Bu, özellikle denemek ve kaçmak isteyen inatçı köpekler için geçerlidir.

Bazı köpek koşum takımları, mükemmel bir arıza korumalı seçenek olarak arkaya takılı bir tutacakla birlikte gelir. Bu koşum takımları tam olarak düşünülmese de kaçış geçirmez koşum takımları doğaları gereği daha güvenli Çünkü, laboratuarınızı denedikleri ve kalkış yaptıkları zaman kapma seçeneğiniz olacak. Bazı modellerde yerleşik emniyet kemeri özellikleri de olacaktır.

Dayanıklılık

Herhangi bir evcil hayvan ürününün dayanıklılığı büyük olasılıkla bir endişe kaynağıdır, ancak kesinlikle suistimal etme eğiliminde oldukları için bir koşum takımı ile. Daha yaşlı bir köpeğiniz varsa bu sizin için daha az önemli olsa da, Lab'ınız bir köpek yavrusu ise, hayatınızın ilerleyen dönemlerinde kesinlikle başka bir koşum takımı satın almaya ihtiyaç duyarsınız. Birini seçtiğiniz sürece tamamen ayarlanabilir ve daha yüksek bir dayanıklılık derecesine sahipse, Labrador'unuzun köpek yavrusu olduğu andan itibaren tek bir koşum takımına sahip olmanız ve yetişkinlik dönemine kadar yürüyüşlere çıkmanız olasıdır.

Maliyet

Belli ki bütçeniz önemli. Ancak, bütçe için kaliteden ödün vermeniz gerekmez. Daha ucuza satın almak genellikle ürünün kalitesinin daha düşük olabileceği anlamına gelir ve Laboratuvarınız bir yıl içinde daha yüksek kaliteli bir model satın almaya başlayabilirsiniz. kırılır . Bu, finansal sıkıntıyı geciktirdiğiniz, ucuz bir koşum takımı satın aldığınız ve yine de daha pahalı / dayanıklı modeli satın aldığınız anlamına gelir. Köpeğinizin yaşamı boyunca birden fazla model satın almak yerine, laboratuvarınız için alabileceğiniz en iyi kaliteyi almanızı öneririz.Labrador Yaşı

Labrador Retriever'ınızın yaşı da satın alma olasılığınız üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Daha fazla konfora ihtiyaç duydukları için, yavru köpekler ve yaşlılar için genellikle daha küçük yumuşak yelek tipi koşum takımları öneriyoruz. Genç yetişkin ve yetişkin labrador, emniyet ve güvenlik sağlayan bir arka, ön veya çift klipsli koşuma sahip olmalıdır.

Laboratuvarlar için Favori Kuşamlarımız

Labrador Retriever

Labrador Retriever, sahipleri için çok iyi bir haber olan standart bir vücut stiline sahiptir. Çoğu köpek koşum takımı bunlara büyük değişiklikler veya ayarlamalar. Yaşam evresine göre köpeğinizin uygun boyutu için satın aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Çoğu Labrador, olduğu gibi 50-90 pound aralığındadır. çoğu labrador karışımı , böylece aşağıdaki seçenekler onlar için de özgürce geçerli olabilir.

Yapılacak en iyi şey, Laboratuvarınızın fiziksel özelliklerini ölçmek ve hangi boyuta sahip olmanız gerektiği konusunda üretici yönergelerini takip etmektir. Çoğu Labrador, Büyük bir boyuta sığdır , ancak Laboratuvarınız daha ağırsa ekstra büyük bir alana ihtiyacınız olabilir. Daha küçük Kadın İşçilerin orta büyüklükte bir bedene daha iyi sığması da mümkündür. Aşağıda Labrador Retriever'ları için tüm favorilerimizi bulacaksınız. Başlayalım!


Chai's Choice 3M Yansıtıcı Kablo Demeti

Chais Choice Koşum Takımı Kırmızı
 • Çoklu Renk Seçenekleri
 • Arka Klip Demeti
 • Düşük görünürlü yürüyüş için yansıtıcı 3M kumaş
 • Rahatlık için yastıklı göğüs ve göbek
 • Tamamen özelleştirilebilir uyum
 • Daha fazla kontrol için Arka Kol
 • Ön ve arka D halkası ekleri
Chewy.com'da görüntüle

Chai’s Choice koşum takımı birçok nedenden dolayı favorilerimizden biridir. Birincisi ve en önemlisi, oldukça şık görünüyor. Birden fazla renk seçeneği vardır, bu nedenle renk koordine edebilirsiniz birden fazla evcil hayvanınız varsa İçerisinde bulunan 3M yansıtıcı dolgu sayesinde, akşam geç saatlerde veya sabahın erken saatlerinde yürüyüşler için mükemmel bir seçimdir. Üstteki yerleşik tutamak, bir emniyet kemeri kayış sistemi olarak veya laboratuvarınız bir şekilde gevşemeyi başarırsa bir güvenlik geri dönüşü olarak ikiye katlanabilir.

Bu koşumun mükemmel yastıklı bir göğsü vardır ve uzun yürüyüşler sırasında Laboratuvarınız için çok rahattır. Chai’nin seçimi arkadan klipsli bir kayış, ancak hem üstte hem de önde D halkalarının bulunması gerçeğini seviyoruz. Bu, köpeğiniz çekmeyi seviyorsa, yapabilirsiniz tasmayı öne tokatla . Köpeğiniz iyi davrandıysa, daha yavaş bir yürüyüş için tasmayı arkaya takabilirsiniz. Chai’nin seçimi tamamen ayarlanabilir, bu yüzden onu yavru köpeğiniz daha gençken satın alırsanız, muhtemelen sizi yetişkinliğe taşıyacaktır.

Severiz Chai’s Choice koşum takımının tüm zil ve ıslıklara sahip olduğunu. Ön ve arka klipsler ve güvenlik için yüksek yansıtma özellikli borularla eksiksiz bir pakettir.


Kurgo Tru-Fit Akıllı Kablo Demeti

Kurgo Dog Harness Siyah
 • Araba sürmek için çarpışma testi yapıldı
 • Emniyet kemeri takmak için karabina içerir
 • Tüm boyutlar için tamamen ayarlanabilir
 • Çekiciler için harika
 • Beş ayar noktası
 • Kaya tırmanışı koşum takımlarına dayalı tasarım
 • Çelik toka sistemi
Chewy.com'da görüntüle

Kurgo Tru-Fit Smart Harness, Labrador Retriever'lar için bir başka mükemmel seçimdir. Bir step-in tipi gibi görünse de aslında değil. Var her iki tarafta üstte klipsler. Bu, koşum takımının geri kalanını göğsün her iki tarafından beslemenizi sağlar. Tokaların bağlantı noktaları nedeniyle bu modelden kaçmak son derece zor. Bu emniyet kemeri, kaya tırmanıcılarının kullandığı mühendisliğe dayanıyordu ve bir emniyet kemerine takılabilmesi için araba yolculuğu için bir karabina ile donatılmış olarak geliyor.

Bu kuşamın beş ayar noktası vardır, bu da boyutu ne olursa olsun Laboratuvarınıza mükemmel bir şekilde oturabileceğiniz anlamına gelir. Laboratuvarınızın yaşı ne olursa olsun rahatlık ve günlük kullanım için yaratılmıştır. Göğüs pedi, Laboratuarınızın trakea ve göğüs kemiği üzerindeki stresi azaltmak için tasarlanmıştır; bu, çekmeyi seven Laboratuarlar için son derece önemlidir. Şaşırtıcı bir şekilde, aynı zamanda kilitlenme testinden geçmiştir. köpek kasaları çarpışma testi genellikle daha yaygındır.

Severiz Kurgo Tru-Fit'in yenilikçi tasarımı, dayanıklılığı ve ayarlanabilirliği. Bu, genç bir yetişkin yaşta satın alınırsa, Labrador'unuza hayatlarının çoğunda dayanacak bir koşum takımıdır.


PetSafe Kolay Yürüme Demeti

PetSafe Blue ile Kolay Yürüyüş
 • Bütçe dostu
 • Çekiciler için harika
 • Hızlı geçmeli omuz tokaları
 • Boğaz basıncı yok
 • Dayanıklı D halkası omuz eki
 • Çoğu cinse uyar
 • Martingale döngü tasarımı
Chewy.com'da görüntüle

Bütçe seçimimiz olan PetSafe Easy Walk Dog Harness, daha pahalı bir model satın almaya yatırım yapamıyorsanız ve biraz bütçeden tasarruf etmeniz gerekiyorsa harika bir seçenektir birkaç Labrador köpek oyuncağı için . Bu kayış, arkadan klipsli modeldir ve tasmayı öne takarak daha iyi bir seçenek haline getirir. Çeken işçiler . Yine de dolgu şeklinde çok az şey vardır, bu nedenle kötü alışkanlıkları düzeltmek için rahat yürüyüşler yapmaktan daha iyidir.

Hızlı kayış tokaları, takıp çıkarmayı kolaylaştırır. Göğüsteki martingale halkası ön tarafta gerilerek çekme davranışını caydırır. Ayrıca bükülmeyi de önler, böylece Laboratuarınız hamle yapmaya karar verirse tasmanız dolanmaz. Basınç köpeğinizin göğsünün ötesindedir, bu nedenle Laboratuvarınız çekmeye karar verdiğinde trakeaya baskı uygulayan bir tasmadan daha iyidir.

Severiz PetSafe Easy Walk Harness'in bütçe dostu doğası. Daha iyi davranışlara sahip daha genç veya daha yaşlı bir köpeğiniz varsa, rahatlık ve dolgu biraz daha büyük bir öncelik olabilir.


Sporn Dog Harness

Sporn Harness Siyah
 • Veteriner onaylı sistem
 • Çekiciler için harika
 • File dolgu rahatlık sağlar
 • Kontrolden fedakarlık yok
 • Dayanıklı naylon yapı
 • Birçok boyut seçeneği
 • Yastıklı emniyet kılıfları ile donatılmıştır
Chewy.com'da görüntüle

Labradorlar için genellikle adım adım koşum takımlarını desteklemesek de, bu bir istisnadır. Bu koşum takımı, çekicilere yönelik çok tasarlanmış bu yüzden köpeğiniz sizi sürüklemeye çalışırken ön tarafında daralan yumuşak bir ağa sahiptir. Bu, köpeğinizin yaralanmaya neden olabilecek hassas alanlara istenmeyen baskı uygulamadan esnek bir şekilde hareket etmesini sağlayan veteriner onaylı ve patentli bir sistemdir.

Spron, zorlu Labrador Çekme için özel olarak tasarlanmıştır. Biz aslında Pitbull gibi ırklar için tavsiye ederim , çekmesiyle de kötü şöhretli. Kayış ataşmanı, koşum takımının arkasındadır. Yani, göz önünde bulundurmanız gereken tek şey köpeğinizin büyüklüğüdür. Bu koşum takımı çekme davranışını caydırır Kendi bedeninize göre daha büyük bir köpeğiniz varsa, onu yönetmek biraz daha zor olabilir. Maalesef arkada tutacak yok. Ancak tasarlanma şekli onu ayırmayı son derece zorlaştırır, bu nedenle kazara kırılma olasılığı düşüktür.

Severiz Sporn'un basit tasarımı ve ciddi bir çektirmeniz varsa, bu koşum takımını denemeye değer. Aynı zamanda bütçe dostudur ve aslında listemizdeki en ucuz seçeneklerden biridir.


HDP Big Dog Harness

HDP Köpek Koşum Siyah
 • Daha büyük ırklar için tasarlandı
 • Maksimum kontrol için kalın kayışlar
 • Jikle koşum tasarımı yok
 • D halkası merkez halkaya takılır
 • Dayanıklı polyester yapı
 • Sıkı durumlarda kapmak için tutun
 • Ek omuz ve göğüs dolgusu
Chewy.com'da görüntüle

HDP Big Dog No Pull Harness, daha büyük ırklar için tasarlanmış bir canavar. Emekçiler küçük köpekler değildir ve bu koşum takımı daha küçük cins köpekler için tasarlanmamıştır. Bu koşum takımı XX-L'ye kadar gider bu, koşum takımının Giant Breed köpekleri uygun yanı sıra. Ekstra dolgusu da vardır ve son derece dayanıklıdır, bu da daha büyük ırklar için önemlidir. Büyük boyutlu emniyet kemeri çoğu Labrador Retriever'a kolaylıkla uymalıdır, ancak her zaman boyutlandırma tavsiyelerine uymalısınız.

D Halkası sadece bu özel koşum takımının arkasına takılır. Laboratuvarınız büyükse ve çekmeyi seviyorsa bu bir sorun olabilir. Bununla birlikte, kayışlar inanılmaz derecede kalındır ve dolgu, daha büyük köpekler için çok rahat hale getirir. Bu kayış, köpeğinizin vücudunun etrafında esnerken hareket etmesini sağlayan rahat polyesterden yapılmıştır.

Severiz köpekleri üzerinde aşırı kontrole ihtiyaç duyan insanlar için bu koşum takımı. Bu daha ağır bir görevdir ve zor durumlarda köpeğinizi arka kolundan tutmanıza izin verir, bu da hamle yapabilecek Labs'ı kontrol etmeyi harikadır.


Voyager Mesh Trim Köpek Koşum Takımı

Voyager Dog Harness Pembe
 • Nefes alabilen file kumaş
 • İki sağlam D halkası eki
 • Kumaş hava akışına izin verir
 • Rahatlık için çapraz yelek
 • Dolgu, rahat oturmasını sağlar
 • Step-in tarzı
 • Yavru köpekler ve yaşlılar için mükemmel
Chewy.com'da görüntüle

Bu arka klips koşum takımı, rahatlığın en önemli şey olduğu köpekler için iyidir. Voyager, temelde bir yelek ve bir koşum takımı arasındaki bir geçiştir ve köpeğinizin etrafına rahatça sığar yürürken. Labrador'unuz için rahat bir uyum seçeneğidir ve tam oturmasını sağlar. Bu, yeni başlayan küçük yavru köpekler için harika bir seçimdir. Geçici bir çözüm olarak bakarsanız, maliyet midenizi kolaylaştıracaktır.

Koşum, kancaların yakınında, arkadaki tasmanıza takılacak ve yavrularınızın denemeye ve kıpırdatmaya başlaması durumunda çift emniyetli bir rol oynayacaktır. Ön tarafa takılmaz, bu yüzden gerçekten yürümekte rahat olan köpekler için olduğu kadar, sadece uygun yürüyüş kurallarını öğrenen Labrador yavruları içindir.

Severiz Voyager'ın sunduğu bütçe dostu konfor. Çekme veya akciğer atma nedeniyle yürümesi zor olan bir yavru köpeğiniz varsa, alternatifleri düşünürüz.


Puppio Camo Köpek Koşum Takımı

Puppia Koşum Kamuflajı
 • Bütçe dostu seçenek
 • Rahatlık için dolgu
 • Yavru köpekler ve yaşlılar için mükemmel
 • Hava akışı için hava örgüsü
 • Dayanıklı polyester tasarım
 • Yürümek için hafif
 • D-ring tasma eki
Chewy.com'da görüntüle

Bütçe dostu bir başka yelek olan Puppia Soft Trim Köpek Koşum Takımı, Labradorlar için rahat bir seçenektir. Tasmalı yürümeyi yeni öğrenen ya da zaten eğitilmiş . Dolgu, daha büyük ırklar için yeterince rahattır ve Puppia, daha sakin Labradorlar için gayet iyi olacaktır. Dört farklı renk kombinasyonunda gelir. Buna, Lab'ınızı dışarıdayken biraz daha şık hale getirebilecek Camo da dahildir!

pitbull hangi köpeklerin karışımı

Köpeğiniz köpek yavrusu iken geçici bir çözüm arıyorsanız ve bankayı kırmak istemiyorsanız, bu, En İyi Hayvan Sarf Malzemeleri Gezgini'ne mükemmel bir alternatiftir. Daha yumuşak hava örgülü dolgu, onu genç köpekler ve yaşlılar için rahat bir koşum takımı haline getirir.

Severiz daha genç veya yaşlı köpekleri olan insanlar için bütçeye uygun başka bir seçimimiz var. Puppia, maliyet ve kaliteyi harmanlamak için iyi bir iş çıkarır.


Sıkça Sorulan Sorular

S: Laboratuvarım için bir tasma veya kayış kullanmalı mıyım?
C: Bu kişisel bir karardır. Çoğu evcil hayvan uzmanı, bir koşum takımının köpeğinizin nefes borusuna daha az baskı uyguladığını söyleyecektir. Köpeğiniz çekerse bu çok önemlidir. Standart tasmalar çektirmeler için tipik olarak iyi çalışmaz, bu nedenle Laboratuvarınız için seçim yaparken bunu dikkate alın.

S: Laboratuvarım için bir kemer veya yelek kullanmalı mıyım?
C: Yelekler, genç veya yaşlı İşçiler için harika bir seçenektir. Kuşaklar, daha sonraki köpek yavrusu aşamasındaki herhangi bir Laboratuar için kullanılmalıdır. Ayrıca yetişkinlik döneminde, ileri yaşlarında da kullanılabilirler. Yelekler genellikle daha çok rahatlık ve eğitim ve kontrol üzerine daha az tasarlanır.

S: Harness ile gitmek için ne tür bir tasma satın almalıyım?
C: Bu kişisel bir seçimdir. Genellikle oldukça ucuza satın alınabileceklerinden, genellikle iyi ve güçlü bir naylon tasma öneririz. Deri de işe yarar ve biraz daha fazla harcamayı düşünmezseniz çoğu köpek için güçlüdür.

S: Labrador'um için hangi boyutta kayış satın almalıyım?
C: Üreticinin ölçüm tavsiyelerine uyun. Çoğu İşçi büyük bir boyuta sığacaktır. Daha küçük Labradorlar orta büyüklükte çalışabilir. Bazı büyük erkekler, köpeğin ağırlığına bağlı olarak ekstra büyüklere ihtiyaç duyabilir.

Son düşünceler

Artık Labrador Retriever'ınız için en iyi emniyet kemerini bulmakla ilgili her şeyi öğrendiğinize göre, size devam etmeniz için yeterli bilgi vermiş olduğumuzu umuyoruz! Bir şey var Labrador'unuz için düşünün hayatın her aşamasında. Labrador yavruları ve yaşlılar genellikle kontrol edilmeleri biraz daha kolay olduğundan biraz daha fazla esnekliğe sahiptir. Labrador'unuz hangi yaş aralığı olursa olsun, sunduğumuz tavsiyelere sadık kalırsanız, bir sonraki açık hava maceranızda mükemmel bir formda olmalısınız!

Yorumlar