Labrador Retriever Karışımları: 35 Farklı Laboratuvar Melezleri

Labrador Retriever Karışımları: 35 Farklı Laboratuvar Melezleri

Dostu, sadık Labrador Retriever uzun zamandır bir numaralı seçim birçok Amerikan ailesi için aile evcil hayvanı ve şu anda 1 numaralı yuvada American Kennel Club’ın cins popülerlik tablosu . Bu nedenle, bir Labrador Retriever karışımı oluşturmak, 1980'lerde tasarımcı ırkların yaratılması sırasında son derece popüler hale geldi.

Labrador Retriever enerjik, eğitilebilir, sevecen ve her türden çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla harika geçiniyor. Laboratuvar aynı zamanda bir çalışan köpek avcılık ve atış alanında mükemmeldir. Ayrıca, Labrador Retriever'lar, dalma ve itaat de dahil olmak üzere köpek sporlarına katılmayı sever ve bu çok yönlü çok yönlü araçları, Great Outdoors'da yaşamaktan zevk alan aileler için mükemmel köpek arkadaşı haline getirir.Bununla birlikte, safkan Lab yavruları olabilir satın almak çok pahalı özellikle ebeveynleri iyi bir şov veya yarışma soyağacına sahipse. Labrador Retriever karışımı yavruları satın almak biraz daha ucuz olabilir ve bu bütçenize daha iyi uyabilir.

Labrador Retriever Hatları

Modern Labrador Retriever iki ayrı soyda yetiştirildi . The English Lab ve the American Lab. Ayrıca Bench vs. Field olarak da anılırlar. İngilizce Laboratuvarı daha sonra olgunlaşır ve yapım açısından Amerikan Laboratuvarı'ndan daha stoklu kim daha çevik , daha yalın ve eğitilmesi genellikle daha kolaydır.Bu nedenle, bunu akılda tutarak, yetiştiriciye, satın almayı düşündüğünüz karma cinsi oluşturmak için ne tür Labrador Retriever ebeveyninin kullanıldığını sormayı unutmayın. Bu şekilde, yavrularınız yaşlandıkça ellerinizde ne tür bir karışım olabileceğine dair daha iyi bir fikriniz olacak.

Labrador Retriever Karışımları

Öyleyse, Labrador Retriever ile geçmek için en iyi köpek türü hangisidir? Bu makale, yerel barınağınızda veya bir F1 melez yetiştiricisinde karşılaşmanız muhtemel 35 Labrador Retriever karışımına bakmaktadır. Bu tasarımcı yavrulardan bazıları çok popüler ve bulması kolay. Bununla birlikte, daha sıra dışı, nadiren görülen karışımları da dahil ettik.

Karışık cins bir köpek seçerken, yavru köpeğinizin her ebeveynden gen alır . Köpeğinizin ne kadar büyük olacağını, nasıl görüneceğini ve büyüyüp aileniz ve yaşam tarzınız için uygun olup olmayacağını bilmenin hiçbir yolu yoktur. Bu gerçekten sadece bir tencere meselesi!Herkes istemiyor meydan okumaya başla bir köpek yavrusu yetiştirmek ve herkes sürprizlerden hoşlanmaz! Bu nedenle, yarasadan hemen ne elde ettiğinizi öğrenmek istiyorsanız, bir sığınaktan veya kurtarıcıdan yetişkin bir Labrador Retriever karışımını teşvik etmeyi düşünebilirsiniz.

Bir köpeğe bakıcı ev sunmak, yavru köpeğin sizinle ve ailenizle iyi bir şekilde yerleşip yerleşmeyeceğini görmek için ideal bir fırsat sağlar. Her şey yolunda giderse ve siz ve köpek mükemmel bir uyum içindeyseniz, istenmeyen yavruya sonsuza dek evde sevgi dolu bir teklif sunabilirsiniz.


Goldador

Goldador

Irklar: Labrador Retriever & Golden RetrieverGoldador arasında bir haç Golden Retriever ve aynı derecede ünlü Labrador Retriever. Bunlar büyük köpekler , genellikle 55 ila 80 pound ağırlığındadır. Bu yavrulardan birini alırsanız, bol miktarda dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacınız olacak. Ayrıca, bunlar zinde ve zihinsel olarak mutlu kalmaları için her gün bol miktarda egzersize ihtiyaç duyan enerjik, çalışan köpeklerdir.

Goldador tipik olarak şu özelliklere sahiptir: kalın, çift kat hem ebeveyn köpeklerin hem de çok popüler Altın karışımı . Goldadors, ilkbahar ve sonbaharda iki yoğun dökülme dönemine sahip olarak yıl boyunca dökülür. Normalde, Goldador'unuzu iki günde bir ve yoğun dökülme zamanlarında her gün tımar etmeniz gerekir.

Goldadors on ila 12 yıl yaşayabilir . Burada her iki türün de eğilimli olabileceğini not etmelisiniz. kalça ve dirsek displazisi yani görmek için sormalısın temiz sağlık taraması belgeleri hem yavru köpeğinizin ebeveynleri için. Goldador, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen arkadaş canlısı, canlı bir cinstir.


Doberdor

Doberdor

Irklar: Labrador Retriever & Doberman PinscherDoberdor, bir Labrador Retriever ve bir Doberman arasındaki bir geçiştir. Bunlar büyük güçlü köpekler tam büyüdüğünde 100 pound ağırlığa kadar büyüyebilir. Doberdors bir karışım onları zinde ve sağlıklı tutmak için çok fazla egzersize ihtiyaç duyarlar. Yine, bu köpeklerden birini rahatça barındırmak için büyük bir arka bahçesi veya bahçesi olan geniş bir eve ihtiyacınız olacak.

Doberdor, diğer köpekler ve çocuklar için genellikle iyidir arkadaş canlısı bir yavru eğitmesi kolay. Cins ayrıca çok uyanıktır ve mükemmel bir bekçi köpeği yapar. Doberdorların genellikle mevsimsel olarak dökülen kısa bir tüyü vardır ve temiz ve düzenli tutmak için haftada bir veya iki kez fırçalanması gerekir.

Doberdor, 12 yıla kadar ömrü olan oldukça sağlıklı bir cinstir. Bununla birlikte, kalça ve dirsek displazisi her iki ebeveyn ırkında da görülebilir, bu nedenle yetiştiriciden, yavru köpeğinizin ebeveynlerinin bu koşullar için sağlık taramasından geçtiğine dair kanıt göstermesini isteyin.


Alman Sheprador

Alman Sheprador

Irklar: Labrador Retriever ve Alman Çoban KöpeğiAlman Sheprador Labrador Retriever ve Alman Çoban köpeğinin karışımıdır. Bu gerçekten popülerlik açısından çok etkileyici olan bir tür; Labrador Retriever, AKC listelerinde 1 numara ve Alman Çoban 2 numarada hemen geride!

Alman Sheprador'u yaratmak için yetiştirilen iki ebeveyn ırk biraz mizaçlarında farklı . Laboratuvar genellikle arkadaş canlısı ve arkadaş canlısıdır, oysa Alman Çoban yabancılara karşı daha mesafeli ve şüpheli olabilir.

Alman Sheprador, omuzda 24 inç boyunda duran, 90 pound ağırlığa kadar çıkabilen orta boy bir köpektir. Alman Sheprador'un ceketi genellikle kalın, kısa ve çift katlıdır. Bu nedenle, sonbahar ve ilkbaharda yıl boyunca orta derecede dökülme ve iki ekstra yoğun dökülme dönemi bekleyebilirsiniz.Shepradorların yaşam beklentisi 12 yıla kadar . Bu yavruların her iki ebeveyn cinsi de çalışan köpeklerdir ve yavrularının bol miktarda egzersize ihtiyacı vardır. Bununla birlikte, cins çok sadıktır ve harika bir aile hayvanı ve bekçi köpeği yapar.


Labradoodle

Labradoodle

Irklar: Labrador Retriever ve Kaniş

Labradoodle, tasarımcı köpek kraliyetidir! Bu yavrular en popüler olanlardan biridir ve sık görülen kaniş karışımları etrafında. Labradoodle, bir Labrador Retriever ve bir Kaniş'i geçerek oluşturulur. Cins oldukça uzun ömürlü yaşam beklentisi olan 18 yıla kadar.

Labradoodles, karışımı oluşturmak için kullanılan ana kaniş türüne bağlı olarak standart, orta ve minyatür olmak üzere üç boyutta gelir. Yani köpeğiniz omuz hizasında 14 ila 26 inç boyunda durabilir. 25 ila 95 pound ağırlığında .Labradoodle, ailenin küçük çocukları ve diğer evcil hayvanları içerdiği evlere genellikle iyi uyan, arkadaş canlısı, kolay giden bir köpek türüdür. Bununla birlikte, bu köpeklerin her gün bol miktarda egzersiz yapması gerekir ve koltukta patates değildir! Labradoodles'ın bu kadar popüler olmasının başlıca nedenlerinden biri, çok az dökülen tüyleridir ve bu, cinsi evcil hayvan alerjisi olan bir aile için iyi bir seçim haline getirir.


Pitador

Pitador

Irklar: Labrador Retriever ve Pitbull Terrier

Pitador bir Pitbull ve Labrador arasında geçiş . Bunlar büyük, kaslı pitbull karışımları 30 ila 80 pound ağırlığında olabilen, 16 yıla kadar kullanım ömrü . Pitador’un tüyleri kısa olduğundan tımar gereksinimleri mütevazıdır. Bununla birlikte, bu köpekler yıl boyunca orta derecede tüy dökerler.

Pitadorların sadık, arkadaş canlısı, zeki ve yavru köpekler olarak uygun şekilde eğitildikleri ve iyi sosyalleştirildikleri sürece iyi aile hayvanları oldukları bilinmektedir. Bir Pitador'u eğitmek genellikle oldukça basittir, çünkü bu melez son derece akıllıdır ve memnun etmeye heveslidir.

Bir Pitador yavrusu almaya karar verirseniz, yetiştiriciden her iki ebeveyn için de iyi dirsek ve kalça skorlarının yanı sıra geçen yıl yapılan bir göz testi için kanıt isteyin.


Rottador

Rottador

Irklar: Labrador Retriever & Rottweiler

köpek isim önerileri

Bir Labrador Retriever ve bir Rottweiler arasındaki çapraz Rottador aradı . Sevmek çoğu Rottweiler karışımı Bunlar, 55 ila 135 pound arasında bir ağırlığa sahip ve omuzda 27 inç boyunda duran büyük köpeklerdir.

Yani, bu yavrulardan birini barındırmak için evinizde bol miktarda alana ihtiyacınız olacak. Rottador'unuz için yaşayabilir 12 yıla kadar . Bunlar öğrenmeye istekli ve memnun etmeye hevesli, Rottador'u eğitmek için çocuk oyuncağı yapan zeki yavrulardır!

Bununla birlikte, bunlar bol miktarda egzersize ihtiyaç duyan canlı köpeklerdir. Sıkılmış bir Rottador yıkıcı olabilir, bu nedenle, siz etrafta yokken onu eğlendirmek için yavrunuza bol miktarda oyuncak sağladığınızdan emin olun. Rottador'un genellikle yıl boyunca orta derecede dökülen ve akıllı görünmesini sağlamak için haftada bir ya da daha fazla tımar edilmesi gereken kısa bir ceketi vardır.


Chabrador

Chabrador

Irklar: Labrador Retriever ve Chow Chow

Chabrador, Chow Chow ve Labrador Retriever'in alışılmadık bir karışımıdır. Chow Chow en iyi karakteristik derin yüz kıvrımları ve onlara bir aslan benzeri görünüm .

Labrador Retriever mutlu-şanslı, arkadaş canlısı bir karakterken, Chow Chow, özellikle yabancılara karşı daha mesafeli ve çekingen olabilir ve içinde çocuğu olmayan bir çift veya bekar için en uygun olan tek kişilik bir köpek olabilir. aile. Chabrador'unuz 12 yıla kadar yaşayabilir.

Cinsin egzersiz gereksinimleri oldukça mütevazı olsa da, Chabrador'un sürekli olarak dökülen kalın bir çift ceketi olduğundan, köpeğinizi tımar etmek için bolca zamana ihtiyacınız olacaktır.


Corgidor

Corgidor

Irklar: Labrador Retriever ve Corgi

Daha küçük bir köpek arıyorsanız, Corgidor'u düşünebilirsiniz. Corgidor, Labrador Retriever ve Pembroke Welsh Corgi arasında bir geçiştir. Corgidors 30 ila 80 pound ağırlığında , yavru köpeğin en çok hangi ebeveyne baktığına bağlı olarak, yaklaşık 15 inç yüksekliğe veya daha uzun süre ayakta durmak.

Sevmek çoğu Corgi karışımı , bu yavrular genellikle çok aile dostudur ve 13 yıla kadar ve çok az ciddi sağlık sorunu yaşıyor. Her iki ebeveyn ırkının da çalışan köpekler olduğunu unutmayın, bu nedenle Corgidor'un bol miktarda egzersiz ve oyun zamanına ihtiyacı vardır.


Huskador

Huskador

Irklar: Labrador Retriever ve Sibirya Husky

Huskador bir Bir Laboratuvar ve Sibirya Kurdu arasında geçiş . Huskador, omuzda 23,5 inç boyunda durarak 80 pound ağırlığa kadar büyüyebilir. Yavru köpeğinizin yapmasını bekleyebilirsiniz 14 yıla kadar yaşamak .

Sevmek tüm Husky Karışımları , bunlar arkadaş canlısı, insanları seven, çok zeki ve öğrenmesi hızlı köpeklerdir. Bununla birlikte, Sibirya Kurdu bir sürü köpeğidir ve uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olabilir.

Sibirya kurdu kalın, bereketli kürküyle tanınır ve ağır bir tüy dökücüdür. Bu nedenle, Huskador'unuzun ilkbahar ve sonbaharda iki daha ağır dökülme dönemiyle yıl boyunca dökülmesini bekleyebilirsiniz.


Springador

Springador

Irklar: Labrador Retriever & Springer Spaniel

Springador, bir Labrador Retriever ve bir İngiliz Springer Spaniel arasındaki bir geçiştir. Bunlar, omuzda 20 inç boyunda duran ve ağırlıkta olan oldukça büyük köpeklerdir. 40 ila 80 pound arası .

Springadors, genellikle çok güçlü bir av sürüşüne sahip olan yüksek enerjili köpeklerdir. Bu, bu yavruların her yaştan çocukla iyi geçinmelerine rağmen tavşan ve kediler gibi küçük tüylerle iyi karışmadığı anlamına gelir.

Eğitilebilir ve sahiplerini memnun etmeye istekli olmasına rağmen, Springador'un aile hayatının her yönüne dahil edilmesi gerekiyor ve uzun süre kendi cihazlarına bırakılırsa iyi başa çıkamıyor.

Ne yazık ki, her iki ebeveyn türü de benzer sağlık koşullarından muzdarip olabilir ve bu, yavrularının benzer şekilde etkilenme riskini ortaya çıkarabilir. Bu nedenle, Springador yavrularınızın ebeveynlerinin sağlık taramasından geçtiğinden emin olmalısınız. Springador tipik olarak ikisinin arasında yaşar on ve 14 yıl .

Her iki ebeveyn ırkının da yıl boyunca ve ilkbaharda ve sonbaharda daha ağır dökülen uzun, çift katları vardır, bu nedenle, kabuğun dolaşmasını ve keçeleşmesini önlemek için düzenli tımar gereklidir.


Pointerdor

Pointerdor

Irklar: Labrador Retriever & Pointer

Gerçek bir spor soyuna sahip bir köpek arıyorsanız, Pointerdor'dan başkasına bakmayın. Pointerdor, bir Labrador Retriever ve bir Pointer arasında bir çaprazlamadır.

Her iki cins de avlanır, spor yapan köpeklerdir, bu yüzden bu yavrulardan biri, saha sporlarına katılmaktan hoşlanıyorsanız ve bir köpek arkadaşının ülke arayışlarınıza katılmasını istiyorsanız size mükemmel bir şekilde uyacaktır.

Bunlar, her gün bol miktarda egzersize ihtiyaç duyan enerjik köpeklerdir. Sıkılmış bir Pointerdor kendini eğlendirmek için uluyacak ve kazacak! Bu nedenle bu cinsi uzun süre yalnız bırakamazsınız.

Arkadaş canlısı, sadık Pointerdor'un bakımı kolay kısa bir ceketi var, ancak sürekli tüy döküyor, bu nedenle köpek tüylerine evlerinde ve kıyafetlerinde tahammül edemeyen birine uygun olmayabilir. İşaretçiler genellikle yaklaşık 20 inç yüksekliğinde, 40 ila 80 pound ağırlığında olacak şekilde büyür. Bu melez genellikle oldukça sağlıklıdır ve on ile 17 yaş arası .


Kalemtıraş

Kalemtıraş

Irklar: Labrador Retriever & Afghan Hound

Yakışıklı Afador, bir Afgan Tazısı ile Labrador Avcısı arasında çok sıradışı ve nadiren görülen bir melezdir. Bunlar, onları mutlu etmek için çok fazla egzersize ihtiyaç duyan uzun, atletik yavrulardır. Tam gelişmiş bir Afador büyüyebilir 75 pound ağırlığında .

Afador, Labrador Retriever'in arkadaş canlısı, dışa dönük kişiliğinden yoksundur ve genellikle Afgan ebeveyni takip ederek biraz uzak durur. Bu yavrular, daha büyük çocukları olan aileler için mükemmel bir aile hayvanı olsalar da, inatçı ve eğitilmesi zor olabileceğinden acemi köpek sahiplerine uygun değildirler.


Bassador

Bassador

Irklar: Labrador Retriever & Basset Hound

Eşsiz görünümlü Bassador, bir Basset Hound ile Labrador Retriever arasında geçen orta büyüklükte bir köpektir. Bassador, biraz inatçı ve eğitilmesi zor olsa da çok sadık. Genel olarak, Basadorlar insan ailelerinde ilgi odağı olmayı severler.

Ayrıca, dolaşabilecekleri ve koklama ve ilginç kokuları takip etme tutkularını yaşayabilecekleri bol miktarda dış alana sahip bir eve sahip olmaları gerekir. Bassador ebeveyn ırklarının her ikisinin de yüksek av sürüşü vardır, bu da tüylü arkadaşınızın, aile kedisi de dahil olmak üzere küçük evcil hayvanların peşinden koşma eğiliminde olabileceği anlamına gelir!

Bununla birlikte, Bassador'unuzu köpeklik döneminden uygun şekilde eğitip sosyalleştirdiğiniz sürece, ailenin diğer üyeleri etrafında uygun şekilde davranmayı çabucak öğrenebilir.


Boksör

Boksör

Irklar: Labrador Retriever & Boxer

Zıplayan Boxador bir karışım Lab ve Boxer arasında. Bu süper canlı köpekler, oldukça büyük olacak şekilde büyür, 80 pound ağırlığa kadar ve ayağa kalkar. Omuzda 18 inç . Boxador’un paltosu genellikle kısadır ve sürekli olarak dökülür, ancak düzenli bakım evinizin etrafındaki dağınıklığı minimumda tutmanıza yardımcı olabilir.

Boxador, köpek parkındaki partinin hayatı ve ruhudur! Bu yavrular koruyucu, nazik ve insan ailelerine sadıktır, çoğu zaman büyümüş yavrular gibi davranırlar. Sonuç olarak, Boxador'unuzun yürüyüşler arasında fazla enerjisinin bir kısmını yakabileceği geniş bir dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacınız olacak. Sağlıklı bir Boxador yaşayabilir on ile 12 yaş arası .


Cavador

Cavador

Irklar: Labrador Retriever ve Cavalier King Charles Spaniel

Cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl Cavador, bir Labrador Retriever ve bir Cavalier King Charles Spaniel çiftleşerek yaratılmış karma bir türdür. Cavadors, ağırlık yapabilen orta boy köpeklerdir yaklaşık 55 pound'a kadar . Bunlar, diğer evcil hayvanlar ve çocuklarla iyi geçinen harika aile köpek arkadaşlarıdır.

Canlı ve meraklı Cavador'un bol miktarda egzersize ihtiyacı var. Artı tarafta, bu adamların ipeksi paltolarını iyi durumda tutmak için çok fazla tımarlamaya ihtiyaçları yok. Sağlıklı bir Cavador kutusu yaklaşık 15 yıl yaşamak .


Borador

Borador

Irklar: Labrador Retriever ve Border Collie

Borador bir Labrador ile karıştırılmış Border Collie . Süper enerjik Borador, ağırlık yapabilen orta boy bir köpektir. 30 ila 80 pound arası , yavru en çok hangi ebeveyni aldığına bağlı olarak.

Boradorlar, özellikle ilkbaharda ve yoğun dökülme olduğunda sonbaharda sürekli olarak dökülen kalın, çift katlara sahiptir. Bu nedenle, gevşek ve ölü tüylerden kurtulmak ve evcil hayvanınızın tüylerini iyi durumda tutmak için her hafta en az iki kez köpeğinizi fırçalamanız gerekecektir. Borador, genellikle sağlıklı bir cinstir. 15 yıla kadar yaşamak .


Labmaraner

Labmaraner

Irklar: Labrador Retriever & Weimeraner

Labmaraner, bir Weimaraner ve bir Labrador Retriever arasındaki bir geçiştir. Bunlar, güçlü ve atletik olan, onları zinde ve sağlıklı tutmak için çok fazla egzersize ihtiyaç duyan büyük, canlı köpeklerdir. Siz ve aileniz Great Outdoors'da çok zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, bir Labmaraner sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Labmaraner genellikle yaklaşık 55 ila 90 pound ağırlığında omuzda 20 inç kadar ayakta. Paltoları kısadır ve bakımı kolaydır, tüm yıl boyunca hafifçe dökülür ve ilkbahar ve sonbaharda daha ağırdır. Tipik olarak sağlıklı olan Labmaraner 13 yıla kadar yaşayabilir.


Alaska malador

Alaska malador

Irklar: Labrador Retriever ve Alaskan Malamute

Alışılmadık Alaskan Malador, güzel Alaskan Malamute ile Labrador Retriever arasındaki bir geçiştir. Bu yavrular genellikle çok sevecen, aktif aile hayvanlarıdır ve çocuklar ve diğer evcil hayvanlar dahil hemen hemen herkesle iyi geçinirler.

Alaskan Malador, bol miktarda egzersize ihtiyaç duyan çalışan bir köpektir. Ayrıca, bu yavruların tipik olarak çok fazla bakım ve tımar gerektiren çift katları vardır. Özellikle ilkbahar ve sonbaharda sürekli tüy döktüğü için, evinizde evcil hayvan alerjisi olan biri varsa bu köpekler size uymaz.

Alaskan Malador, püf noktaları ve komutları öğrenmeyi sevecek akıllı ve eğitilebilir bir türdür, bu da onları daha büyük çocukları ve kendilerini köpek eğitmeni olmak isteyen gençleri olan bir aile için mükemmel bir evcil hayvan yapar! Yavru köpeğinizin büyümesini bekleyebilirsiniz. 65 ila 85 pound ağırlığında omuzda 25 inç kadar ayakta.


Amerikan Bullador

Amerikan Bullador

Irklar: Labrador Retriever & American Bulldog

American Bullador, Labrador Retriever ve American Bulldog'un karışımı olan alışılmadık bir melezdir. Amerikan Bullador'un boyutu, yavruların en çok hangi ebeveyne gittiğine bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Tipik olarak, Amerikan Bulladors etrafta durur Omuzda 25 inç boyunda ve tart 55 ile 85 pound arası . American Bullador’un tüyü kısadır ve az bakım gerektirir, haftada bir fırçalama gerektirir. Kaplama renkleri ve işaretler değişebilir, ancak en yaygın renkler genellikle beyazla birlikte kahverengi, siyah, kırmızı, ten rengi veya sarıdır.

Amerikan Bullador'u sadık, cesur ve koruyucu bir köpek olarak göreceksiniz. Amerikan Bulldog ebeveyni güçlü iradeli olabileceğinden, erken sosyalleşme ve sabırlı, yavru köpeklikten pozitif eğitim çok önemlidir.

Yavru köpeğiniz Bulldog ebeveyninden daha fazlasını alırsa, ağzı kısa ve düz olabilir. Bu, köpeği brakisefalik sendrom dahil olmak üzere bir dizi solunum problemine yatkın hale getirebilir.


Aussiedor

Aussiedor

Irklar: Labrador Retriever ve Avustralya Çoban Köpeği

Aussiedor bir bir Avustralya Çoban ve bir Labrador arasında geçiş . Bunlar orta büyüklükte, son derece aktif yavrulardır ve onları mutlu etmek için çok fazla egzersize ihtiyaç duyar. Ayrıca bir evin olması gerekecek büyük bir arka bahçesi olan Köpeğinizin boğuşup oynayabileceği yer.

Bu Laboratuar karışımının ebeveyn ırkları, kişilik ve mizaç açısından ayrı kutuplardır. Aussiedor'unuz Labrador Retriever ebeveyninden daha fazlasını alırsa, onun arkadaş canlısı, girişken ve uysal olmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, daha fazla Avustralyalı Çoban özelliklerine sahip bir Avustralyalı, utangaç, münzevi ve sahibine karşı çok korumacı olacaktır.

Her iki ebeveyn türü de oldukça eğitilebilir ve enerjiktir ve bu nedenle Aussiedor, dışarıda çok zaman geçiren aktif bir aile için en uygunudur. Ayrıca, Avustralya Çoban köpeği bir çoban köpeğidir ve Aussiedors da bu davranışları sergileyebilir; bu, küçük çocuklarınız veya diğer evcil hayvanlarınız varsa bir sorun olabilir. Avustralyalı Aussiedor'un yaşam beklentisi 14 yıla kadar .


Beagador

Beagador

Irklar: Labrador Retriever & Beagle

Beagador bir Beagle bu karışık Labrador Retriever ile. Bu yavrular oldukça küçüktür ve sınırlı dış alana sahip bir bijou eviniz varsa onları sizin için uygun kılar. Bununla birlikte, Beagador bol miktarda egzersize ve ilgiye ihtiyaç duyan canlı bir adamdır.

Eğlenceyi seven, sadık ve arkadaş canlısı Beagador, çocukları ve diğer evcil hayvanları olan aileler için ideal bir tüylü arkadaş olabilir. Ancak, Beagle ebeveyni baskınsa, yavru köpeğinizin dikkati kolayca dağılabilir ve eğitilmesi zor olabilir. Beagador arasında durabilir 18 inç ve 24 inç yüksekliğinde , tartı 24 ila 40 pound arası .


Labloodhound

Labloodhound

Irklar: Labrador Retriever & Bloodhound

Labloodhound, bir Labrador Retriever ve bir Bloodhound arasındaki bir geçiştir. Bunlar 27 inç boyunda ve ağırlığında büyük köpeklerdir. 70 ila 100 pound arası . Labloodhound nazik ve arkadaş canlısıdır ve genellikle herkesi sever, ancak uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olabilirler.

Bu yavrular çok fazla tüy dökmez, bu nedenle tımar gereksinimleri minimumdur. Ancak Bloodhound genleri sayesinde Labloodhound bir salya avcısıdır! Bu köpeklerin bol miktarda egzersize ihtiyacı olduğu için yürümekten zevk almanız gerekecek.


Boston Laboratuvarı

Boston Laboratuvarı

Irklar: Labrador Retriever ve Boston Terrier

Boston Lab, bir Labrador Retriever'idir. Boston Terrier ile karışık . Bunlar orta boy köpekler genellikle mutlu, eğlenceli bir doğaya sahip, çok sevecen ve sadık. Boston Laboratuvarı çok eğitilebilir, memnun etmeye heveslidir ve çocukları sever, bu da bu cinsi ilk kez köpek sahibi için harika bir seçim haline getirir.

Sosyalleşme, sosyalleşme doğal olarak sosyalleşen Boston Laboratuvarı'na gelir ve köpek parkına bir gezi bu yavrularla her zaman kazanır! Boston Laboratuvarı, kalça displazisine karşı savunmasız olsalar da, genellikle sağlıklı bir cinstir. intervertebral disk hastalığı .


Bullmassador

Bullmassador

Irklar: Labrador Retriever & Bullmastiff

Bullmassador, bir Labrador Retriever ile Bull Mastiff arasındaki bir geçiştir. Bu büyük köpekler 140 pound ağırlığa kadar çıkabilir ve tipik olarak da uzundur. Yani, bu yavrulardan birini barındırmak için büyük bir eve ihtiyacınız olacak.

Bununla birlikte, boyutlarına rağmen, bu köpekler her gün uzun bir yürüyüşle yetinerek çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar. Bullmassador, insan ailesinin yanında olmayı sever. Bu köpekler, çok verimli bekçiler yapan sadık arkadaşlardır. Oldukça eğitilebilirler, ancak büyük ölçüde büyüklüklerinden dolayı ilk kez bir köpek sahibi için en iyi seçim olmayabilir.

Bullmassador şunları yapabilir: 12 yaşına kadar yaşamak . Genellikle sağlıklıdırlar, ancak cins eklem problemlerine, mast hücresi tümörlerine ve lenfoma eğilimli olabilir.


Labrador Corso

Labrador Corso

Irklar: Labrador Retriever ve Cane Corso

Labrador Corso, bir Cane Corso ve Labrador Retriever arasındaki bir geçiştir. Bunlar omuzda 28 inç yüksekliğe kadar ayakta duran oldukça büyük köpeklerdir ve 55 ila 100 pound ağırlığında . Erkek köpekler genellikle dişilerden daha büyüktür. Dolayısıyla, bir Labrador Corso'yu yerleştirmek için bol miktarda dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacınız olacak.

Labrador Corso çok akıllı, eğitilebilir bir köpektir. Bununla birlikte, Cane Corso ebeveyni, sahiplerinin kibar ve sakin ancak sağlam olmasını talep eder, çünkü cins baskın olma eğilimindedir. 12 yıla varan yaşam beklentisiyle Labrador Corso genellikle oldukça sağlıklı bir karışımdır.


Dalmador

Dalmador

Irklar: Labrador Retriever & Dalmation

Dalmaçya karışımları sivilceli paltoları nedeniyle her zaman ilginç olacaklar. Sıradışı ve güzel Dalmador, bir Dalmaçyalı ve bir Labrador Retriever arasında bir geçiştir. Dalmador, çok aktif ve canlı bir doğaya sahip orta boy bir köpektir. Bu nedenle, bu cins, çok sayıda uzun yürüyüşler de dahil olmak üzere açık hava yaşamından zevk alan bir aileye en uygun olacaktır.

Dalmadorlar, diğer evcil hayvanların, köpeklerin ve çocukların yanında olmayı seven çok sosyal karakterlerdir. Dalmador, insan 'sürüsüne' karşı son derece koruyucu harika bir bekçi köpeği yapar çok.

Cins çok zeki olduğu için, yavru köpeğiniz, eğitim söz konusu olduğunda tutarlı bir yaklaşıma ihtiyaç duyacaktır, çünkü bir avuç kadar olabilir. Dalmador, ilkbahar ve sonbaharda iki yoğun dökülme dönemiyle sürekli olarak dökülen kısa, yoğun bir çift ceketi vardır.


Lab Pei

Lab Pei

Irklar: Labrador Retriever ve Shar-Pei

Lab Pei, bir Labrador Retriever ile Çinli bir Shar-Pei arasındaki bir geçiştir. Orta büyüklükteki Lab Pei, genellikle Shar-Pei ebeveyninin tatlı, buruşuk solmuş görünümünü miras alır ve bu yavrular çocukların ve diğer evcil hayvanların yanında olmayı sevdikleri için süper bir aile köpeği yapar.

Cins, ailesinin koruyucusu olmasına ve havlamasına rağmen topraklarındaki yabancıları uyarmak bu yavrular genellikle agresif değildir. Zeki ve memnun etmeye hevesli Lab Pei'yi eğitmek kolaydır, insan ilgisini çeker ve her türlü aile etkinliğinin merkezinde olmak ister.

Lab Peis genellikle sekiz ila on yıl yaşar. Cins oldukça sağlıklı olmasına rağmen, yüz derisi kıvrımları temiz ve kuru tutulmalıdır ve entropiyondan muzdarip olabilirler. Bu yavrular ağır tüy dökücülerdir ve özellikle ilkbahar ve sonbaharda haftada iki kez fırçalamaya ihtiyaç duyarlar.


Spanador

Spanador

Irklar: Labrador Retriever & Cocker Spaniel

İlginç ve sıradışı Spanador, bir Labrador Retriever ile bir Amerikan Cocker Spaniel arasındaki bir geçiştir. Bu şefkatli, eğlenceyi seven yavrular, insan ailelerinin yanında olmayı severler ve çocuklar ve diğer evcil hayvanlar dahil herkesle çok iyi geçinirler. Her iki ebeveyn de çalışan ırklar olmasına rağmen, Spanador bir macerada tarlalarda koşarken kucağınızda kıvrılmaktan mutlu.

Spanadors da eğitilebilir ve çeviklik ve havuz dalışı dahil köpek çevikliği sporlarına katılmayı severler. Yetişkin bir Spanador omuzda 20 inç boyunda duracak şekilde büyüyebilir. 20 ila 50 pound ağırlığında . Bu güzel görünümlü, sağlıklı yavrular 15 yıla kadar yaşayabilir ve daha sağlıklı bir labrador karışımıdır.


Laberner

Laberner

Irklar: Labrador Retriever ve Bernese Dağ Köpeği

Dost canlısı Laberner, Bernese Dağ Köpeği ile karışık . Laberner genellikle sakin bir mizaca sahip olsa da, bu köpekler Bernese Dağ Köpeği ebeveyninin koruyucu ataları sayesinde yabancılara uzak ve şüpheli olabilir. Bu nedenle, ilk günden itibaren yavru köpeğinizi sosyalleştirdiğinizden emin olmanız gerekecek. Bu nedenle, Laberner en iyi deneyimli köpek sahibi ev .

Ne yazık ki, Laberner, yaklaşık sekiz ila on yıllık bir yaşam beklentisine sahip, diğer birçok Labrador Retriever karışımı kadar uzun ömürlü değildir. Ayrıca, her iki ebeveyn türü de yaşlı yaşamda ortak sorunlara eğilimli olabilir ve bu bir yavru köpeğin miras alabileceği bir sorundur.


Labrakita

Labrakita

Irklar: Labrador Retriever & Akita

Labrakita bir Labrador Retriever'idir. bir Akita ile karışık . Bu büyük bir köpek 27 inç boyunda ayakta ve 110 pound ağırlığında , bu yüzden bu süper büyüklükteki yavrulardan birini barındırmak için bol miktarda alana ihtiyacınız olacak.

Labrakita oldukça sağlıklıdır, ancak cins kalça ve dirsek displazisine eğilimli olabilir, bu nedenle her iki ebeveynin de bu koşullar için net sağlık taraması sonuçlarına sahip olduğundan emin olun.

Labrakitas mükemmel bekçi köpekleri yapar ve bir aile ortamında başarılı olabilir. Bununla birlikte, cins çok korumacıdır ve yabancılara karşı güvensizdir. Labrakita, küçük çocuklu bir aile için uygun değildir ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinmek istiyorsa bir köpek yavrusu olarak iyi sosyalleştirilmelidir.


Amerikan Lattle

Amerikan Lattle

Irklar: Labrador Retriever ve Avustralya Sığır Köpeği

American Lattle, bir Labrador Retriever ve bir Avustralya Sığır Köpeği çiftleştirilerek yaratılan karma bir cinstir. Bu çok sıradışı, nadiren görülen bir cinstir. harika aile hayvanı bol egzersiz ve bol eğitim verilmesi koşuluyla.

Yürüyüş, avlanma veya köpek çevikliği etkinliklerine katılma ile geçen zorlu bir günün ardından Lattle, ateşin önünde kıvrılıp geceyi ailesinin yanına yerleşmekten başka bir şey yapmıyor. Lattles sürekli olarak dökülür, bu nedenle bu yavruların haftada en az bir kez fırçalanması gerekir.


Dachsador

Dachsador

Irklar: Labrador Retriever & Dachshund

Süper sevimli, sevimli Dachsador bir Labrador ve Dachshund arasında geçiş . Dachsador motive ve enerjiktir, bu da onları harika bir arkadaş ve aile hayvanı yapar. Bu küçük adamlar, bakım gereksinimleri söz konusu olduğunda az bakım gerektirir ve formda kalmaları için çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar.

Birçok Dachsadors, aralarında duran küçük tarafta hata yapıyor 15 ve 25 inç yüksekliğinde ve tartı yaklaşık 30 ila 40 pound . Cinsin vücut şekli genellikle Dachshund ebeveynininkinden sonra gelir. Kalça displazisine yatkın olsalar da, bunlar genellikle sağlıklı köpeklerdir.


Labradane

Labradane

Irklar: Labrador Retriever ve Danua

Asil görkemli Labradane bir Labrador Retriever Danua ile karışık . Bu büyük softie, çocuklarla ve diğer köpeklerle oynamayı çok seviyor ve Labradane'yi harika bir aile hayvanı seçimi yapıyor. Cins nispeten nadirdir, ancak bunlar tatlı huylu köpeklerdir. herkesle iyi geçin .

Hoşgörülü ve memnun etmeye hevesli Labradane, altından bir kalbe sahip ve insan şirketini seviyor. Bu nedenle, bu yavrular uzun süre yalnız bırakıldıklarında iyi performans göstermezler ve ayrılık kaygısından muzdarip olabilirler. Labradane'nin yaşam beklentisi sekiz ila 12 yıl . Bu köpekler oldukça sağlıklıdır, ancak kalça ve dirsek displazisinden muzdarip olabilirler.


Labrador İrlandalı Setter Karışımı

İrlandalı Labrador

Irklar: Labrador Retriever & Irish Setter

Labrador Retriever İrlandalı Setter karışımı çok nadir bulunan bir bulgudur. Bu melez ırkın ebeveynleri, kesinlikle koltuk patatesleri olmayan spor köpekleridir! Öyleyse, bu şaşırtıcı derecede güzel melezle karşılaşacak kadar şanslıysanız, çok aktif ve canlı bir köpeğe sahip olacaksınız. bol egzersize ihtiyacı var.

Labrador Retriever, Irish Setter karışımı, güzel durumda tutmak için haftada bir veya iki kez tımarlanması gereken çift katlı orta boy bir köpektir. Lab Irish Setter karışımı, yavrularınızı ilk günden itibaren doğru bir şekilde sosyalleştirmeniz ve eğitmeniz koşuluyla, genellikle herkesle iyi geçinen akıllı ve eğitilebilir bir türdür.

Bu cins, insan ailesinden uzun süre ayrı kaldığında iyi sonuç vermez ve ayrılık kaygısından muzdarip olabilir. Cins genel olarak sağlıklı olmasına rağmen, Irish Setter hattının kanserler ve epilepsiye karşı savunmasız olduğunu unutmayın.


Pugador

Pugador

Irklar: Labrador Retriever & Pug

Pugador, bir Labrador Retriever ve bir Pug arasındaki bir geçiştir. Bu, köpek parkında pek görülmeyen çok sıra dışı bir melezdir! Pugador genellikle orta büyüklükte bir köpektir. 50 pound ağırlığa kadar .

Kısa saçlarıyla Pugador'un bakımı kolay bir yavru olacağını düşünürdünüz. Bu köpek sürekli bir köpek kulübesidir, bu yüzden tüylü arkadaşınızı tımar etmek için çok zaman harcamanız gerekecek. Cins, genellikle çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla arkadaş canlısı ve iyidir ve insan ailesinin yanında olmayı sever. Bir Pugador'un ortalama yaşam beklentisi yaklaşık 15 yıl .


Son düşünceler

Labrador Retriever, dünyanın dört bir yanındaki birçok aile için her zaman yeşil bir köpek arkadaşı seçimidir. Bununla birlikte, bir safkan Lab köpek yavrusu maliyeti, birçok insanın bütçesinin dışında olabilir. Öte yandan, Labrador Retriever karışımları daha az pahalı satın almak ama sahip olmak kadar eğlencelidir. Ayrıca, evinizin koşullarına daha uygun olabilecek, yetişkin bir Labrador Retriever kadar büyümeyen bir karışım seçebilirsiniz.

Genel bir kural olarak, karışık ırklar daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü safkan köpeklerden. Ayrıca, doğru Lab karışımını seçerseniz, Labrador Retriever'in en iyi özelliklerini miras alan ve diğer ebeveyn ırkının en iyi noktaları ile geliştirilmiş bir köpeğiniz olabilir.

Bir Labrador Retriever karışımı satın almak için doğrudan bir yetiştiriciye koşmayın! Şanslı olabileceğiniz ve mükemmel aile evcil hayvanını bulabileceğiniz yerel barınakları ve Laboratuar kurtarma merkezlerini kontrol etmeyi deneyin. Barınaktan bir köpek alırken bir uyarı: Her zaman seçtiğiniz kurtarma köpeğinizin sağlık kontrolü ve mizaç testi onu eve götürmeden önce.

Ayrıca, barınağa köpeği bir veya iki hafta deneme amaçlı alıp alamayacağınızı sormaya değer. Bu, ikinizin de birbirinize uygun olup olmadığınıza karar vermenizi sağlar. Sen ve köpek anlaşamazsanız, onun için daha uygun bir yuva gelene kadar onu barınağa geri getirme seçeneğiniz vardır. Mükemmel Labrador Retriever karışımını bulma arayışınızda eğlenin!

Yorumlar